Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
33. 10255
Bouldry:
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
33.Stadtherrová 9550
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230733 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 plynova kartuse v Antalyi20.01.2016
Ahoj,
Nevite jeste nekdo, zda li je mozne nekde v Antalyi koupit plynove kartuse se zavitem na VAR? Diky!

 Ledy - jizerky20.01.2016
Ahoj, nebyl někdo v poslední době na ledech v Jizerkách? Jak to vypadá u Kozy, Štolpich případně Jelení chcaní? Díky. Špásik
 Re: Ledy - jizerky20.01.2016
lom v sobotu NULA
  Re: Ledy - jizerky20.01.2016
Špásiku, zkus zavolat do hannibal arény nebo šutru, tam by místňáci mohli vědět, ať tam nejedete zby

 výživa na boty19.01.2016
zdarte, chci pořídit nějakou výživu na nubukový boty s GTX(leštěněj nubuk a la Hanwag Alaska apod), ale nechci aby pak měly mastnej povrch, chytá se na to bordýlek. Ideální by bylo, aby to udělalo takovej ten nemastnej film. někdo nějaký osvědčený typy?
 Re: výživa na boty20.01.2016
Včelí vosk s parafinem (běžně dostupný v každém outdoor shopu) napatlat nechat uschnout a vyleštit k

 Dovča19.01.2016
Ahoj lezci. Můžete mi někdo poradit nějakou oblast v okolí Jindřichova Hradce, Kunžaku a přírodní oblasti Česká Kanada. Díky všem. 

 Kdo byl na El Capitan?19.01.2016
Ahoj, znate nekdo nekoho, kdo lezl na El Capitan / The Nose? Potrebovali bychom nekolik praktickych tipu vymenou za veceri ci flasku :-)
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Záleží,co chcete lézt.Já na radění nejsem,ale kamarád Honza snad jo.Zkus mu zavolat 775100150.
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Cus,
napis me na mail tvidlak(na)pavoucek.cz s cim presne potrebujete poradit a něco snad je
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Já vim, že The Nose lezl Kuba Křovák (xixao) v roce 2011. Kontakt na mejl najdeš v deníčku.
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
co by jsi potřeboval vědět?
 Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
Ahoj,
mame tam pytel na el cap tower, jako zakladni rada nejezdete tam v srpnu:-). Kdybys cht
  Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
A duvod proc ne v srpnu? My to v druhe pulce srpna dali pred 6 rokama za 5 dni a uzivali si ve stene
   Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
Byl jsem tam v srpnu 2008 a teplota byla kolem 100 Farenheita a to v te jizni stene fakt moc neslo.

 lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Ahoj,
jake mate zkusenosti s prepravou lana/presek v prirucnim zavazadle na palube letadla? letim do Turecka.. Je to bez problemu?
diky!
 Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Nikdy žádný problém, do Turecka jsem je měl v příručáku dvakrát.
  Re: lezecky cajky do prirucaku20.01.2016
Tak my když letěli z Turecka (tam v pohodě) muselo lano nekompromisně do zavazadlovýho- podle mě je
 Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Lano nechany ve Spanu v kosi u security checku. NEchal jsem si zavolat i vedouciho securitaku, ale s
 Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Naposled jsem byl u toho kdyz lano v prirucaku z Turecka vyslo na 60E za umozneni prebaleni do velky
  Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Opakovaně létám na Kalymnos s lanem v kabině a nikdy nebyl sebemenší problém. Jinam jsem s lanem v k
 Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Nechali nam sedak a lezecky a i maglajz, ale osma s HMSkou byl problem - nakonec jsme to ukecali, ze
  Re: lezecky cajky do prirucaku20.01.2016
si vzpomínám jako sedmiletej hárant v jednavosumdesátým, jak s tatíčkem a matičkou a malým bratříčke
   Re: lezecky cajky do prirucaku21.01.2016
opakovaně jsem měl problém s lanem a expreskama. sedák s připnutým kýblem neřešili. od té doby máme
    Re: lezecky cajky do prirucaku21.01.2016
jednou jsem sel k soudu a gumy u ramu my vzali karabli s klicema... ze prej to muzu pouzit jako boxe
     Re: lezecky cajky do prirucaku22.01.2016
nebyly to klíče od cely?

 Foto dne19.01.2016
Ty vole, to vypadá absolutně nelezitelně. Všechna čest.
 Re: Foto dne19.01.2016
Nakloň hlavu podle stromů ;-)
  Re: Foto dne19.01.2016
a není to česká republika. takhle jedna z historických zemí koruny české, to jo...
(tývole, d
  Re: Foto dne19.01.2016
To asi nepomuze, viz:
 Re: Foto dne19.01.2016
No, ale hlavně, hlavně to jde i bez mága :)

 trhá se kůže pod nehty18.01.2016
ahoj, když ne uplně citlivě hrábnu do madla, stává se mi, že si na prstech utrhnu spojnici kůže pod nehtem. je to banalitka, ale štípe to, prasklina se trhá dále a hlavně se blbě hojí a má to sklony k recidivě. někdo nějaký tip co s tím? vitamin bé?díky
 Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
se mi v životě nestalo. asi to chce nějaký vitamíny. nemáš dlouhý nehty? lez citlivě. madla ti nemůž
  Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
a nemá ty nehty moc krátký?
   Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
tak krátky je mám, to je fakt, ale ruce taky zrovna nekrémuju, takže to může bejt oboje.dík
 Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
Stává se mi to samé. Vypozorovala jsem, že se to děje častěji a) když je zima (asi proto, že ruce ce
 Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
stejny problem. mas suchou kuzi na rukach, muzes ji mastit ale s tim se zas blbe leze. holt nezbyva
  Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
Moc zkacujes nehty
   Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
spis prave opacny problem, kdyz mam nehty torchu delsi, zustava mi za nimi zbytek mg a pak to vysych
 Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
Nebo zkusit speciální lezecké krémy. Vypadá to jako póza, ale leckdy to funguje :-).
 Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
prostě kůži musíš mazat. ne před lezením, to je pitomost. ale po lezení a na noc, nebo prostě když v
  Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
presne.
k seznamu pridam konopnou mast -Konopela, k dostani v kazdy lekarne za par korun. na
  Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
No ja nevim, drahy to je, ale co s tim delate, ze by to byl takovy problem? Dostal jsem myslim climb
   Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
Viděl bych to obdobně.
    Re: trhá se kůže pod nehty21.01.2016
mažu konopnou vazelinou. doporučuju. možná by šla i hulit.

 Ledy - spolulezeni18.01.2016
Ahoj, hledam partaka na lezeni ledu idealne uz ted v lednu. Bydlim v Karlsruhe a nemam auto, nicmene mam veskere vybaveni do ledu, na hory a mixy... Jsem otevreny jakekoliv oblasti a rad se k nekomu pridam pokud je to mozne. Tim ze jsem bez auta a bydlim
 Re: Ledy - spolulezeni18.01.2016
Jo a pokud se nekdo rozhodne odepsat na email, tak prosim na radek.podskubka@kit.edu Ten puvodni ema
  Re: Ledy - spolulezeni18.01.2016
A o cem chces proboha diskutovat???
   Re: Ledy - spolulezeni19.01.2016
Psal jsem snad nekde ze chci o necem diskutovat?
    Re: Ledy - spolulezeni19.01.2016
Co tedy pohledavas v rubrice "DISKUSE" misto "INZERCE"? Ac fakticky k te diskusi

 huberovci plzen unor17.01.2016
Koukam s napetim na jejich kalendar, a unor uz tam maji celej a o Plzni ani muk. Nejaky update?
 Re: huberovci plzen unor18.01.2016
Zaslechl jsem něco o 23. únoru. Taky se těším.

1   ...   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezecky cajky do prirucaku
Ahoj,
jake mate zkusenosti s prepravou lana/presek v prirucnim zavazadle na palube letadla? letim do Turecka.. Je to bez problemu?
diky!
Hv.11:50:20 19.01.2016
odpovědět 
 Re: lezecky cajky do prirucaku
Nikdy žádný problém, do Turecka jsem je měl v příručáku dvakrát.
Roman13:04:10 19.01.2016
odpovědět 
  Re: lezecky cajky do prirucaku
Tak my když letěli z Turecka (tam v pohodě) muselo lano nekompromisně do zavazadlovýho- podle mě je to jen o tom na koho u kontroly zavazadel narazíš- o ničem jiném. Jo hlavně se pak nehádej- jinak seš v prdeli :-)
22:12:41 20.01.2016
odpovědět 
 Re: lezecky cajky do prirucaku
Lano nechany ve Spanu v kosi u security checku. NEchal jsem si zavolat i vedouciho securitaku, ale stanovisko bylo jasne. Bud bez lana, nebo neletim (security risk...bez vetsich detailu). Bylo stejne tesne pred vyhozenim, takze jsem neresil nejaky dodatecny odbaveni....nicmene je to uz aspon 5 let, tak mozna to je ted jinak.
Tom14:09:25 19.01.2016
odpovědět 
 Re: lezecky cajky do prirucaku
Naposled jsem byl u toho kdyz lano v prirucaku z Turecka vyslo na 60E za umozneni prebaleni do velkyho. O prebaleni expresek z prirucaku rovnou do letistniho kontejneru uz jsem taky slysel.
Honza14:31:55 19.01.2016
odpovědět 
  Re: lezecky cajky do prirucaku
Opakovaně létám na Kalymnos s lanem v kabině a nikdy nebyl sebemenší problém. Jinam jsem s lanem v kabině neletěl
Vláďa14:39:35 19.01.2016
odpovědět 
 Re: lezecky cajky do prirucaku
Nechali nam sedak a lezecky a i maglajz, ale osma s HMSkou byl problem - nakonec jsme to ukecali, ze to nejak poleti v kabine pilota a pak nam to daji, ale pak na nas nejak zapomneli a osmu ani karabli uz jsme nikdy nevideli. A protoze jsme na to nemeli zadne potvrzeni, neslo ani nic reklamovat...
Oboji jim prislo jako moc velke a tezke a mohlo by to byt prej pouzito jako zbran.
Zalezi vylozene na obsluze.
17:43:45 19.01.2016
odpovědět 
  Re: lezecky cajky do prirucaku
si vzpomínám jako sedmiletej hárant v jednavosumdesátým, jak s tatíčkem a matičkou a malým bratříčkem jsme letěli k móři do CCCP, do gruzie, s ilegální cestovní kanceláří přidruženou k národnímu podniku osan, a protože rodičové měli v příručáku křišťálovej lustr (co si objednal jeden z gruzínů a zaplatil za něj desetinásobek české ceny), tak jsem byl pro jistotu vybavenej zálesáckou kudlou na vopasku, což udělalo takový haló, že lustry nikdo neřešil. a poletuchy z aeroflotu mi ten ýbršvuňk s kudlou cestovavší u pilotů v soči-adleru dokonce připnuly zpátky.
Lukas B.22:46:28 20.01.2016
odpovědět 
   Re: lezecky cajky do prirucaku
opakovaně jsem měl problém s lanem a expreskama. sedák s připnutým kýblem neřešili. od té doby máme pro partičku vždy jedno podpalubní zavazadlo kde jsou lana, veškerý železo, tyčky stanu apod.
ale asi to železo fakt nebezpečný je, protože kdybych mohl tak ty blbce na letišti expreskou umlátím :-)
DavidD13:04:33 21.01.2016
odpovědět 
    Re: lezecky cajky do prirucaku
jednou jsem sel k soudu a gumy u ramu my vzali karabli s klicema... ze prej to muzu pouzit jako boxer.. :) argumentace ze ho uplne stejne muzu umlatit holejma rukama a ze to pujde lip neprosla .. :)
16:23:40 21.01.2016
odpovědět 
     Re: lezecky cajky do prirucaku
nebyly to klíče od cely?
08:32:02 22.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi