zdarte, chci pořídit nějakou výživu na nubukový boty s GTX(leštěněj nubuk a la Hanwag Alaska apod), ale nechci aby pak měly mastnej povrch, chytá se na to bordýlek. Ideální by bylo, aby to udělalo takovej ten nemastnej film. někdo nějaký osvědčený typy?
ahoj, když ne uplně citlivě hrábnu do madla, stává se mi, že si na prstech utrhnu spojnici kůže pod nehtem. je to banalitka, ale štípe to, prasklina se trhá dále a hlavně se blbě hojí a má to sklony k recidivě. někdo nějaký tip co s tím? vitamin bé?díky
Ahoj, hledam partaka na lezeni ledu idealne uz ted v lednu. Bydlim v Karlsruhe a nemam auto, nicmene mam veskere vybaveni do ledu, na hory a mixy... Jsem otevreny jakekoliv oblasti a rad se k nekomu pridam pokud je to mozne. Tim ze jsem bez auta a bydlim
ahoj, když ne uplně citlivě hrábnu do madla, stává se mi, že si na prstech utrhnu spojnici kůže pod nehtem. je to banalitka, ale štípe to, prasklina se trhá dále a hlavně se blbě hojí a má to sklony k recidivě. někdo nějaký tip co s tím? vitamin bé?díky
se mi v životě nestalo. asi to chce nějaký vitamíny. nemáš dlouhý nehty? lez citlivě. madla ti nemůžou dělat problémy. mě se občas z lišt roztrhne spoj na dlani mezi bříškama na prstech na posledním článku. tejpuju
Stává se mi to samé. Vypozorovala jsem, že se to děje častěji a) když je zima (asi proto, že ruce celkově více trpí), za b) když lezu dlouho (například dlouhá vícedélka). Pomáhá mi mast infadolan.
stejny problem. mas suchou kuzi na rukach, muzes ji mastit ale s tim se zas blbe leze. holt nezbyva nez si zvyknout a po lezeni odstraniz zbytky maga, at se ti kuze nevysusuje a promastit. to ze zaliza za nehty je v zime a pri lezeni vicedelek pro me uplne normalni. ale je to dost neprijemne, to uznavam....
prostě kůži musíš mazat. ne před lezením, to je pitomost. ale po lezení a na noc, nebo prostě když vidíš a cítíš že je suchá...já používám na noc Calcium pantotenikum mast. jeden znamej mi řikal, že pro lezení je lepší nepoužívat krémy s obsahem vody. kůže je potom moc jemná a na lezení se opotřebovává rychleji. ještě mám doma lékařskou vazelínu, taky je dobrá. nebo potom ty speciální lezecký balzámy, ale je to drahý jak čert. podle mě stačí tak Calciovka nebo ta lékař.vazelína úpně stejně
No ja nevim, drahy to je, ale co s tim delate, ze by to byl takovy problem? Dostal jsem myslim climb-on ci podobny spalicek toho vosku v plechovce, tak dva roky zpatky a jeste ho mam dost tak na ... Tezko rict, proste mi to moc neubyva. Nemazu pokazdy, ale jen kdyz vidim, ze ruce trpi, at uz mrazem, nebo treba velkym namahanim-sedreny apod. Jinak si je meju pravidelne i po vykonani potreby. Kazdopadne mi ten vosk ale pomaha a za ty prachy si ho koupim stejne sam az mi dojde znovu.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.