Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Skialp - podmínky v Tatrách04.03.2016
Ahoj, můžete někdo krátce informovat o aktuálních podmínkách na skialp v Tatrách? Množství sněhu, krusta nebo prašan - v které oblasti. Chystám se tam na víkend a hledám nejvhodnější lokalitu. Předem děkuji.
Kuba
 Re: Skialp - podmínky v Tatrách04.03.2016
Dnešní info na facebooku Zbojnické chaty- Dnes máme napriek predpovedi jasno,s miernymi cirami,Fúka

 syndrom karpalnihi tunelu03.03.2016
Ahoj, nejspise mam spatny karpalni tunel, ale od doktoru ho nemam jeste potvrzeny, cekam na vysetreni z neura. Neporadil  byste nekdo prosim, kdo ma s tim zkusenosti nejake cviky, jestli existuji? Vsude jsem se docetl jen o operacnim zakroku..diky!
 Re: syndrom karpalnihi tunelu04.03.2016
S. karpalniho tunelu je v 90% pripadu z pretizeni. Jedine co pomuze je okamzite prestat namahat zape
 Re: syndrom karpalnihi tunelu04.03.2016
Ti to ty vole napíšu že si máš dát klid a ty sháníš cvičení :D Dej tomu klid, ty šlachy prostě musej
 Re: syndrom karpalnihi tunelu04.03.2016
nebud vul a radsi se informuj u nejlepsich nez Ti tady nekdo poradi nejakou chytlavou kravinu, ktero
  Re: syndrom karpalnihi tunelu07.03.2016
Jeste
 Re: syndrom karpalnihi tunelu04.03.2016
existuje na to spoustu cviku, tezko se to popisuje ale na netu najdes videa s cvikama (carpal tunne
 Re: syndrom karpalnihi tunelu06.03.2016
Ahoj,byl jsem na operaci u Filipa Hebelky.Budilo mě to v noci a po operací jsem za 14dni stěhoval ná
  Re: syndrom karpalnihi tunelu07.03.2016
Zjisti si, co je smyslem operace. tak klidny z toho urcite nebudes :)
   Re: syndrom karpalnihi tunelu07.03.2016
Smysl je jasnej, spíš bych se bál principu ;)
    Re: syndrom karpalnihi tunelu09.03.2016
:) .. jasne. to je to prave slovo
  Re: syndrom karpalnihi tunelu08.03.2016
diky za Info, me prave v noci budi velka bolest a prsty me brni pres den.. 22.3. jdu na vysetreni na
   Re: syndrom karpalnihi tunelu09.03.2016
Pokud Tě budí bolest v noci, obávám se že
na neurologii bude nález s doporučením operace, p

 z Kežmaráku na Lomničák02.03.2016
čaute, chci se zeptat, jestli se lozí z Kežmaráku přes Vidlový hrebeň na Lomničák a jak je to obtížné anebo se to leze jen naopak? Všechny články, které nacházím to popisují z Lomničáku na Kežmarák. Mě příjde logičtější to lézt z Kežmaráku a zakončit to p
 Re: z Kežmaráku na Lomničák03.03.2016
Jednak je to těžší (a proto taky vylezeno o mnoho let později), druhak dražší (protože dát si pivo v
 Re: z Kežmaráku na Lomničák03.03.2016
ahoj, my jsme vidlovej taky lezli z kežmaráku na lomničák. Důvod byl, abysme nestáli fronty na štand
  Re: z Kežmaráku na Lomničák06.03.2016
máme právě v plánu si v létě vylézt něco na Kežmarák a po bivaku pokračovat hřebenem na Lomničák. Ně
   Re: z Kežmaráku na Lomničák09.03.2016
On ten sestup není hrozný, ale nekonečný je určitě :-) Z Lomničáku Tě totiž lanovka dolů nesveze, pr

 USA - květen 10 dní02.03.2016
Zdar,
prosím o nějaké podněty, Asi budu muset na pár dní pracovně do Chicaga. Mám možnost si prodloužit letenku tak o 10 dní.
Budu sám, co podniknout? Zůstat v Chicagu nebo odletět na jih za sluncem?
Mám takovou představu:
3-4
 Re: USA - květen 10 dní02.03.2016
"3-4 dny někde přechod hor, nejlépe z nějakým místníma turistama. Polehku od chaty k chatě.&quo

 Adam!!!01.03.2016
Tak teď už je snad všem jasné, jak je možné, že A.O. leze tak jak leze. Stačí si přečíst titulek!!! :)

http://wspinanie.pl/2016/03/
 Re: Adam!!!01.03.2016
a sakra, z toho bude mezinárodní skandál...
  Re: Adam!!!02.03.2016
Dowiedz się polską ukłucie...

 jak na sílu prstů29.02.2016
Ahoj všem. Určitě se to zde nesčetněkrát probíralo, i tak bych ale raději čerstvé informace a postřehy. Snažím se o lezení 3 roky, výkon kolem 6 UIAA, 196 cm, 90 kg. Mám dobrou genetiku na nabírání svalů, takže stehna, trup, břicho i záda mám slušně osval
 Re: jak na sílu prstů29.02.2016
čaues, jedinná konstruktivní rada je, že se tady nic konstruktivního nedozvíš.
 Re: jak na sílu prstů29.02.2016
na visy se zkus podívat sem:
 Re: jak na sílu prstů29.02.2016
zkus přidat do tréninku visy na liště, případně shyby na liště a campusování po lištách po kterých j
  Re: jak na sílu prstů29.02.2016
90kg lezci co dává šestky doporučujete Campus? Jó, to není konstruktivní rada, ale totálně destrukti
 Re: jak na sílu prstů29.02.2016
Je to otrepane ale je to tak. Pokud lezes sestky, mnohem vic ti prospeje lezeni, idealne venku. Band
  Re: jak na sílu prstů29.02.2016
Ze své vlastní zkušenosti ti doporučuju lízt venku postupně od nižších čísel po vyšší. Lez i odvážně
 Re: jak na sílu prstů29.02.2016
Neuraž se, ale jestli ti odchází prsty a vytrvalost v šestkách, lezeš blbě. Tohle nemá nic společnéh
 Re: jak na sílu prstů29.02.2016
Koukám, kolik lidí má opravdu chut poradit, děkuji. Cením si toho. Váha je děsná, vím to. Dřív jsem
  Re: jak na sílu prstů29.02.2016
Hoj!

Kdyz sem zacal list mel jsem 85. Sedmi jsem zacal bouchat asi po 2 letech. behem
   Re: jak na sílu prstů29.02.2016
No, tak si představ tu sílu prstů, kdybys zhubnul dvacet kilo. Já mám 190/68. Ale jo, jestli lezeš š
 Re: jak na sílu prstů29.02.2016
Jak to vidím:
Tvoje váha je vysoká, ale při tvé výšce se stejně na méně než 85kg nedostaneš.
 Re: jak na sílu prstů29.02.2016
Děkuji všem, klobouk dolů před rozumnými příspěvky, pomohli jste. Moc.
  Re: jak na sílu prstů29.02.2016
Podivej, dost lidi Ti tu psalo i nesmysly...vzdyt 90kg na 2m vysky co mas je uplny ideal a tezko muz
   Re: jak na sílu prstů02.03.2016
Dobry den, my s Vami chtit udelat rozhovor do prestizni Climber Magazine. Takove vykony, ve veku vas
    Martas. prosim, ozvat se!02.03.2016
Martas. prosim, ozvat se!

Jim, CM.
     Re: Martas. prosim, ozvat se!03.03.2016
OK, ja prosim uz ozvala.
  Re: jak na sílu prstů01.03.2016
Ahoj, vložím se s trochu externím pohledem na věc - jsem totiž malá a lehká a moje limity spočívaj ú
   Re: jak na sílu prstů01.03.2016
seš skvělá, nádherně shrnuto. Takovou spolulezkyni s nadhledem bych přál každému, i sobě:)
   Re: jak na sílu prstů01.03.2016
S radou "soustřeď se na nohy" nelze než souhlasit (přestože se tazatel ptal, jak posílit p
    Re: jak na sílu prstů01.03.2016
Chceš-li chytat za slovo, prosím...tazatel snad chápe, že jde o vyjádření osobního názoru, ne o pate
    Re: jak na sílu prstů02.03.2016
nevýhoda dlouhých v převisech je milosrdná lež, kterou šíří ti dlouzí, aby nám dodali odvahu. Protož
     Re: jak na sílu prstů02.03.2016
Moje rec...mam 178cm, takze nejsem uplnej prcek, ale lezu s dvoumetrovym klukem a je to casto frustr
      Re: jak na sílu prstů03.03.2016
Hmm.....tak se spoj s Rostou Tomancem, ten kdysi vedecky spocital, ze spravna a nejidealnejsi vyska
     Re: jak na sílu prstů02.03.2016
Ja teda nejsem dlouham, spis mam prumerne lezecke proporce. Ale casto mi spis prijde, ze delka je uz
      Re: jak na sílu prstů02.03.2016
ale tak začalo to o malých holkách (což rozumim něco málo nad 160)...175 vs 195 chlap a jejich výmlu
       Re: jak na sílu prstů03.03.2016
Určitě se zaměřit na tu váhu,s 90 kg toho moc těžkého asi nevylezeš, sám píšeš že máš osvalená stehn
      Re: jak na sílu prstů04.03.2016
s kolegou jsme se shodli, že při stejně intenzivním treninku to mají delší snazší, protože dosáhnou
       Re: jak na sílu prstů08.03.2016
kdo je karina? kdyz uz jsme u tech zenskejch a bouldru, na 8a.nu to vychazi na prednich mistech zebr
        Re: jak na sílu prstů08.03.2016
Presne tak. Vetsinou je to bohuzel jen o tom "makal jsem, mam na to" x "nemakal jsem,
 Re: jak na sílu prstů04.03.2016
Jak píšou někteří přede mnou, na přímý tréning síly prstů bych se v Tvém případě zatím vyprdnul.
  Re: jak na sílu prstů04.03.2016
a neboj se zařadit si každý dva měsíce týden bez lezení, i když Tě nic nebolí...pokud bolí, tak i ví

 EDELRID Ohm29.02.2016
Ahoj, nevíte někdo kde/jestli se dá koupit:
http://www.edelrid.de/en/ohm/

Na stránce distributoři jsem našel dvě firmy
 Re: EDELRID Ohm29.02.2016
Vypadá to jako dobrá hovadina co bude akorát k.rv.t lano. Ono stačí jističe přivázat k jištění. Poku
  Re: EDELRID Ohm01.03.2016
Souhlas, je to extrémní a nehledám to, protože bych si bez toho nedokázal zalézt :) Chtěl jsem se ko

 Foto dne Tsunami29.02.2016
Foto dne Tsunami... neni to z Teplickych skal? To magnezium asi nebude v poradku coz? Skutecny vykon.
 Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
To je fakt chytry takovy fotky sem davat, aby se vsichni inspirovali a pouzivali mago. Trochu inteli
  Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
si taky vomočím: nevadí mi že se podobné cesty lezou "s". tipuji a jsem přesvědčenej, že t
   Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
Odpůrci mága by se mohli jít pod tu cestu podívat a pak případně psát komentář. Díky.
    Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
Vloni jsem se do Teplic dostal, tak jsem tam byl. Není zač.
    Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
Lukáš má pravdu. "Desítky", pokud se lezou s mágem, mají se lízt potichu a pokorně s malou
     Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
Tak to uber. Na Křižáku lezci běžně magujou ve všem. Prostě se přijde pod skály a v choďáku jako hod
     Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
Na Krizaku se maguje, protoze je to povolene a casto tam maguji i tzv. odpurci maga.
      Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
Nojo, ale něco jiného je mágovat a mágovat. Jsem taky odpůrce mága. Přesto, když budou tropické třic
       Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
a to by mě zajmalo, jak to vyčistíš? slaníš přes to? a spolulezec nahoře pak lano vytáhne a slaní ta
        Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
Některýma cestami jde slanit. Když to nejde, tak prostě použiju jen tekuté mágo nebo budu mágovat ta
    Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
PP styl na písku je taky ústup ze sportovní kvality lezení.
     Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
tys tu chybel :-)
   Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
neplatí tam náhodou taky to nad IXb a od roku 1990 dál? (nebo jak je to někde povolený)
    Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
Ne, neboť ochrana přírody je nad doporučením ČHS. Viz podmínky lezení CHKO:
    Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
stanovy svazu zahrádkářů o povoleném způsobu pěstování pastyňáků nemají žádnou závaznost a jejich do
     Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
nojono, tak nic no...
   Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
Lukas B. to vystihl dobře, a dá se to ještě posunout: Rozumným ochranářům lezení desítek s mg opravd
  Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
Presne tak, nechapu tu jejich logiku. Kdybych mohl, tak ho stáhnu vlastnoručně a ať se klidně rozsek
 Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
v klidu. to neni tsunami :D
 Re: Foto dne Tsunami29.02.2016
Zéďo, fotka je parádní, výkon jakbysmet! Jedna z nejhezčích hran! Viz úvodní fotka starý průvodce
  Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
Mágo je v Teplicích novinka? Viděl jsem už milion fotek, jak někdo leze v Teplicích s mágem. To se t
   Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
Takovou masovejsi verejne znamou vlnu odstartoval tehdy Zoban, kdyz poradal to mezinarodni setkani.
    Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
:-)
Koukam ze letos rade lidi z prubehu zimy trochu ....
No nic hezke lyzovani a lezen
     Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
Mluvis o sobe? Neni to spis uz tak trochu celorocni diagnoza? :)
    Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
abych to zase zasadil do kontextu: to, že martin zedek (teď mi napadá, von leze fur stejně téměř pět
     Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
asi tak...
  Re: Foto dne Tsunami01.03.2016
fotka
   Rozum do hrsti01.03.2016
Chtěl bych jen doplnit několik následujících poznámek:
1) cesta byla udělána Jirkou Malíkem,
    Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Na té obálce byl myslím druhý (nebo spíš první?) z autorů - L. Beneš (pokud se nepletu). Ale to jen
     Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Nechapu co tu řešíte blbosti, jde tu o to, že v nádherný oblasti leze s pytlem. Nechapu tu jejich lo
      Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Klobása zůstane vždy jen klobásou, tedy kupou sraček ve střevě...
      Re: Rozum do hrsti01.03.2016
och, ty jsi hrdina! klobouček a MUCK!!! :-*
       Re: Rozum do hrsti02.03.2016
To není hrdina, ale idiot...
     Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Piškote, máš recht, díky za opravu :-) Dodnes mám tohohle průvodčíka schovaného ...
    Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Prosím, Ondráši, zkus zapnout mozek. Jak už tady někdo vysvětluje, tak uveřejňování všech těchto nád
     Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Hele, mně to nějak není pořád jasné. Když jsem před skoro 30 lety začínal lézt, tak se těžké cesty l
      Re: Rozum do hrsti01.03.2016
aha, "Chce to jen trochu úcty k tradicím a ostatním." Vis o tom, ze si protirecis? :))) Ts
       Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Jestli si bereš Mg do cesty, které byla udělána bez něj v dobách starších, tak tradice nerespektuješ
        Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Jeste ti chybi: Jestli udelas prvovystup s Mg v oblasti, kde se drive tradicne lezlo bez Mg nebo, kd
      Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Že to Malík vylezl s Mg je jako omluva? Před nějakými třemi lety Malík tloukl kruhy po půl metru a v
       Re: Rozum do hrsti01.03.2016
V jeho podani? Maximalne 4+ prece!
      Re: Rozum do hrsti01.03.2016
Ach jo. To je fakt smutný, že ti to není jasný. VŮBEC NEPÍŠU O LEZECKÉ TRADICI, ÚCTĚ, ATD. Proboha.
       Re: Rozum do hrsti01.03.2016
ale vždyť ta fotka na obálce průvodce je taky vyvěšení fotky veřejně, tam kde to vidí hodně lidí. te
        Re: Rozum do hrsti01.03.2016
U pruvodce pod kridly Hudy sportu to byla dokonce soucast boje proti tradici nelezt na pisku s Mg. A
         Re: Rozum do hrsti01.03.2016
M.., m..., m..., mrtvý téma.
          Re: Rozum do hrsti01.03.2016
důrazně se ohrazuji proti používání podobných diskusních figur.
na diskusi to mrtvé téma skut
        Re: Rozum do hrsti02.03.2016
ano a to je jako argument? to jako vazne? :)
         Maglajz do hrsti03.03.2016
Maglajz do hrsti. Znovu dekuji tomu kdo vymyslel maglajz a ted uz vim, kde jsou chyty a prelezu tak
          Re: Maglajz do hrsti03.03.2016
Mágo je zázrak kamo.
           Re: Maglajz do hrsti04.03.2016
Mágo je život. Mágo je nezbytnost, potřeba, základní životní funkce opravdového lezce!!!
         Re: Rozum do hrsti03.03.2016
Nechápu tady ty hádky o hovně. Tady na lezcovi je plno fotek s mágem na písku, tak proč se tu hádáte
          Re: Rozum do hrsti03.03.2016
hele, v principu nelze po věcné stránce než souhlasit. v tomto smyslu byla před pár lety upravena in
           Re: Rozum do hrsti03.03.2016
už mi to připadá jak u blbečků na dvorečku. omlouvám se všem které nudí opakování a memorování fakti
          Re: Rozum do hrsti04.03.2016
hochu, divil by ses, jako jsou ruzni lidi, ruzni lezci, jsou i ruzni ochranari...
           Re: Rozum do hrsti04.03.2016
Ale hlavne ti pod 170, to maji vyrazne tezsi!
          Re: Rozum do hrsti06.03.2016
Tak to si teda, hochu, piš, že ochranáři čtou i tyhle weby a pokleslé diskuse na nich. Jinak se pode

 Prodejci lan29.02.2016
Pokaždé když někdo prodává lano, tak je jen málo používané, ale hlavně do něj nikdy nikdo nespadl.
To jsem jen já takový podivín, že s lanem lezu a dokonce do něj i padám?
Trochu mi to připomíná praktiky v bazaru, když auto najelo za posledn
 Re: Prodejci lan29.02.2016
Já bych tomu i věřil. Ono kolikrát kdo spadne tak, aby se to počítalo jako pád? Na sportovkách s jiš
  Re: Prodejci lan29.02.2016
Jestli to nebude taky tím, že když už někdo to lano prodává, tak proto, že ho nepotřebuje - tedy s n
   Re: Prodejci lan29.02.2016
Často se lano vyhrává. Když je závodník dobrý, tak za rok nastřádá mnoho pytlíků na mágo, spoustu ka
   Re: Prodejci lan29.02.2016
Tak to nejsi šetřílek. Na oddíle mám minimálně dva známé, co zde na lezci prodali starou rakovinu za
 Re: Prodejci lan29.02.2016
Určitě se dá koupit ojeté auto,ale lano????Chtěl bych vidět toho blázna,co by koupil ojeté lano od c
  Re: Prodejci lan29.02.2016
Nemáš pravdu, možností je hodně, zejména třeba u nováčků. Mě doma leží dvě úplně nové padesátky, ješ
   Re: Prodejci lan01.03.2016
Diskutujeme o ojetých lanech,ne o těch originál zabalených.A kupovaných od cizích lidí.Něco jiného j

 První zimní výstup na Nanga Parbat28.02.2016
26. února 2016, se trojici horolezců - ital Simone Moro, španěl Alex Txikon a pákistánec Ali Sadpara - podařil historicky první zimní výstup na Nanga Parbat (8126m). Italská horolezkyně Tamara Lunger, rovněž členka expedice, ukončila svůj pokus na vrcholo

1   ...   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne Tsunami
Foto dne Tsunami... neni to z Teplickych skal? To magnezium asi nebude v poradku coz? Skutecny vykon.
Roman09:05:42 29.02.2016
odpovědět 
 Re: Foto dne Tsunami
To je fakt chytry takovy fotky sem davat, aby se vsichni inspirovali a pouzivali mago. Trochu inteligence bych prosil
parek11:12:42 29.02.2016
odpovědět 
  Re: Foto dne Tsunami
si taky vomočím: nevadí mi že se podobné cesty lezou "s". tipuji a jsem přesvědčenej, že to u podobných cest věcně nevadí nikomu příčetnému, včetně "ochranářů". co ale kurva nechápu je (a vadí mi a spoustě dalších vadí), že se u toho musí někdo ausgerechnet fotit a někdo tu fotku musí někam věšet (to by ubylo kdyby se vybrala fotka kde je pytlík skrytej za ramenem, kdyby si focený po namatlání posunul pytlík na bok atd., he?), aby se všichni ujistili že se sere na dohody.
Lukas B.11:55:35 29.02.2016
odpovědět 
   Re: Foto dne Tsunami
Odpůrci mága by se mohli jít pod tu cestu podívat a pak případně psát komentář. Díky.
David12:13:50 29.02.2016
odpovědět 
    Re: Foto dne Tsunami
Vloni jsem se do Teplic dostal, tak jsem tam byl. Není zač.
Roman12:17:46 29.02.2016
odpovědět 
    Re: Foto dne Tsunami
Lukáš má pravdu. "Desítky", pokud se lezou s mágem, mají se lízt potichu a pokorně s malou dušičkou. Fotit jen pro vlastní potřebu a po přelezu šetrně očistit. Důsledek toho, že to lidí vidí na fotkách je to, že se na křižáku máguje v šestkách- třeba údolka tvrze na křižáku je omágovaná skoro jak ty Chrámovky. A když člověk s malou dušičkou řekne že to není ok, tak mu je řečeno často dosti agresivně, že se to může, že to neškodí a že to dělají všichni atd. atd. Jinak aby mě nikdo nenařknul že závisti, tak uznáván, že kdo to dá, je fakt borec.
v.15:06:44 29.02.2016
odpovědět 
     Re: Foto dne Tsunami
Tak to uber. Na Křižáku lezci běžně magujou ve všem. Prostě se přijde pod skály a v choďáku jako hodinová mzda, pořádně vyklepeš pytlík :)
19:22:57 29.02.2016
odpovědět 
     Re: Foto dne Tsunami
Na Krizaku se maguje, protoze je to povolene a casto tam maguji i tzv. odpurci maga.
00:35:09 01.03.2016
odpovědět 
      Re: Foto dne Tsunami
Nojo, ale něco jiného je mágovat a mágovat. Jsem taky odpůrce mága. Přesto, když budou tropické třicítky tak si na své úrovni klidně šetrně na začátku třeba matamzy trochu namáguju a pokud zanechám stopy, tak je pak vyčistím. Až jednou třeba polezu to Tsunami, nebo třeba "jen" salto mortale či věrné milování tak si sebou třeba i vezmu pytlík, ale zachovám se tak aby o tom moc lidí nevědělo a aby to potom ani nikdo nepoznal.
v.10:22:38 01.03.2016
odpovědět 
       Re: Foto dne Tsunami
a to by mě zajmalo, jak to vyčistíš? slaníš přes to? a spolulezec nahoře pak lano vytáhne a slaní tam, kde je slaňák? nebo si to dáš pak eště jednou baz mága ale s kartáčkem? nebo si pučíš velký štafle od hasičů?
ZZ11:40:24 01.03.2016
odpovědět 
        Re: Foto dne Tsunami
Některýma cestami jde slanit. Když to nejde, tak prostě použiju jen tekuté mágo nebo budu mágovat tak abych tam nenechal velký fleky. Pokud na to mám jen s pořádným prášením, tak mě asi cesta není souzena. Nebo taky třeba stačí počkat na podzim. Kdo chce hledá důvody. Kdo chce hledá způsoby...
v.21:28:11 01.03.2016
odpovědět 
    Re: Foto dne Tsunami
PP styl na písku je taky ústup ze sportovní kvality lezení.
Kuba Turek15:10:32 29.02.2016
odpovědět 
     Re: Foto dne Tsunami
tys tu chybel :-)
jan223:50:35 29.02.2016
odpovědět 
   Re: Foto dne Tsunami
neplatí tam náhodou taky to nad IXb a od roku 1990 dál? (nebo jak je to někde povolený)
12:42:14 29.02.2016
odpovědět 
    Re: Foto dne Tsunami
Ne, neboť ochrana přírody je nad doporučením ČHS. Viz podmínky lezení CHKO:
http://www.horosvaz.cz/ res/archive/080/013269.pdf?seek=1398262228
12:58:42 29.02.2016
odpovědět 
    Re: Foto dne Tsunami
stanovy svazu zahrádkářů o povoleném způsobu pěstování pastyňáků nemají žádnou závaznost a jejich dodržování je čistě dobrovolným rozhodnutím jednotlivce. naproti tomu závazné jsou dokumenty vydávané státní správou, v tomto konkrétním případě 00561BR14/S10131BR13 ("rozhodnutí o vyhrazení"), bod 1 písmeno h).

Lukas B.13:06:17 29.02.2016
odpovědět 
     Re: Foto dne Tsunami
nojono, tak nic no...
13:13:34 29.02.2016
odpovědět 
   Re: Foto dne Tsunami
Lukas B. to vystihl dobře, a dá se to ještě posunout: Rozumným ochranářům lezení desítek s mg opravdu nevadí, nebo přinejmenším skoro nevadí, nebo jsou ochotni to tolerovat – přes to, že je to zakázáno. Těm z principu nepřátelsky naladěným to samozřejmě vadí – ovšem těm vadí v zásadě jakékoliv lezení. Ovšem právě ty rozumné extrémně sere zveřejňování podobných fotek, protože to (a na rovinu řečeno, vcelku pochopitelně) vnímají jako vztyčený prostředníček, ve smyslu „máme vás u prdele, bez ohledu na to, že jste slušní“. No. A nasrat všechny ochranáře je asi vcelku spolehlivá cesta k tomu, že se někde nepoleze vůbec, nebo za výrazně horších podmínek než dneska. Protože prostě tahají za delší konec provazu, lezení jako takové samo o sobě zcela jistě poškozuje skálu i bez mg.. A když by opravdu chtěli, vymáhání zákazu není problém – lezec na laně je velmi dobře identifikovatelnej i odchytitelnej.
Víc není co dodat.
22:45:33 29.02.2016
odpovědět 
  Re: Foto dne Tsunami
Presne tak, nechapu tu jejich logiku. Kdybych mohl, tak ho stáhnu vlastnoručně a ať se klidně rozseká.
klobasa10:46:28 01.03.2016
odpovědět 
 Re: Foto dne Tsunami
v klidu. to neni tsunami :D
xp1314:58:20 29.02.2016
odpovědět 
 Re: Foto dne Tsunami
Zéďo, fotka je parádní, výkon jakbysmet! Jedna z nejhezčích hran! Viz úvodní fotka starý průvodce http://1url.cz/4ttOY
Muf18:49:03 29.02.2016
odpovědět 
  Re: Foto dne Tsunami
Mágo je v Teplicích novinka? Viděl jsem už milion fotek, jak někdo leze v Teplicích s mágem. To se tak nudíte, že řešíte každou takovou novou fotku?
00:20:31 01.03.2016
odpovědět 
   Re: Foto dne Tsunami
Takovou masovejsi verejne znamou vlnu odstartoval tehdy Zoban, kdyz poradal to mezinarodni setkani.
00:39:17 01.03.2016
odpovědět 
    Re: Foto dne Tsunami
:-)
Koukam ze letos rade lidi z prubehu zimy trochu ....
No nic hezke lyzovani a lezeni
Radek
07:00:25 01.03.2016
odpovědět 
     Re: Foto dne Tsunami
Mluvis o sobe? Neni to spis uz tak trochu celorocni diagnoza? :)
11:27:58 01.03.2016
odpovědět 
    Re: Foto dne Tsunami
abych to zase zasadil do kontextu: to, že martin zedek (teď mi napadá, von leze fur stejně téměř pětadvacet let, ne?) leze sám za sebe skutečně těžkou cestu "s" a nechá se u toho vyfotit je nešikovné a trošku nevhodné. oproti tomu lezení cest o deset písmenek lehčích "s" na oficiální akci pořádané partnerem dohody je vysloveně chucpe a sprosté. asi tak.
Lukas B.09:44:57 01.03.2016
odpovědět 
     Re: Foto dne Tsunami
asi tak...
09:54:05 01.03.2016
odpovědět 
  Re: Foto dne Tsunami
fotka
http://xavex.rajce.idnes.cz/ nastenka/#IMG_20160229_184113.jpg
06:14:49 01.03.2016
odpovědět 
   Rozum do hrsti
Chtěl bych jen doplnit několik následujících poznámek:
1) cesta byla udělána Jirkou Malíkem, samozřejmě s magnesiem...
2) kdo zná staršího průvodce po Teplických skalách, tak ví...že právě na titulní obálce J. Malík leze tuto cestu...a světe div se...s magnesiem
3) chtěl bych poděkovat Martinovi Z. i fotografovi za uveřejňování všech těchto nádherných fotek... Jsou moc fajn a hodně motivační. Tedy alespoň pro lidi,co lezou anebo chtějí lézt těžké cesty...Díky za ně!
Ondráš Myslivec
Ondráš10:23:45 01.03.2016
odpovědět 
    Re: Rozum do hrsti
Na té obálce byl myslím druhý (nebo spíš první?) z autorů - L. Beneš (pokud se nepletu). Ale to jen tak na okraj.
P.10:28:40 01.03.2016
odpovědět 
     Re: Rozum do hrsti
Nechapu co tu řešíte blbosti, jde tu o to, že v nádherný oblasti leze s pytlem. Nechapu tu jejich logiku. Kdybych mohl, tak ho stáhnu vlastnoručně a ať se klidně rozseká.
klobasa10:48:13 01.03.2016
odpovědět 
      Re: Rozum do hrsti
Klobása zůstane vždy jen klobásou, tedy kupou sraček ve střevě...
11:01:38 01.03.2016
odpovědět 
      Re: Rozum do hrsti
och, ty jsi hrdina! klobouček a MUCK!!! :-*
12:13:38 01.03.2016
odpovědět 
       Re: Rozum do hrsti
To není hrdina, ale idiot...
glum07:06:00 02.03.2016
odpovědět 
     Re: Rozum do hrsti
Piškote, máš recht, díky za opravu :-) Dodnes mám tohohle průvodčíka schovaného ...
Ondráš10:52:55 01.03.2016
odpovědět 
    Re: Rozum do hrsti
Prosím, Ondráši, zkus zapnout mozek. Jak už tady někdo vysvětluje, tak uveřejňování všech těchto nádherných fotek může velmi jednoduše vést k tomu, že tyhle těžké cesty nebudeš mít šanci lézt vůbec. Nebo leda tak potmě, případně ve čtyři ráno a přídavným adrenalinem, že budeš slaňovat někam do průrvy, abys utek strážci se psem nebo policajtovi. To bude určitě sakra motivační.
11:21:56 01.03.2016
odpovědět 
     Re: Rozum do hrsti
Hele, mně to nějak není pořád jasné. Když jsem před skoro 30 lety začínal lézt, tak se těžké cesty lezly s Mg, lezou se teď a polezou se i v budoucnosti. Chce to jen trochu úcty k tradicím a ostatním. Cestu, která byla udělaná v 90tých letech s Mg a má skoro všechny přelezy s Mg, polezeš teď bez Mg? A propo, Tsunami začíná ve "druhý délce" a Mg tam zrovna očím kolemjdoucích nevadí... Jasně, když pojedeš na Hrubici a budeš lézt s Mg, tak jsi vůl a ignorant. Ale pak jsou oblasti, kde se již 30 let většina těžkejch cest udělala s Mg, tak nechápu ty tance kolem...
Ondráš11:48:40 01.03.2016
odpovědět 
      Re: Rozum do hrsti
aha, "Chce to jen trochu úcty k tradicím a ostatním." Vis o tom, ze si protirecis? :))) Tsunami az ve 2. delce, aha, tak proto v 1. delce nejsou stopy od magnezia, aha :) "Jasně, když pojedeš na Hrubici a budeš lézt s Mg, tak jsi vůl a ignorant." ... zajimave, jak je to jasne :))
Libor12:16:29 01.03.2016
odpovědět 
       Re: Rozum do hrsti
Jestli si bereš Mg do cesty, které byla udělána bez něj v dobách starších, tak tradice nerespektuješ. Jestli lezeš cestu, která i během prvovýstupu byla prostoupena s Mg, tak v tom osobně nevidím problém. Člověk, který se nějakou dobu pohybuje kolem lezení, tak to chápe. Spousta cest již v 80letech byla udělána s Mg a kdo v té době žil a lezl, ta ví, o čem mluvím. Prostě to je vývoj, to je už 30letá historie lezení na českém písku. Dělat, že se tady Mg 30 let nepoužívá je přeci nesmysl... Magnesium není výkřik dneška, ale již 0letá historie v plném slova smyslu...
Jinak ten, kdo reálně na Tsunami má, tak v dolních lehkých partiích Mg používat nemusí. Věřím, že ten, kdo chtěl, má slova pochopil. A pro ty ostatní je to nejspíš jedno....
Ondráš12:32:09 01.03.2016
odpovědět 
        Re: Rozum do hrsti
Jeste ti chybi: Jestli udelas prvovystup s Mg v oblasti, kde se drive tradicne lezlo bez Mg nebo, kde je to vyslovene ochranou prirody zakazano ...

Na Hrubici a v Teplicich pokud vim plati stejna pravidla a jsou tam velmi podobne historicke zaklady. V jedne oblasti je dle tebe v poradku urcite konani a v druhe oblasti budes diky tomu samemu konani ignorant?
12:41:49 01.03.2016
odpovědět 
      Re: Rozum do hrsti
Že to Malík vylezl s Mg je jako omluva? Před nějakými třemi lety Malík tloukl kruhy po půl metru a vy, co ho teď vynášíte, jste tehdy psali, jaký to je, byl a nejspíš nadosmrti bude kokot.

Každopádně i Tsunami se leze BEZ podle pravidel, takže není nic snazšího, než se o to pokusit taky, ne? Asi by nebyl takový progres, kdyby se cesty dělaly bez různých překračování pravidel, ale je to vážně pokrok v PÍSKOVCOVÉM LEZENÍ? Jaký bude rozdíl mezi Ceuse a Teplicemi/Labákem atd.? Jde ještě u Tsunami v podání M.Zedka o Xb? Spíš už jen o jednu z mnoha 9 UIAA.
12:41:39 01.03.2016
odpovědět 
       Re: Rozum do hrsti
V jeho podani? Maximalne 4+ prece!
12:42:46 01.03.2016
odpovědět 
      Re: Rozum do hrsti
Ach jo. To je fakt smutný, že ti to není jasný. VŮBEC NEPÍŠU O LEZECKÉ TRADICI, ÚCTĚ, ATD. Proboha. Jo, před těmi 20 lety se tyhle cesty s mg lezly, ale pokud ochranáře budete srát těma veřejnejma fotkama, tak se nadále nepolezou vůbec (nebo jako čistej punk se všema důsledkama). To se totiž před těmi lety taky nedělalo, aby ses vyfotil jak porušuješ zákazy a vyvěsil to někam, kde to vidí tisíce lidí. Zkus se probudit.
D.13:10:37 01.03.2016
odpovědět 
       Re: Rozum do hrsti
ale vždyť ta fotka na obálce průvodce je taky vyvěšení fotky veřejně, tam kde to vidí hodně lidí. tenkrát to na internet dát nemohli, ale bylo to na obálce knihy, kterou si mohl kdokoli koupit, mohla být ve výkladní skříni apod. takže se to vlastně taky vyvěšovalo.
Aleš13:51:19 01.03.2016
odpovědět 
        Re: Rozum do hrsti
U pruvodce pod kridly Hudy sportu to byla dokonce soucast boje proti tradici nelezt na pisku s Mg. A jak vidno, velmi dobra soucast.
14:31:30 01.03.2016
odpovědět 
         Re: Rozum do hrsti
M.., m..., m..., mrtvý téma.
15:00:43 01.03.2016
odpovědět 
          Re: Rozum do hrsti
důrazně se ohrazuji proti používání podobných diskusních figur.
na diskusi to mrtvé téma skutečně je. na vysvětlování je to téma zdaleka nevyčerpané. abych přihodil polínko: nerespektování dohod je taková normalizační zelinářko-zbohatlicko-vekslácko-estébácká mentalita, hojně rozšířená v ostbloku, jejíž heslem je "dopravní značky pro černej mercedes neplatí". bylo by fajn ji překročit, fakt.
Lukas B.15:46:50 01.03.2016
odpovědět 
        Re: Rozum do hrsti
ano a to je jako argument? to jako vazne? :)
08:31:39 02.03.2016
odpovědět 
         Maglajz do hrsti
Maglajz do hrsti. Znovu dekuji tomu kdo vymyslel maglajz a ted uz vim, kde jsou chyty a prelezu tak za den vice cest a ještě to dobře vypada.
Martas.18:48:50 03.03.2016
odpovědět 
          Re: Maglajz do hrsti
Mágo je zázrak kamo.
horymir20:06:05 03.03.2016
odpovědět 
           Re: Maglajz do hrsti
Mágo je život. Mágo je nezbytnost, potřeba, základní životní funkce opravdového lezce!!!
Muf13:21:04 04.03.2016
odpovědět 
         Re: Rozum do hrsti
Nechápu tady ty hádky o hovně. Tady na lezcovi je plno fotek s mágem na písku, tak proč se tu hádáte zrovna kvůli téhle? A jinak by mě zajímalo jestli ochránci fakt kontrolují podobné weby jako je lezec. Tato představa mě docela rozesmívá. Osobně bych mágo v těžších cestách na pevnějším pískovci povolil s tím, že by to měl každý po sobě očistit...
21:05:00 03.03.2016
odpovědět 
          Re: Rozum do hrsti
hele, v principu nelze po věcné stránce než souhlasit. v tomto smyslu byla před pár lety upravena interní pravidla českého horolezeckého svazu (takzvaná Piškotova iniciativa), která jsou ovšem zcela nezávazná a kupodivu jsou tak moc nezávazná že je ani je nevymáhají výkonné orgány horosvazu a nepodmiňují jimi podporu (sic!).

dále zde máme ovšem závaznou legislativu, (takzvaná rozhodnutí o vyhrazení), která jsou výsledkem jednání horosvazu (vrcholových komisí) s orgány státní správy a jsou do jisté míry kompromisem mezi možností nelézt vůbec a lézt jakkoli. z nějakých důvodů je tam zákaz magnesia (můžeme špekulovat o tom že to tam ohavně vpašovali zákeřní odpůrci magnesia, ale na faktickém stavu věcí to nic nemění). otázkou je, jestli je úplně vhodné ostentativně naznačovat že na dohody kašleme. za mě ne (s veškerým respektem k vyfoceným výkonům).

mimochodem, to že ochránci nelezou a nečtou zdejší diskuse je naivní pitomost. někteří lezou (lezli) lépe než valná většina zde se rozohňujících diskutujících.
Lukas B.21:21:58 03.03.2016
odpovědět 
           Re: Rozum do hrsti
už mi to připadá jak u blbečků na dvorečku. omlouvám se všem které nudí opakování a memorování faktického stavu věcí. bohužel osvěty není nikdy dost a furt z děr lezou další a další věrozvěstové "zdravého rozumu" a cítím jako vhodné je poučit, když holt si ty informace neumí vyhledat a utřídit.
Lukas B.21:25:20 03.03.2016
odpovědět 
          Re: Rozum do hrsti
hochu, divil by ses, jako jsou ruzni lidi, ruzni lezci, jsou i ruzni ochranari...
09:07:46 04.03.2016
odpovědět 
           Re: Rozum do hrsti
Ale hlavne ti pod 170, to maji vyrazne tezsi!
13:23:50 04.03.2016
odpovědět 
          Re: Rozum do hrsti
Tak to si teda, hochu, piš, že ochranáři čtou i tyhle weby a pokleslé diskuse na nich. Jinak se podepisuju pod všechny perly, které tady naházel LukasB.
JH13:20:24 06.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi