Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Boulder club - Zákupy
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Malá Fatra29.01.2016
Zdarte, nebyl teď někdo v poslední době na Malé Fatře? Chystám se tam v pondělí na přechod (Rozsutec-Suchý) a řeším dilema s počasím- množstvím sněhu a hlavně sněžnicema... Brát či nebrat? Dostávám celkem rozporuplné info o počasí z různých webů (mrzne/ne

 Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Ahoj, jaké mi doporučíte šrouby do ledu? Je jedno po čem šáhnu, nebo je nějaký zásadní rozdíl mezi značkami? Volil bych asi ty s kličkou a to sklopnou. Z Vašich skutečností, jaká je nejpoužívanější velikost, pokud se tohle u ledu vůbec dá říct? Řekněme al
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš moc vrazit, tak si kup rovnou Grivel nebo Petzl. Ušetříš peníze v budoucnu.
  Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jojo..Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Šel bych do BD nebo Petzlu (ty jsou ješte
   Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Díky, v podstatě jsem si něco takového myslel. Děkuji za radu ohledně délek šroubů. Pokud jde o klič
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Ještě ohledně délky. Ty nejkratší většinou nemají certifikaci, protože neudrží to co mají. Resp. šro
     Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
ono jde taky o to co lezes, ze, 40cm bezpecny sroub vsude nejde... ja napr. 17cm pouzivam akorat na
      Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Nevim co lezes ty, ale 17cm bezpecny je a 40cm jsem nikdy nevidel.
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Doted jsem pouzival 50/50 Grivel a BD. No ted mi prislo par vzorku od PETZLu, hlavně ty lehke a mysl
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
nekdo rad klicky nekdo ne, mam oboji, davam prednost napr. Petzlu Sonic, kdyz mas natekly a zmrzly r

 Amaterizmus28.01.2016
Skoda, ze tohle nedali tady na Lezce, to by byla panecku plodna diskuze :-) http://www.nadzemi.cz/hory/ jak-jsme-zase-jednou-prezili

 Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Ahoj,

hledám radu, jak skloubit lezení a posilování. Mojí hlavní otázkou je Váš názor na regeneraci/jak jí urychlit/kolik je potřeba času. Slabinou jsou u mě prsty. Ve dnech, kdy bolí, se snažím posilovat tělo. Tzn. 2x-3x týdně lezení, 2x-
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Díky všem,

určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Díky všem,

určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak asi jedine zacit experimentovat s ubiranim treninkove zateze.

Z bilkovin a sachar
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Posilovna je kontraproduktivni. Bud ches lizt nebo bejt kulturista.

Ja lezl nejlip v
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jak píše judovana. Pokud jedeš takto posilku, asi se moc nezlepsis. Posilovna je dobra v první fázi
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Nesouhlasím - když nemáš dostatečně pevný střed těla, těžko polezeš něco lepšího. Pak se natáhneš ši
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Taky si myslím - ostatně o tom jsem našel pár anglických článků. Převisy mi dělají totální problémy
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Tady to klasici nebudou chtít slyšet, ale lezení je víceméně gymnastika na stěně. Nic víc. Takže tom
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jestli takto intenzivně trénuješ a dělají ti problémy i malé převisy, tak máš jednoznačně problémy s
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
pokud nevylezeš cestu do sedmi(i mnohem těžší)) obtíže kvůli tomu, že nedáš dřep na jedné, tak tvůj
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Otazkou zustava jaky ma posilovna vliv na stred tela. Imho uplne zadny. Stred tela je spis zgymanst
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
No ono poměrně hodně záleží na tom, čemu říkáš "posilovna". Pokud tím nazveme tupé zvedání
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
pravdu dis. +1
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
ktoré partie bez činiek precvičíš velmi špatne?
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Kolik si toho stravil v posilovne, prosimte, ze mas tak jasnou predstavu? :) Posilovna rozhodne neni
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Možná že by stálo za úvahu, kdyby jsi přemýšlel i nad stravou, pokud máš problémy s tuky a výkonnost
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
jsme to co jime. Strava je absolutni zaklad. Redkvickam slava!
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Hodně záleží, jak posiluješ. Pokud to jsou cviky na zpevnění těla, kruhový trénink, tak je to OK. I
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jojo, měřil jsem se na inbody a kamarádka mně i sestavila jídelníček na míru. Měření bylo po třech m
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Podle toho cos napsal si dovolim přihodit názor jen na tu stravu (protože nevíme jak vypadá Tvůj lez
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jo a možná zásadnější postřeh:
To že jsi přišel o svaly a přibral tuky víš naprosto jistě? Po
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila se únava a motivace šla do háje.
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Ach jo, na to se nedá nereagovat. To o těch cukrech a tucích je samozřejmě hloupost. Nebudu to tu ro
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jo, jo, tyhle prispevky jsou nejlepsi! Jasna, rezolutni a univerzalni rada bez jakehokoliv vysvetlen
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Sorry, ale než se tu blbě ptát na fóru, kde každý mele něco jiného, radši sjed par ověřených knížek
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
5x týdně lozit, tak se ani nepodepíšu. Nějaký knihy doporuč... V minulosti jsem jedl třeba jednou de
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
poradím ja - the art and science of low carbohydrate performance. a vypočuj si podcast na trainingbe
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
A jakou má Čaj postavu? Podle toho co píšeš si bohatě vystačíš s lezením. Posilovna je dobrá na zved
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Hledám co nejrychlejší cestu progresu. Na převisy sílu potřebuješ a v těch jsem levej. Ve dnech, kdy
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak jestli tě bolí prsty z šestkových madel v převise na stěně a nebolí tě z držení při zvedání něče
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jestli máš problém s šestkovými pevisy, tak se vykašli na stravu a posilovnu a hlavně lez. Díky tech
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Z madel mě bolí max odřená kůže. Prsty mě bolí z malých sedmičkových nejlépe dvouprstových(uiaa) liš
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Co bolí, to sílí.
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Presne! Ja se proto bodam nozem do svalu predlokti!
           Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak se bodni do krku.
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A jakou má Čaj postavu? Hlava, krk, tělo, 2 ruce a 2 nohy?
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
bude mít silnější krk a muže déle jistit
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Hele podle toho co píšeš tady: ,,Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Na previsy potrebujes hlavne vytrvalost (i kdyz to vetsina lidi, kteri lezou previsy a mysli, jak js
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Jádro? To myslíš jako atomovku?
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
možná by neškodil nějakej úvod jak dlouho lezeš a co lezeš. jestli jsi tragéd jako já, tak jsi jedno
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Lezu cca od srpna a OS na překližce dám 6b+, na skále max 6a+. Jenže po 4rech lezení obden hle jsem
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Byl si pár týdnů nachlazenej? tak to seš asi fakt vyčerpanej....
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Nechci bejt zlej, ale v těchhle obtížnostech vůbec nejde o tréning, stravu a podobné hovadiny. Tady
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
To, že nevylezu takové cesty co jsem lezl před měsícem ještě zkousnu. Mě vadí, že nejspíš přetrénová
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Měsíc není žádná míra pro klasu ani pro svaly.
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jdeš úplně špatnou cestou. U 7- neřeš poměr svalů a tuků. V těchto cestách by jsi se neměl nijak zvl
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Twl,hlavně se neptej tady,ale něco si o tom přečti. Jsi nejspíš "přetrénovanej jako hovado"
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A nebo Viléma z Brna.....ten by taky mohl o kulturistice a lezení slušně poreferovat :D
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak to se rad podivam, jak Kuba Turek se svoji technikou vyleze par 6b+ treba v previsu na Bigwallu
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Nevylezl a nevylezu. Protože jsem skoro nikdy nelezl na umělých stěnách. Nejsem blázen, když venku j
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Pro někoho je blázen kdo leze na překližce, pro jiného ten, kdo si libuje v prolézání křovím zarostl
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
:-) To by mě zajímalo, kdo z Humanity mi tady píše :-)
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
nikdo
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Dyť já Tě respektuju, ale nejsem blázen, aby utrácel svůj čas v zaprášené tělocvičně, když je to ven
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Byl jsi už někdy v nějaké? Dneska se na stěnách už luxuje a zase tak moc zaprášený nebývaj, jako bej
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
Ano ano, o nedozírné hodnotě času K.T. si udělá názor každý čtenář lezce, i ten zcela občasný.
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
myslim že v týhle výkonnostní kategorii bude třeba se na nějakej čas vykašlat na posilování a chvilk
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
lezeš od srpna? to jsi kámo začátečník. tady je potřeba zdůraznit jedno - lez, lez a lez. posilovnu
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
taky myslim... jestli lezes od srpna a na stene lezes 6b+ tak ti gratuluju. za a) uz ted si lepsi ne
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
hm, to neumíš lézt. bez nějaké jedovatosti nebo jízlivosti. lezeš moc krátce a jdeš na to úplně blbě
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
ty vole, jez co ti chutná, ale v rozumný míře, základem je pestrost, nikoli omezení, a trénuj hlavně
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Patxi Usobiada doporučuje kampus 3x týdně 50 minut a ve zbylé dny lezení.
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Ale ten neleze od srpna a v obtížnostech 7-.
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
No jako Patxi u nás leze jenom Adam a pak už nikdo :D
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jo, ale podívej se na Patxiho fotky. Tohle jen z visů a lezení nenaroste :-)
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
no rozhodně takhle nenarostl z posilovny
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A proto jsou všechna ta videa, kde lezci cvičí a předvádějí svůj trénink, určitě fake :-) Třeba A T
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Nejde vůbec o to, co Patxi leze a jak vypadá. Je profesionální trenér, dělá programy jak pro Adama,
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Od Patxiho je to zbytečně předražený systém, na flashbb.cz najdete všechny pomůcky včetně tréninkový
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
To by mě zajímalo, co by si o této aplikaci myslel Ned Feehally.
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Základní program je zadarmo, vyšší fáze stojí necelých 5 EUR, asi podobně stojí knížka od Tefelnera
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
Ta Flash BB appka je zadarmo a vypadá podle toho. nepřehledné, ale darovanému koni, že.... Je to asi
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
To je zas reklama na tu hrůzně drahou fošnu Zlagboard. Je v ní ovšem jedna chyba. Beastmaker nabízí
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním21.02.2016
Ten Zlagboard někdo fakt používá? Mě to přijde jako trochu přetechnizovaný.
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Když po půl roce zalamuješ na překližce v 6b+, tak tě ty prsty bolet nepřestanou. Bouldruj velké pře
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Je to jasné!!!! Chce to hlavně bouldrovat velké převisy a po oblinách :D :D
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Kazdopadne, dostat za par mesicu na 6b+ je super a i kdyz si na to nabiral silu, tak slachy takhle r
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
a jak dlouho trvá, než se zpevní šlachy?
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
pokud lezeš každej tejden, trvá to řádově spíš rok dva než měsíce. Ale víš co, zkus nakouknout do ně
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Máš to nějak složitý - svaly, čísla, stravu... Pokud chceš na nateklý žíly lovit baby, tak se zdržuj

 vinořské písky27.01.2016
Zdravím přátelé,
nedávno mě kamarád motivoval, že existuje jakýsi průvodce, který popisuje malé, ale o to krásnější lezení v pražské Vinoři. On ho měl v ruce, ale už ho doma nenašel. Nemáte někdo z Vás něco takového doma?
Předem mockrát děku
 Re: vinořské písky27.01.2016
To bych prosím pěkně taky chtěl :-) Já nenašel průvodčíka, ale dokonce ani ty písky :-(
  Re: vinořské písky27.01.2016
No to už bys mohl rovnou lézt na Proseku :-)

 Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady
 Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Od někoho si je obkresli a vytiskni na 3D tiskárně.
Nebo si kup pořádný mačky :)
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
priklanim se taky ke koupi poradnych macek...ale jinak omotej to izolepou, az to dotrhas, omotej zno
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Ktera 3D tiskarna prosimte umi tisknout z gumy, silikony ci podobne pruznych a mekkych materialu?
   Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
Nechci do toho kecat ale ABS je dostatečně pružný v malých tloušťkách a ABS+ ne ještě o trochu pevně
    Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
A guma to je nejjednodušší, seženeš plát a vystřihneš si ho dle libosti nebo ho necháš vyřezat třeba
     Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
Z materiálů bych asi volil mezi gumou a nějakou tkaninou třeba codra, cordura atd. to se dá v pohodě
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
proč myslíš, že to jsou nějaký podřadný mačky? Že nemaj nálepku BD, Grivel nebo já nevim co ještě ne
   Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
protoze je to merkur, kde se rady povoluji matky a praskaj srouby...zeptej se majitelu, co je intezi
    Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
viz:

 Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady

 marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Hola! Je tu nekdo schopen rict jestli je nejaky zasadnejsi rozdil mezi
marker tour f12 epf a marker tour f12 ?

Jak to vidim ja tak jen rok vyroby,a mirne vytunenejsi tvar ramu. Inac pusoby uplne identiticky. Nahodou nekdo nejel obe
 Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
ještě je myslím rozdíl v té desce pod vázáním ... kov/plast .. tedy asi torzní tuhost
Jinak p
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
To by byl dost radikalni rozdil. Jedinou stopu co jsem o tom nasel je v materialech. U epf je krom p
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
ja mam 102mm pod nohou lyze. od 100 se mi zda tuty stabilnejsi markr nez dimair.

A dy
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Ahoj, epf doporučovali právě pr širší lyže.. Mohla by tam být větší roteč šroubů..
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
To se mi nepodarilo dohleat. Zda se mize at epf nebo "bez epf" maji tu roztec stjnou (ale
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
tak zda se ze epf je opravdu rozsirena roztec na sirsi lyze.sakres. taky to nekde muzou jasne napsat
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Pokud nepotřebuješ freeridový vázko tak nejlevnější dynafity začínaj na cca 5700..
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Prave. A marker tour f12 zacina na 5500.....
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Ono vubec.Ja jsem spekoun.S batohemmam tuty prez 100. Takze kdyz dynafit, tak poradnej (beast...:) )
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Jedna vec je stabilita a druha bezpecnost, ovladani a kvalita. Vychazel jsem z doporuceni lidi co se
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
otom asi zadna. taky rozsireni dynafitu v alpskych zemi a rozsireni diamiru v pujcovnach mluvi za vs
     Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Nejlevnější dynafit je speed. Mám ho, mám podobně kil a žádnej problém, a to ho nijak nešetřim. Klid
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
hmmmmm. toz to je vazne doporuceni. budu to mit prpriste v pameti.
       Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
Marker má jednu nevýhodu, a to přepínání z chůze na sjezd. Rádo to zamrzá a blbě čistí..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
Vidis kdyz uz to rikas.... Pri tom vycvaku se cela chodidlo posune o nejaky 4cm vzad. Marker touvadi
         Re: marker tour f12 epf x marker tour f1229.01.2016
Osobně to je jeden z důvodů, které jsem uváděl výše (Dynafit, Diamir, ATK) ... na všech ostatních vá

 Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Čus odborníci. Co komu nejvíc vyhovovalo jako zátěž pro visy/shyby? Zátěžová vesta, pásky na nohy nebo závaží na sedáku? Nebo na to kašlat a zkoušet viset na 1 ruce?
 Re: Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Pokud nepřekáží tak asi vesta, nebo zátěž do pasu. Jen radši ne na nohy.
  Re: Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Zkus co ti bude vyhovovat. Já jsem kvůli úspoře peněz používal batoh naplněný něčím těžkým (co zrovn
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
asi vesta a když není/na ní není tak široký popruh zezadu přes krk a pověsit na něj kanystr s vodou
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Vesta je dobra z hlediska rozlozeni vahy, batoh simuluje realnou podminku ve stene (mas jinde tezist
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Nedavno jsem si usil pasek s piskem (2a3,5kg) na zacvakavaci presku-levnejsi nez vesta.nebo kotouce
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Rozhodne sedak se sirsim pasem, zatez do predniho oka na smycku. Jde cvicit i s pomerne vysokou vaho
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
A bederka se raduje :))
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Spis brisaky, kterejma neprirozeny zatizeni zad kompenzujes. Jako u vsech cviceni se zatezi, maximal
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
nebo můžeš zmenšovat chyt, a zátěž nepotřebuješ...
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Špatná rada, nejhorší rada...
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
pouč nás anonymní odborníku :)
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Ale prosim Te :-). Tady by ted mela nasledovat asi pulmetrova stat, ale zmensovani chytu (ruznych ty
    Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Azbeste poraď jak trénuješ ty? Očividně sis s závažím už něco odvisel/shyboval. Tak třeba inspiruješ
     Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Zalezi, co chces pomoci visu a shybu trenovat. Respektive zakladni otazka, co chces trenovat a tedy
    Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Tak treba McLeod v knize 9 z 10 .. zrovna moc nedoporucuje cvicit na listach pod pul cm.
     Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Kolik lidi realne uvisi listu 5 mm? Zmensovanim chytu na 4-3-2 uz docili clovek jen jinak polozeny r
      Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Zapomel jsem podpis.
       Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Děkuji, žes to dotyčnému vysvětlil za mne a ušetřil mi práci. Nicméně, pokud chce dřít na 0,5cm lišt
      Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
5 mm udrzet neni problem pro vetsinu lidi, co dele bouldrujou a lezou. A rozhodne je obrovsky rozdil
       Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Tak tohle ja vidim jinak. 5mm je sakra mala lista, aby ji udrzel kazdej, kdo trochu dyl boulderuje.
       Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
To bude mít Filip pacientů.
        Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
to je přeci strategie! špatně poradit, a pak se radovat, jak soupeři odpadávají už při tréninku :D
         Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Mistr "abc" je buď z hoooodně staré školy nebo vůl :-).
          Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Zase bych vsechno neposozoval podle sebe ;). V cem co jsem napsal se mylim? Bud konkretni.
<
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Hele pardon, ale brzdi. Psal jsem, ze zmensovani chytu je cesta. Ne ze si ma nekdo kurvit prsty na 5
            Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Jen tak pro referenci, nejmenší lišta na balkně Transgression je 6mm :-)
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Presne. Profi balkna a nejde pod. Nema to moc smysl. Kdo chce 5mm musi vyrabet a pak na tom utirat p
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
myslíš tohle?
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
neni jich vic typu? ty plastovky visi napr. v BB nad sebou dve, a ta spodni konci tusim trojkou ci d
              Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Progression končí na 10mm
Transgression končí na 6mm
               Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
asi jo , holt voko nemeri.
                Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
každá lišta těchdle dvou desek má na sobě takový malý, leč dobře viditelný čísílko...že by to byly m
                 Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
ahaa, a ja trdlo hloupe sem podle toho delal pocet shybu na ty liste.
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Abych jen nekritizoval :o). Myslim si, ze je mnohem lepsi pro zvyseni maximalni staticke sily prstu
            Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
A co jiný tvary lišt? Třeba kulatý nebo negativní? Tím by šla taky zvýšit zátěž ne?
             Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
No jasne. A nejen listy. Obliny, stisky, dvouprstovky. Vse co uvisis do dejme tomu 6 sec bez zateze
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Uviset se dá opravdu leccos (když to má hranu :), ale je otázka, jestli je to izolovaně tak přínosný
            Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
Něco podobnýho se píše i v Tréninku sportovního lezce.Tuším, že jako hranici tam taky udává 2 cm.
             Re: Zátěž pro visy/shyby29.01.2016
No já to konkrétní číslo mám asi zrovna odtamtud... :) Viset na menších mi přijde spíš jako frajeřin
       Re: Zátěž pro visy/shyby27.01.2016
A ktoré svaly konkrétne to sú v tých prstoch?
        Re: Zátěž pro visy/shyby27.01.2016
A co kdyz svaly v prstech nejsou?
         Re: Zátěž pro visy/shyby28.01.2016
Však sa pýtam "abc", ktoré svaly tam sú, nech som múdrejší.
        Re: Zátěž pro visy/shyby28.01.2016
Musculi lumbricales, končí na bázi druhého článku a taky se podílí na flexi. Ale řekl bych že vzhled
         Re: Zátěž pro visy/shyby29.01.2016
Mm. lumbricale sa upínajú na bázu 1. článku prstov (proximálneho), plusmínus ako mm. interossei - to

 Ledy v Tatrach23.01.2016
Ahoj info z Tater k pátku 22.1.2016
kolem Brnčálky jsou celkem obstojně natečené ledy, takže doporučuji...
 Re: Ledy v Tatrach24.01.2016
já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
 Re: Ledy v Tatrach24.01.2016
já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím

1   ...   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jaké šrouby do ledu?
Ahoj, jaké mi doporučíte šrouby do ledu? Je jedno po čem šáhnu, nebo je nějaký zásadní rozdíl mezi značkami? Volil bych asi ty s kličkou a to sklopnou. Z Vašich skutečností, jaká je nejpoužívanější velikost, pokud se tohle u ledu vůbec dá říct? Řekněme ale, že ty nejdelší určitě nebudou tak využívané, jako ty menší, že?
Jak z dotazu chápete, s ledy na prvního začínám (ledy lezu už pár let, ale jen jako druhý), takže maximem bude Malta v Rakousku. Díky za Vaše zkušenosti!
00818:24:00 28.01.2016
odpovědět 
 Re: Jaké šrouby do ledu?
Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď za super cenu. Kvalitou sice pokulhávají, ale jinak poměr cena/výkon ok.
Petr22:12:19 28.01.2016
odpovědět 
 Re: Jaké šrouby do ledu?
Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď za super cenu. Kvalitou sice pokulhávají, ale jinak poměr cena/výkon ok.
Petr22:17:23 28.01.2016
odpovědět 
 Re: Jaké šrouby do ledu?
Jestli do toho nechceš moc vrazit, tak si kup rovnou Grivel nebo Petzl. Ušetříš peníze v budoucnu.
22:22:09 28.01.2016
odpovědět 
  Re: Jaké šrouby do ledu?
Jojo..Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Šel bych do BD nebo Petzlu (ty jsou ješte o něco lehci, coz na multi-pitch ocenis). Dobře "rackujou" na sedaku. Set muzes doplnit Grivelem, ten zase skvěle zavrtava v různých prohlubnich a nerovnostech a na 1 carrytoolu s BD se mu libit nebude. Délku spíše střední, pár kratších a jeden 22cm na vrtání slanění a časem si to poskladas podle vlastních potřeb..Nemusíš mít tucet šroubů hned..
Sumec23:05:40 28.01.2016
odpovědět 
   Re: Jaké šrouby do ledu?
Díky, v podstatě jsem si něco takového myslel. Děkuji za radu ohledně délek šroubů. Pokud jde o kličku, je lepší mít tu co jde složit, nebo je to jedno?
00823:21:39 28.01.2016
odpovědět 
    Re: Jaké šrouby do ledu?
Ještě ohledně délky. Ty nejkratší většinou nemají certifikaci, protože neudrží to co mají. Resp. šroubu se nic nestane, ale vyletí i s ledem. Tak s tím počítej. Osobně když to vím, nejkratší nepoužívám a tam kde nejde alespoň 17cm šroub nelezu. Když 17cm nezašrubuješ úplně, jde ovázat smyčkou. Kratší šrouby tedy nemá moc cenu kupovat.
06:28:05 29.01.2016
odpovědět 
     Re: Jaké šrouby do ledu?
ono jde taky o to co lezes, ze, 40cm bezpecny sroub vsude nejde... ja napr. 17cm pouzivam akorat na standy
09:02:03 29.01.2016
odpovědět 
      Re: Jaké šrouby do ledu?
Nevim co lezes ty, ale 17cm bezpecny je a 40cm jsem nikdy nevidel.
14:39:19 29.01.2016
odpovědět 
    Re: Jaké šrouby do ledu?
Doted jsem pouzival 50/50 Grivel a BD. No ted mi prislo par vzorku od PETZLu, hlavně ty lehke a myslim ze bude upgrade :-)
Preci jen kdyz dam do batohu 14 sroubu, tak je ten rozdil vice nez povsimnutelny.
Jinak delky pro takovou normalni sadu klasických ledů se standy v ledu 4 x 22, 4 x 19, 4 x 17, 2 x 12 a hlavne hacek na abalaky.
radek
zoban07:33:15 29.01.2016
odpovědět 
    Re: Jaké šrouby do ledu?
nekdo rad klicky nekdo ne, mam oboji, davam prednost napr. Petzlu Sonic, kdyz mas natekly a zmrzly ruce, pak klicka je des, kdezto u sonicu, cvaknes pres a sroubujes presou, coz je vyznamny rozdil...
09:00:36 29.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi