Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 z čeho vyrobit venkovní boulder ?19.08.2015
Ahoj,
  poradíte mi z jakého materiálu vyrobit dětem venkovní boulder ? Jde mi o tu desku příp. povrchovou úpravu aby to venku nějaký rok vydrželo.
Čím jsou potaženy desky na vnitřních bouldrech ?

Díky
 Re: z čeho vyrobit venkovní boulder ?19.08.2015
záleží na rozpočtu a požadované životnosti. a taky záleží, jestli to má bejt hračka nebo tréninková
 Re: z čeho vyrobit venkovní boulder ?21.08.2015
například:

 Foto dne - vrchol19.08.2015
Marťane, to fakt nemáte hezčí fotky? Vrchol je to, že máš privilegium umísťovat své špatné fotky sem na Lezce.
Zde by mělo být skoro uvedeno: +18
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Mně to po lehké lajnerské erotice docela pobavilo :-)
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Pridavam se, fotka je nechutna a podle me by mela byt sundana. Netusim vsak, zda neni reprezentativn
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Tak to teda ten vrchol byl o moc lepší než teď ta struktura.
   Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Mě to přišlo vtipný a teď ta struktura mi přijde zase taková vtipně navazující. :) Achjo, já jsem ta
    Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
yup :)) prense tak :)))
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Kam jsme to vlezli? Nemáme smysl pro humor?
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
...spíš máme rozdílnou představu o tom, CO je humor.
  Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
Puritánům a sucharům se nikdy nezavděčíš...
  Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
dobra byla :) i kolegove z prace se pobavili :) .. a vubec treba je to jen spatna perspektiva :D
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Kokoti :) ty si snad buzna ze te tohle pohorsuje. Je prece jasny ze ji vyndava z vlasu kliste :-D
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
já bych řek spíš že vši.
   Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Rozvazuje mu uzel zubama
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
spíš jestli by nebyl kontakt na tu holku, taky bych jí pár cest vytáh
 Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
spatna fotka? jakoze ze spatnyho uhlu?
  Re: Foto dne - vrchol26.08.2015
Jo, úhel je špatný, fotograf si měl přeskočit na vedlejší věž :-).

 Software na průvodce19.08.2015
Zdravím, v jakém programu je nejlepsi dělat pruvodce a predevsim jeho nákresy cest (napr: jako v pruvodci na Vltavskou Zulu ci Kozelku). Nejaky jednoduchy, intuitivní a pokud mozno free program. Díky
 Re: Software na průvodce19.08.2015
Celého průvodce Vltava (i druhý zmíněný) jsem dělal Corelu. Podle mého je to dobrý program na kresle
  Re: Software na průvodce19.08.2015
Corel je pro děcka. Adobe Ilustrator a pro tisk Adobe InDesign. Kreslí se většinou ručně + úprava v
   Re: Software na průvodce20.08.2015
Na zlom a sazbu třeba taky Quark. Mapky a obrázky lze i v programu OCAD (vyšší verze s užitečnějšíma
    Re: Software na průvodce20.08.2015
Bejvávalo. Quark je už víceméně mimo mísu. InDesign-Photoshop-Illustrator je standard.
   Re: Software na průvodce20.08.2015
Tak to, ze si neco zvykla pouzivat urcita skupina lidi, nemusi nutne znamenat, ze je to jedine profi
   Re: Software na průvodce20.08.2015
InDesign je mozna skutecne standard, ale intuitivni a snadny teda neni, natozpak zdarma. Kdybych del
    Re: Software na průvodce20.08.2015
To není že si něco zvykae používat určitá skupina lidí, ale že to prosadilo v profesionální sféře. P
     Re: Software na průvodce20.08.2015
Když to bude mít oplet, beru ;)
     Re: Software na průvodce20.08.2015
OP chtel snadny a intuitivni zdarma program, tak jsem jen poukazal ze InDesign neni ani jedno. Neni
      Re: Software na průvodce20.08.2015
Samozřejmě máš pravdu - vzhledem k dotazu... Akorát PJ potřeboval ukázat, že je profesionál.
      Re: Software na průvodce20.08.2015
Přijde mi, že fotka stěny s vmalovanejma lajnama (jako třeba na tatry.nfo.sk) je jeden zdroj informa
       Re: Software na průvodce20.08.2015
On i ten Jpeg s lajnama se nejlíp dělá v InDesignu ale jde to pochopitelně i v jinech programech.
        Re: Software na průvodce20.08.2015
"Nejlip" je dost subjektivni. V takovejhle diskuzich radi casto opakujou jmena proflaklych
         Re: Software na průvodce20.08.2015
Ovšem, že to je subjektivní. Na ID se mi v tomto případě líbí možnost udělat čárkovanou čáru ve dvou
          Re: Software na průvodce21.08.2015
To je dobra funkce. Na druhou stranu pro hodne lidi neni problem si tuhle funkci udelat za 10 minut
           Re: Software na průvodce21.08.2015
Dost pochybuju, že by šlo za 10 minut naprogramovat vektorovou grafiku jako XML modul do nějakého pr
       Re: Software na průvodce21.08.2015
Mozna jsem se spatne vyjadril. Nejde o to ze fotka plus lajny je spatne, to je samozrejme ok (hlavne
        Re: Software na průvodce21.08.2015
Jasně, že možností je víc a každej použije to, co má po ruce a s čím umí zacházet a podle toho to ta
 Re: Software na průvodce20.08.2015
na vektory a trochu textu inkscape, nebo libreoffice jak psal někdo nahoře. Inkscape víc kreslení, l
  Re: Software na průvodce20.08.2015
A jednoduche brozurky jde vcelku dobre a rychle delat ve Scribusu.
 Re: Software na průvodce20.08.2015
Ja to zkousel tvorit v LaTeXu a muzu to hrube nedoporucit. Nakresy jsem neresil. Ty jsem mel jen his
  Re: Software na průvodce20.08.2015
na to je lepší (když už máš zdroj) výše zmíněný scribus - rozmístíš si rámce a pak jen vkládáš co a
   Re: Software na průvodce20.08.2015
zdrojem jsem myslel různý skeny a poznámky - ne peníza (jen aby nedošlo k mejlce :))
 Re: Software na průvodce27.08.2015
Ahoj
reaguju trochu pozdě, nevím jesli se k tomu někdo ještě bude mít náladu vracet, ale mám
  Re: Software na průvodce27.08.2015
PDFko může zobrazovat každej chytrej foun, ale standard online průvodců je dneska už jinde. Kromě Ve

 Přístup k Velké19.08.2015
Ahoj,
nevíte, jak je to s přístupem ke skalám u Velké? Dle průvodce jsme zaparkovali u Heroldů a šli podél řeky, když už skoro u lesa je cesta přerušena plotem proti autům a na pozemku je umístěn karavan, na druhym konci cesta dál pokračuje ke skal
 Re: Přístup k Velké19.08.2015
lezec.cz/diskuse.php?ckat=&lim=60&key=117676

 Mont Blanc z Itálie18.08.2015
Ahoj, nešel teď v poslední době někdo normálku na Blanc z Itálie? Nevíte jak vypadá ledovec nad Gonello a dolez na hřeben?

Díky K.
 Re: Mont Blanc z Itálie18.08.2015
ledovec rozbitej jak sviňa, místy až neprostupný, čerstvě nasněžíno asi 40 cm, pak chcanec, dost mok
  Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Díky Martine.
No trošku jsem se toho bál. Ale stejně to asi zkusíme, budem tam příští tejden
   Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Na Blanc se letos už od července nechodí, situace je dost nebezpečná na všech výstupových cestách. Z
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Neboj nedoctes se o ceskych pitomcich, informace si hledame, ze normalku zavirali a ted je zase otev
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Dle HD od 18. je normalka zase otevřená. Něco nasnezilo.
 Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
16.8. měla Gonella zavírat z důvodu špatných podmínek = na ledovci to nebude pro začátečníky... Lepš
  Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Jj diky, pres to midi to zatim vypada nejrealneji tak asi pujdem tudy. Gonella letos byla spis zavre
   Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Pěkný je nahoru přes Bionnassay a sestup Midi Helbronner. Traversée royale. Zas tak těžký to neni...
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Jo nad tim jsem taky přemýšlel a je to dokonce schůdné, ale ostatním se to moc nepozdává :) ale že t

 Frankenjura18.08.2015
Ahoj lidi, můžete mi někdo doporučit hezkou oblast k lezení ve Frankenjuře? Obtížnost 5 - 8 a čím vyšší tím lepší. Plánujeme to na zítra, tak díky za rychlou reakci ;-) T.
 Re: Frankenjura19.08.2015
Mě se líbil Rothelfels. Rozsáhlý masiv 100+ cest více na západě Frankenjury. Mohu doporučit.

 SJCAM SJ400017.08.2015
Zdravím, máte někdo zkušenosti s touto kamerou při lezení apod. aktivitách. Svoje postřehy prosím pište sem. Děkuji

 Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Chtěl bych si přidělat posilovací desku nad dveře, ale příčka je z Ytongu, což je dost měkký materiál. Mám se toho obávat nebo je to s použitím hmoždínek do Ytongu v pohodě?
 Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Hodně záleží na tom, čemu říkáš posilovací deska, kolik vážíš, co na tom chceš dělat a jak je zeď si
  Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Můžu doporučit všechno, co píše anon nademnou; já kdysi udělal přesný opak- překližka s maticema a c
   Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
vhodné kutilské řešení jsou také závitovky skrz zeď, oboustranně použít "tesařské" podložk
    Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
No, zainvestoval jsem do hmoždinek 15 Kč/kus :)

Ale rozmluvili jste mi to. Do ytongu
     Re: Posilovací deska do Ytongu07.09.2015
Ytong 10 je v pohode za predpokladu ze jsou tvarnice dobre lepene v plose. Muzes take lehce postrika
   Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Ja mel kdysi celou desku boulderovky pridelanou sesti sroubama prumer snad 10mm, hmozdiny do ytongu,
    Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
balkna má jen 3 šrouby a je to navíc nad futra, ytong 10tka.
Dal jsem jim za pravdu a riskova
     Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Ytong 10 pohoda, mám doma dva chyty v ocelových hmoždinách a drží. Jeden jsem ale projel vrtačkou na
 Re: Posilovací deska do Ytongu17.08.2015
Musím trochu oponovat předchozímu strašení ohledně praskání zdi. Posilovací desku (byť relativně mal

 Campus17.08.2015
Jaké doporučujete lišty na campus? Aix, makak, a muerte? nebo je lepší udělat svoje?
 Re: Campus17.08.2015
Zdar, v bytě mám fingerboard od Muerte, jde to, ale kam se hrabe na velký campus, co mám ve stodole.
 Re: Campus17.08.2015
Za mě A Muerte. Dlouhodobá zkušenost, jsou pěkně zpracované, nežerou kůži, spousta variant + se dá d
 Re: Campus18.08.2015
Pokud seš schopnej, tak si udělej svoje. Jinak to nech na někom, kdo to umí.
  Re: Campus18.08.2015
Viléme, zabudol si pripísať telefónne číslo... :)
  Re: Campus18.08.2015
tak nejak. lista vyjde na par korun, srazis hrany podle libosti pilnikem a smirglem udelas grip podl
   Re: Campus18.08.2015
Mate zkusenost jak nizko nad zem ma smysl davat u campusu prvni listu? - v navodech pro montaz na a-
    Re: Campus18.08.2015
Asi takhle, do toho 1,4m se poskládáš, když jako chceš - tedy, smysl to má. Ale proč ji cpát tak níz
     Re: Campus18.08.2015
1,4m má samozřejmě smysl při limitované výšce stropu, např. v bytě cca 2,5 - 2,6m. Pokud je výška st
      Re: Campus18.08.2015
Tož já si hezky sednu na zem na matraci, popadnu první lištu a jedu :-) Pohodlná výška první lišty.
 Re: Campus18.08.2015
Kampus je super lokťák, vřele "doporučuju":-D
  Re: Campus18.08.2015
Na kempusu se samozřejmě dojeb*š jak pes, když se budeš snažit... Je třeba poslouchat svoje tělo a d

 Cisar16.08.2015
Ahoj, doslechl sem se ze pristi tyden je zavreno v Ostrove Pod Cisarem. Nevite o tom nekdo neco? Mam jen info jedna pani povidala...
 Re: Cisar16.08.2015
Doufám že už na pořád!
  Re: Cisar16.08.2015
Jasně, typický malý český človíček. "Ať sousedovi chcípne koza, pak budu šťastný." Takovým
  Re: Cisar17.08.2015
Nevím no, už to není co to bylo...ale pivo teče a spát se dá i mimo kemp...
 Re: Cisar16.08.2015
jak moc je těžký si otevřít jejich stránky a podívat se jestli tam něco nepíšou?
Jinak dík za
  Re: Cisar17.08.2015
Aha :) Aćkoliv tam jezdím 10 let, na stránky sem se nikdy nedíval...příště už budu vědět :) Díky ;)
 Re: Cisar16.08.2015
Složité, že? 1   ...   333   334   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 z čeho vyrobit venkovní boulder ?
Ahoj,
  poradíte mi z jakého materiálu vyrobit dětem venkovní boulder ? Jde mi o tu desku příp. povrchovou úpravu aby to venku nějaký rok vydrželo.
Čím jsou potaženy desky na vnitřních bouldrech ?

Díky
Milan13:02:46 19.08.2015
odpovědět 
 Re: z čeho vyrobit venkovní boulder ?
záleží na rozpočtu a požadované životnosti. a taky záleží, jestli to má bejt hračka nebo tréninková pomůcka.
jestli to má bejt hračka, tak je docela životný a pěkný voloupat kládu stopu v průměru tři sáhy dlouhou, a motorovkou do ní vyřezat chyty. pak to zakopáš na tři stopy hluboko, a os let to vydrží.
jestli to má bejt sportovní pomůcka, tak holt potřebuješ překližku. nejvíc vydrží betonářská foliovaná, a pak jsou taky loďařské překližky, ale ty stojí spoustu peněz. docela zajímavou vhodné řešení jsou i cetris desky, ale to taky není zadarmo a tloušťky co by na to stačily nejsou typický hobyšopový sortiment. super je laminát nebo stříkaný sklovláknobeton, ale to taky není žádná láce. docela laciné a trvanlivé by bylo udělat stěnu z dostatečně silných fošen, které prohnijou později než přestanou děti bavit - takové nějaké šestky až osmičky třetí jakosti z oddenků, to by mohlo být na pile za cenu víceméně palivového dříví.

no a nebo nějakej bordel zadarmo, třeba stará vrata od garáže...
Lukas B.14:08:37 19.08.2015
odpovědět 
 Re: z čeho vyrobit venkovní boulder ?
například:

http://dum.bazos.cz/inzerat/ 50730185/Desky-z-vodovzdorne- foliovane-preklizky.php (2 mezery)
bejbs09:22:51 21.08.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz