Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English vinořské písky 27.01.2016 Zdravím přátelé,
nedávno mě kamarád motivoval, že existuje jakýsi průvodce, který popisuje malé, ale o to krásnější lezení v pražské Vinoři. On ho měl v ruce, ale už ho doma nenašel. Nemáte někdo z Vás něco takového doma?
Předem mockrát děku
  Re: vinořské písky 27.01.2016 To bych prosím pěkně taky chtěl :-) Já nenašel průvodčíka, ale dokonce ani ty písky :-(
    Re: vinořské písky 27.01.2016 No to už bys mohl rovnou lézt na Proseku :-)
Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady
  Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Od někoho si je obkresli a vytiskni na 3D tiskárně.
Nebo si kup pořádný mačky :)
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 priklanim se taky ke koupi poradnych macek...ale jinak omotej to izolepou, az to dotrhas, omotej zno
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Ktera 3D tiskarna prosimte umi tisknout z gumy, silikony ci podobne pruznych a mekkych materialu?
      Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 Nechci do toho kecat ale ABS je dostatečně pružný v malých tloušťkách a ABS+ ne ještě o trochu pevně
        Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 A guma to je nejjednodušší, seženeš plát a vystřihneš si ho dle libosti nebo ho necháš vyřezat třeba
          Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 Z materiálů bych asi volil mezi gumou a nějakou tkaninou třeba codra, cordura atd. to se dá v pohodě
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 proč myslíš, že to jsou nějaký podřadný mačky? Že nemaj nálepku BD, Grivel nebo já nevim co ještě ne
      Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 protoze je to merkur, kde se rady povoluji matky a praskaj srouby...zeptej se majitelu, co je intezi
marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Hola! Je tu nekdo schopen rict jestli je nejaky zasadnejsi rozdil mezi
marker tour f12 epf a marker tour f12 ?
Jak to vidim ja tak jen rok vyroby,a mirne vytunenejsi tvar ramu. Inac pusoby uplne identiticky. Nahodou nekdo nejel obe
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 ještě je myslím rozdíl v té desce pod vázáním ... kov/plast .. tedy asi torzní tuhost
Jinak p
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 To by byl dost radikalni rozdil. Jedinou stopu co jsem o tom nasel je v materialech. U epf je krom p
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 ja mam 102mm pod nohou lyze. od 100 se mi zda tuty stabilnejsi markr nez dimair.
A dy
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Ahoj, epf doporučovali právě pr širší lyže.. Mohla by tam být větší roteč šroubů..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 To se mi nepodarilo dohleat. Zda se mize at epf nebo "bez epf" maji tu roztec stjnou (ale
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 tak zda se ze epf je opravdu rozsirena roztec na sirsi lyze.sakres. taky to nekde muzou jasne napsat
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Pokud nepotřebuješ freeridový vázko tak nejlevnější dynafity začínaj na cca 5700..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Prave. A marker tour f12 zacina na 5500.....
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Ono vubec.Ja jsem spekoun.S batohemmam tuty prez 100. Takze kdyz dynafit, tak poradnej (beast...:) )
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Jedna vec je stabilita a druha bezpecnost, ovladani a kvalita. Vychazel jsem z doporuceni lidi co se
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 otom asi zadna. taky rozsireni dynafitu v alpskych zemi a rozsireni diamiru v pujcovnach mluvi za vs
          Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Nejlevnější dynafit je speed. Mám ho, mám podobně kil a žádnej problém, a to ho nijak nešetřim. Klid
            Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 hmmmmm. toz to je vazne doporuceni. budu to mit prpriste v pameti.
              Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 Marker má jednu nevýhodu, a to přepínání z chůze na sjezd. Rádo to zamrzá a blbě čistí..
                Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 Vidis kdyz uz to rikas.... Pri tom vycvaku se cela chodidlo posune o nejaky 4cm vzad. Marker touvadi
                  Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 29.01.2016 Osobně to je jeden z důvodů, které jsem uváděl výše (Dynafit, Diamir, ATK) ... na všech ostatních vá
Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Čus odborníci. Co komu nejvíc vyhovovalo jako zátěž pro visy/shyby? Zátěžová vesta, pásky na nohy nebo závaží na sedáku? Nebo na to kašlat a zkoušet viset na 1 ruce?
  Re: Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Pokud nepřekáží tak asi vesta, nebo zátěž do pasu. Jen radši ne na nohy.
    Re: Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Zkus co ti bude vyhovovat. Já jsem kvůli úspoře peněz používal batoh naplněný něčím těžkým (co zrovn
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 asi vesta a když není/na ní není tak široký popruh zezadu přes krk a pověsit na něj kanystr s vodou
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Vesta je dobra z hlediska rozlozeni vahy, batoh simuluje realnou podminku ve stene (mas jinde tezist
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Nedavno jsem si usil pasek s piskem (2a3,5kg) na zacvakavaci presku-levnejsi nez vesta.nebo kotouce
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Rozhodne sedak se sirsim pasem, zatez do predniho oka na smycku. Jde cvicit i s pomerne vysokou vaho
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 A bederka se raduje :))
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Spis brisaky, kterejma neprirozeny zatizeni zad kompenzujes. Jako u vsech cviceni se zatezi, maximal
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 nebo můžeš zmenšovat chyt, a zátěž nepotřebuješ...
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Špatná rada, nejhorší rada...
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 pouč nás anonymní odborníku :)
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Ale prosim Te :-). Tady by ted mela nasledovat asi pulmetrova stat, ale zmensovani chytu (ruznych ty
        Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Azbeste poraď jak trénuješ ty? Očividně sis s závažím už něco odvisel/shyboval. Tak třeba inspiruješ
          Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Zalezi, co chces pomoci visu a shybu trenovat. Respektive zakladni otazka, co chces trenovat a tedy
        Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Tak treba McLeod v knize 9 z 10 .. zrovna moc nedoporucuje cvicit na listach pod pul cm.
          Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Kolik lidi realne uvisi listu 5 mm? Zmensovanim chytu na 4-3-2 uz docili clovek jen jinak polozeny r
            Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Zapomel jsem podpis.
              Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Děkuji, žes to dotyčnému vysvětlil za mne a ušetřil mi práci. Nicméně, pokud chce dřít na 0,5cm lišt
            Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 5 mm udrzet neni problem pro vetsinu lidi, co dele bouldrujou a lezou. A rozhodne je obrovsky rozdil
              Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Tak tohle ja vidim jinak. 5mm je sakra mala lista, aby ji udrzel kazdej, kdo trochu dyl boulderuje.
              Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 To bude mít Filip pacientů.
                Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 to je přeci strategie! špatně poradit, a pak se radovat, jak soupeři odpadávají už při tréninku :D
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Mistr "abc" je buď z hoooodně staré školy nebo vůl :-).
                    Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Zase bych vsechno neposozoval podle sebe ;). V cem co jsem napsal se mylim? Bud konkretni.
<
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Hele pardon, ale brzdi. Psal jsem, ze zmensovani chytu je cesta. Ne ze si ma nekdo kurvit prsty na 5
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Jen tak pro referenci, nejmenší lišta na balkně Transgression je 6mm :-)
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Presne. Profi balkna a nejde pod. Nema to moc smysl. Kdo chce 5mm musi vyrabet a pak na tom utirat p
                            Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Progression končí na 10mm
Transgression končí na 6mm
                              Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 asi jo , holt voko nemeri.
                                Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 každá lišta těchdle dvou desek má na sobě takový malý, leč dobře viditelný čísílko...že by to byly m
                                  Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 ahaa, a ja trdlo hloupe sem podle toho delal pocet shybu na ty liste.
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Abych jen nekritizoval :o). Myslim si, ze je mnohem lepsi pro zvyseni maximalni staticke sily prstu
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 A co jiný tvary lišt? Třeba kulatý nebo negativní? Tím by šla taky zvýšit zátěž ne?
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 No jasne. A nejen listy. Obliny, stisky, dvouprstovky. Vse co uvisis do dejme tomu 6 sec bez zateze
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Uviset se dá opravdu leccos (když to má hranu :), ale je otázka, jestli je to izolovaně tak přínosný
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 Něco podobnýho se píše i v Tréninku sportovního lezce.Tuším, že jako hranici tam taky udává 2 cm.
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 29.01.2016 No já to konkrétní číslo mám asi zrovna odtamtud... :) Viset na menších mi přijde spíš jako frajeřin
              Re: Zátěž pro visy/shyby 27.01.2016 A ktoré svaly konkrétne to sú v tých prstoch?
                Re: Zátěž pro visy/shyby 27.01.2016 A co kdyz svaly v prstech nejsou?
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 28.01.2016 Však sa pýtam "abc", ktoré svaly tam sú, nech som múdrejší.
                Re: Zátěž pro visy/shyby 28.01.2016 Musculi lumbricales, končí na bázi druhého článku a taky se podílí na flexi. Ale řekl bych že vzhled
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 29.01.2016 Mm. lumbricale sa upínajú na bázu 1. článku prstov (proximálneho), plusmínus ako mm. interossei - to
Ledy v Tatrach 23.01.2016 Ahoj info z Tater k pátku 22.1.2016
kolem Brnčálky jsou celkem obstojně natečené ledy, takže doporučuji...
  Re: Ledy v Tatrach 24.01.2016 já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
  Re: Ledy v Tatrach 24.01.2016 já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
ledy u kozy 23.01.2016 Zdarec netuší někdo v jakém stavu jsou ledy u Kozy v Oldřichově, zda má cenu to aspoň zkoušet se tam vydat...?
  Re: ledy u kozy 23.01.2016 nemá led na lezení víceméně není. a to minimum zítra roztaje bohužel. letos moc nenatekl. i ve štolp
    Re: ledy u kozy 25.01.2016 V sobotu to bylo ve stavu, že s horním by to nějak šlo. Ale teď to popadá. Nemá cenu tam jezdit.
      Re: ledy u kozy 25.01.2016 V sobotu odpoledne v lomu odstavená polská dodávka. Kolem cca 10 - 12 lidí hovořících polsky a rusky
Nechtěné vypínání TLT vázání 21.01.2016 Ahoj,
Můj problém spočívá v nechtěném vypínání paty techového (Dynfit Vertical ST) vázání. Vždy se jedná o vypnutí stranové a stalo se mi to letos už několikrát. Pokaždé jsem vypínací sílu trochu zvýšil, aby se tak již nestalo, nicméně z původních
  Re: Nechtěné vypínání TLT vázání 21.01.2016 Zdar, jsem těžší, mám obě osy cca na 6,5 a v pohodě. Zkušenost s nechtěným vypínáním mám jen v přípa
  Re: Nechtěné vypínání TLT vázání 21.01.2016 Hm. Delaji to obe lyze? Pokud ne, nemas nahodou povolenou kovovou vlozku na pate boty?
  Re: Nechtěné vypínání TLT vázání 21.01.2016 Ahoj,
verticaly byly mekci, nez jsou ted radicaly.
Problem bude asi v ulozeni na cepu.
škrovád 21.01.2016 Nemáte někdo aktuální info ze škrovádu? Dá se?
Karel Vlček - fotografie 20.01.2016 Nevíte jestli jsou někde ke shlédnutí fotografie Karla Vlčka - nějaká stránka,...? Viděl jsem něco a emontaně a skalních oblastech a rád bych se podíval na nějaké další fotky.
1
...
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: