Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230832 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
Stěna u Salesiánů - Praha 8
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 zruseni profilu na lezci01.11.2015
Ahoj, lze nejakym zpusobem zrusit svuj profil na lezci? Smazat tak svoji stopu zanechanou na tomto serveru? Diky.
 Re: zruseni profilu na lezci02.11.2015
Napiš mi. Nebo přímo hop@lezec.cz nebo libor@lezec.cz

 Pěkná skalka v Novém Boru31.10.2015
V Novém Boru prošla repasí tzv. Borská skalka. Info o pěkně odjištěném čediči zde: http://goo.gl/Yvb5Xb
 Re: Pěkná skalka v Novém Boru31.10.2015
To vypada moc pekne, dik.
Doufam ze na podzim bude par suchejch teplejsich dnu na poradny vy

 Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?30.10.2015
Ahoj, mám otázku- jaké jsou podle vás nejlepší mačky na ledy? A s jakýma jste nejvíce spokojení. Dík za odpověď
 Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?30.10.2015
Mam zkusenost se Spidery od Raveltiku a Grively G14. Spidery: Jsou rovny a nekopiruji anatomicky tva
 Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?31.10.2015
ostry a umet lezt :-)
 Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?01.11.2015
Cao, otazka je co chces lezt.
Myslim ze vymene hroty se strasne precenujou. Lezu hodne a men
  Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?01.11.2015
Jak moc se ti na ty Petzl Dart nabaluje sníh? Máš to nějak vyřešené? Jasně nepolezu v nich jen ledy,
   Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?01.11.2015
No to je dobra otazka.
No hele ja v nich zase tolik nechodim, resp. snazim se vic lezt a men
    Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?01.11.2015
Děkuji moc za tvůj čas a tvé odpovědi, mám ty samé botky, takže si budou asi holky rozumět :)
     Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?01.11.2015
Spicka sedne jak prd..el na hrnec ale patka je nekdy horsi. Sem i premejslel ze bych trosku upiloval
      Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?01.11.2015
podle jména tě asi nedohledám, takže dobrý:) děkuji:)
  Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?01.11.2015
Jak moc se ti na ty Petzl Dart nabaluje sníh? Máš to nějak vyřešené? Jasně nepolezu v nich jen ledy,
 Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?04.11.2015
Ahoj od loňska mám AustriAlpin SkySteep, možnost jeden hrot nebo dva, ale hlavně je oceňuju protože

 Bouldery Skalák30.10.2015
Ahoj,
poradíte někdo? Jsou kolem Skaláku nějaké bouldery? Někde kolem kempu Sedmihorky. Předpověď sice dobrá, ale na lezení to asi nebude.
Díky všem Jarda
 Re: Bouldery Skalák30.10.2015
nejbližší na Vesci

 Jak se zbavit závraťí?29.10.2015
Hoj, zdravím zkušené s jednou zásadní problémovou otázkou: jak na závratě? Lezení se mi vždycky megalíbilo, al nikdy jsem se k němu zatím nedostal, nějak nebyli lidi. V poslední době jsem si ale řek, že to prostě zkusím dějse co děj, že se třeba na stěně
 Re: Jak se zbavit závraťí?29.10.2015
jest třeba rozlišit závrať (což je tuším rozostření smyslu pro to co je nahoře a co dole) před obyče
 Re: Jak se zbavit závraťí?29.10.2015
holt lezení taky není pro všechny a možná jsi jeden z nich..
  Re: Jak se zbavit závraťí?30.10.2015
Ale prdlajs! Chceš lézt, to je to nejdůležitější! Vůle a to, aby tě to bavilo a byl jsi spokojený s
 Re: Jak se zbavit závraťí?30.10.2015
Lezenim trochu otupis a bude se to zlepsovat, ale ja jsem se toho nikdy uplne nezbavil. Pomaha soust
 Re: Jak se zbavit závraťí?30.10.2015
zavrate nemam, strach jo. obcas na hranici "ochromeni" ale nikdy ne za ni - vzdycky mi pom
 Re: Jak se zbavit závraťí?30.10.2015
Ahoj,
Když jsem začínal, taky jsem se strašně bál výšek.
Pomohly mě tři věci:
1
 Re: Jak se zbavit závraťí?31.10.2015
Nesměšuješ tu náhodou několik věcí dohromady? Na jedné straně píšeš o strachu, na straně druhé o záv
 Re: Jak se zbavit závraťí?31.10.2015
buď konkrétnější a dostaneš konkrétní rady. Zatím tu lidi reagují spíš na to, jak si Tvou potíž vylo
 Re: Jak se zbavit závraťí?02.11.2015
Kdyz jsem zacinal lezt tak jsem se bal i v telocvicne kdyz jsem vylezl pod strop. Myslim ze me to pr

 Meru movie29.10.2015
Ahoj, netusite kdy a kde se u nas bude vysilat tento film? Diky

 Řež - chybějící železo27.10.2015
V Řeži jsme v cestě Velká stolice nechali na štandu nějaké vybavení, pro které jsme se dnes (27.9.) vrátili. Nemáte to někdo u sebe? Podle stěnové knihy to včera lezli Kujón s Adélou, nezná je někdo? Dík.
 Re: Řež - chybějící železo29.10.2015
Tyto lidi nechápu, nechaji bordel na skalach a ještě ho chtějí zpětně odevzdat... Máš po sobě uklize
 Re: Řež - chybějící železo29.10.2015
  Re: Řež - chybějící železo30.10.2015
Sice to mam, ale mohl jsi tam nechat lepsi zelezo, takze ani Ti tu nemohu podekovat.

 Horská služba ČR27.10.2015
Vláda projednává návrh zákona o HS ČR s navrhovanou platností od 1.1.2017 psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=636&CT1=0
 Re: Horská služba ČR27.10.2015
dík za odkaz. vždycky jsem měl pocit, že něco na české HS kulhá, teď se mi to potvrdilo (jasně, na S

 Sportlife 201525.10.2015
Ahoj, nezná někdo promo kód na vstup zdarma na letošní Sportlife? Díky moc.

 Zateplené horo boty25.10.2015
Ahoj, dovedl by mi někdo poradit alternativu k botám jako je LS Spantik, Batura, Scarpa Guide a 6000? Chci něco relativně lehkého, ne nad 10 tisíc a k tomu co nejteplejší, mám totiž sklon k omrznutí. Zaroven chci, aby to byly boty ne těžkotonážní jako ske
 Re: Zateplené horo boty25.10.2015
Ahoj,
kdybys chtěl, mám na prodej Batury velikost č. 43 lehce nošené za 8 900,- Kč. Bohužel m
  Re: Zateplené horo boty25.10.2015
kež bys měl větší nohu :/ I tak dík za nabídku

1   ...   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   339   340   341   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
Ahoj, mám otázku- jaké jsou podle vás nejlepší mačky na ledy? A s jakýma jste nejvíce spokojení. Dík za odpověď
Honza18:05:59 30.10.2015
odpovědět 
 Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
Mam zkusenost se Spidery od Raveltiku a Grively G14. Spidery: Jsou rovny a nekopiruji anatomicky tvar nohy, resp. obuvi, ale daji se ohnout a pak je to OK. Dlouhy monopoint, na lezeni tezkych ledu super. Take se skialpovyma botama OK. U kratsich prednich hroru to totiz muze byt problem, neb lyzarska spicka boty zkracuje delku hrot. Nabaluje se na ne snih vic nez je zdravo. Velika nevyhoda je, ze jim praskaji spojovaci dily, takze radeji nebrat. No a G14: Mozna vymena dvou hrotu za jeden. Prizpusobi se noze. Ucinne protisnehove vlozky. Kratsi hroty, takze v porovnani se Spidery mensi jistota pri lezeni, zejmena se skialpovyma botama. Do sten super. Na ledy do stredni obtiznosti OK. Podotykam, ze nejsem moc dobrej lezec v ledu WI4+ max.
18:34:37 30.10.2015
odpovědět 
 Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
ostry a umet lezt :-)
22:31:39 31.10.2015
odpovědět 
 Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
Cao, otazka je co chces lezt.
Myslim ze vymene hroty se strasne precenujou. Lezu hodne a menit hroty na kazdej vikend podle toho jestli je to zrovna drytool nebo led je po par tejdnech peknej opruz.
Jestli chces lezt jak mix/drytool a led tak mono hrot. Jestli jen led tak duo hrot ale casem stejne prijdes na to ze mono hrot je proste lepsi, jen je treba se to naucit :]
Grivel G20 sou super maj takovej malej zobacek vedle hrotu a muze to pomoc na ledu a pri drytoolu zase tolik nevadi. A jednoduse se obouvaj. Ale maj nakou divnou osicku ve predu. Casto se uvolni a pak macka nedrzi na bote. Uz vice lidem okolo me [vcetne me :] ]upadly z nohy...
Petzl Dart sou skvele. Mam je radeji a hrot mi sedi vic na drytool.
No a jeste sou tu BD Stinger. Kamos si strasne ztezuje ze ty bocni hroty ve predu dost vadi na skale. Ale jinak sou v klidecku.

Jo a na zaver bych rek ze macky mam tupy a lezt neumim, ale rad se napiju...
clovek co neumi lezt04:13:45 01.11.2015
odpovědět 
  Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
Jak moc se ti na ty Petzl Dart nabaluje sníh? Máš to nějak vyřešené? Jasně nepolezu v nich jen ledy, ale někdy i severku nebo mix, takže je v nich třeba asi i něco popojít. A jelikož nemaj antiboot, tak to musí být opruz s nalepováním sněhu, ne? Dík za info
08:39:53 01.11.2015
odpovědět 
   Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
No to je dobra otazka.
No hele ja v nich zase tolik nechodim, resp. snazim se vic lezt a mene chodit :] Kdyz sem si je kupoval tak sem se toho bal a cekal sem ze na to budu muset neco dovyrobit. Bohuzel Petzl nedela nic co by na to origos sedelo takze bych musel improvizovat ale nakonec na to nedoslo.
Ale pravda je ze moje chozeni je spis od auta k ledu [coz ale muze bejt i nekolik hodin :] snehem, zamrzlym potokem a tak] no a dyz uz tam konecne dojdu, parkrat do nich z boku bouchnu cepinem a von ten bordel zase vypada.... spis to ale sou takovy macky ,,sportovniho typu''
Asi to bude i podle bot. Mam Phantom Guide a dohromady sedi skvele. Kdybych nemel tu blbou zkusenost s G20, nechal bych si ty ale co uz...

Kamos co leze vic ,,horske cesty'' ma Petzl Lynx a je spokojenej. U tech je vyhoda ze se jim da vymenit predni osicka a sednou i na poloautomaticky boty, takze se v nich da i normalne chodit + ty vymene hroty ale o tom uz rec byla.
clovek co neumi lezt18:18:37 01.11.2015
odpovědět 
    Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
Děkuji moc za tvůj čas a tvé odpovědi, mám ty samé botky, takže si budou asi holky rozumět :)
18:42:06 01.11.2015
odpovědět 
     Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
Spicka sedne jak prd..el na hrnec ale patka je nekdy horsi. Sem i premejslel ze bych trosku upiloval gumu na bote aby obouvani bylo lehci ale nakonec na sem se na to vykaslal. Jen si ze me delaj srandu ze se do toho neumim zapnout jak mi to trva. Tak stastnou ruku pri vyberu ale ne ze si na me pak budes ztezovat co sem nakecal... :]
clovek co neumi lezt19:01:16 01.11.2015
odpovědět 
      Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
podle jména tě asi nedohledám, takže dobrý:) děkuji:)
19:23:00 01.11.2015
odpovědět 
  Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
Jak moc se ti na ty Petzl Dart nabaluje sníh? Máš to nějak vyřešené? Jasně nepolezu v nich jen ledy, ale někdy i severku nebo mix, takže je v nich třeba asi i něco popojít. A jelikož nemaj antiboot, tak to musí být opruz s nalepováním sněhu, ne? Dík za info
08:40:07 01.11.2015
odpovědět 
 Re: Jaké jsou pro vás nejlepší mačky na ledy?
Ahoj od loňska mám AustriAlpin SkySteep, možnost jeden hrot nebo dva, ale hlavně je oceňuju protože je mužu brát i na boty poloautomaty. Mám Scarpa phantom guied, na to mi automaty sedí skvěle, ale přední hrazdičku si mužu změnit za plastovej košík a brát si je tak i na tůry když beru boty salewy který mam na poloautomaty. Mám je jen rok a zatím dobrý, nemužu si stěžovat a antiboty vyklepávaj sníh jak maj :)
K.17:32:42 04.11.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi