Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 11.Stráník 10977 12.Kohout 10931 13.Smetanová 10887 Bouldry: 11.Pařík 10350 12.Bulička 10184 13.Břicháček 10175 Hory: 12.Černý 3878 13.Chomová 3836 14.Abt 3757
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English dotaz na cepíny Raveltik Gladiator 09.12.2015 Ahoj, zvažuju pořízení ledo a dryto zbraní. Našel jsem si cepíny Raveltik Gladiator ( ty bez tlouku a lopatky) váží jen 640 g, vypadají obstojně, ale neměl jsem je v ruce, tak nevím. Prosím nemá někdo dojmy z užívání? Případně, je to velký rozdil oproti N
  Re: dotaz na cepíny Raveltik Gladiator 10.12.2015 Lezl jsem s Gladiátory led i drytool několik let.Jsou lehké,je třeba si zvyknout na zvláštní zakřive
  Re: dotaz na cepíny Raveltik Gladiator 12.12.2015 Zkus si je ve Víru. Půjčujou je tam.
negativni lista 09.12.2015 Ahoj. Nevite prosim nekdo, co by mohla byt nejvetsi slabina? shyby na pozitivni liste ok, campus ok, ale jakmile prijde negativni lista nebo chyt oblac, tak jsem marnej. Kde by mohl byt problem? Slaby zapesti, celkova sila v tele, preklokti? Diky za nazor
  Re: negativni lista 09.12.2015 bude tou lištou, je moc negativní
  Re: negativni lista 09.12.2015 Není ta lišta moc oklouzaná?
  Re: negativni lista 09.12.2015 ...no asi budeš slabý na oblé liště? :-) Já si myslím, že je to jednak problém úchopu - zřejmě máš s
    Re: negativni lista 09.12.2015 neříka se tomu kontaktní síla?
      Re: negativni lista 09.12.2015 kontaktní síla to není myslím...na oblých to chce viset, chytat je, naučit se po tom lézt...
            Re: negativni lista 10.12.2015 šak jo, proto každému vyhovuje něco jiného a komu se to sejde a ma ideální rozměry a umí natrénovat
          Re: negativni lista 10.12.2015 honza dobre hovorí - na oblinách sa treba viac vyvesiť (t. j. zvýšiť prítlačnú silu), menej stúpať n
            Re: negativni lista 12.12.2015 a nebo zkus zvýšit koeficient tření.. pro netechniky: víc namáguj voe :)
              Re: negativni lista 12.12.2015 Primarni ucel maga je vysouset a tim potazmo zvysovat treni. Samo o sobe mago spis treni snizuje. Al
                Re: negativni lista 13.12.2015 co je mu to platný když to neudrží...
  Re: negativni lista 09.12.2015 Vidiš, já to mám naopak, oblý chyty, stisky super a jak přijde malá lišta tak sem marnej :D
    Re: negativni lista 09.12.2015 Obecná rada: jsi slabý na konkretní věci? Tak na tom, vole, trénuj! :-)
      Re: negativni lista 10.12.2015 to máš, vole, naprostou pravdu.. :) Tak jsem dělal, tak se stalo.. betonovej ve všech lištách. jenže
        Re: negativni lista 10.12.2015 Co předskokan, co ji vymáguje, vykartáčuje, vymáguje, vykartáčuje a pak hurá do pokusu ;-)
          Re: negativni lista 10.12.2015 ...nebo normálně jemně přitesni :-).
            Re: negativni lista 10.12.2015 Predskokan ani tesneni nepomaha. Zachrana je jedine skok :(
              Re: negativni lista 10.12.2015 Ne, je ještě již zmíněné reschení ;-) a s těsněním nemá nic společného:-D
                Re: negativni lista 10.12.2015 Jeste ze i sekana ma svoje gograficke hranice a lidi ji maj porad radi.
                  Re: negativni lista 13.12.2015 Jestli se sezenim ok, tak se to zlepsi zvysenim vytrvalosti. Nebo tu listu proste vynech a lez dal :
                    Re: negativni lista 14.12.2015 Mám vyzkoušeno, že toto se nezlepší zvýšením vytrvalosti. Je třeba být silnější se stejnou vytrvalos
                      Re: negativni lista 15.12.2015 to máš asi pravdu, teď je otázka jestli tahle negativní lišta představuje jedinej silovej krok v ces
        Re: negativni lista 14.12.2015 zkus tekutej maglajz
  Re: negativni lista 13.12.2015 Je to v hlavě. Když liště budeš říkat negativní, tak jak k ni pak můžeš mít pozitivní vztah? Zdánliv
    Re: negativni lista 14.12.2015 :-D Pravdou je, že je jen málo pozitivnějších věcí než vlhká přítelkyně :-)
to už jsme se al
      Re: negativni lista 14.12.2015 hmmm...dobrá inspirace :-D
Zkusim vytáhnout "Ty svině klouzavá" dneska večer, mysli
        Re: negativni lista 14.12.2015 Asi se i ty dostaneš sakra daleko od tý svině klouzavý :)
Totes Gebirge 09.12.2015 Byli jste teď někdo v toteskách a šli na Gr.Priel normálkou přes Kuhkar(cesta 260)? Věděl by někdo v jakém stavu je ten poslední výšvih z kotle do sedla k Prielu? Na některých fotkách to vypadá docela ostře a někde je to snad i dojištěné a na fotkách jiný
  Re: Totes Gebirge 09.12.2015 záleží jak moc umíš lyžovat:)
je to takovej poslední skalnatej výšvih kde jsou drátěná lana,
    Re: Totes Gebirge 09.12.2015 vlnka se konat nebude.. místo lyží si s sebou chci vzít sněžnice a pak to sejít na okolo kolem Spitz
      Re: Totes Gebirge 09.12.2015 až půjdeš kolem toho špicmaueru, tak si na tý parovině dej majzla na závrty, když je čerstvě pořádně
      Re: Totes Gebirge 16.12.2015 Teď je v Rakousku sněhu tak málo, že by snad pustila i feráta.
        Re: Totes Gebirge 03.01.2016 snehu mozna, ledu ne ;)
  Re: Totes Gebirge 03.01.2016 Cau, byli jsme tam ted pres silvestra a ten prudkej usek byl dobre schudnej na mackach - sli jsme to
Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 08.12.2015 Ahojte, chcem kúpiť na vianoce sebe aj priateľovi kvalitnejsie spacaky za slusnu cenu a oslovil ma sot Pinguin Topas a Comfort ako som pozerala skoro ziaden rozdiel, viete mi nejake povedat? Mám isť radsej do Spiritu ale to je uz tiez vela peniazkov, keby
      Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 08.12.2015 Diik to mi pomohlo..
  Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 09.12.2015 Od Pinguina nic nebrat, každý výrobek od nich kromě ešusu jsem už několikrát reklamovat. Od stanu, p
    Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 09.12.2015 Já mám naopak s Pinguinem dobré zkušenosti. Reklamaci jsem neměl na nic. Mám od nich batoh, stan a v
      Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 09.12.2015 ja take spokojenost s Pinquenem, nepromokava bunda, stari 4 roky stale drzi
        Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 09.12.2015 Osobne pokud ne peri tak Prima spacáky, česka kvalita... mám tři sezoňáka tuším Trek a v pohodě a po
    Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 10.12.2015 Já mám od pinguinu stan už asi 10 let a pořád slouží. nic jinýho od nich nemám, nemůžu soudit, ale s
    Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 10.12.2015 Všechny spacáky musí splnovat stejnou normu, takže si nemyslím ze bude chyba na straně výrobců. Co s
Soutěž o freeride na lyžích 08.12.2015
Mám tip na soutěž se Salewou o adrenalinové zážitky, vybavení a zážitkové zimní pobyty.
Stačí vyplnit soutěžní formulář a vybrat si, o jaký zážitek chcete soutěžit:
• Freeride na lyžích ve městě San Martino
•
Mistr přezdívek 08.12.2015 Co je to za blba, který tady prodává desítky pod pod desítkou přezdívek: Tepák, Gutap, Pelata, Tam, hfd, Jan K., Teg, Honza, Skialp, Retina. Héééj, ozvi se!!!!
    Re: Mistr přezdívek 08.12.2015
Ještě jednou pojištění 05.12.2015 Ahoj. Zajímalo by mě to pojištění na celou rodinu u Uniqua. Musí být žena a děti též v ČHS? Nevíte někdo? Petr.
  Re: Ještě jednou pojištění 09.12.2015 Ano, pojištění je určené pouze pro členy ČHS. Děti mají v ČHS členství zdarma, když je členem alespo
    Re: Ještě jednou pojištění 10.12.2015 No, myslel jsem si to. Dík.
Bouldrovka, náležitosti 04.12.2015 Ahoj, nevíte někdo jaké náležitosti jsou třeba při stavbě bouldrovky pro komerční účely? Myslím stavební povolení, nějaké následné revize, zkoušky atd. Jedná se o část "haly" ve fit centru.
Máte s tím nějaké zkušenosti? Můžete případně do
  Re: Bouldrovka, náležitosti 11.12.2015 Jsou na to normy - občas se číslo normy dá najít u komerčních stavitelů ...
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Hlavní rozdíl je v tom, že když se Ti něco stane v Alpách, ukážeš kartičku OEAV a každý záchranář ví
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Možná v tom, že když tě budou sundávat ze stěny a přitom nebudeš mít ůraz. Budeš si to muset zaplati
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Když nebudeš mít úraz a nic Ti nebude, tak Ti to dá zaplatit i Alpenverein. Hodnotí se nejen zranění
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Znám případ, kdy si kamarádi mávli na vrtulník po nechtěném bivaku na Hintergrat Ortler. Byl to dobr
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Takže takový pojištění na blbost? Čim sem blbější a dostanu se do větších sraček, tak větší šance že
              Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Pojištění je vždycky na to, aby Ti pomohlo z nejhorších sraček. Když si dokážeš pomoct sám, pojišťov
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Pokud nejsi zraněný, máš u Uniqa pojištění na záchrannou akci do výše 600 tis. Kč. Jakmile jsi zraně
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Mohu poprosit o zdroj (především toho "pokud nejsi zraněný..")? Dík
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Viz níže - část B, článek 2, písmeno h, pojišťovna uhradí "náklady na odvrácení vzniku bezprost
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Mávat budeš kartičkou UNIQA - kterou každý dostane při koupi pojištění přes ČHS a tu budou znát stej
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 tady máš srovnání obou. Pro našince je myslím největší rozdíl, že AV ti kryje vrtuli i když nejsi zr
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Souhlas, s čhs už mi dávno došla trpělivost...
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Za to, že mě sundali ze severky Eigru mi poslali fakturu na 97 000Kč. A úraz jsem neměl. Pro mě je v
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Otázka je, kolik vrtulník ve tvojí věci nalítal, né jak dlouho ses svezl..
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 To samozřejmě vím. Dělal jsem si trochu legraci. Za ty prachy mě mohli povozit víc. :-)
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 06.12.2015 a bylo to krytý nebo jsi to nakonec musel zacvakat?
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 O jakým pojištění bez vrtule je řeč?
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 O pojištění, jehož plnění se nevztahuje na záchranu bez zdravotní indikace. Tedy např. ČHS + Uniqua.
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Ale Uniqa má nově limit na záchranné práce bez zdravotní indikace 600 tis. Kč. Nepleteš si to se sta
              Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Vycházím z pojistných podmínek UCZ/Ces/14, část A, čl. 2. Což jsou pojistné podmínky, které jsou lin
                Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Zachraňovací náklady pokud nejsi zraněný, nepatří pod léčebné, ale pod asistenční služby - část B, č
                  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 V tom případě se omlouvám za šíření bludu a uznávám, že jste vyjednali dobrou pojistku, která může m
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Tohle srovnání už neplatí, letos nabízí Uniqa o hodně lepší podmínky i limity.
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Pojištění přes ČHS je výrazně lepší ve všech představitelných i nepředstavitelných ohledech. Více in
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Tak teď jsem poprskal noťas smíchy, tohle mi fakt nedělejte :-D
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 ČHS je imho téměř nepoužitelnej na Alpy apod., protože tam je vysoký riziko záchranný akce i mimo ne
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Protože v těch odlehlých oblastech defakto pojištění nepotřebuješ ;). Nebo existuje něco konkrétního
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 04.12.2015 Je levnější a může stačit. S těma odlehlejma oblastma je to asi blbost, to uznávám, ale ČHS pojištěn
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Ve špitále by s Uniqa mělo naopak být handrkování míň a navíc se na všem domluvíš česky s českou asi
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 06.12.2015 Navrch má ČHS v tom, že funguje jako klasický připojištění zdravotních výloh i při studijním nebo pr
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Jedna vec mi porad neni jasne: Jedu si takhle po dalnici ve Slovinsku do Ospu za lezenim a najednou
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Tohle ošetření a první pomoc spadá pod medicínský systém, to znamená, že se na něj vztahuje Tvoje no
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Potvrzuji. Zažil jsem. V nemocnici je hlavně zajímala kartička pojištěnce. V tomhle případě VZP.
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Me by zajimalo, kdyz takhle nabouram po ceste a plati mi karticka evropskeho pojisteni, tak co kdyz
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 A jeste - co Svycarsko? kdyz neni v EU? pomuze mi nejak karticka EU?
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 05.12.2015 Jedna vec mi porad neni jasne: Jedu si takhle po dalnici ve Slovinsku do Ospu za lezenim a najednou
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 07.12.2015 Tak hlavni rozdil je v tom, ze kdyz nejak porusis navstevni rad napr. TANAPu a pritom se dostanes do
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Můžeš nějak přiblížit, jakým způsobem plánuješ porušovat návštěvní řád TANAPu? Zdá se mi, že to nebu
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Sleduji se zájmem tuto diskusi.Vždy jsem byl u Alpenvereinu,ale kdyby bylo něco lepšího,tak přoč nep
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Jestli to správně chápu tak členství v ČHS + pojištění vyjde na 990 Kč, zatímco členství v AV (+ poj
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Vloudila se mi tu chybička - cena je u obou 1770,- nebo ne???
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Nevím jak Martin B., ale já se chystám přes léto sbírat houby, koupat se v potocích a plesech, dělat
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Ty bys mel zaplatit pokutu uz preventivne :D :D Najdi si cislo uctu TANAPu a posli tam aspon litr :-
      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 08.12.2015 Si ten navstevni rad precti. Pokud nekdo zna lezeni jen z preklizky a zimni hory jen z bezkovani v B
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 V pojistných podmínkách UNIQA se píše hodně obecně o výluce z pojištění při spáchání trestného činu
          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 Zbytecne tady placas a vyvtaris nejake konspiracni teorie.
Prave mi prisla odpoved i od CHS,
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 Nejedná se o žádné konspirační teorie, prostě by se stejně posuzoval konkrétní případ a obecný dotaz
                  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 Ještě byste mohli zkusit vyjednat s DAV a OEAV, aby byly na ČHS slevy na jejich chatách, podobně jak
                    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 To se vyjednat dá, ale ne při ceně průkazu ČHS 400 Kč. Když se podíváš na ceník PZS, tak s plnou par
                      Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 25 éček, to je cca 700. K tomu pojištění ČHS + UNIQA (to už jste vyjednali) za 590, jsme na nějakých
                        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Co vám "Honza" slíbí, nikdo nesplní.:-)Proč mám věřit nějakému anonymovi? Uplně jinou váhu
                          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Je v tom Rebeli asi trochu zmatek, já nic neslibuju, já honza (Plocek, pokud máš lepší pocit, ale st
                            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Zmatek v tom nemám. Samozřejmé ze jde o toho druhého. Jen jsem myslel, ze ten by se mel podepisovat
                              Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Aha, tak to se jen tvuj post zrejme omylem zaradil pod muj post, takze to vypada, ze reagujes na me.
                              Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 Taky nechápu, proč se předseda stydí za svoji funkci a jméno.
                                Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 Ono to to totiž vypadá daleko lépe když nějaky obyčejný"Honza" obhajuje Chs než kdyby to o
                                  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 .... napsal anonym :-). Oni se tu podepisujou hlavně ti, co nemaj pokoj, dokud alespoň jednou denně
                                    Ujasnění pojmů 11.12.2015 Z člověka těžko uděláš debila nebo svini, když jím není. A myslím, že Ti, kdo se tady podepisují, ni
                                      Re: Ujasnění pojmů 11.12.2015 No ještě že nepoužíváte termín přizdichcáč. To by pak pasovalo na skoro každého.
                        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 10.12.2015 Tímhle směrem taky uvažujeme, oproti Slovincům nám chybí horské chaty nad 1600m takže by nás recipro
                          Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 A ja dodam, ze uz za rok, budeme nabizet karticku, ktera kryje uplne vse a bude stat jen 100 Kc.
                            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 12.12.2015 :-D :-D :-D :-D podruhé utírám monitor
                  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 U UNIQA podmínky platí naprosto stejně jako v příkladu s cyklistou u Alpenvereinu. Pojištění by nepl
            Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 Co tam TANAP dolezite je ci, poistenie plati ked lezies na piesku s magom/po dazdi?
        Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 No, pokud jdeš choďákem do sedla, tak přeci výhradně za účelem nástupu do lezecký cesty obtížnosti j
  Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 09.12.2015 Dekuji vsem za prispevky,
takze v mem pripade to znamena, ze musim porovnat, na co m
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 11.12.2015 Jen pro info:
Po komunikaci s Uniqa a CHS ohledne pojisteni doslo k nekterym zmenam. Takze po
    Re: Jaky je rozdil mezi pojistenim Uniqa a Alpenverein 12.12.2015 Doporučuji prostudovat pojistné podmínky, já třeba přešel od alpenverein k ČHS UNIQA už minulý rok,
    Re: Dnešní dávka lezeckého humoru 11.12.2015 Citace (jako Miloš):
Naser si, naser si, naser si, vyplň mi poslední přání
Nas
      Re: Dnešní dávka lezeckého humoru 11.12.2015 Támhle je příbor a lžíce.
        Re: Dnešní dávka lezeckého humoru 11.12.2015 <|><|><|><|><|><|> klasik
1
...
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
...
2263
negativni lista Ahoj. Nevite prosim nekdo, co by mohla byt nejvetsi slabina? shyby na pozitivni liste ok, campus ok, ale jakmile prijde negativni lista nebo chyt oblac, tak jsem marnej. Kde by mohl byt problem? Slaby zapesti, celkova sila v tele, preklokti? Diky za nazory. michal 14:38:18 09.12.2015odpovědět
  Re: negativni lista bude tou lištou, je moc negativní d. 14:58:26 09.12.2015odpovědět
  Re: negativni lista Není ta lišta moc oklouzaná? Eržik 15:48:52 09.12.2015odpovědět
  Re: negativni lista ...no asi budeš slabý na oblé liště? :-) Já si myslím, že je to jednak problém úchopu - zřejmě máš silnější polo/uzavřený úchop, oproti otevřenému (ale i oblina se dá zalomit) a druhak kroky po oblých vyžadují vedle síly jakýsi specifický typ koordinace, přesnosti pohybů... Prostě zvláštní nervosvalovou koordinaci, pokud ji máš, na oblinách nepotřebuješ o mnoho více síly, než na pozitivních chytech. Nečekaně se to dá i natrénovat... lezením-shybováním-kempusováním po oblých :-) Variant 15:52:50 09.12.2015odpovědět
    Re: negativni lista neříka se tomu kontaktní síla? klasik 18:02:43 09.12.2015odpovědět
      Re: negativni lista kontaktní síla to není myslím...na oblých to chce viset, chytat je, naučit se po tom lézt... honza 20:46:48 09.12.2015odpovědět
        Re: negativni lista ... no a tím se natrénuje větší kontaktní síla. tady o tom něco píšou https://publi.cz/books/47/08.html
zjednodušeně řečeno: čím větší přítlačná a třecí síla, tím větší kontaktní síla. z toho vyplývá, že čím větší je kontaktní síla tím větší šance je udržet blbý chyt... pak rozhoduje i určitá šikovnost a zručnost, tím se taky šance na udržení blbého chytu zvětšují...a pak přichází ke slovu vytrvalost čím déle udržíme blbé chyty a čím více blbých chytů udržíme máme větší šanci na přelez pro nás hodnotné cesty. klasik 10:18:08 10.12.2015odpovědět
          Re: negativni lista Co velikost ruky? Na některých oblinách mají velké ruce výhodu - lépe obejmou chyt. Pak je tu otázka velikosti třecí plochy, ale to je fyzika, s tím na mě nechoďte. Bída 10:50:46 10.12.2015odpovědět
            Re: negativni lista šak jo, proto každému vyhovuje něco jiného a komu se to sejde a ma ideální rozměry a umí natrénovat ten diktuje... klasik 13:11:42 10.12.2015odpovědět
          Re: negativni lista honza dobre hovorí - na oblinách sa treba viac vyvesiť (t. j. zvýšiť prítlačnú silu), menej stúpať nohami a neodtláčať sa nimi od skaly von labuť 17:44:25 10.12.2015odpovědět
            Re: negativni lista a nebo zkus zvýšit koeficient tření.. pro netechniky: víc namáguj voe :) JT 12:27:41 12.12.2015odpovědět
              Re: negativni lista Primarni ucel maga je vysouset a tim potazmo zvysovat treni. Samo o sobe mago spis treni snizuje. Ale snizene treni magem vetsinou dalece prevysuje zvysene treni diky mensimu mnozstvi potu.
Dalsi moznosti jak zvysit prilnavost je pohrat si trochu se smirglpapirem na kuzi a odstranit ztvrdlou kuzi. Rozhodne se taky vyplati si kuzi po lezeni mazat necim kvalitnejsim, kuze pak nema takove tendence se mastit a mastna kuze na oblinach je snad jeste horsi nez pot.. 17:37:32 12.12.2015odpovědět
                Re: negativni lista co je mu to platný když to neudrží... honza 17:29:19 13.12.2015odpovědět
  Re: negativni lista Vidiš, já to mám naopak, oblý chyty, stisky super a jak přijde malá lišta tak sem marnej :D
m 21:07:34 09.12.2015odpovědět
    Re: negativni lista Obecná rada: jsi slabý na konkretní věci? Tak na tom, vole, trénuj! :-) 22:51:04 09.12.2015odpovědět
      Re: negativni lista to máš, vole, naprostou pravdu.. :) Tak jsem dělal, tak se stalo.. betonovej ve všech lištách. jenže pak najednou.. v jedný cestě - kluzká lišta. Tak jí zkoušim i za zimy, a ta svině pořád klouže. Se sezenim, ok. Ale jak k ní přilezu, už jede.. To je ale sviňárna.. Nevíte, co s tim? nebo nějaký odkaz na strategii - boj se slizkou lištou ? :) A. 10:32:34 10.12.2015odpovědět
        Re: negativni lista Co předskokan, co ji vymáguje, vykartáčuje, vymáguje, vykartáčuje a pak hurá do pokusu ;-) Bída 10:47:30 10.12.2015odpovědět
          Re: negativni lista ...nebo normálně jemně přitesni :-). 16:28:08 10.12.2015odpovědět
            Re: negativni lista Predskokan ani tesneni nepomaha. Zachrana je jedine skok :( A. 17:15:44 10.12.2015odpovědět
              Re: negativni lista Ne, je ještě již zmíněné reschení ;-) a s těsněním nemá nic společného:-D Bída 17:47:22 10.12.2015odpovědět
                Re: negativni lista Jeste ze i sekana ma svoje gograficke hranice a lidi ji maj porad radi. A. 21:15:54 10.12.2015odpovědět
                  Re: negativni lista Jestli se sezenim ok, tak se to zlepsi zvysenim vytrvalosti. Nebo tu listu proste vynech a lez dal :-) T. 00:09:46 13.12.2015odpovědět
                    Re: negativni lista Mám vyzkoušeno, že toto se nezlepší zvýšením vytrvalosti. Je třeba být silnější se stejnou vytrvalostí. Není dáno, že když uděláš milion lehkých kroků v kuse, že taky dáš v kuse 20 lehkých - 10 těžkých - 20 lehkých. Nedáš :-) Variant 10:51:46 14.12.2015odpovědět
                      Re: negativni lista to máš asi pravdu, teď je otázka jestli tahle negativní lišta představuje jedinej silovej krok v cestě nebo je v těch desíti krocích. Každopádně bez silový vytrvalosti se asi neobejde. T. 01:02:19 15.12.2015odpovědět
        Re: negativni lista zkus tekutej maglajz honza 14:19:28 14.12.2015odpovědět
  Re: negativni lista Je to v hlavě. Když liště budeš říkat negativní, tak jak k ni pak můžeš mít pozitivní vztah? Zdánlivě samozřejmost, ale nějaký vědecký tým by se na tom moh zviditelnit. Nedávno například vědci zjistili, že lidé s negativním vnímáním stáří mají sklon k alzheimeru.
Tak zkus říkat ji nějak jinak. Co přikloněná lišta? Přítulná lištička? Vlhká přítulkyně...
maso 12:05:05 13.12.2015odpovědět
    Re: negativni lista :-D Pravdou je, že je jen málo pozitivnějších věcí než vlhká přítelkyně :-)
to už jsme se ale od té svině klouzavé dostali sakra daleko... martin 11:13:38 14.12.2015odpovědět
      Re: negativni lista hmmm...dobrá inspirace :-D
Zkusim vytáhnout "Ty svině klouzavá" dneska večer, myslim že reakce bude stát za to. 13:19:23 14.12.2015odpovědět
        Re: negativni lista Asi se i ty dostaneš sakra daleko od tý svině klouzavý :) 14:08:43 14.12.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: