Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Foto dne - vrchol 19.08.2015 Marťane, to fakt nemáte hezčí fotky? Vrchol je to, že máš privilegium umísťovat své špatné fotky sem na Lezce.
Zde by mělo být skoro uvedeno: +18
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Mně to po lehké lajnerské erotice docela pobavilo :-)
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Pridavam se, fotka je nechutna a podle me by mela byt sundana. Netusim vsak, zda neni reprezentativn
    Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Tak to teda ten vrchol byl o moc lepší než teď ta struktura.
      Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Mě to přišlo vtipný a teď ta struktura mi přijde zase taková vtipně navazující. :) Achjo, já jsem ta
        Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 yup :)) prense tak :)))
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Kam jsme to vlezli? Nemáme smysl pro humor?
    Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 ...spíš máme rozdílnou představu o tom, CO je humor.
    Re: Foto dne - vrchol 20.08.2015 Puritánům a sucharům se nikdy nezavděčíš...
    Re: Foto dne - vrchol 20.08.2015 dobra byla :) i kolegove z prace se pobavili :) .. a vubec treba je to jen spatna perspektiva :D
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Kokoti :) ty si snad buzna ze te tohle pohorsuje. Je prece jasny ze ji vyndava z vlasu kliste :-D
    Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 já bych řek spíš že vši.
      Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 Rozvazuje mu uzel zubama
  Re: Foto dne - vrchol 19.08.2015 spíš jestli by nebyl kontakt na tu holku, taky bych jí pár cest vytáh
  Re: Foto dne - vrchol 20.08.2015 spatna fotka? jakoze ze spatnyho uhlu?
    Re: Foto dne - vrchol 26.08.2015 Jo, úhel je špatný, fotograf si měl přeskočit na vedlejší věž :-).
Software na průvodce 19.08.2015 Zdravím, v jakém programu je nejlepsi dělat pruvodce a predevsim jeho nákresy cest (napr: jako v pruvodci na Vltavskou Zulu ci Kozelku). Nejaky jednoduchy, intuitivní a pokud mozno free program. Díky
  Re: Software na průvodce 19.08.2015 Celého průvodce Vltava (i druhý zmíněný) jsem dělal Corelu. Podle mého je to dobrý program na kresle
    Re: Software na průvodce 19.08.2015 Corel je pro děcka. Adobe Ilustrator a pro tisk Adobe InDesign. Kreslí se většinou ručně + úprava v
      Re: Software na průvodce 20.08.2015 Na zlom a sazbu třeba taky Quark. Mapky a obrázky lze i v programu OCAD (vyšší verze s užitečnějšíma
        Re: Software na průvodce 20.08.2015 Bejvávalo. Quark je už víceméně mimo mísu. InDesign-Photoshop-Illustrator je standard.
      Re: Software na průvodce 20.08.2015 Tak to, ze si neco zvykla pouzivat urcita skupina lidi, nemusi nutne znamenat, ze je to jedine profi
      Re: Software na průvodce 20.08.2015 InDesign je mozna skutecne standard, ale intuitivni a snadny teda neni, natozpak zdarma. Kdybych del
        Re: Software na průvodce 20.08.2015 To není že si něco zvykae používat určitá skupina lidí, ale že to prosadilo v profesionální sféře. P
          Re: Software na průvodce 20.08.2015 Když to bude mít oplet, beru ;)
          Re: Software na průvodce 20.08.2015 OP chtel snadny a intuitivni zdarma program, tak jsem jen poukazal ze InDesign neni ani jedno. Neni
            Re: Software na průvodce 20.08.2015 Samozřejmě máš pravdu - vzhledem k dotazu... Akorát PJ potřeboval ukázat, že je profesionál.
            Re: Software na průvodce 20.08.2015 Přijde mi, že fotka stěny s vmalovanejma lajnama (jako třeba na tatry.nfo.sk) je jeden zdroj informa
              Re: Software na průvodce 20.08.2015 On i ten Jpeg s lajnama se nejlíp dělá v InDesignu ale jde to pochopitelně i v jinech programech.
                Re: Software na průvodce 20.08.2015 "Nejlip" je dost subjektivni. V takovejhle diskuzich radi casto opakujou jmena proflaklych
                  Re: Software na průvodce 20.08.2015 Ovšem, že to je subjektivní. Na ID se mi v tomto případě líbí možnost udělat čárkovanou čáru ve dvou
                    Re: Software na průvodce 21.08.2015 To je dobra funkce. Na druhou stranu pro hodne lidi neni problem si tuhle funkci udelat za 10 minut
                      Re: Software na průvodce 21.08.2015 Dost pochybuju, že by šlo za 10 minut naprogramovat vektorovou grafiku jako XML modul do nějakého pr
              Re: Software na průvodce 21.08.2015 Mozna jsem se spatne vyjadril. Nejde o to ze fotka plus lajny je spatne, to je samozrejme ok (hlavne
                Re: Software na průvodce 21.08.2015 Jasně, že možností je víc a každej použije to, co má po ruce a s čím umí zacházet a podle toho to ta
  Re: Software na průvodce 20.08.2015 na vektory a trochu textu inkscape, nebo libreoffice jak psal někdo nahoře. Inkscape víc kreslení, l
    Re: Software na průvodce 20.08.2015 A jednoduche brozurky jde vcelku dobre a rychle delat ve Scribusu.
  Re: Software na průvodce 20.08.2015 Ja to zkousel tvorit v LaTeXu a muzu to hrube nedoporucit. Nakresy jsem neresil. Ty jsem mel jen his
    Re: Software na průvodce 20.08.2015 na to je lepší (když už máš zdroj) výše zmíněný scribus - rozmístíš si rámce a pak jen vkládáš co a
      Re: Software na průvodce 20.08.2015 zdrojem jsem myslel různý skeny a poznámky - ne peníza (jen aby nedošlo k mejlce :))
  Re: Software na průvodce 27.08.2015 Ahoj
reaguju trochu pozdě, nevím jesli se k tomu někdo ještě bude mít náladu vracet, ale mám
    Re: Software na průvodce 27.08.2015 PDFko může zobrazovat každej chytrej foun, ale standard online průvodců je dneska už jinde. Kromě Ve
Přístup k Velké 19.08.2015 Ahoj,
nevíte, jak je to s přístupem ke skalám u Velké? Dle průvodce jsme zaparkovali u Heroldů a šli podél řeky, když už skoro u lesa je cesta přerušena plotem proti autům a na pozemku je umístěn karavan, na druhym konci cesta dál pokračuje ke skal
  Re: Přístup k Velké 19.08.2015 lezec.cz/diskuse.php?ckat=&lim=60&key=117676
Mont Blanc z Itálie 18.08.2015 Ahoj, nešel teď v poslední době někdo normálku na Blanc z Itálie? Nevíte jak vypadá ledovec nad Gonello a dolez na hřeben?
Díky K.
  Re: Mont Blanc z Itálie 18.08.2015 ledovec rozbitej jak sviňa, místy až neprostupný, čerstvě nasněžíno asi 40 cm, pak chcanec, dost mok
    Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Díky Martine.
No trošku jsem se toho bál. Ale stejně to asi zkusíme, budem tam příští tejden
      Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Na Blanc se letos už od července nechodí, situace je dost nebezpečná na všech výstupových cestách. Z
        Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Neboj nedoctes se o ceskych pitomcich, informace si hledame, ze normalku zavirali a ted je zase otev
        Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Dle HD od 18. je normalka zase otevřená. Něco nasnezilo.
  Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 16.8. měla Gonella zavírat z důvodu špatných podmínek = na ledovci to nebude pro začátečníky... Lepš
    Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Jj diky, pres to midi to zatim vypada nejrealneji tak asi pujdem tudy. Gonella letos byla spis zavre
      Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Pěkný je nahoru přes Bionnassay a sestup Midi Helbronner. Traversée royale. Zas tak těžký to neni...
        Re: Mont Blanc z Itálie 19.08.2015 Jo nad tim jsem taky přemýšlel a je to dokonce schůdné, ale ostatním se to moc nepozdává :) ale že t
Frankenjura 18.08.2015 Ahoj lidi, můžete mi někdo doporučit hezkou oblast k lezení ve Frankenjuře? Obtížnost 5 - 8 a čím vyšší tím lepší. Plánujeme to na zítra, tak díky za rychlou reakci ;-) T.
  Re: Frankenjura 19.08.2015 Mě se líbil Rothelfels. Rozsáhlý masiv 100+ cest více na západě Frankenjury. Mohu doporučit.
SJCAM SJ4000 17.08.2015 Zdravím, máte někdo zkušenosti s touto kamerou při lezení apod. aktivitách. Svoje postřehy prosím pište sem. Děkuji
Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Chtěl bych si přidělat posilovací desku nad dveře, ale příčka je z Ytongu, což je dost měkký materiál. Mám se toho obávat nebo je to s použitím hmoždínek do Ytongu v pohodě?
  Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Hodně záleží na tom, čemu říkáš posilovací deska, kolik vážíš, co na tom chceš dělat a jak je zeď si
    Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Můžu doporučit všechno, co píše anon nademnou; já kdysi udělal přesný opak- překližka s maticema a c
      Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 vhodné kutilské řešení jsou také závitovky skrz zeď, oboustranně použít "tesařské" podložk
        Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 No, zainvestoval jsem do hmoždinek 15 Kč/kus :)
Ale rozmluvili jste mi to. Do ytongu
          Re: Posilovací deska do Ytongu 07.09.2015 Ytong 10 je v pohode za predpokladu ze jsou tvarnice dobre lepene v plose. Muzes take lehce postrika
      Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Ja mel kdysi celou desku boulderovky pridelanou sesti sroubama prumer snad 10mm, hmozdiny do ytongu,
        Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 balkna má jen 3 šrouby a je to navíc nad futra, ytong 10tka.
Dal jsem jim za pravdu a riskova
          Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Ytong 10 pohoda, mám doma dva chyty v ocelových hmoždinách a drží. Jeden jsem ale projel vrtačkou na
  Re: Posilovací deska do Ytongu 17.08.2015 Musím trochu oponovat předchozímu strašení ohledně praskání zdi. Posilovací desku (byť relativně mal
Campus 17.08.2015 Jaké doporučujete lišty na campus? Aix, makak, a muerte? nebo je lepší udělat svoje?
  Re: Campus 17.08.2015 Zdar, v bytě mám fingerboard od Muerte, jde to, ale kam se hrabe na velký campus, co mám ve stodole.
  Re: Campus 17.08.2015 Za mě A Muerte. Dlouhodobá zkušenost, jsou pěkně zpracované, nežerou kůži, spousta variant + se dá d
  Re: Campus 18.08.2015 Pokud seš schopnej, tak si udělej svoje. Jinak to nech na někom, kdo to umí.
    Re: Campus 18.08.2015 Viléme, zabudol si pripísať telefónne číslo... :)
    Re: Campus 18.08.2015 tak nejak. lista vyjde na par korun, srazis hrany podle libosti pilnikem a smirglem udelas grip podl
      Re: Campus 18.08.2015 Mate zkusenost jak nizko nad zem ma smysl davat u campusu prvni listu? - v navodech pro montaz na a-
        Re: Campus 18.08.2015 Asi takhle, do toho 1,4m se poskládáš, když jako chceš - tedy, smysl to má. Ale proč ji cpát tak níz
          Re: Campus 18.08.2015 1,4m má samozřejmě smysl při limitované výšce stropu, např. v bytě cca 2,5 - 2,6m. Pokud je výška st
            Re: Campus 18.08.2015 Tož já si hezky sednu na zem na matraci, popadnu první lištu a jedu :-) Pohodlná výška první lišty.
  Re: Campus 18.08.2015 Kampus je super lokťák, vřele "doporučuju":-D
    Re: Campus 18.08.2015 Na kempusu se samozřejmě dojeb*š jak pes, když se budeš snažit... Je třeba poslouchat svoje tělo a d
Cisar 16.08.2015 Ahoj, doslechl sem se ze pristi tyden je zavreno v Ostrove Pod Cisarem. Nevite o tom nekdo neco? Mam jen info jedna pani povidala...
  Re: Cisar 16.08.2015 Doufám že už na pořád!
    Re: Cisar 16.08.2015 Jasně, typický malý český človíček. "Ať sousedovi chcípne koza, pak budu šťastný." Takovým
    Re: Cisar 17.08.2015 Nevím no, už to není co to bylo...ale pivo teče a spát se dá i mimo kemp...
  Re: Cisar 16.08.2015 jak moc je těžký si otevřít jejich stránky a podívat se jestli tam něco nepíšou?
Jinak dík za
    Re: Cisar 17.08.2015 Aha :) Aćkoliv tam jezdím 10 let, na stránky sem se nikdy nedíval...příště už budu vědět :) Díky ;)
  Re: lezecky pruvodce Malesov 16.08.2015 neexistuje. resp. existuje 30 let starý průvodce, kapitolka z knížky Nepískovsové skály v čechách I,
  Re: lezecky pruvodce Malesov 16.08.2015   Re: lezecky pruvodce Malesov 18.08.2015 1
...
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
...
2263
Mont Blanc z Itálie Ahoj, nešel teď v poslední době někdo normálku na Blanc z Itálie? Nevíte jak vypadá ledovec nad Gonello a dolez na hřeben?
Díky K. Kubanec 22:10:05 18.08.2015odpovědět
  Re: Mont Blanc z Itálie ledovec rozbitej jak sviňa, místy až neprostupný, čerstvě nasněžíno asi 40 cm, pak chcanec, dost mokro, mosty nedržej, docela dost o hubu. Martin 22:56:59 18.08.2015odpovědět
    Re: Mont Blanc z Itálie Díky Martine.
No trošku jsem se toho bál. Ale stejně to asi zkusíme, budem tam příští tejden. Normálku přes tete a gouter pořád zavíraj a hlavně to chceme spíš bez lidí. Kubanec 09:53:17 19.08.2015odpovědět
      Re: Mont Blanc z Itálie Na Blanc se letos už od července nechodí, situace je dost nebezpečná na všech výstupových cestách. Zkuste být trochu soudní. Nerad bych tu četl, že se tam zabili další čeští pitomci, kteří pohrdají vydanými doporučeními ... 11:45:47 19.08.2015odpovědět
        Re: Mont Blanc z Itálie Neboj nedoctes se o ceskych pitomcich, informace si hledame, ze normalku zavirali a ted je zase otevrena vime a stejne tak jsme si i zavolali na chaty a preptali se chataru. Nejaky zkusenosti a neco vylezenyho mame tak se do pruseru nedostanem, ale jeste jsem se tu chtel poinformovat. Nicmene kde jsou vselijaka doporuceni si necham rad poradit. Cus pitomec Kubanec 12:59:16 19.08.2015odpovědět
        Re: Mont Blanc z Itálie Dle HD od 18. je normalka zase otevřená. Něco nasnezilo. H 13:00:01 19.08.2015odpovědět
  Re: Mont Blanc z Itálie 16.8. měla Gonella zavírat z důvodu špatných podmínek = na ledovci to nebude pro začátečníky... Lepší bude přes Bionnassay nebo z Midi. Gouter aktuálně kupa sr. tam bych se nemontoval.
Podmínky tu: http://www.cham oniarde.com/?page_id=343 já 12:58:51 19.08.2015odpovědět
    Re: Mont Blanc z Itálie Jj diky, pres to midi to zatim vypada nejrealneji tak asi pujdem tudy. Gonella letos byla spis zavrena nez otevrena ale chatar rilal ze to nekteri prosli. Kubanec 13:11:15 19.08.2015odpovědět
      Re: Mont Blanc z Itálie Pěkný je nahoru přes Bionnassay a sestup Midi Helbronner. Traversée royale. Zas tak těžký to neni... Ovšem za hranicí turistiky to už je dost ;) já 14:08:42 19.08.2015odpovědět
        Re: Mont Blanc z Itálie Jo nad tim jsem taky přemýšlel a je to dokonce schůdné, ale ostatním se to moc nepozdává :) ale že to neni turistický je jen dobře, proto se snažím vyhnout i normálce, kde bude asi dost natřískáno po tom co to bylo zavřený. Kubanec 21:42:28 19.08.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: