Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12600
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Pochman 11075
3.Novák 11075
Hory:
1.Groš 7632
2.Sejbal 7551
3.Skopec 7086

Výsledky
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)

Deníčky
5963 lezců
1232935 cest
Nové přelezy:
Lítost špa 7C
Depredador 7b
Sólo Para 7c
Athenea 8a
Límite Ver 7c+
Routa 51 7b+
Baila El C 7b+
Cocacola, 7b+
G.R.I.E.M. 8a
Se mém va 8a

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 chyty dětsko ministěnu :-)
Poradí mi někdo, jaké (případně kde) koupit lezecké chyty (a kolik) do pokoje pro 10ti letého kluka začátečníka (má 146cm). Aby to bylo pestřejší.. Stěnu udělám překližkovou o šíři 130cm a výšce 3metry.
Děkuju, Michal
michal22:09:16 13.10.2015
odpovědět 
 Re: chyty dětsko ministěnu :-)
Ahoj, rada je jednoduchá - podívej se na chyty na stránkách Aix, Makak, TR-Wals...

Ale měl bych i jednu radu ještě lepší - plánovaná stěna do pokojíčku není dobrý nápad, raději vezmi peníze, které do toho plánuješ dát, a zajděte si 2x týdně na stěnu nebo na boulder.
22:24:58 13.10.2015
odpovědět 
  Re: chyty dětsko ministěnu :-)
A co třeba se zeptat na Tééé stene na použité chyty, tzn. nepotřebné(klucí, holky poradí)no a pak k tomu nejaky ten trening ????
Václav22:50:31 13.10.2015
odpovědět 
   Re: chyty dětsko ministěnu :-)
Pochybuju, že existujou chyty, které již nejsou dobré na komerční stěnu (kde lze předpokládat spíš šetření) a zároveň jsou ještě dobré na ministěnu pro potomka (kde lze předpokládat snahu neznechutit mu lezení po ohlazenejch a zahnojenejch chytech a nikoliv šetření za každou cenu).

V deseti letech je možný, že se kluk z největších a nejdražších madel a zaplouváků (trojky - čtyřky) velice rychle vyleze k potřebě něčeho menšího (třeba šestky v kolmáči), čili že nakoupíš madla a "po pár hodinách lezení" je budeš zase sundávat. Asi bych se zkusil koukat po něčem, co pouhým pootočením přestane trochu brát, ale pořád to půjde nějak rozumně chytit / stoupnout si na to.

Pokud bys přecijen nakoupil zaplouváky a držadla, který by syna brzy omrzely, pak bych je od Tebe odkoupil.
honza01:41:40 14.10.2015
odpovědět 
    Re: chyty dětsko ministěnu :-)
Tak ono ani IMO nemá cenu kupovat klasická velká madla - děti s jejich malinkýma ručičkama je stejně nevyužijí celá (tedy několik samozřejmě vezmi, pro jistotu)
Jinak 130 šířka - nevím nevím, to nebude moc variabilní a pokud neplánuješ nějaký speciální trénink, předem určenou konfiguraci chytů (což dle položené otázky asi ne) nebo každý týden "cesty" měnit, asi je to brzy přestane bavit; to se pak opravdu vyplatí spíš semtam je vzít na stěnu/boulder (jakkoliv chápu, že mát doma ministěnku zní super!) i když pokud bydlíte dál od města, je to samozřejmě složitější... (a jakkoliv pak budu v duchu nadávat, že "sakra zase je to tady plný dětí co se pletou pod nohy" :-D ).
Jinak já jsm podobné rady samozřejmě neposlechl a chyty beru od Pilky; onehdá jsem u nich byl osobně, pak i přes net a maximální spokojenot a opravdu osobní přístup (ale nemůžu porovnat s ostatními, leda kvalitou chytů - ta je dobrá, ale nepočítej s hyperhightech novinkami)
fl05:49:38 14.10.2015
odpovědět 
    Re: chyty dětsko ministěnu :-)
díky všem, představu už tedy mám.... :-)
michal21:06:57 14.10.2015
odpovědět 
 Foto dne:
semifinále v lezení na obtížnost
SP v lezení Chamonix 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192897)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Darvaza 6A+ Panský Les
Stará cesta III Děvínské Polesí
Stará cesta II Děvínské Polesí
Altes wandl 5+ Frankenjura
Stará cesta II Děvínské Polesí
Nově komentované:
Doba kamenná VIIIa Hrubá Skála
Osolený Knedlík Xa Adršpach
Ber Víc, Dávej Míň 9- Holštejn
Ber Víc, Dávej Míň 9- Holštejn
Tortuga 1 7b Mišja Peč

 Nově v diskusi:
Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Labák - Růžové stěny | Re: Rozpočítání amortizace | Re: U Magnuse je AO ABC | U Magnuse je AO ABC | Re: Rozpočítání amortizace | Re: clickup |

 Nové komentáře:
Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Komunikace v TOPu, raketa leti nahoru vole | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Rekordní rekordmanka |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (50)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (13)
SP v lezení na obtížnost Praha (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá | AegisMax Kids 600 | Deuter kid comfort pro. | Výstupy | Spolulezce Český ráj | Dámská softshell | Nové sandály Lizard | Vodítko v Krasu |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1226 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1349 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1519 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1493 
 Neřeším to – lezu vše 
 1203 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi