Ahoj, má tu někdo zkušenosti s cepíny Grivel Quantum tech a nebo Grivel Matrix tech? Jaké jsou? Máte srovnání třeba s Petzl Quark? Zajímalo by mě to, protože Quarky mám, ale pokukuju pro cepech pro přítelku a tohle mi příjde jako zajímavá varianta. Co vy
Ahoj, nemáte někdo prosím uvedenou zimní mapu? Mám jen letní, zimní tyčové značení tam zaneseno je, rád bych se podíval, zda a kolik dalších tras zimní mapa ukazuje. Mohl byste prosím někdo zimní mapu vyfotit a v plném rozlišení poslat e-mailem? Nepotřebu
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti z lezkami Bufo-cena/výkon. mám možnost koupit skoro nové, již jsem je ozkoušela na stěně, sedí). díky
Ahoj, chystáme se v Dubnu na Sicilii. Nemáte někdo na půjčení průvodce? Na revanš nabízím flašku vína případně jiného alkoholu :) sportclimbing-in-sicily-san-vito-lo-capo
Ahoj, můžete někdo krátce informovat o aktuálních podmínkách na skialp v Tatrách? Množství sněhu, krusta nebo prašan - v které oblasti. Chystám se tam na víkend a hledám nejvhodnější lokalitu. Předem děkuji.
Kuba
Ahoj, má tu někdo zkušenosti s cepíny Grivel Quantum tech a nebo Grivel Matrix tech? Jaké jsou? Máte srovnání třeba s Petzl Quark? Zajímalo by mě to, protože Quarky mám, ale pokukuju pro cepech pro přítelku a tohle mi příjde jako zajímavá varianta. Co vy na to? Díky
Cauves, nekolikrat sem lezl z Qutumama tak ti muzu dat par postrehu.
1. pochopitelne zalazi na tom v jake obtiznosti. Nemaji moc agresivni tvar a pro technictejsi nebo kolmesi veci se podle me moc nehodi resp. treba Nomic mi urcite vyhovuje vic.
2. hodi se spis pro mensi ruku. Treba ja mam rukavice velikosti M a v tlustejch rukavicich mam problem se pohodlne srovnat do toho drzadla. Takze se spis hodi pro mensi ruce/holku
3. vyrazne jim chybi ,,rest'' na ukazovacek. Prebirani v kolmym neni nic moc.
4. Carbon fiber je naprosto peckova vec na led na kazda kacka o kterou stoji vic se vyplati.
5. sou dost lehky, Jeden clovek mi rikal ze kdyz je vetsi zima, do dirky pro karabinu si pridela extra zavazi aby se mu lip sekalo.
6. Kladivo je uplne nahovno... tak maly ze s nim stejne nic netrefis.
Abych to nak zrekapituloval... sou to naprosto skvely cepiny pro mensi postavu na lezeni ledu v nizsich obtiznostech. + sou Carbon fiber shaft a prijemnej uhel, prirozenej uhel, - celkove je cepin neprilis robustni a pusobi dojem ,,decke'' velikosti.
Nevim kde je chces sehnat protoze Grivel je na strankach uz nenabizi...
A taky kolik za ne ste ochotny utratit. Po dlouhem vahani sem poridil BD Cobra a nelituju niceho. To by taky byla volba, jinak treba Singac funguje uplne skvele
S těmahle cepínama osobní zkušenost nemám, ale jsem si téměř jist, že trigrest na ukazováček se dá dokoupit. Je to takový háček s objímkou a můžeš si jich přidělat kolik chceš,kam chceš.
Mam Matrix Tech, pred tim jsem mel Quarky. Oba cepiny maji stejnou geometrii sklonu a uhlu hrotu. Grivel je kratsi. Grively jsou udejne lepsi na drytooling. To jsem zkousel asi 3x v zivote a moc mne to nechytlo, proto ti nereknu. V ledu a mixu mne to prijde celkem nastejno. Na lehci veci jsou oba nevhodne. U Grivelu mne sere, ze kdyz musis sestoupit delsi cestu, ktera neni uplne jednoducha. Nejde toporo dobre zabodnout do snehu kvuli spodni hrane cepinu. U Petzlu to slo lip. Vseobecne se u techto cepinu moc nepocita s tim, ze s tim nekde budes sestupovat (vysokohorska turistika) a na to jsou tyto cepiny uplne na h....
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.