LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230819 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
Stěna Holešov - Holešov
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Rock Point Olomouc - Olomouc
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Maltatal23.02.2016
Ahoj, nemáte někdo info o aktuálních podmínkách pro ledolezení v Maltatalu? Díky

 Jaký materiál na opravu lezek22.02.2016
Čauecn poradil by mi někdo jakej materiál od ResDay zvolit na oprvaud lezeček?
Mám Ozone od Rock Pillars, je tam původně vybram XS Grip - byl jsem s tím mega spokojenej, ale připadne mi, že se velmi rychle prolezli. Tak nevím jestli nezvolit nějako
 Re: Jaký materiál na opravu lezek22.02.2016
guma po podražení se proleze o dost pomaleji než na originál lezečce. toť moje zkušenost. šel bych z
  Re: Jaký materiál na opravu lezek22.02.2016
Vyber si něco s podobnou tvrdostí jako si měl - firmy, co to opravují tam na to mají tabulky. Já byc
   Re: Jaký materiál na opravu lezek22.02.2016
Díky za odpověď, popravdě cena mě zas tak netrápí, jestli dám za opravu o stovku míň nebo více je je
 Re: Jaký materiál na opravu lezek22.02.2016
vzhledem k charakteru lezečky a skály bych šel do XSedge. Ale není nad to to vyzkoušet.
H
 Re: Jaký materiál na opravu lezek23.02.2016
Ahoj, dej potom vědět, jak to dopadlo. Taky mam OZONY a naprostá spokojenost, ale vzhledem ke konstr
  Re: Jaký materiál na opravu lezek25.02.2016
ale v Salticu jsou šikovnější...no flame...just true

 Otevřený dopis Petru Reschovi21.02.2016
Ahoj Petře,
dovolil jsem se Ti napsat moje stanovisko k sekání chytů. Budu rád ze reakci.
Díky a s pozdravem Jan "Čaj" Šálek

 nazor.24.02.2016
Bouldery nelezu/zatím/, sekání mi nevadi.
 Názor.24.02.2016
Sekání na kamenech v lese i jinde mi nevadí, kór od týpka jako Resch, který tomu rozumí. Na druhé s
 Re: Otevřený dopis Petru Reschovi25.02.2016
Sekání je prasečina co by se neměla dít, od toho tu jsou boulderovky a stěny...
  Re: Otevřený dopis Petru Reschovi25.02.2016
A následuje dlouhá kulantní odpověď, která se dá zkrátit na; my chyty nesekáme, my je jenom upravuje

 Miura vs. Solution20.02.2016
Ahojte, chci si koupit tvrdé lezky a uvazuji o Miurach nebo Solusnech. Máte někdo zkušenost s jejich porovnáním? Jaké jsou lepší?
 Re: Miura vs. Solution21.02.2016
je to individuální, mně nesednou ani jedny.
zkoušej
 Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Triop Genus popř. Phet Maak ;-) ser na Sportivy ;-)
  Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Phet Maak jsou super.
  Re: Miura vs. Solution24.02.2016
:DDD tak to je vtip roku! Triopy jsou jedny z nejhorších střevíců na trhu, které se prodávají snad j
 Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Ja mam oboje. Miury takovy provozni, na lehci, podlepeny na stenu. Jeste nedavno jsem mela jen miury
  Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Muiry, ty na sucháče jsou podle mě ještě trochu tvrdší než ty tkaničkový. A možná i trdší než Soluti
   Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Protoze jsi jeste nevyzkousel Triopy ;)
    Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Jdi už do prdele s těma Triopama.
     Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Vsak Triop to je nejlepsi znacka! Kam se hrabou nejake La Sprotivy. Kdo tvrdi neco jineho jen ukazuj
      Re: Miura vs. Solution21.02.2016
nevim v čem leze stoupa spilka ale já měl nejvyšší model triopu rap new, dobrý na tření ale jinak mě
       Re: Miura vs. Solution21.02.2016
:) :) .. jako ze Miura je nejaky tvrdy extrem jo? decka. vas tu za ty la sportivy nekdo plati?
        Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Tady platí co někdo psal už v jiné diskuzi, jsou lezci a "lezci". Lezci nepotřebují Sporti
      Re: Miura vs. Solution23.02.2016
s phet makama sem taky spokojenej, až na patu, ta je špatná, není pevná, je tam tenká guma...
     Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Ale no tak :-* :-*
     Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Zeptej se v cem leze Pilka, Stoupa, ... v La Sportivach ne :)
      Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Adam leze taky ve sportivach. ;)
       Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Jenže Adam si to může dovolit, on je ufon s přísavkama :-)
       Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Adam je ambasador hudy sportu ;) .. zkus jmenovat nekoho nezaujateho co leze bomby
        Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Když tak čtu tohle vlákno, tak by mě zajímalo, kolik je tady nepodepsanejch ambasadorů :)
         Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Řekl P. :-D tak se taky podepiš pořádně Péé tečko
          Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Při malé schopnosti rozumět smyslu psaného textu a jenom troše snahy nebejt demagogickej, Záviši: dů
           Re: Miura vs. Solution23.02.2016
Oukej, mě osobně Triopy sedí konkrétmě Phet Maak, na to že to je model lezky z cca 2008 tak fakt sup
            Re: Miura vs. Solution23.02.2016
2008? 8 let lezes v jednech lezeckach? A o tom to mozna je, ze kazdy si pod lezenim mozna predstavuj
             Re: Miura vs. Solution23.02.2016
To si jako nemůže koupit stejné lezečky znovu? To je úvaha :) .. Já třeba opakovaně lezu v Triop Tig
              Re: Miura vs. Solution23.02.2016
nevim nevim ale z textu spis vypliva ze leze v jednech 8 let... ja netvrdim ze triop je spatny, treb
              Re: Miura vs. Solution23.02.2016
Dobrej ulet tenhle textik :). Od Triopu fakt nikdo nic nekopiruje, naopak se velmi radi divaji k tem
               Re: Miura vs. Solution24.02.2016
nevim jak dlouho se rozhlizis ty, ale ja 23 let a z toho 12 profesionalne. ano, vyrobci se inspiruji
                Re: Miura vs. Solution24.02.2016
:) Trolling hadr. Ale nejak se clovek musi odreagovat, to jo.
                Re: Miura vs. Solution24.02.2016
Což takhle napsat kdy a u jakého modelu, když už teda maji být první. Takhle je to jen plácaní prazd
              Re: Miura vs. Solution23.02.2016
Prosím tě, můžeš napsat, které firmy kopírují triopy, jaké lezečky, jmenovitě? Opravdu mě to moc zaj
               Re: Miura vs. Solution24.02.2016
predpinanou patu delaji vsichni. co je to za debilni otazku?
                Re: Miura vs. Solution24.02.2016
Jasný, v tom případě jsi zřejmě debil..
                 Re: Miura vs. Solution25.02.2016
řekl glum
              Re: Miura vs. Solution24.02.2016
Mysliš tu gumu kolem paty jako měli třeba Kenda od LAsportivy na začatku devadesátých let minulého s
             Re: Miura vs. Solution23.02.2016
No ty kráso, Phet Maaky my vydržěny cca rok při tréninku 4x týdně stěna + víkend skály, hory atd....
              Re: Miura vs. Solution23.02.2016
PS: pro jan2
              Re: Miura vs. Solution23.02.2016
lezu s nima asi sem lama
              Re: Miura vs. Solution24.02.2016
Tak jestli máš 300 lezeckých dnů v roce, tak to gratuluji. Asi druhý nejvytíženější lezec v ČR po Ad
            Re: Miura vs. Solution23.02.2016
:-D chlapy přečtěte si to ještě jednou "na to že to je model lezky z cca 2008 tak fakt super i
            Re: Miura vs. Solution23.02.2016
No proti tomu už nic nemám. Přiznanej patriotismus není nic proti ničemu, a může to bejt případně ta
      Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Stoupa nevím, ale Svišť dříve lezl ve Sportivách (model Viper) a již delší dobu leze v moravských Tr
      Re: Miura vs. Solution24.02.2016
Lezou v tom protože je maj zadarmo. Taky bych je propagoval kdyby mi je někdo nabídnul zadáčo. Aspoň
 Re: Miura vs. Solution21.02.2016
Podle mě se Solutiony na normální lezení moc nepovedly. Hodí se primárně jen v jediném případě, v př
  Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Nevím jak vy ale lezečky Scarpa jsou stejně nejlepší. Vydrží dlouho a jsou tvrdé. Ustojí cokoliv
   Re: Miura vs. Solution23.02.2016
Dobrých značek je mraky. Jen ta podpora v ČR chybí. Reálně lze u nás vybírat ze Salticů, La Sportivy
   Re: Miura vs. Solution23.02.2016
Zajimave, jak tu nekteri stavi do roviny tvrde lezky s dobrymi lezkami.. Uz to zaznelo i u tech zde
    Re: Miura vs. Solution24.02.2016
rekl nekdo kdo leze druhym rokem :)
     Re: Miura vs. Solution24.02.2016
Tohle zjistis z te jedne vety, kterou jsem napsal? :D Tak aspon vidim, jakou informacni hodnotu maji
      Re: Miura vs. Solution24.02.2016
Jake me prispevky? Napsal jsem prvni a toto je druhy.
  Re: Miura vs. Solution22.02.2016
Přestě tak, Solution na kolmice a plotny jsou špatný. Do převisu, zas asi lepší.
Miura Velcro
   Re: Miura vs. Solution22.02.2016
a co diamondy od ocůnu, mužete je někdo srovnat s miurama?? dík
    Re: Miura vs. Solution23.02.2016
Diamondy by se měly srovnávat s Testarossama, ale mě nevyhovují oboje.

 staré smyčky20.02.2016
Ahoj,
přišel jarní úklid a když jsem viděl ty X let starý smyčky, tak mě napadlo - řešíte nějak jejich životnost? Je mi jasný, že prodřený, nebo nějak viditelně poškozený vyřadím, ale co ty "netknutý"? Mám je ve větraném sklepě v baťohu,
 Re: staré smyčky20.02.2016
co říkají na školeních o lanech:
- i "nový" nikdy nevybalený netknutý 15 let starý
  Re: staré smyčky20.02.2016
.tyvole. otázky zas jak v materske skolce.. staci pouzit trochu selskeho rozumu a mohl si mit davno
  Re: staré smyčky21.02.2016
Dík za smysluplnou odpověď. Přijde mi to jako pekný shrnutí.
  Re: staré smyčky22.02.2016
Nepamatuju, co psal PS, ale nedávno dělal DAV (Schubertova organizace) testy se stabilními smyčkami
   Re: staré smyčky24.02.2016
Smycky mam stare i 20 let a urcite bych je nevyradil, hlavni důvod je, ze do smycek se nepada a jsem

 Boty20.02.2016
Poradí mi někdo jaké boty koupit aby byly trochu univerzálni,možnost přiděláni maček do ledu na ledolezeni a chuzi jaro ,podzim v horách.takže předpokládám že to budu mit tak 5 x za rok na sobě týden až pár dnu ,aby vydžely dlouho a cena byla rozumná,nejl
 Re: Boty20.02.2016
Tohle se tu řešilo už mnohokrát a podle zkušeností mých i jiných, musíš z něčeho slevit. Bota s tvrd
 Re: Boty20.02.2016
Saltic hurricane
 Re: Boty22.02.2016
do ledu určitě rychloupínací mačky

boty bych koupil dvoje, protože (zvlášť pokud jsi
  Re: Boty22.02.2016
2000 - 2500 zimní boty - to jsou tak plastový koflachy, ne?
   Re: Boty22.02.2016
buď po sezoně ve slevě, nebo ten namche bazar. myslel jsem, že to je k pochopení
   Re: Boty22.02.2016
navíc duplexy jsou stejně na zimu stále ještě nepřekonané, tak proč s takovým despektem?
    Re: Boty22.02.2016
"navíc duplexy jsou stejně na zimu stále ještě nepřekonané, tak proč s takovým despektem?"
     Re: Boty22.02.2016
nevýhoda duplexů je váha!

vše ostatní hovoří pro ně. Svrchu nepromoknou. Rychleji vy
      Re: Boty22.02.2016
Kdysi jsem měl něco od Koflachu. V porovnání s klasikou v nich bylo vic mokro, tudíž i zima. Byly da
       Re: Boty22.02.2016
možná se víc potíš. možná si měl už mizernou vnitřní botičku. nikdy jsem nepřesvědčoval nikoho, že b
        Re: Boty22.02.2016
Každý svého štěstí strůjcem:)

Jenom se zeptám. Zkoušel jsi někdy pořádné "kožené
         Re: Boty23.02.2016
jo jo, každý svého štěstí strůjcem :-)

Asi takhle - na Teryně mně vnitřní botičky pře
          Re: Boty23.02.2016
Kupodivu nekrémuju, bo nemám kožené boty:) Na membránu jsou jiné prostředky, ošetřit boty jednou dva
           Re: Boty23.02.2016
asi dobrá značka ten Millet, kámoši měli ty příšerně těžké kožené LaSportivy a zateplené ledolezecké
           Re: Boty23.02.2016
asi dobrá značka ten Millet, kámoši měli ty příšerně těžké kožené LaSportivy a zateplené ledolezecké
     Re: Boty22.02.2016
Skoro nikdo nevyrábí? Asolo, Koflach (5 modelů), Scarpa.

Co vím, tak skončili jen Ra
      Re: Boty22.02.2016
Koflach 5x, Asolo 2x a Scarpa 1x, to je dohromady osm modelů. V porovnání s tím třeba jen Scarpa má
       Re: Boty22.02.2016
já vidím u Scarpy jen 2 srovnatelné neplastové modely

Souhlasím, že jich je méně. Po
        Re: Boty22.02.2016
Asi záleží na úhlu pohledu. Já tam vidím nrjmeně osm modelů použitelnych na zimní akce v Alpách...

 regenerace měkkých tkání20.02.2016
Ahoj kluci, doporučte mi prosím něco na lepší regeneraci měkkých tkání, šlachy, úpony, vazy, abych se dřív dostala zpět do kondice. pomohlo vám něco? koukala jsem na UV lampu nebo je lepší ultrazvuk? Nebo něco jiného, třeba i strava.Díky

 skování chytů19.02.2016
Ahoj všem! Lidičky, sháním jakékoli materiály týkající se sikování chytů. Píšu bakalářku o lezení ve Chřibech a do této kapitoly mi chybí konkrétní věci. Zajímalo by mě co za tmel se používá. Pokud se někdo setkal z nějakou metodikou, tak budu ráda za kaž
 Re: skování chytů19.02.2016
  Re: skování chytů19.02.2016
tam jsem začala, než jsem napsala tento příspěvěk :)
   Re: skování chytů19.02.2016
gůgluj dál! hesla: silan, siloxan, polymercemet, epoxid, nízkovizkozní epoxid, kyanoakrylát...
    Re: skování chytů19.02.2016
Tak mi napiš na mail, co chceš přesně vědět a zkusím ti odpovědět.
    Re: skování chytů19.02.2016
Lukasi, proc to delas? Slusne se zeptala. Nastesti ji Vlk na rozdil od Tebe poradi :-)
     Re: skování chytů19.02.2016
no já vím, no. vy dva nepochybně taky. nemohl jsem si pomoct.

dobrá, takzvané sikován
      Re: skování chytů19.02.2016
;-)
       Re: skování chytů19.02.2016
4. moznost je, ze se o chyt proste opre Jirka Sika. Pozor, nesmi to byt Karel, protoze ten je Syka.
        Re: skování chytů22.02.2016
ještě to může být kontakt chytu s jelenem. mimochodem, tuzemští myslivci mají problém s invazním jel
         Re: skování chytů22.02.2016
a navíc, na rozdíl od našeho "prachovskýho rumcajsovskýho" jelena, má říji 2x ročně a nevl
 Re: skování chytů19.02.2016
myslel jsem, že už mě nic nepřekvapí, ale oni dokážou vymyslet rok od roku blbější diplomky. Teď už
 Re: sikování chytů19.02.2016
Jestli chceš názor na sikování chytů, tak ten je, že lepit chyty je blbost. Ulomí se - nově se ohodn
 Re: skování chytů19.02.2016
paneboze, to je ale diplomka... se vsi uctou - ale nemuzu si pomoct. Co to vlastne studujes?
 Re: skování chytů19.02.2016
Jen zminit že to existuje a z moralního hlediska zavrhnou je to prasečina.
  Re: skování chytů21.02.2016
Proč by mělo být přilepení urvanýho chytu prasečina?

 chuvicky19.02.2016
Prosim rodice lezce o radu. Dostali jsme od rodicu penize na chuvicku, a tak bychom radi poridili neco, co bude mit uplatneni i na tripech. Byt mame malicky a tam chuvicku zas tak neupotrebime, ale az zacnem jezdit ven, tak by se neco hodilo. Mate nejaky
 Re: chuvicky19.02.2016
My jsme pro tyto účely pořídili vysílačky s funkcí ovládání hlasem za nějakých 800,- na tužkovky. Ně
  Re: chuvicky19.02.2016
JJ, vysílačky jsou na tohle ideální. Jednu do kočárku, druhou na sedák a hurá lézt.
   Re: chuvicky19.02.2016
mate tip na nejaky konkretni model? nebo na co si dat pozor?
    Re: chuvicky25.02.2016
My pořídili toto
     Re: chuvicky25.02.2016
U origo chůviček je dobré, když umí ukázat, že se na druhé straně něco děje, i diodami. Takže když j
 Re: chuvicky25.02.2016
Chůvičky se daj pořešit dvěma mobilama. Pokud je spojení přes GSM signál, tak stačí jeden chytrej (u

 skování chytů19.02.2016
Ahoj všem! Lidičky, sháním jakékoli materiály týkající se sikování chytů. Píšu bakalářku o lezení ve Chřibech a do této kapitoly mi chybí konkrétní věci. Zajímalo by mě co za tmel se používá. Pokud se někdo setkal z nějakou metodikou, tak budu ráda za kaž

1   ...   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Maltatal
Ahoj, nemáte někdo info o aktuálních podmínkách pro ledolezení v Maltatalu? Díky
Lukas11:22:11 23.02.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi