Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Mistr přezdívek 08.12.2015 Co je to za blba, který tady prodává desítky pod pod desítkou přezdívek: Tepák, Gutap, Pelata, Tam, hfd, Jan K., Teg, Honza, Skialp, Retina. Héééj, ozvi se!!!!
    Re: Mistr přezdívek 08.12.2015
Ještě jednou pojištění 05.12.2015 Ahoj. Zajímalo by mě to pojištění na celou rodinu u Uniqua. Musí být žena a děti též v ČHS? Nevíte někdo? Petr.
  Re: Ještě jednou pojištění 09.12.2015 Ano, pojištění je určené pouze pro členy ČHS. Děti mají v ČHS členství zdarma, když je členem alespo
    Re: Ještě jednou pojištění 10.12.2015 No, myslel jsem si to. Dík.
Bouldrovka, náležitosti 04.12.2015 Ahoj, nevíte někdo jaké náležitosti jsou třeba při stavbě bouldrovky pro komerční účely? Myslím stavební povolení, nějaké následné revize, zkoušky atd. Jedná se o část "haly" ve fit centru.
Máte s tím nějaké zkušenosti? Můžete případně do
  Re: Bouldrovka, náležitosti 11.12.2015 Jsou na to normy - občas se číslo normy dá najít u komerčních stavitelů ...
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Hlavní rozdíl je v tom, že když se Ti něco stane v Alpách, ukážeš kartičku OEAV a každý záchranář ví
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Možná v tom, že když tě budou sundávat ze stěny a přitom nebudeš mít ůraz. Budeš si to muset zaplati
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Když nebudeš mít úraz a nic Ti nebude, tak Ti to dá zaplatit i Alpenverein. Hodnotí se nejen zranění
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Znám případ, kdy si kamarádi mávli na vrtulník po nechtěném bivaku na Hintergrat Ortler. Byl to dobr
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Takže takový pojištění na blbost? Čim sem blbější a dostanu se do větších sraček, tak větší šance že
              Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Pojištění je vždycky na to, aby Ti pomohlo z nejhorších sraček. Když si dokážeš pomoct sám, pojišťov
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Pokud nejsi zraněný, máš u Uniqa pojištění na záchrannou akci do výše 600 tis. Kč. Jakmile jsi zraně
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Mohu poprosit o zdroj (především toho "pokud nejsi zraněný..")? Dík
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Viz níže - část B, článek 2, písmeno h, pojišťovna uhradí "náklady na odvrácení vzniku bezprost
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Mávat budeš kartičkou UNIQA - kterou každý dostane při koupi pojištění přes ČHS a tu budou znát stej
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 tady máš srovnání obou. Pro našince je myslím největší rozdíl, že AV ti kryje vrtuli i když nejsi zr
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Souhlas, s čhs už mi dávno došla trpělivost...
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Za to, že mě sundali ze severky Eigru mi poslali fakturu na 97 000Kč. A úraz jsem neměl. Pro mě je v
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Otázka je, kolik vrtulník ve tvojí věci nalítal, né jak dlouho ses svezl..
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 To samozřejmě vím. Dělal jsem si trochu legraci. Za ty prachy mě mohli povozit víc. :-)
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 06.12.2015 a bylo to krytý nebo jsi to nakonec musel zacvakat?
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 O jakým pojištění bez vrtule je řeč?
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 O pojištění, jehož plnění se nevztahuje na záchranu bez zdravotní indikace. Tedy např. ČHS + Uniqua.
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Ale Uniqa má nově limit na záchranné práce bez zdravotní indikace 600 tis. Kč. Nepleteš si to se sta
              Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Vycházím z pojistných podmínek UCZ/Ces/14, část A, čl. 2. Což jsou pojistné podmínky, které jsou lin
                Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Zachraňovací náklady pokud nejsi zraněný, nepatří pod léčebné, ale pod asistenční služby - část B, č
                  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 V tom případě se omlouvám za šíření bludu a uznávám, že jste vyjednali dobrou pojistku, která může m
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Tohle srovnání už neplatí, letos nabízí Uniqa o hodně lepší podmínky i limity.
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Pojištění přes ČHS je výrazně lepší ve všech představitelných i nepředstavitelných ohledech. Více in
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Tak teď jsem poprskal noťas smíchy, tohle mi fakt nedělejte :-D
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 ČHS je imho téměř nepoužitelnej na Alpy apod., protože tam je vysoký riziko záchranný akce i mimo ne
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Protože v těch odlehlých oblastech defakto pojištění nepotřebuješ ;). Nebo existuje něco konkrétního
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Je levnější a může stačit. S těma odlehlejma oblastma je to asi blbost, to uznávám, ale ČHS pojištěn
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Ve špitále by s Uniqa mělo naopak být handrkování míň a navíc se na všem domluvíš česky s českou asi
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 06.12.2015 Navrch má ČHS v tom, že funguje jako klasický připojištění zdravotních výloh i při studijním nebo pr
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Jedna vec mi porad neni jasne: Jedu si takhle po dalnici ve Slovinsku do Ospu za lezenim a najednou
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Tohle ošetření a první pomoc spadá pod medicínský systém, to znamená, že se na něj vztahuje Tvoje no
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Potvrzuji. Zažil jsem. V nemocnici je hlavně zajímala kartička pojištěnce. V tomhle případě VZP.
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Me by zajimalo, kdyz takhle nabouram po ceste a plati mi karticka evropskeho pojisteni, tak co kdyz
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 A jeste - co Svycarsko? kdyz neni v EU? pomuze mi nejak karticka EU?
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Jedna vec mi porad neni jasne: Jedu si takhle po dalnici ve Slovinsku do Ospu za lezenim a najednou
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Tak hlavni rozdil je v tom, ze kdyz nejak porusis navstevni rad napr. TANAPu a pritom se dostanes do
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Můžeš nějak přiblížit, jakým způsobem plánuješ porušovat návštěvní řád TANAPu? Zdá se mi, že to nebu
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Sleduji se zájmem tuto diskusi.Vždy jsem byl u Alpenvereinu,ale kdyby bylo něco lepšího,tak přoč nep
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Jestli to správně chápu tak členství v ČHS + pojištění vyjde na 990 Kč, zatímco členství v AV (+ poj
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Vloudila se mi tu chybička - cena je u obou 1770,- nebo ne???
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Nevím jak Martin B., ale já se chystám přes léto sbírat houby, koupat se v potocích a plesech, dělat
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Ty bys mel zaplatit pokutu uz preventivne :D :D Najdi si cislo uctu TANAPu a posli tam aspon litr :-
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Si ten navstevni rad precti. Pokud nekdo zna lezeni jen z preklizky a zimni hory jen z bezkovani v B
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 V pojistných podmínkách UNIQA se píše hodně obecně o výluce z pojištění při spáchání trestného činu
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 Zbytecne tady placas a vyvtaris nejake konspiracni teorie.
Prave mi prisla odpoved i od CHS,
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 Nejedná se o žádné konspirační teorie, prostě by se stejně posuzoval konkrétní případ a obecný dotaz
                  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 Ještě byste mohli zkusit vyjednat s DAV a OEAV, aby byly na ČHS slevy na jejich chatách, podobně jak
                    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 To se vyjednat dá, ale ne při ceně průkazu ČHS 400 Kč. Když se podíváš na ceník PZS, tak s plnou par
                      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 25 éček, to je cca 700. K tomu pojištění ČHS + UNIQA (to už jste vyjednali) za 590, jsme na nějakých
                        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Co vám "Honza" slíbí, nikdo nesplní.:-)Proč mám věřit nějakému anonymovi? Uplně jinou váhu
                          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Je v tom Rebeli asi trochu zmatek, já nic neslibuju, já honza (Plocek, pokud máš lepší pocit, ale st
                            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Zmatek v tom nemám. Samozřejmé ze jde o toho druhého. Jen jsem myslel, ze ten by se mel podepisovat
                              Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Aha, tak to se jen tvuj post zrejme omylem zaradil pod muj post, takze to vypada, ze reagujes na me.
                              Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 Taky nechápu, proč se předseda stydí za svoji funkci a jméno.
                                Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 Ono to to totiž vypadá daleko lépe když nějaky obyčejný"Honza" obhajuje Chs než kdyby to o
                                  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 .... napsal anonym :-). Oni se tu podepisujou hlavně ti, co nemaj pokoj, dokud alespoň jednou denně
                                    Ujasnění pojmů 11.12.2015 Z člověka těžko uděláš debila nebo svini, když jím není. A myslím, že Ti, kdo se tady podepisují, ni
                                      Re: Ujasnění pojmů 11.12.2015 No ještě že nepoužíváte termín přizdichcáč. To by pak pasovalo na skoro každého.
                        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Tímhle směrem taky uvažujeme, oproti Slovincům nám chybí horské chaty nad 1600m takže by nás recipro
                          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 A ja dodam, ze uz za rok, budeme nabizet karticku, ktera kryje uplne vse a bude stat jen 100 Kc.
                            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 12.12.2015 :-D :-D :-D :-D podruhé utírám monitor
                  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 U UNIQA podmínky platí naprosto stejně jako v příkladu s cyklistou u Alpenvereinu. Pojištění by nepl
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 Co tam TANAP dolezite je ci, poistenie plati ked lezies na piesku s magom/po dazdi?
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 No, pokud jdeš choďákem do sedla, tak přeci výhradně za účelem nástupu do lezecký cesty obtížnosti j
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 Dekuji vsem za prispevky,
takze v mem pripade to znamena, ze musim porovnat, na co m
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 Jen pro info:
Po komunikaci s Uniqa a CHS ohledne pojisteni doslo k nekterym zmenam. Takze po
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 12.12.2015 Doporučuji prostudovat pojistné podmínky, já třeba přešel od alpenverein k ČHS UNIQA už minulý rok,
    Re: Dnešní dávka lezeckého humoru 11.12.2015 Citace (jako Miloš):
Naser si, naser si, naser si, vyplň mi poslední přání
Nas
      Re: Dnešní dávka lezeckého humoru 11.12.2015 Támhle je příbor a lžíce.
        Re: Dnešní dávka lezeckého humoru 11.12.2015 <|><|><|><|><|><|> klasik
Pád v Labáku 03.12.2015 Ahoj, nevíte co se stalo včera na pravém břehu?
  Re: Pád v Labáku 03.12.2015 Ahoj, já osobně nevím, co se stalo včera v Labáku na pravém břehu
    Re: Pád v Labáku 03.12.2015 Kdybych se mohl vmísit do této diskuze, tak tedy Já taky nevím co se stalo. :-D
      Re: Pád v Labáku 03.12.2015 Kurnik šopa, já to taky nevím!!!!!!!
        Re: Pád v Labáku 03.12.2015 Tady taky každý ví hovno!
          Re: Pád v Labáku 03.12.2015 Já jsem slyšel, že to v tom labáku prý není moc oklouzaný. Je to pravda. Kámoš to říkal.
            Re: Pád v Labáku 03.12.2015 neříkal v labáku, ale v lapáku a nemyslel oklouzaný, ale okousaný...
              Re: Pád v Labáku 03.12.2015 No vidíte, a prej, že Lezec je žumpa. Na jasně položenou otázku jasná odpvěď.
  Re: Pád v Labáku 03.12.2015 Rád bych řekl, že to tak nevím, připojuju se k dotazu, strašně bych to potřeboval vědět, abych o tom
    Re: Pád v Labáku 03.12.2015 a k jakému dotazu se připojuješ, k tomu, zda někde neví? všichni tu velmi věcně odpověděli, že NEVÍ
      Re: Pád v Labáku 03.12.2015 Sakra, zase pád. Tak to se musím ponaučit.
        Re: Pád v Labáku 03.12.2015 sakra pád - a kterj z těch sedmi máš na mysli
          Re: Pád v Labáku 03.12.2015 Ze vás to baví a Mě to baví psát...
            Re: Pád v Labáku 07.12.2015 Já vím. Já vím. V Labáku někdo někam odněkud spadl.
          Re: Pád v Labáku 07.12.2015 erste fall, wasserfall...
fixační gumičky na expresky a poloha presek 02.12.2015 ahoj, mám kombinovanej dotaz:
1/vlastním presky, kde je jedna ze dvou karabin fixovaná ke smyci zašitou gumou. napadlo mě zafixovat i druhou aby se z toho stal pevnej kus expresky bez posuvu. je to dobrej nápad, nebo je to zbytečný?
  Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek jsou k necemu_ 02.12.2015 Ahoj. Na tvuj dotaz jsem schopen.od.tak že při nekterem cvakani Pres, muzes narazit...."problem
  Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 02.12.2015 1) Fixovaná je karábka u lana. Ta co jde do borháku plakety skoby ... by měla byt volna - tedy aspoň
      Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 02.12.2015 ......................................
    Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 02.12.2015 Gumičky jen na lanovou karabinu,při pevné fixaci a tvrdším laně možnost samovycvaknutí lana, minimál
      Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 03.12.2015 stačí mít ty pásky které mají smyčku - nejsou prošité celé. osobně mám zagumičkované obě karáble, pr
        Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 03.12.2015 jen jedna. u tuhýho setu hrozí nesprávný zatížení.
  Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 03.12.2015 Fixovat jen tu k lanu, karabina v jištění volně aby mohla vyrovnávat lehce pohyby do stran. Karabiny
    Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 03.12.2015 2/ zámky proti sobě se používaly "kdysi" u širokých smyček (odhadem 3-4cm), aby se kompenz
  Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 03.12.2015 Ahoj,
jedna věc je co říká metodika a druhá co praxe.. Dle metodiky bys měl mít každé preso
    Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 03.12.2015 Každý preso zámkem jinak - to je možná tak v Procházkovi.
Gumičky - oboustranně ogum
      Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 No gumicky jsou dobra vec, ale musi se spravne zalozit. Pokud si vzpominate co se stalo mlademu ital
    Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 souhlas s BB jen bych nebyl striktní, že zámky jen na jednu stranu. Někdo je má všechny stejně, prot
      Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 Jen mi přijde že na deset "shodnejch" pres je potřeb tak jedno "protichůdný".
        Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 Děj do placu případ, kdy se hodí opaćně cvaklé karabiny.. Na žádný nemohu přijít..
          Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 Občas to je nýt s plaketou..
          Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 Priklad kdy se hodi karable na ruznou stranu: lezes tezkou cestu a jsi ve velmi vybalancovane pozica
          Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 Priklad kdy se hodi karable na ruznou stranu: lezes tezkou cestu a jsi ve velmi vybalancovane pozica
          Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 05.12.2015 kruhy na písku - nahoře obě zámkem ke skále, dole proti sobě - podle mě ideální stav
            Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 05.12.2015 nahoře od skály samozřejmě - sorry
  Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 Mám gumičky na obou stranách, ale jsou to normální gumičky do vlasů pro holky...prostě takový ty nej
  Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 Mám gumičky na obou stranách, ale jsou to normální gumičky do vlasů pro holky...prostě takový ty nej
    Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 Jo to jsem mohl také napsat.. Nejlevnější a funkční gumičky jsou nastřihané z duše z kola.. za 25kč/
      Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 05.12.2015 Gumičky do vlasů jsou na nic, brzy zpuchří a obvykle na to zapomenu, pak nadávám. Taky moc nevydrží
  Re: fixační gumičky na expresky a poloha presek 04.12.2015 kuk na petzl string installation
tenisový loket 02.12.2015 Trápí mě to již půl roku, co s tím ?
Dík za radu.
    Re: tenisový loket 02.12.2015 Z čeho to je? Je to přetěžování flexorů (golfový loket),případně i extenzorů(tenisový loket) v předl
      Re: tenisový loket 02.12.2015 když jsem psal, že nevím, z čeho to bolí jeho, myslel jsem, ať se zamyslí, jestli nedělá něco konkré
        Re: tenisový loket 02.12.2015 Ne. To by možná platilo u kloubů, ale tohle je otázka úponů svalů. Podívej se, jakými svaly jsou prs
          Re: tenisový loket 02.12.2015 to je jasný, když mě ještě bolely, tak jsem přesně nahmátl šlachu, která bolela a snažil se ji rozma
        Re: tenisový loket 02.12.2015 Úplně tak snadné to není. Flexory prstů se upínají na lokti (teda některé) takže většinou je to komb
          Re: tenisový loket 02.12.2015 prsty protahuju odnepaměti, ale jak se protahují lokty?
            Re: tenisový loket 02.12.2015 Co je loket? Nejdříve by to chtělo si ujasnit definice. Nikdo neprotahuje prsty, ale svaly, které po
  Re: tenisový loket 02.12.2015 Takže opět doporučuji dát si postupně bod po bodu kolečko:
1. dobrej ortoped
2. ještě
    Re: tenisový loket 02.12.2015 A mě doktor řekl, že v lokti nemá co prasknout a že to jen bolí :-D
      Re: tenisový loket 03.12.2015 viz bod č.1
jenže hledej jehlu v kupce sena!
        Re: tenisový loket 03.12.2015 Omyl! Měl pravdu.
    Re: tenisový loket 02.12.2015 Bych to zas nepřeceňoval, postavení ramen víc ovlivní jestli seš zrovna po dovolený nebo tě seřval š
      Re: tenisový loket 02.12.2015 K tomu co říkáš mi připadá reálnej scénař prvních 10 návštěv v pěti týdnech řešit akutní problém (vě
  Re: tenisový loket 02.12.2015 Měl jsem golfový loket (úpony na vnitřní straně lokte). Zkoušel jsem injekce (krátkodobý účinek), pr
    Re: tenisový loket 02.12.2015 Mě pomohl kineziotejp plus kostival
      Re: tenisový loket 03.12.2015 Ja mel jak se rika tenisovy i golfovy loket na obou rukach,mozna i nekolikrat.Je fakt,ze jednou mi p
Kolena 01.12.2015 Dost mě začaly bolet kolena. Dřív jsem udělal dřep na jedné, teď ani náhodou. Při lezení mi to občas dost vadí. Chůze běh celkem jde, ale zvednout se z dřepu je dost vopruz.
Nepotýkáte se taky někdo s tím? A co nějakou babskou radu? díky.
  Re: Kolena 01.12.2015 osvalit! nic jiného nepomůže. S koleny taky už nějaký ten pátek bojuji a jediné, co mi pomohlo bylo,
  Re: Kolena 01.12.2015 Nebejt vůl a pečovat o sebe co nejkomplexnějc :-)
Za sebe doporučuju školu síly na kb5.cz, je
    Re: Kolena 01.12.2015 No na kole docela jezdím, ale nevím jestli jim to dělá dobře. Skoro bych řekl, že to není od kloubů,
          Re: Kolena 01.12.2015 Když už si někdo zaplatil různá školení a licence, tak proč by to nezkusil :-) Dotyční často znají
            Re: Kolena 01.12.2015 On tu někdo tvrdil něco o svalové nedostatečnosti? Ale chápu, když nemám k tématu co říct (tady se s
          Re: Kolena 01.12.2015 Toto je kvalitní názor. Své předchozí trapné reklamní žvásty tímto beru zpět.
            Re: Kolena 01.12.2015 tohle už je fakt trapný :-)
              Re: Kolena 02.12.2015 No pokud aspoň dojdeš do skal, tak je všechno v pořádku..Jéňa
  Re: Kolena 02.12.2015 mě začaly bolet kolena když jsem začal intentivněji běhat. podle mě jsou to menisky. moc se stím děl
Čermák jedéééé bomby! 30.11.2015 Je zpět chlapec! Asi hustě potrénoval. Pěkně to tam za tři dny nasypal v tom Alberacine.
  Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 To je zpráva, konečně se bouchač (kterého nikdo neviděl) vrátil....pro neznalé naprosto o hovně a pr
    Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Viz deníček ...
      Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 naprosto, ale naprosto nechapu proc mu v denicku chybi tendle Wall Street, pripadne Dream Time. Jedn
    Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Proč tvrdíš,že ho nikdo neviděl? Já ho vídám často a letos v Zillertalu jsem viděl,jak za 10 minut p
      Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Napsal konkrétní neanonymní Fíša :-D Škoda, že už s Čermym neleze Adam Sýkora.
        Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Bído, že tě to pořád baví.
Není to tak trochu o ničem? Jde ti o pravdu, spravedlnost nebo sn
        Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Bído, že tě to pořád baví.
Není to tak trochu o ničem? Jde ti o pravdu, spravedlnost nebo sn
        Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Jo, to napsal konkrétní neanonymní Fíša...za to ti ručim.
          Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Mě to baví. Když chce někdo hájit Čermáka, tak neanonymně. Tj. aspoň funční mail. A propos, Čermy ny
            Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Ahoj, nechci se nějak moc Čermáka zastávat, ale kámoši co s ním kdysi lezli říkali, že je na bouldry
              Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 V rámci boje za světový mír mám otázku - případné 7C před svědky znamená, že uvěřím i hlášeným 8B?
                Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Dál bych se už nic nedomníval, 7C není 8B, ale co dovopravdy vlastně vylez ví stejnak jenom von a my
            Re: Čermák jedéééé bomby! 01.12.2015 Omlouvám se Bídovi,že jsem svůj příspěvek poslal nepřihlášen a tudíž mě považuje za anonyma.Do disku
1
...
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
...
2263
  Re: tenisový loket Mě pomohlo pravidelný protahování (min 2x denně) konkrétně, to co je tady http://www.nicros.com/ training/articles/ treating-lateral-elbow-tendinosis/ (2 mezery) plus ještě rotace. Tzn., ruku mírně pokrčíš chytneš si druhou rukou pěst a kroutíš dokud to nezačne mírně táhnout a to samý na druhou stranu (to mě naučila fyzioterapeutka). Protahuj se i před lezením, po lezení a v průběhu. Chce to taky omezit převisy po madlech a lízt spíš po lištách. Každopádně i tak počítej, že to je minimálně na rok. Já už jsem se smířil s tím, že to nikdy nepřestane, ale přestalo :) Při lezení používej něco takovýhleho http://www.sanomed.cz/e-shop/ horni-koncetiny/loket/ epikondylarni-pasky/0078911 (2 mezery) 08:24:03 02.12.2015odpovědět
    Re: tenisový loket Se vším souhlas - měl jsem to stejně. Sice dle diagnózy nikoliv tenisový, ale golfový loket, ale je to pořád v zásadě tentýž problém jen na druhé straně lokte. Pokud se nepletu, tak jsem to ještě něčím mazal. Dopřál jsem si 3měsíční letní pauzu a pak to postupně rozlézal a ta stahovačka mi dost pomáhala. Trvalo to ale fakt skoro rok, než jsem na to mohl zapomenout. jíra 08:32:39 02.12.2015odpovědět
  Re: tenisový loket Za mě tohl.e http://www.thera-bandacademy . com/tba-exercise/ FlexBar-Tyler-Twist-for-Tennis-Elbow. Je to teda drahý, ale myslim že funkční. Zelenej mi přišel optimální. Epikondylární pásky podle mě nefungujou. Párty 08:36:27 02.12.2015odpovědět
  Re: tenisový loket nevím z čeho to bolí tebe, ale mně pomohlo přestat shybovat a přeorientoval jsem se jen na visy. Lezení jsem neomezil. Jen je třeba důkladně se prohřát - kroužení v lokti, lehké lezení 09:30:33 02.12.2015odpovědět
    Re: tenisový loket Z čeho to je? Je to přetěžování flexorů (golfový loket),případně i extenzorů(tenisový loket) v předloktí....velmi laicky řečeno přetížením prstů lezením :) Měl jsem krásnou kombinaci problému tohoto druhu kterou jsem řešil i u sportovně specializovaných lékařů. Jednoznačně protahovat,a provádět kompenzační cvičení na antagonisty. Doporučuju v tomto případě navštěvovat Fyzioterapeuta. Problém minimálně na rok co se bolestí týče. Nějáký docela slušný cvičení a popis problémů je i na trainingforclimbing.com .Přeju hodně štěstí,lokty potkávají kde koho,kdo moc rychle tlačí na pilu. 09:46:30 02.12.2015odpovědět
      Re: tenisový loket když jsem psal, že nevím, z čeho to bolí jeho, myslel jsem, ať se zamyslí, jestli nedělá něco konkrétního, co by měl omezit. Já omezil shyby a golfový loket je pryč. Jinak obecně je to samozřejmě z přetěžování. Ale nemohu souhlasit, že z přetěžování prstů. Z přetěžování prstů budou bolet prsty. Lokty rozjede přetěžování loktů, ne? 11:04:42 02.12.2015odpovědět
        Re: tenisový loket Ne. To by možná platilo u kloubů, ale tohle je otázka úponů svalů. Podívej se, jakými svaly jsou prsty ovládány a kudy vedou šlachy a kde se ty šlachy upínají ke kostem. A tenisový a golfový loket jsou problémy právě s těmi úpony. 11:33:00 02.12.2015odpovědět
          Re: tenisový loket to je jasný, když mě ještě bolely, tak jsem přesně nahmátl šlachu, která bolela a snažil se ji rozmasírovat. Ale nakonec pomohlo jen to omezení shybů. Samozřejmě i při lezení nakonec nějak shybuju, ale to už není ten pohyb, který bolí. Nebo možná je to tím, že do toho přítahu při lezení nejde celá váha, protože vždy aspoň trochu stojíš. 12:23:16 02.12.2015odpovědět
        Re: tenisový loket Úplně tak snadné to není. Flexory prstů se upínají na lokti (teda některé) takže většinou je to kombinace přetěžování, proto ti možná pomohlo i jen omezit shyby. Ale protahování, kompenzace + dobrý fyzioterapeut je asi nejlepší volba ;). Andy 11:40:49 02.12.2015odpovědět
          Re: tenisový loket prsty protahuju odnepaměti, ale jak se protahují lokty? 12:18:48 02.12.2015odpovědět
            Re: tenisový loket Co je loket? Nejdříve by to chtělo si ujasnit definice. Nikdo neprotahuje prsty, ale svaly, které pohyb prstů ovládají.
To je zase debata. Stejná, jako s kolenem v jiném příspěvku. Bez základů anatomie a základní funkčnosti se tu bude radit. A lidi zase budou dělat něco, co nechápou, a nevědí, proč to dělají. A stejně skončí u ortopeda, jen v daleko horším stavu.
12:35:20 02.12.2015odpovědět
  Re: tenisový loket Takže opět doporučuji dát si postupně bod po bodu kolečko:
1. dobrej ortoped
2. ještě lepší fyzioterapeut
3. pravidelná práce na sobě
Dobrej ortoped Ti zajistí správnou a včasnou diagnózu.
Dobrej fyzioterapeut Ti poléčí daný problém, ale ti nejlepší jsou schopní vystopovat původnější příčiny a pořešit i ty (jasně, ruka bolí z přetěžování, ale můžeš přetěžovat proto, že tim kompenzuješ správnou práci například lopatek, ty zas můžou špatně pracovat například kvůli potížím s thorakodorzální fascií...a nakonec zjistíte, že základem odstranění problému (tak aby se nevracel) je třeba udělat něco s nohama a od nich se odvíjejícím držením těla.
No a když je prácička hotová a dostaneš nálepku "zdravý", přichází čas na to najít si něco, čim o svůj pohybovej aparát můžeš pravidelně pečovat. T. 13:48:18 02.12.2015odpovědět
    Re: tenisový loket A mě doktor řekl, že v lokti nemá co prasknout a že to jen bolí :-D Bída 14:53:31 02.12.2015odpovědět
      Re: tenisový loket viz bod č.1
jenže hledej jehlu v kupce sena! 11:06:56 03.12.2015odpovědět
        Re: tenisový loket Omyl! Měl pravdu. Bída 13:28:10 03.12.2015odpovědět
    Re: tenisový loket Bych to zas nepřeceňoval, postavení ramen víc ovlivní jestli seš zrovna po dovolený nebo tě seřval šéf než plochý nohy nebo rigidní palce ke kterejm každej lezec postupně spěje :) Já si to navíc ani neumim představit, zejména z hlediska času, kterej bych musel s fyzioterapeutem strávit, to se neudělá za 2*30min týdně, nehledě na finance a obtížnost nalezení takovýho fyzioterapeuta. Párty 21:15:42 02.12.2015odpovědět
      Re: tenisový loket K tomu co říkáš mi připadá reálnej scénař prvních 10 návštěv v pěti týdnech řešit akutní problém (většinou nějaká rehábka + procedury) a pak se čtvrt - půl roku vidět jednou dvakrát do měsíce při sledování nějakýho rozumnýho cvičebního plánu s jasně definovaným cílem.
Jasně, nejsem fyzioterapeut, abych Ti řekl jak moc jsou takovýhle Sherlockholmesovský případy, kdy řešíš 5 věcí kvůli jednomu příznaku, častý :-) A lidí s trpělivostí a svědomitým přístupem je v celkový populaci menšina.
Ale podle toho, co jsem dostal za informace od dvou různých FT bych si tipnul, že případů, kdy příznak ukáže propojení s jednou dvěma nebude zrovna málo. On totiž člověk bez nějaký svalový a postojový disbalance je v dnešní době docela rarita a v kritických okamžicích to o sobě taky dá vědět.
Btw: je zajímavý, že oba FT mi nezávisle na sobě tvrdili dvě věci, a sice že u řady problémů se člověk stejnak nakonec dostane k držení těla a tim pádem ke cvikům s lopatkama a k postoji, k nohám. T. 23:44:46 02.12.2015odpovědět
  Re: tenisový loket Měl jsem golfový loket (úpony na vnitřní straně lokte). Zkoušel jsem injekce (krátkodobý účinek), protahování, laserové sprchy, klid od lezení. Nakonec zabral až několikaměsíční klid a postupné zatěžování ve visu s otevřeným úchopem a oporou noh. Hrabal jsem se z toho více než rok. Teď už dlouho bez problému, ani nemusím tejpovat. Jirka 15:45:54 02.12.2015odpovědět
    Re: tenisový loket Mě pomohl kineziotejp plus kostival Radek 20:27:36 02.12.2015odpovědět
      Re: tenisový loket Ja mel jak se rika tenisovy i golfovy loket na obou rukach,mozna i nekolikrat.Je fakt,ze jednou mi pomohl fyzio a to hlavne tim,ze mi vysvetlil,proc to mam.Moc velke pretizeni vahama ci boulderinkem,listama,cimkoli a byl jsem tzv.drtinek vyoseny😀Po naprave to preslo po nejake dobe.Jinak tenisove lokty trvaly skoro rok a ted necitim uz nikdy nic a golfove min.Cvicil jsem,tam kde to nebolelo,ale hlavne pry cvicit,nedavat uplne orazy,max treba mesic.Dulezite je hlavne to neprehanet a ubrat a casem to prejde skoro vzdy.Ale pamatuji si nemoznost umiti se rano vodou oblicej,ci nemoznost zvednout sklenicku😀😀To jsou duvody napr.,proc uz nikdy nelezu,ci necvicim jinak,nez vytrvalostne a jsem zdravej furt😀😀 Karešák 11:45:51 03.12.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: