Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Grivel G2214.11.2015
Nenašel by se tu náhodou někdo se zkušenostmi s mačkama G22 od Grivelu? Na co je používáte hlavně, jak se vám s nima chodí, leze, ... ? Nejde mi moc o to, abyste za mě vybírali mačky, ale hlavně o praktické zkušenosti, tak vás prosím o odpovědi k věci a n
 Re: Grivel G2214.11.2015
Nemoznost vymeny prednich hrotu naopak za nedostatek povazuju. Podle meho nazoru vsade krom firnovyc

 Posilovaci panel14.11.2015
Zdravim vsechny, koupil jsem si posilovaci panel a nevim jak bych ho mel spravne pridelat, tak mne napadlo jestli by nekdo nahodou nevedel jak to udelat. Za vsechny radu budu vdecny, dik moc
 Re: Posilovaci panel14.11.2015
Vyvrtat díry, zatlouct hmoždinky, nebo pouzdra podle zdiva a desku přišroubovat..
 Re: Posilovaci panel14.11.2015
ani je to velmi prosté. přílepovou vrtačku vrták průměr 8, díry podle počtu kolik je kotvících v des
 Re: Posilovaci panel14.11.2015
Skutečně je to jednoduchý, ale nejdřív nám prozraď do jakýho materiálu budeš vrtat, aby sis neublíži
 Re: Posilovaci panel14.11.2015
Doporučuju chemické kotvy a závitovou tyč 100% jistota nikdy se nevykvedlaji narozdíl od hmoždinek.
 Re: Posilovaci panel14.11.2015
Do pórobetonovejch tvárnic se to chvíli tvářilo, jako že to na hmoždinky bude držet, ale jak na tom
 Re: Posilovaci panel15.11.2015
porobeton nad futrami: dlouhé šrouby a provrtat skrz zeď. na druhé straně velké podložky. oproti che

 Lezecký deník 13.11.2015
Ahoj, chci si založit lezecký deník. Nějaké tipy, postřehy? Řadit podle oblastí, časové posloupnosti nebo obtížnosti? Jaký je ideální formát?  linkovaný, kostičkovaný nebo čistý blok? Jak to máte vy? Nějaké vnitřní dělení? Díky za postřehy
 Re: Lezecký deník 13.11.2015
nějaký elektronický v co nejjednodušším formátu. na těch internetech je někde i onlajn prefabrikovan
  Re: Lezecký deník 14.11.2015
link?
 Re: Lezecký deník 13.11.2015
Podle datumu, linkovaný nebo čistý sešit A5. Po letech oceníš drobné poznámky jako *, možnosti jiště
  Re: Lezecký deník 14.11.2015
Tak tohle je super odpověď. Po 10-20 letech tě fakt už zajímá spíš ty infomace okolo než kolik jsi z
 Re: Lezecký deník 13.11.2015
jednoznačne kostičkovaný. a najlepšie kúpiť aspoň 4 archy milimetrového papiera na rysovanie grafov
  Re: Lezecký deník 14.11.2015
u nás používáme modré desky a linkovaný papír

jen na písku používáme hajzlpapír
   Re: Lezecký deník 14.11.2015
Já používám, deník tady na Lezci, přijde mi to super. Jsou tam i nějaký statistiky, když kouknu do p
   Re: Lezecký deník 14.11.2015
zas som to posr..l
Ked som bol na pieskoch tak som na zapis pouzil smirgel - sandstone - sand
 Re: Lezecký deník 14.11.2015
Áno, některá dobrodružství je třeba patřičně zaznamenat, wo tom žádná. Člověk se vysápe na kdejaký f
  Re: Lezecký deník 16.11.2015
deníčky jsou pěkná věc. ale zas tak nutný to nejni.
většinou příchod "toho němce" k
  Re: Lezecký deník 16.11.2015
deníčky jsou pěkná věc. ale zas tak nutný to nejni.
většinou příchod "toho němce" k
   Re: Lezecký deník 16.11.2015
grrr! dylýt na mě!
    Re: Lezecký deník 16.11.2015
jde to rychleji, než jsi čekal viď? :)

 foto dne12.11.2015
takové srbsko na podzim totok...
 Re: foto dne12.11.2015
ha ha, kéž by.

 LaSportiva Spitfire11.11.2015
Poraďte ,má někdo zkušenost s použitím  LaSportiva Spitfire do Fritschi Freerider ?
Díky za informaci
 Re: LaSportiva Spitfire11.11.2015
La Sportiva je skialp botka, Freeride je vazani.
  Re: LaSportiva Spitfire12.11.2015
Dík Klubo ,to jsem poznal taky ...
Potřeboval jsem si ověřit zkušenost upevnění Spitfiru do š
   Re: LaSportiva Spitfire12.11.2015
Výšku lze nastavit
    Re: LaSportiva Spitfire22.11.2015
Díky za stručnou pomoc ... jeden šroub povolit a je to ...
   Re: LaSportiva Spitfire12.11.2015
Jsou věci, které okolo lezení musíš mít naučené a zažité, jinak ohrožuješ sám sebe, ale hlavně ostat
    Re: LaSportiva Spitfire12.11.2015
Ješte dodám trapně stupidní a zároveň pro moji osobnu obligátní a mě pocit vyjímečnosti dodávající &
    Re: LaSportiva Spitfire13.11.2015
??? asi máš nějaký osobní problém ,,,sorry ,,,
pozoruji, že jsem narazil na nejpovolanějšího
 Re: LaSportiva Spitfire14.11.2015
Zkus se zeptat u paliče:
 Re: LaSportiva Spitfire15.11.2015
Je to číčovina. Přední hrana není dostatečně velká, respektive široká/vystouplá na uchycení v klasic
  Re: LaSportiva Spitfire22.11.2015
Udělat si radost po 15ti letech zakoupením nových bot a použít původní vázání snad není hřích ...
   Re: LaSportiva Spitfire23.11.2015
Hřích to není, to jsem také nenapsal. Ty boty jsou úžasné (neměl jsem prachy, tak jsem je prodal). A

  ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Pokračování zábavy?
https://www.youtube.com/watch?v=TSOBvoV0yLY
 Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Drobet mě to pobavilo :) Nevím, co chce vylepšovat na způsobu školení instruktorů na umělé stěny. Ka
  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Samotná náplň akreditačních kurzů není problém. Spíše vidím problém ve výstupních testech. Měli by b
   Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
hulíš
  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Samotná náplň akreditačních kurzů není problém. Spíše vidím problém ve výstupních testech. Měli by b
   Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
hulím
    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři16.11.2015
Ale jenom péra viď?
  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Samotná náplň akreditačních kurzů není problém. Spíše vidím problém ve výstupních testech. Měli by b
   Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
hulíme
    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Nevím z jakého důvodu se správa odeslala tolikrát.
     Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
a to je důvod, proč by děti bez zkušeností neměli dělat instruktory. Všechno si prostě na internetu
      Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
:))
     Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Pokud po napsani zpravy v prohlizeci aktualizujes nactenou stranku, tak supr dupr pokrokovy system l
      Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Aha díky za objasnění. Mám v prohlížeči nastaveno automatické obnovování stránek. Tak 3* bylo štěstí
       Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
jak může někdo tak natvrdlej dělat instruktora. Jak dlouho ti trvalo se naučit navazovat? Tady jde f
        Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Podle mně je problém hlavně v tom, že tohle by se mělo dělat za náklady v oddílech ne za prachy. Sá
         Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Protože zaměňuješ lezení jako životní styl za lezení jako sport. Už se tu o tom psalo mnohokrát. Až
          Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Jsou věci, které okolo lezení musíš mít naučené a zažité, jinak ohrožuješ sám sebe, ale hlavně ostat
           Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Děkuji ti za "hodnotnou" radu. Raději se jí ale řídit nebudu, neb nemáš pravdu. Potřebné z
            Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
No já jenom že nejvíc lezeckých smrťáků je na dobře zajištěných sportovkách...
             Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
To je možné, ovšem to tvrzení by to chtělo trochu upřesnit. Minimálně napsat, jak je to s těmi úrazy
             Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Ne. A uz vubec ne, pokud se podivas na relativni cisla. Pokud teda za dobre odjistene sportovky nepo
              Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři12.11.2015
Na písku se nikdo nezrakvil už mnoho let, pokud si dobře pamatuji (ale je možné že nějaký smrťák byl
               Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři12.11.2015
Jaký je třeba v Evropě ročně počet přelezů na prvním na odjištěné sportovce a počet přelezů na první
                Kapišto?12.11.2015
Hele anonyme, já se tady nechci dohadovat o poměrných číslech, které nikdo nezná, a ještě k tomu v E
                 Re: Kapišto?12.11.2015
Ale stejně tak je obvykle zbytečné umět vyvázat extra štand nebo techniky pro vícedélky. Asi tě to n
                  Re: Kapišto?12.11.2015
Zrovna náš oddíl nemá jiné zájmy, než že se občas sejdeme, zalezeme si a jsme kamarádi. Takže zájem
                   Re: Kapišto?12.11.2015
Jenže pod drnem je i řada těch, co to uměli a znali. Takže jim znalosti byly k prdu. Takže si piš, c
                    Re: Kapišto?13.11.2015
Pamatuješ si, za co mě peskuješ? Tohle jsem napsal na začátku téhle debaty: "Jsou věci, které o
                     Re: Kapišto?13.11.2015
Vytrháváš to z kontextu. Za prvé tě nepeskuji, to bych si nikdy nedovolil, a za druhé se bavíme o mí
                      Re: Kapišto?13.11.2015
Vždyť to píšu - točíš se v kruhu. To už jsi jednou napsal. Já na to, že na sportovkách se lidi zabíj
                       Re: Kapišto?13.11.2015
Aha, díky za hodnotnou informaci. To by jednoho nenapadlo. Sice to takto fomulované v tebou podepsan
                        Re: Kapišto?13.11.2015
Lidi to nejspíš vědí. U Tebe si nejsem jistý.
                         přeju hodně štěstí13.11.2015
Je toho víc, co můžeš posrat, aby jsi se zrakvil. I na stěně.
Už jen okolo materiálu (sedák,
                          Re: přeju hodně štěstí16.11.2015
Pokud mluvíme o jedincích, kteří potřebují školení na to, aby je napadlo jak jeden druhému řekne, že
                           Re: přeju hodně štěstí17.11.2015
V tom případě souhlas.
Jenom tě ubezpečuju, že většina neproškolených lezců takhle zodpovědná
                            Re: přeju hodně štěstí17.11.2015
To pak jo. Asi opravdu nejsem normální. Když jsem začínal lézt, neuměl jsem ani uvázat uzel a dost j
                             Re: přeju hodně štěstí17.11.2015
V reálu to chodí tak, že dobře vedený oddíl ti pomůže se vyhnout největším průšvihům a slepým uličká
                              Re: přeju hodně štěstí17.11.2015
Ne každý má potřebu se družit. Mě při představě kolektivu nebo společných akcí naskakují pupínky a z
                             Re: přeju hodně štěstí23.11.2015
Tvůj postup je zodpovednej a celkem ok.
Je však spousta jelit na tom světě...i mezi instrukto
                         Re: Kapišto?13.11.2015
můj nástřel patřil samozřejmě anonymovi, s Kubou o tomhle netřeba diskutovat.
             Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři12.11.2015
nejvic smrtaku se stane tam kde se stane nejaka fatalni chyba. nema to nic spolecneho se sportovkama
         Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři16.11.2015
Ty někoho učíš a neznáš ani rodný jazyk? Skály se píšou s tvrdým Y ty gumo. :-) Vrať vysvědčení z po
   Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Pro některý lidi je koukám fakt těžký se nejdřív ptát a pak terpv mluvit, co?

Listy,
    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
podotýkám, že reaguju čistě jen na slova, která ve videu pronáší Tenkterýneumímluvitslidmaanižbyhopo
    Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Popravdě, kdyby mě jiní instruktoři nenapsali a osobně neříkali, že mají stejný problém, tak hledám
     Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
nerad Tě chytám za slovo, ale ve druhý minutě videa vyzýváš k tomu, aby instruktoři chodili za lidma
      Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Máš pravdu, ve videu to tak opravdu vyznělo, ale myslel jsem to, že pro nás to bude nepříjemné, ne p
       Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Nepříjemné pro nás? Proč? Vždyť to patří k rutině instruktorský práce: oslovit, nabídnout, upozornit
        Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Jde o dvě věci, první je, že mnoho lidí již má špatné zkušenosti a tak je pro ně již nepříjemné k ně
         Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
no tak to prr. V tom případě se nabízí dvě možnosti:
a) chodíš lízt na stěnu pro retardované;
          Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Pacientů je tu opravdu hodně. Takže není to jedno, se kterým zrovna komunikuješ?
        Okolostojící rejpalové11.11.2015
Když někde na stěně vidíš nějakou prasárnu, jako třeba špatně založený kyblík, a myslíš si, že je to
         Re: Okolostojící rejpalové11.11.2015
A když se mezitím, co hledáš obsluhu, zrakví, tak tě to určitě nechá v pohodě, protože ty jsi přece
          Re: Okolostojící rejpalové11.11.2015
Podívej, na každé stěně se při prvním vstupu podepisuje papír, že jsi obeznámem s pravidly stěny a z
           Re: Okolostojící rejpalové11.11.2015
Holt každej jsme jinej:-).
      Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
Sebereflexe a kriticke zhodnoceni svych znalosti, zkusenosti, schopnosti je urcite nutny zakladni pr
       Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři11.11.2015
trefa do cerneho :-)
 Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři13.11.2015
Zdravim,nevim jestli to je vhodné sem to psát :D,Hledám někoho postaršího v okolí Žďáru nad Sázavou
  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři13.11.2015
Na
  Re: ŘEŠENÍ? - začátečníci a rádoby instruktoři13.11.2015
Kašli na seznam oddílů :-) Zajdi na stěnu, porozhlédni se tam, třeba tam bude také někdo sám, nebo

 Nová stěna v Brně?10.11.2015
Bude v Brně další nová stěna? Má se stavět nová atletická a víceúčelová hala: http://bit.ly/1PzOHJ2

 petzl unireverso10.11.2015
Petzl unireverso - má někdo toto vylepšené jistítko?eliminuje toto vylepšení sekání lana při rychlém podávání?
 Re: petzl unireverso10.11.2015
asi funguje stejně
 Re: petzl unireverso11.11.2015
asi myslíš reverso s uchycením v karabině, pokud je na pevno určitě zlepší podávání ale bude to lepš
 Re: petzl unireverso11.11.2015
v jednoduchosti je krása, osma !!!
 Re: petzl unireverso11.11.2015
to znamená koupit i karabinu, co ta cena ??? !!!!

 Německá terminologie10.11.2015
Zdravím, potřeboval bych pomoct s němčinou, v 1 topu cesty se píše, že jsou v horské MP cestě na různých místech "Zwischenhaken" - nenašel jsem to v žádným slovníku, ani obrázky mi moc nepomohly. Jedná se nějaký borháky, nebo co je to zač? Řeší
 Re: Německá terminologie10.11.2015
Dle mého názoru jsou to fixní jistící body (skoby, nýty) v délce mezi štandy.
 Re: Německá terminologie10.11.2015
spíš jen skoby jako postupové jištění. Pro mě teda nic tutového

Napiš spíš jméno cest
  Re: Německá terminologie10.11.2015
je to tahle cesta
   Re: Německá terminologie10.11.2015
Zwischenhaken je složenina dvou slov: zwischen=mezi a Haken= skoba.
Ta cesta o kterou jde je
    Re: Německá terminologie10.11.2015
takže jištění špatný... no nic, tak vybereme něco jinýho...
     Re: Německá terminologie10.11.2015
Navíc tři hvězdičky - to bych řek že je cesta pro někoho kdo už oblast kompletuje a všechno pěkný má
    Re: Německá terminologie10.11.2015
Zwischenhaken nemusi znamenat jen skoby. A cesta se leze vice nez "min nez jednou za rok".
     Re: Německá terminologie10.11.2015
Píšou to na Bergsteigenu v popisu cesty. Určitě to není dobrá cesta pro někoho, kdo nemá v horách do
    Re: Německá terminologie11.11.2015
Uz jenom to, ze na bergsteignu pisou, ze si ma clovek vzit frendy, je dost varujici. Kdyz si clovek
   Re: Německá terminologie11.11.2015
aj na tom piktograme k ceste je pri istení nakreslená len 1 hviezdička s výkričníkom a nápisom "
 Re: Německá terminologie10.11.2015
Jako že jsou tam skoby v lezeckém terénu k jištění (nejen štandy).
 Re: Německá terminologie10.11.2015
Mezijištění v délce (mimo štandy), trvalé, většinou to je borhák nebo nýt, někdy vrtaná skoba, někdy
  Re: Německá terminologie10.11.2015
U té konkrétní cesty jde skutečně podle popisu o klasické skoby nebo o skoby s krruhem (Rinkhaken).<
   Re: Německá terminologie11.11.2015
tuhle před lety jsem četl popis nějakého toho dobrodružství, tuším o klasické cestě v severní stěně
 Re: Německá terminologie11.11.2015
další věc je, co si pod "alpin" terenem představují, na jeden takový jsme podle popisu nar
  Re: Německá terminologie11.11.2015
hodnocení odjištěnosti na bergsteigen je poněkud nevhodně kalibrované (je kalibrované horsko-skalkař

 Pěkná hákovačka09.11.2015
Zdravím. Nedoporučil by někdo jakoukoli pěknou hákovačku A1-2 ideálně C1-2 jak jednodýlky, tak i na přesnoc v čr/rakousko/slovensko. Nějaké info o Ennstal/Gasäuse/Kalbing/Westwand/Seniorenweg A2?Díky za jakýkoli info. O hákovačkách tady (čr) nemůžu nic na
 Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
nejaky prolizacky jsou na palave :) Mozan o neco tezsi nez ty hces, ale aspon kratky a ne uplne vraz
 Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
Moravský kras (byci skala, macocha, rorejsi), Pasak (jeseniky), Strecha slovenska (slovensko)
  Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
Rorejsi zapomeň, tam toho moc nenajdeš, Macocha klenba až v prosinci a tam toho tedy na rozlézání mo
   Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
No hlavně hledám něco kde nemusim bušit skoby, což bude asi v Evropě trošku problém jak zjišťuju.
    Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
tak to můžeš vyhákovat jakoukoli sportovku po nýtech
     Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
Díky za rady mrknu na tu Macochu, Býčinu a Jáchymku. Ohledně hákování sportovek. To samozřejmě můžu,
      Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
tohle nechápu, ale jestli jako chceš s žebříčkem lézt na zakládaném jištění - tak třeba v Řeži, či n
       Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
Proč? No doufám, že se z toho nestane další nekonečný vlákno, kde člověk nic nedohledá... Možná je
        Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
Diretissima, Normální cesta a Nová c. na Nečtinský pilíř u Hradu Nečtiny. Vklínnce a frendy. Na slan
       Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
jdi si zkusit třeba do Yosemitů něco vylézt blboune ...
        Re: Pěkná hákovačka09.11.2015
"Maminka vždycky říkala: Pro hloupého každý hloupý"
        Re: Pěkná hákovačka10.11.2015
taky bych tě mohl nazvat vulgárně, ale proč bych to dělal. Američany jsem viděl v Yosech "lézt&
         Re: Pěkná hákovačka10.11.2015
To bys klidně mohl, stejně jako ten bryskně inteligentní příspěvek s Yosemity kousek vejš. Škoda že
          Re: Pěkná hákovačka10.11.2015
typ mě posílal do Yosemit, zřejmě má představu, že tam se jinak než technicky neleze. Asi tam sám ne
        Re: Pěkná hákovačka10.11.2015
Nehledě na to, že nejenom v Řeži, na Srbsku, v Moravském krasu či jinde jsou původně Áčkové cesty dn

1   ...   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   339   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezecký deník
Ahoj, chci si založit lezecký deník. Nějaké tipy, postřehy? Řadit podle oblastí, časové posloupnosti nebo obtížnosti? Jaký je ideální formát?  linkovaný, kostičkovaný nebo čistý blok? Jak to máte vy? Nějaké vnitřní dělení? Díky za postřehy
Somat13:44:13 13.11.2015
odpovědět 
 Re: Lezecký deník
nějaký elektronický v co nejjednodušším formátu. na těch internetech je někde i onlajn prefabrikovanej.
samozřejmě vázanej v kůži a z ručního papíru je solidnější...
Lukas B.14:15:45 13.11.2015
odpovědět 
  Re: Lezecký deník
link?
01:48:45 14.11.2015
odpovědět 
 Re: Lezecký deník
Podle datumu, linkovaný nebo čistý sešit A5. Po letech oceníš drobné poznámky jako *, možnosti jištění, spolulezci, počasí, parkování, voda, přístup a podobně. Oblasti nebo významné cesty se dají na konci roku zvýraznit a zrekapitulovat.
14:16:10 13.11.2015
odpovědět 
  Re: Lezecký deník
Tak tohle je super odpověď. Po 10-20 letech tě fakt už zajímá spíš ty infomace okolo než kolik jsi za rok vylezl pětek nebo šestek.
A taky je zajímavé vidět jak jsi v minulosti, trénovanej lezl stěží sedmičky a po letech, bez tréninku a vidíš, že se v nich v pohodě rozlézáš. Jinak to k ničemu jinýmu moc není.
07:36:18 14.11.2015
odpovědět 
 Re: Lezecký deník
jednoznačne kostičkovaný. a najlepšie kúpiť aspoň 4 archy milimetrového papiera na rysovanie grafov - ako sa zlepšuješ a tak. a mnohí doporučujú A5 rozmer a oranžové dosky. mne sa to osvedčilo. ale som zo slovenska, tak neviem, ako to máte u vás - v čechách, či na morave.
erpe20:55:45 13.11.2015
odpovědět 
  Re: Lezecký deník
u nás používáme modré desky a linkovaný papír

jen na písku používáme hajzlpapír
09:19:04 14.11.2015
odpovědět 
   Re: Lezecký deník
Já používám, deník tady na Lezci, přijde mi to super. Jsou tam i nějaký statistiky, když kouknu do průvodců tak vidím co jsem lezl a tak.
Co si myslím je dobrý, vždy si zapsat, s kým jsem byl a pak si vždy vzpomenu.
Deníčkář09:47:10 14.11.2015
odpovědět 
   Re: Lezecký deník
zas som to posr..l
Ked som bol na pieskoch tak som na zapis pouzil smirgel - sandstone - sand paper.

Hmm, musim sa poucit, ale ano dosraty som na pieskoch bol, v niektorych cestach, tak ten hajzlak sa hodil. No nahradit ho v tej situacii smirglom by to bolo dost bolestive
ik10:31:56 14.11.2015
odpovědět 
 Re: Lezecký deník
Áno, některá dobrodružství je třeba patřičně zaznamenat, wo tom žádná. Člověk se vysápe na kdejaký falický útvar, eventuelně spáru atd. a rád si zavzpomíná, případně to kombinuje se vzpomínkami o tom, co se s veselejčími faly či dvoj-tří-prsťákovými spoďáky dělo poté, co se někam dosápal i druholezec či druholezkyně. Nuže poslyš, jak na to:
- Někdo na to jebe a až na něj jednou přijde tamten Němec, tak to v paměti nedohledá co pěknýho a s kým přelezl.
- Starý školy kupovaly linkovaný sešítky, třeba Bělina, Špek a spol., ale to už ti poradili moudré hlavy nade mnou.
- Někdo si kupuje tištěný průvodčíky skalních oblastí a u cest který lezl si vpisuje jen krátký poznámky.
- Někdo na to jde jinak a poměřuje čů.., pardon, chtěl jsem říct výkony u veřejnýho pornodeníčku tady na lezci, kde se pyšní na kterej falus se vysápal či do který škvíry se mu podařilo se dostat.
- Někdo si to stejným způsobem dělá v soukromí, v neveřejné elektronické verzi deníčku. Něco takového jsem kdesi před lety zahlédnul i na některém webu pod čhs, už nevím kde, ale byl to podobný princip, jen snad trochu promakanější co se stahovatelných verzí týče.
Promysli to, ať máš na stáří při dlouhých zimních večerech nad čím vzpomínat.
T.19:55:59 14.11.2015
odpovědět 
  Re: Lezecký deník
deníčky jsou pěkná věc. ale zas tak nutný to nejni.
většinou příchod "toho němce" kromě výpadků paměti co, kdy, kde a s kým jsem lezl je doprovázen i subjektivním poklesem důležitosti této informace.
Lukas B.11:57:34 16.11.2015
odpovědět 
  Re: Lezecký deník
deníčky jsou pěkná věc. ale zas tak nutný to nejni.
většinou příchod "toho němce" kromě výpadků paměti co, kdy, kde a s kým jsem lezl je doprovázen i subjektivním poklesem důležitosti této informace.
Lukas B.11:57:37 16.11.2015
odpovědět 
   Re: Lezecký deník
grrr! dylýt na mě!
Lukas B.11:58:11 16.11.2015
odpovědět 
    Re: Lezecký deník
jde to rychleji, než jsi čekal viď? :)
16:04:01 16.11.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi