Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Routes:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Boulders:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Mountains:
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232
32.Kupec 2216

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231266 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Marmoláda19.09.2015
Ahoj, nevíte jaké jsou momentální podmínky pro výstup na Marmoládu? Díky
 Re: Marmoláda22.09.2015
Podle předpovědi to vypadá že ve středu něco málo nasněží, ve čtvrtek roztaje, v pátek oschne a od s

 New Zealand19.09.2015
Hoooj, za měsíc vyjíždím. Pomožte prosím se zabalením batohu (co se hodí a co ne)...A kam se mám podívat, co stojí za to??? Taky hledám parťáka ...  Fb : Michal Kuba
 Re: New Zealand20.09.2015
Hlavně nezapomeň lezečky a mágo! Castle hill jako perfektní boulderování v úžasný scenerii (jde i be
 Re: New Zealand20.09.2015
Nezapomeň pas! ;-)
 Re: New Zealand21.09.2015
Vyser se na Lonely Planet a cestuj jen na divoko, spi kam dojedes bo kde se ti to libi, z NZ automap

 Jsou na Langkoflu deky?17.09.2015
Zdar, nevíte pls, jestli jsou v bivaku na Langkoflu deky?

Díky

 Finale - kemp17.09.2015
Z neoficiálních zdrojů jsem slyšel, že lezeckej kemp ve Finale pod Monte Cucco je přeplněnej uprchlíkama a nedá se používat, byl jste tam někdo v poslední době? Je to pravda?
 Re: Finale - kemp17.09.2015
a safra. dodnes jsem zil v blahove nadeji, ze se uprchlicka krize s lezenim nesouvisi.
  Re: Finale - kemp17.09.2015
Neeeeee, uz jsem jich par videl i na Smichoffce!
   Re: Finale - kemp17.09.2015
No vždy tu bylo plno uprchlíků kteří prchají za pohodou včetně mě. Ale POZOR!!!, tihle už jedí i lid
    Re: Finale - kemp18.09.2015
jaky vtip? kdyz tam bude 500 arabu, tak se tam proste nezaparkuje. tak shani info, jestli nejet jina
     Re: Finale - kemp18.09.2015
Je to tak, díky za podporu. Jde mi zcela o věcné info, jestli je kemp použitelnej, pokud ne, budu to
 Re: Finale - kemp18.09.2015
Já už je viděl i Arcu...
  Re: Finale - kemp18.09.2015
Teda nechápu o čem byla moje odpověď nevěcná . Nevím ,jestli bych chtel byti v tvé situaci a rozhodo
   Re: Finale - kemp18.09.2015
Asi nejde o to, jestli tam jet nebo nejet, ale jestli spát nebo nespát v tom kempu, resp. jestli spá
   Re: Finale - kemp18.09.2015
Tak na rovinu:
Nejsem hrdina jako Václav, kterej je fakt asi frajer.
Pokud jsou uprchl
    Re: Finale - kemp18.09.2015
Tak Já teda opravdu nevím. Hrdinou nechci byt od malička, většinou umírají . Na cuccu se sem tam kra
    Re: Finale - kemp19.09.2015
Kdo se bojí nesmí do lesa, musí do města
 Re: Finale - kemp20.11.2015
Někdo prosím aktuální info, jak to tam vypadá?
  Re: Finale - kemp20.11.2015
zeptej se Václava
   Re: Finale - kemp20.11.2015
Jakýho Václava? BTW taky by ě to zajímalo...
    Re: Finale - kemp21.11.2015
kamarad tam byl pred nec měs.bez problémů..

 Les Calanques16.09.2015
Ahoj, jak je to dnes s bivakováním poblíž Les Calanques? Konkrétně někde kolem Cap Canaille a mimo sezonu (říjen)? Dá se? Nedá se? Rady, doporučení, zkušenosti?? Dík

 Severní Eiger, Mt Blanc - podmínka16.09.2015
Ahoj, nevíte, jak to aktuálně s podmínkama v Severní stěně Eigeru? Popřípadě masiv Mont Blancu?
 Re: Severní Eiger, Mt Blanc - podmínka17.09.2015
Cca před týdnem jsem byl v těsné bízkosti Eigeru :-)
A ve stěně byl čerstvě napadaný sníh :

 Ubytování s miminem Český ráj16.09.2015
Ahoj, můžete někdo doporučit nějaké ubytování v Českém ráji pro rodinu s miminkem, tak aby se tam odtud dalo jezdit dobře do skal? Míněno na podzim, takže ideálně asi nějaká chata nebo penzion. Díky, Roman
 Re: Ubytování s miminem Český ráj16.09.2015
turnovská chata
 Re: Ubytování s miminem Český ráj16.09.2015
 Re: Ubytování s miminem Český ráj16.09.2015
Podháj?
 Re: Ubytování s miminem Český ráj19.09.2015
Jestli jste jen dva + mimino, na písek snad vyjma Panťáku zapomeň.
  Re: Ubytování s miminem Český ráj19.09.2015
Proč?

 kolení spára v olomouci15.09.2015
Ahoj,
Nevíte někdo o nějaké spáře v Olomouci velikosti koleno/dvojžába/rameno. Chtěl bych přes zimu trénovat turnovskou nohu a při studiich není kde. (jen tak mimochodem: pár hezkých žab a jedna fingerlocková spára jsou u nemocnice v panelovém plot

 Vilémov15.09.2015
Ahoj, kousek od vesničky Vilémov (na pomezí Jizerek a Krkonoš) je malá skalka cca. 10m ,,vysoká,, ale nějáký cesty tam jsou. Po novejch nejtech. Tak mě zajmá jestli někdo (autor?) nemáte k dispozici schéma s názvy cest a obtížností. Na lezci v mapě to nen
 Re: Vilémov15.09.2015
Na pomezí Krkonoš a Jizerek je třeba Šulíkova skála u Tanvaldu. Břidlicové terény v údolí Kamenice..
  Re: Vilémov20.11.2015
Máte někdo info ke skalkám na Kynastu a u Jindřichovic u Jablonce nad Nisou?
 Re: Vilémov15.09.2015
  Re: Vilémov15.09.2015
ale né! skály bezvýznamné, místního významu, nemá smysl na ně jezdit zdaleka. info u místních, a kdy
   Re: Vilémov15.09.2015
Ale né... zase ten Lukáš B., který do všeho kecá a všechno ví. Že by závislost?
    Re: Vilémov15.09.2015
hm, a věcná hodnota tvého příspěvku? já jsem trochu odpověděl (pro ty co umí gůglovat je to myslím d
     Re: Vilémov15.09.2015
Ze zrovna ty budes sermovat vecnou hodnotou prispevku :D. Na co ze si to odpovedel?
      Re: Vilémov15.09.2015
na otázku kde hledat informace o nějaké vynýtované skalce u Vilémova (ty jeden ošklivý hloupý anonym
       Re: Vilémov15.09.2015
No tak to za vecnou informaci, ktera dotycnemu rekne neco, co predtim netusil, povazujeme oba uplne
        Re: Vilémov15.09.2015
to, že ty neumíš vygůglit schémátko je opravdu jen tvůj problém. pic!
         Re: Vilémov15.09.2015
Krasny myslenkovy konstrukt.. :)
  Re: Vilémov15.09.2015
Tohle je spatne propagovani databaze. Mozna by si pred tim mel autor overit, zda tam zadane informac
 Re: Vilémov15.09.2015
Cau, u Vilémova jsou skály dve.Jedna je za bývalou samoobsluhou(naproti hospode u zapadlejch vlasten
 Re: Vilémov15.09.2015
Pokud už budeš lézt v Pasekách, tak je ještě pěkná skála nad Rokytnicí, blízko rozvody a přes údolí
  Re: Vilémov20.11.2015
Wow, koukám že tu je nějaký znalec! Poradil bys prosím ještě další skalky (klidně i pidi) na pomezí

 parkování Brnčálka15.09.2015
Ahojte,
potřebuji poradit. Jedeme na 4 noci na chatu Brnčálka (alias Chata při Zelenom plese) a jelikož se nedá parkovat přímo u chaty, tak se chci optat vás co s tím máte zkušenost, kde je nejlepší parkovat auto, tak aby se mu nic nestalo.
 Re: parkování Brnčálka15.09.2015
Zdar, parkovat se dá na placeném parkovišti v Bielej Vodě. Nevím kolik to přesně na den stojí... Něc
  Re: parkování Brnčálka15.09.2015
Když na to přijde, tak ti to očešou i na tom placeném v Bielej, jako se to už mnohokrát stalo. Platí
   Re: parkování Brnčálka15.09.2015
Očesat ti to můžou asi všude, proto parkuju u kámoše v Lomnici. Nebo jezdím vlakem :) Ale kdo nemá t
   Re: parkování Brnčálka15.09.2015
presne tak, hlidac nam sam rikal ze pres den to pohlida ale v noci tam nikdo neni a vicemene nam roz
  Re: parkování Brnčálka15.09.2015
U lanovky na Skalnaty je to v lete zadarmo, zatim mi tam nikdo nic neukradl.
 Re: parkování Brnčálka15.09.2015
Na Biele vode se parkuje za 6 Eur/den. Bez dokladu 3 dny za 15Eur. Pokud chceš ušetřit trochu peněz
  Re: parkování Brnčálka15.09.2015
U hotelu Hutník je parkoviště realitvně bezpečné páč je to u frekventovaného hotelu a lze tam zapark
   Re: parkování Brnčálka15.09.2015
a bývala tam kamera .. je to ale taky placené.
    Re: parkování Brnčálka15.09.2015
Není.
     Re: parkování Brnčálka15.09.2015
Zatim neni, ale za chvili s tim zacnou, kdyz jim to budeme plnit. Taky to tam nechavam .-) Zatim bez
     Re: parkování Brnčálka16.09.2015
Tak to se bavime o necem jinem. Ja jsem dostal vzdycky klic a auto jsem nechaval za takovym retezem.
      Re: parkování Brnčálka16.09.2015
Tak to není Hutník ale středisko až za Hutníkem po cestě. Kdysi myslím nějaká vojenská ozdravovna. U

1   ...   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Finale - kemp
Z neoficiálních zdrojů jsem slyšel, že lezeckej kemp ve Finale pod Monte Cucco je přeplněnej uprchlíkama a nedá se používat, byl jste tam někdo v poslední době? Je to pravda?
pavelll09:52:05 17.09.2015
odpovědět 
 Re: Finale - kemp
a safra. dodnes jsem zil v blahove nadeji, ze se uprchlicka krize s lezenim nesouvisi.
16:09:33 17.09.2015
odpovědět 
  Re: Finale - kemp
Neeeeee, uz jsem jich par videl i na Smichoffce!
16:28:21 17.09.2015
odpovědět 
   Re: Finale - kemp
No vždy tu bylo plno uprchlíků kteří prchají za pohodou včetně mě. Ale POZOR!!!, tihle už jedí i lidské maso.....to je jako fakto nějakej vtip, no nééééééééééé:)
Václav16:49:42 17.09.2015
odpovědět 
    Re: Finale - kemp
jaky vtip? kdyz tam bude 500 arabu, tak se tam proste nezaparkuje. tak shani info, jestli nejet jinam. ma to tam dal nez ti imigranti a taky ho to mozna stoji vic
08:53:36 18.09.2015
odpovědět 
     Re: Finale - kemp
Je to tak, díky za podporu. Jde mi zcela o věcné info, jestli je kemp použitelnej, pokud ne, budu to v pohodě respektovat a zařídim se jinak, rád bych to ale věděl předem.

Dík za věcný odpovědi.
pavelll08:57:59 18.09.2015
odpovědět 
 Re: Finale - kemp
Já už je viděl i Arcu...
Petr13:33:23 18.09.2015
odpovědět 
  Re: Finale - kemp
Teda nechápu o čem byla moje odpověď nevěcná . Nevím ,jestli bych chtel byti v tvé situaci a rozhodovat zda pojedu-nepojedu do Čůča kvůli migrantům(doslova).už Vím, nechtěl.
tak s pozdravem Václav 13:50:12 18.09.2015
odpovědět 
   Re: Finale - kemp
Asi nejde o to, jestli tam jet nebo nejet, ale jestli spát nebo nespát v tom kempu, resp. jestli spát jinde, k čemuž je třeba si rezervovat ubytování nebo tak něco. Když se do kempu prostě nevejdeš, protože je přeplněnej, tak to neni žádná otázka (ne)snášenlivosti.
14:42:02 18.09.2015
odpovědět 
   Re: Finale - kemp
Tak na rovinu:
Nejsem hrdina jako Václav, kterej je fakt asi frajer.
Pokud jsou uprchlíci v kempu, tak bych tam já osobně nejel. Nechávat stan se spacákem a kempingovým vybavením v lesíku, kde se poflakujou lidi, který utratili poslední prachy a nemaj ani floka, to bych teda neriskoval.
A upřímně, asi bych mezi nima ni nechtěl spát, docela bych se bál, když ne o život, tak o prachy.
Prudič18:51:35 18.09.2015
odpovědět 
    Re: Finale - kemp
Tak Já teda opravdu nevím. Hrdinou nechci byt od malička, většinou umírají . Na cuccu se sem tam kradlo,krade,bude krást. Vyplácených aut každoročně hafol. Co se děje sleduju,témeř nesleduji :) je jasný, kriminalita poroste ,atd, atd....,finále navštívil jednou :) tenhle rok prostě a jednoduše nemůžu...co na tom nebylo objektivního? ?doporučuji návštěvu Janova procházku v noci,sem tam předměstí, prostě zkušenost, potom by jsi měl možná podobný komentář jako Já, i by jsi prostě jel, ale to je jenom možná. Dobře , tak co teda : S dětmi bych tam nejel ,spíše do hor, jak říká a píše Bible : bděte a jděte do Hor. Víc objektivnější teď neumím..
Václav neprudič:)20:27:37 18.09.2015
odpovědět 
    Re: Finale - kemp
Kdo se bojí nesmí do lesa, musí do města
08:31:27 19.09.2015
odpovědět 
 Re: Finale - kemp
Někdo prosím aktuální info, jak to tam vypadá?
Šárka11:07:20 20.11.2015
odpovědět 
  Re: Finale - kemp
zeptej se Václava
Už zase....16:56:12 20.11.2015
odpovědět 
   Re: Finale - kemp
Jakýho Václava? BTW taky by ě to zajímalo...
Medard II19:40:15 20.11.2015
odpovědět 
    Re: Finale - kemp
kamarad tam byl pred nec měs.bez problémů..
09:25:45 21.11.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1128 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi