Ve středu jsem do práce a z práce šel pěšky. Ve čtvrtek jsem do práce a z práce šel pěšky. Při cestě zpátky jsem se stavil v pekárně. Před pekárnou jsem ošklivě zakopl, ale vybral jsem to. V pátek jsem šel do práce a z práce pěšky. A poté šel ještě nakoup
ahojte, zvažuju podrazit vibramem indoor, taková ta žlutá. akorát čtu, že tam resťáci lepí 5mm vrstvu.
máte s tím někdo zkušenost, nezhorší se citlivost na malých stupech oproti běžnýmu Xs gripu? díky
Ahoj zajímalo by mne jako začínajícího lezce na stěně, jaká váha mne může jistit, určitě stejná a těžší,ale co lehčí o kolik? Dá se to nějak spočítat, nebo to nelze, děkuji
Anketa o životním partnerovi a lezení dobrá...jen mi tam chybí ta poslední kategorie... "Neleze vůbec, n-e-s-n-á-š-í lezení a vše s ním spojené...". Tož to jen tak za nás konspirační lezce... :-) .
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit
Ahoj zajímalo by mne jako začínajícího lezce na stěně, jaká váha mne může jistit, určitě stejná a těžší,ale co lehčí o kolik? Dá se to nějak spočítat, nebo to nelze, děkuji
záleží dost na tom jak jsi zkušená, 20 de v pohodě 30 už je většinou na hraně. Pak samozřejmě záleží na délce pádů, který na stěnách nejsou, pokud nejsi vemeno, moc velký. Chce to dávat bacha
Pokud holka cíleně nachytá několik tréningových pádů, zvládne Tě na stěně a sportovně odjištěný cestě chytnout úplně na pohodu i při rozdílu 80kg VS 50-55kg.
Pokud zkušenosti nemá, ale je duchapřítomná, na podlahu tě sice pustit nemusí, ale může jí zaskočit prokluz, průvěs, protažení lana...a chycení nemusí být ideální.
Samozřejmě že tyhle věci dost vyřeší, když si jí chytneš na pevno třeba smycí k fixnímu bodu (strom, pevný kořen) nebo dostatečně těžkýmu předmětu (narvaná krosna, svině (haulbag), kláda...).
když je jistič zkušenější, i 30kg rozdíl může být na překližce v pohodě. naopak i stejně těžký začátečník občas udělá pěknou botu.
pro jističe je při rozdílu kolem 30kg problém hlavně průlet, jištění vyžaduje stálou koncentraci a předvídavost. hlavní problémy jsou vystřelení jističe při pádu lezce - lezec by měl cvakat až druhé preso, v prvním často jistič nechá prsty.dále u jističe pozor na hrany, rohy apod. důsledně nestát v linii lezce, minim. až do třetí cvaknuté presky.
při pádu už okolo 2,3 presky hrozí větší kontakt obou - nohy lezce a hlava jističe.
na skále je to pak specifikum, doporučuji kurzy lezení pod odborným školitelem.
V podstate záleží na tom jak je to dole udělané, pokud je přikurtovaná tak rozdíl může být i 100kg v pohodě (jistění pře půloďák, ostatní může být trochu problém třeba dvojčata ve spatném kybliku, osma atd. tak to prostě neubrzdiš pokud nemaš sílu a zkušenosti (pokud to není zrovna 11.5mm drát :-D))... osobní zkušenost otec-dcera rozdíl 40kg pokud byla přivázaná dole ke stromku popř. nejakému jistícimu bodu klidně chytla pád 8m výšky faktor 1, holčina měla všeho všudy asi 40kg i s batohem takže asi tak...;-)
Pokud je váhový rozdíl větší než 20% pak se doporučuje jističe připoutat k zemi (dojistit). Samozřejmě, že hodně zkušený jistič to zvládne, ale příjemné mu to nebude..
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.