Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
Bouldry:
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
Hory:
12.Černý 3878
13.Chomová 3836
14.Abt 3757

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231357 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Nejlepší stěna v Brně11.01.2016
Slyšel jsem, že nejlepší je to na stěně na Staňkové. I kámoš Káva to říkal. Že prý super tůry. Je to pravda? Není to tam oklouzaný až hrůza?
 Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
Byl jsem tam a bylo skvělé. Doporučuji!
  Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
chodí tam jen zelení mozci.
   Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
A roštěnky?
    Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
nejlepší roštěnky jsou nejblíž Campusu :-)
     Re: Nejlepší stěna v Brně13.01.2016
Lepčí je chodit na bóldrofku
      Re: Nejlepší stěna v Brně14.01.2016
Nejlepsi stena je FBB, muzes aji zakladat ;)
Na stankove jsou fajn rostneky. A zajmavě nahodn

 Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Kvalita diskuze zde se až příliš blíže tomuhle...
"Nostalgie po mýtickém klidu starých obýváků se objevuje i na internetu. Nechápe dodnes nejeden diskutér, že si někdo myslí i něco jinýho, než je zvykem u nich doma na gauči."
 Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
... ano, 2016 bude Rok lidí s názorem. I těch nepodepsaných.
  Re: Kvalita diskuze na lezci12.01.2016
Zásadně nesouhlasím. Nepodepsat se je právo diskutéra a kvalitu diskuse rozhodně neřídí myšlenka pod
   Re: Kvalita diskuze na lezci16.01.2016
To neprojde, kluci svojí neschopnost (kterou záměrně víc nedefinuju) alibizují oldschoolismem, zodpo
 Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Lezec pro me je dobry pouze na inzerci. Diskuzi si radeji ctu na UKC Climbing, lezcke zpravy na Moun
  Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Jestli se Vám úroveň diskuze nelíbí, tak ji obohaťte svými kvalitními příspěvky. Posunete ji tak na
   Re: Kvalita diskuze na lezci16.01.2016
Ja osobne jsem pouze fakticky a velice slusne a korektne zkritizoval prispevek o promitani Alexe Hub
    Re: Kvalita diskuze na lezci17.01.2016
se divis? dostal si tu naservirovany exkluzivni, informacemi bobtnajici hot clanek se super fotkama

 David Bowie11.01.2016
Umřel David Bowie :( ... RIP
 Re: David Bowie11.01.2016
Toz a co vylez:)

Teda krome hudebni hall of fame....
  Re: David Bowie12.01.2016
ano lezci zpravidla nevidí dál než na konec svého lana, většinou ani tam nedohlédnou
   Re: David Bowie12.01.2016
No tak denně zemře po celém světě zhruba 155 000 lidí :-)
    Re: David Bowie12.01.2016
A po vetsine z nich nestekne ani pes. Pak jsou jedinci, kteri do sveta udelaji pomerne velky zarez a
     Re: David Bowie12.01.2016
No a co s tím na lezeckém serveru? Chceš sem vypisovat úmrtí každého, kdo podle tebe byl důležitý?
   Re: David Bowie12.01.2016
Ale proč to cpete sem? Tohle si dejte na svůj fejsbůček...
    Re: David Bowie12.01.2016
Treba facebook nemaji. Jinak toto je komunitni web, pokud nejsi admin asi tezko muzes nekomu prikazo
     Re: David Bowie12.01.2016
Lezecká komunita...a bowie s tím co má co dočinění???
 Re: David Bowie11.01.2016
To byl kdo? Nějaký lezoucí muzikant?
  Re: David Bowie12.01.2016
Lezec nebyl, ale měl dost lezeckou postavu a nosil elasťáky.
   Re: David Bowie12.01.2016
A používal maglajz, akorát ho bral vnitrne
 Re: David Bowie12.01.2016
Zdar, nic proti němu, ale taky bych se přimlouval za to, aby bulvárové články byly jinde. Pokud umře
 Re: David Bowie12.01.2016
vole, staň se houbařem a hledej v lese. ne houby, ale skály. nebo na skalách volný místo co má hlavu
  Re: David Bowie13.01.2016
v roce 2011 jsme s nim lezli Satanovi Soustruzniky na Krkarne. A pak jsme jej (papirovou siluetu v

 Kombinace Z-Clip špička a Camlock pata u stoupacích pásů10.01.2016
Máte někdo zkušenost s touto kombinaci uchycení pásů?

 zip YKK10.01.2016
Ahoj, nevite prosim nekdo, kde se da v Praze sehnat YKK zip? Potreboval bych na lezecky batoh, takze 2 kusy o delce 60 cm..
 Re: zip YKK11.01.2016
Mám roli doma, mohu ti kousek poslat. Nech tady kontakt.
  Re: zip YKK12.01.2016
poslal bys mi prosim mail na troj.hvezda(AT)gmail.com ?
diky.

 Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Ahoj všem! Už delší dobu vím o možnosti upnout do vázání Silvretta 404 nebo 400 horolezecké boty s přední a zadní drážkou. Chci se zeptat, pokud je zde někdo, kdo to někdy zkoušel, jaké to je? Jasně, užasný pocit z jízdy to asi nebude. Ale jde mi jen o př
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Normální. Pokud Ti nejde o nějaké velké sjezdování, tak na to můžeš zapnout cokoliv s pevnou podrážk
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Díky Kubo, přesně na něco takového to chci. A Asola 8000 mám taky:)
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Já měl tahle asola
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Pouzivam novejsi Silvrettu Easy Go na klasickych rovnych skialpech s botami La Sportiva Nepal Top na
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Já osobně tohle vázání považuji za to nelepší, co kdy bylo vyrobené. Je fakt, že je to těžké a želez
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
další výhodou vázání je, že poskytuje mimořádný potenciál ku bastlení, atypickým úpravám a opravám.
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
No já nevím, na Silvretě 400 jsem se lecos nachodil a stojí úplně na hovno! Láme se upevnění hrazdič
    Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
nejsme ve při. uživatelskej komfort je samozřejmě zoufalej. ale zamrznutí pacičky není nic fatálního
     Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
přesně:)
     Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
Akorát, že mi nidky nic na Dynafitu neprasklo, kdežto u silvrety ten plastový bazmek co drží hrazdu
      Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
A nevím, co bys s tím dělal se švýcarákem :-D
       Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
možná to vázání už tak vyběhaný a unavený že prostě umřelo, nebo si do něj kopal trošku razantně, co
        Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?13.01.2016
Diamir udělal materiálovou chybu, kterou hned odstranil, konstrukce se nezměnila. Tu podělanou Silvr
         Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?13.01.2016
Nebyla to ani tak materiálová, jako spíš konstrukční chyba - udělat díru uprostřed nosníku asi nebyl
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Mám blbý achilovky a nedělá mi to na ně dobře, ale funguje to. Dolů je to boj o přežití, nikoliv jíz
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
no záleží. já jsem bejval svého času takovej exot, že jsem v plastovejch asolách lyžovával i na sjez
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
Díky všem za přínosné příspěvky!

 Životnost přední drážky na botách10.01.2016
Chtěl bych si pořídit nějakou botu pro VHT a příležitostné popolézání v zimě. Vím, že kvalitní bota něco stojí, tak mě napadlo si rovnou připlatit a pořídit nějakou, která má drážku na mačky i v předu. Nevíte někdo, jak je to s životností takové drážky? J
 Re: Životnost přední drážky na botách10.01.2016
Drážka vepředu i vzadu Ti vydrží stejně dlouho jako bota.
  Re: Životnost přední drážky na botách10.01.2016
s tim bych uplně nesouhlasil. Někdo kdo je používá hodně nachozené v nevhodnym terénu, tak tu drážku
   Re: Životnost přední drážky na botách12.01.2016
Tak takové boty bych rád viděl. Souhlasím s názorem výš. Vydrží to stejně jako bota, navíc boty s dr

 malta09.01.2016
Prosim jestli byl nekdo v maltatalu at da info o stavu jak to vypada. Hubertus je obezretnej a moc info nema.
 Re: malta09.01.2016
Jestli si myslíš že v Maltě budou za současném stavu ledy, tak se nech vyšetřit.
  Re: malta09.01.2016
Proč myslíš že tam nebudou ledy? V čechách už lezeme a v Maltě se neleze? už tam je určitě něco nate
  Re: malta09.01.2016
He he, ledy tam samozrejme jsou.
 Re: malta09.01.2016
 Slezan - V.Tatry08.01.2016
Ahoj, máte někdo zkušenosti s turistickým ubytováním na Slezanů v poslední době (zima)? Zda se tam dá nabít telefon, WiFi, možnosti vaření atd. Díky za pomoc
 Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
varit na pokoji nedoporucuji, ubytko v pohode, tenky spacak se hodi. Pomer cena vykon dobre.
 Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
Slezan je familierni oznaceni pro Sliezsky dom?
  Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
Ano, přesně tak :-)
   Re: Slezan - V.Tatry10.01.2016
nad tatrama jsem dávno zlomil hůl. než jsem tak učinil, jezdívali jsme do "horských hotelů"
 Re: Slezan - V.Tatry12.01.2016
Byl jsem příjemně překvapený i cenově, i s jídlem, i s ubytkem.

 foto dne08.01.2016
Švýcarsko anektovalo Chamonix?
 Re: foto dne08.01.2016
Zřejmě jo. Autoři by si na to měli dávat pozor.

1   ...   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 David Bowie
Umřel David Bowie :( ... RIP
anonym09:17:28 11.01.2016
odpovědět 
 Re: David Bowie
Toz a co vylez:)

Teda krome hudebni hall of fame....
dalsi anonym12:55:06 11.01.2016
odpovědět 
  Re: David Bowie
ano lezci zpravidla nevidí dál než na konec svého lana, většinou ani tam nedohlédnou
an09:05:15 12.01.2016
odpovědět 
   Re: David Bowie
No tak denně zemře po celém světě zhruba 155 000 lidí :-)
09:45:01 12.01.2016
odpovědět 
    Re: David Bowie
A po vetsine z nich nestekne ani pes. Pak jsou jedinci, kteri do sveta udelaji pomerne velky zarez a jejich odchod dopadne na obrovske pocty lidi, vcetne tech, kteri urciji kam svet muze kracet.
11:10:56 12.01.2016
odpovědět 
     Re: David Bowie
No a co s tím na lezeckém serveru? Chceš sem vypisovat úmrtí každého, kdo podle tebe byl důležitý?
13:38:21 12.01.2016
odpovědět 
   Re: David Bowie
Ale proč to cpete sem? Tohle si dejte na svůj fejsbůček...
12:14:59 12.01.2016
odpovědět 
    Re: David Bowie
Treba facebook nemaji. Jinak toto je komunitni web, pokud nejsi admin asi tezko muzes nekomu prikazovat co sem muze dat ci ne.
12:27:06 12.01.2016
odpovědět 
     Re: David Bowie
Lezecká komunita...a bowie s tím co má co dočinění???
Pavel14:06:36 12.01.2016
odpovědět 
 Re: David Bowie
To byl kdo? Nějaký lezoucí muzikant?
14:24:51 11.01.2016
odpovědět 
  Re: David Bowie
Lezec nebyl, ale měl dost lezeckou postavu a nosil elasťáky.
Steve13:33:09 12.01.2016
odpovědět 
   Re: David Bowie
A používal maglajz, akorát ho bral vnitrne
Element21:59:14 12.01.2016
odpovědět 
 Re: David Bowie
Zdar, nic proti němu, ale taky bych se přimlouval za to, aby bulvárové články byly jinde. Pokud umře někdo z horolezců, a někdo jim zde vyjadřuje osobní vzpomínku má to úplně jinou váhu. Petr
Petr15:50:15 12.01.2016
odpovědět 
 Re: David Bowie
vole, staň se houbařem a hledej v lese. ne houby, ale skály. nebo na skalách volný místo co má hlavu a patu. udělej cestu a pojmenuj ji po něm. pak vo tom napiš (aby to mělo hlavu a patu) - to bude lepší než tyhle výkřiky. tak se to v tomdlectom sportu holt ustálilo a tak se to dělá.
Lukas B.22:25:32 12.01.2016
odpovědět 
  Re: David Bowie
v roce 2011 jsme s nim lezli Satanovi Soustruzniky na Krkarne. A pak jsme jej (papirovou siluetu v zivotni velikosti) ponechali v tamni jeskyni. A stale tam je. Takze to byl, krome toho vseho co byl, i krasovy lezec:)
Pok10:52:24 13.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi