Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Hakovacky - druholezec 10.03.2016 Ahoj,
zrovna jsem premyslel nad tim, jakym zpusobem druholezec "doleza" tezke delky nebo hakovacky za prvolezcem v pripade ze lezou s dvojcaty a za predpokladu ze druholezec pouziva nejaky ascender (Jumar...). Co jsem tak pochytil odsud <
  Re: Hakovacky - druholezec 10.03.2016 1) Pokud jsi schopný hákovat (tzn. že se držíš těch udělátek, co používal prvolezec), tak lezeš po u
    Re: Hakovacky - druholezec 10.03.2016 nebo se batoh přiváže na dlouhou repku a buď ho vytáhne prvolezec, nebo pak nahoře oba společně ...
    Re: Hakovacky - druholezec 10.03.2016 S tím baťohem na druhým prameni - to mi přijde i jako dobrá taktika do "těžších" nehákovac
      Re: Hakovacky - druholezec 11.03.2016 Lepší, když batoh jeden tahá nahoře a druhý mu pomáhá zespoda třeba odtahováním batohu od skály. V n
        Re: Hakovacky - druholezec 11.03.2016 Akorát tlačením báglu si druholezec zkazí ev. volnej přelez.
    Re: Hakovacky - druholezec 11.03.2016 OK, dik. Na echt hakovacku se zatim nechystam, ale obcas po mne neni muj druholezec schopen prelezt
      Re: Hakovacky - druholezec 11.03.2016 Na to nepotřebuje jumar, ale úplně stačí prusiky.
      Re: Hakovacky - druholezec 11.03.2016 no, to je takovej základní koncepční rozdíl mezi jeskyňařením, vejškovejma pracema a podobně na jedn
        Re: Hakovacky - druholezec 11.03.2016 jo, a u vícedélkové věci (která není augerechnet plezýrová přímá linie nejtů po dvou metrech v kompa
          Re: Hakovacky - druholezec 11.03.2016 Další varianta je lézt na dvou lanech - jednoduchym a polovičnim. Pokud příliš nehrozí padající kame
zkušenosti s cepíny Grivel 09.03.2016 Ahoj, má tu někdo zkušenosti s cepíny Grivel Quantum tech a nebo Grivel Matrix tech? Jaké jsou? Máte srovnání třeba s Petzl Quark? Zajímalo by mě to, protože Quarky mám, ale pokukuju pro cepech pro přítelku a tohle mi příjde jako zajímavá varianta. Co vy
  Re: zkušenosti s cepíny Grivel 10.03.2016 Cauves, nekolikrat sem lezl z Qutumama tak ti muzu dat par postrehu.
1. pochopitelne zalazi
    Re: zkušenosti s cepíny Grivel 10.03.2016 díky za zhodnocení, nechám si to projít hlavou:)
    Re: zkušenosti s cepíny Grivel 11.03.2016 S těmahle cepínama osobní zkušenost nemám, ale jsem si téměř jist, že trigrest na ukazováček se dá d
  Re: zkušenosti s cepíny Grivel 10.03.2016 Mam Matrix Tech, pred tim jsem mel Quarky. Oba cepiny maji stejnou geometrii sklonu a uhlu hrotu. Gr
    Re: zkušenosti s cepíny Grivel 10.03.2016 Za me je quark nesrovnatelne lepší.
Mapa AV Totes Geb. Mitte zimní 09.03.2016 Ahoj, nemáte někdo prosím uvedenou zimní mapu? Mám jen letní, zimní tyčové značení tam zaneseno je, rád bych se podíval, zda a kolik dalších tras zimní mapa ukazuje. Mohl byste prosím někdo zimní mapu vyfotit a v plném rozlišení poslat e-mailem? Nepotřebu
lezečky-Bufo shark 08.03.2016 Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti z lezkami Bufo-cena/výkon. mám možnost koupit skoro nové, již jsem je ozkoušela na stěně, sedí). díky
  Re: lezečky-Bufo shark 08.03.2016 jestli sedí a máš ráda pohodlí, tak je vezmi - na stěně osmy v klidu, i když patování nic moc
  Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 Na písek bomba.
  Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 No jsou skoro stejne tak dobry jako libovolny Triopy!
    Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 S TRIOPEM na věčné časy a nikdy jinak
      Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 Vídím, že tady propagujete lezačky Triop. Potřeboval bych poradit. Sháním lezačky aby hlavně byly do
        Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 řekl bych, ža Capoeiry budou ve Skaláku držet jak přibitý!
        Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 Do Skaláku jedině důchodky podlepený mechovkou nebo bosky!
        Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 Kdyz budes mit Triopy, uplne libovolny, tak je nemusis ani vybalit z krabice a uz budes tak o 2 - 3
          Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 Přesně tak. Vůbec nechápu proč se vůbec nějaké jiné vyrábějí
  Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 No jestli je můžeš mít za nějakou fakt luxusní cenu, tak pro začátečníka na stěnu proč ne..
  Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 No jestli je můžeš mít za nějakou fakt luxusní cenu, tak pro začátečníka na stěnu proč ne..
  Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 za dobrou cenu jdi do nich, naučí tě to dbát na přesné kladení nohou, což s lepšími lezečkami bys mo
    Re: lezečky-Bufo shark 09.03.2016 díky všem za podnětné reakce
  Re: lezečky-Bufo shark 10.03.2016 Bufo? To je něco na kašel???
  Re: lezečky-Bufo shark 10.03.2016 Bufo? To je něco na kašel???
Průvodce 07.03.2016 Ahoj, chystáme se v Dubnu na Sicilii. Nemáte někdo na půjčení průvodce? Na revanš nabízím flašku vína případně jiného alkoholu :) sportclimbing-in-sicily-san-vito-lo-capo
  Re: Průvodce 08.03.2016 mrkni na uloz.to.....je tam :)
    Re: Průvodce 08.03.2016 Mrknu supr díky moc
  Re: Průvodce 08.03.2016 Filipe ten průvodce na ulož to je průvodce z roku 2008 a je zaměřen na ostatní oblasti Sicílie. V to
    Re: Průvodce 08.03.2016 Jirko myslíš, že bys mi mohl poslat tvůj email? Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně lezení v Sa
      Re: Průvodce 09.03.2016 Filipe napiš mi na mail mám ho tady na Lezci v sekci Kontakt. Chystám článek o San Vitu, tak možná i
        Re: Průvodce 09.03.2016 Jirko nemam registracku lezu na cerno nepujcil bys mi prosim toho pruvodce nebo nemohl bych si ho as
        Re: Průvodce 09.03.2016 Jirko nemam registracku lezu na cerno nepujcil bys mi prosim toho pruvodce nebo nemohl bych si ho as
          Re: Průvodce 09.03.2016 ???
Průvodce 07.03.2016 Ahoj, chystáme se v Dubnu na Sicilii. Nemáte někdo na půjčení průvodce? Na revanš nabízím flašku vína :) ... sportclimbing-in-sicily-san-vito-lo-capo
  Re: Cerro Torre 07.03.2016 Tezko, na tak specifickou knihu je tady strasne maly trh... :(
  Re: Cerro Torre 07.03.2016 Leda by se našel sponzor, nebo nějaký nadšenec, to to přeloží a flákne někam volně na web.
  Re: Cerro Torre 08.03.2016 covece hustej knizni typ.
Ale je to pree anglicky, ne spanelsky. Tak kde to vazne?
mechovka 07.03.2016 Čau borci, prosim vás, co je to ta mechovka, kterou se podrážely bačkory? Kde to můžu sehnat? Díky
  Re: mechovka 07.03.2016 Upozornuji, ze jeji pouziti se dnes povazuje za velmi nesportovni!
    Re: mechovka 07.03.2016 je to druh podrážky, taková porézní guma. bývala třeba na papučích.
    Re: mechovka 07.03.2016 ano - vyskytly se totiž případy napuštění mechovky tekutým maglajzem!!!
      Re: mechovka 07.03.2016 Nešly by z ní i rukavice?
        Re: mechovka 07.03.2016 Zadej do Googlu :-) A kde jinde jak ve Zlíně... Zkus to na
  Re: mechovka 08.03.2016 Kdysy dávno a dávno se dala normálně koupit v Řempu v Dlouhý ulici v Praze.. taky jsem ji lepil na k
    Re: mechovka 08.03.2016 já sem to chtěl jen tak ze zvědavosti zkusit, jak se v tom lezlo dřív. A chtel jsem vedět jestli to
      Re: mechovka 08.03.2016 Proč se použití považuje za nesportovní?
      Re: mechovka 09.03.2016 hledal bych pryžové plotny..
        Re: mechovka 11.03.2016 Ve výše uvedených obchod pro kutili, řemeslné potřeby v Dlouhé a na Florenci proti metru mají opravd
          Re: mechovka 11.03.2016 variantou pro mechovku byly gumové "šály" z kol náklaďáků. taky nic moc, ale nemizelo to t
ztracene lezky 06.03.2016 Ahoj vsem,
v patek 4. 3. jsem ztratil na Big Wall v Praze svoje 10 let stare lezecky. Dnes uz tam nebyly. Pripadnemu nalezci se rad odvdecim.
Popis:
Oranzove rock pillars, jednou podrazene zluta podesev.
  Re: ztracene lezky 07.03.2016 ty lezky asi už odešly samy :-) 10 let staré? ty seš gurmán, tvl... :-)
    Re: ztracene lezky 07.03.2016 Ale zase je fajn, ze pan chce o takovych vecech diskutovat! Mnozi by takove bohate diskuzni tema uve
    Re: ztracene lezky 07.03.2016 Hmm, to byl asi nějakej fetišista... ;-)
  Re: ztracene lezky 07.03.2016 a kouk ses jim do kuchyně?
Jako vážně, z čeho myslíte že dělaj na BW ty výtečný vývary?
ztracene lezky 06.03.2016 Ahoj vsem,
v patek 4. 3. jsem ztratil na Big Wall v Praze svoje 10 let stare lezecky. Dnes uz tam nebyly. Pripadnemu nalezci se rad odvdecim.
Popis:
Oranzove rock pillars, jednou podrazene zluta podesev.
1
...
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
...
2263
ztracene lezky Ahoj vsem,
v patek 4. 3. jsem ztratil na Big Wall v Praze svoje 10 let stare lezecky. Dnes uz tam nebyly. Pripadnemu nalezci se rad odvdecim.
Popis:
Oranzove rock pillars, jednou podrazene zluta podesev.
Diky za pripadne info.
Michal mma 17:19:27 06.03.2016odpovědět
  Re: ztracene lezky ty lezky asi už odešly samy :-) 10 let staré? ty seš gurmán, tvl... :-) Jirka 16:19:21 07.03.2016odpovědět
    Re: ztracene lezky Ale zase je fajn, ze pan chce o takovych vecech diskutovat! Mnozi by takove bohate diskuzni tema uvedli v tichosti v inzerci a to by byla vecna skoda. 16:49:14 07.03.2016odpovědět
    Re: ztracene lezky Hmm, to byl asi nějakej fetišista... ;-) 17:33:17 07.03.2016odpovědět
  Re: ztracene lezky a kouk ses jim do kuchyně?
Jako vážně, z čeho myslíte že dělaj na BW ty výtečný vývary? d. 21:19:11 07.03.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: