Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Sella wildside - doprava z Alicante 28.08.2015 Pěkně prosím o radu, zda se dá z Alicante nějak rozumně docestovat do oblastí Sella a případně do sportovních oblastí v okolí Gandie bez použití auta? Veškeré tipy na dopravu - autobusy, vlaky, stop... a ostatní logistiku (voda a potraviny na místě) vítán
  Re: Sella wildside - doprava z Alicante 01.09.2015 Ahoj pár oblastí jsem tam obrazil, ale upřímně si to bez auta nedovedu představit. Snad jen Gandía b
    Re: Sella wildside - doprava z Alicante 02.09.2015 Děkuji za info! Pátrám na google mapách a mám z toho podobný pocit. Ty oblasti jsou vždycky dost dal
rada od znalcu Skalaku 28.08.2015 Ahoj, prosim znalce Skalaku o radu. Zajima me, jak se jmenuje cesta, ktera se nachazi mezi Durangem a Unorovou (v proluce mezi nima vedouci na predskali)a je hned vlevo od standardniho nastupu na predskali Duranga. Je to krasna sparka v plotne s novym kru
Konigsjodler - Flying fox 27.08.2015 Netušíte jestli mi na Flying fox na feratě Konigsjodler stačí obyčejná pevná kladka na lana do 13mm(třeba Camp small pulley asi za 400 peněz), nebo potřebuji něco speciálního? Prý tam kdysi dokonce byla nějaká erární, ale poslední roky je pryč
  Re: Konigsjodler - Flying fox 27.08.2015 Něco podobného jsem v pohodě používal (+ pro jistotu karabinu jako pojistku), ale mám ji vyhrazenou
  Re: Konigsjodler - Flying fox 27.08.2015 Zkušenost 14 dní stará - klasickou pevnou kladku na to lano nenacpeš. Buď je třeba otevírací bočnice
    Re: Konigsjodler - Flying fox 28.08.2015 Jak hodně se opotřebuje karabina tažená 50 metrů po ocelovém laně?
      Re: Konigsjodler - Flying fox 28.08.2015 Já to šel vloni. Nedošlo mi, že tam cvakám hliníkovou karabinu na expresce a udělalo to do ní cc 1mm
  Re: Konigsjodler - Flying fox 28.08.2015 Já jsem to přeručkoval, neni to tak dlouhý.
    Re: Konigsjodler - Flying fox 28.08.2015 taky sem to ruckoval. Navic s plonou polni. Neni to potiz....
      Re: Konigsjodler - Flying fox 28.08.2015 i zena to preruckovala... a to je to takovy nezny stvorenni...
    Re: Konigsjodler - Flying fox 30.08.2015 Ja jsem tam radeji ani nebyl
Foto dne 26.08.2015 Kde se tento šutr přesně nachází ?
  Re: Foto dne 27.08.2015 V oblasti Čertovo Kopyto dle průvodce na Vltavskou žulu. Je to trošku vyšší, někdo tam tenkrát odřez
    Re: Foto dne 27.08.2015 Ten vylez asi bude pekny psycho..
      Re: Foto dne 28.08.2015 ale kdeze, solidni vrstva mechu pohnojena davkou strachu udrzi secko....
Janebova věž-Prachov 25.08.2015 Ahoj,ve neděli jsme lezli na Janebovu věž a při sestupu ke slaňáku se dal do pohybu celý vrcholový masiv.Zřícení je asi jen otázka času.R
  Re: Janebova věž-Prachov 25.08.2015 To asi není zpráva, která by měla zůstat nepovšimnuta někde v hloubi diskuse...
  Re: Bishorn 23.08.2015 Ahoj, ledovec prvních 400 výškových od chaty dost potrhaný, mosty jakž takž, ale jeden sme prošlápli
    Re: Bishorn 24.08.2015 ladovec bez lana ? robis si prcu, Hilti ever and forever
Lezky 5.10 23.08.2015 Ahoj,
nevíte jestli se dají nejlépe v Praze sehnat k vyzkoušení lezky Five Ten Hiangle - Turquoise / Grey
Díky za info Jarda
    Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY 23.08.2015 Jo a v lednu taky bylo v pohode namesti s kasnou. Taky jsem se koupal sam a skoro nikdo tam nebyl.
  Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY 23.08.2015 V Badalone (predmesti Barcelony -- z centra vlakem asi 20min) to celkem jde.
    Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY 25.08.2015 Klidná pláž u Barcelony, to je jako Zborcený harfy tón :-) Toto pobřeží mám procestováno stopem vlak
      Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY 25.08.2015 Jo a dá se tam jet vlakem. Cestou Je Torredenbarra a v okolí se dá taky něco najít, jinak obecně, po
Matterhorn 20.08.2015 Zdravím, nemá někdo další informace o chatě Hornli? Letošní "úprava" ceny a zákaz stanování je radost. Jak se situace bude vyvíjet?
Díky.
  Re: Matterhorn 20.08.2015 Hornli je úplne nedostupná,jenom s horskím prúvodcem.
    Re: Matterhorn 20.08.2015 Chata je velmi pekne zrekonstruovana, komplet novce loznice, jidelna. Volna WIFI a dostatek dobijeci
      Re: Matterhorn 23.08.2015 140CHF je už slušná palba :( ... winterraum je/není?
        Re: Matterhorn 24.08.2015 Aha, takze za noc da každý jeden 3.800 Kc. To uz chápu, ze zakazali bivakovani a tak podobne.....no
          Re: Matterhorn 25.08.2015 No jo,jedine z vudcem.Je to pak levnějši.
Radek,Zob.
          Re: Matterhorn 25.08.2015 Jestli někdy půjdu na Matterhorn, určité ne Hörnigratem. Chápu, ze každý chce na svém podnikání vydě
      Re: Matterhorn 25.08.2015 Neni to už výpalný?? Tipnul bych že chatař kromě zákazu bivakování taky odpálil šutry na Lvím hřeben
      Re: Matterhorn 25.08.2015 myslim ze pro 99% cechu je tim padem Mat KO
        Re: Matterhorn 25.08.2015 Češi a placení, celkem směšné téma. Češi nic jiného neřeší jen peníze dle mého názoru, kolik stojí t
          Re: Matterhorn 25.08.2015 a jak to udělat když tam chci a nemám tolik peněz?
            Re: Matterhorn 25.08.2015 Pokud nekdo nechce spat na Hornli, celkem chapu, pak ma moznost spat na Schwarzsee a holt slapat o 6
              Re: Matterhorn 25.08.2015 No a někde nad Hornlihutte se spát nedá? Vím, že solvay je pouze nouzová, ale nějaká police kde by s
          Re: Matterhorn 25.08.2015 No a když to pohodlně nechci??? Princip nabídky a poptávky chápu, ale tydle restrikce (zákaz stahová
            Re: Matterhorn 26.08.2015 Prebivakovani na vystupove trase nikdo nemuze branit, osobne to ale za rozumne nepovazuji.
Co
              Re: Matterhorn 26.08.2015 Nevidel bych to tak cerne. Stejne si myslim ze driv nebo pozdeji se budou na kopce typu Blanc, Matra
              Re: Matterhorn 26.08.2015 holt kdo si chce užít romantiku a stanování, ten má k dispozici asi tisícovku dalších velmi pěkných
                Re: Matterhorn 26.08.2015 Oukej, nejlepší řešení by bylo zbourat Hornlihutte a dát tam místo toho kadibudku a stánek s vodou.
                  Re: Matterhorn 26.08.2015 A jako bonus zbourat silnici a zeleznici z Vispu do Zermattu. To by mohlo stacit i Messnerovi :)
                    Re: Matterhorn 27.08.2015 mě by se to líbilo. ale obávám se, že by tam táhly davy stejně, bohužel matráč je tak populární všud
                Re: Matterhorn 27.08.2015 Regulace prachama je spíš na škodu - budou tam hlavně ceprové pracháči. Regulace zbouráním chaty a p
                  Re: Matterhorn 27.08.2015 tak samozřejmě by se mi to líbilo nejvíc, prostě vyjdeš ráno z bernu a provází tě zvon, v očích rozh
Ostrov 20.08.2015 Ahoj, nemáte někdo náhodou oskenovaného průvodce na Ostrov? Půjčil sem ho, a asi už je nenávratně pryč. A jinak je všude nejspíš vyprodanej.
  Re: Ostrov 20.08.2015 Minulý týden ho kluci koupili v Refýčku v Tisé, takže vyprodanej ještě není.
  Re: Ostrov 20.08.2015 Hoj Petře, zazvoň si ve Starý Pekárně, nebo tam mají otevřeno o víkendu, Dáša má taky ještě nějakou
    Re: Ostrov 20.08.2015 v refuge v tisy meli pred tejdnem jeste tak 6 kousku
  Re: Ostrov 20.08.2015 Super, diky panove. Budou to zrejme posledni dostupne kousky :)
  Re: Ostrov - vstup 21.08.2015 Podle úřední desky v Tisé odvolal Krajský úřad Ústeckého kraje dnem vyvěšení 18.8. preventivní zákaz
    Re: Ostrov - vstup 21.08.2015 To je fajn, ale většiny Ostrova se to stejně netýkalo anžto patří pod děčín, který nic takového nevy
      Re: Ostrov - vstup 21.08.2015 Ostrov je okres ÚL, Kraj Ústecký.
        Re: Ostrov - vstup 21.08.2015 Pokud myslíš Ostrov, jako ves, tak ano. Domy tam skutečně patří, ale skály jsou nad silnicí, která t
          Re: Ostrov - vstup 21.08.2015 Ale furt je to Ústecký kraj, takže zákaz tam platil. Na okresy se už nehraje, takže jestli kus patři
        Re: Ostrov - vstup 22.08.2015 Každopádně tam žádné cedule se zákazem nikde nebyly a nikdo to nehlídal, takže jsme bez problému pro
          Re: Ostrov - vstup 23.08.2015 No bodnul jsem ho primo do bricha. Nikde tam nebylo napsano, ze bych nemohl a ani tam nebyl kdokoliv
            Re: Ostrov - vstup 23.08.2015 Pokud jsi mu přitom nic neudělal, jako my neudělali nic Ostrovu, pak je vše v pořádku.
              Re: Ostrov - vstup 23.08.2015 He he :). Nemyslis to vazne, ne? Kdyz pojedu vozralej jak prase 200 km/hod po pesi zone a shodou nah
                Re: Ostrov - vstup 23.08.2015 Na okresy se sice možná nehraje, ale hraje se na obce s rozšířenou působností. Územní působnost onoh
                  Re: Ostrov - vstup 24.08.2015 Tohle beru a nerozporuju. Jen me pobavilo Jandikovo zduvodneni poruseni domneleho zakazu..
                Re: Ostrov - vstup 24.08.2015 To že nikoho nezraníš, ještě neznamená, že nikomu nic neuděláš. Možná někoho vyděsíš, možná někoho b
                  Re: Ostrov - vstup 24.08.2015 Takze chces porusovani zakazu nechavat na osobnim usudku kazdeho jedince? No tak to potes koste... V
                    Re: Ostrov - vstup 24.08.2015 Jak už znovu vysvětlil Sysel o žádný zákaz v této oblasti nebyl. Nevím, jak se s tímhle přístupem ch
                      Re: Ostrov - vstup 24.08.2015 Zakaz nezakaz, proste vysvetleni "žádné cedule se zákazem nikde nebyly a nikdo to nehlídal"
                        Re: Ostrov - vstup 24.08.2015 meleš ho*na, opakovaně ti bylo vysvetleno, ze nikdo nic neporusil. ale klidne mel dal, jestli potřeb
                    Re: Ostrov - vstup 24.08.2015 Porušování zákazů (ve smyslu rozhodnutí poruším - neporuším) vyjádřených libovolným způsobem a s tím
                      Re: Ostrov - vstup 25.08.2015 O víkendu tam byly plný lesy... hlavně sasíci, jediný na co se upozorňovalo byl zákaz rozdělávání oh
                        Re: Ostrov - vstup 25.08.2015 Nevím o jakém víkendu myslíš, ale teď tam nebyl skoro nikdo, protože byl zavřenej kemp. V ostrově na
                          Re: Ostrov - vstup 25.08.2015 Jo myslim tenhle víkend, svatbu v kempu jsem buhužel zažil taky. Na mě je i těch "pár dvojek&qu
                            Re: Ostrov - vstup 25.08.2015 čuměly..... mluvil jsem o Tisí, ne o Ostrově
1
...
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
...
2263
Ostrov Ahoj, nemáte někdo náhodou oskenovaného průvodce na Ostrov? Půjčil sem ho, a asi už je nenávratně pryč. A jinak je všude nejspíš vyprodanej. Petr 13:44:03 20.08.2015odpovědět
  Re: Ostrov Minulý týden ho kluci koupili v Refýčku v Tisé, takže vyprodanej ještě není. Petr Jandík 13:54:29 20.08.2015odpovědět
  Re: Ostrov Hoj Petře, zazvoň si ve Starý Pekárně, nebo tam mají otevřeno o víkendu, Dáša má taky ještě nějakou zásobu ;) martan 14:01:32 20.08.2015odpovědět
    Re: Ostrov v refuge v tisy meli pred tejdnem jeste tak 6 kousku 14:10:28 20.08.2015odpovědět
  Re: Ostrov Super, diky panove. Budou to zrejme posledni dostupne kousky :) Petr 15:16:18 20.08.2015odpovědět
  Re: Ostrov - vstup Podle úřední desky v Tisé odvolal Krajský úřad Ústeckého kraje dnem vyvěšení 18.8. preventivní zákaz vstupu do lesa... martan 09:11:54 21.08.2015odpovědět
    Re: Ostrov - vstup To je fajn, ale většiny Ostrova se to stejně netýkalo anžto patří pod děčín, který nic takového nevyhlásil. Petr Jandík 18:14:45 21.08.2015odpovědět
      Re: Ostrov - vstup Ostrov je okres ÚL, Kraj Ústecký. Myk 18:43:05 21.08.2015odpovědět
        Re: Ostrov - vstup Pokud myslíš Ostrov, jako ves, tak ano. Domy tam skutečně patří, ale skály jsou nad silnicí, která tvoří hranici mezi ÚL a Děčínem. Sysel 21:32:29 21.08.2015odpovědět
          Re: Ostrov - vstup Ale furt je to Ústecký kraj, takže zákaz tam platil. Na okresy se už nehraje, takže jestli kus patřil DŘÍVE do okresu Děčín nebo UnL je dnes úplně jedno, vše leží na území Ústeckého kraje.
Tohle ale není zrovna moc novinka:-). MM 22:59:41 21.08.2015odpovědět
        Re: Ostrov - vstup Každopádně tam žádné cedule se zákazem nikde nebyly a nikdo to nehlídal, takže jsme bez problému prošli lesem od Hastrmana k Obrovi petr Jandík 10:34:37 22.08.2015odpovědět
          Re: Ostrov - vstup No bodnul jsem ho primo do bricha. Nikde tam nebylo napsano, ze bych nemohl a ani tam nebyl kdokoliv by mi to zakazal. 18:53:34 23.08.2015odpovědět
            Re: Ostrov - vstup Pokud jsi mu přitom nic neudělal, jako my neudělali nic Ostrovu, pak je vše v pořádku. Petr Jandík 19:07:34 23.08.2015odpovědět
              Re: Ostrov - vstup He he :). Nemyslis to vazne, ne? Kdyz pojedu vozralej jak prase 200 km/hod po pesi zone a shodou nahod nikomu nic neudelam, tak je dle tebe vse v poradku? 21:00:58 23.08.2015odpovědět
                Re: Ostrov - vstup Na okresy se sice možná nehraje, ale hraje se na obce s rozšířenou působností. Územní působnost onoho zákazu byla vymezena takto: pro území obce s rozšířenou působností Ústí nad Labem (tj. pro území těchto obcí a
měst: Dolní Zálezly, Habrovany, Homole u Panny, Chabařovice, Chlumec, Chuderov,
Libouchec, Malé Březno, Malečov, Petrovice, Povrly, Přestanov, Ryjice, Řehlovice, Stebno,
Tašov, Telnice, Tisá, Trmice, Ústí nad Labem, Velké Březno, Velké Chvojno, Zubrnice). Tudíž lezení v Ostrově nad silnicí bylo zcela v pořádku a zákaz tím nebyl porušen. Sysel 21:36:41 23.08.2015odpovědět
                  Re: Ostrov - vstup Tohle beru a nerozporuju. Jen me pobavilo Jandikovo zduvodneni poruseni domneleho zakazu.. 09:20:29 24.08.2015odpovědět
                Re: Ostrov - vstup To že nikoho nezraníš, ještě neznamená, že nikomu nic neuděláš. Možná někoho vyděsíš, možná někoho budeš obtěžovat hlukem. Z toho důvodu - nikoliv protože je tam zákaz vjezdu - tvoje jednání v pořádku nebude.
Pokud pojedeš 200 km/h po pěší zóně ve městě duchů, kde vůbec nikdo nikde není, pak tvé jednání dle mého soudu v pořádku bude.
Nevím, zda Jandík udělal svojí návštěvou v Ostrově něco srovnatelně nepěkného jako ty svou jízdou 200 km/h po pěší zóně. Nechápu, proč takové srovnání - vždyť se zcela míjí se svým předobrazem. honza 19:43:58 24.08.2015odpovědět
                  Re: Ostrov - vstup Takze chces porusovani zakazu nechavat na osobnim usudku kazdeho jedince? No tak to potes koste... Vicemene na kazdy zakaz, kazdy zakon, na vse, najdes jedince, kteri si budou myslet, ze se jedna jen o jizdu 200 km/hod ve meste duchu. 20:29:14 24.08.2015odpovědět
                    Re: Ostrov - vstup Jak už znovu vysvětlil Sysel o žádný zákaz v této oblasti nebyl. Nevím, jak se s tímhle přístupem chceš srovnat třeba s hromadným používám mága na pravém břehu Labe, kde i na přístupu jsou cedule, že je zakázané, přesto však jej tam drtivá většina lezců používá. 22:33:13 24.08.2015odpovědět
                      Re: Ostrov - vstup Zakaz nezakaz, proste vysvetleni "žádné cedule se zákazem nikde nebyly a nikdo to nehlídal" neni uplne v poradku. Neznalost zakona neomlouva a chlubit se tim verejne take neni uplne normalni. Rekl bych, ze o nic jineho nejde a pravidla stejne porusuji vsichni. 22:44:11 24.08.2015odpovědět
                        Re: Ostrov - vstup meleš ho*na, opakovaně ti bylo vysvetleno, ze nikdo nic neporusil. ale klidne mel dal, jestli potřebujes.. 23:26:19 24.08.2015odpovědět
                    Re: Ostrov - vstup Porušování zákazů (ve smyslu rozhodnutí poruším - neporuším) vyjádřených libovolným způsobem a s tím spojené riziko různých sankcí pochopitelně je již nyní na každém jednotlivci. To není žádná novinka ani věc toho co já chci nebo nechci. honza 23:24:23 24.08.2015odpovědět
                      Re: Ostrov - vstup O víkendu tam byly plný lesy... hlavně sasíci, jediný na co se upozorňovalo byl zákaz rozdělávání ohňů, vč. kouření cigár, o jointech nikdo nic neříkal.... A ty davy nad Tisou, ještě že jsme byli na LIboucheckém masivu radim 10:43:18 25.08.2015odpovědět
                        Re: Ostrov - vstup Nevím o jakém víkendu myslíš, ale teď tam nebyl skoro nikdo, protože byl zavřenej kemp. V ostrově nad cestou s bídou 8 dvojek, včetně dvou našich. Narvanej byl Bielatal...v Tisé milion turistů na vyhlídce, ve stěnách skoro nikdo. Petr 10:49:07 25.08.2015odpovědět
                          Re: Ostrov - vstup Jo myslim tenhle víkend, svatbu v kempu jsem buhužel zažil taky. Na mě je i těch "pár dvojek", jak říkáš skoro moc, nad Libouchcem jsme potkali jenom stádo koz:-) Mluvim právě o turistech, nebaví mě se někam škrábat, aby na mě čuměli davy turistů s dětma, ač jich sám také pár mám... teda víc než pár:-) Radim 10:55:40 25.08.2015odpovědět
                            Re: Ostrov - vstup čuměly..... mluvil jsem o Tisí, ne o Ostrově Radim 10:57:32 25.08.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: