Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231134 cest
Nové přelezy:
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sardinie auto atd.18.12.2015
Ahoj, chtěl bych se zeptat zda-li nemáte někdo zkušenost s půjčením auta na Sardinii s pouze debetní platební kartou (Mastercard-Fio)? Lze to? Je tam rozdíl v ceně? atd. Případně doporučení na půjčovnu...
Ještě jedna otázka: Jak je to tam s freecam
 Re: Sardinie auto atd.18.12.2015
U nas proběhlo pujčení auta bez problémů. Doporucuju Sicily by car nebo Europcar. Jsou mozna trochu
 Re: Sardinie auto atd.18.12.2015
Bez kreditky budou asi trvat na full CDW a to může být např: pět dní na Sadínii auto Opel Corsa vyzv
  Re: Sardinie auto atd.21.12.2015
Půjčoval jsem si auto dvakrát. Na Maltě a ve Španělsku, pokaždé s debetní kartou a nebyl problém. Na
   Re: Sardinie auto atd.21.02.2016
Tak zrovna se tam chystáme a mám zaručené info od frekvent flyera. Na debetku na Sicílii ani náhodou
 Re: Sardinie auto atd.21.12.2015
moc nevim jaky je rozdil mezi kreditni a debetni kartou, ale letos jsme na sardinii nemeli problem p
  Re: Sardinie auto atd.21.12.2015
A to je právě ta kreditní karta. Na debetní peníze blokovat nejdou.
   Re: Sardinie auto atd.21.12.2015
Omyl! Na debetní kartě peníze blokovat jdou! (=rezervace) Akorát je třeba na účtu mít potřebný obnos
   Re: Sardinie auto atd.22.12.2015
Sorry, ale todle je kec. Na debetni karte penize normalne blokovat jdou, jedinej rozdil je v tom, ze
    Re: Sardinie auto atd.23.12.2015
Tak jest, přesně to jsem trochu složitěji napsal já.
 Re: Sardinie auto atd.21.12.2015
Co se týče toho půjčování, mám zkušenost z Malty, kde jsem půjčil auto na debetní kartu, rezervovali
 Re: Sardinie auto atd.21.12.2015
Sardinie - pujcovali jsme auto 2 roky zpatky. Debetni karta neni problem (je potreba mit na uctu pot
  Re: Sardinie auto atd.21.12.2015
jo a spani na divoko nebyl zadny problem. Byli jsme tam v lednu a nikde nebyla ani noha...
   Re: Sardinie auto atd.21.12.2015
S tým spaním závisí ako a kde (+ šťastie) - 2 roky po sebe (2008 a 2009) sme boli približne v rovnak

 Sedák-singáč či edelweiss18.12.2015
Ahoj, prosím o radu při výběru nového sedáku:
seděli mi tyto dva:Edelweiss Scorpion a Singing rock Pearl, přičemž Edelweiss - lepší, i proto že mám dvě přezky. Jen nevím, zda je vhodný pro vícedélky a ledy. Předem díky moc za radu.
 Re: Sedák-singáč či edelweiss21.12.2015
O co ti jde o lezení ledů a více-délek nebo o sportovní lezení skalek?
  Re: Sedák-singáč či edelweiss23.12.2015
v zimě stěny, v létě skalky, ledy příležitostně, příl. vícedélky. díky
   Re: Sedák-singáč či edelweiss02.01.2016
Já bych šel určitě spíš do toho Edelweisse. Singáč na co sáhne to zmrví...
    Re: Sedák-singáč či edelweiss02.01.2016
Vzhledem k tomu kolik lezců v ČR používá Singing Rock, tak bych řekl, že toho moc nezmrví. Když vidí
   Re: Sedák-singáč či edelweiss02.01.2016
Singáč je Super.Pearl perfektní poměr výkon cena .Edla bych neřešil.Hlavně do vícedélek by asi měl b
   Re: Sedák-singáč či edelweiss02.01.2016
Singáč je Super.Pearl perfektní poměr výkon cena .Edla bych neřešil.Hlavně do vícedélek by asi měl b

 Drytooling oblasti18.12.2015
Ahoj,

zima zatim neni nic moc, tak predpokladam, ze ledy asi zatim take nic moc... (nebo se pletu? je nekde podminka?) Tak jsem premyslel ze by stalo zato zajet nekam za drytoolem, ale nemam paru o vhodnych oblastech, kde si zaleze i smrtel
 Re: Drytooling oblasti18.12.2015
Mohl by se ti hodit průvodce od Panica Vom Gregenz zum Garmisch recenze:
  Re: Drytooling oblasti18.12.2015
Jo, muze se mu hodit, az bude chtit lezt ledy.
 Re: Drytooling oblasti18.12.2015
Par lehcich cest je v Eptingenu, ale jinak pruvodce "HOT Ice" udava okolo Baselu jen ledy.

 Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Hezký den všem. Mám dotaz na majitele boty, případně znalce Meindl Island. Tyhle boty vlastním asi deset let a do minulého víkendu v pohodě, velká spokojenost, kůže v pořádku - poctivě mažu. Bohužel v sobotu po návratu z procházky jsem ke svému zděšení zj
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
čau, taky je mám a podobný problém jsem neměl. Zkus Restday na opravu, ale je fakt že nevím kolik to
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Setkal jsem se úplně s tím samým. Nevzpomenu co to bylo boty, ale vibram podrážka se odlepila a co
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Je to tím, že výrobci začali kdysi používat na utlumení nárazů jakousi pěnu a nevěděli, že se právě
   Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
A poradíš kam se obrátit? Je to německá bota a na oficiálního výhradního dovozce (pokud tedy je) jse
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Pan Tilak je dovozce, specializovaný krám Boty Meindl v Lidické ulici v Praze.
   Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Všech ne. Asolo po mnoha letech v pohodě, naželčin Hanwag taky. Ale u Mendlů je to známé.
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Pokud mne paměť neklame, tak jsem před časem četl, že to někdo řešil u Aljašek. Takže spíš lze mít k
   Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
Kompenzaci u 10let starých bot? Jinak jedná se o tzv.degradaci PUR pěny, na netu se dá najít pár člá
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Skladovací podmínky se blíží ideálu, mám je ve sklepě v kotelně, kde není v létě moc horko a v zimě
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Skladovací podmínky se blíží ideálu, mám je ve sklepě v kotelně, kde není v létě moc horko a v zimě
   Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Úplně ten samý problém u té samé boty, akorát mnohem víc chozená a dojebaná, tzn. mě to tak nesralo,
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Skladovací podmínky se blíží ideálu, mám je ve sklepě v kotelně, kde není v létě moc horko a v zimě
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
ahoj, upadla mi takto podrazka u hanwagu cca 8 let starych, zene u 6 let starych , oprava v restdayi
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
renomovaní a takzvaně prémioví výrobci (což je tento případ) se k tomu můžou stavět různě. nejde to
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Argumentu samozřejmě rozumím, na druhou stranu bych pochopil upadlý cvoček, opotřebovaná kůže, rozpá
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Argumentu samozřejmě rozumím, na druhou stranu bych pochopil upadlý cvoček, opotřebovaná kůže, rozpá
   Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Ja mám za sebou to samé. Úplně stejné boty se mi rozpadly po cca 13 letech. V Restday mi jdali nov
   Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
mám přes 35 let staré lowa boty. světle hnědá kůže i podrážka vibram, nic takového se mi u nich nest
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
ahoj, stalo se mi to u stejneho modelu 2x. Vzdy na treku v Himalajich a oboum parum bylo pres 5 let.
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Právě řeším to stejné u Scarpa Laddakh, cca před 10 lety stály cca 6 tis., žádná láce. Co jsem se do
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Jinak jak psal Kuba Turek - tehdy to výrobci používali ve velkém, takže to nebude o pár značkách/mod
   Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
Popisovaný problém není vada, ale chemický proces probíhající v pěnovém polyuretanu - hydrolýza poly
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
Co nové boty, používají stále tuto pěnu?
     Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
Tady je docela fajn článek k problému:
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
Vadný chemický proces?
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
Také bych chtěl, aby mi boty vydržely tak dlouho. Kupuji nové každé cca tři roky. Nejraději od Lowa
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
proboha, jak kůže, tak syntetické materiály mají svou užitnou dobu,nemůžeš čekat, že ti bota vydrží
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
Zrovna Meindl (už zemřelý otec) i jeho oba synové (zvláště ten obchodník), se mi přímo v továrně chl
   Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka16.12.2015
to nevím, KT, já s tebou v té fabrice nebyl, ale ještě jsem neviděl pohorky s opravenou popraskanou
    Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka17.12.2015
Určitě jsi tam se mnou nebyl, protože tam už byl jenom Ďouba a Braňo. Snad mi ale uvěříš, že jedna z
     Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka17.12.2015
věřím ti.

kdo to ale financuje, si představit nedokážu, protože již obyčejná výměna p
      Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka17.12.2015
Zrovna nedávno jsem si nechával opravovat foťák. Stál cca 11 000, byly mu asi 4 roky. Odolný na pád
  Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka17.12.2015
Děkuji všem za rady, nápady a postřehy. Nejsem nějaký super turista, takže boty rozhodně za 3 roky n
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka17.12.2015
Kvoli tej hydrolyze PU peny (vid spominany clanok na Svet outdooru) sme zacali nosit na tury plas
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka17.12.2015
Kvoli tej hydrolyze PU peny (vid spominany clanok na Svet outdooru) sme zacali nosit na tury plas

 Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Hezký den všem. Mám dotaz na majitele boty, případně znalce Meindl Island. Tyhle boty vlastním asi deset let a do minulého víkendu v pohodě, velká spokojenost, kůže v pořádku - poctivě mažu. Bohužel v sobotu po návratu z procházky jsem ke svému zděšení zj
 Re: Meindl Island - rozpadlá podrážka15.12.2015
Ahoj,
mám boty Hanwag Forest 7 let a stalo se mně to samé loni, ke konci výletu na Islandu. B

 Posilovací deska14.12.2015
Ahoj, mohli byste mi prosím poradit jakou vybrat posilovací desku na cvičení doma nad dveřmi? Díky, moc Adam.
 Re: Posilovací deska14.12.2015
Jednoznačně dřevo. Beastmaker, A Muerte, Aix.
  Re: Posilovací deska15.12.2015
+ Metolius (Wood Grips)
 Re: Posilovací deska15.12.2015
zajdi do obchodu a zeptej se tam...

 Vymena lepidla na pasech13.12.2015
Kdo poradi kde v Cechach vymeni lepidlo na pasech?
 Re: Vymena lepidla na pasech13.12.2015
Mě to měnili v Hudy a taky v Namche.
 Re: Vymena lepidla na pasech13.12.2015
Alpsport, Hudy, Rockpoint, Namche.... atd, atd. Normálě krámy nebo půjčovny se skialpovým vybavením.
 Re: Vymena lepidla na pasech14.12.2015
Stepane to zvladnes ne??? Nebo uz umis drzet jenom pistalku :-)? Kdy budes v CR?

 Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek13.12.2015
Ahoj, rádi bychom se připojili k letní expedici 2016 na některou karakoramskou osmu jako hobiti (trekaři). Rádi poskytneme naši součinnost a podporu zj. organizační (např. komplikované zařízení víz do Pakistánu) a sdílení finančních nákladů. Jsme dva (38+
 Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek13.12.2015
A mas rozvrh cen na trek a letenku? Kdybych šel to samé?
  Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek14.12.2015
+- 50 tis. Kč.
 Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek13.12.2015
A termín je nejspíš 7/2016 ze?
  Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek14.12.2015
Ano, překlep, 7/2016, omlouvám se, ale všichni jistě pochopili.
 Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek14.12.2015
Ahoj, být tebou, dal bych to ještě radši do inzerce
  Re: Karakoram 2016 - Baltoro/Gondogoro + N. Parbat trek14.12.2015
Ok, díky za radu, dám to jeste do inzerce.
Předběžná kompletní cena cca 50 tis. Kč/osoba, mo

 dotaz na cepíny Raveltik Gladiator09.12.2015
Ahoj, zvažuju pořízení ledo a dryto zbraní. Našel jsem si cepíny Raveltik Gladiator ( ty bez tlouku a lopatky) váží jen 640 g, vypadají obstojně, ale neměl jsem je v ruce, tak nevím. Prosím nemá někdo dojmy z užívání? Případně, je to velký rozdil oproti N
 Re: dotaz na cepíny Raveltik Gladiator10.12.2015
Lezl jsem s Gladiátory led i drytool několik let.Jsou lehké,je třeba si zvyknout na zvláštní zakřive
  Re: dotaz na cepíny Raveltik Gladiator10.12.2015
Díky Libore!
 Re: dotaz na cepíny Raveltik Gladiator12.12.2015
Zkus si je ve Víru. Půjčujou je tam.

 negativni lista09.12.2015
Ahoj. Nevite prosim nekdo, co by mohla byt nejvetsi slabina? shyby na pozitivni liste ok, campus ok, ale jakmile prijde negativni lista nebo chyt oblac, tak jsem marnej. Kde by mohl byt problem? Slaby zapesti, celkova sila v tele, preklokti? Diky za nazor
 Re: negativni lista09.12.2015
bude tou lištou, je moc negativní
 Re: negativni lista09.12.2015
Není ta lišta moc oklouzaná?
 Re: negativni lista09.12.2015
...no asi budeš slabý na oblé liště? :-) Já si myslím, že je to jednak problém úchopu - zřejmě máš s
  Re: negativni lista09.12.2015
neříka se tomu kontaktní síla?
   Re: negativni lista09.12.2015
kontaktní síla to není myslím...na oblých to chce viset, chytat je, naučit se po tom lézt...
    Re: negativni lista10.12.2015
... no a tím se natrénuje větší kontaktní síla. tady o tom něco píšou
     Re: negativni lista10.12.2015
Co velikost ruky? Na některých oblinách mají velké ruce výhodu - lépe obejmou chyt. Pak je tu otázka
      Re: negativni lista10.12.2015
šak jo, proto každému vyhovuje něco jiného a komu se to sejde a ma ideální rozměry a umí natrénovat
     Re: negativni lista10.12.2015
honza dobre hovorí - na oblinách sa treba viac vyvesiť (t. j. zvýšiť prítlačnú silu), menej stúpať n
      Re: negativni lista12.12.2015
a nebo zkus zvýšit koeficient tření.. pro netechniky: víc namáguj voe :)
       Re: negativni lista12.12.2015
Primarni ucel maga je vysouset a tim potazmo zvysovat treni. Samo o sobe mago spis treni snizuje. Al
        Re: negativni lista13.12.2015
co je mu to platný když to neudrží...
 Re: negativni lista09.12.2015
Vidiš, já to mám naopak, oblý chyty, stisky super a jak přijde malá lišta tak sem marnej :D
  Re: negativni lista09.12.2015
Obecná rada: jsi slabý na konkretní věci? Tak na tom, vole, trénuj! :-)
   Re: negativni lista10.12.2015
to máš, vole, naprostou pravdu.. :) Tak jsem dělal, tak se stalo.. betonovej ve všech lištách. jenže
    Re: negativni lista10.12.2015
Co předskokan, co ji vymáguje, vykartáčuje, vymáguje, vykartáčuje a pak hurá do pokusu ;-)
     Re: negativni lista10.12.2015
...nebo normálně jemně přitesni :-).
      Re: negativni lista10.12.2015
Predskokan ani tesneni nepomaha. Zachrana je jedine skok :(
       Re: negativni lista10.12.2015
Ne, je ještě již zmíněné reschení ;-) a s těsněním nemá nic společného:-D
        Re: negativni lista10.12.2015
Jeste ze i sekana ma svoje gograficke hranice a lidi ji maj porad radi.
         Re: negativni lista13.12.2015
Jestli se sezenim ok, tak se to zlepsi zvysenim vytrvalosti. Nebo tu listu proste vynech a lez dal :
          Re: negativni lista14.12.2015
Mám vyzkoušeno, že toto se nezlepší zvýšením vytrvalosti. Je třeba být silnější se stejnou vytrvalos
           Re: negativni lista15.12.2015
to máš asi pravdu, teď je otázka jestli tahle negativní lišta představuje jedinej silovej krok v ces
    Re: negativni lista14.12.2015
zkus tekutej maglajz
 Re: negativni lista13.12.2015
Je to v hlavě. Když liště budeš říkat negativní, tak jak k ni pak můžeš mít pozitivní vztah? Zdánliv
  Re: negativni lista14.12.2015
:-D Pravdou je, že je jen málo pozitivnějších věcí než vlhká přítelkyně :-)
to už jsme se al
   Re: negativni lista14.12.2015
hmmm...dobrá inspirace :-D
Zkusim vytáhnout "Ty svině klouzavá" dneska večer, mysli
    Re: negativni lista14.12.2015
Asi se i ty dostaneš sakra daleko od tý svině klouzavý :)

1   ...   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sardinie auto atd.
Ahoj, chtěl bych se zeptat zda-li nemáte někdo zkušenost s půjčením auta na Sardinii s pouze debetní platební kartou (Mastercard-Fio)? Lze to? Je tam rozdíl v ceně? atd. Případně doporučení na půjčovnu...
Ještě jedna otázka: Jak je to tam s freecampingem, máte někdo zkušenost?
Díky Kub
Kub18:24:53 18.12.2015
odpovědět 
 Re: Sardinie auto atd.
U nas proběhlo pujčení auta bez problémů. Doporucuju Sicily by car nebo Europcar. Jsou mozna trochu dražší, ale pujceni i vraceni vozu bez problemů. Nám debetní kartu vubec nevzali. Berou jenom kreditky.
Petr19:32:36 18.12.2015
odpovědět 
 Re: Sardinie auto atd.
Bez kreditky budou asi trvat na full CDW a to může být např: pět dní na Sadínii auto Opel Corsa vyzvednutí na letišti, půjčovna Hertz 100 Euro půjčovné - super!! Ale pak u přepážky: "Pojištění plné CDW je €24 na den!! To je dalších 120 Euro na pět dní, dokonce víc než půjčovné pro auto samotné.
Nechceš full CDW? Zaplať €900 jistinu a pak ti ji vrátí. Někdo neudělá ani to prostě bez kreditky nepůjčí.
Honza23:19:31 18.12.2015
odpovědět 
  Re: Sardinie auto atd.
Půjčoval jsem si auto dvakrát. Na Maltě a ve Španělsku, pokaždé s debetní kartou a nebyl problém. Na Sardinii nevím. Řekl bych, že to bude individuální nejen dle půjčovny, ale i podle toho, kdo zrovna sedí za přepážkou. Rozdíly v ceně a v cdw byly u různých půjčoven značné. Je třeba dobře přečíst podmínky smlouvy a nenechat se ojebat. V obou případech na nás u přepážky zkoušeli různé fígle a snažili se nám vnutit něco navíc abychom zaplatili vyšší cenu.
Aleš10:07:25 21.12.2015
odpovědět 
   Re: Sardinie auto atd.
Tak zrovna se tam chystáme a mám zaručené info od frekvent flyera. Na debetku na Sicílii ani náhodou.
 jirkas22:16:10 21.02.2016
odpovědět 
 Re: Sardinie auto atd.
moc nevim jaky je rozdil mezi kreditni a debetni kartou, ale letos jsme na sardinii nemeli problem pri pujceni pres Sicilybycar a stacila normalni platebni karta od cesky sporitelny. ale je treba tam mit nejakou hotovost (tusim kolem 20 tisic), kterou ti do vraceni zablokujou a pak zas odblokujou. vse probehlo bez problemu
f.12:27:29 21.12.2015
odpovědět 
  Re: Sardinie auto atd.
A to je právě ta kreditní karta. Na debetní peníze blokovat nejdou.
13:37:49 21.12.2015
odpovědět 
   Re: Sardinie auto atd.
Omyl! Na debetní kartě peníze blokovat jdou! (=rezervace) Akorát je třeba na účtu mít potřebný obnos, což je základní rozdíl od kreditky, na které potřebný obnos je vždy, protože ho poskytuje banka (pominu-li limity), vlastník kreditky není vlastníkem účtu ke kartě. Akorát je pak třeba zaplacený obnos ve vyrovnávacím období uhradit. Kreditka je zrádná zlodějina právě kvůli tomu, že v člověku vytváří pocit, že má stále dost peněz na utrácení. V reálu si ale normálně půjčuje od banky a to zas dost lichvářské úroky.
pavelll14:07:58 21.12.2015
odpovědět 
   Re: Sardinie auto atd.
Sorry, ale todle je kec. Na debetni karte penize normalne blokovat jdou, jedinej rozdil je v tom, ze u debetni se pouzivaji penize klienta (tudiz je musi mit) a u kreditni penize banky (a nebo kreditni spolecnosti). Takze pokud chteji zalohu 500EUR, musis mit na ucte +-15000 a zaroven se ti to musi vejit do limitu.
petr00:25:55 22.12.2015
odpovědět 
    Re: Sardinie auto atd.
Tak jest, přesně to jsem trochu složitěji napsal já.
 pavelll09:23:42 23.12.2015
odpovědět 
 Re: Sardinie auto atd.
Co se týče toho půjčování, mám zkušenost z Malty, kde jsem půjčil auto na debetní kartu, rezervovali mi ale na účtu nemalý obnos (1500 €), který mi pak vrátili, tento obnos je potřeba na účtu mít, což jsem věděl předem a obvykle tuhle částku lze od půjčovny zjistit. Většinou se jedná o maximální částku, kterou bys platil v případě nehody. Půjčovna se takhle pojistí, že jí případně zaplatíš za škody, které na autě způsobíš. A skutečně ti v případě nehody, všechno nevrátí. Banka mi peníze na kartě odblokovala za cca 14 dní po odblokování půjčovnou (= po vrácení auta), což je bohužel běžně dlouhá doba. Tohle by měla bejt běžná praxe u známějších půjčoven (Budget, Hertz, ...)
pavelll14:12:45 21.12.2015
odpovědět 
 Re: Sardinie auto atd.
Sardinie - pujcovali jsme auto 2 roky zpatky. Debetni karta neni problem (je potreba mit na uctu potrebny obnos na zablokovani - cca EUR 1.000,-). Cena oproti spanelsku tak o 50% vyssi (holt mensi trh).
sekeromlat16:08:05 21.12.2015
odpovědět 
  Re: Sardinie auto atd.
jo a spani na divoko nebyl zadny problem. Byli jsme tam v lednu a nikde nebyla ani noha...
sekeromlat16:10:07 21.12.2015
odpovědět 
   Re: Sardinie auto atd.
S tým spaním závisí ako a kde (+ šťastie) - 2 roky po sebe (2008 a 2009) sme boli približne v rovnakú dobu (2. polovica února) a oba roky nám 1x ráno ťukali Carabinieri na okno auta, raz v Isili, druhýkrát v Cala Gonone... Nikdy z toho nerobili problém, iba nám povedali, aby sme nerozkladali stan, spali radšej v aute a ráno sa čím skôr zdekovali. Kiež by boli pri riešení priestupkov takí milí aj česko-slovenskí fízli.
tah-sha-tunga21:13:09 21.12.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192407)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Krvavé koleno VIIIb Bišík
wossa marsch 5c Danielsberg
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Nově komentované:
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (23)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1274 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi