Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230882 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
ZŠ Bolatice - Bolatice
Hotel Impuls - Havířov
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HUDYsport - Jičín
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Technické lezení v yosemitu05.02.2016
Čau, má tu někdo zkušenosti s techickým lezením v Yosemitech?
 Re: Technické lezení v yosemitu05.02.2016
v podstatě je to buď bez kladiva, nebo s kladivem. Klasické cesty (Nose a Salathe) dnes standardně b

 Průvodce Paklenica05.02.2016
Sháním na půjčení horolezeckého průvodce na Paklenici, autor B.Čujič z roku 2013.Potřebovali bychom ho na 2. polovinu května. Pomůže někdo?
Díky Michal

 Z Kozího na Jahňací05.02.2016
Zdravím, chtěl bych se poptat, jestli se dá v zimě přejít z Kozího štítu na Jahňací. V létě to vypadalo jako choďák ze kterého by nás chraniči vypoklonkovali s pokutou, ale zima je zima. Tak jenom, kdyby to někdy někdo šel. Napadl mě okruh na Kozí, pak př
 Re: Z Kozího na Jahňací05.02.2016
puškáš, 1. díl. v okolí jsou lepší tůrky s lepšími výhledy.
karbunkuláč je lepší a delší.
  Re: Z Kozího na Jahňací09.02.2016
Ahoj Lukáši, mohl by jsi prosím trochu rozvést tebou zmíněnou cestu "Englišem" na Černý št
   Re: Z Kozího na Jahňací16.02.2016
englišova cesta čili normálka nebo sestupovka, obtížnost I. zpod jz stěny doprava a vzhůru k věžičce
 Re: Z Kozího na Jahňací05.02.2016
ahoj, sli jsme to (vicemene) ted o silvestru, je to v pohode tura pokud neni lavinovka, z koziho se
 Re: Z Kozího na Jahňací05.02.2016
Šel jsem to víckrát v zimě i v létě. Vždycky se mi to líbilo. Úplná ultranádhera je oblézt celou dol
  Re: Z Kozího na Jahňací06.02.2016
teda já popravdě čekal nějakou jedovatou slinu, že dvojkotrojky vlastně nejsou lezení a ať jdu do pe
   Re: Z Kozího na Jahňací06.02.2016
Tož jsem si udělal radost a pořídil si průvodce od Puškáše(za tip na něj děkuji LukášiB). Takže mám
   Re: Z Kozího na Jahňací06.02.2016
Zdrhnout se dá skoro všude.

Predné Žeruchové sedlo do Červené dolinky (slézt nebo 1x

 Ledy04.02.2016
Nevíte někdo aktuální stav ledu na Maltě a v Bad Gasteinu? Díky M.
 Re: Ledy04.02.2016
na plavky
  Re: Ledy04.02.2016
Ale how...o!
   Re: Ledy04.02.2016
Hovno jo? Ice climbing - boudering and climbing conditions Maltatal 31.1.:
Unfortunately ther
    Re: Ledy04.02.2016
třeba chce jet na tu hroudu bobovat ...

 Bouldermatka04.02.2016
Ahoj. Jelikož bych si chtěl koupit bouldermatku, ale nemám s tím moc zkušeností, chtěl bych se zeptat na názor či zkušenosti s bouldermatkou ocún paddy sundance. Díky za odpovědi
 Re: Bouldermatka04.02.2016
Ocun nebo PAD (např. Fatman je nesmrtelná klasika).
 Re: Bouldermatka04.02.2016
ocun super, ale radsi moonwalk
 Re: Bouldermatka04.02.2016
zjisti si, jak je co velký a jak je velký tvůj kufr od auta...abys to tam nacpal i s dalšíma potřebn
 Re: Bouldermatka05.02.2016
Důležitá kritéria:
- musí se vejít do auta
- tloušťka podle toho, jak vysoký bouldry c
 Re: Bouldermatka05.02.2016
řek bych, že poměr cena/kvalita vychází nejlíp pro ocún moonwalk a já jsem s ní spokojenej..

 Kdy na čekovky v Tisé04.02.2016
Kdy na čelovky v Tísé?
 Re: Kdy na čekovky v Tisé04.02.2016
Když se Gerhard nedívá :-D
 Re: Kdy na čekovky v Tisé04.02.2016
Dva dny po dešti a nejlépe za slunečného počasí.
Jen po sněžení se stává, že jsou skály prote

 skialp Garmisch Partenkirchen04.02.2016
Ahoj!
Doporucite mi nekdo skialpovy tury v okoli Ga-Pa? Nedari se mi na webu nic najit. Diky Petr 603215417
 Re: skialp Garmisch Partenkirchen04.02.2016
Jak daleko od GaPa a co - spíš chození nebo spíš sjezd?
 Re: skialp Garmisch Partenkirchen04.02.2016
Nebo jinak, otevři si mapu na
 Rezignace ČHS na závody03.02.2016
Takl nedávno mne tu někdo u příspěvku o nezveřejněných ČHS závodech skoro kamenoval, že kdo chce psa bít, hůl si vždy najde, že vždy se závody zveřejňovaly i během ledna. No a světe div se, je tu únor a závody na letošek stále nikde. To se už skoro nechce
 Re: Rezignace ČHS na závody03.02.2016
Jak svaz uz nekolikrat predtim ukazal, tam kde chybi ciny a dela se neco spatne, nastupuje protiutok
  Re: Rezignace ČHS na závody03.02.2016
Jenže začátkem ledna se podobné obhajoby daly pochopit. Chápu, že koncem roku se dodělá plán, začátk
 Re: Rezignace ČHS na závody03.02.2016
To jsou důsledky profesionalizace.
  Re: Rezignace ČHS na závody04.02.2016
Důsledky profesonalizace? Myslíš jako že když majitelé stěn vidí, jak se v ČHS rozdávají peníze a vy
 Re: Rezignace ČHS na závody03.02.2016
Já tam vidim závody do září.
  Re: Rezignace ČHS na závody03.02.2016
Takže kdy je další Český pohár mládeže U14? Nebo to bude až do září jen ten jediný, co je popozítří?
 Re: Rezignace ČHS na závody03.02.2016
Tak lidé ze svazu se pochlapili a nějaké závody zvěřejnili. No, jeden se nepřestává divit. Aktuální
  Re: Rezignace ČHS na závody04.02.2016
Tak koukám, že termín u U14 v Jeseníku je opraven na 16.4.. Že se to kryje s Petrohradským padáním,
  Re: Rezignace ČHS na závody04.02.2016
jednak je to v sobotu. A najít volný termín kdy se to hodí organizátorům a neni zrovna nikde jinde n
   Re: Rezignace ČHS na závody04.02.2016
V sobotu, netvrdím, že ne. Ale původně byl na stránkách svazu čtvrtek. Že se to na svazových stránká
    Re: Rezignace ČHS na závody04.02.2016
evidentně v tom máš jasno. Tak proč nekandiduješ a nezměníš to a neuděláš něco pro druhý? :)
     Re: Rezignace ČHS na závody04.02.2016
Proč nekandiduji na co? Ono se dá v tomto na něco kandidovat? Ok, nejsem proti. Ať svaz udělá pozice
     Re: Rezignace ČHS na závody04.02.2016
a ted se omluv čhs žes ho urazil :D
     Re: Rezignace ČHS na závody05.02.2016
Typická odpověď. Za jakou politickou stranu si kandidoval? Nebo jsi vždy stopro se vším v politice s
 Re: Rezignace ČHS na závody05.02.2016
Koukám, že ten příspěvěk o neschopnosti domluvy se slušnými stěnami nebyl tak úplně mimo. Teď je Olo
  Re: Rezignace ČHS na závody05.02.2016
Jeden z nejlepších závodů v loňském roce byl v Nymburku. Na ještě menší stěně. Když je dobrý organiz
   Re: Rezignace ČHS na závody05.02.2016
Jasně, udělat dobrý závod na pidistěně jistě lze. A šikovný stavěč asi postaví i cestu, co závodníky
    Re: Rezignace ČHS na závody05.02.2016
Orlová je ti také malá,tak co chceš?
    Re: Rezignace ČHS na závody05.02.2016
Orlová je ti také malá,tak co chceš?

 Východní Karakoram - Saser Kangri02.02.2016
Ahoj. Plánujeme na léto výlet do Ladakhu a východního Karakoramu - oblast kolem Saser Kangri. Hlavně VHT, ale nějaký menší lezení bysme taky dali. Máte někdo osobní zkušenost nebo důležitou radu?

Konkrétně
- O Ladakhu je všude spous
 Re: Východní Karakoram - Saser Kangri02.02.2016
V předchozím příspěvku jsem omylem zadal špatný email. Tak prosím odpovídejte přímo do diskuze a neb
  Re: Východní Karakoram - Saser Kangri03.02.2016
Zdar, nevim zda ti moje poznámky k něčemu budou, možná jsou to zjevný věci i pro vás:

   Re: Východní Karakoram - Saser Kangri03.02.2016
pojd do brna na pivo. Byl sem tam. Vcetne saser kangri (i kdyz ta byla bez vrcholu). Jsou tam nadhe
    Re: Východní Karakoram - Saser Kangri03.02.2016
To pozvání by asi mělo platit spíš pro Petra - tazatele.
     Re: Východní Karakoram - Saser Kangri03.02.2016
Jasne ze plati pro petra :)
      Re: Východní Karakoram - Saser Kangri03.02.2016
Honzo, díky moc za poznámky a zajímavý tipy.
    Re: Východní Karakoram - Saser Kangri03.02.2016
Judovano (nebo jak to mam hergot sklonovat? :-):
Urcite si rad na pivo do Brna nekdy zajedu.

 Proboštovský dvorec01.02.2016
Ola, Dan Hasič Hölzl odstranil další nedostatky ve Středohoří. Tentokrát vznikla oblástka Proboštovský dvorec - viz http://goo.gl/BGuOYo

1   ...   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Z Kozího na Jahňací
Zdravím, chtěl bych se poptat, jestli se dá v zimě přejít z Kozího štítu na Jahňací. V létě to vypadalo jako choďák ze kterého by nás chraniči vypoklonkovali s pokutou, ale zima je zima. Tak jenom, kdyby to někdy někdo šel. Napadl mě okruh na Kozí, pak přejít hřebenem k Jahňacímu a zpátky dolů. Nebo je to lepší přes Jahňací na Kozí? Budu vděčen za každou radu ;-)
 JendaZBrna11:02:07 05.02.2016
odpovědět 
 Re: Z Kozího na Jahňací
puškáš, 1. díl. v okolí jsou lepší tůrky s lepšími výhledy.
karbunkuláč je lepší a delší.
měděné lávky důstojnější
sz hrana na kežmarák je bomba (ale těžší a vážnější)
černej štít Englišem je lehčí a hezčí
Lukas B.12:55:34 05.02.2016
odpovědět 
  Re: Z Kozího na Jahňací
Ahoj Lukáši, mohl by jsi prosím trochu rozvést tebou zmíněnou cestu "Englišem" na Černý štít? Je to hřebenovka? Odkud se jde? Na jak je to zhruba dlouho včetně cesty z Brnčálky a zpět? Díky
 Hurvajz13:01:51 09.02.2016
odpovědět 
   Re: Z Kozího na Jahňací
englišova cesta čili normálka nebo sestupovka, obtížnost I. zpod jz stěny doprava a vzhůru k věžičce, doprava za roh a po hřebeni na vršek. dále se dá pokračovat přes černé věže (II-III) a po stolarczykově lávce (II) zpátky pod stěnu.
Lukas B.08:41:11 16.02.2016
odpovědět 
 Re: Z Kozího na Jahňací
ahoj, sli jsme to (vicemene) ted o silvestru, je to v pohode tura pokud neni lavinovka, z koziho se de po severni strane hrebene, ale nedojde se na konec hrebenu, ale uhne se do nektereho ze zlabu, my sli poslednim vyraznejsim a tam museli delku slanit, ale asi zalezi na zlabu kterym by byl sestup (smerem k belankam). podtraverzuje se zbytek hrebenu a pak uz lehce na jahnaci. celkove mi neprislo ze by tam v cele ceste bylo tezsi miste nez II-III, ale samo se daji delat ruzne varianty
ondra13:32:16 05.02.2016
odpovědět 
 Re: Z Kozího na Jahňací
Šel jsem to víckrát v zimě i v létě. Vždycky se mi to líbilo. Úplná ultranádhera je oblézt celou dolinu Bílých ples: Přelezeš všechny Žeruchovky až na Kozí štít a Východní Kozí štrbinu (za slušného sněhu bez jištění). Přejdeš skalní Kozí kopky, krátce slaníš (asi tam necháš prchačku, nebo najdeš moji skobu starou asi 20 let) do úzkého zářezu za nimi a zprava vylezeš na Jahňací kopky (nejhorší místo, špatné jištění, dva kroky 4 UIAA). Lehkým hřebenem po trávě, kamení a sněhu vylezeš bez jištění na Jahňací štít. Slezeš doprava přímo po hřebeni nebo mírně vpravo od něj (místy to vypadá dobrodružně, ale není) a dojdeš pěšky do Kopského sedla. Odtamtud se vrátíš na Brnčaku (bacha pod sedlem na laviny).

Celé se to dá zkrátit, že vynecháš Žeruchovky a vylezeš pěšky rovnou na Východnou Kozí štrbinu, případně skončíš už na Jahňacím štítě a sejdeš pěšky po turistické stezce do Červené dolinky (bacha na laviny). Tady máš podrobnější popis s fotkama: http://tinyurl.com/habx339

Na lezení stačí jeden turistický cepín, půlka 50 m lana (když potřebuješ, tak ho přeložíš nadvakrát), pro jistotu pár vklíněnců, nějaké smyčky a další vybavení do zimních hor.
Kuba Turek16:47:10 05.02.2016
odpovědět 
  Re: Z Kozího na Jahňací
teda já popravdě čekal nějakou jedovatou slinu, že dvojkotrojky vlastně nejsou lezení a ať jdu do pekel. Tak každopádně moc děkuji za informace. Až se někdy někde potkáme a hlavně poznáme, tak u mě máte všichni tři pivko(neplatí pro oblasti Osterreichu - nejsu žádný Rockefeler ;-) ). Můžu se ještě zeptat jak dlouho jste to šli? A jestli se případně dá z hřebenu zdrhnout? Podle fotek mi přišlo, že by se snad asi snáze prchalo směrem k Bielanským tatrám(tudíž do severní stěny?).
 JendaZBrna11:13:07 06.02.2016
odpovědět 
   Re: Z Kozího na Jahňací
Tož jsem si udělal radost a pořídil si průvodce od Puškáše(za tip na něj děkuji LukášiB). Takže mám hádám všechno a už jen vysedět rozumné počasí
 JendaZBrna15:00:43 06.02.2016
odpovědět 
   Re: Z Kozího na Jahňací
Zdrhnout se dá skoro všude.

Predné Žeruchové sedlo do Červené dolinky (slézt nebo 1x25 m slanit z převislého kamene pod vrcholem) sejít po sněhu. http://tinyurl.com/jrold94

Východná Kozí štrbina pěšky po sněhu do Červené dolinky.

Západná Kozí štrbina slézt po strmém sněhu k Bílým plesům. http://tinyurl.com/zbkuqpj

Obě Jahňací štrbiny a Zadná Žltá štrbina slanit na sníh pod hřeben do Červené dolinky nebo k Bílým plesům a pak slézt po strmém sněhu. Podle podmínek slanění z vlastních smyček nebo erárních skob 1x25 m až 1x50 m. http://tinyurl.com/zqonv9z

Z Jahňacího štítu pěšky po žluté turistické značce do Kolového sedla a do Červené dolinky (lavinézní!)

Celkem i se Žeruchovkami a přístupem od chaty i sestupem k ní je to od nevidím do nevidím a to musíš být docela rychlý.

Od Východní Kozí štrbiny přes Jahňací štít do Kopského sedla je to s přístupem i sestupem normální celodenní zimní túra.
Kuba Turek23:04:26 06.02.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi