Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
Bouldry:
29.Oliva 9659
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230910 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210
Dap Sport - Hradec Králové
ZŠ Dukelská - Příbor

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Hřensko
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 skování chytů19.02.2016
Ahoj všem! Lidičky, sháním jakékoli materiály týkající se sikování chytů. Píšu bakalářku o lezení ve Chřibech a do této kapitoly mi chybí konkrétní věci. Zajímalo by mě co za tmel se používá. Pokud se někdo setkal z nějakou metodikou, tak budu ráda za kaž

 Bivak na Augile du Midi19.02.2016
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s bivakováním (ve stanu) na ledovcovém platu pod  Augile du Midi. Spal jsem tam před 20 lety, bez problémů, zajímá mě, zda se od těch dob něco nezměnilo, přesněji zda to někomu nevadí a dá se ta
 Re: Bivak na Augile du Midi19.02.2016
Co já vím, tak to nikomu nevadí (možná kromě chataře z Cosmique). Spali jsme tam před 4 roky také (a
 Re: Bivak na Augile du Midi20.02.2016
asi před dvěma, třemi lety tam začala chodit policie. Jsme tam byly někdy koncem června, přiletěl vr
 Re: Bivak na Augile du Midi26.07.2016
Ahoj,
Tak už jste tam letos byli?
Jestli jo, jaká je situace ohledně stanování?
  Re: Bivak na Augile du Midi26.07.2016
Ahoj, spali jsme tam letos v půli května a nikdo neprudil. Celkem asi 4-5 stanů, české osazentsvo v
   Re: Bivak na Augile du Midi27.07.2016
čau, nikdy jsem o žádných problémech neslyšel. sám jsem tam v posledních letech stanoval mockrát. a

 Salewa MS Raven17.02.2016
Čau, nemáte někdo zkušenost s touto botou od Salewy. Když jsem ji zkoušel, tak mi přišla dost lehká (jen 800g) na rozdíl od LS, Meindlu nebo Scarp. Tak by mě zajímalo, jestli v ní není kosa a dá se v pohodě použít i do severních stěn přes zimu. Díky za od
 Re: Salewa MS Raven18.02.2016
sou to Cčkové nezateplené boty. Zmrzneš v nich

 ledy na rybaření Kaprun17.02.2016
Ahoj,
Zajímalo by mě, jestli se najde v okolí Kaprunu, nějaký spíš lehčí led, který je přístupný seshora. Jedem tam lyžovat a jsem sám lezoucí tak bych si chtěl něco vylézt s horním jištěním na tiblocu. díky
 Re: ledy na rybaření Kaprun17.02.2016
A nebo ještě lepší by byl Saalbach
 Re: ledy na rybaření Kaprun17.02.2016
V soutesce Thun-Klam urcite lezt ledy s hornim pujde. Otazkou je, jestli jsou podminky a je nateklo.
  Re: ledy na rybaření Kaprun17.02.2016
Zažil jsem tam fantasticke podmínky, přímo ze zábradlí dolů a krásné kolmáče a rampouchy zpět na cho
 Re: ledy na rybaření Kaprun18.02.2016
V Saalbachu teď no chance, moc velký vedro. Nahoře na Kitzsteinhornu by teplotní podmínky byly, ledo
  Re: ledy na rybaření Kaprun19.02.2016
je někde nějaký průvodce? jezídm tam lyžovat a docela bych na něco kouknul

 Kianičkov variant na Vysokou15.02.2016
Ahojte, v Montane 1/2016 vyšlo zajimavebtopo na Vysokou-"Kianičkov variant". Lezli jste ji někdo? Mate o ni podrobnější informace? Hlavně by mě zajímala technická část cesty a místa na bivak. Na Googlu jsem bohužel nenašel žádné info. Moc diky!
 Re: Kianičkov variant na Vysokou15.02.2016
Napiš do Montany ne když to bylo v Montaně

 péřovka Quechua14.02.2016
Ahoj. Ráda bych se zeptala, zda-li někdo máte zkušenosti s levnýma péřovkama Quechua/Forclaz z Decathlonu. Zajímalo by mě hlavně kvalita provedení (zipy, jak moc se trhá, jak moc z ní leze peří,...), je mi jasné že za ty peníze se to nedá srovnávat třeba
 Re: péřovka Quechua14.02.2016
Vyplatí.
 Re: péřovka Quechua14.02.2016
za ty peníze se určitě vyplatí, zipy fungují, peří leze normálně jako ze všech péřovek a kdybych v n
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
Těžko radit, je to tak 50/50. Znám lidi co naprostá spokojenost ale i lidi co tvrdí že by si ji podr
  Re: péřovka Quechua15.02.2016
Jo, souhlas, je to dost o štěstí na jakej kus zrovna narazíš..
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
mám jednu asi 8 let z dekáče z francie, za 100€. všechno fajn, jen zip odešel neznámo kam, tak už je
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
Je perfektná, za tie prachy neriesim. Zipsy zatial v pohode, perie lezie ako aj z inych, ale nebojim
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
Určitě se vyplatí, na povalovaní se pod skálou a na chození po hospodách je to super kup.
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
Mám tu nejlehčí. Nic moc peří a je ho tam hodně málo, zas tak teplá není. Za ty prachy se to dá vydr
  Re: péřovka Quechua15.02.2016
Taky mam tu nejlevnejsi. Nutno poznamenat, ze stoji necelych 1000 Kc. Za tu cenu mi prijde fantastic
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
Pokud seš si opravdu 100% jistá že chceš péřovku pod skálu a do města, tak ano. Ale zvaž, zda-li do
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
Ahoj,
Evidentně máš na mysli bundu za 990kč což je v přepočtu cca 35e. Jestli tuto bundu někd
  Re: péřovka Quechua15.02.2016
jestli máš na mysli můj komentář - já to nesrovnávám. jen konstatuji, co jsem koupil před 8 lety v d
   Re: péřovka Quechua15.02.2016
Dobrá připomínka, asi neni Quechua Forclaz 300 jako Quechua Forclaz 300.. Já kupoval v ČR za 1500,-
    Re: péřovka Quechua15.02.2016
Já mám skoro pocit, že ta divná firma Quechua si to nechává šít měsíc co měsíc od někoho jinýho a pa
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
Napadla mě následující nákupní strategie: Namísto jedný péřovky Forclaz koupit dvě prošívaný bundy A
  Re: péřovka Quechua15.02.2016
Ještě co se levnejch teplejch bund týče, tak mne zaujala níže linkovaná (jedna mezera):

   Re: péřovka Quechua15.02.2016
Taky bych se mrknul po prodejnách pracovních potřeb apod. a zvolil nějakou podobnou bundu s umělým v
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
Je tam žalostně málo peří, střih nic moc, materiál neprodyšný silikonizovaný šrot, peří není všude.
  Re: péřovka Quechua15.02.2016
Možná má slečna tazatelka na mysli tuto:
   Re: péřovka Quechua15.02.2016
Mám peří i v kapuci, ta za litr je myslim stejná jen to byl výprodej tušim jaro 2015. Viz výše - miz
    Re: péřovka Quechua16.02.2016
Mám letoštní, tu za litr. Peří je jen v přední části. Zbytek je vata. Pod rukávy chybí výplň úplně.
 Re: péřovka Quechua15.02.2016
A co takhle si malilinko připlatit a počkat na nějaký masivní výprodej a koupit si něco seriozního?
  Re: péřovka Quechua15.02.2016
No tak přesně na to co ty píšeš je i Quechua přád dost velkej luxus ... na postávání pod skálou před
   Re: péřovka Quechua15.02.2016
sorry bunda je Bionnassay 900, letos prakticky stejnou bundu prodávají pod názvem Forclaz 900 ..
  Re: péřovka Quechua16.02.2016
Tak to si nejsem tak docela jistej, jestli by za ty dva litry dostal neco alespon na stejny urovni j
  Re: péřovka Quechua16.02.2016
To je u tohodle konkrétního modelu sleva víc než 50% (joo Swix je ze sakra drahýho kraje). Tos musel
 Re: péřovka Quechua16.02.2016
Je to asi top co se za ty prachy dá pořídit. Když chceš něco lepšího, tak budeš muset přitlačit, a t
 Re: péřovka Quechua16.02.2016
Když prolezeš sekáče,tak se dá sehnat dobrá za málo.Já koupil před 3 lety perfektní péřovku u más v
  Re: péřovka Quechua16.02.2016
Dobrý tip, díky! Bohužel je to stejná loterie jako někdo výše doporučoval čekat na výprodeje...
 Re: péřovka Quechua16.02.2016
Decathlon a jeho výrobky jsou dobrý jen pro ty největší škudlili, co se pak diví že to po 2 letech m
  Re: péřovka Quechua16.02.2016
běž vyvolavat flame někam jinam komplexáku ..
   Re: péřovka Quechua16.02.2016
já koupil v akci péřovku alpine pro, snad za 1600, a kvalita naprosto jinde oproti te z decatlonu, a
    Re: péřovka Quechua16.02.2016
A na kterou bundu "bez" peří jsi v tom decathlonu koukal ? maji asi 4 péřové modely s různ
     Re: péřovka Quechua17.02.2016
je tu řeč o té nejlevnější tak nedělej machry ty
      Re: péřovka Quechua17.02.2016
Aaale... Tak si znovu precti prvni prispevek, pak prispevky navazujici. Jestli z toho vyvozujes, ze
  Re: péřovka Quechua16.02.2016
S cim konkretne z Decathlonu mas zkusenost, ty jedna nesocko? :)
   Re: péřovka Quechua16.02.2016
Já osobně naštěstí s ničím, ale kolem mne vidím spoustu jejich nešťasných zákazníků. Líbí se mi koli
    Re: péřovka Quechua17.02.2016
tojo, koukám že stačií brigádníkům přicmrndnout o nějakou tu stovku navíc a jak se hned rvou za svéh
     Re: péřovka Quechua17.02.2016
To jo. Já jsem např. tajnej zakuklenej dvojitej agent - na výplatnici jednak Decathlonu, jednak e-sh
    Re: péřovka Quechua17.02.2016
A porad zadny konkretni vyrobek.. Hmmm, vsechno ve svem zivote hodnotis bez jakekoliv zkusenosti s t
 Re: péřovka Quechua16.02.2016
Quechua asi není úplně špatná volba, záleží jaký model. Z praktického hlediska pro klasické zevlován
  Re: péřovka Quechua17.02.2016
A jaký model je dle Tebe OK?
   Re: péřovka Quechua17.02.2016
Myšleno jaký model Quechua je dle tebe ok?
   Re: péřovka Quechua18.02.2016
Tahle bunda je dle mě v pohodě: Bionassay 900:
 Re: péřovka Quechua17.02.2016
Můj názor je že když péřovku, tak fakt nějakou kvalitní, tj. kvalitní peří a materiály, kvalitní pro
 Re: péřovka Quechua19.02.2016
Mrkni na mall.cz.
  Re: péřovka Quechua19.02.2016
na tomhle portále jsem byl dycky zklamaný když jsem hledal cokoliv na sport...
 Re: péřovka Quechua19.02.2016
No já bych teda po přečtení diskuse neměl moc jasno v tom, jestli teda péřovku z Decathlonu jako jó
  Re: péřovka Quechua20.02.2016
V životě budeš muset udělat jestě spoustu rozhodnutí které za tebe neudělá nikdo jiný :-D
   Re: péřovka Quechua22.02.2016
hej ty seš fakt kkt!
 Re: péřovka Quechua23.02.2016
Koupil jsem před cca rokem forclaz 300 nebo jak se to jmenuje a spokojenost, šel bych do ní znovu. A

 Tatry11.02.2016
Máte někdo info o ledech v Tatrách? Nejlíp Brnčála.
 Re: Tatry12.02.2016
extra to neni, ale neco tam je, klofnes si
  Re: Tatry12.02.2016
Zdar,
a mixy v Kezmaraku? Je tam nejaky led? Snih drzine, nebo se to sype? Diky predem za odp

 Ruplý palec10.02.2016
ahoj, před 2 týdny mi na bouldru ruplo v palci u nohy, jen jsem na něm stál, žádný extrém. přišlo mi to zprvu, jakoby mi jen hodně nahlas přeskočila šlacha. chůze, běh, žádnej problém, přo ohnutí palce do lezečky a jeho zatížení váhou ale bolí.
 Re: Ruplý palec10.02.2016
(mechanický poškození mi přijde že tam nění, v klidu to nebolí. jen když ho ohnu a postavím se na ně
  Re: Ruplý palec11.02.2016
asi nějaká natažená šlacha, vaz. palec nezatěžovat třeba 2-3 týdny. mazat něčím protizánětlivým. ten

 Ledy maltatal10.02.2016
čau máte někdo aktuální info ledy v rakousku maltatal?děkuji
 Re: Ledy maltatal10.02.2016
Leider haben wir seit dem vergangenen Wochenende sehr warmes Wetter im Maltatal. Es sind in den näch
  Re: Ledy maltatal10.02.2016
Jo zapomel jsem, je to k 27.1.2016, ale nepredpokladam, ze by se to nejak zmenilo.

 Smysl09.02.2016
Jaký smysl má změnit diskuzi na jen pro přihlášené až během diskuze, když už jsou tam desítky příspěvků? Buď to má být od začátku, nebo vůbec. Ale měnit to v polovině...
 Re: Smysl10.02.2016
tohle je reakce na co?
  Re: Smysl10.02.2016
Koho se to týká, tak ví.
 Re: Smysl14.02.2016
Myslím že stačí se podívat na autora toho článku a je to jasné...

1   ...   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 skování chytů
Ahoj všem! Lidičky, sháním jakékoli materiály týkající se sikování chytů. Píšu bakalářku o lezení ve Chřibech a do této kapitoly mi chybí konkrétní věci. Zajímalo by mě co za tmel se používá. Pokud se někdo setkal z nějakou metodikou, tak budu ráda za každý odkaz, či názor.
 Vacule11:06:01 19.02.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192356)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Broad Peak 2005 5c Bergamo-Brescia
DRS 6b Bergamo-Brescia
Dulche de leche 6c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (49)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi