Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230950 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 huberovci plzen unor17.01.2016
Koukam s napetim na jejich kalendar, a unor uz tam maji celej a o Plzni ani muk. Nejaky update?
 Re: huberovci plzen unor18.01.2016
Zaslechl jsem něco o 23. únoru. Taky se těším.

 Palčáky - převlekáče16.01.2016
Ahoj, chci se zeptat, jaké palčáky používáte na lezení třeba na ledech nebo i v zimních horách, jako tzv. převlečáky. Prostě rukavice na štand a do velkých sranců. Našel jsem zatím uspokojivé snad jenom ty od Tilaku. Máte k nim někdo postřeh?
 Re: Palčáky - převlekáče18.01.2016
Dříve se tyhle převlečný rukavice šily podoma a nebyly vůbec špatný. Páč se vybrala fakt pená látka
  Re: Palčáky - převlekáče18.01.2016
Koupil jsem onehdá v armyshopu brutálně velký palčáky, na dlaních je kůže, seshora takový hrubý plát
   Re: Palčáky - převlekáče18.01.2016
přesně - armyshopem nic nezkazí. z principu věci se pro armádu šije z trvanlivého materiálu a nakoup
   Re: Palčáky - převlekáče19.01.2016
Tož dík! Normálně mám k vojenským věcem používaným u lezení odpor, ale mrknu na to. Za takovou cenu
    Re: Palčáky - převlekáče19.01.2016
Odpor najednou překoná cena? Jsi dobře prodejnej.☺
     Re: Palčáky - převlekáče19.01.2016
Tvl jdi někam. Vem si, že někdo jako horovýbavu doporučuje armádní žďáráky, boty a batohy. Ty jsou f
      Re: Palčáky - převlekáče20.01.2016
Tak třeba porovnaní žďáráku od Rákosky a z armyshopu: funkčnost stejná, materiál pevnější z armáče,
       Re: Palčáky - převlekáče20.01.2016
Docela dobrou volbou jsou armádní černé GTX rukavice, musíš mít kamaráda u AČR, tam se k nim dostane
      Re: Palčáky - převlekáče20.01.2016
tak váhou většinou jo - armádní věci jsou těžší, ale funkce (u srovnatelného použití) a odolnost je
       Re: Palčáky - převlekáče20.01.2016
Čau Poldo, já jsem nedávno náhodou narazil na hezké palčáky v obchodě se žrádlem - v Albertu. Psali,
        Re: Palčáky - převlekáče20.01.2016
Takže super poměr cena/výkon. Byly levný, ale nestály za nic.

 Vytrvalost16.01.2016
Ahojte Borci, máte někdo nějaký tip na trénink vytrvalosti na fingerboardu? Děkuji za všechny rady...
 Re: Vytrvalost18.01.2016
Ahoj, pokud máš možnost, zkus se poohlédnout po jiném způsobu tréninku vytrvalosti... Na fb jde skvě
  Re: Vytrvalost18.01.2016
na liste je mozne trenovat aj vytrvalost, ale ako pise kolega treba sa vyvarovat tomu ze odides skor

 otázka na tělo horolezců15.01.2016
Prosím vás, je tu někdo kdo mi odpoví na otázku, jak chodí horolezci na velkou, když jsou třeba v 7000 m . n. m. ?
 Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
zasadne do snehu
 Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
v takovéto nadmořské výšce je fyzikálně nemožné konat velkou potřebu, kvůli tlaku, řidkému vzduchu a
  Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
Koukám, že v řídkém vzduchu žije i dost tazatelů Lezce
  Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
v ridkym vzduchu ti nefunguje rit? podle poslednich americkejch vyzkumu lze kadit i na mesici
 Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
Zkus pohledat shittube
 Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
když je kosa a vítr, tak se vykonává potřeba (zvlášť ta velká) ve stanu i ve výrazně nižších nadmořs
  Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
hezky Luky:)
  Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
Hezky pěkně!!! Tos vystřilel takhle od stolu, nebo sis to doma pracně připravoval?
 Re: otázka na tělo horolezců15.01.2016
Někde na tuto otázku vtipně odpověděl J.Rakonsaj
"Hlavně rychle."
  Re: otázka na tělo horolezců18.01.2016
Tyhle témata se tu už řešily. Chtělo by to tnout do skutečně zajímavých problémů.
 Re: otázka na tělo horolezců18.01.2016
Nějaký ucelený povídání nám k tomu řekli např. pod Denali - mrkni na
 Lezeni v okoli stavangeru13.01.2016
Zdar. Na konci dubna se chystam za kamaradem do Stavangeru. Nevíte jestli se tam dá v okolí lozit?
 Re: Lezeni v okoli stavangeru13.01.2016
Je tam toho celkem dost, jištěný i po vlastním, jen si vybrat.
  Re: Lezeni v okoli stavangeru14.01.2016
Díky moc. Spíše jištěný na vlastní nemám dost vybavení. Neznáš nějakého průvodce nebo stránky? Buď j
   Re: Lezeni v okoli stavangeru14.01.2016
Klatring Rogaland, něco jde najít, knížka by měla být z roku 2011
    Re: Lezeni v okoli stavangeru18.01.2016
Ještě jednou moc díky. Vážně jsi mi pomohl.
Michal

 ledy v bielovodske12.01.2016
ahoj, nevite nekdo jak to ted vypada s aktualnima podminkama v bielovodske? - co je natecene a tak....diky
 Re: ledy v bielovodske13.01.2016
Hoj Tome, prej je tam nic. Musíš víc do údolí a do stěn a žlabu. Nejlépe si zavolej Jožkovi Trištovi
  Re: ledy v bielovodske14.01.2016
Ahoj Ondro, diky. psal jsem mu mail ale bez odezvy. Se tam u neho otocime a vysondujeme co a jak.
 Re: ledy v bielovodske14.01.2016
Ahojky, zpráva z dnešního dne, není tam ni, jedině Mrozek je lezitelný ve spodní půlce, ale obtíně s
 Re: ledy v bielovodske14.01.2016
stav se raději a Brnčálku ...
  Re: ledy v bielovodske14.01.2016
Tam co do ledu taky neni nic moc. Tedy hlavne v Kezmaraku to vse odtalo. V pondeli tam prselo a asi
   Re: ledy v bielovodske18.01.2016
v pohode se da lizt mrozek, kaskady a ten led uplne vepredu (nevim, jak se jmenuje). pak jsou ledy v

 Nejlepší stěna v Brně11.01.2016
Slyšel jsem, že nejlepší je to na stěně na Staňkové. I kámoš Káva to říkal. Že prý super tůry. Je to pravda? Není to tam oklouzaný až hrůza?
 Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
Byl jsem tam a bylo skvělé. Doporučuji!
  Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
chodí tam jen zelení mozci.
   Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
A roštěnky?
    Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
nejlepší roštěnky jsou nejblíž Campusu :-)
     Re: Nejlepší stěna v Brně13.01.2016
Lepčí je chodit na bóldrofku
      Re: Nejlepší stěna v Brně14.01.2016
Nejlepsi stena je FBB, muzes aji zakladat ;)
Na stankove jsou fajn rostneky. A zajmavě nahodn

 Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Kvalita diskuze zde se až příliš blíže tomuhle...
"Nostalgie po mýtickém klidu starých obýváků se objevuje i na internetu. Nechápe dodnes nejeden diskutér, že si někdo myslí i něco jinýho, než je zvykem u nich doma na gauči."
 Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
... ano, 2016 bude Rok lidí s názorem. I těch nepodepsaných.
  Re: Kvalita diskuze na lezci12.01.2016
Zásadně nesouhlasím. Nepodepsat se je právo diskutéra a kvalitu diskuse rozhodně neřídí myšlenka pod
   Re: Kvalita diskuze na lezci16.01.2016
To neprojde, kluci svojí neschopnost (kterou záměrně víc nedefinuju) alibizují oldschoolismem, zodpo
 Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Lezec pro me je dobry pouze na inzerci. Diskuzi si radeji ctu na UKC Climbing, lezcke zpravy na Moun
  Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Jestli se Vám úroveň diskuze nelíbí, tak ji obohaťte svými kvalitními příspěvky. Posunete ji tak na
   Re: Kvalita diskuze na lezci16.01.2016
Ja osobne jsem pouze fakticky a velice slusne a korektne zkritizoval prispevek o promitani Alexe Hub
    Re: Kvalita diskuze na lezci17.01.2016
se divis? dostal si tu naservirovany exkluzivni, informacemi bobtnajici hot clanek se super fotkama

 David Bowie11.01.2016
Umřel David Bowie :( ... RIP
 Re: David Bowie11.01.2016
Toz a co vylez:)

Teda krome hudebni hall of fame....
  Re: David Bowie12.01.2016
ano lezci zpravidla nevidí dál než na konec svého lana, většinou ani tam nedohlédnou
   Re: David Bowie12.01.2016
No tak denně zemře po celém světě zhruba 155 000 lidí :-)
    Re: David Bowie12.01.2016
A po vetsine z nich nestekne ani pes. Pak jsou jedinci, kteri do sveta udelaji pomerne velky zarez a
     Re: David Bowie12.01.2016
No a co s tím na lezeckém serveru? Chceš sem vypisovat úmrtí každého, kdo podle tebe byl důležitý?
   Re: David Bowie12.01.2016
Ale proč to cpete sem? Tohle si dejte na svůj fejsbůček...
    Re: David Bowie12.01.2016
Treba facebook nemaji. Jinak toto je komunitni web, pokud nejsi admin asi tezko muzes nekomu prikazo
     Re: David Bowie12.01.2016
Lezecká komunita...a bowie s tím co má co dočinění???
 Re: David Bowie11.01.2016
To byl kdo? Nějaký lezoucí muzikant?
  Re: David Bowie12.01.2016
Lezec nebyl, ale měl dost lezeckou postavu a nosil elasťáky.
   Re: David Bowie12.01.2016
A používal maglajz, akorát ho bral vnitrne
 Re: David Bowie12.01.2016
Zdar, nic proti němu, ale taky bych se přimlouval za to, aby bulvárové články byly jinde. Pokud umře
 Re: David Bowie12.01.2016
vole, staň se houbařem a hledej v lese. ne houby, ale skály. nebo na skalách volný místo co má hlavu
  Re: David Bowie13.01.2016
v roce 2011 jsme s nim lezli Satanovi Soustruzniky na Krkarne. A pak jsme jej (papirovou siluetu v

 Kombinace Z-Clip špička a Camlock pata u stoupacích pásů10.01.2016
Máte někdo zkušenost s touto kombinaci uchycení pásů?

1   ...   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kvalita diskuze na lezci
Kvalita diskuze zde se až příliš blíže tomuhle...
"Nostalgie po mýtickém klidu starých obýváků se objevuje i na internetu. Nechápe dodnes nejeden diskutér, že si někdo myslí i něco jinýho, než je zvykem u nich doma na gauči."
09:50:27 11.01.2016
odpovědět 
 Re: Kvalita diskuze na lezci
... ano, 2016 bude Rok lidí s názorem. I těch nepodepsaných.
 vonkreuz13:11:21 11.01.2016
odpovědět 
  Re: Kvalita diskuze na lezci
Zásadně nesouhlasím. Nepodepsat se je právo diskutéra a kvalitu diskuse rozhodně neřídí myšlenka podepsat/nepodepsat.
Ono opravdu stačí udělat tu diskusi s registrací např. z Facebooku, podobně jako je to např. na Stream.cz. Takovou úpravu stránek zvládne průměrně zdatný uživatel s Facebook developers, ovládající angličtinu, za půl dne.
06:40:22 12.01.2016
odpovědět 
   Re: Kvalita diskuze na lezci
To neprojde, kluci svojí neschopnost (kterou záměrně víc nedefinuju) alibizují oldschoolismem, zodpovědností uživatelů a podobnejma blbostma, místo aby konečně uchopili fakt, že kvalitu jakékoli diskuse určuje moderátor. Podle toho to tu taky vypadá, povětšinou už je tu spíš mrtvo (taky dobrý).
12:31:20 16.01.2016
odpovědět 
 Re: Kvalita diskuze na lezci
Lezec pro me je dobry pouze na inzerci. Diskuzi si radeji ctu na UKC Climbing, lezcke zpravy na Mountain Project. Na urovni navstevniku se mimo jine hodne podepisuje historie zeme, ze ktere pochazi.
15:14:33 11.01.2016
odpovědět 
  Re: Kvalita diskuze na lezci
Jestli se Vám úroveň diskuze nelíbí, tak ji obohaťte svými kvalitními příspěvky. Posunete ji tak na vyšší úroveň. Podle mě je teda v porovnání s jinými internetovými fóry (např. novinky.cz) na celkem slušní úrovni. Jinde člověk brečí. Tady se občas i zasměje.
17:32:54 11.01.2016
odpovědět 
   Re: Kvalita diskuze na lezci
Ja osobne jsem pouze fakticky a velice slusne a korektne zkritizoval prispevek o promitani Alexe Hubera a hned jsem byl smazany, takze o urovni Lezce si uz myslim taky svoje :-(
m.14:31:31 16.01.2016
odpovědět 
    Re: Kvalita diskuze na lezci
se divis? dostal si tu naservirovany exkluzivni, informacemi bobtnajici hot clanek se super fotkama a ty si stezujes... anebo to bylo jinak a slo o 5let starou recyklaci recyklace s fotkami kde kazda byla evidentne z jinych mist? lezec.cz ma jedinou hodnoru a to denicky a db cest. jirkasi moc diky za tohle, ostatni je bohuzel ostudne...
jan10:36:46 17.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi