Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
DDM Stříbro - Stříbro
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Šrouby Raveltik s pevnou kličkou31.01.2016
Zdar,máte někdo zkušenost s těmito šrouby? Zajímalo by mě jestli se s nimi pracuje stejně dobře jako s na první pohled stejnymi Grively, na které nedám dopustit? Zajímá mě jen osobní zkušenost. Díky!

 Spolulezec - Južné Tirolsko31.01.2016
Caute, hladam spolulezca na vikendove lezenie , popripade lezenie na stene po praci..v oblasti Vinschgau - Sudtirol, kde momentalne zijem...byvam v mestečku Mals... takze rozne vyjazdy do okolia... je tu zopar oblasti ci uz na IT alebo AT strane.. respekt

 Oprava friendů30.01.2016
Ahoj, mám starší friendy a rád bych na nich vyměnil smyčky. Poradíte kde mi to profesionálně zašijí? Díky
 Re: Oprava friendů31.01.2016
Ahoj, sám si to asi nezašiješ... takže ti zbejvá uzel. (a nebo se domluvit s fajn lidma ze Singing R
  Re: Oprava friendů01.02.2016
přesně tak dutou smyci a vnitřní uzel a máš vystaráno
 Re: Oprava friendů01.02.2016
Anebo přímo do těla frendů cvakej presa a pak smyčky nepotřebuješ.
  Re: Oprava friendů01.02.2016
to se u těch s kovovým koncem nedá moc dobře udělat a je to o pruser až se karabina blbě pohne
   Re: Oprava friendů01.02.2016
v kovových se ještě smyčky nešily, takže jde asi o méně starší
    Re: Oprava friendů04.02.2016
myslel jsem spíš tyhle konce

  Re: Oprava friendů01.02.2016
O tom mel tusim BD nekde zavesene nejake povidani. Ta smyce ma svuj vyznam. U stejneho padu do smyce
   Re: Oprava friendů01.02.2016
Kus "silonovýho" popruhu se dá (samozřejmě ) sešít doma ma stroji kterej to doopravdy pro
    Re: Oprava friendů01.02.2016
Jestli to má dvě tuny, tak je to za a) pod nosností karabin a hlavně pod normou na šité smyčky.
     Re: Oprava friendů02.02.2016
no ale hlavně to převyšuje o dost nosnost vlastního frienda :-)
      Re: Oprava friendů02.02.2016
..a lidskýho těla.
 Re: Oprava friendů02.02.2016
až si to budeš nechávat od Singáče nebo Lanexu (ale tušim že to dělá jedna firma) prošít, vem si pří
  Re: Oprava friendů03.02.2016
kouba to dělá už leta letoucí a málokdy to použiju. Většinou není zas tolik času, aby sis s tím hrál

 Ledy únor 201630.01.2016
Zdar, nemáte někdo tip na dobře natečené ledopády v Rakousku? Chceme jet příští víkend. Díky!
 Re: Ledy únor 201631.01.2016
Zdar, tady u mě v Kolm Saigurn je nateklo parádně - akorát chata se musí rezervovat dost s předstihe
  Re: Ledy únor 201610.02.2016
čau nevíš jak to je ted na víkend s ledama v kolm saigurn?je k tomu nějaký pruvodce?dá se tam přespa

 ferrata asi nebude...30.01.2016
Tak ferrata na Frýdlantské cimbuří byla AOPK zamítnuta. Zdravý rozum, zdá se, zvítězil.
 Re: ferrata asi nebude...30.01.2016
Co v tvem podani znamena "zdravi rozum"? To, co se schoduje s tvym nazorem? :)
  Re: ferrata asi nebude...30.01.2016
Jeho názor bude mít, zdá se, pořád míň hrubek, než Tvůj pravopis :-).
  Re: ferrata asi nebude...30.01.2016
Zdravý rozum mě osobně říká říká, že ferrata je forma vysokohorské turistiky, tzn. způsob, jak se do
   Re: ferrata asi nebude...01.02.2016
radši nemluv o starém lomu - on by se mohl najít nějaký blb stejně jako v Jizerkách, co si najde dot

 Malá Fatra29.01.2016
Zdarte, nebyl teď někdo v poslední době na Malé Fatře? Chystám se tam v pondělí na přechod (Rozsutec-Suchý) a řeším dilema s počasím- množstvím sněhu a hlavně sněžnicema... Brát či nebrat? Dostávám celkem rozporuplné info o počasí z různých webů (mrzne/ne

 Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Ahoj, jaké mi doporučíte šrouby do ledu? Je jedno po čem šáhnu, nebo je nějaký zásadní rozdíl mezi značkami? Volil bych asi ty s kličkou a to sklopnou. Z Vašich skutečností, jaká je nejpoužívanější velikost, pokud se tohle u ledu vůbec dá říct? Řekněme al
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš moc vrazit, tak si kup rovnou Grivel nebo Petzl. Ušetříš peníze v budoucnu.
  Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jojo..Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Šel bych do BD nebo Petzlu (ty jsou ješte
   Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Díky, v podstatě jsem si něco takového myslel. Děkuji za radu ohledně délek šroubů. Pokud jde o klič
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Ještě ohledně délky. Ty nejkratší většinou nemají certifikaci, protože neudrží to co mají. Resp. šro
     Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
ono jde taky o to co lezes, ze, 40cm bezpecny sroub vsude nejde... ja napr. 17cm pouzivam akorat na
      Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Nevim co lezes ty, ale 17cm bezpecny je a 40cm jsem nikdy nevidel.
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Doted jsem pouzival 50/50 Grivel a BD. No ted mi prislo par vzorku od PETZLu, hlavně ty lehke a mysl
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
nekdo rad klicky nekdo ne, mam oboji, davam prednost napr. Petzlu Sonic, kdyz mas natekly a zmrzly r

 Amaterizmus28.01.2016
Skoda, ze tohle nedali tady na Lezce, to by byla panecku plodna diskuze :-) http://www.nadzemi.cz/hory/ jak-jsme-zase-jednou-prezili

 Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Ahoj,

hledám radu, jak skloubit lezení a posilování. Mojí hlavní otázkou je Váš názor na regeneraci/jak jí urychlit/kolik je potřeba času. Slabinou jsou u mě prsty. Ve dnech, kdy bolí, se snažím posilovat tělo. Tzn. 2x-3x týdně lezení, 2x-
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Díky všem,

určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Díky všem,

určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak asi jedine zacit experimentovat s ubiranim treninkove zateze.

Z bilkovin a sachar
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Posilovna je kontraproduktivni. Bud ches lizt nebo bejt kulturista.

Ja lezl nejlip v
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jak píše judovana. Pokud jedeš takto posilku, asi se moc nezlepsis. Posilovna je dobra v první fázi
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Nesouhlasím - když nemáš dostatečně pevný střed těla, těžko polezeš něco lepšího. Pak se natáhneš ši
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Taky si myslím - ostatně o tom jsem našel pár anglických článků. Převisy mi dělají totální problémy
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Tady to klasici nebudou chtít slyšet, ale lezení je víceméně gymnastika na stěně. Nic víc. Takže tom
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jestli takto intenzivně trénuješ a dělají ti problémy i malé převisy, tak máš jednoznačně problémy s
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
pokud nevylezeš cestu do sedmi(i mnohem těžší)) obtíže kvůli tomu, že nedáš dřep na jedné, tak tvůj
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Otazkou zustava jaky ma posilovna vliv na stred tela. Imho uplne zadny. Stred tela je spis zgymanst
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
No ono poměrně hodně záleží na tom, čemu říkáš "posilovna". Pokud tím nazveme tupé zvedání
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
pravdu dis. +1
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
ktoré partie bez činiek precvičíš velmi špatne?
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Kolik si toho stravil v posilovne, prosimte, ze mas tak jasnou predstavu? :) Posilovna rozhodne neni
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Možná že by stálo za úvahu, kdyby jsi přemýšlel i nad stravou, pokud máš problémy s tuky a výkonnost
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
jsme to co jime. Strava je absolutni zaklad. Redkvickam slava!
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Hodně záleží, jak posiluješ. Pokud to jsou cviky na zpevnění těla, kruhový trénink, tak je to OK. I
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jojo, měřil jsem se na inbody a kamarádka mně i sestavila jídelníček na míru. Měření bylo po třech m
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Podle toho cos napsal si dovolim přihodit názor jen na tu stravu (protože nevíme jak vypadá Tvůj lez
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jo a možná zásadnější postřeh:
To že jsi přišel o svaly a přibral tuky víš naprosto jistě? Po
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila se únava a motivace šla do háje.
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Ach jo, na to se nedá nereagovat. To o těch cukrech a tucích je samozřejmě hloupost. Nebudu to tu ro
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jo, jo, tyhle prispevky jsou nejlepsi! Jasna, rezolutni a univerzalni rada bez jakehokoliv vysvetlen
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Sorry, ale než se tu blbě ptát na fóru, kde každý mele něco jiného, radši sjed par ověřených knížek
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
5x týdně lozit, tak se ani nepodepíšu. Nějaký knihy doporuč... V minulosti jsem jedl třeba jednou de
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
poradím ja - the art and science of low carbohydrate performance. a vypočuj si podcast na trainingbe
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
A jakou má Čaj postavu? Podle toho co píšeš si bohatě vystačíš s lezením. Posilovna je dobrá na zved
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Hledám co nejrychlejší cestu progresu. Na převisy sílu potřebuješ a v těch jsem levej. Ve dnech, kdy
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak jestli tě bolí prsty z šestkových madel v převise na stěně a nebolí tě z držení při zvedání něče
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jestli máš problém s šestkovými pevisy, tak se vykašli na stravu a posilovnu a hlavně lez. Díky tech
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Z madel mě bolí max odřená kůže. Prsty mě bolí z malých sedmičkových nejlépe dvouprstových(uiaa) liš
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Co bolí, to sílí.
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Presne! Ja se proto bodam nozem do svalu predlokti!
           Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak se bodni do krku.
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A jakou má Čaj postavu? Hlava, krk, tělo, 2 ruce a 2 nohy?
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
bude mít silnější krk a muže déle jistit
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Hele podle toho co píšeš tady: ,,Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Na previsy potrebujes hlavne vytrvalost (i kdyz to vetsina lidi, kteri lezou previsy a mysli, jak js
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Jádro? To myslíš jako atomovku?
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
možná by neškodil nějakej úvod jak dlouho lezeš a co lezeš. jestli jsi tragéd jako já, tak jsi jedno
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Lezu cca od srpna a OS na překližce dám 6b+, na skále max 6a+. Jenže po 4rech lezení obden hle jsem
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Byl si pár týdnů nachlazenej? tak to seš asi fakt vyčerpanej....
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Nechci bejt zlej, ale v těchhle obtížnostech vůbec nejde o tréning, stravu a podobné hovadiny. Tady
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
To, že nevylezu takové cesty co jsem lezl před měsícem ještě zkousnu. Mě vadí, že nejspíš přetrénová
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Měsíc není žádná míra pro klasu ani pro svaly.
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jdeš úplně špatnou cestou. U 7- neřeš poměr svalů a tuků. V těchto cestách by jsi se neměl nijak zvl
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Twl,hlavně se neptej tady,ale něco si o tom přečti. Jsi nejspíš "přetrénovanej jako hovado"
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A nebo Viléma z Brna.....ten by taky mohl o kulturistice a lezení slušně poreferovat :D
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak to se rad podivam, jak Kuba Turek se svoji technikou vyleze par 6b+ treba v previsu na Bigwallu
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Nevylezl a nevylezu. Protože jsem skoro nikdy nelezl na umělých stěnách. Nejsem blázen, když venku j
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Pro někoho je blázen kdo leze na překližce, pro jiného ten, kdo si libuje v prolézání křovím zarostl
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
:-) To by mě zajímalo, kdo z Humanity mi tady píše :-)
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
nikdo
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Dyť já Tě respektuju, ale nejsem blázen, aby utrácel svůj čas v zaprášené tělocvičně, když je to ven
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Byl jsi už někdy v nějaké? Dneska se na stěnách už luxuje a zase tak moc zaprášený nebývaj, jako bej
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
Ano ano, o nedozírné hodnotě času K.T. si udělá názor každý čtenář lezce, i ten zcela občasný.
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
myslim že v týhle výkonnostní kategorii bude třeba se na nějakej čas vykašlat na posilování a chvilk
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
lezeš od srpna? to jsi kámo začátečník. tady je potřeba zdůraznit jedno - lez, lez a lez. posilovnu
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
taky myslim... jestli lezes od srpna a na stene lezes 6b+ tak ti gratuluju. za a) uz ted si lepsi ne
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
hm, to neumíš lézt. bez nějaké jedovatosti nebo jízlivosti. lezeš moc krátce a jdeš na to úplně blbě
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
ty vole, jez co ti chutná, ale v rozumný míře, základem je pestrost, nikoli omezení, a trénuj hlavně
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Patxi Usobiada doporučuje kampus 3x týdně 50 minut a ve zbylé dny lezení.
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Ale ten neleze od srpna a v obtížnostech 7-.
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
No jako Patxi u nás leze jenom Adam a pak už nikdo :D
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jo, ale podívej se na Patxiho fotky. Tohle jen z visů a lezení nenaroste :-)
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
no rozhodně takhle nenarostl z posilovny
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A proto jsou všechna ta videa, kde lezci cvičí a předvádějí svůj trénink, určitě fake :-) Třeba A T
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Nejde vůbec o to, co Patxi leze a jak vypadá. Je profesionální trenér, dělá programy jak pro Adama,
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Od Patxiho je to zbytečně předražený systém, na flashbb.cz najdete všechny pomůcky včetně tréninkový
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
To by mě zajímalo, co by si o této aplikaci myslel Ned Feehally.
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Základní program je zadarmo, vyšší fáze stojí necelých 5 EUR, asi podobně stojí knížka od Tefelnera
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
Ta Flash BB appka je zadarmo a vypadá podle toho. nepřehledné, ale darovanému koni, že.... Je to asi
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
To je zas reklama na tu hrůzně drahou fošnu Zlagboard. Je v ní ovšem jedna chyba. Beastmaker nabízí
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním21.02.2016
Ten Zlagboard někdo fakt používá? Mě to přijde jako trochu přetechnizovaný.
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Když po půl roce zalamuješ na překližce v 6b+, tak tě ty prsty bolet nepřestanou. Bouldruj velké pře
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Je to jasné!!!! Chce to hlavně bouldrovat velké převisy a po oblinách :D :D
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Kazdopadne, dostat za par mesicu na 6b+ je super a i kdyz si na to nabiral silu, tak slachy takhle r
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
a jak dlouho trvá, než se zpevní šlachy?
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
pokud lezeš každej tejden, trvá to řádově spíš rok dva než měsíce. Ale víš co, zkus nakouknout do ně
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Máš to nějak složitý - svaly, čísla, stravu... Pokud chceš na nateklý žíly lovit baby, tak se zdržuj

 vinořské písky27.01.2016
Zdravím přátelé,
nedávno mě kamarád motivoval, že existuje jakýsi průvodce, který popisuje malé, ale o to krásnější lezení v pražské Vinoři. On ho měl v ruce, ale už ho doma nenašel. Nemáte někdo z Vás něco takového doma?
Předem mockrát děku
 Re: vinořské písky27.01.2016
To bych prosím pěkně taky chtěl :-) Já nenašel průvodčíka, ale dokonce ani ty písky :-(
  Re: vinořské písky27.01.2016
No to už bys mohl rovnou lézt na Proseku :-)

1   ...   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Rovnováha mezi lezením a posilováním
Ahoj,

hledám radu, jak skloubit lezení a posilování. Mojí hlavní otázkou je Váš názor na regeneraci/jak jí urychlit/kolik je potřeba času. Slabinou jsou u mě prsty. Ve dnech, kdy bolí, se snažím posilovat tělo. Tzn. 2x-3x týdně lezení, 2x-3x posilovna, 1xtýdně sauna, občas kardio. Bohužel po pár měsících tohoto režimu jsem šel paradoxně s tukama nahorů a svaly šly dolů. Výkon v lezení je dost kolísavý. Máte tipy na úpravu rozvrhu?
Lipown14:54:51 27.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký lehčí týden pro lepší regeneraci. Jis kvalitně? Mam na mysli dostatek kvalitních protenu a sacharidu. Spis dostatecne? Alespoň 7-8h denně. Při tomto tréninku co uvadis bys nemel pít skoro zadny alkohol...
honza k.15:33:56 27.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Díky všem,

určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám rychlý metabolismus, s tukama na tom nejsem úplně hrozně - jím pravidelně 6x denně, nic tučnýho. Bílkovin mám denně cca 150-170g, sacharidu kolem 300g. Spíš mě vadí ten úbytek svaloviny. Prioritou je pro mě lezení, ale nechci vypadat jak vyžle :). Čekat, než mě přebolí šlachy na prstech nevydržim.
Lipown16:15:33 27.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Díky všem,

určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám rychlý metabolismus, s tukama na tom nejsem úplně hrozně - jím pravidelně 6x denně, nic tučnýho. Bílkovin mám denně cca 150-170g, sacharidu kolem 300g. Spíš mě vadí ten úbytek svaloviny. Prioritou je pro mě lezení, ale nechci vypadat jak vyžle :). Čekat, než mě přebolí šlachy na prstech nevydržim.
Lipown16:15:35 27.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Tak asi jedine zacit experimentovat s ubiranim treninkove zateze.

Z bilkovin a sacharidu mas 1800 Kj denne, to by samo o sobe nemelo vest k nabirani. Ale jiste k tomu prijimas i tuky? Kolik a jake? Tuky je rozhodne nutne v jidelnicku mit.

Energeticky prijem mas asi OK, jen ubytek svalu a pribytek tuku muze byt zpusobeny spatnym rozvrzenim prijmu behem dne kdy mas trenink.
Jak mas rozvrstveny prijem sacharidu a bilkovin v prubehu dne? Beres sacharidy a rycheljsi bilkoviny ihned po treninku? Take neni spatne si vzit treba 40 g sacharidu a 30 g bilkovin pred treninkem. Na noc prijimas nejake pomalejsi bilkoviny (miscelarni kasein, vajecne, ...)? To je velmi dulezita slozka stravy pri treninku, ktera je casto velmi opomijena. Ciste aminonkyseliny take dost pomahaji pri ztrate svalove hmoty.
12:11:44 28.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Posilovna je kontraproduktivni. Bud ches lizt nebo bejt kulturista.

Ja lezl nejlip v dobe kdy jsem neposilval vubec. Dycky kdyz sem sahl na mucirnu slo leznei do kytek.
Ted to mam stabillizovany na mucirna jednou tydne a lezenijde pomalilinkuan horu.

Behani ani kolo by vadit nemelo. U vesel (nevim jaky dalsi kardio muzes delat) a brusli si uz tak jistejnejsem. Ale opet zalezi kde mas prioritu.

Jeslti lezeni, tak tu mucirnu fakt max jendou tydne, ostatni posilvoani.. spis "posilovani" orientuj ciste lezecky (trax, visy, campus..)

Potkame se v motole na urazech slach s tvalymi nasledky :)
judovana15:33:59 27.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jak píše judovana. Pokud jedeš takto posilku, asi se moc nezlepsis. Posilovna je dobra v první fázi tréninku cca měsíc a pul- dva. Pak ji omez a záměr se na lezecky posilovani- kampus visy shyby atd. Kvalitní jídlo, spánek, nekalit je základ
honza k.15:57:58 27.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Nesouhlasím - když nemáš dostatečně pevný střed těla, těžko polezeš něco lepšího. Pak se natáhneš šikmo nebo v převisu a zadek tě zlomí... Stejně tak je fajn mít super prsty a vytrvalost v nich, ale když máš vysoko stup a nezvedneš se z něj... Síla v těle, vytrvalost a technika musí jít ruku v ruce, jinak k posunu nedojde.
17:08:11 27.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Taky si myslím - ostatně o tom jsem našel pár anglických článků. Převisy mi dělají totální problémy a to stačí malý. Proto bych to rád nakombinoval. Zrovna ten dřep na jedný noze je pro mě maso a kolikrát kvůli tomu něco nevylezu.
Lipown19:52:35 27.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Tady to klasici nebudou chtít slyšet, ale lezení je víceméně gymnastika na stěně. Nic víc. Takže tomu je potřeba přizpůsobit trénink. Stačí se podívat na to, jaké postavy mají lezci na SP. Holky i kluci. To ti samo nenaroste. Samozřejmě je potřeba tomu přizpůsobit silový a vytrvalostní trénink prstů, ale jinak 3/4 tréninku vůbec s lezením nesouvisí. Někde jsem četl rozhovor s Megosem a jeho trenéry a přímo "lezecký trénink" dělá jen cca 30 %. Zbytek, tedy 70 %, je obecný trénink obecný, s lezením nesouvisející.
20:19:31 27.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jestli takto intenzivně trénuješ a dělají ti problémy i malé převisy, tak máš jednoznačně problémy s technikou.
Přestaň dřít jako "hovado" a víc lez (když to jde, tak hlavně venku) a hlavně o tom přemýšlej.
08:38:19 28.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
pokud nevylezeš cestu do sedmi(i mnohem těžší)) obtíže kvůli tomu, že nedáš dřep na jedné, tak tvůj problém není, že nedáš na jedné dřep, ale že jsi lemro na techniku. Zahoď činky a jen lez, sem tam kardio a zase jen lez...nebo posiluj a budeš stále lemro...
glum12:56:25 28.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Otazkou zustava jaky ma posilovna vliv na stred tela. Imho uplne zadny. Stred tela je spis zgymanstiky a atletiky. Priapdne Z cvikuu an stred tela. Obecna mucirna posiluje secko krom stredu tela a nebo strasne nabyras hmotu.
judovana09:06:46 28.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
No ono poměrně hodně záleží na tom, čemu říkáš "posilovna". Pokud tím nazveme tupé zvedání činek, tak máš pravdu. Ale pokud tím nazveme místnost, kde se smyslupně cvičí, tedy kombinace všeho možného, tak pravdu nemáš. V rámci rovnoměrného rozvoje celého těla je podíl cvičení na strojích relativně malý. Určitě to není o zvedání činek a maximálních váhách. Ale některé partie bez činek nebo stojů procvičíš velmi špatně. A třeba zanedbání zadní strany stehen se může z dlouhodobého hlediska vymstít třeba bolestí zad a špatným držením těla. Takže není důležité, zda chodí nebo nechodí do posilovny, ale co tam dělá. Objem, síla, výbušnost, vytrvalost... hodně také záleží na jeho lezeckém stylu. Někdo preferuje spíše dynamičtější přístup s doskoky, někdo je silový typ a protahuje na satiku... Není problém sestavit v posilovně/tělocvičně smyslupný trénink a stejně tak tě umím zničit (v dobrém i špatném) na TRX doma v obýváku.
09:57:51 28.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
pravdu dis. +1
judovana10:18:36 28.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
ktoré partie bez činiek precvičíš velmi špatne?
Peter A.13:29:37 30.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Kolik si toho stravil v posilovne, prosimte, ze mas tak jasnou predstavu? :) Posilovna rozhodne neni kontraproduktivni. Zalezi na tom, jaky si sestavis trenink.. Dobra posilovna ma vybaveni na silovou i vytrvalostni pripravu k kajemukoliv sportu. Nemluvim ovsem o takovych tech posilovnach, kde o cinku nezavadis.
11:53:52 28.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký lehčí týden pro lepší regeneraci. Jis kvalitně? Mam na mysli dostatek kvalitních protenu a sacharidu. Spis dostatecne? Alespoň 7-8h denně. Při tomto tréninku co uvadis bys nemel pít skoro zadny alkohol...
honza k.15:35:11 27.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Možná že by stálo za úvahu, kdyby jsi přemýšlel i nad stravou, pokud máš problémy s tuky a výkonností ;)
Podle mě velmi důležitá složka života, která velmi ovlivňuje jak regeneraci, tak výkonnost.

S tím co jsi napsal, ti stejně nikdo nějak odborně neporadí :D
Kubajz.m15:35:20 27.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
jsme to co jime. Strava je absolutni zaklad. Redkvickam slava!
judovana15:37:19 27.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Hodně záleží, jak posiluješ. Pokud to jsou cviky na zpevnění těla, kruhový trénink, tak je to OK. I když 3x týdně je pro lezce až moc. Zkus raději zařadit specifické posilování ve formě shybů, lana, žebříku apod. S tím přírůstkem tuků to moc nechápu, měřil ses na nějakém Inbody? Nebo tím myslíš, že ti vzrostla hmotnost? To by bylo celkem pochopitelné. Pokud ti ale při tomhle zatížení roste % tuků, je chyba jednoznačně v příjmu potravy.
Došlík16:13:45 27.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jojo, měřil jsem se na inbody a kamarádka mně i sestavila jídelníček na míru. Měření bylo po třech měsících, ona si myslí, že jsem měl naopak málo živin, a že objem jídla si mám zvýšit neboť mám víc aktivit.
Lipown16:18:46 27.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Podle toho cos napsal si dovolim přihodit názor jen na tu stravu (protože nevíme jak vypadá Tvůj lezecký ani posilovací tréning):
Zauvažoval bych nad příjmem tuků a sacharidů. Zkusil bych ubrat sacharidy a přidat tuky. Může to vypadat padlý na hlavu, ale když přijmeš stejný množství kalorií v sacharidech jako v tucích, tak v případě sacharidů má tělo mnohem snazší ukládání ve formě tuků (jde to rovnou) zatimco tuky musí tělo nejdřív rozložit a pak teprve ukládá...
T.16:32:16 27.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jo a možná zásadnější postřeh:
To že jsi přišel o svaly a přibral tuky víš naprosto jistě? Pokud to odvozuješ jen podle toho co Ti ukáže váha, tak je to dost naslepo, protože podle toho nepoznáš, kolik jsi spálil/přibral tuků a kolik Ti ubylo nebo přibylo svaloviny.
T.16:34:48 27.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila se únava a motivace šla do háje. Hodně jsem se musel přesvědčovat. U lezení pokles byl taky, jen jsem to dohnal technikou. Pouvažuju nad kruháčema místo splitů. To s tukama zkusím, hodně lidí co dělá crossfit takové jídelníčky mají - více tuků, zeleniny a minimum sachrů. U těch sacharidu záleží jaké do sebe dostáváš. Snažím se hlavně složité. Je tu někdo kdo kombinuje obojí. Zajímalo by mě třeba jak si vyparcoval postavu Čaj z Brna.
Lipown19:50:07 27.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Ach jo, na to se nedá nereagovat. To o těch cukrech a tucích je samozřejmě hloupost. Nebudu to tu rozebírat, ale je to hloupost už z podstaty.
20:21:06 27.01.2016
odpovědět 
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jo, jo, tyhle prispevky jsou nejlepsi! Jasna, rezolutni a univerzalni rada bez jakehokoliv vysvetleni a ktera navic dost poukazuje, ze hodne stravovacich a treninkovych smeru radci nejak uniklo..
12:16:34 28.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Sorry, ale než se tu blbě ptát na fóru, kde každý mele něco jiného, radši sjed par ověřených knížek o stravě :-). Z toho cos tu napsal vyplývá, že nemáš ani základní přehled, tak to radši neřeš a jen 5x týdně lez a jez podle pocitu a pro zábavu :-).
21:21:37 27.01.2016
odpovědět 
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
5x týdně lozit, tak se ani nepodepíšu. Nějaký knihy doporuč... V minulosti jsem jedl třeba jednou denně a nevadilo mě to. Proto se musim s jídlem hlídat a jíst pravidelně. Spíš by mě zajímal názor člověka co to má podobě - chce lozit i posilovat. A jak to má naplánované, aby se nepřetrénoval.
Lipown21:34:38 27.01.2016
odpovědět 
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
poradím ja - the art and science of low carbohydrate performance. a vypočuj si podcast na trainingbeta s D. MacLeodom. nemáš za čo. :-)
13:36:14 30.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
A jakou má Čaj postavu? Podle toho co píšeš si bohatě vystačíš s lezením. Posilovna je dobrá na zvednutí něčeho, uživit to při lezení skoro nejde a na nějakej speciální tréning máš taky času dost, pokud teda nejsi v něčem vyloženě chabrus.
Willhem21:35:53 27.01.2016
odpovědět 
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Hledám co nejrychlejší cestu progresu. Na převisy sílu potřebuješ a v těch jsem levej. Ve dnech, kdy bolí prsty můžu posilovat nebo dělat kardio...
Lipown21:46:26 27.01.2016
odpovědět 
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Tak jestli tě bolí prsty z šestkových madel v převise na stěně a nebolí tě z držení při zvedání něčeho v posilce, tak nevím čemu říkáš posilování.
Willhem07:19:44 28.01.2016
odpovědět 
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jestli máš problém s šestkovými pevisy, tak se vykašli na stravu a posilovnu a hlavně lez. Díky technice se zlepšíš o mnoho víc. Ale ten populární progres může dlouho trvat. Pochopit lezení je o dost těžší než se zdá.
Důležité je lezení venku, protože vypadá o hodně jinak než uvnitř. Je to ne o protlačení chytu ze stupu u pasu, ale o hledání takového stupu, kdy krok bude nejméně namáhavý. A na stěně je to obvykle obráceně.
H.08:46:12 28.01.2016
odpovědět 
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Z madel mě bolí max odřená kůže. Prsty mě bolí z malých sedmičkových nejlépe dvouprstových(uiaa) lišt.
Lipown08:46:14 28.01.2016
odpovědět 
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Co bolí, to sílí.
Willhem09:04:40 28.01.2016
odpovědět 
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Presne! Ja se proto bodam nozem do svalu predlokti!
12:30:02 28.01.2016
odpovědět 
           Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Tak se bodni do krku.
Willhem12:48:20 28.01.2016
odpovědět 
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
A jakou má Čaj postavu? Hlava, krk, tělo, 2 ruce a 2 nohy?
Bída14:44:19 28.01.2016
odpovědět 
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
bude mít silnější krk a muže déle jistit
Element18:16:30 28.01.2016
odpovědět 
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Hele podle toho co píšeš tady: ,,Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila se únava a motivace šla do háje."

To svědčí spíš o tom, že by jsi měl trochu zvolnit spíš než přidat...ono přetrénování nepomáhá u žádného sportu.... pamatuj že někdy méně je více...
Dříve jsem si taky myslel, že mi posilovna pomůže k rychlejšímu progresu. Nakonec to dopadlo tak, že díky přetrénování a zranění šla výkonnost do háje...
Teď jedu stylem 4x týdně lezení, k tomu někdy bazén, masáž, yoga .... a musím říct že tohle na mě funguje... jak už jsem tady jednou psal tak nepodceňovat jídlo

A pokud ti to nejde v převisech, tak v nich stačí začít více trénovat...stejně tak jako pokud ti nejdou stisky nebo rajbasy a podobně....prostě i když to nejde tak se na to zaměřit a ono to časem půjde ;)
Kubajz.m07:27:53 28.01.2016
odpovědět 
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Na previsy potrebujes hlavne vytrvalost (i kdyz to vetsina lidi, kteri lezou previsy a mysli, jak jsou silni, nerado slysi.. ;) ). Sila prstu neni az tak potrebna. Ale dost se hodi silne bricho a jadro. Zamer spis na anaerobni i aerobni vytrvalost a zkus posilit jadro.
12:20:23 28.01.2016
odpovědět 
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jádro? To myslíš jako atomovku?
15:05:04 30.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
možná by neškodil nějakej úvod jak dlouho lezeš a co lezeš. jestli jsi tragéd jako já, tak jsi jednoznačně přetrénovanej a přemotivovanej a čtrnáct dní přestávky tě zvedne o stupeň. jestli jsi světová špička, tak holt řeš tu stravu...
Lukas B.20:47:34 27.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Lezu cca od srpna a OS na překližce dám 6b+, na skále max 6a+. Jenže po 4rech lezení obden hle jsem rád, že dám 5a :D. Jsem nejspíš hodně přemotivovanej. Teď jsem měl pauzu pár týdnů kvůli nachlazení a takovej pokles ve výkonu už nechci opakovat.
Lipown21:14:22 27.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Byl si pár týdnů nachlazenej? tak to seš asi fakt vyčerpanej....
21:26:35 27.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Nechci bejt zlej, ale v těchhle obtížnostech vůbec nejde o tréning, stravu a podobné hovadiny. Tady jde jenom o techniku. Lez hodně venku na skalách, co nejvíc i lehčích cest, přestaň se panicky bát, lez nohama, nauč se pořádně vést lano, omez lezení, dělej také jiné sporty, co nejvíc, a ty pětko-šestky na jaře zase polezeš.
Kuba Turek21:49:17 27.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
To, že nevylezu takové cesty co jsem lezl před měsícem ještě zkousnu. Mě vadí, že nejspíš přetrénovávám a klesá mě podíl svalů místo toho aby mě rost. Nerad bych byl hubeňour jako jsem byl před začátkem posilování cca dva roky zpět po kterém jsem našel lezení jako můj neoblíbenější sport.
Lipown21:56:12 27.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Měsíc není žádná míra pro klasu ani pro svaly.
Kuba Turek00:16:49 28.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jdeš úplně špatnou cestou. U 7- neřeš poměr svalů a tuků. V těchto cestách by jsi se neměl nijak zvlášť utavit. Je to běžná obtížnost veteránů co si jdou zalézt na žízeň.
Cesta je v přemýšlení (z toho prsty ani ruce nebolí) a lezení mnoha různých cest. Nevyhýbej se ničemu, lez převisy, plotny, sokoly, spáry. Pomůže ti to v této fázi nejvíc. A možná vyměň spolulezce za někoho kdo má nadhled a zkušenosti.
08:51:54 28.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Twl,hlavně se neptej tady,ale něco si o tom přečti. Jsi nejspíš "přetrénovanej jako hovado" a ještě k tomu blbě žereš.Proto ti klesá výkonost a jsi unavenej a nemocnej. Pokud chceš být kulturista a lezec dohromady nakontaktuj přímo Kareše.Poradí ti myslím smysluplněji,než ta grupa co tady mele pátý přes devátý.
09:03:42 28.01.2016
odpovědět 
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
A nebo Viléma z Brna.....ten by taky mohl o kulturistice a lezení slušně poreferovat :D
Eržik10:36:36 28.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Tak to se rad podivam, jak Kuba Turek se svoji technikou vyleze par 6b+ treba v previsu na Bigwallu :).
12:22:57 28.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Nevylezl a nevylezu. Protože jsem skoro nikdy nelezl na umělých stěnách. Nejsem blázen, když venku je tolik krásného lezení na skalách a na horách.
Kuba Turek13:25:43 28.01.2016
odpovědět 
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Pro někoho je blázen kdo leze na překližce, pro jiného ten, kdo si libuje v prolézání křovím zarostlých kvaků. De gustibus non disputandum, soudný a rozumný člověk respektuje záliby ostatních, i když jemu samotnému lákavé nepřipadají.
17:16:17 28.01.2016
odpovědět 
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
:-) To by mě zajímalo, kdo z Humanity mi tady píše :-)
Kuba Turek17:27:39 28.01.2016
odpovědět 
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
nikdo
18:08:48 28.01.2016
odpovědět 
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Dyť já Tě respektuju, ale nejsem blázen, aby utrácel svůj čas v zaprášené tělocvičně, když je to venku daleko zábavnější, no ni?
Kuba Turek01:34:34 29.01.2016
odpovědět 
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Byl jsi už někdy v nějaké? Dneska se na stěnách už luxuje a zase tak moc zaprášený nebývaj, jako bejvávala Aneltova půda :-)
19:56:02 29.01.2016
odpovědět 
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Ano ano, o nedozírné hodnotě času K.T. si udělá názor každý čtenář lezce, i ten zcela občasný.
X.11:51:53 31.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
myslim že v týhle výkonnostní kategorii bude třeba se na nějakej čas vykašlat na posilování a chvilku lízt obden lehký cesty, říká se tomu vytrvalostní tréning, po měsíci dvou Tě to vykopne úplně jinam díky lepší vytrvalosti (překvapivě :-) ) a tomu jak se vylezeš, vykrokuješ, zautomatizuješ...prostě se Ti zlepší vytrvalost i technika.
Ale lepší bude lízt pro radost a s důrazem na techniku.
T.21:58:10 27.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
lezeš od srpna? to jsi kámo začátečník. tady je potřeba zdůraznit jedno - lez, lez a lez. posilovnu můžeš dát taky jednou max 2x týdně, ale pokud se chceš zlepšit v lezení, tak musíš nalézt nejdřív kilometry, ideálně na skalách. až se posuneš někam kolem 7-8uiaa, tak bych zařazoval teprve speciální trénink síly apod...
honza k.07:01:29 28.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
taky myslim... jestli lezes od srpna a na stene lezes 6b+ tak ti gratuluju. za a) uz ted si lepsi nez 50% lezcu na umele stene a za b) tohle zacni resit az polezes 8a a vys... a budes stagnovat. takto si na nejlepsi ceste neco si zle urvat v prstech.... vylezt se na tezke cesty trva nekolik let a ne nekolik mesicu. neblbni!
18:44:13 28.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
hm, to neumíš lézt. bez nějaké jedovatosti nebo jízlivosti. lezeš moc krátce a jdeš na to úplně blbě (pokud nejsi talent od pánaboha, a to asi nejsi, stejně jako 99,9% populace). tuhle obtížnost lezou běžně holky na mateřské co si šáhnou na skálu jednou za tři měsíce, dědulové že bys jim dal korunu, trempové, děti a vůbec obecně lidi, co v posilovně v životě nebyli a neudělají shyb nebo klik.

hele, von to má svým způsobem týpek s ramenama přes celý záda co přijde k překližce rovnou z posilovny dost těžký, protože tu pětku-šestku prostě na prasáka vyshybuje aniž by se postavil na nohu natož aby se vytočil do boku. a ještě mu to navíc komplikuje ego, zvlášť když je z posilovny zvyklej na to že je borec a že zvedne na tomatom mučicím nástroji dvojnásobek než ostatní, a na stěně to prostředí na první pohled vypadá podobně. a vono je asi trošku obtížné přiznat že vlastně neumím nic.
takže bych tak nějak intuitivně navrhoval gymnastiku, prostná, šlaklajnu, jógu, tanec a podobné aktivity, nakonec i to lezení v přírodě na položených cestách, a dočasně na posilovnu zapomenout. a stravu bych nechal koňovi.
Lukas B.10:31:56 29.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
ty vole, jez co ti chutná, ale v rozumný míře, základem je pestrost, nikoli omezení, a trénuj hlavně způsobem, kterej je pro tebe dlouhodobě nosnej, tj dává ti i něco víc než sílu a vytrvalost. pokud si na tréninku nenajdeš něco, co tě bude dlouhodobě bavit, tak budeš výsledky tak akorát zklamanej, po fyzický a hlavně psychický stránce.

základ je to, jak se během tréninku i mimo něj cejtíš, to má na regeneraci těla i jeho výkonost mnohem větší vliv, než vymakaný tréninkový a stravovací plány.

selský rozum21:11:16 27.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Patxi Usobiada doporučuje kampus 3x týdně 50 minut a ve zbylé dny lezení.
00:15:43 28.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Ale ten neleze od srpna a v obtížnostech 7-.
08:53:37 28.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
No jako Patxi u nás leze jenom Adam a pak už nikdo :D
09:05:15 28.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Jo, ale podívej se na Patxiho fotky. Tohle jen z visů a lezení nenaroste :-)
12:01:52 28.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
no rozhodně takhle nenarostl z posilovny
14:00:33 28.01.2016
odpovědět 
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
A proto jsou všechna ta videa, kde lezci cvičí a předvádějí svůj trénink, určitě fake :-) Třeba A Training Session with Sasha DiGiulian? Co jí a Dicki Korbovi za to asi museli zaplatit, že se k takovému podvodu snížili?
14:33:40 28.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Nejde vůbec o to, co Patxi leze a jak vypadá. Je profesionální trenér, dělá programy jak pro Adama, tak i pro začátečníky. To doporučení 3x týdně kampus a mezi tím lezení je pro jeho basic plan. Adamovi ordinuje hodně jiné věci, jako je každodenní třífázový trénink, který si ale bez sebezničení nemůže dovolit nikdo jiný.
Lezec by se svého maxima neměl dopracovat dřív než tak za 2 až 5 let, to bych považoval za přirozený a udržitelný vývoj.
16:11:32 28.01.2016
odpovědět 
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Od Patxiho je to zbytečně předražený systém, na flashbb.cz najdete všechny pomůcky včetně tréninkových programu za mnohem méně.
Kalda20:05:30 29.01.2016
odpovědět 
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
To by mě zajímalo, co by si o této aplikaci myslel Ned Feehally.
Bída22:30:23 29.01.2016
odpovědět 
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Základní program je zadarmo, vyšší fáze stojí necelých 5 EUR, asi podobně stojí knížka od Tefelnera
01:03:12 30.01.2016
odpovědět 
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Ta Flash BB appka je zadarmo a vypadá podle toho. nepřehledné, ale darovanému koni, že.... Je to asi psané pro Beastmaker který taky není zrovna levný a za tu cenu neposkytuje žádnou přidanou hodnotu. Poměr cena výkon mi přijde lepší u zlagboardu. Zlagboard trénink vede, měří, eviduje, dobře vypadá a už jen volbou barev při měření povzbuzuje k výkonu. Když měří délku vizu začne oranžovou barvou a postupně jak se blíží konec se barva měni až do zelené. Zlagboard je úplně jinej level. To jak srovnávat Mercedes s tříkolkou.
11:03:24 31.01.2016
odpovědět 
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
To je zas reklama na tu hrůzně drahou fošnu Zlagboard. Je v ní ovšem jedna chyba. Beastmaker nabízí také aplikace a základní program pro začátečníky i pokročilé je aspoň volně na netu. Má poznámka výše se týkala, jak by se Ned Feehally tvářil na aplikaci FlashBB, kde "lehký trénink" je tak "lehký", že bych ho rozhodně nedoporučoval začátečníkům a těm, které bolí prst už vůbec ne.
Bída15:00:06 31.01.2016
odpovědět 
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Ten Zlagboard někdo fakt používá? Mě to přijde jako trochu přetechnizovaný.
Jirka22:04:30 21.02.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Když po půl roce zalamuješ na překližce v 6b+, tak tě ty prsty bolet nepřestanou. Bouldruj velké převisy po velkých chytech, po oblinách. Dlouhé tahy z chytu do chytu s pevným tělem a stojícíma vohama bez vyvlátí. V opačném případě do roka s lezením končíš. Budeš na tom jako já a 4 z pěti začínajících lezců. Vylezeš svoji první osmu za cenu otejpovaných prstů a hned na to přijde úraz. Musíš se chlape vylézt a posílit na lezení v posilovně nejde! Chceš svaly? Opatrně shybuj (hlídej si lokty), vem TRX.
Ženským se stejně líbí chlap vyrýsovaný a ne hromada masa, co má kulturista
09:36:09 28.01.2016
odpovědět 
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Je to jasné!!!! Chce to hlavně bouldrovat velké převisy a po oblinách :D :D
Lojza10:40:26 28.01.2016
odpovědět 
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Kazdopadne, dostat za par mesicu na 6b+ je super a i kdyz si na to nabiral silu, tak slachy takhle rychle neposilis - proto bolest prstu. Mozna mas jen velke ocekavani a dost to hrotis. Zkus trochu ubrat. V lezeni bohuzel nejde jen o silu, techniku a hlavu, ruku v ruce se silou musi jit i "pevnost" slach a svalovych uponu, jejiz budovani je podstatne pomalejsi proces..
12:28:23 28.01.2016
odpovědět 
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
a jak dlouho trvá, než se zpevní šlachy?
19:22:25 29.01.2016
odpovědět 
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
pokud lezeš každej tejden, trvá to řádově spíš rok dva než měsíce. Ale víš co, zkus nakouknout do nějaký obsáhlejší knížky o lezení, ať tu neházíš zbytečně začátečnický dotazy, který jsou dost náhodný. DOzvíš se toho víc a komplexnějc.
11:38:03 30.01.2016
odpovědět 
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním
Máš to nějak složitý - svaly, čísla, stravu... Pokud chceš na nateklý žíly lovit baby, tak se zdržuj jen v posilovně. Pokud chceš přidat plyn, dej si pár solo výletů do oblíbených skal a když budeš solo lézt do třech metrů od země na každej šutr, co tam potkáš, tak při tom přijdeš na mnohem víc než v diskuzi... A navíc - třeba příště v tvé zase jinačí prekérce nepůjde zrovna proud a co si božíčku počneš?
01:36:12 30.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi