Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezky 5.1023.08.2015
Ahoj,
nevíte jestli se dají nejlépe v Praze sehnat k vyzkoušení lezky Five Ten Hiangle - Turquoise / Grey

Díky za info Jarda

 KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY22.08.2015
Zdravím!!!:)
Prosím kohokoliv o info ohledně poklidné pláže v okolí Barcelony cca do 20-30 km. Něco jako je v Rumunsku Vama Veche:
 Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY22.08.2015
úplně v klidu byla městská pláž kousek od lanovky na Montjuic, ale je fakt, že byl prosinec a koupal
  Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY23.08.2015
Jo a v lednu taky bylo v pohode namesti s kasnou. Taky jsem se koupal sam a skoro nikdo tam nebyl.
 Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY23.08.2015
V Badalone (predmesti Barcelony -- z centra vlakem asi 20min) to celkem jde.
  Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY25.08.2015
Klidná pláž u Barcelony, to je jako Zborcený harfy tón :-) Toto pobřeží mám procestováno stopem vlak
   Re: KLIDNÁ PLÁŽ U BARCELONY25.08.2015
Jo a dá se tam jet vlakem. Cestou Je Torredenbarra a v okolí se dá taky něco najít, jinak obecně, po

 Matterhorn20.08.2015
Zdravím, nemá někdo další informace o chatě Hornli? Letošní "úprava" ceny a zákaz stanování je radost. Jak se situace bude vyvíjet?
Díky.
 Re: Matterhorn20.08.2015
Hornli je úplne nedostupná,jenom s horskím prúvodcem.
  Re: Matterhorn20.08.2015
Chata je velmi pekne zrekonstruovana, komplet novce loznice, jidelna. Volna WIFI a dostatek dobijeci
   Re: Matterhorn23.08.2015
140CHF je už slušná palba :( ... winterraum je/není?
    Re: Matterhorn24.08.2015
Aha, takze za noc da každý jeden 3.800 Kc. To uz chápu, ze zakazali bivakovani a tak podobne.....no
     Re: Matterhorn25.08.2015
No jo,jedine z vudcem.Je to pak levnějši.
Radek,Zob.
     Re: Matterhorn25.08.2015
Jestli někdy půjdu na Matterhorn, určité ne Hörnigratem. Chápu, ze každý chce na svém podnikání vydě
   Re: Matterhorn25.08.2015
Neni to už výpalný?? Tipnul bych že chatař kromě zákazu bivakování taky odpálil šutry na Lvím hřeben
   Re: Matterhorn25.08.2015
myslim ze pro 99% cechu je tim padem Mat KO
    Re: Matterhorn25.08.2015
Češi a placení, celkem směšné téma. Češi nic jiného neřeší jen peníze dle mého názoru, kolik stojí t
     Re: Matterhorn25.08.2015
a jak to udělat když tam chci a nemám tolik peněz?
      Re: Matterhorn25.08.2015
Pokud nekdo nechce spat na Hornli, celkem chapu, pak ma moznost spat na Schwarzsee a holt slapat o 6
       Re: Matterhorn25.08.2015
No a někde nad Hornlihutte se spát nedá? Vím, že solvay je pouze nouzová, ale nějaká police kde by s
     Re: Matterhorn25.08.2015
No a když to pohodlně nechci??? Princip nabídky a poptávky chápu, ale tydle restrikce (zákaz stahová
      Re: Matterhorn26.08.2015
Prebivakovani na vystupove trase nikdo nemuze branit, osobne to ale za rozumne nepovazuji.
Co
       Re: Matterhorn26.08.2015
Nevidel bych to tak cerne. Stejne si myslim ze driv nebo pozdeji se budou na kopce typu Blanc, Matra
       Re: Matterhorn26.08.2015
holt kdo si chce užít romantiku a stanování, ten má k dispozici asi tisícovku dalších velmi pěkných
        Re: Matterhorn26.08.2015
Oukej, nejlepší řešení by bylo zbourat Hornlihutte a dát tam místo toho kadibudku a stánek s vodou.
         Re: Matterhorn26.08.2015
A jako bonus zbourat silnici a zeleznici z Vispu do Zermattu. To by mohlo stacit i Messnerovi :)
          Re: Matterhorn27.08.2015
mě by se to líbilo. ale obávám se, že by tam táhly davy stejně, bohužel matráč je tak populární všud
        Re: Matterhorn27.08.2015
Regulace prachama je spíš na škodu - budou tam hlavně ceprové pracháči. Regulace zbouráním chaty a p
         Re: Matterhorn27.08.2015
tak samozřejmě by se mi to líbilo nejvíc, prostě vyjdeš ráno z bernu a provází tě zvon, v očích rozh
       Re: Matterhorn26.08.2015
A co na kótě 3818? Měla by tam být ňáká stará chata či co:
        Re: Matterhorn26.08.2015
:-)))))
Alte huette :-) je velmi mala policky, pod velmi malym previsem a cele co muze pripom

 Ostrov20.08.2015
Ahoj, nemáte někdo náhodou oskenovaného průvodce na Ostrov? Půjčil sem ho, a asi už je nenávratně pryč. A jinak je všude nejspíš vyprodanej.
 Re: Ostrov20.08.2015
Minulý týden ho kluci koupili v Refýčku v Tisé, takže vyprodanej ještě není.
 Re: Ostrov20.08.2015
Hoj Petře, zazvoň si ve Starý Pekárně, nebo tam mají otevřeno o víkendu, Dáša má taky ještě nějakou
  Re: Ostrov20.08.2015
v refuge v tisy meli pred tejdnem jeste tak 6 kousku
 Re: Ostrov20.08.2015
Super, diky panove. Budou to zrejme posledni dostupne kousky :)
 Re: Ostrov - vstup21.08.2015
Podle úřední desky v Tisé odvolal Krajský úřad Ústeckého kraje dnem vyvěšení 18.8. preventivní zákaz
  Re: Ostrov - vstup21.08.2015
To je fajn, ale většiny Ostrova se to stejně netýkalo anžto patří pod děčín, který nic takového nevy
   Re: Ostrov - vstup21.08.2015
Ostrov je okres ÚL, Kraj Ústecký.
    Re: Ostrov - vstup21.08.2015
Pokud myslíš Ostrov, jako ves, tak ano. Domy tam skutečně patří, ale skály jsou nad silnicí, která t
     Re: Ostrov - vstup21.08.2015
Ale furt je to Ústecký kraj, takže zákaz tam platil. Na okresy se už nehraje, takže jestli kus patři
    Re: Ostrov - vstup22.08.2015
Každopádně tam žádné cedule se zákazem nikde nebyly a nikdo to nehlídal, takže jsme bez problému pro
     Re: Ostrov - vstup23.08.2015
No bodnul jsem ho primo do bricha. Nikde tam nebylo napsano, ze bych nemohl a ani tam nebyl kdokoliv
      Re: Ostrov - vstup23.08.2015
Pokud jsi mu přitom nic neudělal, jako my neudělali nic Ostrovu, pak je vše v pořádku.
       Re: Ostrov - vstup23.08.2015
He he :). Nemyslis to vazne, ne? Kdyz pojedu vozralej jak prase 200 km/hod po pesi zone a shodou nah
        Re: Ostrov - vstup23.08.2015
Na okresy se sice možná nehraje, ale hraje se na obce s rozšířenou působností. Územní působnost onoh
         Re: Ostrov - vstup24.08.2015
Tohle beru a nerozporuju. Jen me pobavilo Jandikovo zduvodneni poruseni domneleho zakazu..
        Re: Ostrov - vstup24.08.2015
To že nikoho nezraníš, ještě neznamená, že nikomu nic neuděláš. Možná někoho vyděsíš, možná někoho b
         Re: Ostrov - vstup24.08.2015
Takze chces porusovani zakazu nechavat na osobnim usudku kazdeho jedince? No tak to potes koste... V
          Re: Ostrov - vstup24.08.2015
Jak už znovu vysvětlil Sysel o žádný zákaz v této oblasti nebyl. Nevím, jak se s tímhle přístupem ch
           Re: Ostrov - vstup24.08.2015
Zakaz nezakaz, proste vysvetleni "žádné cedule se zákazem nikde nebyly a nikdo to nehlídal"
            Re: Ostrov - vstup24.08.2015
meleš ho*na, opakovaně ti bylo vysvetleno, ze nikdo nic neporusil. ale klidne mel dal, jestli potřeb
          Re: Ostrov - vstup24.08.2015
Porušování zákazů (ve smyslu rozhodnutí poruším - neporuším) vyjádřených libovolným způsobem a s tím
           Re: Ostrov - vstup25.08.2015
O víkendu tam byly plný lesy... hlavně sasíci, jediný na co se upozorňovalo byl zákaz rozdělávání oh
            Re: Ostrov - vstup25.08.2015
Nevím o jakém víkendu myslíš, ale teď tam nebyl skoro nikdo, protože byl zavřenej kemp. V ostrově na
             Re: Ostrov - vstup25.08.2015
Jo myslim tenhle víkend, svatbu v kempu jsem buhužel zažil taky. Na mě je i těch "pár dvojek&qu
              Re: Ostrov - vstup25.08.2015
čuměly..... mluvil jsem o Tisí, ne o Ostrově

 z čeho vyrobit venkovní boulder ?19.08.2015
Ahoj,
  poradíte mi z jakého materiálu vyrobit dětem venkovní boulder ? Jde mi o tu desku příp. povrchovou úpravu aby to venku nějaký rok vydrželo.
Čím jsou potaženy desky na vnitřních bouldrech ?

Díky
 Re: z čeho vyrobit venkovní boulder ?19.08.2015
záleží na rozpočtu a požadované životnosti. a taky záleží, jestli to má bejt hračka nebo tréninková
 Re: z čeho vyrobit venkovní boulder ?21.08.2015
například:

 Foto dne - vrchol19.08.2015
Marťane, to fakt nemáte hezčí fotky? Vrchol je to, že máš privilegium umísťovat své špatné fotky sem na Lezce.
Zde by mělo být skoro uvedeno: +18
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Mně to po lehké lajnerské erotice docela pobavilo :-)
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Pridavam se, fotka je nechutna a podle me by mela byt sundana. Netusim vsak, zda neni reprezentativn
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Tak to teda ten vrchol byl o moc lepší než teď ta struktura.
   Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Mě to přišlo vtipný a teď ta struktura mi přijde zase taková vtipně navazující. :) Achjo, já jsem ta
    Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
yup :)) prense tak :)))
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Kam jsme to vlezli? Nemáme smysl pro humor?
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
...spíš máme rozdílnou představu o tom, CO je humor.
  Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
Puritánům a sucharům se nikdy nezavděčíš...
  Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
dobra byla :) i kolegove z prace se pobavili :) .. a vubec treba je to jen spatna perspektiva :D
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Kokoti :) ty si snad buzna ze te tohle pohorsuje. Je prece jasny ze ji vyndava z vlasu kliste :-D
  Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
já bych řek spíš že vši.
   Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
Rozvazuje mu uzel zubama
 Re: Foto dne - vrchol19.08.2015
spíš jestli by nebyl kontakt na tu holku, taky bych jí pár cest vytáh
 Re: Foto dne - vrchol20.08.2015
spatna fotka? jakoze ze spatnyho uhlu?
  Re: Foto dne - vrchol26.08.2015
Jo, úhel je špatný, fotograf si měl přeskočit na vedlejší věž :-).

 Software na průvodce19.08.2015
Zdravím, v jakém programu je nejlepsi dělat pruvodce a predevsim jeho nákresy cest (napr: jako v pruvodci na Vltavskou Zulu ci Kozelku). Nejaky jednoduchy, intuitivní a pokud mozno free program. Díky
 Re: Software na průvodce19.08.2015
Celého průvodce Vltava (i druhý zmíněný) jsem dělal Corelu. Podle mého je to dobrý program na kresle
  Re: Software na průvodce19.08.2015
Corel je pro děcka. Adobe Ilustrator a pro tisk Adobe InDesign. Kreslí se většinou ručně + úprava v
   Re: Software na průvodce20.08.2015
Na zlom a sazbu třeba taky Quark. Mapky a obrázky lze i v programu OCAD (vyšší verze s užitečnějšíma
    Re: Software na průvodce20.08.2015
Bejvávalo. Quark je už víceméně mimo mísu. InDesign-Photoshop-Illustrator je standard.
   Re: Software na průvodce20.08.2015
Tak to, ze si neco zvykla pouzivat urcita skupina lidi, nemusi nutne znamenat, ze je to jedine profi
   Re: Software na průvodce20.08.2015
InDesign je mozna skutecne standard, ale intuitivni a snadny teda neni, natozpak zdarma. Kdybych del
    Re: Software na průvodce20.08.2015
To není že si něco zvykae používat určitá skupina lidí, ale že to prosadilo v profesionální sféře. P
     Re: Software na průvodce20.08.2015
Když to bude mít oplet, beru ;)
     Re: Software na průvodce20.08.2015
OP chtel snadny a intuitivni zdarma program, tak jsem jen poukazal ze InDesign neni ani jedno. Neni
      Re: Software na průvodce20.08.2015
Samozřejmě máš pravdu - vzhledem k dotazu... Akorát PJ potřeboval ukázat, že je profesionál.
      Re: Software na průvodce20.08.2015
Přijde mi, že fotka stěny s vmalovanejma lajnama (jako třeba na tatry.nfo.sk) je jeden zdroj informa
       Re: Software na průvodce20.08.2015
On i ten Jpeg s lajnama se nejlíp dělá v InDesignu ale jde to pochopitelně i v jinech programech.
        Re: Software na průvodce20.08.2015
"Nejlip" je dost subjektivni. V takovejhle diskuzich radi casto opakujou jmena proflaklych
         Re: Software na průvodce20.08.2015
Ovšem, že to je subjektivní. Na ID se mi v tomto případě líbí možnost udělat čárkovanou čáru ve dvou
          Re: Software na průvodce21.08.2015
To je dobra funkce. Na druhou stranu pro hodne lidi neni problem si tuhle funkci udelat za 10 minut
           Re: Software na průvodce21.08.2015
Dost pochybuju, že by šlo za 10 minut naprogramovat vektorovou grafiku jako XML modul do nějakého pr
       Re: Software na průvodce21.08.2015
Mozna jsem se spatne vyjadril. Nejde o to ze fotka plus lajny je spatne, to je samozrejme ok (hlavne
        Re: Software na průvodce21.08.2015
Jasně, že možností je víc a každej použije to, co má po ruce a s čím umí zacházet a podle toho to ta
 Re: Software na průvodce20.08.2015
na vektory a trochu textu inkscape, nebo libreoffice jak psal někdo nahoře. Inkscape víc kreslení, l
  Re: Software na průvodce20.08.2015
A jednoduche brozurky jde vcelku dobre a rychle delat ve Scribusu.
 Re: Software na průvodce20.08.2015
Ja to zkousel tvorit v LaTeXu a muzu to hrube nedoporucit. Nakresy jsem neresil. Ty jsem mel jen his
  Re: Software na průvodce20.08.2015
na to je lepší (když už máš zdroj) výše zmíněný scribus - rozmístíš si rámce a pak jen vkládáš co a
   Re: Software na průvodce20.08.2015
zdrojem jsem myslel různý skeny a poznámky - ne peníza (jen aby nedošlo k mejlce :))
 Re: Software na průvodce27.08.2015
Ahoj
reaguju trochu pozdě, nevím jesli se k tomu někdo ještě bude mít náladu vracet, ale mám
  Re: Software na průvodce27.08.2015
PDFko může zobrazovat každej chytrej foun, ale standard online průvodců je dneska už jinde. Kromě Ve

 Přístup k Velké19.08.2015
Ahoj,
nevíte, jak je to s přístupem ke skalám u Velké? Dle průvodce jsme zaparkovali u Heroldů a šli podél řeky, když už skoro u lesa je cesta přerušena plotem proti autům a na pozemku je umístěn karavan, na druhym konci cesta dál pokračuje ke skal
 Re: Přístup k Velké19.08.2015
lezec.cz/diskuse.php?ckat=&lim=60&key=117676

 Mont Blanc z Itálie18.08.2015
Ahoj, nešel teď v poslední době někdo normálku na Blanc z Itálie? Nevíte jak vypadá ledovec nad Gonello a dolez na hřeben?

Díky K.
 Re: Mont Blanc z Itálie18.08.2015
ledovec rozbitej jak sviňa, místy až neprostupný, čerstvě nasněžíno asi 40 cm, pak chcanec, dost mok
  Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Díky Martine.
No trošku jsem se toho bál. Ale stejně to asi zkusíme, budem tam příští tejden
   Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Na Blanc se letos už od července nechodí, situace je dost nebezpečná na všech výstupových cestách. Z
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Neboj nedoctes se o ceskych pitomcich, informace si hledame, ze normalku zavirali a ted je zase otev
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Dle HD od 18. je normalka zase otevřená. Něco nasnezilo.
 Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
16.8. měla Gonella zavírat z důvodu špatných podmínek = na ledovci to nebude pro začátečníky... Lepš
  Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Jj diky, pres to midi to zatim vypada nejrealneji tak asi pujdem tudy. Gonella letos byla spis zavre
   Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Pěkný je nahoru přes Bionnassay a sestup Midi Helbronner. Traversée royale. Zas tak těžký to neni...
    Re: Mont Blanc z Itálie19.08.2015
Jo nad tim jsem taky přemýšlel a je to dokonce schůdné, ale ostatním se to moc nepozdává :) ale že t

 Frankenjura18.08.2015
Ahoj lidi, můžete mi někdo doporučit hezkou oblast k lezení ve Frankenjuře? Obtížnost 5 - 8 a čím vyšší tím lepší. Plánujeme to na zítra, tak díky za rychlou reakci ;-) T.
 Re: Frankenjura19.08.2015
Mě se líbil Rothelfels. Rozsáhlý masiv 100+ cest více na západě Frankenjury. Mohu doporučit.

1   ...   333   334   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Matterhorn
Zdravím, nemá někdo další informace o chatě Hornli? Letošní "úprava" ceny a zákaz stanování je radost. Jak se situace bude vyvíjet?
Díky.
čado18:23:08 20.08.2015
odpovědět 
 Re: Matterhorn
Hornli je úplne nedostupná,jenom s horskím prúvodcem.
Radek21:47:14 20.08.2015
odpovědět 
  Re: Matterhorn
Chata je velmi pekne zrekonstruovana, komplet novce loznice, jidelna. Volna WIFI a dostatek dobijecich zasuvek v hlavni mistnosti (neni zcela obvykle).
Jidlo se vyrazne zlepsilo, vecere super, snidane svycarsky standart. Pitna voda bohuzel velky problem, nutno kupovat balenou.
Cena ubytovani s OeAV vcetne polopenze 140CHF. Lze se domluvit i bez jidla, ale cenu nevim.
Rezervaci je nutne delat elektronicky, ale plati se zaloha. Jelikoz je na chate dostatek mist staci zavolat tri dny pred planovanym prichodem a udelat rezervaci telefonicky, neplati se zaloha.
Radek
zoban23:27:05 20.08.2015
odpovědět 
   Re: Matterhorn
140CHF je už slušná palba :( ... winterraum je/není?
18:36:05 23.08.2015
odpovědět 
    Re: Matterhorn
Aha, takze za noc da každý jeden 3.800 Kc. To uz chápu, ze zakazali bivakovani a tak podobne.....no stejne do hor vlastne ani nemate chodit, je to nebezpecne...
Martas.08:05:21 24.08.2015
odpovědět 
     Re: Matterhorn
No jo,jedine z vudcem.Je to pak levnějši.
Radek,Zob.
07:42:06 25.08.2015
odpovědět 
     Re: Matterhorn
Jestli někdy půjdu na Matterhorn, určité ne Hörnigratem. Chápu, ze každý chce na svém podnikání vydělat, ale taková cena je proti dobrým mravům IMO. Ale chápu, ze zazobanych pozeru, kteří se pak budou chlubit, jak pokorili Mat se najde dost. Silně mi to připomíná komerční expedice v Himálajích.
13:40:39 25.08.2015
odpovědět 
   Re: Matterhorn
Neni to už výpalný?? Tipnul bych že chatař kromě zákazu bivakování taky odpálil šutry na Lvím hřebenu aby se nemohlo jít tamtudy a všichni nechali love na Hornli. Už chybí jen obehnat ostnatým drátem a u vstupu vybírat daň za kopec...
08:18:44 25.08.2015
odpovědět 
   Re: Matterhorn
myslim ze pro 99% cechu je tim padem Mat KO
16:51:03 25.08.2015
odpovědět 
    Re: Matterhorn
Češi a placení, celkem směšné téma. Češi nic jiného neřeší jen peníze dle mého názoru, kolik stojí to a to a jak to udělat abych nemusel platit tam a tam. Ach jo. Chceš nahoru ? Kolikrát tam půjdeš za rok, že brečíte nad tou cenou. Chci tam, chci to pohodlně, tak zaplať.
Michal19:57:16 25.08.2015
odpovědět 
     Re: Matterhorn
a jak to udělat když tam chci a nemám tolik peněz?
aleš21:41:18 25.08.2015
odpovědět 
      Re: Matterhorn
Pokud nekdo nechce spat na Hornli, celkem chapu, pak ma moznost spat na Schwarzsee a holt slapat o 600 vyskovych metru vic.
Da se to, ale je potreba byt perfekne pripraveny. Navic pri dobrem casovem planu se tak da i predbehnout "startovni vystrel" na Hornli a mit tak spodni cast vystupu v klidu.
zoban22:18:40 25.08.2015
odpovědět 
       Re: Matterhorn
No a někde nad Hornlihutte se spát nedá? Vím, že solvay je pouze nouzová, ale nějaká police kde by se člověk natáhnul a roztavil trochu sněhu se tam určitě najde ne?
V.22:40:19 25.08.2015
odpovědět 
     Re: Matterhorn
No a když to pohodlně nechci??? Princip nabídky a poptávky chápu, ale tydle restrikce (zákaz stahování) je umělá regulace trhu.
V.22:36:05 25.08.2015
odpovědět 
      Re: Matterhorn
Prebivakovani na vystupove trase nikdo nemuze branit, osobne to ale za rozumne nepovazuji.
Co se stanovani tyce tak je zakazane od vysky tusim 2800, presne se je ale potreba informovat v Zermattu, kde je nejvyse mozne zastanovat, ale kazdopadne je potreba pocitat od Schwarzsee az k vrcholu s problémem s vodou pakliže není sníh.
Osobne si myslim, ze za nasazenim ceny je snaha majitele chaty, Alpinzentra Zermatt, redukovat pocet lidi bez guida, ale take pocet lidi s guidem jinym nez z Zermattu :-) Takovy je zivot.
Proste svycari si dali pravidla, muzeme o nich diskutovat, muzou se nam nelibit, ale to je asi tak vsechno.
Osobni pohled? Nesouhlasim s tim, ale na druhou stranu je i tak trochu chapu.
Radek
zoban06:58:12 26.08.2015
odpovědět 
       Re: Matterhorn
Nevidel bych to tak cerne. Stejne si myslim ze driv nebo pozdeji se budou na kopce typu Blanc, Matras atd. platit permity. Takle je v cene permitu nocleh a jidlo. Myslim si ze drahy vstupny dalo vetsina z nas za vetsi hovadinu.
A treba bude diky tomu kopec min narvanej a vystup bude prijemnejsi.
Gula09:20:08 26.08.2015
odpovědět 
       Re: Matterhorn
holt kdo si chce užít romantiku a stanování, ten má k dispozici asi tisícovku dalších velmi pěkných kopců, které ovšem nejsou tak vyhlášené a kde se lidé co se náhodou potkají i pozdraví a pohovoří. matráč sice patří do deníčku, ale tak holt když nemám rád davy a nechci platit majlant tak holt deníček zapláče, no bóže.

nutno říci, že nestačí-li zregulování davů na rozumnou míru nepohodlím (tj. nebudování chat a lanovek), potom dalším fér způsobem regulace jsou prachy. bohužel, ale fakt nic férovějšího nelze.
Lukas B.13:34:54 26.08.2015
odpovědět 
        Re: Matterhorn
Oukej, nejlepší řešení by bylo zbourat Hornlihutte a dát tam místo toho kadibudku a stánek s vodou. Pro regulaci nepohodlím by to úplně stačilo...
V.15:11:19 26.08.2015
odpovědět 
         Re: Matterhorn
A jako bonus zbourat silnici a zeleznici z Vispu do Zermattu. To by mohlo stacit i Messnerovi :)
Geo16:06:27 26.08.2015
odpovědět 
          Re: Matterhorn
mě by se to líbilo. ale obávám se, že by tam táhly davy stejně, bohužel matráč je tak populární všude ve světě že by se tam akorát vršily zahnívající mrtvoly od japonců po argentince. bohužel je to zároveň neprosaditelné a další na řadě omezení jsou holt prachy. nebo by se dalo omezovat vstup dejmetomu podle občanství, etnicity, kvot pro pohlaví, věku, sexuální orientace... prachy jsou proti tomu fšemu zatraceně fér.
Lukas B.10:44:35 27.08.2015
odpovědět 
        Re: Matterhorn
Regulace prachama je spíš na škodu - budou tam hlavně ceprové pracháči. Regulace zbouráním chaty a postavením kadibudky by byla lepší + ideálně to pěšky z Vispu. A zbylo by pár nadšenců a prachatý ceprové s nosičem by byli v menšině...
10:45:52 27.08.2015
odpovědět 
         Re: Matterhorn
tak samozřejmě by se mi to líbilo nejvíc, prostě vyjdeš ráno z bernu a provází tě zvon, v očích rozhodnutí... všechno včetně jídla si neseš v batohu a nabíráš jenom vodu. pěkná pohádka, ale fakt jen pohádka. tak holt budeme muset trošku víc makat a vatařit abychom nefňukali že je tam draho, ale naopak si libovali že tam neopruzujou socky. nebo vybrat jinej méně provařenej kopec.
Lukas B.16:04:39 27.08.2015
odpovědět 
       Re: Matterhorn
A co na kótě 3818? Měla by tam být ňáká stará chata či co:http://climber.cz/index.php?id=27 dalo by se tam spát? Člověk by se pak vyhnul davům a na vrcholu byl daleko před nimi.
Zdeněk20:27:56 26.08.2015
odpovědět 
        Re: Matterhorn
:-)))))
Alte huette :-) je velmi mala policky, pod velmi malym previsem a cele co muze pripominat chatu je jedno drevene brevno. Tam bych rozhodne bivak nedoporucoval.
Radek
zoban21:50:39 26.08.2015
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi