LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Stěna Holešov - Holešov
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Dap Sport - Hradec Králové

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zopakujte můj výkon30.11.2015
Ve středu jsem do práce a z práce šel pěšky. Ve čtvrtek jsem do práce a z práce šel pěšky. Při cestě zpátky jsem se stavil v pekárně. Před pekárnou jsem ošklivě zakopl, ale vybral jsem to. V pátek jsem šel do práce a z práce pěšky. A poté šel ještě nakoup
 Re: Zopakujte můj výkon30.11.2015
dobre ty :) jeden z tech lepsich vtipku v poslednich dnech! vazne
 Re: Zopakujte můj výkon30.11.2015
Díky ;)
 Re: Zopakujte můj výkon30.11.2015
Vidíte a byly hlasy, v minulosti, které se volaly po povinné registraci. To bychom o takovéto klenot
  Zopakujte váš výkon01.12.2015
Tak to záleží na úhlu pohledu. Vtip je to dobrej, ale takhle je to v podstatě srabárna, takže je z t
   Re: Zopakujte váš výkon01.12.2015
Palec hore. I když jako anonym nemá pražádnou váhu.
   Re: Zopakujte váš výkon01.12.2015
jo, je to anonymni zakernej utok na stareho pana co nema po ceste z prace pekarnu. Ses spatne vyspal
    Re: Zopakujte váš výkon01.12.2015
Je to narážka na jeden článek z Tater, ne na cestu do pekárny.
     Re: Zopakujte váš výkon01.12.2015
aha, njn. se nekdo neudrzel :) to jsem nechyt, u clanku s obrazkama se zmrzlou vodou si prohlizim j
   Re: Zopakujte váš výkon01.12.2015
Bído, máš pravdu, že fb Čhs funguje dobře. Ale na druhou stranu by mě zajímalo kolik to stojí? Není
    Re: Zopakujte váš výkon01.12.2015
Sypat něco na facebook může někdo za: a) zadarmo b) za peníze c) za více peněz. Je to taková virtuál
     Re: Zopakujte váš výkon01.12.2015
Bído souhlasím s tebou. Hlavně aby v Čhs vše vypadalo skvěle, úžasně, kamarádsky. A ti rejpalové? To
      Re: Zopakujte váš výkon05.12.2015
LRH už tě opravdu nechápu pořád jen brečíš a píšeš. Když chceš dělat závody, tak k tomu nepotřebuješ
 Re: Zopakujte můj výkon01.12.2015
...try to eat the fish,
or climb some needle,
repeat our tour,
train hard,

 Boulder průvodce Arico29.11.2015
Kdyby někdo usilovně sháněl, tak jako já před měsícem, topa na bouldery v Aricu na Tenerife, tak je takový hezký foto-průvodce k vidění zde:
https://
 Re: Boulder průvodce Arico01.12.2015
Pěkný průvodčík. Mě se ale více líbilo normální lezení v Aricu. jen kvůli boulderům bych tam teda ne

 Vibram indoor - žlutá29.11.2015
ahojte, zvažuju podrazit vibramem indoor, taková ta žlutá. akorát čtu, že tam resťáci lepí 5mm vrstvu.
máte s tím někdo zkušenost, nezhorší se citlivost na malých stupech oproti běžnýmu Xs gripu? díky
 Re: Vibram indoor - žlutá29.11.2015
Guma je citelně tlustší..díky tomu však i déle vydrží. Jak jsi psal citlivost jde logicky dolů, mě v
 Re: Vibram indoor - žlutá29.11.2015
Zalezi co lezec, mame jej ted nove na nekterych pujcovnovych botach. Je tam vyrazne vetsi odolnost,
  Re: Vibram indoor - žlutá30.11.2015
a taky záleží jak máš šmatlavé nohy...
   Re: Vibram indoor - žlutá30.11.2015
Promin oprava, nad 7a nedoporucuju pokud chces nohy plne vyuzit, pokud to urves rukama, tak vibram n
   Re: Vibram indoor - žlutá30.11.2015
Jestli v tom das v pohode 7c vsech moznych charakteru, tak kloubouk dolu. S dobrou lezkou a dobrou,

 váha28.11.2015
Ahoj zajímalo by mne jako začínajícího lezce na stěně, jaká váha mne může jistit, určitě stejná a těžší,ale co lehčí o kolik? Dá se to nějak spočítat, nebo to nelze, děkuji
 Re: váha28.11.2015
záleží dost na tom jak jsi zkušená, 20 de v pohodě 30 už je většinou na hraně. Pak samozřejmě záleží
 Re: váha29.11.2015
Pokud holka cíleně nachytá několik tréningových pádů, zvládne Tě na stěně a sportovně odjištěný cest
 Re: váha29.11.2015
když je jistič zkušenější, i 30kg rozdíl může být na překližce v pohodě. naopak i stejně těžký začát
  Re: váha29.11.2015
V podstate záleží na tom jak je to dole udělané, pokud je přikurtovaná tak rozdíl může být i 100kg v
 Re: váha30.11.2015
30 kg rozdíl je při jistění s grigri v pohodě, ale rozdodně není v pohodě v případě pádu do převisu
 Re: váha30.11.2015
i 60kg x 100kg lze odjistit. doporučuju si spolulezce cílevědomě vykrmovat.
 Re: váha30.11.2015
Pokud je váhový rozdíl větší než 20% pak se doporučuje jističe připoutat k zemi (dojistit). Samozřej
 Re: váha01.12.2015
Vyzkoušej si sám chytat nějakého špekouna ;) Je docela sranda, když se role obrátí.

 Anketa28.11.2015
Anketa o životním partnerovi a lezení dobrá...jen mi tam chybí ta poslední kategorie... "Neleze vůbec, n-e-s-n-á-š-í lezení a vše s ním spojené...". Tož to jen tak za nás konspirační lezce... :-) .
 Re: Anketa28.11.2015
taky tam chybí - jedna leze, druhá toleruje ...
 Re: Anketa01.12.2015
Jo, znal jsem jednoho konspiračního lezce. Chodil na skály s diplomatkou, z ní pak vyndal sedák a le

 Průvodce na bouldry u Tanvaldu28.11.2015
Ciao, nevíte prosim jestli je někde k mání průvodce na bouldry u Tanvaldu?
 Re: Průvodce na bouldry u Tanvaldu28.11.2015
jo, u autorů
  Re: Průvodce na bouldry u Tanvaldu28.11.2015
Děkuju za bezva vtipnou odpověď. Nevíte tedy prosím někdo, kdo je autory. Tedy, kde bych ho mohl reá
   Re: Průvodce na bouldry u Tanvaldu29.11.2015
zkus to u Šatavise, bude vědět

 Spacák Mountain equipment helium 40027.11.2015
Čau, máte někdo zkušenost se spacákem Mountain Equipment Helium 400? Je reálná použití do teploty -5°C? díky
 Re: Spacák Mountain equipment helium 40028.11.2015
Neblázni, je to letní spacák.
Respektive dá, ale budeš si na to dlouho pamatovat.
  Re: Spacák Mountain equipment helium 40028.11.2015
No právě, vurobce udáva limitní teplotu -2 a doporučené použití -5, tak tomu moc nerozumím.
  Re: Spacák Mountain equipment helium 40028.11.2015
No právě, vurobce udáva limitní teplotu -2 a doporučené použití -5, tak tomu moc nerozumím.

 Aplikace na trénink26.11.2015
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit
 Re: Aplikace na trénink26.11.2015
Upřesním ten Zlagboard: Aplikace sama je zdarma a základní úroveň tréninkových plánů je taky zadarmo
  Re: Aplikace na trénink26.11.2015
Díky za vyčerpávající odpověď !
  Re: Aplikace na trénink26.11.2015
Na tu aplikaci staci v pohode i Anroid za 2 litry..
   Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Zkoušel jsem to na laciném Huawei a ještě jiném Androidu a nefungovalo. Vertical life používá pro sv
    Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Já používám Android a moje tchýně Nokii a taky to stojí za hovno.
    Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Cokoliv s Androidem nad 4.1, coz dnes splnuje vetsina Androidu za par babek. Tak mozna oba ty tebou
     Re: Aplikace na trénink27.11.2015
verzi Androidu měly podle podmínek nad 4.1 nebo tak nějak, ale prostě to nechodilo. Tím chci říct, ž
 Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Hang Timer se to jmenuje a je to zdarma. Měla by stačit.
  Re: Aplikace na trénink27.11.2015
pro android..
 Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Líbí se mi tréninková aplikace pro Beastmaker. Není to drahé (cca 130 Kč) a máš tam postupnej trénin
  Re: Aplikace na trénink27.11.2015
zajímaly by mě výsledky, treninku s mobilem a s vlastní hlavou. řekl bych že výsledek bude stejnej,
   Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Protože si to dnešní "shnilá" generace žádá :-).
   Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Samozřejmě, že lze trénovat i bez aplikace. S ní je to ale pro mne lepší a pohodlnější. nemusím vymý
    Re: Aplikace na trénink27.11.2015
hádám, že ty aplikace prodáváš :D
     Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Aplikace Zlagboard je zadarmo, viz výše. :-) Prodávám ty desky.
      Re: Aplikace na trénink27.11.2015
těch aplikací je víc zmínil bych třeba free aplikace beastmaker trainer, fingerboard trainer nebo ro
       Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Proč by ne. K Beasmakeru doplním, že existuje Zlagboard vario, deska s mechanismem na telefon jen s
        Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Dá se někde nakouknout (nebo pokud ne, mohl bys ve stručnosti popsat?), jak vypadá jednotlivý trénin
         Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Ten základní trénink vypadá tak, že z celkem 10 sérií jsou nejdřív 4 séírie na zahřátí - 5x visy na
          Re: Aplikace na trénink27.11.2015
dík
      Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Šest a půl je na takovouhle desku totál úlet, ale pokud Ti to frčí, proč ne.
       Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Za plnou cenu to asi nikdo nekoupí, ale spíš je realističtější koupit to na stěnu nebo se domluvit v
   Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Vlastni hlavu? Tu nepouziva ani Adam Ondra, trenuje ho Patxi. Vetsina lidi, co pouziva vlastni hlavu
    Re: Aplikace na trénink27.11.2015
Mám pocit, že čím sofistikovanější tréninkový metody, tím lidi (mám teď na mysli hobíky) lezou větší
     Re: Aplikace na trénink28.11.2015
A pod tohle bych se podepsal, v minulosti (konec 80.-začátek 90.)se lezlo víc venku a konkrétně u ná
      Re: Aplikace na trénink28.11.2015
Jestli ono to také není dobou. Proč bych měl jezdit na písek a zbytečně riskovat, když mám Juru blí
      Re: Aplikace na trénink28.11.2015
He he. Kdyz lezeni redukujes jen na lezeni na pisku, tak s privrenejma ocima trochu na tom co pises
    Re: Aplikace na trénink28.11.2015
Otázka je, zda na této úrovni by neměl být trénink tak trochu personifikovaný. Trenér není od toho,
     Re: Aplikace na trénink28.11.2015
Přesně jak píšeš. Programy jsou sofistikovanější a tváří se blbuvzdorně pro všechny typ lezců, což j
    Re: Aplikace na trénink28.11.2015
Jakýkoli plán bez znalosti klienta a vstupních informací je cesta do pekla. I tréninkové plány na dá
     Re: Aplikace na trénink01.12.2015
DOBŘÉÉÉ BÍDÁÁÁ!! :D :D

 Aplikace na trénink26.11.2015
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit

 Aplikace na trénink26.11.2015
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit

1   ...   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Aplikace na trénink
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit. Nemá třeba někdo ten kód? Klidně se domluvíme na ceně. Díky!!
Ondra21:47:25 26.11.2015
odpovědět 
 Re: Aplikace na trénink
Upřesním ten Zlagboard: Aplikace sama je zdarma a základní úroveň tréninkových plánů je taky zadarmo. Další úrovně se kupují a stojí 4,5 EUR. Když máš toto, potřebuješ se dostat někam na samotný Zlagboard. Možnosti jsou:
1) koupit si ho domů sám pro sebe
2) domluvit se s několika dalšími a koupit ho dohromady. Jedna tréninková jednotka trvá 50 minut, takže se klidně může dohodnout víc lidí a v pohodě mohou cvičit.
3) chodit na stěnu, kde ho mají. V Praze Smíchov, Boulder bar a Ruzyně, dál stěna Hudy v Ústí nad Labem a Makak v Jablonci.

Když máš v aplikaci založený účet, můžeš cvičit s jakýmkoliv telefonem. Přihlásíš se k účtu a máš svůj tréninkový plán a evidenci progresu. Telefon je potřeba jakýkoliv iPhone (vyzkoušeno i na starém iPhone 4), nebo nějaký lepší Android. Musí mu správně fungovat čidla polohy.
Petr Jandík22:11:21 26.11.2015
odpovědět 
  Re: Aplikace na trénink
Díky za vyčerpávající odpověď !
Ondra22:37:37 26.11.2015
odpovědět 
  Re: Aplikace na trénink
Na tu aplikaci staci v pohode i Anroid za 2 litry..
23:15:16 26.11.2015
odpovědět 
   Re: Aplikace na trénink
Zkoušel jsem to na laciném Huawei a ještě jiném Androidu a nefungovalo. Vertical life používá pro své mezinárodní visací závody Google Nexus. Já sám používám iPhone 5s a moje žea iPhone 4 a na obou to chodí bez závad.
Petr Jandík11:54:43 27.11.2015
odpovědět 
    Re: Aplikace na trénink
Já používám Android a moje tchýně Nokii a taky to stojí za hovno.
X.13:28:35 27.11.2015
odpovědět 
    Re: Aplikace na trénink
Cokoliv s Androidem nad 4.1, coz dnes splnuje vetsina Androidu za par babek. Tak mozna oba ty tebou zkousene byly spis stare bez aktualnejsiho systemu.
16:15:48 27.11.2015
odpovědět 
     Re: Aplikace na trénink
verzi Androidu měly podle podmínek nad 4.1 nebo tak nějak, ale prostě to nechodilo. Tím chci říct, že se může občas najít androidovej telefon, na kterým to nechodí, nebo chodí špatně.
Petr Jandík16:25:04 27.11.2015
odpovědět 
 Re: Aplikace na trénink
Hang Timer se to jmenuje a je to zdarma. Měla by stačit.
T.00:32:57 27.11.2015
odpovědět 
  Re: Aplikace na trénink
pro android..
T.00:34:21 27.11.2015
odpovědět 
 Re: Aplikace na trénink
Líbí se mi tréninková aplikace pro Beastmaker. Není to drahé (cca 130 Kč) a máš tam postupnej tréning až do 8A+
samotnej beastmaker je moc fajn balkna, ať už varianta 1000 nebo 2000, která je nicméně docela nářez..
PS 04:40:09 27.11.2015
odpovědět 
  Re: Aplikace na trénink
zajímaly by mě výsledky, treninku s mobilem a s vlastní hlavou. řekl bych že výsledek bude stejnej, tak na co vyhazovat xxx peněz za nesmysly. aplikace v mobilu z tebe 8A lezce hádám neudělá. návodů je plnej net jak cvičit kde co...můj názor. já jen, že nám dneska chtěji prodat návod i na to jak si vytřít zadek...
honza07:06:15 27.11.2015
odpovědět 
   Re: Aplikace na trénink
Protože si to dnešní "shnilá" generace žádá :-).
09:19:08 27.11.2015
odpovědět 
   Re: Aplikace na trénink
Samozřejmě, že lze trénovat i bez aplikace. S ní je to ale pro mne lepší a pohodlnější. nemusím vymýšlet tréninkové plány, ty od Patxiho jsou dobré jak pro Adama Ondru, tam na druhém konci spektra pro důchodce. Odtrénoval jsem na Zlagboardu zatím tri tříměsíční cykly a řeknu, že mi vyhovuje, že mne aplikace vede že se ani neflákám, ani nepřetrénuju. Trénink je dávkovaný zcela přesně a bez aplikace bych to takhle nedal. Neříkám, že by to bez ní nešlo, ale mně to takhle vyhovuje líp a co vím tak ostatním co na tom cvičí taky.
Komu by nevyhovoval plán od Patxiho, může si postavit vlastní a taková třešnička na dortu - appka vede tréninkový deník, kde se můžeš podívat do statistik kolik jsi toho kdy odtrénoval a na kolik procent jsi splnil tréninkový plán. Jasně, že by to šlo si tyhle věci psát tužkou do sešitku a pak vyhodnocovat ručně, pokud by tím někdo chtěl trávit čas. Appka pro Zlagboard se od ostatních liší tím, že nedává jen návod, ale taky měří realizaci. To jen pro informaci, ať si každý cvičí jak se mu chce, je to jeho věc.
Petr Jandík12:03:27 27.11.2015
odpovědět 
    Re: Aplikace na trénink
hádám, že ty aplikace prodáváš :D
honza13:21:05 27.11.2015
odpovědět 
     Re: Aplikace na trénink
Aplikace Zlagboard je zadarmo, viz výše. :-) Prodávám ty desky.
Petr Jandík14:42:17 27.11.2015
odpovědět 
      Re: Aplikace na trénink
těch aplikací je víc zmínil bych třeba free aplikace beastmaker trainer, fingerboard trainer nebo rock prodigy timer
až na tu poslední to jsou jednoduché lezecké časovače, takže musíš vědět, co chceš trénovat a jak, ale mě to vyhovuje...
Eržik15:37:20 27.11.2015
odpovědět 
       Re: Aplikace na trénink
Proč by ne. K Beasmakeru doplním, že existuje Zlagboard vario, deska s mechanismem na telefon jen s mufnama, na kterou se dá našroubovat cokoliv včetně Beastmakeru a pak se dá využít tréninkové programy v aplikaci Zlagboard i pro Beastmaker od těch hochů, co napsali knihu Gimmme Kraft a co radili v tréninku třeba Rogerovi Schälimu.
Petr Jandík16:22:25 27.11.2015
odpovědět 
        Re: Aplikace na trénink
Dá se někde nakouknout (nebo pokud ne, mohl bys ve stručnosti popsat?), jak vypadá jednotlivý tréning? Appku můj starej mobil nerozjede a zajímalo by mě, jak je to zhruba promakaný.
Dík
T.17:29:52 27.11.2015
odpovědět 
         Re: Aplikace na trénink
Ten základní trénink vypadá tak, že z celkem 10 sérií jsou nejdřív 4 séírie na zahřátí - 5x visy na madlech po 10 sekundách, pak 5x3 shyby s dopomocí, pak 5x11s visy na lištách 3 cm, pak 4x4 shyby na lištách s dopomocí no a pak dál už to je různě a postupně to přituhuje.
Petr Jandík18:25:38 27.11.2015
odpovědět 
          Re: Aplikace na trénink
dík
T.18:50:33 27.11.2015
odpovědět 
      Re: Aplikace na trénink
Šest a půl je na takovouhle desku totál úlet, ale pokud Ti to frčí, proč ne.
16:22:57 27.11.2015
odpovědět 
       Re: Aplikace na trénink
Za plnou cenu to asi nikdo nekoupí, ale spíš je realističtější koupit to na stěnu nebo se domluvit v nějaké skupině. Většina tréninku je plánovaná třikrát týdně, takže 4 dny v týdnu může makat někdo jinej. Zlagboard na čtyři šrouby a nasazuje se na základní prkýnko, který se dá udělat za 80 Kč z obyčejnýho prahu z OBI, takže se to dá pověsit, odcvičit odnýst. Trochu to váží, takže i to odnesení je součást tréninku :-)

Taky se dá koupit levnější druhá volba, kde je třeba nějaký nepodstatný kaz na dřevě, třeba souček v díře, kterou vůbec nepoužíváš, nebo se to dá snadno spravit.
Petr Jandík16:31:18 27.11.2015
odpovědět 
   Re: Aplikace na trénink
Vlastni hlavu? Tu nepouziva ani Adam Ondra, trenuje ho Patxi. Vetsina lidi, co pouziva vlastni hlavu ma tendence se pretrenovat a pri treninku mit mezi jednotlivymi seriemi nevhodne dlouhe pauzy. Oboji za tebe apka pohlida, plus nabizi zakladni treninkove plany od velmi dobrych treneru ke kterym by vetsina lidi za pouziti vlastni hlavy nedospela.
16:20:58 27.11.2015
odpovědět 
    Re: Aplikace na trénink
Mám pocit, že čím sofistikovanější tréninkový metody, tím lidi (mám teď na mysli hobíky) lezou větší hovno...
Lumen18:17:56 27.11.2015
odpovědět 
     Re: Aplikace na trénink
A pod tohle bych se podepsal, v minulosti (konec 80.-začátek 90.)se lezlo víc venku a konkrétně u nás dost lidí lezelo slušný čísla na písku (IXa,b,c) i skalách (9-,9,9+).
Dnes je objektivně u nás většina lezců lépe trénovaná, silnější, má větší vytrvalost. Ale na písku tu aktuálně nikdo neleze čísla (IXa,b,c), nová generace dvacátníků prakticky není na písku schopná lézt, případně je jejich výsledky demotivují. 9- se pár vyleze. A aktuálně jen jeden lezec, (max. dva) leze vyšší čísla než 9-.
VŠE CO PÍŠU PLATÍ MÍSTNĚ.
H.10:18:02 28.11.2015
odpovědět 
      Re: Aplikace na trénink
Jestli ono to také není dobou. Proč bych měl jezdit na písek a zbytečně riskovat, když mám Juru blíže a spoustu krásných oblastí nadosah? Lezení na písku je kapitola sama pro sebe. A navíc, dnes také není důvod zbytečně riskovat, protože oproti době dřívější je možností seberealizace a prosazení mnohem více. Takže ano, hodně lidí lezlo na písku, protože jim nic jiného nezbývalo. Ale dnes?
10:30:02 28.11.2015
odpovědět 
      Re: Aplikace na trénink
He he. Kdyz lezeni redukujes jen na lezeni na pisku, tak s privrenejma ocima trochu na tom co pises je :). Dnes ma kazdy na vyber. Nejlepsi sportovni lezecke oblasti jsou pri dnesnich dopravnich moznostech co by kamenem dohodil, tak se lezvi vice rozprostrou na vsechny mozne tereny.
Dnes leze hodne lidi. Z toho velkeho mnozstvi je fakt hafo lidi, kteri se pohybuji vykonnostne v cislem v kterych se pred 20ti lety pohybovali jen profici. 7C boulder da dnes mraky lidi, 8a na skalach, coz drive byla vstupenka do elity, je dnes velmi bezna zalezitost.
19:04:50 28.11.2015
odpovědět 
    Re: Aplikace na trénink
Otázka je, zda na této úrovni by neměl být trénink tak trochu personifikovaný. Trenér není od toho, že má v hlavě tréninkové plány, ale od toho, že ty tréninkové plány umí přizpůsobit podle osobnosti svěřence, jeho aktuální výkonnosti a jeho slabých a silných stránek. Můžeš mít dva lidi stejné výkonnosti, ale každý má jiný tréninkový plán, a pokud bys jim plány zaměnil, šla by výkonnost dolů.
10:33:14 28.11.2015
odpovědět 
     Re: Aplikace na trénink
Přesně jak píšeš. Programy jsou sofistikovanější a tváří se blbuvzdorně pro všechny typ lezců, což je samozřejmě hovadina.
10:38:05 28.11.2015
odpovědět 
    Re: Aplikace na trénink
Jakýkoli plán bez znalosti klienta a vstupních informací je cesta do pekla. I tréninkové plány na dálku, kdy trenér nevidí klienta na skále, jsou kontraproduktivní. Pořád tlačí na sílu a vytrvalost, i když největší slabina je jinde. Nejslabší článek vám jakkoli drahý trenér, natož aplikace, na dálku nezjistí. Dále na každého člověka funguje něco jiného. Přijít na to co, vyžaduje buď velké zkušenosti trenéra, nebo i odvahu lezce riskovat. Nejde o to, trénovat co nejvíc, ale co nejlíp s co největším efektem.
Až budou aplikace napojené na krevní oběh v předloktí a budou mít senzory stavu kloubů a šlach, pak můj názor změním. Nebo až Petr Jandík vyleze devítku :-D :-D :-D
Bída10:44:34 28.11.2015
odpovědět 
     Re: Aplikace na trénink
DOBŘÉÉÉ BÍDÁÁÁ!! :D :D
honza08:54:14 01.12.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi