Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Sportcentrum Forea - Lanškroun
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lano přes rameno?20.01.2016
Ahoj, opakovaně sleduji na stěnách jednu věc. Někteří lezci si vždy před tím, než nastoupí do cesty, dají lano přes rameno a pak si ho při cvakání první presky, složitě sundávají z ramene. Prosím vás, má to nějaký důvod?
 Re: Lano přes rameno?20.01.2016
Jediný skutečně funkční účel je zdroj zábavy, jaký tato podívaná často skýtá.
 Re: Lano přes rameno?20.01.2016
za tím je snaha být velký kluk/holka - nic víc za tím nehledej ...
  Re: Lano přes rameno?20.01.2016
Dlouho jsem mel za to, ze to je brnenska specialitka, protoze jsem to videl poprvy (a pak dlouho jed
   Re: Lano přes rameno?20.01.2016
Je to vsude :). Obcas si tim nekdo pri nestastnem padu ci odskoku pekne obarvi krk na modro..
  Re: Lano přes rameno?20.01.2016
S Brnem to ma spolecny asi tak jenom tolik, ze se to tam zrejme objevuje taky. :) Jinak je to bezny
   Re: Lano přes rameno?20.01.2016
by me zajimalo, kolik lidi takhle to lano do prvni presky ve stresu cvakne opacne. Tyvole jeste honi
 Re: Lano přes rameno?20.01.2016
Podle mě je spíš důležitý jak podává jistič lano a kdy cvakáš. Abys třeba u 2,3 presky neměl nabraný
  Re: Lano přes rameno?21.01.2016
Na umelych stenach jsou všichni magori. Jen ja a moji kamosi jsme jakz takz v pohode.
   Re: Lano přes rameno?21.01.2016
to je sice pekne, ale co na to metodik z listy? proc mlci?
    Re: Lano přes rameno?21.01.2016
:D
    Re: Lano přes rameno?21.01.2016
metodik cvaka az druhe preso to je jasne ne?
 Re: Lano přes rameno?21.01.2016
Tohle tema se tu jiz drive resilo - NO-GO´s na umele stene dle casopisu CLIMB!
 Re: Lano přes rameno?21.01.2016
A ja zase pozoruji, ze posledni dobu byva tento zvyk nahrazen jinym zvykem a to cvakani prvni expres
  Re: Lano přes rameno?21.01.2016
Dalsi zvyk je, ze lidi chodi lezt.. Tento zvyk nahrazuje uplne vsechny zvyky.
 Re: Lano přes rameno?25.01.2016
Lano přes rameno je chyba způsobující zhoršenou manipulace při cvakání prvního jištění až po zranění
  Re: Lano přes rameno?25.01.2016
Ty vole, už když jsem četl ten post, tak jsem si říkal, že mi ten styl někoho připomíná, ale že by t
   Re: Lano přes rameno?26.01.2016
Jo to je ten clanek. Myslim, ze to je velmi instruktivni. Nevim, co sis myslel, ze jsem ten, kdo sis
    Re: Lano přes rameno?26.01.2016
O tobě jsem si nemyslel zhola nic, má reakce směřuje na nick "Kurzy lezení Praha", pod kte
     Re: Lano přes rameno?26.01.2016
to sem pochopil. Co jsem nepochopil, proc resit autora, kdyz poskytnul odpoved, ktera je nejasnejsi
      Re: Lano přes rameno?26.01.2016
Hm, vezmu to trochu zeširoka.

Na netu najdeš téměř cokoliv. To je dobrý. Ale čemu vě
       Re: Lano přes rameno?26.01.2016
porad tomu nerozumim, je to na me nejaky slozity. metainformace, dzungle internetu ...

 Re: Lano přes rameno?25.01.2016
Dělali to staří pískaři, když nastupovali do spáry tak aby se jim nepletlo lano pod nohy. Ke kruhu b
  Re: Lano přes rameno?27.01.2016
To vymyslel a poprvé použil Vilém v krase..
  Re: Lano přes rameno?27.01.2016
To vymyslel a poprvé použil Vilém v krase..
   Re: Lano přes rameno?27.01.2016
Ha, ja vedel, ze to je z Krna :)
  Re: Lano přes rameno?27.01.2016
ty vole to sem nepiš - to skoro vypadá jako logická varianta a rozumný příspěvek :)

 plynova kartuse v Antalyi20.01.2016
Ahoj,
Nevite jeste nekdo, zda li je mozne nekde v Antalyi koupit plynove kartuse se zavitem na VAR? Diky!

 Ledy - jizerky20.01.2016
Ahoj, nebyl někdo v poslední době na ledech v Jizerkách? Jak to vypadá u Kozy, Štolpich případně Jelení chcaní? Díky. Špásik
 Re: Ledy - jizerky20.01.2016
lom v sobotu NULA
  Re: Ledy - jizerky20.01.2016
Špásiku, zkus zavolat do hannibal arény nebo šutru, tam by místňáci mohli vědět, ať tam nejedete zby

 výživa na boty19.01.2016
zdarte, chci pořídit nějakou výživu na nubukový boty s GTX(leštěněj nubuk a la Hanwag Alaska apod), ale nechci aby pak měly mastnej povrch, chytá se na to bordýlek. Ideální by bylo, aby to udělalo takovej ten nemastnej film. někdo nějaký osvědčený typy?
 Re: výživa na boty20.01.2016
Včelí vosk s parafinem (běžně dostupný v každém outdoor shopu) napatlat nechat uschnout a vyleštit k

 Dovča19.01.2016
Ahoj lezci. Můžete mi někdo poradit nějakou oblast v okolí Jindřichova Hradce, Kunžaku a přírodní oblasti Česká Kanada. Díky všem. 

 Kdo byl na El Capitan?19.01.2016
Ahoj, znate nekdo nekoho, kdo lezl na El Capitan / The Nose? Potrebovali bychom nekolik praktickych tipu vymenou za veceri ci flasku :-)
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Záleží,co chcete lézt.Já na radění nejsem,ale kamarád Honza snad jo.Zkus mu zavolat 775100150.
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Cus,
napis me na mail tvidlak(na)pavoucek.cz s cim presne potrebujete poradit a něco snad je
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Já vim, že The Nose lezl Kuba Křovák (xixao) v roce 2011. Kontakt na mejl najdeš v deníčku.
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
co by jsi potřeboval vědět?
 Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
Ahoj,
mame tam pytel na el cap tower, jako zakladni rada nejezdete tam v srpnu:-). Kdybys cht
  Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
A duvod proc ne v srpnu? My to v druhe pulce srpna dali pred 6 rokama za 5 dni a uzivali si ve stene
   Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
Byl jsem tam v srpnu 2008 a teplota byla kolem 100 Farenheita a to v te jizni stene fakt moc neslo.

 lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Ahoj,
jake mate zkusenosti s prepravou lana/presek v prirucnim zavazadle na palube letadla? letim do Turecka.. Je to bez problemu?
diky!
 Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Nikdy žádný problém, do Turecka jsem je měl v příručáku dvakrát.
  Re: lezecky cajky do prirucaku20.01.2016
Tak my když letěli z Turecka (tam v pohodě) muselo lano nekompromisně do zavazadlovýho- podle mě je
 Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Lano nechany ve Spanu v kosi u security checku. NEchal jsem si zavolat i vedouciho securitaku, ale s
 Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Naposled jsem byl u toho kdyz lano v prirucaku z Turecka vyslo na 60E za umozneni prebaleni do velky
  Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Opakovaně létám na Kalymnos s lanem v kabině a nikdy nebyl sebemenší problém. Jinam jsem s lanem v k
 Re: lezecky cajky do prirucaku19.01.2016
Nechali nam sedak a lezecky a i maglajz, ale osma s HMSkou byl problem - nakonec jsme to ukecali, ze
  Re: lezecky cajky do prirucaku20.01.2016
si vzpomínám jako sedmiletej hárant v jednavosumdesátým, jak s tatíčkem a matičkou a malým bratříčke
   Re: lezecky cajky do prirucaku21.01.2016
opakovaně jsem měl problém s lanem a expreskama. sedák s připnutým kýblem neřešili. od té doby máme
    Re: lezecky cajky do prirucaku21.01.2016
jednou jsem sel k soudu a gumy u ramu my vzali karabli s klicema... ze prej to muzu pouzit jako boxe
     Re: lezecky cajky do prirucaku22.01.2016
nebyly to klíče od cely?

 Foto dne19.01.2016
Ty vole, to vypadá absolutně nelezitelně. Všechna čest.
 Re: Foto dne19.01.2016
Nakloň hlavu podle stromů ;-)
  Re: Foto dne19.01.2016
a není to česká republika. takhle jedna z historických zemí koruny české, to jo...
(tývole, d
  Re: Foto dne19.01.2016
To asi nepomuze, viz:
 Re: Foto dne19.01.2016
No, ale hlavně, hlavně to jde i bez mága :)

 trhá se kůže pod nehty18.01.2016
ahoj, když ne uplně citlivě hrábnu do madla, stává se mi, že si na prstech utrhnu spojnici kůže pod nehtem. je to banalitka, ale štípe to, prasklina se trhá dále a hlavně se blbě hojí a má to sklony k recidivě. někdo nějaký tip co s tím? vitamin bé?díky
 Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
se mi v životě nestalo. asi to chce nějaký vitamíny. nemáš dlouhý nehty? lez citlivě. madla ti nemůž
  Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
a nemá ty nehty moc krátký?
   Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
tak krátky je mám, to je fakt, ale ruce taky zrovna nekrémuju, takže to může bejt oboje.dík
 Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
Stává se mi to samé. Vypozorovala jsem, že se to děje častěji a) když je zima (asi proto, že ruce ce
 Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
stejny problem. mas suchou kuzi na rukach, muzes ji mastit ale s tim se zas blbe leze. holt nezbyva
  Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
Moc zkacujes nehty
   Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
spis prave opacny problem, kdyz mam nehty torchu delsi, zustava mi za nimi zbytek mg a pak to vysych
 Re: trhá se kůže pod nehty19.01.2016
Nebo zkusit speciální lezecké krémy. Vypadá to jako póza, ale leckdy to funguje :-).
 Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
prostě kůži musíš mazat. ne před lezením, to je pitomost. ale po lezení a na noc, nebo prostě když v
  Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
presne.
k seznamu pridam konopnou mast -Konopela, k dostani v kazdy lekarne za par korun. na
  Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
No ja nevim, drahy to je, ale co s tim delate, ze by to byl takovy problem? Dostal jsem myslim climb
   Re: trhá se kůže pod nehty20.01.2016
Viděl bych to obdobně.
    Re: trhá se kůže pod nehty21.01.2016
mažu konopnou vazelinou. doporučuju. možná by šla i hulit.

 Ledy - spolulezeni18.01.2016
Ahoj, hledam partaka na lezeni ledu idealne uz ted v lednu. Bydlim v Karlsruhe a nemam auto, nicmene mam veskere vybaveni do ledu, na hory a mixy... Jsem otevreny jakekoliv oblasti a rad se k nekomu pridam pokud je to mozne. Tim ze jsem bez auta a bydlim
 Re: Ledy - spolulezeni18.01.2016
Jo a pokud se nekdo rozhodne odepsat na email, tak prosim na radek.podskubka@kit.edu Ten puvodni ema
  Re: Ledy - spolulezeni18.01.2016
A o cem chces proboha diskutovat???
   Re: Ledy - spolulezeni19.01.2016
Psal jsem snad nekde ze chci o necem diskutovat?
    Re: Ledy - spolulezeni19.01.2016
Co tedy pohledavas v rubrice "DISKUSE" misto "INZERCE"? Ac fakticky k te diskusi

1   ...   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Dovča
Ahoj lezci. Můžete mi někdo poradit nějakou oblast v okolí Jindřichova Hradce, Kunžaku a přírodní oblasti Česká Kanada. Díky všem. 
Kamil21:30:32 19.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1150 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1265 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1419 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi