LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231332 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 znalci třešňové rokle12.10.2015
Poradí někdo jak se jmenuje věž / souvěží asi 25m JZ od Trepifaixla (nebo 60 m JZ od Kotlíku)? Na vrchu je slaňák bez knížky. Souřadnice (50°32'2.818"N, 16°17'56.404"E ; N 50°32.04697', E 16°17.94007').
 Re: znalci třešňové rokle12.10.2015
Jsem si dneska koupil nového průvodce do Třešňové rokle a už znám odpověď.
 Re: znalci třešňové rokle12.10.2015
Když už se tu načala ta třešňová rokle, tak mám na ní taky jeden dotaz. Nad bivakem u Lucifera jsou
  Re: znalci třešňové rokle12.10.2015
projekt... pokud se s tim nepohlo tak je to dolezeny kousek nad balkon snu starych(mladych) panu.
   Re: znalci třešňové rokle12.10.2015
Hm. Moc tomu nerozumím. Dyť Sen starých pánů i Sen mladých pánů vedou přímo po Luciferovi. Todle je
    Re: znalci třešňové rokle12.10.2015
jo tohle... ja spal totiz akorat tady dole :) nebude to mozna tohle, ruku do ohne za to nedam?
     Re: znalci třešňové rokle12.10.2015
Jo, popis sedí. To bude ona. Díky.

 Kde koupit Český kras a okolí?11.10.2015
Ahoj, tušíte, jestli se dá ještě někde koupit průvodce Český kras a okolí? Díky, mikin
 Re: Kde koupit Český kras a okolí?12.10.2015
Vím, že neodpovídám na tvoji otázku, ale průvodce moravské skály, je na kras úplně v pohodě. Jenom s
  Re: Kde koupit Český kras a okolí?12.10.2015
ČESKÝ kras :)
   Re: Kde koupit Český kras a okolí?12.10.2015
Pravda sorry :)
 Re: Kde koupit Český kras a okolí?12.10.2015
Já jsem sehnal v antikvariátech postupně všechny díly
  Re: Kde koupit Český kras a okolí?13.10.2015
sorry spletl jsem si s průvodcema po nepískov. skalách

 Příhrazy - Miláček11.10.2015
ahoj, nevíte někdo co je ten kruhu vpravo od cesty "létající talíře"? tak 3m nad zemí 1m vpravo od hrany směrem k platinové stěně? - nějaká varianta talířů?
 Re: Příhrazy - Miláček15.10.2015
hola-nikdo neví?

 Vzkaz jedne svini11.10.2015
V utery jsem si na Smichove zapomnel sedak. Dneska jsem se tam dostal a sedak tam byl. Jen byl ocesany o vsechno zelezo, co na nem bylo. Zlodej nebyl piskar, protoze dobre a proverene smyce (i fungl nove) tam zustaly. Ty svine zlodejska, co nemas par pene
 Podřadíme na jedničku11.10.2015
Bud´ rád, že tam máš ten sedák.....
  Re: Podřadíme na jedničku11.10.2015
Ty jsi teda přející osoba..
   Re: A dáme za dvě.11.10.2015
Ve všeobecné známosti je osmička jako"slanítko", tak s tím prosím Tě milý zloději nikoho n
 Re: Vzkaz jedne svini11.10.2015
Je mi tě upřímně líto. My ostatní si z toho musíme vzít ponaučení - osmou se nejistí :-)
  Re: Vzkaz jedne svini11.10.2015
Když nejsi Makak :)
  Re: Vzkaz jedne svini11.10.2015
Osmou se jistilo jeste nez ses narodil. Neni to v materialu ale v rukach, detatka.
   Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Na konopnych lanech se jistilo jeste nez ses narodil ty tatinku. A vypovida nam to o cem?
    Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Osma je nejlepší jistítko, a poznávací znamení zkušenýho jističe pískaře:-) Přiznávám, že s grigri n
    Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Vypovida to o tom, ze i bez osmy to jde. Pri VHT nekdy staci sednout si za sutr a hodit lano pres ra
   Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Ideální je kombinace velká osma a nové lano průměru 8.9mm, to je to chytání pádů opravdu pouze v ruk
    Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Pro mě je ideál průměr lana tak 9,4min. I tak je to na novým cvrkot. Prostě závěr je, že dokonce i v
  Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Jak vidis, tak s osmou se stale jisti. Nejde mi o to, kdo s cim jisti, beztak je to v hlave a v ruka
 Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Taky jsem na smichově zapomněl jednou sedák a další den ho tam našel očesanej. Asi to tam takhle děl
 Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Na co mas na umelce na sedaku smyce a tunu zeleza? Aby bylo poznat ze jsi fakt mistr horolezec?
  Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Proste jsem vzal z auta v utery v 7 rano sedak po vikendu na Hrubici. Tunu zeleza jsem tam nemel, 3x
   Re: Vzkaz jedne svini14.10.2015
lidi jako ty delaji medvedi sluzbu vsem piskarum. chovas se jako pitomec, urazis ostatni a myslis ze
    Re: Vzkaz jedne svini15.10.2015
to bylo pro Honzu ...
   Re: Vzkaz jedne svini15.10.2015
klid - je to prostě tak - ve skupině pískařů existuje (hlasitá) podskupina PÍSKAŘŮ co si připadají j
   Re: Vzkaz jedne svini15.10.2015
Tak já do půl těla na ofu lezu, vyhovuje mi to..a ty si chudák a těm se nesměju..
   Re: Vzkaz jedne svini15.10.2015
Ty si blbec..
 Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
bohužel je třeba na to myslet a hned tam volat, ať chybějící věci obsluha schová. Při odchodu ze stě
  Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Při odchodu odkudkoliv musí být nejenom kontrola věcí ale i kontrola kontroly jinak je to v p...
   Re: Vzkaz jedne svini12.10.2015
Pořád se to omílá do kola, Partner Check!
    Re: Vzkaz jedne svini13.10.2015
Konečně vtipný příspěvek! Palec hore! :D
 na, tumáš neurol...14.10.2015
...protože kvůli třem HMSkám a jedný osmě dělat takovej kravál...
  Re: na, tumáš neurol...14.10.2015
Ano, pravo okradeneho je drzet hubu a libovat si ze nedopadl hur. Mozna by este zaslouzil zmlatit za
   Re: na, tumáš neurol...14.10.2015
...ne, klidně ať si tu něco vznese, jen ta přemíra hysterie mi přijde na lezce co leze už 15 let pon
    Re: na, tumáš neurol...14.10.2015
Taktak.
    Re: na, tumáš neurol...23.10.2015
To prvotní naštvání celkem chápu. Před dvěma týdny jsem si na Smíchově odložil na zem obal na sedák,
     Kokoti15.11.2015
Tak jsem původně pejskařil a zjistil, že je to tam samej idiot co šišlá na psa nebo je na něj naopak
      Re: Kokoti15.11.2015
To je fakt. Proc bysme si nenakradli, kdyz nas nikdo nechyti.
       Re: Kokoti16.11.2015
No já nevím jak ty, ale já nikdy nic neukradl. Jo dobře jednou kus síry z kabinetu přírodovědy na zá
        Re: Kokoti16.11.2015
Cepiny a macky se hodi tak mozna na Hrubici, uz se tesim, pomalu zacina drajtulova sezona. Letos to

 Boty Scarpa Phantom Guide09.10.2015
Ahoj, prosím vlastníky těhle bot, jak jste s něma spokojení? Jsou teplé? Nebo v nich mrznete? A jaké jsou při lezení v ledu a na skále? Díky moc za rady
 Re: Boty Scarpa Phantom Guide14.10.2015
Ahoj,
tyhle boty jsem si koupil v červnu, takže v zimě je ještě odzkoušené nemám, ale už něja
  Re: Boty Scarpa Phantom Guide14.10.2015
Naprosta spokojenost. Zimní lezení v severkách nad Šamonicemi a při tom jeden hodně dlouhý asi 40 ti

 Foto dne08.10.2015
Zdá se mi to, nebo si Petr Bláha holí podpaží?
 Re: Foto dne08.10.2015
nezdá, já si ho holím taky.
  Re: Foto dne08.10.2015
spíš kdo si ho dneska neholí?
   Re: Foto dne08.10.2015
Dnes, dnes už je to poněkud nemoderní. Navíc je to nezdravé. Raději se umyji.
 Re: Foto dne08.10.2015
Ty vole, to jsou starosti! :D:D:D
  Re: Foto dne08.10.2015
nepoznas trola?
 Re: Foto dne09.10.2015
Kdyby jenom podpaží...
 Re: Foto dne09.10.2015
Ve francii by ho jinak vyhodili z práce!
 Re: Foto dne09.10.2015
Měl by si ho holit každý kdo se chystá lézt v nátělníku bez rukávů!
  Re: Foto dne09.10.2015
A to jako proč, prosím? Uráží Tě to? Nebo máš radši malý chlapečky?
   Re: Foto dne09.10.2015
Taky mam radši zarostlí, neni nad pořádně prorostlího bobra, aspoň je co objevovat
    Re: Foto dne11.10.2015
Eli asi nebude Bobrův typ co .... :)

 oklouzanej kras07.10.2015
Děcka,
tady ten pán Matty říká, že Kras není oklouzanej a že leze i Výlov na rozlez?

https://www.youtube.co
 Re: oklouzanej kras07.10.2015
omg zase trapnej pokus o flame. jdi raši něco dělat ...
 Re: oklouzanej kras07.10.2015
Kdo je Matty? Někdo z koho bych si měl sednout na prdel?
  Re: oklouzanej kras08.10.2015
Matty je borec, škoda že už nepíše tak často články na svůj blog. Chtěl bych lézt bez tréninku taky
   Re: oklouzanej kras08.10.2015
Tenhle příspěvek si nejspíš psal Maty sám...
 Re: oklouzanej kras07.10.2015
Už teď vím, jak se zlepšit. Perfektní rozhovor, dám si to ještě jednou.
  Re: oklouzanej kras07.10.2015
Jak se zlepšit hledám cestu už několik let. Má to video smysl? Má to hlavu a patu? Jak to hodnotíte?
   Re: oklouzanej kras07.10.2015
kydy o ničem.
    Re: oklouzanej kras07.10.2015
Nevím proč tu Eržik2 pořád hejtuje kras. Když se ti tam nelíbí, tak tam nejezdi a nekecej o tom. Máš
     Re: oklouzanej kras08.10.2015
Jo, to se stává tady nejen tobě, naštěstí každý máme svůj styl vyjadřování a tak lze s určitou mírou
      Re: oklouzanej kras08.10.2015
protože nebetyčně chčije
      Re: oklouzanej kras11.10.2015
Nemám rád lidi, co nemají rádi lidi. Nemám rád Vlka.
     Re: oklouzanej kras11.10.2015
Erža2 je borec jak sviňa, parádí počteníčko. Díky za příspěvek kámo... :)
   Re: oklouzanej kras08.10.2015
Dozvíš se tam, jak si prodloužit vlasy a řasy.
    Re: oklouzanej kras08.10.2015
:D :D
   Re: oklouzanej kras08.10.2015
nic konkrétního jak se zlepšit tam není, na webu toho najdeš víc. lézt, lézt lézt...nechlastat, nepř
 Re: oklouzanej kras08.10.2015
V krase to klouže jen tomu kdo neumí stát na nohách.
  Re: oklouzanej kras08.10.2015
musiš drtit hlavně rukama, né? Na max!
 Re: oklouzanej kras08.10.2015
hlavně konečně na zimu zas ubydou překližkáři a bude se dát v klidu drytoolovat. A na jaře zas budou
  Re: oklouzanej kras08.10.2015
Drytoolová potvora
vkročila nám do dvora.
Už k nám znova nevkročí,
má motyku v
   Re: oklouzanej kras08.10.2015
:D dobré dobré :)
    Re: oklouzanej kras08.10.2015
Kras je oklouzany krasne a presne akorattak , aby tam suchari moc nejezdili. Ale ted jsem párkrát le
     Re: oklouzanej kras09.10.2015
Serte na kas, jezděte do hor!
      Re: oklouzanej kras09.10.2015
Kámoš mi říkal, že kras je pro děcka. Nejlepší jsou prý chřiby. Už tam byl a jsou tam prý pěkné cest
       Re: oklouzanej kras10.10.2015
na chřiby leda na hřiby!
     Re: oklouzanej kras10.10.2015
Takze tim si chtel rict, ze ty sam si super cool nesuchar? Co kdyz plati - kras je oklouzany prave t
      Re: oklouzanej kras18.10.2015
Tak jak to dneska vypadalo v krase? Má smysl tam ještě zajet? Poradí někdo? Maty, Eržik nebo Vlk?
       Re: oklouzanej kras18.10.2015
V pátek to byl docela opruz, ale dvě cesty šly, v sobotu už to bylo dobré a dnes ještě lepší, takže
        Re: oklouzanej kras19.10.2015
Vaňousy byli v sobotu celkem dost prochcané.
         Re: oklouzanej kras19.10.2015
Objeli jsme to včera všechno a všude už je totálně mokro. Nikdo nikam nejezděte.
Aspoň bude v
          Re: oklouzanej kras19.10.2015
Já to tušil. I kámoš mi to včera říkal. Prý je to teď ale dobrý na Lidomorně. Prý tření dobrý, takže
           Re: oklouzanej kras19.10.2015
Stačí se podívat, Filip tu psal názor k Okrajové a ta je na Lidomorně a když šla včera lézt ta, tak

 Vltavská žula pro děti07.10.2015
Zdar, tušíte které oblasti vltavské žuly jsou vhodné pro lezení s menšími dětmi cca 2-6 let? Zatím jediné co nám přišlo s opatrností použitelné byl nějaký ten Borový, nebo Bukový lom.
 Re: Vltavská žula pro děti07.10.2015
To záleží na tom, co si představuješ pod pojmem vhodnost. Například na Rovišti pod sektorem Krutý Ří
 Re: Vltavská žula pro děti07.10.2015
V Lomech: Třešňový, Borový a Stěna u kruhu. Bohostice. Nečín - pokud zvládnete popř. s dojištěním se
  Re: Vltavská žula pro děti07.10.2015
NO, myslel jsme hlavně aby byl pod skalama plácek. Lezení klidně těžší. Ty Bohostice jsou předci jen
 Re: Vltavská žula pro děti09.10.2015
A jde ti o to aby si děti zalezly nebo aby mohly být pod skálou?
  Re: Vltavská žula pro děti09.10.2015
Nechci rýpat, ale o co si myslíš, že mu jde, když má děti okolo dvou let?
   Re: Vltavská žula pro děti09.10.2015
tak třeba moje v tomhle věku vesele lezou ;)

 Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?07.10.2015
Čau, nemá tu někdo zkušenost s ledolezeckýma botama Mammut Nordwand? Jak jsou nebo nejsou kvalitní? Vím, že platí obecné pravidlo mamutí boty nebrat, ale na tyhle jsem zvědavý. Má přijít nový model Nordwand 2.1 high s vyjímatelnou botičkou, srovnávají je
 Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?07.10.2015
Ahoj. Hele kámoš je měl a dost nadával. Prý velmi špatná izolace. Za sebe bych doporučil batury.
  Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?09.10.2015
Používam je,přesný opak,lepší botu sem neměl.
   Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?09.10.2015
Lama s Arnoldem v tom lezou prvače na Ajjašce.
    Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?10.10.2015
Tohle je Lama na Aljašce a určitě nemá Nordwandy
     Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?10.10.2015
... ale Batury nebo jiné LaS :)
      Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?11.10.2015
jsou to LS Spantiky
       Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?11.10.2015
No jo na Aljašce jsou nutný duplexy,každopádne v tom leze zimni sólo na Balands.
       Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?11.10.2015
Každopádne v nich leze,stači projet jeho stránku,
        Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?11.10.2015
projížděl jsem a nenašel, i fb i fotky co vyblil google
         Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?12.10.2015
Foto,zimni sólo na Badlands.
          Re: Zkušenosti s botama Mammut Nordwand?12.10.2015
Nelezl bych v tom ani za nic, Mammut boty jsou shit. Reklamací na ně je jako blázen.

 šrouby do ledu06.10.2015
Ahoj. Nemá někdo z vás náhodou nějaký fígl proti zamrzání ledovcových šroubů. Mám na mysli zamrznutí  vevnitř v trubce. Po vyndání šroubů z ledu je někdy  velmi obtížné jej pročistit. Jak to děláte? Co ho prostříknou nějakým rozmrazování a nebo
 Re: šrouby do ledu06.10.2015
do huby, foukat
 Re: šrouby do ledu06.10.2015
Profouknout =)
  Re: šrouby do ledu06.10.2015
hned profouknput, nebo prostouchnout. na ledy se prodava staradlo na abalak. hodiny, ktere je rovne
   Re: šrouby do ledu06.10.2015
Někdy to ale nejde profouknutý a ani proštouchnout. A v dlouhém ledu je to fakt problém
    Re: šrouby do ledu06.10.2015
Staci trochu pary z termosky a je to venku. Pochcani funguje taky, ale to uz musi jit do tuheho.
   Re: šrouby do ledu06.10.2015
Někdy to ale nejde profouknutý a ani proštouchnout. A v dlouhém ledu je to fakt problém
    Re: šrouby do ledu06.10.2015
Musíš to strčit do rukavice ať se prohřeje a jde to vždycky.
 Re: šrouby do ledu06.10.2015
slyšel jsem pochcat ...
  Re: šrouby do ledu06.10.2015
prostrikni Vdckem, lukana taky dobra.

1   ...   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Příhrazy - Miláček
ahoj, nevíte někdo co je ten kruhu vpravo od cesty "létající talíře"? tak 3m nad zemí 1m vpravo od hrany směrem k platinové stěně? - nějaká varianta talířů?
m20:31:35 11.10.2015
odpovědět 
 Re: Příhrazy - Miláček
hola-nikdo neví?
12:57:30 15.10.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi