Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 20.Sejbal 10400 21.Schockherr 10394 22.Adamovska 10390 Bouldry: 20.Vejsada 10006 21.Šlapák 10000 22.Majdloch 9950 Hory: 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English z čeho vyrobit venkovní boulder ? 19.08.2015 Ahoj,
poradíte mi z jakého materiálu vyrobit dětem venkovní boulder ? Jde mi o tu desku příp. povrchovou úpravu aby to venku nějaký rok vydrželo.
Čím jsou potaženy desky na vnitřních bouldrech ?
Díky
  Re: z čeho vyrobit venkovní boulder ? 19.08.2015 záleží na rozpočtu a požadované životnosti. a taky záleží, jestli to má bejt hračka nebo tréninková
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Mně to po lehké lajnerské erotice docela pobavilo :-)
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Pridavam se, fotka je nechutna a podle me by mela byt sundana. Netusim vsak, zda neni reprezentativn
    Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Tak to teda ten vrchol byl o moc lepší než teď ta struktura.
      Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Mě to přišlo vtipný a teď ta struktura mi přijde zase taková vtipně navazující. :) Achjo, já jsem ta
        Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 yup :)) prense tak :)))
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Kam jsme to vlezli? Nemáme smysl pro humor?
    Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 ...spíš máme rozdílnou představu o tom, CO je humor.
    Re: Foto dne - vrchol 20.08.2015 Puritánům a sucharům se nikdy nezavděčíš...
    Re: Foto dne - vrchol 20.08.2015 dobra byla :) i kolegove z prace se pobavili :) .. a vubec treba je to jen spatna perspektiva :D
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Kokoti :) ty si snad buzna ze te tohle pohorsuje. Je prece jasny ze ji vyndava z vlasu kliste :-D
    Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 já bych řek spíš že vši.
      Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Rozvazuje mu uzel zubama
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 spíš jestli by nebyl kontakt na tu holku, taky bych jí pár cest vytáh
  Re: Foto dne - vrchol 20.08.2015 spatna fotka? jakoze ze spatnyho uhlu?
    Re: Foto dne - vrchol 26.08.2015 Jo, úhel je špatný, fotograf si měl přeskočit na vedlejší věž :-).
Software na průvodce 19.08.2015 Zdravím, v jakém programu je nejlepsi dělat pruvodce a predevsim jeho nákresy cest (napr: jako v pruvodci na Vltavskou Zulu ci Kozelku). Nejaky jednoduchy, intuitivní a pokud mozno free program. Díky
  Re: Software na průvodce 19.08.2015 Celého průvodce Vltava (i druhý zmíněný) jsem dělal Corelu. Podle mého je to dobrý program na kresle
    Re: Software na průvodce 19.08.2015 Corel je pro děcka. Adobe Ilustrator a pro tisk Adobe InDesign. Kreslí se většinou ručně + úprava v
      Re: Software na průvodce 20.08.2015 Na zlom a sazbu třeba taky Quark. Mapky a obrázky lze i v programu OCAD (vyšší verze s užitečnějšíma
        Re: Software na průvodce 20.08.2015 Bejvávalo. Quark je už víceméně mimo mísu. InDesign-Photoshop-Illustrator je standard.
      Re: Software na průvodce 20.08.2015 Tak to, ze si neco zvykla pouzivat urcita skupina lidi, nemusi nutne znamenat, ze je to jedine profi
      Re: Software na průvodce 20.08.2015 InDesign je mozna skutecne standard, ale intuitivni a snadny teda neni, natozpak zdarma. Kdybych del
        Re: Software na průvodce 20.08.2015 To není že si něco zvykae používat určitá skupina lidí, ale že to prosadilo v profesionální sféře. P
          Re: Software na průvodce 20.08.2015 Když to bude mít oplet, beru ;)
          Re: Software na průvodce 20.08.2015 OP chtel snadny a intuitivni zdarma program, tak jsem jen poukazal ze InDesign neni ani jedno. Neni
            Re: Software na průvodce 20.08.2015 Samozřejmě máš pravdu - vzhledem k dotazu... Akorát PJ potřeboval ukázat, že je profesionál.
            Re: Software na průvodce 20.08.2015 Přijde mi, že fotka stěny s vmalovanejma lajnama (jako třeba na tatry.nfo.sk) je jeden zdroj informa
              Re: Software na průvodce 20.08.2015 On i ten Jpeg s lajnama se nejlíp dělá v InDesignu ale jde to pochopitelně i v jinech programech.
                Re: Software na průvodce 20.08.2015 "Nejlip" je dost subjektivni. V takovejhle diskuzich radi casto opakujou jmena proflaklych
                  Re: Software na průvodce 20.08.2015 Ovšem, že to je subjektivní. Na ID se mi v tomto případě líbí možnost udělat čárkovanou čáru ve dvou
                    Re: Software na průvodce 21.08.2015 To je dobra funkce. Na druhou stranu pro hodne lidi neni problem si tuhle funkci udelat za 10 minut
                      Re: Software na průvodce 21.08.2015 Dost pochybuju, že by šlo za 10 minut naprogramovat vektorovou grafiku jako XML modul do nějakého pr
              Re: Software na průvodce 21.08.2015 Mozna jsem se spatne vyjadril. Nejde o to ze fotka plus lajny je spatne, to je samozrejme ok (hlavne
                Re: Software na průvodce 21.08.2015 Jasně, že možností je víc a každej použije to, co má po ruce a s čím umí zacházet a podle toho to ta
  Re: Software na průvodce 20.08.2015 na vektory a trochu textu inkscape, nebo libreoffice jak psal někdo nahoře. Inkscape víc kreslení, l
    Re: Software na průvodce 20.08.2015 A jednoduche brozurky jde vcelku dobre a rychle delat ve Scribusu.
  Re: Software na průvodce 20.08.2015 Ja to zkousel tvorit v LaTeXu a muzu to hrube nedoporucit. Nakresy jsem neresil. Ty jsem mel jen his
    Re: Software na průvodce 20.08.2015 na to je lepší (když už máš zdroj) výše zmíněný scribus - rozmístíš si rámce a pak jen vkládáš co a
      Re: Software na průvodce 20.08.2015 zdrojem jsem myslel různý skeny a poznámky - ne peníza (jen aby nedošlo k mejlce :))
  Re: Software na průvodce 27.08.2015 Ahoj
reaguju trochu pozdě, nevím jesli se k tomu někdo ještě bude mít náladu vracet, ale mám
    Re: Software na průvodce 27.08.2015 PDFko může zobrazovat každej chytrej foun, ale standard online průvodců je dneska už jinde. Kromě Ve
Přístup k Velké 19.08.2015 Ahoj,
nevíte, jak je to s přístupem ke skalám u Velké? Dle průvodce jsme zaparkovali u Heroldů a šli podél řeky, když už skoro u lesa je cesta přerušena plotem proti autům a na pozemku je umístěn karavan, na druhym konci cesta dál pokračuje ke skal
  Re: Přístup k Velké 19.08.2015 lezec.cz/diskuse.php?ckat=&lim=60&key=117676
Mont Blanc z Itálie 18.08.2015 Ahoj, nešel teď v poslední době někdo normálku na Blanc z Itálie? Nevíte jak vypadá ledovec nad Gonello a dolez na hřeben?
Díky K.
  Re: Mont Blanc z Itálie 18.08.2015 ledovec rozbitej jak sviňa, místy až neprostupný, čerstvě nasněžíno asi 40 cm, pak chcanec, dost mok
    Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Díky Martine.
No trošku jsem se toho bál. Ale stejně to asi zkusíme, budem tam příští tejden
      Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Na Blanc se letos už od července nechodí, situace je dost nebezpečná na všech výstupových cestách. Z
        Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Neboj nedoctes se o ceskych pitomcich, informace si hledame, ze normalku zavirali a ted je zase otev
        Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Dle HD od 18. je normalka zase otevřená. Něco nasnezilo.
  Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 16.8. měla Gonella zavírat z důvodu špatných podmínek = na ledovci to nebude pro začátečníky... Lepš
    Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Jj diky, pres to midi to zatim vypada nejrealneji tak asi pujdem tudy. Gonella letos byla spis zavre
      Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Pěkný je nahoru přes Bionnassay a sestup Midi Helbronner. Traversée royale. Zas tak těžký to neni...
        Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Jo nad tim jsem taky přemýšlel a je to dokonce schůdné, ale ostatním se to moc nepozdává :) ale že t
Frankenjura 18.08.2015 Ahoj lidi, můžete mi někdo doporučit hezkou oblast k lezení ve Frankenjuře? Obtížnost 5 - 8 a čím vyšší tím lepší. Plánujeme to na zítra, tak díky za rychlou reakci ;-) T.
  Re: Frankenjura 19.08.2015 Mě se líbil Rothelfels. Rozsáhlý masiv 100+ cest více na západě Frankenjury. Mohu doporučit.
SJCAM SJ4000 17.08.2015 Zdravím, máte někdo zkušenosti s touto kamerou při lezení apod. aktivitách. Svoje postřehy prosím pište sem. Děkuji
Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Chtěl bych si přidělat posilovací desku nad dveře, ale příčka je z Ytongu, což je dost měkký materiál. Mám se toho obávat nebo je to s použitím hmoždínek do Ytongu v pohodě?
  Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Hodně záleží na tom, čemu říkáš posilovací deska, kolik vážíš, co na tom chceš dělat a jak je zeď si
    Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Můžu doporučit všechno, co píše anon nademnou; já kdysi udělal přesný opak- překližka s maticema a c
      Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 vhodné kutilské řešení jsou také závitovky skrz zeď, oboustranně použít "tesařské" podložk
        Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 No, zainvestoval jsem do hmoždinek 15 Kč/kus :)
Ale rozmluvili jste mi to. Do ytongu
          Re: Posilovací deska do Ytongu 07.09.2015 Ytong 10 je v pohode za predpokladu ze jsou tvarnice dobre lepene v plose. Muzes take lehce postrika
      Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Ja mel kdysi celou desku boulderovky pridelanou sesti sroubama prumer snad 10mm, hmozdiny do ytongu,
        Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 balkna má jen 3 šrouby a je to navíc nad futra, ytong 10tka.
Dal jsem jim za pravdu a riskova
          Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Ytong 10 pohoda, mám doma dva chyty v ocelových hmoždinách a drží. Jeden jsem ale projel vrtačkou na
  Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Musím trochu oponovat předchozímu strašení ohledně praskání zdi. Posilovací desku (byť relativně mal
Campus 17.08.2015 Jaké doporučujete lišty na campus? Aix, makak, a muerte? nebo je lepší udělat svoje?
  Re: Campus 17.08.2015 Zdar, v bytě mám fingerboard od Muerte, jde to, ale kam se hrabe na velký campus, co mám ve stodole.
  Re: Campus 17.08.2015 Za mě A Muerte. Dlouhodobá zkušenost, jsou pěkně zpracované, nežerou kůži, spousta variant + se dá d
  Re: Campus 18.08.2015 Pokud seš schopnej, tak si udělej svoje. Jinak to nech na někom, kdo to umí.
    Re: Campus 18.08.2015 Viléme, zabudol si pripísať telefónne číslo... :)
    Re: Campus 18.08.2015 tak nejak. lista vyjde na par korun, srazis hrany podle libosti pilnikem a smirglem udelas grip podl
      Re: Campus 18.08.2015 Mate zkusenost jak nizko nad zem ma smysl davat u campusu prvni listu? - v navodech pro montaz na a-
        Re: Campus 18.08.2015 Asi takhle, do toho 1,4m se poskládáš, když jako chceš - tedy, smysl to má. Ale proč ji cpát tak níz
          Re: Campus 18.08.2015 1,4m má samozřejmě smysl při limitované výšce stropu, např. v bytě cca 2,5 - 2,6m. Pokud je výška st
            Re: Campus 18.08.2015 Tož já si hezky sednu na zem na matraci, popadnu první lištu a jedu :-) Pohodlná výška první lišty.
  Re: Campus 18.08.2015 Kampus je super lokťák, vřele "doporučuju":-D
    Re: Campus 18.08.2015 Na kempusu se samozřejmě dojeb*š jak pes, když se budeš snažit... Je třeba poslouchat svoje tělo a d
Cisar 16.08.2015 Ahoj, doslechl sem se ze pristi tyden je zavreno v Ostrove Pod Cisarem. Nevite o tom nekdo neco? Mam jen info jedna pani povidala...
  Re: Cisar 16.08.2015 Doufám že už na pořád!
    Re: Cisar 16.08.2015 Jasně, typický malý český človíček. "Ať sousedovi chcípne koza, pak budu šťastný." Takovým
    Re: Cisar 17.08.2015 Nevím no, už to není co to bylo...ale pivo teče a spát se dá i mimo kemp...
  Re: Cisar 16.08.2015 jak moc je těžký si otevřít jejich stránky a podívat se jestli tam něco nepíšou?
Jinak dík za
    Re: Cisar 17.08.2015 Aha :) Aćkoliv tam jezdím 10 let, na stránky sem se nikdy nedíval...příště už budu vědět :) Díky ;)