Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Routes: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Boulders: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Mountains: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Malá Fatra 29.01.2016 Zdarte, nebyl teď někdo v poslední době na Malé Fatře? Chystám se tam v pondělí na přechod (Rozsutec-Suchý) a řeším dilema s počasím- množstvím sněhu a hlavně sněžnicema... Brát či nebrat? Dostávám celkem rozporuplné info o počasí z různých webů (mrzne/ne
Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Ahoj, jaké mi doporučíte šrouby do ledu? Je jedno po čem šáhnu, nebo je nějaký zásadní rozdíl mezi značkami? Volil bych asi ty s kličkou a to sklopnou. Z Vašich skutečností, jaká je nejpoužívanější velikost, pokud se tohle u ledu vůbec dá říct? Řekněme al
  Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
  Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
  Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Jestli do toho nechceš moc vrazit, tak si kup rovnou Grivel nebo Petzl. Ušetříš peníze v budoucnu.
    Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Jojo..Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Šel bych do BD nebo Petzlu (ty jsou ješte
      Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Díky, v podstatě jsem si něco takového myslel. Děkuji za radu ohledně délek šroubů. Pokud jde o klič
        Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 Ještě ohledně délky. Ty nejkratší většinou nemají certifikaci, protože neudrží to co mají. Resp. šro
          Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 ono jde taky o to co lezes, ze, 40cm bezpecny sroub vsude nejde... ja napr. 17cm pouzivam akorat na
            Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 Nevim co lezes ty, ale 17cm bezpecny je a 40cm jsem nikdy nevidel.
        Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 Doted jsem pouzival 50/50 Grivel a BD. No ted mi prislo par vzorku od PETZLu, hlavně ty lehke a mysl
        Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 nekdo rad klicky nekdo ne, mam oboji, davam prednost napr. Petzlu Sonic, kdyz mas natekly a zmrzly r
Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Ahoj,
hledám radu, jak skloubit lezení a posilování. Mojí hlavní otázkou je Váš názor na regeneraci/jak jí urychlit/kolik je potřeba času. Slabinou jsou u mě prsty. Ve dnech, kdy bolí, se snažím posilovat tělo. Tzn. 2x-3x týdně lezení, 2x-
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Díky všem,
určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Díky všem,
určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Tak asi jedine zacit experimentovat s ubiranim treninkove zateze.
Z bilkovin a sachar
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Posilovna je kontraproduktivni. Bud ches lizt nebo bejt kulturista.
Ja lezl nejlip v
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Jak píše judovana. Pokud jedeš takto posilku, asi se moc nezlepsis. Posilovna je dobra v první fázi
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Nesouhlasím - když nemáš dostatečně pevný střed těla, těžko polezeš něco lepšího. Pak se natáhneš ši
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Taky si myslím - ostatně o tom jsem našel pár anglických článků. Převisy mi dělají totální problémy
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Tady to klasici nebudou chtít slyšet, ale lezení je víceméně gymnastika na stěně. Nic víc. Takže tom
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jestli takto intenzivně trénuješ a dělají ti problémy i malé převisy, tak máš jednoznačně problémy s
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 pokud nevylezeš cestu do sedmi(i mnohem těžší)) obtíže kvůli tomu, že nedáš dřep na jedné, tak tvůj
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Otazkou zustava jaky ma posilovna vliv na stred tela. Imho uplne zadny. Stred tela je spis zgymanst
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 No ono poměrně hodně záleží na tom, čemu říkáš "posilovna". Pokud tím nazveme tupé zvedání
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 pravdu dis. +1
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 ktoré partie bez činiek precvičíš velmi špatne?
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Kolik si toho stravil v posilovne, prosimte, ze mas tak jasnou predstavu? :) Posilovna rozhodne neni
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Možná že by stálo za úvahu, kdyby jsi přemýšlel i nad stravou, pokud máš problémy s tuky a výkonnost
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 jsme to co jime. Strava je absolutni zaklad. Redkvickam slava!
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Hodně záleží, jak posiluješ. Pokud to jsou cviky na zpevnění těla, kruhový trénink, tak je to OK. I
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Jojo, měřil jsem se na inbody a kamarádka mně i sestavila jídelníček na míru. Měření bylo po třech m
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Podle toho cos napsal si dovolim přihodit názor jen na tu stravu (protože nevíme jak vypadá Tvůj lez
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Jo a možná zásadnější postřeh:
To že jsi přišel o svaly a přibral tuky víš naprosto jistě? Po
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila se únava a motivace šla do háje.
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Ach jo, na to se nedá nereagovat. To o těch cukrech a tucích je samozřejmě hloupost. Nebudu to tu ro
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jo, jo, tyhle prispevky jsou nejlepsi! Jasna, rezolutni a univerzalni rada bez jakehokoliv vysvetlen
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Sorry, ale než se tu blbě ptát na fóru, kde každý mele něco jiného, radši sjed par ověřených knížek
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 5x týdně lozit, tak se ani nepodepíšu. Nějaký knihy doporuč... V minulosti jsem jedl třeba jednou de
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 poradím ja - the art and science of low carbohydrate performance. a vypočuj si podcast na trainingbe
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 A jakou má Čaj postavu? Podle toho co píšeš si bohatě vystačíš s lezením. Posilovna je dobrá na zved
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Hledám co nejrychlejší cestu progresu. Na převisy sílu potřebuješ a v těch jsem levej. Ve dnech, kdy
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Tak jestli tě bolí prsty z šestkových madel v převise na stěně a nebolí tě z držení při zvedání něče
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jestli máš problém s šestkovými pevisy, tak se vykašli na stravu a posilovnu a hlavně lez. Díky tech
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Z madel mě bolí max odřená kůže. Prsty mě bolí z malých sedmičkových nejlépe dvouprstových(uiaa) liš
                  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Co bolí, to sílí.
                    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Presne! Ja se proto bodam nozem do svalu predlokti!
                      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Tak se bodni do krku.
                        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 A jakou má Čaj postavu? Hlava, krk, tělo, 2 ruce a 2 nohy?
                        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 bude mít silnější krk a muže déle jistit
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Hele podle toho co píšeš tady: ,,Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Na previsy potrebujes hlavne vytrvalost (i kdyz to vetsina lidi, kteri lezou previsy a mysli, jak js
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 Jádro? To myslíš jako atomovku?
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 možná by neškodil nějakej úvod jak dlouho lezeš a co lezeš. jestli jsi tragéd jako já, tak jsi jedno
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Lezu cca od srpna a OS na překližce dám 6b+, na skále max 6a+. Jenže po 4rech lezení obden hle jsem
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Byl si pár týdnů nachlazenej? tak to seš asi fakt vyčerpanej....
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Nechci bejt zlej, ale v těchhle obtížnostech vůbec nejde o tréning, stravu a podobné hovadiny. Tady
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 To, že nevylezu takové cesty co jsem lezl před měsícem ještě zkousnu. Mě vadí, že nejspíš přetrénová
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Měsíc není žádná míra pro klasu ani pro svaly.
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jdeš úplně špatnou cestou. U 7- neřeš poměr svalů a tuků. V těchto cestách by jsi se neměl nijak zvl
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Twl,hlavně se neptej tady,ale něco si o tom přečti. Jsi nejspíš "přetrénovanej jako hovado"
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 A nebo Viléma z Brna.....ten by taky mohl o kulturistice a lezení slušně poreferovat :D
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Tak to se rad podivam, jak Kuba Turek se svoji technikou vyleze par 6b+ treba v previsu na Bigwallu
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Nevylezl a nevylezu. Protože jsem skoro nikdy nelezl na umělých stěnách. Nejsem blázen, když venku j
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Pro někoho je blázen kdo leze na překližce, pro jiného ten, kdo si libuje v prolézání křovím zarostl
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 :-) To by mě zajímalo, kdo z Humanity mi tady píše :-)
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 nikdo
                  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 Dyť já Tě respektuju, ale nejsem blázen, aby utrácel svůj čas v zaprášené tělocvičně, když je to ven
                    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 Byl jsi už někdy v nějaké? Dneska se na stěnách už luxuje a zase tak moc zaprášený nebývaj, jako bej
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 31.01.2016 Ano ano, o nedozírné hodnotě času K.T. si udělá názor každý čtenář lezce, i ten zcela občasný.
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 myslim že v týhle výkonnostní kategorii bude třeba se na nějakej čas vykašlat na posilování a chvilk
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 lezeš od srpna? to jsi kámo začátečník. tady je potřeba zdůraznit jedno - lez, lez a lez. posilovnu
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 taky myslim... jestli lezes od srpna a na stene lezes 6b+ tak ti gratuluju. za a) uz ted si lepsi ne
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 hm, to neumíš lézt. bez nějaké jedovatosti nebo jízlivosti. lezeš moc krátce a jdeš na to úplně blbě
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 ty vole, jez co ti chutná, ale v rozumný míře, základem je pestrost, nikoli omezení, a trénuj hlavně
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Patxi Usobiada doporučuje kampus 3x týdně 50 minut a ve zbylé dny lezení.
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Ale ten neleze od srpna a v obtížnostech 7-.
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 No jako Patxi u nás leze jenom Adam a pak už nikdo :D
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jo, ale podívej se na Patxiho fotky. Tohle jen z visů a lezení nenaroste :-)
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 no rozhodně takhle nenarostl z posilovny
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 A proto jsou všechna ta videa, kde lezci cvičí a předvádějí svůj trénink, určitě fake :-) Třeba A T
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Nejde vůbec o to, co Patxi leze a jak vypadá. Je profesionální trenér, dělá programy jak pro Adama,
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 Od Patxiho je to zbytečně předražený systém, na flashbb.cz najdete všechny pomůcky včetně tréninkový
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 To by mě zajímalo, co by si o této aplikaci myslel Ned Feehally.
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 Základní program je zadarmo, vyšší fáze stojí necelých 5 EUR, asi podobně stojí knížka od Tefelnera
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 31.01.2016 Ta Flash BB appka je zadarmo a vypadá podle toho. nepřehledné, ale darovanému koni, že.... Je to asi
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 31.01.2016 To je zas reklama na tu hrůzně drahou fošnu Zlagboard. Je v ní ovšem jedna chyba. Beastmaker nabízí
                  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 21.02.2016 Ten Zlagboard někdo fakt používá? Mě to přijde jako trochu přetechnizovaný.
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Když po půl roce zalamuješ na překližce v 6b+, tak tě ty prsty bolet nepřestanou. Bouldruj velké pře
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Je to jasné!!!! Chce to hlavně bouldrovat velké převisy a po oblinách :D :D
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Kazdopadne, dostat za par mesicu na 6b+ je super a i kdyz si na to nabiral silu, tak slachy takhle r
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 a jak dlouho trvá, než se zpevní šlachy?
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 pokud lezeš každej tejden, trvá to řádově spíš rok dva než měsíce. Ale víš co, zkus nakouknout do ně
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 Máš to nějak složitý - svaly, čísla, stravu... Pokud chceš na nateklý žíly lovit baby, tak se zdržuj
vinořské písky 27.01.2016 Zdravím přátelé,
nedávno mě kamarád motivoval, že existuje jakýsi průvodce, který popisuje malé, ale o to krásnější lezení v pražské Vinoři. On ho měl v ruce, ale už ho doma nenašel. Nemáte někdo z Vás něco takového doma?
Předem mockrát děku
  Re: vinořské písky 27.01.2016 To bych prosím pěkně taky chtěl :-) Já nenašel průvodčíka, ale dokonce ani ty písky :-(
    Re: vinořské písky 27.01.2016 No to už bys mohl rovnou lézt na Proseku :-)
Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady
  Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Od někoho si je obkresli a vytiskni na 3D tiskárně.
Nebo si kup pořádný mačky :)
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 priklanim se taky ke koupi poradnych macek...ale jinak omotej to izolepou, az to dotrhas, omotej zno
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Ktera 3D tiskarna prosimte umi tisknout z gumy, silikony ci podobne pruznych a mekkych materialu?
      Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 Nechci do toho kecat ale ABS je dostatečně pružný v malých tloušťkách a ABS+ ne ještě o trochu pevně
        Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 A guma to je nejjednodušší, seženeš plát a vystřihneš si ho dle libosti nebo ho necháš vyřezat třeba
          Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 Z materiálů bych asi volil mezi gumou a nějakou tkaninou třeba codra, cordura atd. to se dá v pohodě
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 proč myslíš, že to jsou nějaký podřadný mačky? Že nemaj nálepku BD, Grivel nebo já nevim co ještě ne
      Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 protoze je to merkur, kde se rady povoluji matky a praskaj srouby...zeptej se majitelu, co je intezi
marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Hola! Je tu nekdo schopen rict jestli je nejaky zasadnejsi rozdil mezi
marker tour f12 epf a marker tour f12 ?
Jak to vidim ja tak jen rok vyroby,a mirne vytunenejsi tvar ramu. Inac pusoby uplne identiticky. Nahodou nekdo nejel obe
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 ještě je myslím rozdíl v té desce pod vázáním ... kov/plast .. tedy asi torzní tuhost
Jinak p
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 To by byl dost radikalni rozdil. Jedinou stopu co jsem o tom nasel je v materialech. U epf je krom p
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 ja mam 102mm pod nohou lyze. od 100 se mi zda tuty stabilnejsi markr nez dimair.
A dy
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Ahoj, epf doporučovali právě pr širší lyže.. Mohla by tam být větší roteč šroubů..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 To se mi nepodarilo dohleat. Zda se mize at epf nebo "bez epf" maji tu roztec stjnou (ale
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 tak zda se ze epf je opravdu rozsirena roztec na sirsi lyze.sakres. taky to nekde muzou jasne napsat
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Pokud nepotřebuješ freeridový vázko tak nejlevnější dynafity začínaj na cca 5700..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Prave. A marker tour f12 zacina na 5500.....
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Ono vubec.Ja jsem spekoun.S batohemmam tuty prez 100. Takze kdyz dynafit, tak poradnej (beast...:) )
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Jedna vec je stabilita a druha bezpecnost, ovladani a kvalita. Vychazel jsem z doporuceni lidi co se
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 otom asi zadna. taky rozsireni dynafitu v alpskych zemi a rozsireni diamiru v pujcovnach mluvi za vs
          Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Nejlevnější dynafit je speed. Mám ho, mám podobně kil a žádnej problém, a to ho nijak nešetřim. Klid
            Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 hmmmmm. toz to je vazne doporuceni. budu to mit prpriste v pameti.
              Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 Marker má jednu nevýhodu, a to přepínání z chůze na sjezd. Rádo to zamrzá a blbě čistí..
                Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 Vidis kdyz uz to rikas.... Pri tom vycvaku se cela chodidlo posune o nejaky 4cm vzad. Marker touvadi
                  Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 29.01.2016 Osobně to je jeden z důvodů, které jsem uváděl výše (Dynafit, Diamir, ATK) ... na všech ostatních vá
Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Čus odborníci. Co komu nejvíc vyhovovalo jako zátěž pro visy/shyby? Zátěžová vesta, pásky na nohy nebo závaží na sedáku? Nebo na to kašlat a zkoušet viset na 1 ruce?
  Re: Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Pokud nepřekáží tak asi vesta, nebo zátěž do pasu. Jen radši ne na nohy.
    Re: Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Zkus co ti bude vyhovovat. Já jsem kvůli úspoře peněz používal batoh naplněný něčím těžkým (co zrovn
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 asi vesta a když není/na ní není tak široký popruh zezadu přes krk a pověsit na něj kanystr s vodou
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Vesta je dobra z hlediska rozlozeni vahy, batoh simuluje realnou podminku ve stene (mas jinde tezist
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Nedavno jsem si usil pasek s piskem (2a3,5kg) na zacvakavaci presku-levnejsi nez vesta.nebo kotouce
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Rozhodne sedak se sirsim pasem, zatez do predniho oka na smycku. Jde cvicit i s pomerne vysokou vaho
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 A bederka se raduje :))
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Spis brisaky, kterejma neprirozeny zatizeni zad kompenzujes. Jako u vsech cviceni se zatezi, maximal
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 nebo můžeš zmenšovat chyt, a zátěž nepotřebuješ...
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Špatná rada, nejhorší rada...
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 pouč nás anonymní odborníku :)
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Ale prosim Te :-). Tady by ted mela nasledovat asi pulmetrova stat, ale zmensovani chytu (ruznych ty
        Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Azbeste poraď jak trénuješ ty? Očividně sis s závažím už něco odvisel/shyboval. Tak třeba inspiruješ
          Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Zalezi, co chces pomoci visu a shybu trenovat. Respektive zakladni otazka, co chces trenovat a tedy
        Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Tak treba McLeod v knize 9 z 10 .. zrovna moc nedoporucuje cvicit na listach pod pul cm.
          Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Kolik lidi realne uvisi listu 5 mm? Zmensovanim chytu na 4-3-2 uz docili clovek jen jinak polozeny r
            Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Zapomel jsem podpis.
              Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Děkuji, žes to dotyčnému vysvětlil za mne a ušetřil mi práci. Nicméně, pokud chce dřít na 0,5cm lišt
            Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 5 mm udrzet neni problem pro vetsinu lidi, co dele bouldrujou a lezou. A rozhodne je obrovsky rozdil
              Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Tak tohle ja vidim jinak. 5mm je sakra mala lista, aby ji udrzel kazdej, kdo trochu dyl boulderuje.
              Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 To bude mít Filip pacientů.
                Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 to je přeci strategie! špatně poradit, a pak se radovat, jak soupeři odpadávají už při tréninku :D
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Mistr "abc" je buď z hoooodně staré školy nebo vůl :-).
                    Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Zase bych vsechno neposozoval podle sebe ;). V cem co jsem napsal se mylim? Bud konkretni.
<
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Hele pardon, ale brzdi. Psal jsem, ze zmensovani chytu je cesta. Ne ze si ma nekdo kurvit prsty na 5
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Jen tak pro referenci, nejmenší lišta na balkně Transgression je 6mm :-)
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Presne. Profi balkna a nejde pod. Nema to moc smysl. Kdo chce 5mm musi vyrabet a pak na tom utirat p
                            Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Progression končí na 10mm
Transgression končí na 6mm
                              Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 asi jo , holt voko nemeri.
                                Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 každá lišta těchdle dvou desek má na sobě takový malý, leč dobře viditelný čísílko...že by to byly m
                                  Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 ahaa, a ja trdlo hloupe sem podle toho delal pocet shybu na ty liste.
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Abych jen nekritizoval :o). Myslim si, ze je mnohem lepsi pro zvyseni maximalni staticke sily prstu
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 A co jiný tvary lišt? Třeba kulatý nebo negativní? Tím by šla taky zvýšit zátěž ne?
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 No jasne. A nejen listy. Obliny, stisky, dvouprstovky. Vse co uvisis do dejme tomu 6 sec bez zateze
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Uviset se dá opravdu leccos (když to má hranu :), ale je otázka, jestli je to izolovaně tak přínosný
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 Něco podobnýho se píše i v Tréninku sportovního lezce.Tuším, že jako hranici tam taky udává 2 cm.
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 29.01.2016 No já to konkrétní číslo mám asi zrovna odtamtud... :) Viset na menších mi přijde spíš jako frajeřin
              Re: Zátěž pro visy/shyby 27.01.2016 A ktoré svaly konkrétne to sú v tých prstoch?
                Re: Zátěž pro visy/shyby 27.01.2016 A co kdyz svaly v prstech nejsou?
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 28.01.2016 Však sa pýtam "abc", ktoré svaly tam sú, nech som múdrejší.
                Re: Zátěž pro visy/shyby 28.01.2016 Musculi lumbricales, končí na bázi druhého článku a taky se podílí na flexi. Ale řekl bych že vzhled
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 29.01.2016 Mm. lumbricale sa upínajú na bázu 1. článku prstov (proximálneho), plusmínus ako mm. interossei - to
Ledy v Tatrach 23.01.2016 Ahoj info z Tater k pátku 22.1.2016
kolem Brnčálky jsou celkem obstojně natečené ledy, takže doporučuji...
  Re: Ledy v Tatrach 24.01.2016 já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
  Re: Ledy v Tatrach 24.01.2016 já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
1
...
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
...
2263
Jaké šrouby do ledu? Ahoj, jaké mi doporučíte šrouby do ledu? Je jedno po čem šáhnu, nebo je nějaký zásadní rozdíl mezi značkami? Volil bych asi ty s kličkou a to sklopnou. Z Vašich skutečností, jaká je nejpoužívanější velikost, pokud se tohle u ledu vůbec dá říct? Řekněme ale, že ty nejdelší určitě nebudou tak využívané, jako ty menší, že?
Jak z dotazu chápete, s ledy na prvního začínám (ledy lezu už pár let, ale jen jako druhý), takže maximem bude Malta v Rakousku. Díky za Vaše zkušenosti! 008 18:24:00 28.01.2016odpovědět
  Re: Jaké šrouby do ledu? Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď za super cenu. Kvalitou sice pokulhávají, ale jinak poměr cena/výkon ok. Petr 22:12:19 28.01.2016odpovědět
  Re: Jaké šrouby do ledu? Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď za super cenu. Kvalitou sice pokulhávají, ale jinak poměr cena/výkon ok. Petr 22:17:23 28.01.2016odpovědět
  Re: Jaké šrouby do ledu? Jestli do toho nechceš moc vrazit, tak si kup rovnou Grivel nebo Petzl. Ušetříš peníze v budoucnu. 22:22:09 28.01.2016odpovědět
    Re: Jaké šrouby do ledu? Jojo..Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Šel bych do BD nebo Petzlu (ty jsou ješte o něco lehci, coz na multi-pitch ocenis). Dobře "rackujou" na sedaku. Set muzes doplnit Grivelem, ten zase skvěle zavrtava v různých prohlubnich a nerovnostech a na 1 carrytoolu s BD se mu libit nebude. Délku spíše střední, pár kratších a jeden 22cm na vrtání slanění a časem si to poskladas podle vlastních potřeb..Nemusíš mít tucet šroubů hned.. Sumec 23:05:40 28.01.2016odpovědět
      Re: Jaké šrouby do ledu? Díky, v podstatě jsem si něco takového myslel. Děkuji za radu ohledně délek šroubů. Pokud jde o kličku, je lepší mít tu co jde složit, nebo je to jedno? 008 23:21:39 28.01.2016odpovědět
        Re: Jaké šrouby do ledu? Ještě ohledně délky. Ty nejkratší většinou nemají certifikaci, protože neudrží to co mají. Resp. šroubu se nic nestane, ale vyletí i s ledem. Tak s tím počítej. Osobně když to vím, nejkratší nepoužívám a tam kde nejde alespoň 17cm šroub nelezu. Když 17cm nezašrubuješ úplně, jde ovázat smyčkou. Kratší šrouby tedy nemá moc cenu kupovat. 06:28:05 29.01.2016odpovědět
          Re: Jaké šrouby do ledu? ono jde taky o to co lezes, ze, 40cm bezpecny sroub vsude nejde... ja napr. 17cm pouzivam akorat na standy 09:02:03 29.01.2016odpovědět
            Re: Jaké šrouby do ledu? Nevim co lezes ty, ale 17cm bezpecny je a 40cm jsem nikdy nevidel. 14:39:19 29.01.2016odpovědět
        Re: Jaké šrouby do ledu? Doted jsem pouzival 50/50 Grivel a BD. No ted mi prislo par vzorku od PETZLu, hlavně ty lehke a myslim ze bude upgrade :-)
Preci jen kdyz dam do batohu 14 sroubu, tak je ten rozdil vice nez povsimnutelny.
Jinak delky pro takovou normalni sadu klasických ledů se standy v ledu 4 x 22, 4 x 19, 4 x 17, 2 x 12 a hlavne hacek na abalaky.
radek zoban 07:33:15 29.01.2016odpovědět
        Re: Jaké šrouby do ledu? nekdo rad klicky nekdo ne, mam oboji, davam prednost napr. Petzlu Sonic, kdyz mas natekly a zmrzly ruce, pak klicka je des, kdezto u sonicu, cvaknes pres a sroubujes presou, coz je vyznamny rozdil... 09:00:36 29.01.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: