LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
V 16 - Plzeň

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Hradec Králové
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto dne - vrchol19.08.2015
Marťane, to fakt nemáte hezčí fotky? Vrchol je to, že máš privilegium umísťovat své špatné fotky sem na Lezce.
Zde by mělo být skoro uvedeno: +18
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Mně to po lehké lajnerské erotice docela pobavilo :-)
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Pridavam se, fotka je nechutna a podle me by mela byt sundana. Netusim vsak, zda neni reprezentativn
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Tak to teda ten vrchol byl o moc lepší než teď ta struktura.
   Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Mě to přišlo vtipný a teď ta struktura mi přijde zase taková vtipně navazující. :) Achjo, já jsem ta
    Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
yup :)) prense tak :)))
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Kam jsme to vlezli? Nemáme smysl pro humor?
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
...spíš máme rozdílnou představu o tom, CO je humor.
  Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
Puritánům a sucharům se nikdy nezavděčíš...
  Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
dobra byla :) i kolegove z prace se pobavili :) .. a vubec treba je to jen spatna perspektiva :D
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Kokoti :) ty si snad buzna ze te tohle pohorsuje. Je prece jasny ze ji vyndava z vlasu kliste :-D
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
já bych řek spíš že vši.
   Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Rozvazuje mu uzel zubama
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
spíš jestli by nebyl kontakt na tu holku, taky bych jí pár cest vytáh
 Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
spatna fotka? jakoze ze spatnyho uhlu?
  Re: Foto dne - vrchol26.08.2015
Jo, úhel je špatný, fotograf si měl přeskočit na vedlejší věž :-).

 Software na průvodce19.08.2015
Zdravím, v jakém programu je nejlepsi dělat pruvodce a predevsim jeho nákresy cest (napr: jako v pruvodci na Vltavskou Zulu ci Kozelku). Nejaky jednoduchy, intuitivní a pokud mozno free program. Díky
 Re: Software na průvodce19.08.2015
Celého průvodce Vltava (i druhý zmíněný) jsem dělal Corelu. Podle mého je to dobrý program na kresle
  Re: Software na průvodce19.08.2015
Corel je pro děcka. Adobe Ilustrator a pro tisk Adobe InDesign. Kreslí se většinou ručně + úprava v
   Re: Software na průvodce20.08.2015
Na zlom a sazbu třeba taky Quark. Mapky a obrázky lze i v programu OCAD (vyšší verze s užitečnějšíma
    Re: Software na průvodce20.08.2015
Bejvávalo. Quark je už víceméně mimo mísu. InDesign-Photoshop-Illustrator je standard.
   Re: Software na průvodce20.08.2015
Tak to, ze si neco zvykla pouzivat urcita skupina lidi, nemusi nutne znamenat, ze je to jedine profi
   Re: Software na průvodce20.08.2015
InDesign je mozna skutecne standard, ale intuitivni a snadny teda neni, natozpak zdarma. Kdybych del
    Re: Software na průvodce20.08.2015
To není že si něco zvykae používat určitá skupina lidí, ale že to prosadilo v profesionální sféře. P
     Re: Software na průvodce20.08.2015
Když to bude mít oplet, beru ;)
     Re: Software na průvodce20.08.2015
OP chtel snadny a intuitivni zdarma program, tak jsem jen poukazal ze InDesign neni ani jedno. Neni
      Re: Software na průvodce20.08.2015
Samozřejmě máš pravdu - vzhledem k dotazu... Akorát PJ potřeboval ukázat, že je profesionál.
      Re: Software na průvodce20.08.2015
Přijde mi, že fotka stěny s vmalovanejma lajnama (jako třeba na tatry.nfo.sk) je jeden zdroj informa
       Re: Software na průvodce20.08.2015
On i ten Jpeg s lajnama se nejlíp dělá v InDesignu ale jde to pochopitelně i v jinech programech.
        Re: Software na průvodce20.08.2015
"Nejlip" je dost subjektivni. V takovejhle diskuzich radi casto opakujou jmena proflaklych
         Re: Software na průvodce20.08.2015
Ovšem, že to je subjektivní. Na ID se mi v tomto případě líbí možnost udělat čárkovanou čáru ve dvou
          Re: Software na průvodce21.08.2015
To je dobra funkce. Na druhou stranu pro hodne lidi neni problem si tuhle funkci udelat za 10 minut
           Re: Software na průvodce21.08.2015
Dost pochybuju, že by šlo za 10 minut naprogramovat vektorovou grafiku jako XML modul do nějakého pr
       Re: Software na průvodce21.08.2015
Mozna jsem se spatne vyjadril. Nejde o to ze fotka plus lajny je spatne, to je samozrejme ok (hlavne
        Re: Software na průvodce21.08.2015
Jasně, že možností je víc a každej použije to, co má po ruce a s čím umí zacházet a podle toho to ta
 Re: Software na průvodce20.08.2015
na vektory a trochu textu inkscape, nebo libreoffice jak psal někdo nahoře. Inkscape víc kreslení, l
  Re: Software na průvodce20.08.2015
A jednoduche brozurky jde vcelku dobre a rychle delat ve Scribusu.
 Re: Software na průvodce20.08.2015
Ja to zkousel tvorit v LaTeXu a muzu to hrube nedoporucit. Nakresy jsem neresil. Ty jsem mel jen his
  Re: Software na průvodce20.08.2015
na to je lepší (když už máš zdroj) výše zmíněný scribus - rozmístíš si rámce a pak jen vkládáš co a
   Re: Software na průvodce20.08.2015
zdrojem jsem myslel různý skeny a poznámky - ne peníza (jen aby nedošlo k mejlce :))
 Re: Software na průvodce27.08.2015
Ahoj
reaguju trochu pozdě, nevím jesli se k tomu někdo ještě bude mít náladu vracet, ale mám
  Re: Software na průvodce27.08.2015
PDFko může zobrazovat každej chytrej foun, ale standard online průvodců je dneska už jinde. Kromě Ve

 Přístup k Velké19.08.2015
Ahoj,
nevíte, jak je to s přístupem ke skalám u Velké? Dle průvodce jsme zaparkovali u Heroldů a šli podél řeky, když už skoro u lesa je cesta přerušena plotem proti autům a na pozemku je umístěn karavan, na druhym konci cesta dál pokračuje ke skal
 Re: Přístup k Velké19.08.2015
lezec.cz/diskuse.php?ckat=&lim=60&key=117676

 Mont Blanc z Itálie18.08.2015
Ahoj, nešel teď v poslední době někdo normálku na Blanc z Itálie? Nevíte jak vypadá ledovec nad Gonello a dolez na hřeben?

Díky K.
 Re: Mont Blanc z Itálie18.08.2015
ledovec rozbitej jak sviňa, místy až neprostupný, čerstvě nasněžíno asi 40 cm, pak chcanec, dost mok
  Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Díky Martine.
No trošku jsem se toho bál. Ale stejně to asi zkusíme, budem tam příští tejden
   Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Na Blanc se letos už od července nechodí, situace je dost nebezpečná na všech výstupových cestách. Z
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Neboj nedoctes se o ceskych pitomcich, informace si hledame, ze normalku zavirali a ted je zase otev
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Dle HD od 18. je normalka zase otevřená. Něco nasnezilo.
 Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
16.8. měla Gonella zavírat z důvodu špatných podmínek = na ledovci to nebude pro začátečníky... Lepš
  Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Jj diky, pres to midi to zatim vypada nejrealneji tak asi pujdem tudy. Gonella letos byla spis zavre
   Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Pěkný je nahoru přes Bionnassay a sestup Midi Helbronner. Traversée royale. Zas tak těžký to neni...
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Jo nad tim jsem taky přemýšlel a je to dokonce schůdné, ale ostatním se to moc nepozdává :) ale že t

 Frankenjura18.08.2015
Ahoj lidi, můžete mi někdo doporučit hezkou oblast k lezení ve Frankenjuře? Obtížnost 5 - 8 a čím vyšší tím lepší. Plánujeme to na zítra, tak díky za rychlou reakci ;-) T.
 Re: Frankenjura19.08.2015
Mě se líbil Rothelfels. Rozsáhlý masiv 100+ cest více na západě Frankenjury. Mohu doporučit.

 SJCAM SJ400017.08.2015
Zdravím, máte někdo zkušenosti s touto kamerou při lezení apod. aktivitách. Svoje postřehy prosím pište sem. Děkuji

 Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Chtěl bych si přidělat posilovací desku nad dveře, ale příčka je z Ytongu, což je dost měkký materiál. Mám se toho obávat nebo je to s použitím hmoždínek do Ytongu v pohodě?
 Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Hodně záleží na tom, čemu říkáš posilovací deska, kolik vážíš, co na tom chceš dělat a jak je zeď si
  Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Můžu doporučit všechno, co píše anon nademnou; já kdysi udělal přesný opak- překližka s maticema a c
   Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
vhodné kutilské řešení jsou také závitovky skrz zeď, oboustranně použít "tesařské" podložk
    Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
No, zainvestoval jsem do hmoždinek 15 Kč/kus :)

Ale rozmluvili jste mi to. Do ytongu
     Re: Posilovací deska do Ytongu07.09.2015
Ytong 10 je v pohode za predpokladu ze jsou tvarnice dobre lepene v plose. Muzes take lehce postrika
   Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Ja mel kdysi celou desku boulderovky pridelanou sesti sroubama prumer snad 10mm, hmozdiny do ytongu,
    Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
balkna má jen 3 šrouby a je to navíc nad futra, ytong 10tka.
Dal jsem jim za pravdu a riskova
     Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Ytong 10 pohoda, mám doma dva chyty v ocelových hmoždinách a drží. Jeden jsem ale projel vrtačkou na
 Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Musím trochu oponovat předchozímu strašení ohledně praskání zdi. Posilovací desku (byť relativně mal

 Campus17.08.2015
Jaké doporučujete lišty na campus? Aix, makak, a muerte? nebo je lepší udělat svoje?
 Re: Campus17.08.2015
Zdar, v bytě mám fingerboard od Muerte, jde to, ale kam se hrabe na velký campus, co mám ve stodole.
 Re: Campus17.08.2015
Za mě A Muerte. Dlouhodobá zkušenost, jsou pěkně zpracované, nežerou kůži, spousta variant + se dá d
 Re: Campus18.08.2015
Pokud seš schopnej, tak si udělej svoje. Jinak to nech na někom, kdo to umí.
  Re: Campus18.08.2015
Viléme, zabudol si pripísať telefónne číslo... :)
  Re: Campus18.08.2015
tak nejak. lista vyjde na par korun, srazis hrany podle libosti pilnikem a smirglem udelas grip podl
   Re: Campus18.08.2015
Mate zkusenost jak nizko nad zem ma smysl davat u campusu prvni listu? - v navodech pro montaz na a-
    Re: Campus18.08.2015
Asi takhle, do toho 1,4m se poskládáš, když jako chceš - tedy, smysl to má. Ale proč ji cpát tak níz
     Re: Campus18.08.2015
1,4m má samozřejmě smysl při limitované výšce stropu, např. v bytě cca 2,5 - 2,6m. Pokud je výška st
      Re: Campus18.08.2015
Tož já si hezky sednu na zem na matraci, popadnu první lištu a jedu :-) Pohodlná výška první lišty.
 Re: Campus18.08.2015
Kampus je super lokťák, vřele "doporučuju":-D
  Re: Campus18.08.2015
Na kempusu se samozřejmě dojeb*š jak pes, když se budeš snažit... Je třeba poslouchat svoje tělo a d

 Cisar16.08.2015
Ahoj, doslechl sem se ze pristi tyden je zavreno v Ostrove Pod Cisarem. Nevite o tom nekdo neco? Mam jen info jedna pani povidala...
 Re: Cisar16.08.2015
Doufám že už na pořád!
  Re: Cisar16.08.2015
Jasně, typický malý český človíček. "Ať sousedovi chcípne koza, pak budu šťastný." Takovým
  Re: Cisar17.08.2015
Nevím no, už to není co to bylo...ale pivo teče a spát se dá i mimo kemp...
 Re: Cisar16.08.2015
jak moc je těžký si otevřít jejich stránky a podívat se jestli tam něco nepíšou?
Jinak dík za
  Re: Cisar17.08.2015
Aha :) Aćkoliv tam jezdím 10 let, na stránky sem se nikdy nedíval...příště už budu vědět :) Díky ;)
 Re: Cisar16.08.2015
Složité, že?
 lezecky pruvodce Malesov16.08.2015
Ahoj, nevite nekdo jestli existuje nejaky pruvodce cest u Malesova (okoli Kutne hory)? dekuji
 Re: lezecky pruvodce Malesov16.08.2015
neexistuje. resp. existuje 30 let starý průvodce, kapitolka z knížky Nepískovsové skály v čechách I,
 Re: lezecky pruvodce Malesov16.08.2015
 Re: lezecky pruvodce Malesov18.08.2015
1   ...   333   334   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Software na průvodce
Zdravím, v jakém programu je nejlepsi dělat pruvodce a predevsim jeho nákresy cest (napr: jako v pruvodci na Vltavskou Zulu ci Kozelku). Nejaky jednoduchy, intuitivní a pokud mozno free program. Díky
 Gaga11:14:26 19.08.2015
odpovědět 
 Re: Software na průvodce
Celého průvodce Vltava (i druhý zmíněný) jsem dělal Corelu. Podle mého je to dobrý program na kreslení, ale už trochu horší na textovou editaci a vůbec závěrečný zlom před tiskem.
Verze Corel Suite 11 (kterou už léta používám) lze koupit celkem za levno ovšem nejnovější verze ta stojí stojí balík.
 jirkas12:19:18 19.08.2015
odpovědět 
  Re: Software na průvodce
Corel je pro děcka. Adobe Ilustrator a pro tisk Adobe InDesign. Kreslí se většinou ručně + úprava v Ilustratoru. Toto je jediné profi řešení.
16:01:13 19.08.2015
odpovědět 
   Re: Software na průvodce
Na zlom a sazbu třeba taky Quark. Mapky a obrázky lze i v programu OCAD (vyšší verze s užitečnějšíma funkcema bohužel placená).
-08:29:39 20.08.2015
odpovědět 
    Re: Software na průvodce
Bejvávalo. Quark je už víceméně mimo mísu. InDesign-Photoshop-Illustrator je standard.
Petr Jandík13:56:47 20.08.2015
odpovědět 
   Re: Software na průvodce
Tak to, ze si neco zvykla pouzivat urcita skupina lidi, nemusi nutne znamenat, ze je to jedine profi reseni..
09:53:35 20.08.2015
odpovědět 
   Re: Software na průvodce
InDesign je mozna skutecne standard, ale intuitivni a snadny teda neni, natozpak zdarma. Kdybych delal nejakeho mensiho zdarma pruvodce na web tak si osobne vystacim s tim co je v LibreOffice - vektorove kreslitko, textovy editor, pripadne spis Impress kterym se imo daji delat brozurky a plakaty lepe nez v textovem editoru.
Hook10:42:24 20.08.2015
odpovědět 
    Re: Software na průvodce
To není že si něco zvykae používat určitá skupina lidí, ale že to prosadilo v profesionální sféře. Příkop lze vykopat i lžící, ale bagr je na to lepší :-).
DTP zalevno může být třeba na Macu iCalamus, pokud není na InDesign. Čím menší nároky na výsledek a produktivitu práce, tím levnější nástroje lze použít. Že nikdo neshání lano zadarmo :-)
Petr Jandík14:01:05 20.08.2015
odpovědět 
     Re: Software na průvodce
Když to bude mít oplet, beru ;)
 martan14:03:09 20.08.2015
odpovědět 
     Re: Software na průvodce
OP chtel snadny a intuitivni zdarma program, tak jsem jen poukazal ze InDesign neni ani jedno. Neni jasne zda chce vyrobit nakres na skalku za barakem nebo 500str pruvodce na mega oblast - pro prvni pripad jsem mu doporucil to co je podle me jedna z dobrych moznosti. Urcite lepsi nez kreslit linky cest primo do fotek a pak to zJPEGovat a nahazet do wordu jak to dela hodne amaterskych pruvodcu a podle toho to bohuzel vypada.
Hook15:50:43 20.08.2015
odpovědět 
      Re: Software na průvodce
Samozřejmě máš pravdu - vzhledem k dotazu... Akorát PJ potřeboval ukázat, že je profesionál.
P.17:16:07 20.08.2015
odpovědět 
      Re: Software na průvodce
Přijde mi, že fotka stěny s vmalovanejma lajnama (jako třeba na tatry.nfo.sk) je jeden zdroj informace a "vektorová" kresba stěny, kde jsou zvýrazněný důležitý Rysy (jako třeba nákresy v Andráši-Paryskim, když už jsme u těch Tater) je zdroj druhej a že se ty dva zdroje vhodně doplňujou a že rozhodně jeden plně nenahrazuje druhej. Zkrátka bych ty jpegy s lajnama až zas tak nezatracoval.

Dokonce jsem někde viděl nákres stěny jako fotku a v ní vmalovaný schéma terénu (takový ty klasický značky), což mi přišlo docela dobrý.
honza17:58:24 20.08.2015
odpovědět 
       Re: Software na průvodce
On i ten Jpeg s lajnama se nejlíp dělá v InDesignu ale jde to pochopitelně i v jinech programech.
Petr Jandík18:09:46 20.08.2015
odpovědět 
        Re: Software na průvodce
"Nejlip" je dost subjektivni. V takovejhle diskuzich radi casto opakujou jmena proflaklych programu z kterejch casto pouzivaj tak 10% celkove funkcionality, kterou jim vicemene nabizi i hafo jinych programu.
20:21:19 20.08.2015
odpovědět 
         Re: Software na průvodce
Ovšem, že to je subjektivní. Na ID se mi v tomto případě líbí možnost udělat čárkovanou čáru ve dvou barvách jedním vrzem, že se dá volit barva čáry i barva mezery a ve fotkách pak je dobře vidět trasa. Používá to takhle třeba Rockfax a vypadá to velmi dobře. V Illustratoru by se musely položit dvě čáry na sebe, aby se to udělalo takhle, tady stačí jedna.
Ohledně procenta používaných funkcí programů, nikdo jich nepoužívá sto procent. Každý používá to, co potřebuje a občas třeba objeví něco nového. Na tuhle diskusi by to spíš chtělo se přesunout na grafika.cz.
Petr Jandík21:02:57 20.08.2015
odpovědět 
          Re: Software na průvodce
To je dobra funkce. Na druhou stranu pro hodne lidi neni problem si tuhle funkci udelat za 10 minut ve forme treba xml "pluginu" temer do jakyhokoliv programku.
10:24:56 21.08.2015
odpovědět 
           Re: Software na průvodce
Dost pochybuju, že by šlo za 10 minut naprogramovat vektorovou grafiku jako XML modul do nějakého programu.
Petr Jandík19:02:03 21.08.2015
odpovědět 
       Re: Software na průvodce
Mozna jsem se spatne vyjadril. Nejde o to ze fotka plus lajny je spatne, to je samozrejme ok (hlavne treba na boulderech je to supr), ale ze nemaj byt lajny nakreslene (bitmapove) do jpeg fotky a pak znova ulozene jako jpeg - to osklive rozmaze cary a nedejboze hlavne cisla cest ke kterym cary patri. Ma byt fotka na pozadi, pres to vektorove cary a popisky, cele ulozene jako vektor (ktery samozrejme obsahuje jpeg fotku). Pak zustanou popisky ostre bez ohledu na scale a kompresi fotky. Jde to pochopitelne udelat v ID jak rika Petr ale uplne v pohode i v jednodussich zminenych programech.
Hook00:14:36 21.08.2015
odpovědět 
        Re: Software na průvodce
Jasně, že možností je víc a každej použije to, co má po ruce a s čím umí zacházet a podle toho to taky dopadne.
Je třeba zmínit taky to, že se musí schémata dělat jinak pro tisk a jinak pro web a podle toho volit tloušťku čáry a velikost písma u popisek. Pro web nakonec stejně všechny vektory skončí v JPEGu :-)
Petr Jandík10:36:10 21.08.2015
odpovědět 
 Re: Software na průvodce
na vektory a trochu textu inkscape, nebo libreoffice jak psal někdo nahoře. Inkscape víc kreslení, libre víc text
12:06:27 20.08.2015
odpovědět 
  Re: Software na průvodce
A jednoduche brozurky jde vcelku dobre a rychle delat ve Scribusu.
20:23:51 20.08.2015
odpovědět 
 Re: Software na průvodce
Ja to zkousel tvorit v LaTeXu a muzu to hrube nedoporucit. Nakresy jsem neresil. Ty jsem mel jen historicke v png/jpg.
Geo19:44:38 20.08.2015
odpovědět 
  Re: Software na průvodce
na to je lepší (když už máš zdroj) výše zmíněný scribus - rozmístíš si rámce a pak jen vkládáš co a jak potřebuješ a asi se to líp ladí. ale pro někoho kdo v tom nikdy nedělal a chce udělat jednu brožurku asi stačí liberoffice, nebo něco takovýho
22:22:40 20.08.2015
odpovědět 
   Re: Software na průvodce
zdrojem jsem myslel různý skeny a poznámky - ne peníza (jen aby nedošlo k mejlce :))
22:24:31 20.08.2015
odpovědět 
 Re: Software na průvodce
Ahoj
reaguju trochu pozdě, nevím jesli se k tomu někdo ještě bude mít náladu vracet, ale mám doplňující otázku - neřešil náhodou někdo průvodčíka na chytrý mobil? Namalovat a napsat vše stejně jako pro tištěného a pak proště jen zpdfkovat? Nebo nějakou aplikaci?
Zatím jsem se s tím moc nesetkal, uživatelsky znám jen Vertical Life.
maso
 Maso11:02:50 27.08.2015
odpovědět 
  Re: Software na průvodce
PDFko může zobrazovat každej chytrej foun, ale standard online průvodců je dneska už jinde. Kromě Vertical-life existuje víc online průvodčíků, třeba Frankenjura, a z těch univerzálně plitelnejch třeba Rakkup - tam jsou hlavně americký terény. Svou appku teďka kutí 27crags, BD podporuje Moiuntain Project.. myslím, že jsem viděl i nějakou českou appku. Něco má taky Versante Sud, ale to je na úrovni prohlížení těch PDF.
Petr Jandík14:55:14 27.08.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz