LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Košťál 10050
Hory:
22.Bernard 2632
23.X. 2532
24.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231392 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hoher Riffle11.08.2015
Zdar,
znáte někdo hřebenovou zkratku z Hoher Riffleru k jezeru Blankaseen? Tedy že se nejde kolem Graf Hutte, ale přes Blankahorn. Je to na lano? Nikde nic nemůžu najít, jen na bergfexu ji vidim značenou.
Díky

 žula v září10.08.2015
V září se chystáme s kámošem na měsíční dovolenou a protože kvůli práci nebyl poslední měsíce čas na lezení, tak jsme sportovky zavrhli a chceme do hor. Představa je taková, že chceme na žulu a protože máme dost času, tak se nám nechce do Tater, ale rádi
 Re: žula v září10.08.2015
Bergel jih (z Italie, zejmena chalupa Gianetti). Piansecco (Ticino). Dalmazzi (kdyz bude vylozene he
  Re: žula v září10.08.2015
tak nějak. letos počasí tak ňák blbne, a protože dlouhodobě je počasí v rovnováze, tak šamani předpo
  Re: žula v září12.08.2015
Ten Bergel z jihu jsou taky plotny jak ve Švajcu nebo je tam jiný charakter? Moc se nám nechce do pl
   Re: žula v září14.08.2015
Bergel jih ma hodne jiny charakter nez sever, zejmena kopce kolem chaty Gianetti. Skala je mnohem st
    Re: žula v září18.08.2015
ta Dalmazzie vypadá velice pěkně, jen se chci ještě zeptat, jak se tam řeší spaní. Musí se do refugi
     Re: žula v září19.08.2015
No, se stanovanim nevim, je to tam samy sutr a ledovec je DOST daleko.

Ale odkazuji j
      Re: žula v září22.08.2015
Jsem se chtěl taky podívat a docela jsem ten článek hledal, byl by bodl aspoň název... Myslelas člán
 Re: žula v září11.08.2015
Orco (Itálie). V září paráda.
  Re: žula v září11.08.2015
To neni zula, a i charakterem to az tak vylozene zulu nepripomina. Ale podobnost tam je, to ano.
   Re: žula v září11.08.2015
No ale v Orcu se do 6a nechytas...
    Re: žula v září13.08.2015
Neni pravda. Např. v levé části Sergentu je několik variant zcela jistě do 6a.
    Re: žula v září13.08.2015
do 6a mraky věcí, ale zase plotny. Ono na žule jsou kolmé stěnové šestky dost nadstandard
     Re: žula v září14.08.2015
Tak v levy casti Sargentu je neco pod 6a (to neco ale prelezes za den). V celym Orcu budes muset ces
      Re: žula v září14.08.2015
nepsal jsem, jestli do orca ano, či ne, jen že letmý pohled do průvodce ukázal cesty i pod 6a s tím,
 Re: žula v září11.08.2015
Doporucuju nahlednout do pruvodce od Pioly na okoli Mt. Blancu.

 DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?10.08.2015
Ahoj,
Jedeme na 5 dní do Ramsau am Dachstein a objevil jsem ferratu Sky walk. Všude v průvodcích i na netu píšou, že je extrémně těžká nebo ,,životu nebezpečná atd...,,
Je mi 15 let, chodím 4 roky na kroužek lezení. Zvládám tak obtížnost 6 a
 Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
1. Přestaň hulákat.
2. Vykašli se na lezení po železe a lez raději po skále.
 Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
Vylézt ji určitě vylezeš, ale spíš je otázka proč by jsi to měl dělat. Feraty mám rád, ale zrovna sk
  Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
Já teda nevím ale mám dojem že feraty se chodí zdola nahoru, miluju když nejaká cestovka vezme někol
   Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
Teda jestli se pletu, tak se omlouvám, ale řekl bych, že jsi zmíněnou feratu a její umístění nikdy n
    Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
feratu sem šel a potkal 4 lidi co ji šli z kopce dolů- prostě regulárně naopak...na vyhnutí moc míst
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?12.08.2015
jej tak to se tedy omlouvám. Opravdu by mě ani při mé hodně bujné fantazii nenapadlo, že někdo polez
      Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?12.08.2015
V pohodě. V odstupu času se tomu už jen směju ale tehdy sem nadšený nebyl :) Lidi holt vymyslí všeli
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?13.08.2015
Třeba na Höhe Wandu lezou obtížné ferraty (D-E) dolů i Rakušáci. Je to fakt "super"...
   Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
Skywalk je takový kolečko, jdeš kolem něj při sestupu, můžeš na něj naběhnout, jít ho obvyklym směre
 Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
Nešel jsem to. Nemám rád ferráty :) Na mě to má moc velký "pádový faktor" to radši skočim
 Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
Skywalk bych taky nedoporučoval. Přelezeš to, v tom bych neviděl problém, ale umístění je fakt nic m
  Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?11.08.2015
Jasně - famózní Könisgsjodler, na strance Matrashausu je k nalezení pěkný povídání o jedný večerní a
   Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?12.08.2015
Já nepsal lehká! Je to fyzicky velice náročná ferrata a fakt dlouhá, to se ale nijak nevylučuje s tí
    Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?12.08.2015
hoj, nebudu kvůli tomu zakládat další vlákno, ale můžu se zeptat jak jste z Jodlera sestupovali? Je
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?12.08.2015
inu, birgkar... popravdě, nebyl jsem konkrétně tam, takže možná mlžím a zobecňuji a ukrutně se mýlím
      Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?14.09.2015
tak jsem měl to mimořádné potěšení birgkarem sestupovat, a je to poměrně solidní vopruz. chce to jít
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?12.08.2015
Sestupoval jsem tudy, je to trochu, jak píše Lukáš. Navíc ale na to, že tudy vede "obyčejná&quo
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?17.08.2015
Šel jsem tam dvakrát a jednoznačně doporučuju helmu. Jednou to nebylo tak strašný ale šutry stejně l

 Stanování na Bishornu10.08.2015
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti se současnou situaci ohledně stanování (jednorázového) při normální cestě na Bishorn? Projíždím na netu nějaké diskuze, dostal jsem se i do nějakých vyhlášek či co ale o téhle oblasti nic a hlavně nic aktuálního. Jedná se
 Re: Stanování na Bishornu10.08.2015
Ahoj,
byli jsme tam loni, stany se staví na kamenech asi 100metrů od chaty, jsou tam na ně u

 DryEdge 2L08.08.2015
Ahoj, máte někdo zkušenosti s bundou, která má membránu DryEdge 2,5L? Je dostačující z hlediska nepromokavosti? Nechci bundu do extrémních podmínek, spíš to beru jako pláštěnku, kterou budu nosit v batohu pro případ, že mě zastihne déšť. Myslíte, že je to

 lezení v horách05.08.2015
Ahoj, nechci rozpoutat diskuzi o hloupých začátečnících, ani nechci být napomínám za demenci a nerozvážnost. Chci regulérní odpověď, snad se jí zde dočkám. Jak moc se prosím liší otížnost lezení IV UIIA na skále a v horách? Třeba takový Studlgrat? Je mi j
 Re: lezení v horách05.08.2015
Nevim, jak Studlgrat, ale spis to byva naopak, na preklizce by to spis bylo oznaceno nizsim cislem.
  Re: lezení v horách05.08.2015
No jak kde a jak co...treba kdyz obcas lezu nejakou 6-7 v tatrach, tak si rikam, ze bych nerad byl l
   Re: lezení v horách06.08.2015
Všeobecně ve Vápencových Alpách (v Rakousku) je to všechno přibližně o stupeň těžší než třeba v Srbs
 Re: lezení v horách05.08.2015
Poměrně složitá otázka.
Je rozdílem tůra (jako např zmíněný Studegratt), která je spíše náro
 Re: lezení v horách06.08.2015
Děkuji za velmi příjemné odpovědi, co dávaly hlavu a patu a pomohly mi. Fajn den a ať vám to leze!
 Re: lezení v horách07.08.2015
Je to těžká otázka a je to +/- subjektivní.
Osobně mám takový přístup. Na skále lézt cestu z
  Re: lezení v horách07.08.2015
Děkuju:)
  Re: lezení v horách07.08.2015
S tou délkou/obtížnosti to byl kdysi přístup v Tatrách, ale nakonec se to neujalo. Dnes je cesta všu
 Re: lezení v horách07.08.2015
Především, klasifikace lítá. Skoro všude. Takže můžeš narazit na opravdu ostrou cestu na dané číslo,
 Re: lezení v horách10.08.2015
ještě to má jeden aspekt. záleží, jestli se jedná o cestu klasickou nebo moderní a plezýrovou. klasi
 Re: lezení v horách11.08.2015
Pokud se ptas konkretne na Stuedelgrat, tak to se skutecnym lezenim v horach nema zas tak moc spolec

 Sušky nova cesta05.08.2015
Už jste někdo lezl novou cestu na Suškách vedle Minolty? Jaka to je klasifikace? Dík
 Re: Sušky nova cesta10.08.2015
1. Ne
2. Nevim
3. Nemas zac

 Foto dne05.08.2015
Kde to je, píše se tam Ostrov, to je ten u Varů? Koukal jsem do průvodce, ale náhorní cestu nikdy nevidím? Můžete mi prosím dát bližší info..
Díky
 Re: Foto dne05.08.2015
ne, je to o 100km severovýchodně dál
 Re: Foto dne05.08.2015
Podívej se, co je napsané pod fotkou. Jinak Ostrov je velmi známá pískovcová oblast v Čechách s něko
  Re: Foto dne05.08.2015
Ostrov u Varů? Děláš si srandu?...

 Lano Tendon LOWE 8.405.08.2015
Může někdo poradit kde lze aktuálně koupit 60m v modré barvě? Lanex je skladem nemá a nestihne vyrobit. Procházel jsem obchodníky a nic...

 delka lana04.08.2015
muze se mi v cechach stat ze mi nebude stacit na slaneni 50m lano? trebas v Adru? jsou slanaky pod sebou a v jakejch vzdalenostech? da se ridit nejakym pravidlem, nebo si mam poridit delsi snuru? diky za diskuzi
 Re: delka lana04.08.2015
To se ti může klidně stát a budeš muset slaňovat na dvakrát.
  Re: delka lana04.08.2015
a je nejaka jistota ze tam druhej slanak bude? a ze bude do 25m? :) jako ze se bavime o casto lezene
 Re: delka lana05.08.2015
vem 60 a moc to neřeš :)
 Re: delka lana05.08.2015
Nevím jak v Čechách, ale na Moravě je spousta skal vyšších než 25m.
 Re: delka lana05.08.2015
60tka je standard.
 Re: delka lana05.08.2015
Kup si radši delší. Přibude trocha hmotnosti v batohu, ale nebudeš muset řešit...
 Re: delka lana05.08.2015
asi se může stát, že by v Adru pade nevyslo, ale po těch letech, co tam jezdím, jsem to ještě nepotk
  Re: delka lana05.08.2015
Ok diky... no neni velkej ale lano mam dobry.. tak holt budu mit druhy asi no...
   Re: delka lana05.08.2015
Na písku většinou nějaký kroužek asi bude. Na nepískovcových skalách, kde jsou jenom nýty, ale bude
   Re: delka lana05.08.2015
když budeš mít dvě a volit si který použiješ podle oblasti, tak ti taky o dost dýl vydrží.
No
   Re: delka lana05.08.2015
jestli už máš padesátku, tak ti v tom adru stačí, to byla rada, pokud bys snad kupovala svoje první
 Re: delka lana05.08.2015
Na písku mi všude stačila 50, delší lano je jen zbytečný odírání skály při přetahování lana kvůli do
  Re: delka lana05.08.2015
V Labaku ti 50 urcite nestaci, pokud chces lezt cesty na jeden zatah.
   Re: delka lana05.08.2015
Tak kdybych chtel kupovat delsi tak s cim vyjdu aby to melo smysl mit dve lana? 70m? Jinak lizt na d
    Re: delka lana05.08.2015
Nevím, jak jsme mohli přežít se čtyřiceti metry. A to prosím byl jen bolatický drát pr.11. Do batohu
     Re: delka lana05.08.2015
dřív se lezlo se 40 metrovejma lanama. ve starým šedivým průvodci po ádru a okolí (1975) bylo u každ
      Re: delka lana09.08.2015
parada diky za odpovedi! na zadny velky zdi moc zatim nespecham, takze v klidu zas skladat furt do b

1   ...   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   353   354   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Ahoj,
Jedeme na 5 dní do Ramsau am Dachstein a objevil jsem ferratu Sky walk. Všude v průvodcích i na netu píšou, že je extrémně těžká nebo ,,životu nebezpečná atd...,,
Je mi 15 let, chodím 4 roky na kroužek lezení. Zvládám tak obtížnost 6 až 7 a chci se zeptat jestli bych tu ferratu dal. Popřípadě kdo už na ní byl jestli by mi neporadil jestli je pro mě nebo bych měl dát něco jednoduššího.
Climber1717:41:08 10.08.2015
odpovědět 
 Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
1. Přestaň hulákat.
2. Vykašli se na lezení po železe a lez raději po skále.
Pavel00:22:52 11.08.2015
odpovědět 
 Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Vylézt ji určitě vylezeš, ale spíš je otázka proč by jsi to měl dělat. Feraty mám rád, ale zrovna skywalk patří k takovým nesmyslným projektům, které z všeho nejvíc připomínají lezení po hromosvodu v přírodě, aby si člověk udělal čárku a šel o údolí dál. Navíc aby jsi se s k ní dostal tak musíš buďto vystoupat docela prudký kopec a nebo vyjet lanovkou. To už mi přijde lepší v Dachsteinu vylézt Superferatu, což jsou tři feraty spojedné dohromady(Anna - ta s dá obejít, Johanem na ledovec a pak poslední feratou přímo na vrchol Dachsteinu) a pokud pak budeš mít ještě sílu, tak si ten skywalk můžeš hrknout cestou dolů(je po cestě při sestupu)
 JendaZBrna10:30:08 11.08.2015
odpovědět 
  Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Já teda nevím ale mám dojem že feraty se chodí zdola nahoru, miluju když nejaká cestovka vezme několik lidí a E feratu jdou naopak, potkat je pak v těžším místě jednoho za druhým je na zabití
stepan11:46:09 11.08.2015
odpovědět 
   Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Teda jestli se pletu, tak se omlouvám, ale řekl bych, že jsi zmíněnou feratu a její umístění nikdy neviděl. Nástup na skywalk je takový, že jdeš obyč sestupovkou vedle lanovky(tuším nějaká B ferata určená pro sestup) a asi po 50 výškových metrech máš možnost uhnout doprava pod vyhlídku na nástup Skywalku, tím znovu vyběhnout nahoru a pak sestoupit opět sestupovkou a nebo se svézt lanovkou.
 JendaZBrna11:57:42 11.08.2015
odpovědět 
    Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
feratu sem šel a potkal 4 lidi co ji šli z kopce dolů- prostě regulárně naopak...na vyhnutí moc místa nebylo, resp. nebylo to moc příjemné. A hádejte jakou řečí mluvili :)
stepan19:15:01 11.08.2015
odpovědět 
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
jej tak to se tedy omlouvám. Opravdu by mě ani při mé hodně bujné fantazii nenapadlo, že někdo poleze těžší feratu pozadu. Taková věc může napadnout snad jenom našince :-)
 JendaZBrna07:44:40 12.08.2015
odpovědět 
      Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
V pohodě. V odstupu času se tomu už jen směju ale tehdy sem nadšený nebyl :) Lidi holt vymyslí všelicos
stepan07:52:13 12.08.2015
odpovědět 
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Třeba na Höhe Wandu lezou obtížné ferraty (D-E) dolů i Rakušáci. Je to fakt "super"...
fl13:05:39 13.08.2015
odpovědět 
   Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Skywalk je takový kolečko, jdeš kolem něj při sestupu, můžeš na něj naběhnout, jít ho obvyklym směrem, a pak pokračovat v sestupu. Jsem si jistej, že takhle byla minulá rada míněna.
pavelll11:58:06 11.08.2015
odpovědět 
 Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Nešel jsem to. Nemám rád ferráty :) Na mě to má moc velký "pádový faktor" to radši skočim do vlastní smyčky.
Je to E feráta. A jeden docela dlouhej úsek je převislej.
Jasně že ji dáš. Ale jestli lezeš a tvoje motivy jsou "pocit horský"
Tak ti klidně doporučim něco jinýho, ovšem lezení a v tvých silových dispozicích :)
elda10:37:18 11.08.2015
odpovědět 
 Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Skywalk bych taky nedoporučoval. Přelezeš to, v tom bych neviděl problém, ale umístění je fakt nic moc - pod lanovkou, jediná přidaná hodnota je expozice, jinak na tebe koukaj lidi z lanovky i z vyhlídkový restauračky. Taky bych doporučil Superferratu, nebo pro rojezd totální pohodu, ale v oblasti, kde je málo lidí a po pěkně exponovaném hřebenu: spojení Ramsauer klettersteig (tam se až na jedno místo ani nemusíš jistit, takže je to tak na rozjezd) a pokud ti to sedne a bude tě to bavit, můžeš přímo pokračovat na trochu těžší a neméně opuštěný Jubiläums Klettersteig.
Na Dachsteinu je toho hodně, najdeš spousty dalších.

Případně hodinu jízdy z Ramsau je famózní Königsjodler.

Všechny najedš na http://www.bergsteigen.com/klettersteig (včetně topo)

Ať to vyjde!
11:56:18 11.08.2015
odpovědět 
  Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Jasně - famózní Könisgsjodler, na strance Matrashausu je k nalezení pěkný povídání o jedný večerní akci na KJ -- http://www.matrashaus.at/extras-49/ gschichterl-vom-huettenwirt/140-9-august-2014- wieder-mal-bergrettung-am-koenigsjodler.html
20:00:24 11.08.2015
odpovědět 
   Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Já nepsal lehká! Je to fyzicky velice náročná ferrata a fakt dlouhá, to se ale nijak nevylučuje s tím, že je famózní!
08:35:55 12.08.2015
odpovědět 
    Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
hoj, nebudu kvůli tomu zakládat další vlákno, ale můžu se zeptat jak jste z Jodlera sestupovali? Je ta sestupovka do kotle Birgkar fakt takové peklo, jak se o ní všude píše?
 JendaZBrna09:11:51 12.08.2015
odpovědět 
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
inu, birgkar... popravdě, nebyl jsem konkrétně tam, takže možná mlžím a zobecňuji a ukrutně se mýlím, ale dle mých informací je to obyčejnej strmej žlab ve vápencových horách hojně pocukrovanej volně loženou sutí, takových jsou tisíce. takovejma se běžně nastupuje a sestupuje za lezením, a pokud se v něm pohybuje jedna-dvě dvojky v horách zkušené, tak zas tak moc o nic nejde. pokud je to ovšem sestup z populární feráty (nebo hochtoury), kam se vydá trotl leckterej kterej hamtá hlava nehlava a na co šáhne to shodí, a pokud máš nad sebou v pěkném sobotním podvečeru takových trotlů šmajdavých několik tuctů, tak to začne koncentrací šrapnelů nápadně připomínat Verdun.
Lukas B.09:23:51 12.08.2015
odpovědět 
      Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
tak jsem měl to mimořádné potěšení birgkarem sestupovat, a je to poměrně solidní vopruz. chce to jít dolů ten den poslední, dost pomůžou hůlky a chce to tvrdé boty a dost pomůže pikl páč umožní po bílém svinstvu co se válí v dolní části posurfovat aniž by musela létat vrtule. docela mě překvapilo, když jsem v suti vedle sněhu viděl válet se polámané zbytky lyžařského páteřáku.
Lukas B.15:09:42 14.09.2015
odpovědět 
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Sestupoval jsem tudy, je to trochu, jak píše Lukáš. Navíc ale na to, že tudy vede "obyčejná" značená cesta, je ten žlab neobvykle strmej, takže šutry lítaj s větší razancí. Je to sestupovka nejen z ferraty, ale i z Hochkönigu a z celýho Königplateu, takže se tam odpoledne lidi dost nakupí. Jak je to strmý, tak je sestup docela náročnej a i při vysoký opatrnosti je dost těžký nic dolů neposlat. Každopádně při sestupu je helma důležitější než na samotný ferratě.

Zažil jsem tam nepříjemnou chvilku, když kolem nás prolítly dva dvacetikilový šutry, který poslal někdo z vrchu. Dvě holky před náma po průletu zůstaly ležet, jednu šutr viditelně trefil do kolene. Už jsem to pomalu viděl na vrtuli, nicméně holka měla štěstí, trefilo jí to nějak šikovně, takže pokračovala jen s roztrženejma kalhotama.
pavelll10:20:50 12.08.2015
odpovědět 
     Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...?
Šel jsem tam dvakrát a jednoznačně doporučuju helmu. Jednou to nebylo tak strašný ale šutry stejně lítaly (díky lidem). Podruhý tam bylo po zimě dost sněhovejch polí a jak to tálo, tak z toho lítaly samovolně a bylo to dost nepříjemný.
jecmen11:26:06 17.08.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi