Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 23.Fajkoš 10389 24.Svoboda 10371 25.Melen 10357 Bouldry: 23.Chejn 9928 24.Klapal 9853 25.Horáček 9828 Hory: 23.X. 2532 24.Opice 2510 25.Moravcová 2460
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Hezký den všem. Mám dotaz na majitele boty, případně znalce Meindl Island. Tyhle boty vlastním asi deset let a do minulého víkendu v pohodě, velká spokojenost, kůže v pořádku - poctivě mažu. Bohužel v sobotu po návratu z procházky jsem ke svému zděšení zj
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 čau, taky je mám a podobný problém jsem neměl. Zkus Restday na opravu, ale je fakt že nevím kolik to
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Setkal jsem se úplně s tím samým. Nevzpomenu co to bylo boty, ale vibram podrážka se odlepila a co
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Je to tím, že výrobci začali kdysi používat na utlumení nárazů jakousi pěnu a nevěděli, že se právě
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 A poradíš kam se obrátit? Je to německá bota a na oficiálního výhradního dovozce (pokud tedy je) jse
        Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Pan Tilak je dovozce, specializovaný krám Boty Meindl v Lidické ulici v Praze.
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Všech ne. Asolo po mnoha letech v pohodě, naželčin Hanwag taky. Ale u Mendlů je to známé.
        Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Pokud mne paměť neklame, tak jsem před časem četl, že to někdo řešil u Aljašek. Takže spíš lze mít k
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 16.12.2015 Kompenzaci u 10let starých bot? Jinak jedná se o tzv.degradaci PUR pěny, na netu se dá najít pár člá
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Skladovací podmínky se blíží ideálu, mám je ve sklepě v kotelně, kde není v létě moc horko a v zimě
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Skladovací podmínky se blíží ideálu, mám je ve sklepě v kotelně, kde není v létě moc horko a v zimě
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Úplně ten samý problém u té samé boty, akorát mnohem víc chozená a dojebaná, tzn. mě to tak nesralo,
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Skladovací podmínky se blíží ideálu, mám je ve sklepě v kotelně, kde není v létě moc horko a v zimě
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 ahoj, upadla mi takto podrazka u hanwagu cca 8 let starych, zene u 6 let starych , oprava v restdayi
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 renomovaní a takzvaně prémioví výrobci (což je tento případ) se k tomu můžou stavět různě. nejde to
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Argumentu samozřejmě rozumím, na druhou stranu bych pochopil upadlý cvoček, opotřebovaná kůže, rozpá
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Argumentu samozřejmě rozumím, na druhou stranu bych pochopil upadlý cvoček, opotřebovaná kůže, rozpá
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Ja mám za sebou to samé. Úplně stejné boty se mi rozpadly po cca 13 letech. V Restday mi jdali nov
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 mám přes 35 let staré lowa boty. světle hnědá kůže i podrážka vibram, nic takového se mi u nich nest
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 ahoj, stalo se mi to u stejneho modelu 2x. Vzdy na treku v Himalajich a oboum parum bylo pres 5 let.
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Právě řeším to stejné u Scarpa Laddakh, cca před 10 lety stály cca 6 tis., žádná láce. Co jsem se do
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Jinak jak psal Kuba Turek - tehdy to výrobci používali ve velkém, takže to nebude o pár značkách/mod
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 16.12.2015 Popisovaný problém není vada, ale chemický proces probíhající v pěnovém polyuretanu - hydrolýza poly
        Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 16.12.2015 Co nové boty, používají stále tuto pěnu?
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 16.12.2015 Také bych chtěl, aby mi boty vydržely tak dlouho. Kupuji nové každé cca tři roky. Nejraději od Lowa
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 16.12.2015 proboha, jak kůže, tak syntetické materiály mají svou užitnou dobu,nemůžeš čekat, že ti bota vydrží
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 16.12.2015 Zrovna Meindl (už zemřelý otec) i jeho oba synové (zvláště ten obchodník), se mi přímo v továrně chl
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 16.12.2015 to nevím, KT, já s tebou v té fabrice nebyl, ale ještě jsem neviděl pohorky s opravenou popraskanou
        Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 17.12.2015 Určitě jsi tam se mnou nebyl, protože tam už byl jenom Ďouba a Braňo. Snad mi ale uvěříš, že jedna z
          Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 17.12.2015 věřím ti.
kdo to ale financuje, si představit nedokážu, protože již obyčejná výměna p
            Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 17.12.2015 Zrovna nedávno jsem si nechával opravovat foťák. Stál cca 11 000, byly mu asi 4 roky. Odolný na pád
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 17.12.2015 Děkuji všem za rady, nápady a postřehy. Nejsem nějaký super turista, takže boty rozhodně za 3 roky n
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 17.12.2015 Kvoli tej hydrolyze PU peny (vid spominany clanok na Svet outdooru) sme zacali nosit na tury plas
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 17.12.2015 Kvoli tej hydrolyze PU peny (vid spominany clanok na Svet outdooru) sme zacali nosit na tury plas
Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Hezký den všem. Mám dotaz na majitele boty, případně znalce Meindl Island. Tyhle boty vlastním asi deset let a do minulého víkendu v pohodě, velká spokojenost, kůže v pořádku - poctivě mažu. Bohužel v sobotu po návratu z procházky jsem ke svému zděšení zj
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka 15.12.2015 Ahoj,
mám boty Hanwag Forest 7 let a stalo se mně to samé loni, ke konci výletu na Islandu. B
Posilovací deska 14.12.2015 Ahoj, mohli byste mi prosím poradit jakou vybrat posilovací desku na cvičení doma nad dveřmi? Díky, moc Adam.
  Re: Posilovací deska 14.12.2015 Jednoznačně dřevo. Beastmaker, A Muerte, Aix.
    Re: Posilovací deska 15.12.2015 + Metolius (Wood Grips)
  Re: Posilovací deska 15.12.2015 zajdi do obchodu a zeptej se tam...
  Re: Vymena lepidla na pasech 13.12.2015 Mě to měnili v Hudy a taky v Namche.
  Re: Vymena lepidla na pasech 13.12.2015 Alpsport, Hudy, Rockpoint, Namche.... atd, atd. Normálě krámy nebo půjčovny se skialpovým vybavením.
  Re: Vymena lepidla na pasech 14.12.2015 Stepane to zvladnes ne??? Nebo uz umis drzet jenom pistalku :-)? Kdy budes v CR?
Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek 13.12.2015 Ahoj, rádi bychom se připojili k letní expedici 2016 na některou karakoramskou osmu jako hobiti (trekaři). Rádi poskytneme naši součinnost a podporu zj. organizační (např. komplikované zařízení víz do Pakistánu) a sdílení finančních nákladů. Jsme dva (38+
  Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek 13.12.2015 A mas rozvrh cen na trek a letenku? Kdybych šel to samé?
    Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek 14.12.2015 Ano, překlep, 7/2016, omlouvám se, ale všichni jistě pochopili.
  Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek 14.12.2015 Ahoj, být tebou, dal bych to ještě radši do inzerce
    Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek 14.12.2015 Ok, díky za radu, dám to jeste do inzerce.
Předběžná kompletní cena cca 50 tis. Kč/osoba, mo
dotaz na cepíny Raveltik Gladiator 09.12.2015 Ahoj, zvažuju pořízení ledo a dryto zbraní. Našel jsem si cepíny Raveltik Gladiator ( ty bez tlouku a lopatky) váží jen 640 g, vypadají obstojně, ale neměl jsem je v ruce, tak nevím. Prosím nemá někdo dojmy z užívání? Případně, je to velký rozdil oproti N
  Re: dotaz na cepíny Raveltik Gladiator 10.12.2015 Lezl jsem s Gladiátory led i drytool několik let.Jsou lehké,je třeba si zvyknout na zvláštní zakřive
  Re: dotaz na cepíny Raveltik Gladiator 12.12.2015 Zkus si je ve Víru. Půjčujou je tam.
negativni lista 09.12.2015 Ahoj. Nevite prosim nekdo, co by mohla byt nejvetsi slabina? shyby na pozitivni liste ok, campus ok, ale jakmile prijde negativni lista nebo chyt oblac, tak jsem marnej. Kde by mohl byt problem? Slaby zapesti, celkova sila v tele, preklokti? Diky za nazor
  Re: negativni lista 09.12.2015 bude tou lištou, je moc negativní
  Re: negativni lista 09.12.2015 Není ta lišta moc oklouzaná?
  Re: negativni lista 09.12.2015 ...no asi budeš slabý na oblé liště? :-) Já si myslím, že je to jednak problém úchopu - zřejmě máš s
    Re: negativni lista 09.12.2015 neříka se tomu kontaktní síla?
      Re: negativni lista 09.12.2015 kontaktní síla to není myslím...na oblých to chce viset, chytat je, naučit se po tom lézt...
            Re: negativni lista 10.12.2015 šak jo, proto každému vyhovuje něco jiného a komu se to sejde a ma ideální rozměry a umí natrénovat
          Re: negativni lista 10.12.2015 honza dobre hovorí - na oblinách sa treba viac vyvesiť (t. j. zvýšiť prítlačnú silu), menej stúpať n
            Re: negativni lista 12.12.2015 a nebo zkus zvýšit koeficient tření.. pro netechniky: víc namáguj voe :)
              Re: negativni lista 12.12.2015 Primarni ucel maga je vysouset a tim potazmo zvysovat treni. Samo o sobe mago spis treni snizuje. Al
                Re: negativni lista 13.12.2015 co je mu to platný když to neudrží...
  Re: negativni lista 09.12.2015 Vidiš, já to mám naopak, oblý chyty, stisky super a jak přijde malá lišta tak sem marnej :D
    Re: negativni lista 09.12.2015 Obecná rada: jsi slabý na konkretní věci? Tak na tom, vole, trénuj! :-)
      Re: negativni lista 10.12.2015 to máš, vole, naprostou pravdu.. :) Tak jsem dělal, tak se stalo.. betonovej ve všech lištách. jenže
        Re: negativni lista 10.12.2015 Co předskokan, co ji vymáguje, vykartáčuje, vymáguje, vykartáčuje a pak hurá do pokusu ;-)
          Re: negativni lista 10.12.2015 ...nebo normálně jemně přitesni :-).
            Re: negativni lista 10.12.2015 Predskokan ani tesneni nepomaha. Zachrana je jedine skok :(
              Re: negativni lista 10.12.2015 Ne, je ještě již zmíněné reschení ;-) a s těsněním nemá nic společného:-D
                Re: negativni lista 10.12.2015 Jeste ze i sekana ma svoje gograficke hranice a lidi ji maj porad radi.
                  Re: negativni lista 13.12.2015 Jestli se sezenim ok, tak se to zlepsi zvysenim vytrvalosti. Nebo tu listu proste vynech a lez dal :
                    Re: negativni lista 14.12.2015 Mám vyzkoušeno, že toto se nezlepší zvýšením vytrvalosti. Je třeba být silnější se stejnou vytrvalos
                      Re: negativni lista 15.12.2015 to máš asi pravdu, teď je otázka jestli tahle negativní lišta představuje jedinej silovej krok v ces
        Re: negativni lista 14.12.2015 zkus tekutej maglajz
  Re: negativni lista 13.12.2015 Je to v hlavě. Když liště budeš říkat negativní, tak jak k ni pak můžeš mít pozitivní vztah? Zdánliv
    Re: negativni lista 14.12.2015 :-D Pravdou je, že je jen málo pozitivnějších věcí než vlhká přítelkyně :-)
to už jsme se al
      Re: negativni lista 14.12.2015 hmmm...dobrá inspirace :-D
Zkusim vytáhnout "Ty svině klouzavá" dneska večer, mysli
        Re: negativni lista 14.12.2015 Asi se i ty dostaneš sakra daleko od tý svině klouzavý :)
Totes Gebirge 09.12.2015 Byli jste teď někdo v toteskách a šli na Gr.Priel normálkou přes Kuhkar(cesta 260)? Věděl by někdo v jakém stavu je ten poslední výšvih z kotle do sedla k Prielu? Na některých fotkách to vypadá docela ostře a někde je to snad i dojištěné a na fotkách jiný
  Re: Totes Gebirge 09.12.2015 záleží jak moc umíš lyžovat:)
je to takovej poslední skalnatej výšvih kde jsou drátěná lana,
    Re: Totes Gebirge 09.12.2015 vlnka se konat nebude.. místo lyží si s sebou chci vzít sněžnice a pak to sejít na okolo kolem Spitz
      Re: Totes Gebirge 09.12.2015 až půjdeš kolem toho špicmaueru, tak si na tý parovině dej majzla na závrty, když je čerstvě pořádně
      Re: Totes Gebirge 16.12.2015 Teď je v Rakousku sněhu tak málo, že by snad pustila i feráta.
        Re: Totes Gebirge 03.01.2016 snehu mozna, ledu ne ;)
  Re: Totes Gebirge 03.01.2016 Cau, byli jsme tam ted pres silvestra a ten prudkej usek byl dobre schudnej na mackach - sli jsme to
Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 08.12.2015 Ahojte, chcem kúpiť na vianoce sebe aj priateľovi kvalitnejsie spacaky za slusnu cenu a oslovil ma sot Pinguin Topas a Comfort ako som pozerala skoro ziaden rozdiel, viete mi nejake povedat? Mám isť radsej do Spiritu ale to je uz tiez vela peniazkov, keby
      Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 08.12.2015 Diik to mi pomohlo..
  Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 09.12.2015 Od Pinguina nic nebrat, každý výrobek od nich kromě ešusu jsem už několikrát reklamovat. Od stanu, p
    Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 09.12.2015 Já mám naopak s Pinguinem dobré zkušenosti. Reklamaci jsem neměl na nic. Mám od nich batoh, stan a v
      Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 09.12.2015 ja take spokojenost s Pinquenem, nepromokava bunda, stari 4 roky stale drzi
        Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 09.12.2015 Osobne pokud ne peri tak Prima spacáky, česka kvalita... mám tři sezoňáka tuším Trek a v pohodě a po
    Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 10.12.2015 Já mám od pinguinu stan už asi 10 let a pořád slouží. nic jinýho od nich nemám, nemůžu soudit, ale s
    Re: Pinguin Topas, Comfort, Spirit? 10.12.2015 Všechny spacáky musí splnovat stejnou normu, takže si nemyslím ze bude chyba na straně výrobců. Co s
Soutěž o freeride na lyžích 08.12.2015
Mám tip na soutěž se Salewou o adrenalinové zážitky, vybavení a zážitkové zimní pobyty.
Stačí vyplnit soutěžní formulář a vybrat si, o jaký zážitek chcete soutěžit:
• Freeride na lyžích ve městě San Martino
•
1
...
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: