Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
Bouldry:
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
Hory:
12.Černý 3878
13.Chomová 3836
14.Abt 3757

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231357 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
ZŠ Dukelská - Příbor
Makak LBC - zrušena - Liberec
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Lezec-shop.cz - Štěchovice
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Nejlepší stěna v Brně11.01.2016
Slyšel jsem, že nejlepší je to na stěně na Staňkové. I kámoš Káva to říkal. Že prý super tůry. Je to pravda? Není to tam oklouzaný až hrůza?
 Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
Byl jsem tam a bylo skvělé. Doporučuji!
  Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
chodí tam jen zelení mozci.
   Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
A roštěnky?
    Re: Nejlepší stěna v Brně12.01.2016
nejlepší roštěnky jsou nejblíž Campusu :-)
     Re: Nejlepší stěna v Brně13.01.2016
Lepčí je chodit na bóldrofku
      Re: Nejlepší stěna v Brně14.01.2016
Nejlepsi stena je FBB, muzes aji zakladat ;)
Na stankove jsou fajn rostneky. A zajmavě nahodn

 Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Kvalita diskuze zde se až příliš blíže tomuhle...
"Nostalgie po mýtickém klidu starých obýváků se objevuje i na internetu. Nechápe dodnes nejeden diskutér, že si někdo myslí i něco jinýho, než je zvykem u nich doma na gauči."
 Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
... ano, 2016 bude Rok lidí s názorem. I těch nepodepsaných.
  Re: Kvalita diskuze na lezci12.01.2016
Zásadně nesouhlasím. Nepodepsat se je právo diskutéra a kvalitu diskuse rozhodně neřídí myšlenka pod
   Re: Kvalita diskuze na lezci16.01.2016
To neprojde, kluci svojí neschopnost (kterou záměrně víc nedefinuju) alibizují oldschoolismem, zodpo
 Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Lezec pro me je dobry pouze na inzerci. Diskuzi si radeji ctu na UKC Climbing, lezcke zpravy na Moun
  Re: Kvalita diskuze na lezci11.01.2016
Jestli se Vám úroveň diskuze nelíbí, tak ji obohaťte svými kvalitními příspěvky. Posunete ji tak na
   Re: Kvalita diskuze na lezci16.01.2016
Ja osobne jsem pouze fakticky a velice slusne a korektne zkritizoval prispevek o promitani Alexe Hub
    Re: Kvalita diskuze na lezci17.01.2016
se divis? dostal si tu naservirovany exkluzivni, informacemi bobtnajici hot clanek se super fotkama

 David Bowie11.01.2016
Umřel David Bowie :( ... RIP
 Re: David Bowie11.01.2016
Toz a co vylez:)

Teda krome hudebni hall of fame....
  Re: David Bowie12.01.2016
ano lezci zpravidla nevidí dál než na konec svého lana, většinou ani tam nedohlédnou
   Re: David Bowie12.01.2016
No tak denně zemře po celém světě zhruba 155 000 lidí :-)
    Re: David Bowie12.01.2016
A po vetsine z nich nestekne ani pes. Pak jsou jedinci, kteri do sveta udelaji pomerne velky zarez a
     Re: David Bowie12.01.2016
No a co s tím na lezeckém serveru? Chceš sem vypisovat úmrtí každého, kdo podle tebe byl důležitý?
   Re: David Bowie12.01.2016
Ale proč to cpete sem? Tohle si dejte na svůj fejsbůček...
    Re: David Bowie12.01.2016
Treba facebook nemaji. Jinak toto je komunitni web, pokud nejsi admin asi tezko muzes nekomu prikazo
     Re: David Bowie12.01.2016
Lezecká komunita...a bowie s tím co má co dočinění???
 Re: David Bowie11.01.2016
To byl kdo? Nějaký lezoucí muzikant?
  Re: David Bowie12.01.2016
Lezec nebyl, ale měl dost lezeckou postavu a nosil elasťáky.
   Re: David Bowie12.01.2016
A používal maglajz, akorát ho bral vnitrne
 Re: David Bowie12.01.2016
Zdar, nic proti němu, ale taky bych se přimlouval za to, aby bulvárové články byly jinde. Pokud umře
 Re: David Bowie12.01.2016
vole, staň se houbařem a hledej v lese. ne houby, ale skály. nebo na skalách volný místo co má hlavu
  Re: David Bowie13.01.2016
v roce 2011 jsme s nim lezli Satanovi Soustruzniky na Krkarne. A pak jsme jej (papirovou siluetu v

 Kombinace Z-Clip špička a Camlock pata u stoupacích pásů10.01.2016
Máte někdo zkušenost s touto kombinaci uchycení pásů?

 zip YKK10.01.2016
Ahoj, nevite prosim nekdo, kde se da v Praze sehnat YKK zip? Potreboval bych na lezecky batoh, takze 2 kusy o delce 60 cm..
 Re: zip YKK11.01.2016
Mám roli doma, mohu ti kousek poslat. Nech tady kontakt.
  Re: zip YKK12.01.2016
poslal bys mi prosim mail na troj.hvezda(AT)gmail.com ?
diky.

 Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Ahoj všem! Už delší dobu vím o možnosti upnout do vázání Silvretta 404 nebo 400 horolezecké boty s přední a zadní drážkou. Chci se zeptat, pokud je zde někdo, kdo to někdy zkoušel, jaké to je? Jasně, užasný pocit z jízdy to asi nebude. Ale jde mi jen o př
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Normální. Pokud Ti nejde o nějaké velké sjezdování, tak na to můžeš zapnout cokoliv s pevnou podrážk
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Díky Kubo, přesně na něco takového to chci. A Asola 8000 mám taky:)
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Já měl tahle asola
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Pouzivam novejsi Silvrettu Easy Go na klasickych rovnych skialpech s botami La Sportiva Nepal Top na
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Já osobně tohle vázání považuji za to nelepší, co kdy bylo vyrobené. Je fakt, že je to těžké a želez
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
další výhodou vázání je, že poskytuje mimořádný potenciál ku bastlení, atypickým úpravám a opravám.
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
No já nevím, na Silvretě 400 jsem se lecos nachodil a stojí úplně na hovno! Láme se upevnění hrazdič
    Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
nejsme ve při. uživatelskej komfort je samozřejmě zoufalej. ale zamrznutí pacičky není nic fatálního
     Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
přesně:)
     Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
Akorát, že mi nidky nic na Dynafitu neprasklo, kdežto u silvrety ten plastový bazmek co drží hrazdu
      Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
A nevím, co bys s tím dělal se švýcarákem :-D
       Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
možná to vázání už tak vyběhaný a unavený že prostě umřelo, nebo si do něj kopal trošku razantně, co
        Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?13.01.2016
Diamir udělal materiálovou chybu, kterou hned odstranil, konstrukce se nezměnila. Tu podělanou Silvr
         Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?13.01.2016
Nebyla to ani tak materiálová, jako spíš konstrukční chyba - udělat díru uprostřed nosníku asi nebyl
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Mám blbý achilovky a nedělá mi to na ně dobře, ale funguje to. Dolů je to boj o přežití, nikoliv jíz
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
no záleží. já jsem bejval svého času takovej exot, že jsem v plastovejch asolách lyžovával i na sjez
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
Díky všem za přínosné příspěvky!

 Životnost přední drážky na botách10.01.2016
Chtěl bych si pořídit nějakou botu pro VHT a příležitostné popolézání v zimě. Vím, že kvalitní bota něco stojí, tak mě napadlo si rovnou připlatit a pořídit nějakou, která má drážku na mačky i v předu. Nevíte někdo, jak je to s životností takové drážky? J
 Re: Životnost přední drážky na botách10.01.2016
Drážka vepředu i vzadu Ti vydrží stejně dlouho jako bota.
  Re: Životnost přední drážky na botách10.01.2016
s tim bych uplně nesouhlasil. Někdo kdo je používá hodně nachozené v nevhodnym terénu, tak tu drážku
   Re: Životnost přední drážky na botách12.01.2016
Tak takové boty bych rád viděl. Souhlasím s názorem výš. Vydrží to stejně jako bota, navíc boty s dr

 malta09.01.2016
Prosim jestli byl nekdo v maltatalu at da info o stavu jak to vypada. Hubertus je obezretnej a moc info nema.
 Re: malta09.01.2016
Jestli si myslíš že v Maltě budou za současném stavu ledy, tak se nech vyšetřit.
  Re: malta09.01.2016
Proč myslíš že tam nebudou ledy? V čechách už lezeme a v Maltě se neleze? už tam je určitě něco nate
  Re: malta09.01.2016
He he, ledy tam samozrejme jsou.
 Re: malta09.01.2016
 Slezan - V.Tatry08.01.2016
Ahoj, máte někdo zkušenosti s turistickým ubytováním na Slezanů v poslední době (zima)? Zda se tam dá nabít telefon, WiFi, možnosti vaření atd. Díky za pomoc
 Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
varit na pokoji nedoporucuji, ubytko v pohode, tenky spacak se hodi. Pomer cena vykon dobre.
 Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
Slezan je familierni oznaceni pro Sliezsky dom?
  Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
Ano, přesně tak :-)
   Re: Slezan - V.Tatry10.01.2016
nad tatrama jsem dávno zlomil hůl. než jsem tak učinil, jezdívali jsme do "horských hotelů"
 Re: Slezan - V.Tatry12.01.2016
Byl jsem příjemně překvapený i cenově, i s jídlem, i s ubytkem.

 foto dne08.01.2016
Švýcarsko anektovalo Chamonix?
 Re: foto dne08.01.2016
Zřejmě jo. Autoři by si na to měli dávat pozor.

1   ...   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kvalita diskuze na lezci
Kvalita diskuze zde se až příliš blíže tomuhle...
"Nostalgie po mýtickém klidu starých obýváků se objevuje i na internetu. Nechápe dodnes nejeden diskutér, že si někdo myslí i něco jinýho, než je zvykem u nich doma na gauči."
09:50:27 11.01.2016
odpovědět 
 Re: Kvalita diskuze na lezci
... ano, 2016 bude Rok lidí s názorem. I těch nepodepsaných.
 vonkreuz13:11:21 11.01.2016
odpovědět 
  Re: Kvalita diskuze na lezci
Zásadně nesouhlasím. Nepodepsat se je právo diskutéra a kvalitu diskuse rozhodně neřídí myšlenka podepsat/nepodepsat.
Ono opravdu stačí udělat tu diskusi s registrací např. z Facebooku, podobně jako je to např. na Stream.cz. Takovou úpravu stránek zvládne průměrně zdatný uživatel s Facebook developers, ovládající angličtinu, za půl dne.
06:40:22 12.01.2016
odpovědět 
   Re: Kvalita diskuze na lezci
To neprojde, kluci svojí neschopnost (kterou záměrně víc nedefinuju) alibizují oldschoolismem, zodpovědností uživatelů a podobnejma blbostma, místo aby konečně uchopili fakt, že kvalitu jakékoli diskuse určuje moderátor. Podle toho to tu taky vypadá, povětšinou už je tu spíš mrtvo (taky dobrý).
12:31:20 16.01.2016
odpovědět 
 Re: Kvalita diskuze na lezci
Lezec pro me je dobry pouze na inzerci. Diskuzi si radeji ctu na UKC Climbing, lezcke zpravy na Mountain Project. Na urovni navstevniku se mimo jine hodne podepisuje historie zeme, ze ktere pochazi.
15:14:33 11.01.2016
odpovědět 
  Re: Kvalita diskuze na lezci
Jestli se Vám úroveň diskuze nelíbí, tak ji obohaťte svými kvalitními příspěvky. Posunete ji tak na vyšší úroveň. Podle mě je teda v porovnání s jinými internetovými fóry (např. novinky.cz) na celkem slušní úrovni. Jinde člověk brečí. Tady se občas i zasměje.
17:32:54 11.01.2016
odpovědět 
   Re: Kvalita diskuze na lezci
Ja osobne jsem pouze fakticky a velice slusne a korektne zkritizoval prispevek o promitani Alexe Hubera a hned jsem byl smazany, takze o urovni Lezce si uz myslim taky svoje :-(
m.14:31:31 16.01.2016
odpovědět 
    Re: Kvalita diskuze na lezci
se divis? dostal si tu naservirovany exkluzivni, informacemi bobtnajici hot clanek se super fotkama a ty si stezujes... anebo to bylo jinak a slo o 5let starou recyklaci recyklace s fotkami kde kazda byla evidentne z jinych mist? lezec.cz ma jedinou hodnoru a to denicky a db cest. jirkasi moc diky za tohle, ostatni je bohuzel ostudne...
jan10:36:46 17.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi