Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 37.Barták 10172 38.??? 10166 39.Zedek 10164 Bouldry: 37.Rychtrmoc 9400 38.Černý 9334 39.H2 9306 Hory: 23.X. 2532 24.Opice 2510 25.Moravcová 2460
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lano přes rameno? 20.01.2016 Ahoj, opakovaně sleduji na stěnách jednu věc. Někteří lezci si vždy před tím, než nastoupí do cesty, dají lano přes rameno a pak si ho při cvakání první presky, složitě sundávají z ramene. Prosím vás, má to nějaký důvod?
  Re: Lano přes rameno? 20.01.2016 Jediný skutečně funkční účel je zdroj zábavy, jaký tato podívaná často skýtá.
  Re: Lano přes rameno? 20.01.2016 za tím je snaha být velký kluk/holka - nic víc za tím nehledej ...
    Re: Lano přes rameno? 20.01.2016 Dlouho jsem mel za to, ze to je brnenska specialitka, protoze jsem to videl poprvy (a pak dlouho jed
      Re: Lano přes rameno? 20.01.2016 Je to vsude :). Obcas si tim nekdo pri nestastnem padu ci odskoku pekne obarvi krk na modro..
    Re: Lano přes rameno? 20.01.2016 S Brnem to ma spolecny asi tak jenom tolik, ze se to tam zrejme objevuje taky. :) Jinak je to bezny
      Re: Lano přes rameno? 20.01.2016 by me zajimalo, kolik lidi takhle to lano do prvni presky ve stresu cvakne opacne. Tyvole jeste honi
  Re: Lano přes rameno? 20.01.2016 Podle mě je spíš důležitý jak podává jistič lano a kdy cvakáš. Abys třeba u 2,3 presky neměl nabraný
    Re: Lano přes rameno? 21.01.2016 Na umelych stenach jsou všichni magori. Jen ja a moji kamosi jsme jakz takz v pohode.
      Re: Lano přes rameno? 21.01.2016 to je sice pekne, ale co na to metodik z listy? proc mlci?
        Re: Lano přes rameno? 21.01.2016 :D
        Re: Lano přes rameno? 21.01.2016 metodik cvaka az druhe preso to je jasne ne?
    Re: Lano přes rameno? 21.01.2016 Dalsi zvyk je, ze lidi chodi lezt.. Tento zvyk nahrazuje uplne vsechny zvyky.
  Re: Lano přes rameno? 25.01.2016 Lano přes rameno je chyba způsobující zhoršenou manipulace při cvakání prvního jištění až po zranění
    Re: Lano přes rameno? 25.01.2016 Ty vole, už když jsem četl ten post, tak jsem si říkal, že mi ten styl někoho připomíná, ale že by t
      Re: Lano přes rameno? 26.01.2016 Jo to je ten clanek. Myslim, ze to je velmi instruktivni. Nevim, co sis myslel, ze jsem ten, kdo sis
        Re: Lano přes rameno? 26.01.2016 O tobě jsem si nemyslel zhola nic, má reakce směřuje na nick "Kurzy lezení Praha", pod kte
          Re: Lano přes rameno? 26.01.2016 to sem pochopil. Co jsem nepochopil, proc resit autora, kdyz poskytnul odpoved, ktera je nejasnejsi
            Re: Lano přes rameno? 26.01.2016 Hm, vezmu to trochu zeširoka.
Na netu najdeš téměř cokoliv. To je dobrý. Ale čemu vě
              Re: Lano přes rameno? 26.01.2016 porad tomu nerozumim, je to na me nejaky slozity. metainformace, dzungle internetu ...
  Re: Lano přes rameno? 25.01.2016 Dělali to staří pískaři, když nastupovali do spáry tak aby se jim nepletlo lano pod nohy. Ke kruhu b
    Re: Lano přes rameno? 27.01.2016 To vymyslel a poprvé použil Vilém v krase..
    Re: Lano přes rameno? 27.01.2016 To vymyslel a poprvé použil Vilém v krase..
      Re: Lano přes rameno? 27.01.2016 Ha, ja vedel, ze to je z Krna :)
    Re: Lano přes rameno? 27.01.2016 ty vole to sem nepiš - to skoro vypadá jako logická varianta a rozumný příspěvek :)
plynova kartuse v Antalyi 20.01.2016 Ahoj,
Nevite jeste nekdo, zda li je mozne nekde v Antalyi koupit plynove kartuse se zavitem na VAR? Diky!
Ledy - jizerky 20.01.2016 Ahoj, nebyl někdo v poslední době na ledech v Jizerkách? Jak to vypadá u Kozy, Štolpich případně Jelení chcaní? Díky. Špásik
  Re: Ledy - jizerky 20.01.2016 lom v sobotu NULA
    Re: Ledy - jizerky 20.01.2016 Špásiku, zkus zavolat do hannibal arény nebo šutru, tam by místňáci mohli vědět, ať tam nejedete zby
výživa na boty 19.01.2016 zdarte, chci pořídit nějakou výživu na nubukový boty s GTX(leštěněj nubuk a la Hanwag Alaska apod), ale nechci aby pak měly mastnej povrch, chytá se na to bordýlek. Ideální by bylo, aby to udělalo takovej ten nemastnej film. někdo nějaký osvědčený typy?
  Re: výživa na boty 20.01.2016 Včelí vosk s parafinem (běžně dostupný v každém outdoor shopu) napatlat nechat uschnout a vyleštit k
Dovča 19.01.2016 Ahoj lezci. Můžete mi někdo poradit nějakou oblast v okolí Jindřichova Hradce, Kunžaku a přírodní oblasti Česká Kanada. Díky všem.
Kdo byl na El Capitan? 19.01.2016 Ahoj, znate nekdo nekoho, kdo lezl na El Capitan / The Nose? Potrebovali bychom nekolik praktickych tipu vymenou za veceri ci flasku :-)
  Re: Kdo byl na El Capitan? 21.01.2016 Záleží,co chcete lézt.Já na radění nejsem,ale kamarád Honza snad jo.Zkus mu zavolat 775100150.
  Re: Kdo byl na El Capitan? 21.01.2016 Cus,
napis me na mail tvidlak(na)pavoucek.cz s cim presne potrebujete poradit a něco snad je
  Re: Kdo byl na El Capitan? 21.01.2016 Já vim, že The Nose lezl Kuba Křovák (xixao) v roce 2011. Kontakt na mejl najdeš v deníčku.
  Re: Kdo byl na El Capitan? 21.01.2016 co by jsi potřeboval vědět?
  Re: Kdo byl na El Capitan? 22.01.2016 Ahoj,
mame tam pytel na el cap tower, jako zakladni rada nejezdete tam v srpnu:-). Kdybys cht
    Re: Kdo byl na El Capitan? 22.01.2016 A duvod proc ne v srpnu? My to v druhe pulce srpna dali pred 6 rokama za 5 dni a uzivali si ve stene
      Re: Kdo byl na El Capitan? 22.01.2016 Byl jsem tam v srpnu 2008 a teplota byla kolem 100 Farenheita a to v te jizni stene fakt moc neslo.
lezecky cajky do prirucaku 19.01.2016 Ahoj,
jake mate zkusenosti s prepravou lana/presek v prirucnim zavazadle na palube letadla? letim do Turecka.. Je to bez problemu?
diky!
  Re: lezecky cajky do prirucaku 19.01.2016 Nikdy žádný problém, do Turecka jsem je měl v příručáku dvakrát.
    Re: lezecky cajky do prirucaku 20.01.2016 Tak my když letěli z Turecka (tam v pohodě) muselo lano nekompromisně do zavazadlovýho- podle mě je
  Re: lezecky cajky do prirucaku 19.01.2016 Lano nechany ve Spanu v kosi u security checku. NEchal jsem si zavolat i vedouciho securitaku, ale s
  Re: lezecky cajky do prirucaku 19.01.2016 Naposled jsem byl u toho kdyz lano v prirucaku z Turecka vyslo na 60E za umozneni prebaleni do velky
    Re: lezecky cajky do prirucaku 19.01.2016 Opakovaně létám na Kalymnos s lanem v kabině a nikdy nebyl sebemenší problém. Jinam jsem s lanem v k
  Re: lezecky cajky do prirucaku 19.01.2016 Nechali nam sedak a lezecky a i maglajz, ale osma s HMSkou byl problem - nakonec jsme to ukecali, ze
    Re: lezecky cajky do prirucaku 20.01.2016 si vzpomínám jako sedmiletej hárant v jednavosumdesátým, jak s tatíčkem a matičkou a malým bratříčke
      Re: lezecky cajky do prirucaku 21.01.2016 opakovaně jsem měl problém s lanem a expreskama. sedák s připnutým kýblem neřešili. od té doby máme
        Re: lezecky cajky do prirucaku 21.01.2016 jednou jsem sel k soudu a gumy u ramu my vzali karabli s klicema... ze prej to muzu pouzit jako boxe
          Re: lezecky cajky do prirucaku 22.01.2016 nebyly to klíče od cely?
Foto dne 19.01.2016 Ty vole, to vypadá absolutně nelezitelně. Všechna čest.
  Re: Foto dne 19.01.2016 Nakloň hlavu podle stromů ;-)
    Re: Foto dne 19.01.2016 a není to česká republika. takhle jedna z historických zemí koruny české, to jo...
(tývole, d
    Re: Foto dne 19.01.2016 To asi nepomuze, viz:
  Re: Foto dne 19.01.2016 No, ale hlavně, hlavně to jde i bez mága :)
trhá se kůže pod nehty 18.01.2016 ahoj, když ne uplně citlivě hrábnu do madla, stává se mi, že si na prstech utrhnu spojnici kůže pod nehtem. je to banalitka, ale štípe to, prasklina se trhá dále a hlavně se blbě hojí a má to sklony k recidivě. někdo nějaký tip co s tím? vitamin bé?díky
  Re: trhá se kůže pod nehty 19.01.2016 se mi v životě nestalo. asi to chce nějaký vitamíny. nemáš dlouhý nehty? lez citlivě. madla ti nemůž
    Re: trhá se kůže pod nehty 19.01.2016 a nemá ty nehty moc krátký?
      Re: trhá se kůže pod nehty 19.01.2016 tak krátky je mám, to je fakt, ale ruce taky zrovna nekrémuju, takže to může bejt oboje.dík
  Re: trhá se kůže pod nehty 19.01.2016 Stává se mi to samé. Vypozorovala jsem, že se to děje častěji a) když je zima (asi proto, že ruce ce
  Re: trhá se kůže pod nehty 19.01.2016 stejny problem. mas suchou kuzi na rukach, muzes ji mastit ale s tim se zas blbe leze. holt nezbyva
    Re: trhá se kůže pod nehty 19.01.2016 Moc zkacujes nehty
      Re: trhá se kůže pod nehty 20.01.2016 spis prave opacny problem, kdyz mam nehty torchu delsi, zustava mi za nimi zbytek mg a pak to vysych
  Re: trhá se kůže pod nehty 19.01.2016 Nebo zkusit speciální lezecké krémy. Vypadá to jako póza, ale leckdy to funguje :-).
  Re: trhá se kůže pod nehty 20.01.2016 prostě kůži musíš mazat. ne před lezením, to je pitomost. ale po lezení a na noc, nebo prostě když v
    Re: trhá se kůže pod nehty 20.01.2016 presne.
k seznamu pridam konopnou mast -Konopela, k dostani v kazdy lekarne za par korun. na
    Re: trhá se kůže pod nehty 20.01.2016 No ja nevim, drahy to je, ale co s tim delate, ze by to byl takovy problem? Dostal jsem myslim climb
      Re: trhá se kůže pod nehty 20.01.2016 Viděl bych to obdobně.
        Re: trhá se kůže pod nehty 21.01.2016 mažu konopnou vazelinou. doporučuju. možná by šla i hulit.
Ledy - spolulezeni 18.01.2016 Ahoj, hledam partaka na lezeni ledu idealne uz ted v lednu. Bydlim v Karlsruhe a nemam auto, nicmene mam veskere vybaveni do ledu, na hory a mixy... Jsem otevreny jakekoliv oblasti a rad se k nekomu pridam pokud je to mozne. Tim ze jsem bez auta a bydlim
  Re: Ledy - spolulezeni 18.01.2016 Jo a pokud se nekdo rozhodne odepsat na email, tak prosim na radek.podskubka@kit.edu Ten puvodni ema
    Re: Ledy - spolulezeni 18.01.2016 A o cem chces proboha diskutovat???
      Re: Ledy - spolulezeni 19.01.2016 Psal jsem snad nekde ze chci o necem diskutovat?
        Re: Ledy - spolulezeni 19.01.2016 Co tedy pohledavas v rubrice "DISKUSE" misto "INZERCE"? Ac fakticky k te diskusi
1
...
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
...
2263
výživa na boty zdarte, chci pořídit nějakou výživu na nubukový boty s GTX(leštěněj nubuk a la Hanwag Alaska apod), ale nechci aby pak měly mastnej povrch, chytá se na to bordýlek. Ideální by bylo, aby to udělalo takovej ten nemastnej film. někdo nějaký osvědčený typy? miwok 22:27:37 19.01.2016odpovědět
  Re: výživa na boty Včelí vosk s parafinem (běžně dostupný v každém outdoor shopu) napatlat nechat uschnout a vyleštit kartáčem... to že se leskou neznamená že jsou mastné ;-) vvt 07:04:28 20.01.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: