Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Dajmond 09.02.2016 Čaute! Směřuju dotaz na všechny uživatele lezeček Rock Pillars (Ocun) Diamond - O kolik je máte menší a jak moc se roztahujou? Miury (o 4 čísla měnší) mi odešly na věčnost, tak díky za rady :)
  Re: Dajmond 10.02.2016 Ahoj, vzhledem k tomu, že pořád nemáš ani jednu odpověď, zkusím pomoct, i když diamondy nemám. Jsem
    Re: Dajmond 10.02.2016 Díky moc!! :)
    Re: Dajmond 14.02.2016 Já měla několik bot od RP (ale nikdy to nebyly Diamondy) a vždy jen o 1 číslo menší. Zpočátku jsem s
posilování "na směny" 09.02.2016 Ahoj, zajímal by mě váš názor na trénink / netrénink. Jedná se o to, že pokud si třeba pověsím balknu nad futra v práci a během dne se na ní několikrát pověsím. Rozhodně ale ne trénink, doporučený v jakékoliv odborné publikaci (tedy rozehřání, snadnější v
  Re: posilování "na směny" 09.02.2016 Pokud se párkrát za den na chvilku pověsíš na balknu, tak žádnou regeneraci nepotřebuješ. Rozhodně t
  Re: posilování "na směny" 09.02.2016 "pár shybů cestou"...nerozehřátej, si akorád něco uděláš...chce to posilovat vždy zahřátý.
    Re: posilování "na směny" 09.02.2016 Tss..zahrejes se prvnima peti shybama, hned pokracujes hlavni fazi treningu (10 shybu) a okamzite pr
  Re: posilování "na směny" 09.02.2016 No já nevím, asi to dobře není, ale poslední půl rok mám podobný systém. Při učení, když už toho mám
    Re: posilování "na směny" 10.02.2016 tak se uč, a pak si dej hodinu pauzu a cvič na balkně. to bude mít lepší efekt...
      Re: posilování "na směny" 10.02.2016 No jo, jenomže ono se na hodinu ulít z práce nejde (+ bordel, pot...) a pokud to pověsím doma, tak s
      Re: posilování "na směny" 10.02.2016 Hodinu čas nemám. Ať se mi to líbí nebo ne, jde primárně o odreagování ve chvíli, kdy už bych se ste
        Re: posilování "na směny&qu 10.02.2016 Odreagování to možná je, ale jako trénink k ničemu. Ani na sílu, ani na vytrvalost. Přeci jen by to
        Re: posilování na směny 11.02.2016 musíš si vybrat, jestli se chceš v lezení zlepšit, nebo se jím jen odreagovávat...pokud si nenajdeš
          Re: posilování na směny 11.02.2016 Věř že o zkouškovým si ten čas na medině nenajdeš ( musel bych vyrazit z programu běhání, který člov
            Re: posilování na směny 11.02.2016 Což o to, já bych ti to i klidně věřil. Ale trochu k neuvěření je, že jsi na medině a musíš se tu pt
              Re: posilování na směny 11.02.2016 Já se neptal ale odpovídal. Nedůvěryhodně působíš spíš ty, když neumíš rozlišit podpis FI od Vašek k
                Re: posilování na směny :-)) 11.02.2016 Vašku, Vašku, vidím že mouder od pana H nejsi hoden. Podívej se pořádně: vždyť od monitoru dokáže ne
              Re: posilování na směny 11.02.2016 Ty jsi dobrý šulinek...
            Re: posilování na směny 11.02.2016 běhání, který člověka drží nad vodou psychicky i fyzicky- nic mě nepomáhá tolik na záda jako běh...
              Re: posilování na směny 11.02.2016 Běh někde na asfaltu možná, ale běh v terénu je pro člověka to nejpřirozenější. Představ si neandrtá
                Re: posilování na směny 11.02.2016 Jasně, přidej k tomu neznečištěné životní prostředí, hodně pohybu na čerstvém vzduchu a přirozenou s
                  Re: posilování na směny 11.02.2016 Díky za odpovědi i za pobavení nad diskusí. Vzhledem k tomu, že se na stěně chci spíše odreagovávat
                    Re: posilování na směny 11.02.2016 Zásadní problém by mohl bejt v absenci zahřátí, dalo by se to možná trochu obejít tím, že bys přehod
Šetří ČHS na další megavýlet? 09.02.2016 Pořád mi vrtalo hlavou, co se letos děje se závody, proč nic není domluveno a proč se vše pořádá v problematických podmínkách. Viz. diskuze o rezignaci ČHS na závody. Vyslovil jsem tam domněnku, že svaz není schopen domluvy s rozumnými stěnami kvůli finan
  Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 09.02.2016 Chce to umět číst a chápat čtený text. Píše se: Všichni reprezentanti řádně nominovaní pro tento záv
    Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 09.02.2016 Máš pravdu, omlouvám se a pro upřesnění přikládám ta nominační pravidla:
Mistrovství
  Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 09.02.2016 Umíš číst a pochopit psaný text? V nominačních pravidlech je popsaný způsob nominace na MS. Kolik zá
    Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 09.02.2016 Koukám že už to všechno proběhlo. Lidé čtěte! :-)
    Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 09.02.2016 Už jsem se omluvil a uvedl správná nominační kritéra. Uznávám, tohle mi ulítlo. No alespoň si každý
      Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 11.02.2016 Nicméně jsme se nedobrali k jádru otázky. Kde jsou v ČHS ty peníze, když na MS pojede pár jedinců a
        Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 11.02.2016 A když už, tak v tělocvičnách :-) Skoro bych se vsadil, že další budou stěny jako Trutnov, Lanškro
          Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 11.02.2016 Ještě je možnost že závody budou u vás doma na obrovské stěně. Můžeme parkovat na vaší zahradě?
            Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 11.02.2016 Shodou okolností na zahradě stěnku mám, ale zadarmo to rozhodně nebude :-).
            Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 11.02.2016 A proč? Koukni třeba na BigWall, Smíchov, Písek, Holešovice, FreeSolo, Ústí nad Labem... Krásné ve
  Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 14.02.2016 tolik slov a žádný podpis... Ale vidim že ostatní diskutující respektují tuhle kulturu, tak nebudu t
    Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 14.02.2016 Kandidat na nejvice alibisticky a schizofrenni komentar lezce? :)
      Re: Šetří ČHS na další megavýlet? 14.02.2016 mozna autor nepovazoval svuj nazor za tak prukopnicky, aby jej musel podepisovat, nebo si taky treba
Prbvvní holka. 08.02.2016 Ahoj. Potreboval bych poradit. Vybiram svou první holku. Myslite, ze bude stacit i pouzita, nebo radeji zainvestovat a hned si vybrat uplne novou? Jde mi také o vahu, je lepsi se s nadvahou smířit a třeba brat i s piercingem, nebo je lepsi uplne hola? Zat
  Re: Prbvvní holka. 08.02.2016 No, to není jenom tak !! Strašně záleží, jestli ji budeš používat v indooru nebo outdooru a tady hra
  Re: První holka 08.02.2016 nejlepší je si ji občas půjčit od kamarádů, vyjde to levnějš
  Re: První holka. 08.02.2016 Taky záleží, jak se k ní případní předchozí majitelé chovali... V tom lepším případě je řádně zaběhl
    Re: První holka. 08.02.2016 A také je třeba respektovat doporučení výrobce - něco jako že na každý terén a disciplínu jiný model
    Re: První holka. 08.02.2016 A také je třeba respektovat doporučení výrobce - něco jako že na každý terén a disciplínu jiný model
  Re: Prbvvní holka. 08.02.2016 ahoj, nechces to jeste zvazit, bude te to stat prachy a cas ?
    Re: Prbvvní holka. 09.02.2016 Najdi si raději pěkně použitého kluka. Ten už bude vědět
  Re: Prbvvní holka. 09.02.2016 Hlavně si nezapomeň nastudovat návod k použití. Jeho autorem je RNDr. Hausmann.
  Re: Prbvvní holka. 10.02.2016 kdybys to myslel vaznejc, tak bych dal na rady JT, ale vzhledem k tomu, ze vybiras prvni holku, zkus
Haglundova deformita - pata z lezaček 08.02.2016 Ahoj,máte někdo prosím zkušenosti, jaké jsou vhodné lezačky, aby nedocházelo k otlačování paty ? Pokud lezačky tlačí na patu, dochází k dráždění okostice a na kosti může vznikat výrustek..Správně se to jmenuje Haglundova deformita.
Lezu něco přes p
    Re: Haglundova deformita - pata z lezaček 08.02.2016 Děkuji za radu.A přestalo se to od té doby zhoršovat?Já v těch lezačkách také vydržím dlouho, zatím
    Re: Haglundova deformita - pata z lezaček 08.02.2016 Děkuji za radu.A přestalo se to od té doby zhoršovat?Já v těch lezačkách také vydržím dlouho, zatím
    Re: Haglundova deformita - pata z lezaček 08.02.2016 Děkuji za radu.A přestalo se to od té doby zhoršovat?Já v těch lezačkách také vydržím dlouho, zatím
      Re: Haglundova deformita - pata z lezaček 08.02.2016 Lezačky, jako lezat, nebo lezac?
        Re: Haglundova deformita - pata z lezaček 08.02.2016 Promiň :D vím, že je to správně lezečky :D S kamarádem říkáme lezačky, tak to někdy automaticky použ
      Re: Haglundova deformita - pata z lezaček 09.02.2016 Řekl bych, že rozdíl vidím. Ale otázka asi je, jak silný kdo ten problém má. Uvažoval jsem i o vlepe
        Re: Haglundova deformita - pata z lezaček 15.02.2016 Dám si teď od lezení chvíli pauzu a pak pořídím větší lezečky.Snad se to nebude nijak zhoršovat.
    Re: Haglundova deformita - pata z lezaček 09.02.2016 Mno...asi tak jako tenisti mají mozoly od rakety, tak lezci otlačený paty. Navíc lezečka není normál
Puskasovi pruvodci 07.02.2016 Horolezecky pruvodce Vysokych tater od Arno Puskase je jedinecna monografie, ktera uz se bohuzel nikdy nedocka dalsiho vydani.
Je to nedocenitelny historicky artefakt a perla horolezcovi knihovny. Jsem hrdym majitelem více nez poloviny dílů a velmi
  Re: Puskasovi pruvodci 07.02.2016 ještě jednou děkuji za link Radku.
  Re: Puskasovi pruvodci 07.02.2016 Dik Radku
  Re: Puskasovi pruvodci 07.02.2016 K čemu ten patos?
    Re: Puskasovi pruvodci 07.02.2016 Sveho casu mi kmos z Lokalky poslal nektere z dilu co mi chybeli po dalsim kolegovi z Lokalky a ty s
    Re: Puskasovi pruvodci 08.02.2016 páč to tu někteří prodávají za dost šílený peníze. Na Aukru jsem kdysi viděl prodávat jeden díl asi
  Re: první úvazky 07.02.2016 odporucam s prezkou. je univerzalnejsi, mozes si ho nastavovat podla potreby. aj moj prvy bol taky..
  Re: první úvazky 07.02.2016 Jestli to mas na skalky, pisek atd.. a drzis si vahu, tak bude ok bez prezek.Na lezeni na podzim, zi
    Re: první úvazky 08.02.2016 Takhle, jsem začátečník, lezu zatím jen na stěnách. Lezení po skalách plánuju až dobudoucna. Váhu má
      Re: první úvazky 08.02.2016 nevytahaji se, bez obav. Nohavicky staci bez poutek, v zivote jsem obvod nemenil. A jediny pripad kd
        Re: první úvazky 08.02.2016 Jednoznacne bez poutek na skalni lezeni a steny. Az pojedes do hor taky bude stacit a az pojedes na
        Re: první úvazky 08.02.2016 S tím bych nesouhlasil, stačí přibrat pár kilo nebo jít něco na podzim nebo v zimě a si v prdeli, na
        Re: první úvazky 08.02.2016 sorry - bez poutek bylo myšleno bez přezek
první úvazky 06.02.2016 Zdravím,
plánuju koupit svoje první úvazky a nevím zda vybrat s nohavičkami které se stahují přezkou nebo ty s elastickým stahováním? Mohl byste mi prosím někdo poradit? Díky moc
první úvazky 06.02.2016 Zdravím,
plánuju koupit svoje první úvazky a nevím zda vybrat s nohavičkami které se stahují přezkou nebo ty s elastickým stahováním? Mohl byste mi prosím někdo poradit? Díky moc
První lano? 05.02.2016 Zdravím,
vybírám první lano a potřeboval bych pomoct s výběrem. mám tyto dva adepty:
Tendon Ambition 9.8 (complete shield)
Beal Flyer II 10,2
Myslíte, že je lepší si připlatit za Beal nebo mě bezpečně zajistí i Tendon? (lezu na
  Re: První lano? 05.02.2016 Beal určitě lepší než Tendon.
Doporučuji Ti spíš Beal Booster III 9,7 mm ve verzi Safe Contro
    Re: První lano? 06.02.2016 Odolnost přes hranu se už pár let oficiálně neměří, protože to byl zcela neprůkazný údaj (rozuměj sk
  Re: První lano? 06.02.2016 Jak píšeš řešíš to zbytečně, ono je to celkem jedno. Já bych brat tendon ale ve standartu, cs je zby
    Re: První lano? 06.02.2016 Complete Shield, Dry cover... je důležitý i u jednoduchým lan, kde nenasákavost nepotřebuješ. Omezuj
      Re: První lano? 06.02.2016 Proti vniknutí prachu :-D... Je to pouze teflonová vrstvička nebo nano vrsva ktará chrání vlákna pře
        Re: První lano? 06.02.2016 Ty plácáš blbosti. Koukni na průřez lana a zjistíš že to s tím prachem blbost není.
          Re: První lano? 06.02.2016 :-D :-D bože vy jste poblaznění reklamou :-D :-D, teflon ma dvě výhody je tzv. samomazný (nedře) a o
            Re: První lano? 06.02.2016 Blahopreji ti, právě jsi narkl "lanare" z podlehnuti marketingu. Jen tak dal.
            Re: První lano? 06.02.2016 Tak marketing to bezpochyby je, ale myslím že ne úplně bez logiky. Pokud by ti lano napřed přišlo do
        Re: První lano? 06.02.2016 Oplet u konců roztrhám vždycky, ale komplet teflonovaná lana vydrží víc. Chce to mít víc lan, od odo
          Re: První lano? 07.02.2016 no, napr. v alpsporte sa da aktualne kupit 50m tendon za super cenu
  Re: První lano? 06.02.2016 Skor by som uvazoval prakticky : uprava je na skalky az na x-tom mieste. Ak je to prve lano, je na
  Re: První lano? 06.02.2016 Co se týče bezpečí, přečti si něco o lanech v knížce nebezpečí na skále a ledu od Pita Schuberta a z
    Re: První lano? 06.02.2016 Naprostý souhlas, lezl jsem na Lanexu Rocky osm let a bez problémů, poté vyměnil, ne proto že by byl
  Re: První lano? 08.02.2016 Tak díky všem za rady. Hodlám lézt převážně na vápenci, takže nakonec tedy vezmu Beal Booster III 9,
  Re: První lano? 08.02.2016 Tak díky všem za rady. Hodlám lézt převážně na vápenci, takže nakonec tedy vezmu Beal Booster III 9,
  Re: První lano? 08.02.2016 ber co je levnejsi, tendona mam a je to dobry lano. pokud s nim polezes vsude a furt a nebudes to st
  Re: První lano? 08.02.2016 Tak díky všem za rady. Hodlám lézt převážně na vápenci, takže nakonec tedy vezmu Beal Booster III 9,
    Re: První lano? 08.02.2016 Každý mi zatím říkal, že podruhé by do bealu nešel, že je to měkká žvejkačka s třetinovým prodloužen
      Re: První lano? 08.02.2016 Jsem dlouholetý lezec na úrovni matlák, takže prosím, co že je špatně na Mammutech? Jednoho mám v ba
      Re: První lano? 08.02.2016 Jsem dlouholetý lezec na úrovni matlák, takže prosím, co že je špatně na Mammutech? Jednoho mám v ba
        Re: První lano? 08.02.2016 u těch, co jsou k dostání v ČR po čtrnácti dnech ztopoříš klidně poslední 3 metry jako kevlar. Tvrdé
  Re: První lano? 08.02.2016 Tak díky všem za rady. Hodlám lézt převážně na vápenci, takže nakonec tedy vezmu Beal Booster III 9,
    Re: První lano? 08.02.2016 Já bych Beal Booster III 9,7 nedoporučoval, měl jsem za posledních 30 let cca 15 lan a tohle bylo je
      Re: První lano? 09.02.2016 Tak ti to zhrnu, borci ti doporučovali šunt Beal, který stojí za hovno. Navíc v úpravě kterou nepotř
      Re: První lano? 09.02.2016 také mám beal a už nikdy, nevím co za ty ale hned první lezení na písku, zhoupnutí a lano řízlé že š
      Re: První lano? 09.02.2016 také mám beal a už nikdy, nevím co za ty ale hned první lezení na písku, zhoupnutí a lano řízlé že š
  Re: První lano? 09.02.2016 Naštěstí jsem ho ještě nekoupil. Dám tedy na vás a na recenze z netu a vezmu Tendon Ambition 9,8 60m
    Re: První lano? 09.02.2016 Tak to je asi dle preferencí, ale pokud to děláš metodicky správně tak nepotřebuješ ani značený stře
      Re: První lano? 09.02.2016 Vyhozený peníze - rozhodně! Pokud lano zkrátíš na jedný straně o dva metry (což se běžně stává) - na
    Re: První lano? 09.02.2016 vyhozené prachy, stačí tejpka na střed (marker se hned ztratí - ušpiní a za tmy ani nový není vidět)
    Re: První lano? 09.02.2016 vykasli se na bicolour i na marker, marker ma tendenci ztvrdnout a pak je problem to mnohdy prorvat
    Re: První lano? 09.02.2016 Jo Ambition 9.8 je výborný univerzální lano. Jen není ta 60tka krátká ? Kde s tím chceš lézt? Já si
      Re: První lano? 09.02.2016 A kde je v čechách šedesátka krátká? Borec začíná a chce líst hlavně vápno. I kdyby chtěl na písek,
      Re: První lano? 09.02.2016 Všichni tvrdí, že delší v ČR téměř nikdy nepotřebovali. Lézt chci převážně na Moravě + Slezsko, zatí
        Re: První lano? 09.02.2016 Lano zkracuješ, pokud např. porušíš oplet tak, že ti začne lézt jádro na povrch (říznutí, naškubnutí
        Re: První lano? 10.02.2016 Lano se ti nejvíc opotřebovává tak cca 2-3 metry od konce. Když si odsedneš do lana u jištění ( popř
          Re: První lano? 15.02.2016 Jako kde? Prosím konkrétni příklady cesta popř odkaz na topo. Lezu v Rakousku už hodně let a ještě m
            Re: První lano? 15.02.2016 To že "jakože" ležeš spoustu let holt evidentně nic nemění na tom že se hovno vyznáš ... c
              Re: První lano? 15.02.2016 smarja uklidni se, borec kupuje prvni lano a urcite snad ne posledni... kazdemu vyhovuje neco jineho
              Re: První lano? 15.02.2016 Vem si piluli mišpuline.
                Re: První lano? 15.02.2016 No je aspon videt, ze diskuse na lezci uz nema zadny smysl. A to me mrzi, jen same urazky a "za
  Re: První lano? 09.02.2016 Lano je spotrebni material. Kup si to, ktery se ti vic libi.
  Re: První lano? 15.02.2016 Jakým jistíš jistítkem? Dbej na to, aby bylo lano kompatibilní s jistítkem.. Samo papírově dle průmě
1
...
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
...
2263
Dajmond Čaute! Směřuju dotaz na všechny uživatele lezeček Rock Pillars (Ocun) Diamond - O kolik je máte menší a jak moc se roztahujou? Miury (o 4 čísla měnší) mi odešly na věčnost, tak díky za rady :)
Štofin 20:43:05 09.02.2016odpovědět
  Re: Dajmond Ahoj, vzhledem k tomu, že pořád nemáš ani jednu odpověď, zkusím pomoct, i když diamondy nemám. Jsem ale majitelem jiných RP (jméno si nepamatuju, ale jde o starší model, ne tak hardcore ale ani ne úplně rovné) a na 43 nohu mám 41 lezku. Ale roztáhly se, pamatuju si, jak semtam opravdu tlačily a teď jsou už celkem pohodlné. Fl 16:05:22 10.02.2016odpovědět
    Re: Dajmond Díky moc!! :) Štofin 20:52:38 10.02.2016odpovědět
    Re: Dajmond Já měla několik bot od RP (ale nikdy to nebyly Diamondy) a vždy jen o 1 číslo menší. Zpočátku jsem se do nich taktak nasoukala, po čase co se vytahali to byla tak akorát těsná bota na sportovní lezení... Šárka 02:49:25 14.02.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: