LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230837 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Prostor Letňany - Praha 9
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 vinořské písky27.01.2016
Zdravím přátelé,
nedávno mě kamarád motivoval, že existuje jakýsi průvodce, který popisuje malé, ale o to krásnější lezení v pražské Vinoři. On ho měl v ruce, ale už ho doma nenašel. Nemáte někdo z Vás něco takového doma?
Předem mockrát děku
 Re: vinořské písky27.01.2016
To bych prosím pěkně taky chtěl :-) Já nenašel průvodčíka, ale dokonce ani ty písky :-(
  Re: vinořské písky27.01.2016
No to už bys mohl rovnou lézt na Proseku :-)

 Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady
 Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Od někoho si je obkresli a vytiskni na 3D tiskárně.
Nebo si kup pořádný mačky :)
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
priklanim se taky ke koupi poradnych macek...ale jinak omotej to izolepou, az to dotrhas, omotej zno
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Ktera 3D tiskarna prosimte umi tisknout z gumy, silikony ci podobne pruznych a mekkych materialu?
   Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
Nechci do toho kecat ale ABS je dostatečně pružný v malých tloušťkách a ABS+ ne ještě o trochu pevně
    Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
A guma to je nejjednodušší, seženeš plát a vystřihneš si ho dle libosti nebo ho necháš vyřezat třeba
     Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
Z materiálů bych asi volil mezi gumou a nějakou tkaninou třeba codra, cordura atd. to se dá v pohodě
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
proč myslíš, že to jsou nějaký podřadný mačky? Že nemaj nálepku BD, Grivel nebo já nevim co ještě ne
   Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
protoze je to merkur, kde se rady povoluji matky a praskaj srouby...zeptej se majitelu, co je intezi
    Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
viz:

 Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady

 marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Hola! Je tu nekdo schopen rict jestli je nejaky zasadnejsi rozdil mezi
marker tour f12 epf a marker tour f12 ?

Jak to vidim ja tak jen rok vyroby,a mirne vytunenejsi tvar ramu. Inac pusoby uplne identiticky. Nahodou nekdo nejel obe
 Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
ještě je myslím rozdíl v té desce pod vázáním ... kov/plast .. tedy asi torzní tuhost
Jinak p
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
To by byl dost radikalni rozdil. Jedinou stopu co jsem o tom nasel je v materialech. U epf je krom p
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
ja mam 102mm pod nohou lyze. od 100 se mi zda tuty stabilnejsi markr nez dimair.

A dy
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Ahoj, epf doporučovali právě pr širší lyže.. Mohla by tam být větší roteč šroubů..
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
To se mi nepodarilo dohleat. Zda se mize at epf nebo "bez epf" maji tu roztec stjnou (ale
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
tak zda se ze epf je opravdu rozsirena roztec na sirsi lyze.sakres. taky to nekde muzou jasne napsat
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Pokud nepotřebuješ freeridový vázko tak nejlevnější dynafity začínaj na cca 5700..
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Prave. A marker tour f12 zacina na 5500.....
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Ono vubec.Ja jsem spekoun.S batohemmam tuty prez 100. Takze kdyz dynafit, tak poradnej (beast...:) )
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Jedna vec je stabilita a druha bezpecnost, ovladani a kvalita. Vychazel jsem z doporuceni lidi co se
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
otom asi zadna. taky rozsireni dynafitu v alpskych zemi a rozsireni diamiru v pujcovnach mluvi za vs
     Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Nejlevnější dynafit je speed. Mám ho, mám podobně kil a žádnej problém, a to ho nijak nešetřim. Klid
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
hmmmmm. toz to je vazne doporuceni. budu to mit prpriste v pameti.
       Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
Marker má jednu nevýhodu, a to přepínání z chůze na sjezd. Rádo to zamrzá a blbě čistí..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
Vidis kdyz uz to rikas.... Pri tom vycvaku se cela chodidlo posune o nejaky 4cm vzad. Marker touvadi
         Re: marker tour f12 epf x marker tour f1229.01.2016
Osobně to je jeden z důvodů, které jsem uváděl výše (Dynafit, Diamir, ATK) ... na všech ostatních vá

 Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Čus odborníci. Co komu nejvíc vyhovovalo jako zátěž pro visy/shyby? Zátěžová vesta, pásky na nohy nebo závaží na sedáku? Nebo na to kašlat a zkoušet viset na 1 ruce?
 Re: Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Pokud nepřekáží tak asi vesta, nebo zátěž do pasu. Jen radši ne na nohy.
  Re: Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Zkus co ti bude vyhovovat. Já jsem kvůli úspoře peněz používal batoh naplněný něčím těžkým (co zrovn
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
asi vesta a když není/na ní není tak široký popruh zezadu přes krk a pověsit na něj kanystr s vodou
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Vesta je dobra z hlediska rozlozeni vahy, batoh simuluje realnou podminku ve stene (mas jinde tezist
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Nedavno jsem si usil pasek s piskem (2a3,5kg) na zacvakavaci presku-levnejsi nez vesta.nebo kotouce
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Rozhodne sedak se sirsim pasem, zatez do predniho oka na smycku. Jde cvicit i s pomerne vysokou vaho
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
A bederka se raduje :))
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Spis brisaky, kterejma neprirozeny zatizeni zad kompenzujes. Jako u vsech cviceni se zatezi, maximal
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
nebo můžeš zmenšovat chyt, a zátěž nepotřebuješ...
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Špatná rada, nejhorší rada...
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
pouč nás anonymní odborníku :)
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Ale prosim Te :-). Tady by ted mela nasledovat asi pulmetrova stat, ale zmensovani chytu (ruznych ty
    Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Azbeste poraď jak trénuješ ty? Očividně sis s závažím už něco odvisel/shyboval. Tak třeba inspiruješ
     Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Zalezi, co chces pomoci visu a shybu trenovat. Respektive zakladni otazka, co chces trenovat a tedy
    Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Tak treba McLeod v knize 9 z 10 .. zrovna moc nedoporucuje cvicit na listach pod pul cm.
     Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Kolik lidi realne uvisi listu 5 mm? Zmensovanim chytu na 4-3-2 uz docili clovek jen jinak polozeny r
      Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Zapomel jsem podpis.
       Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Děkuji, žes to dotyčnému vysvětlil za mne a ušetřil mi práci. Nicméně, pokud chce dřít na 0,5cm lišt
      Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
5 mm udrzet neni problem pro vetsinu lidi, co dele bouldrujou a lezou. A rozhodne je obrovsky rozdil
       Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Tak tohle ja vidim jinak. 5mm je sakra mala lista, aby ji udrzel kazdej, kdo trochu dyl boulderuje.
       Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
To bude mít Filip pacientů.
        Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
to je přeci strategie! špatně poradit, a pak se radovat, jak soupeři odpadávají už při tréninku :D
         Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Mistr "abc" je buď z hoooodně staré školy nebo vůl :-).
          Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Zase bych vsechno neposozoval podle sebe ;). V cem co jsem napsal se mylim? Bud konkretni.
<
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Hele pardon, ale brzdi. Psal jsem, ze zmensovani chytu je cesta. Ne ze si ma nekdo kurvit prsty na 5
            Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Jen tak pro referenci, nejmenší lišta na balkně Transgression je 6mm :-)
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Presne. Profi balkna a nejde pod. Nema to moc smysl. Kdo chce 5mm musi vyrabet a pak na tom utirat p
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
myslíš tohle?
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
neni jich vic typu? ty plastovky visi napr. v BB nad sebou dve, a ta spodni konci tusim trojkou ci d
              Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Progression končí na 10mm
Transgression končí na 6mm
               Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
asi jo , holt voko nemeri.
                Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
každá lišta těchdle dvou desek má na sobě takový malý, leč dobře viditelný čísílko...že by to byly m
                 Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
ahaa, a ja trdlo hloupe sem podle toho delal pocet shybu na ty liste.
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Abych jen nekritizoval :o). Myslim si, ze je mnohem lepsi pro zvyseni maximalni staticke sily prstu
            Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
A co jiný tvary lišt? Třeba kulatý nebo negativní? Tím by šla taky zvýšit zátěž ne?
             Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
No jasne. A nejen listy. Obliny, stisky, dvouprstovky. Vse co uvisis do dejme tomu 6 sec bez zateze
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Uviset se dá opravdu leccos (když to má hranu :), ale je otázka, jestli je to izolovaně tak přínosný
            Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
Něco podobnýho se píše i v Tréninku sportovního lezce.Tuším, že jako hranici tam taky udává 2 cm.
             Re: Zátěž pro visy/shyby29.01.2016
No já to konkrétní číslo mám asi zrovna odtamtud... :) Viset na menších mi přijde spíš jako frajeřin
       Re: Zátěž pro visy/shyby27.01.2016
A ktoré svaly konkrétne to sú v tých prstoch?
        Re: Zátěž pro visy/shyby27.01.2016
A co kdyz svaly v prstech nejsou?
         Re: Zátěž pro visy/shyby28.01.2016
Však sa pýtam "abc", ktoré svaly tam sú, nech som múdrejší.
        Re: Zátěž pro visy/shyby28.01.2016
Musculi lumbricales, končí na bázi druhého článku a taky se podílí na flexi. Ale řekl bych že vzhled
         Re: Zátěž pro visy/shyby29.01.2016
Mm. lumbricale sa upínajú na bázu 1. článku prstov (proximálneho), plusmínus ako mm. interossei - to

 Ledy v Tatrach23.01.2016
Ahoj info z Tater k pátku 22.1.2016
kolem Brnčálky jsou celkem obstojně natečené ledy, takže doporučuji...
 Re: Ledy v Tatrach24.01.2016
já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
 Re: Ledy v Tatrach24.01.2016
já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím

 ledy u kozy23.01.2016
Zdarec netuší někdo v jakém stavu jsou ledy u Kozy v Oldřichově, zda má cenu to aspoň zkoušet se tam vydat...?
 Re: ledy u kozy23.01.2016
nemá led na lezení víceméně není. a to minimum zítra roztaje bohužel. letos moc nenatekl. i ve štolp
  Re: ledy u kozy25.01.2016
V sobotu to bylo ve stavu, že s horním by to nějak šlo. Ale teď to popadá. Nemá cenu tam jezdit.
   Re: ledy u kozy25.01.2016
V sobotu odpoledne v lomu odstavená polská dodávka. Kolem cca 10 - 12 lidí hovořících polsky a rusky

 Nechtěné vypínání TLT vázání21.01.2016
Ahoj,
Můj problém spočívá v nechtěném vypínání paty techového (Dynfit Vertical ST) vázání. Vždy se jedná o vypnutí stranové a stalo se mi to letos už několikrát. Pokaždé jsem vypínací sílu trochu zvýšil, aby se tak již nestalo, nicméně z původních
 Re: Nechtěné vypínání TLT vázání21.01.2016
Zdar, jsem těžší, mám obě osy cca na 6,5 a v pohodě. Zkušenost s nechtěným vypínáním mám jen v přípa
 Re: Nechtěné vypínání TLT vázání21.01.2016
Hm. Delaji to obe lyze? Pokud ne, nemas nahodou povolenou kovovou vlozku na pate boty?

 Re: Nechtěné vypínání TLT vázání21.01.2016
Ahoj,
verticaly byly mekci, nez jsou ted radicaly.
Problem bude asi v ulozeni na cepu.

 škrovád21.01.2016
Nemáte někdo aktuální info ze škrovádu? Dá se?

 Karel Vlček - fotografie20.01.2016
Nevíte jestli jsou někde ke shlédnutí fotografie Karla Vlčka - nějaká stránka,...? Viděl jsem něco a emontaně a skalních oblastech a rád bych se podíval na nějaké další fotky.

1   ...   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi