Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Routes: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Boulders: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Mountains: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Grivel G22 14.11.2015 Nenašel by se tu náhodou někdo se zkušenostmi s mačkama G22 od Grivelu? Na co je používáte hlavně, jak se vám s nima chodí, leze, ... ? Nejde mi moc o to, abyste za mě vybírali mačky, ale hlavně o praktické zkušenosti, tak vás prosím o odpovědi k věci a n
  Re: Grivel G22 14.11.2015 Nemoznost vymeny prednich hrotu naopak za nedostatek povazuju. Podle meho nazoru vsade krom firnovyc
Posilovaci panel 14.11.2015 Zdravim vsechny, koupil jsem si posilovaci panel a nevim jak bych ho mel spravne pridelat, tak mne napadlo jestli by nekdo nahodou nevedel jak to udelat. Za vsechny radu budu vdecny, dik moc
  Re: Posilovaci panel 14.11.2015 Vyvrtat díry, zatlouct hmoždinky, nebo pouzdra podle zdiva a desku přišroubovat..
  Re: Posilovaci panel 14.11.2015 ani je to velmi prosté. přílepovou vrtačku vrták průměr 8, díry podle počtu kolik je kotvících v des
  Re: Posilovaci panel 14.11.2015 Skutečně je to jednoduchý, ale nejdřív nám prozraď do jakýho materiálu budeš vrtat, aby sis neublíži
  Re: Posilovaci panel 14.11.2015 Doporučuju chemické kotvy a závitovou tyč 100% jistota nikdy se nevykvedlaji narozdíl od hmoždinek.
  Re: Posilovaci panel 14.11.2015 Do pórobetonovejch tvárnic se to chvíli tvářilo, jako že to na hmoždinky bude držet, ale jak na tom
  Re: Posilovaci panel 15.11.2015 porobeton nad futrami: dlouhé šrouby a provrtat skrz zeď. na druhé straně velké podložky. oproti che
Lezecký deník 13.11.2015 Ahoj, chci si založit lezecký deník. Nějaké tipy, postřehy? Řadit podle oblastí, časové posloupnosti nebo obtížnosti? Jaký je ideální formát? linkovaný, kostičkovaný nebo čistý blok? Jak to máte vy? Nějaké vnitřní dělení? Díky za postřehy
  Re: Lezecký deník 13.11.2015 nějaký elektronický v co nejjednodušším formátu. na těch internetech je někde i onlajn prefabrikovan
    Re: Lezecký deník 14.11.2015 link?
  Re: Lezecký deník 13.11.2015 Podle datumu, linkovaný nebo čistý sešit A5. Po letech oceníš drobné poznámky jako *, možnosti jiště
    Re: Lezecký deník 14.11.2015 Tak tohle je super odpověď. Po 10-20 letech tě fakt už zajímá spíš ty infomace okolo než kolik jsi z
  Re: Lezecký deník 13.11.2015 jednoznačne kostičkovaný. a najlepšie kúpiť aspoň 4 archy milimetrového papiera na rysovanie grafov
    Re: Lezecký deník 14.11.2015 u nás používáme modré desky a linkovaný papír
jen na písku používáme hajzlpapír
      Re: Lezecký deník 14.11.2015 Já používám, deník tady na Lezci, přijde mi to super. Jsou tam i nějaký statistiky, když kouknu do p
      Re: Lezecký deník 14.11.2015 zas som to posr..l
Ked som bol na pieskoch tak som na zapis pouzil smirgel - sandstone - sand
  Re: Lezecký deník 14.11.2015 Áno, některá dobrodružství je třeba patřičně zaznamenat, wo tom žádná. Člověk se vysápe na kdejaký f
    Re: Lezecký deník 16.11.2015 deníčky jsou pěkná věc. ale zas tak nutný to nejni.
většinou příchod "toho němce" k
    Re: Lezecký deník 16.11.2015 deníčky jsou pěkná věc. ale zas tak nutný to nejni.
většinou příchod "toho němce" k
      Re: Lezecký deník 16.11.2015 grrr! dylýt na mě!
        Re: Lezecký deník 16.11.2015 jde to rychleji, než jsi čekal viď? :)
foto dne 12.11.2015 takové srbsko na podzim totok...
  Re: foto dne 12.11.2015 ha ha, kéž by.
LaSportiva Spitfire 11.11.2015 Poraďte ,má někdo zkušenost s použitím LaSportiva Spitfire do Fritschi Freerider ?
Díky za informaci
  Re: LaSportiva Spitfire 11.11.2015 La Sportiva je skialp botka, Freeride je vazani.
    Re: LaSportiva Spitfire 12.11.2015 Dík Klubo ,to jsem poznal taky ...
Potřeboval jsem si ověřit zkušenost upevnění Spitfiru do š
      Re: LaSportiva Spitfire 12.11.2015 Výšku lze nastavit
        Re: LaSportiva Spitfire 22.11.2015 Díky za stručnou pomoc ... jeden šroub povolit a je to ...
      Re: LaSportiva Spitfire 12.11.2015 Jsou věci, které okolo lezení musíš mít naučené a zažité, jinak ohrožuješ sám sebe, ale hlavně ostat
        Re: LaSportiva Spitfire 12.11.2015 Ješte dodám trapně stupidní a zároveň pro moji osobnu obligátní a mě pocit vyjímečnosti dodávající &
        Re: LaSportiva Spitfire 13.11.2015 ??? asi máš nějaký osobní problém ,,,sorry ,,,
pozoruji, že jsem narazil na nejpovolanějšího
    Re: LaSportiva Spitfire 22.11.2015 Udělat si radost po 15ti letech zakoupením nových bot a použít původní vázání snad není hřích ...
      Re: LaSportiva Spitfire 23.11.2015 Hřích to není, to jsem také nenapsal. Ty boty jsou úžasné (neměl jsem prachy, tak jsem je prodal). A
  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Drobet mě to pobavilo :) Nevím, co chce vylepšovat na způsobu školení instruktorů na umělé stěny. Ka
    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Samotná náplň akreditačních kurzů není problém. Spíše vidím problém ve výstupních testech. Měli by b
    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Samotná náplň akreditačních kurzů není problém. Spíše vidím problém ve výstupních testech. Měli by b
        Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 16.11.2015 Ale jenom péra viď?
    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Samotná náplň akreditačních kurzů není problém. Spíše vidím problém ve výstupních testech. Měli by b
        Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Nevím z jakého důvodu se správa odeslala tolikrát.
          Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 a to je důvod, proč by děti bez zkušeností neměli dělat instruktory. Všechno si prostě na internetu
          Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Pokud po napsani zpravy v prohlizeci aktualizujes nactenou stranku, tak supr dupr pokrokovy system l
            Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Aha díky za objasnění. Mám v prohlížeči nastaveno automatické obnovování stránek. Tak 3* bylo štěstí
              Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 jak může někdo tak natvrdlej dělat instruktora. Jak dlouho ti trvalo se naučit navazovat? Tady jde f
                Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Podle mně je problém hlavně v tom, že tohle by se mělo dělat za náklady v oddílech ne za prachy. Sá
                  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Protože zaměňuješ lezení jako životní styl za lezení jako sport. Už se tu o tom psalo mnohokrát. Až
                    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Jsou věci, které okolo lezení musíš mít naučené a zažité, jinak ohrožuješ sám sebe, ale hlavně ostat
                      Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Děkuji ti za "hodnotnou" radu. Raději se jí ale řídit nebudu, neb nemáš pravdu. Potřebné z
                        Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 No já jenom že nejvíc lezeckých smrťáků je na dobře zajištěných sportovkách...
                          Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 To je možné, ovšem to tvrzení by to chtělo trochu upřesnit. Minimálně napsat, jak je to s těmi úrazy
                          Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Ne. A uz vubec ne, pokud se podivas na relativni cisla. Pokud teda za dobre odjistene sportovky nepo
                            Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 12.11.2015 Na písku se nikdo nezrakvil už mnoho let, pokud si dobře pamatuji (ale je možné že nějaký smrťák byl
                              Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 12.11.2015 Jaký je třeba v Evropě ročně počet přelezů na prvním na odjištěné sportovce a počet přelezů na první
                                Kapišto? 12.11.2015 Hele anonyme, já se tady nechci dohadovat o poměrných číslech, které nikdo nezná, a ještě k tomu v E
                                  Re: Kapišto? 12.11.2015 Ale stejně tak je obvykle zbytečné umět vyvázat extra štand nebo techniky pro vícedélky. Asi tě to n
                                    Re: Kapišto? 12.11.2015 Zrovna náš oddíl nemá jiné zájmy, než že se občas sejdeme, zalezeme si a jsme kamarádi. Takže zájem
                                      Re: Kapišto? 12.11.2015 Jenže pod drnem je i řada těch, co to uměli a znali. Takže jim znalosti byly k prdu. Takže si piš, c
                                        Re: Kapišto? 13.11.2015 Pamatuješ si, za co mě peskuješ? Tohle jsem napsal na začátku téhle debaty: "Jsou věci, které o
                                          Re: Kapišto? 13.11.2015 Vytrháváš to z kontextu. Za prvé tě nepeskuji, to bych si nikdy nedovolil, a za druhé se bavíme o mí
                                            Re: Kapišto? 13.11.2015 Vždyť to píšu - točíš se v kruhu. To už jsi jednou napsal. Já na to, že na sportovkách se lidi zabíj
                                              Re: Kapišto? 13.11.2015 Aha, díky za hodnotnou informaci. To by jednoho nenapadlo. Sice to takto fomulované v tebou podepsan
                                                Re: Kapišto? 13.11.2015 Lidi to nejspíš vědí. U Tebe si nejsem jistý.
                                                  přeju hodně štěstí 13.11.2015 Je toho víc, co můžeš posrat, aby jsi se zrakvil. I na stěně.
Už jen okolo materiálu (sedák,
                                                    Re: přeju hodně štěstí 16.11.2015 Pokud mluvíme o jedincích, kteří potřebují školení na to, aby je napadlo jak jeden druhému řekne, že
                                                      Re: přeju hodně štěstí 17.11.2015 V tom případě souhlas.
Jenom tě ubezpečuju, že většina neproškolených lezců takhle zodpovědná
                                                        Re: přeju hodně štěstí 17.11.2015 To pak jo. Asi opravdu nejsem normální. Když jsem začínal lézt, neuměl jsem ani uvázat uzel a dost j
                                                          Re: přeju hodně štěstí 17.11.2015 V reálu to chodí tak, že dobře vedený oddíl ti pomůže se vyhnout největším průšvihům a slepým uličká
                                                            Re: přeju hodně štěstí 17.11.2015 Ne každý má potřebu se družit. Mě při představě kolektivu nebo společných akcí naskakují pupínky a z
                                                          Re: přeju hodně štěstí 23.11.2015 Tvůj postup je zodpovednej a celkem ok.
Je však spousta jelit na tom světě...i mezi instrukto
                                                  Re: Kapišto? 13.11.2015 můj nástřel patřil samozřejmě anonymovi, s Kubou o tomhle netřeba diskutovat.
                          Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 12.11.2015 nejvic smrtaku se stane tam kde se stane nejaka fatalni chyba. nema to nic spolecneho se sportovkama
                  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 16.11.2015 Ty někoho učíš a neznáš ani rodný jazyk? Skály se píšou s tvrdým Y ty gumo. :-) Vrať vysvědčení z po
      Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Pro některý lidi je koukám fakt těžký se nejdřív ptát a pak terpv mluvit, co?
Listy,
        Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 podotýkám, že reaguju čistě jen na slova, která ve videu pronáší Tenkterýneumímluvitslidmaanižbyhopo
        Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Popravdě, kdyby mě jiní instruktoři nenapsali a osobně neříkali, že mají stejný problém, tak hledám
          Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 nerad Tě chytám za slovo, ale ve druhý minutě videa vyzýváš k tomu, aby instruktoři chodili za lidma
            Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Máš pravdu, ve videu to tak opravdu vyznělo, ale myslel jsem to, že pro nás to bude nepříjemné, ne p
              Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Nepříjemné pro nás? Proč? Vždyť to patří k rutině instruktorský práce: oslovit, nabídnout, upozornit
                Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Jde o dvě věci, první je, že mnoho lidí již má špatné zkušenosti a tak je pro ně již nepříjemné k ně
                  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 no tak to prr. V tom případě se nabízí dvě možnosti:
a) chodíš lízt na stěnu pro retardované;
                    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Pacientů je tu opravdu hodně. Takže není to jedno, se kterým zrovna komunikuješ?
                Okolostojící rejpalové 11.11.2015 Když někde na stěně vidíš nějakou prasárnu, jako třeba špatně založený kyblík, a myslíš si, že je to
                  Re: Okolostojící rejpalové 11.11.2015 A když se mezitím, co hledáš obsluhu, zrakví, tak tě to určitě nechá v pohodě, protože ty jsi přece
                    Re: Okolostojící rejpalové 11.11.2015 Podívej, na každé stěně se při prvním vstupu podepisuje papír, že jsi obeznámem s pravidly stěny a z
                      Re: Okolostojící rejpalové 11.11.2015 Holt každej jsme jinej:-).
            Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 Sebereflexe a kriticke zhodnoceni svych znalosti, zkusenosti, schopnosti je urcite nutny zakladni pr
              Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 11.11.2015 trefa do cerneho :-)
  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři 13.11.2015 Zdravim,nevim jestli to je vhodné sem to psát :D,Hledám někoho postaršího v okolí Žďáru nad Sázavou
petzl unireverso 10.11.2015 Petzl unireverso - má někdo toto vylepšené jistítko?eliminuje toto vylepšení sekání lana při rychlém podávání?
  Re: petzl unireverso 10.11.2015 asi funguje stejně
  Re: petzl unireverso 11.11.2015 asi myslíš reverso s uchycením v karabině, pokud je na pevno určitě zlepší podávání ale bude to lepš
  Re: petzl unireverso 11.11.2015 v jednoduchosti je krása, osma !!!
  Re: petzl unireverso 11.11.2015 to znamená koupit i karabinu, co ta cena ??? !!!!
Německá terminologie 10.11.2015 Zdravím, potřeboval bych pomoct s němčinou, v 1 topu cesty se píše, že jsou v horské MP cestě na různých místech "Zwischenhaken" - nenašel jsem to v žádným slovníku, ani obrázky mi moc nepomohly. Jedná se nějaký borháky, nebo co je to zač? Řeší
  Re: Německá terminologie 10.11.2015 Dle mého názoru jsou to fixní jistící body (skoby, nýty) v délce mezi štandy.
  Re: Německá terminologie 10.11.2015 spíš jen skoby jako postupové jištění. Pro mě teda nic tutového
Napiš spíš jméno cest
    Re: Německá terminologie 10.11.2015 je to tahle cesta
      Re: Německá terminologie 10.11.2015 Zwischenhaken je složenina dvou slov: zwischen=mezi a Haken= skoba.
Ta cesta o kterou jde je
        Re: Německá terminologie 10.11.2015 takže jištění špatný... no nic, tak vybereme něco jinýho...
          Re: Německá terminologie 10.11.2015 Navíc tři hvězdičky - to bych řek že je cesta pro někoho kdo už oblast kompletuje a všechno pěkný má
        Re: Německá terminologie 10.11.2015 Zwischenhaken nemusi znamenat jen skoby. A cesta se leze vice nez "min nez jednou za rok".
          Re: Německá terminologie 10.11.2015 Píšou to na Bergsteigenu v popisu cesty. Určitě to není dobrá cesta pro někoho, kdo nemá v horách do
        Re: Německá terminologie 11.11.2015 Uz jenom to, ze na bergsteignu pisou, ze si ma clovek vzit frendy, je dost varujici. Kdyz si clovek
      Re: Německá terminologie 11.11.2015 aj na tom piktograme k ceste je pri istení nakreslená len 1 hviezdička s výkričníkom a nápisom "
  Re: Německá terminologie 10.11.2015 Jako že jsou tam skoby v lezeckém terénu k jištění (nejen štandy).
  Re: Německá terminologie 10.11.2015 Mezijištění v délce (mimo štandy), trvalé, většinou to je borhák nebo nýt, někdy vrtaná skoba, někdy
    Re: Německá terminologie 10.11.2015 U té konkrétní cesty jde skutečně podle popisu o klasické skoby nebo o skoby s krruhem (Rinkhaken).<
      Re: Německá terminologie 11.11.2015 tuhle před lety jsem četl popis nějakého toho dobrodružství, tuším o klasické cestě v severní stěně
  Re: Německá terminologie 11.11.2015 další věc je, co si pod "alpin" terenem představují, na jeden takový jsme podle popisu nar
    Re: Německá terminologie 11.11.2015 hodnocení odjištěnosti na bergsteigen je poněkud nevhodně kalibrované (je kalibrované horsko-skalkař
Pěkná hákovačka 09.11.2015 Zdravím. Nedoporučil by někdo jakoukoli pěknou hákovačku A1-2 ideálně C1-2 jak jednodýlky, tak i na přesnoc v čr/rakousko/slovensko. Nějaké info o Ennstal/Gasäuse/Kalbing/Westwand/Seniorenweg A2?Díky za jakýkoli info. O hákovačkách tady (čr) nemůžu nic na
  Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 nejaky prolizacky jsou na palave :) Mozan o neco tezsi nez ty hces, ale aspon kratky a ne uplne vraz
  Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 Moravský kras (byci skala, macocha, rorejsi), Pasak (jeseniky), Strecha slovenska (slovensko)
    Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 Rorejsi zapomeň, tam toho moc nenajdeš, Macocha klenba až v prosinci a tam toho tedy na rozlézání mo
      Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 No hlavně hledám něco kde nemusim bušit skoby, což bude asi v Evropě trošku problém jak zjišťuju.
        Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 tak to můžeš vyhákovat jakoukoli sportovku po nýtech
          Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 Díky za rady mrknu na tu Macochu, Býčinu a Jáchymku. Ohledně hákování sportovek. To samozřejmě můžu,
            Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 tohle nechápu, ale jestli jako chceš s žebříčkem lézt na zakládaném jištění - tak třeba v Řeži, či n
              Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 Proč? No doufám, že se z toho nestane další nekonečný vlákno, kde člověk nic nedohledá... Možná je
                Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 Diretissima, Normální cesta a Nová c. na Nečtinský pilíř u Hradu Nečtiny. Vklínnce a frendy. Na slan
              Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 jdi si zkusit třeba do Yosemitů něco vylézt blboune ...
                Re: Pěkná hákovačka 09.11.2015 "Maminka vždycky říkala: Pro hloupého každý hloupý"
                Re: Pěkná hákovačka 10.11.2015 taky bych tě mohl nazvat vulgárně, ale proč bych to dělal. Američany jsem viděl v Yosech "lézt&
                  Re: Pěkná hákovačka 10.11.2015 To bys klidně mohl, stejně jako ten bryskně inteligentní příspěvek s Yosemity kousek vejš. Škoda že
                    Re: Pěkná hákovačka 10.11.2015 typ mě posílal do Yosemit, zřejmě má představu, že tam se jinak než technicky neleze. Asi tam sám ne
                Re: Pěkná hákovačka 10.11.2015 Nehledě na to, že nejenom v Řeži, na Srbsku, v Moravském krasu či jinde jsou původně Áčkové cesty dn
1
...
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
...
2263
Lezecký deník Ahoj, chci si založit lezecký deník. Nějaké tipy, postřehy? Řadit podle oblastí, časové posloupnosti nebo obtížnosti? Jaký je ideální formát? linkovaný, kostičkovaný nebo čistý blok? Jak to máte vy? Nějaké vnitřní dělení? Díky za postřehy Somat 13:44:13 13.11.2015odpovědět
  Re: Lezecký deník nějaký elektronický v co nejjednodušším formátu. na těch internetech je někde i onlajn prefabrikovanej.
samozřejmě vázanej v kůži a z ručního papíru je solidnější... Lukas B. 14:15:45 13.11.2015odpovědět
    Re: Lezecký deník link? 01:48:45 14.11.2015odpovědět
  Re: Lezecký deník Podle datumu, linkovaný nebo čistý sešit A5. Po letech oceníš drobné poznámky jako *, možnosti jištění, spolulezci, počasí, parkování, voda, přístup a podobně. Oblasti nebo významné cesty se dají na konci roku zvýraznit a zrekapitulovat. 14:16:10 13.11.2015odpovědět
    Re: Lezecký deník Tak tohle je super odpověď. Po 10-20 letech tě fakt už zajímá spíš ty infomace okolo než kolik jsi za rok vylezl pětek nebo šestek.
A taky je zajímavé vidět jak jsi v minulosti, trénovanej lezl stěží sedmičky a po letech, bez tréninku a vidíš, že se v nich v pohodě rozlézáš. Jinak to k ničemu jinýmu moc není. 07:36:18 14.11.2015odpovědět
  Re: Lezecký deník jednoznačne kostičkovaný. a najlepšie kúpiť aspoň 4 archy milimetrového papiera na rysovanie grafov - ako sa zlepšuješ a tak. a mnohí doporučujú A5 rozmer a oranžové dosky. mne sa to osvedčilo. ale som zo slovenska, tak neviem, ako to máte u vás - v čechách, či na morave. erpe 20:55:45 13.11.2015odpovědět
    Re: Lezecký deník u nás používáme modré desky a linkovaný papír
jen na písku používáme hajzlpapír 09:19:04 14.11.2015odpovědět
      Re: Lezecký deník Já používám, deník tady na Lezci, přijde mi to super. Jsou tam i nějaký statistiky, když kouknu do průvodců tak vidím co jsem lezl a tak.
Co si myslím je dobrý, vždy si zapsat, s kým jsem byl a pak si vždy vzpomenu. Deníčkář 09:47:10 14.11.2015odpovědět
      Re: Lezecký deník zas som to posr..l
Ked som bol na pieskoch tak som na zapis pouzil smirgel - sandstone - sand paper.
Hmm, musim sa poucit, ale ano dosraty som na pieskoch bol, v niektorych cestach, tak ten hajzlak sa hodil. No nahradit ho v tej situacii smirglom by to bolo dost bolestive ik 10:31:56 14.11.2015odpovědět
  Re: Lezecký deník Áno, některá dobrodružství je třeba patřičně zaznamenat, wo tom žádná. Člověk se vysápe na kdejaký falický útvar, eventuelně spáru atd. a rád si zavzpomíná, případně to kombinuje se vzpomínkami o tom, co se s veselejčími faly či dvoj-tří-prsťákovými spoďáky dělo poté, co se někam dosápal i druholezec či druholezkyně. Nuže poslyš, jak na to:
- Někdo na to jebe a až na něj jednou přijde tamten Němec, tak to v paměti nedohledá co pěknýho a s kým přelezl.
- Starý školy kupovaly linkovaný sešítky, třeba Bělina, Špek a spol., ale to už ti poradili moudré hlavy nade mnou.
- Někdo si kupuje tištěný průvodčíky skalních oblastí a u cest který lezl si vpisuje jen krátký poznámky.
- Někdo na to jde jinak a poměřuje čů.., pardon, chtěl jsem říct výkony u veřejnýho pornodeníčku tady na lezci, kde se pyšní na kterej falus se vysápal či do který škvíry se mu podařilo se dostat.
- Někdo si to stejným způsobem dělá v soukromí, v neveřejné elektronické verzi deníčku. Něco takového jsem kdesi před lety zahlédnul i na některém webu pod čhs, už nevím kde, ale byl to podobný princip, jen snad trochu promakanější co se stahovatelných verzí týče.
Promysli to, ať máš na stáří při dlouhých zimních večerech nad čím vzpomínat.
T. 19:55:59 14.11.2015odpovědět
    Re: Lezecký deník deníčky jsou pěkná věc. ale zas tak nutný to nejni.
většinou příchod "toho němce" kromě výpadků paměti co, kdy, kde a s kým jsem lezl je doprovázen i subjektivním poklesem důležitosti této informace. Lukas B. 11:57:34 16.11.2015odpovědět
    Re: Lezecký deník deníčky jsou pěkná věc. ale zas tak nutný to nejni.
většinou příchod "toho němce" kromě výpadků paměti co, kdy, kde a s kým jsem lezl je doprovázen i subjektivním poklesem důležitosti této informace. Lukas B. 11:57:37 16.11.2015odpovědět
      Re: Lezecký deník grrr! dylýt na mě! Lukas B. 11:58:11 16.11.2015odpovědět
        Re: Lezecký deník jde to rychleji, než jsi čekal viď? :) 16:04:01 16.11.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: