Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
KH Olomouc - Olomouc
BASE CAMP BAR - Přerov
RAJČE - Brno

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Praha 5
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 podminky - kras16.03.2016
ahoj. nebyl jste nekdo posledni dobou v krasu? nevite, jak to vypada ve sloupu a na holstejne s proteklosti?
dik za pripadne odpovedi
 Re: podminky - kras16.03.2016
nevim
 Re: podminky - kras16.03.2016
určitě nějakej eržikův kámoš bude tušit :-)

 el chorro16.03.2016
zdar, nemate nekdo tip na spani na divoko v el chorru? vim, ze je tam nejakej neoficialni flek na bivak, tak neumite to nekdo lokalizovat - oblast atd. dik.
 Re: el chorro16.03.2016
Hodne lidi spi nad plotem campu (a prilehlych krovinach) nad prehradou v Chorru (lidi tam maji i aut

 Horoškola 201615.03.2016
Ahoj, obracím se na zkušenější o radu. Nevíte náhodou, kde od letoška v Praze nebo v okolí Prahy otevírají" horoškolu pro začátečníky? Dost mě tahle záliba fascinuje, chtěla bych jí zkusit, nicméně se mi nechce platit pouze běžný kurz, ráda bych toti
 Re: Horoškola 201615.03.2016
napiš zde svůj e-mail, pošlu tip soukromě
  Re: Horoškola 201615.03.2016
lucnempra@gmail.com

děkuju moc!:)
 Re: Horoškola 201615.03.2016
Jsem jediný, komu to připadá jako nejapný pokus o reklamu? Hezky a chytlavě vypsané požadavky a důvo
  Re: Horoškola 201615.03.2016
Pleteš se. Je to opravdu tak, jak to stojí v textu, jen nemám žádný "horokámoše, tak kde se zep
   Re: Horoškola 201615.03.2016
No tak jestli jsi ten text myslela opravdu vážně, tak je ta absence kámošů celkem uvěřitelná a pocho
  Re: Horoškola 201615.03.2016
No to se mi zdá trochu přitažený za vlasy - oddílový horoškoly z toho nemaj zas takovej vejvar, aby
   Re: Horoškola 201615.03.2016
No tak jednak nevíš, na jakého pořadatele zde byla očekávaná odpověď a kolik si bude účtovat a kolik
    Re: Horoškola 201615.03.2016
Hluchý období? Tak oddílový horoškoly maj hluchý období po většinu roku - zaplaťpámbů. Nevidim důvod
     Re: Horoškola 201615.03.2016
Promiň, ale nevíš, o čem mluvíš. Oddílová horoškola asi nikoho nezajímá. Ale "normálních"
      Re: Horoškola 201615.03.2016
Jsi paranoidní. To sice neznamená, že po tobě nejdou, ale stejně bys měl raději mlčet.
      Re: Horoškola 201615.03.2016
A ze se tu s nabidkama pod timhle "reklamnim" dotazem roztrhl pytel, co?
Potencion
       Re: Horoškola 201615.03.2016
No tak vzhledem k tomu, že pracuji v oboru a je celkem běžné, že si firmy za podobné příspěvky platí
        Re: Horoškola 201615.03.2016
Kapitalismus zasrany! Za komancu bys sel k lopate! :D
        Re: Horoškola 201615.03.2016
Tak jestli vse delas stejne kvalitne jako si z meho prispevku urcil, ze na to skacu, tak to potes ko
         Re: Horoškola 201615.03.2016
Víš, co mne uklidňuje? Že nejsem zaměstnaný, ale živí mne realizace mých myšlenek a mých nápadů. A ž
          Re: Horoškola 201615.03.2016
A proc to sem pises???
           Re: Horoškola 201615.03.2016
Měl jsem pocit, že se mne tu někdo snaží poučovat o tom, jak efektivně dělat na webu reklamu :-)
            Re: Horoškola 201616.03.2016
Uz odsud kurva vypadni ty kokote!
             Re: Horoškola 201616.03.2016
Tady je to samý ochotný pomahač. Jeden se mi snaží vysvětlovat co kdo svým příspěvkem myslel, druhý
      Re: Horoškola 201615.03.2016
Hele a ty zase asi neumis cist, ze jo? Honza tam napsal ze nema namysli "kurzy" a bez podr
       Re: Horoškola 201615.03.2016
Děkuji za vysvětlení co kdo čím myslel. Když vidím, jak tady kdo myslí, nedivím se, že svaz je tam,
        Re: Horoškola 201616.03.2016
Hele vis co, bez si radsi honit nad tvyma prosperujicima spolecnostma. Jednak nejsem clen CHS a pak
         Re: Horoškola 201616.03.2016
No jo, chápu. S těmi tvými sluníčkovskými bláboly se s komercí asi vyrovnáváš špatně. Není nad oboha
          Re: Horoškola 201616.03.2016
No jo, aby ses neposral... Hele mne je u prdele ze nekdo dela komercni kurzy a ma z toho prachy, tak
           Re: Horoškola 201616.03.2016
Když si to myslíš, tak vyvracet ti to nebudu :-)
            Re: Horoškola 201616.03.2016
Můžu se zeptat, co člověku takhle přináší diskuse v prostředí, kde si o něm všichni myslí, že je kok
             Re: Horoškola 201616.03.2016
Na to ti odpovědět mohu celkem jednoduše. Vadí mi, když se z něčeho dělá něco, co tím vůbec není. Ch
              Re: Horoškola 201616.03.2016
Zase ty? Ach jo.
               Re: Horoškola 201616.03.2016
To byl povzdech nad čím? Ty mi položíš jasnou otázku a pak vzdycháš nad tím, že na ní odpovím? Nediv
                Re: Horoškola 201616.03.2016
Taky si myslím, že si kokot. Možná by stálo za to udělat anketu na Lezci, kolik lidí si to myslí, tř
                Re: Horoškola 201616.03.2016
To byl povzdech nad tím, že tady krmím trolla (ačkoliv jsem před tím v jiným vláknu varoval) a se kt
                 Re: Horoškola 201617.03.2016
To je parádní sledovat, jak jeden nudící se troll se spoustou volnýho času dokáže (i díky anonymitě)
                  Re: Horoškola 201617.03.2016
No ale nemůžeš popřít, že na tom máte velký podíl i vy. Já napíšu svůj názor a vy máte potřebu tu vy
                   Re: Horoškola 201617.03.2016
"...klidně i pravdu..." :-)
"...z dlouhodobého hlediska..." - napsal ten,
                    Re: Horoškola 201617.03.2016
Nemyslím si. Když lidi nepřestávají reagovat na Turka, nepřestanou ani na mě :-) Pitomců je tu stále
                     Re: Horoškola 201617.03.2016
Děkuju za titul :)
A - zkus to. Schválně.
Pomůžeš i nám, slabším duchem. Třeba já se k
                      Re: Horoškola 201617.03.2016
V diskusi s nekonvencnim inteligentem rikam howgh, cimz myslim, ze se vzduch celkem procisti, pac ac
              Re: Horoškola 201616.03.2016
Jses ... blabolama diskuse o cemkoliv. Dej si nejaky nick, zprehlednis tim dikuse a tve orispevky bu
               Re: Horoškola 201616.03.2016
Jak s tím souvisí podpis pod příspěvkem? Jestli je příspěvěk blbý, tak ho můžeš ignorovat od kohoko
                Re: Horoškola 201616.03.2016
Jde mu o to, aby dopredu vedel co necist a cim neztracet cas. Ja toho treba vyuzivam u prispevku Kub
                 Re: Horoškola 201617.03.2016
:-)
      Re: Horoškola 201615.03.2016
Celá diskuse se od počátku točí ohledně postu tazatelky, která se ptá na horoškolu, kde získá kamará
       Re: Horoškola 201615.03.2016
Že se tady těch linků na konkrétní horoškoly zatim sešlo, co? Pořadatel těch tajemnejch kurzů bude m
        Re: Horoškola 201615.03.2016
:), reklama, ta se musi budovat pomalu a rozvazne.
        Re: Horoškola 201615.03.2016
A co čekáš po tomto úvodu? Ale koukám, že vysvětlovat cokoliv je zbytečné :-)
         Re: Horoškola 201615.03.2016
Jeeeje, tak ukaz nejakou takovou kampan, ktera tu mela uvod jiny.. A na jakou z tech hromad nasich h
          Re: Horoškola 201615.03.2016
Ale přesto tu podobné věci existují. Dokázat to nemohu, neb nechci ukazovat konkrétně. Považuji to z
           Re: Horoškola 201615.03.2016
:) Radno mluvit. Fascinuji me ty zavery, ktere tu vyvozujes na zaklade niceho a jeste jsi schopny ty
            Re: Horoškola 201615.03.2016
Tak věcí se tady již zkritizovalo opravdu hodně. Ale na žádný výrobek nebo službu tu ode mne nikdy n
             Re: Horoškola 201616.03.2016
To si jen myslis :).
Nebyly to ty veci, z kterych si vsichni delali prdel a jak koukam, nekd
 Re: Horoškola 201615.03.2016
nahoď míry a věk a uvidíš jak se nabídky po hrnou, teda pokud nebudou odstrašující :)
 Re: Horoškola 201615.03.2016
svapu neboj, v horooddílech nejsou takoví blbci jako ti exoti tu na webu..:)
 Re: Horoškola 201615.03.2016
Ahoj, tady se podivej http://

 dálnice15.03.2016
Ahoj, je potřeba švýcarská dálniční známka do Chironica? šýcarská, rakouská týdenní asi určitě, a poplatky v německu? Podle webu ano, jinak se tam jede asi 13-14hod. Zajímají mě vaše zkušenosti. děkuji Honza
 Re: dálnice15.03.2016
Staci ti svycarska. Rakouska znamka ti usetri max. 20 minut, v Nemecku se neplati nic.

 hudy skipass14.03.2016
čau, nevíte někdo, jak je to s hudy skipasem, může jet někdo jiný, než ten, na koho je aktivovaný přes net? Jestli to kontrolují u kasy podle občanky nebo tak ...
Díky

 Black Canyon - Colorado13.03.2016
Ahoj. Máte někdo zkušenosti z Black Canyon v Coloradu? Budu vděčný za info. Tady je jen jeden článek, google je docela sdílný, ale přeci jen zkušenosti přivítám. Ubytování, přístup, koupět průvodce? Jedovatý kytky, klíšťata apod.? Díky
 Re: Black Canyon - Colorado14.03.2016
Ahoj. Dost záleží co chcete lézt a z jaký strany. Je to dost divočina- jak vlastní území tak i lezen
  Re: Black Canyon - Colorado14.03.2016
Colorado je nej stát na lezení v USA hned po Kalifornii :)
   Re: Black Canyon - Colorado14.03.2016
Lezl jsem tam tak před 15 lety a byla to fakt divočina je to hodně dlouhy a dost nepřístupný a oprav
   Re: Black Canyon - Colorado14.03.2016
a Kalifornie hned po Utahu
  Re: Black Canyon - Colorado16.03.2016
Děkuji za informace, stejné byly v dokumentu First Ascent. Ještě mám dotaz - je v kaňonu pitná voda?
   Re: Black Canyon - Colorado21.03.2016
Řeka studená asi jako Verdon, ale jde to. Brali jsme z nějakého potoka, nepamatuju přesně, bylo to p

 ochranáři krkonoše12.03.2016
Zdar,
máte nějaké zkušenosti, nejlépe osobní, s činností ochranářů v KRNAP? Především vzhledem k provozování skialpinismu. Situace ve všední dny versus víkend?
Rizikové a jistější oblasti? O povolených  trasách vím..

Díky
 Re: ochranáři krkonoše12.03.2016
Jel jsem na běžkách ze sedla na Labskou boudu a šněroval jsem to podle cesty. Odchytla mě taková žáb
  Re: ochranáři krkonoše12.03.2016
Tetřívek v zimě na Pančavské louce?
   Re: ochranáři krkonoše12.03.2016
Ale jo, ty ptáci tam jsou:
   Re: ochranáři krkonoše13.03.2016
Jak jsem nakoupil, tak prodávam.
    Re: ochranáři krkonoše13.03.2016
Oprava - nejel jsem na Labskou, ale na Luční.
  Re: ochranáři krkonoše13.03.2016
Ženská část KRNAPu je trvale sexuálně frustrovaná. Jak jinak si vysvětlit, že s KRNAPákem-chlapem by
   Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
Ty vole a ty máš se sebou jakej problém? Asi velkej chlapák, když nevymyslíš nic lepšího než snůšku
    Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
Zkus se ještě podepsat, broučku. Jinak mám podobné zkušenosti jako koment výše, jen bych to napsal a
     Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
Že máš ty samé zkušenosti ještě neznamená, že je chyba na druhé straně. Taky tu stejnou zkušenost mů
      Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
podpis pořád nic??
       Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Podpis nemá v tomto případě žádnou hodnotu a důležitost, na významu a postatě příspěvku by nic nezmě
        Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Změnil by-mohl bych si třeba Tvůj "příspěvek" dát do kontextu s jinýma, co jsi psal v této
         Re: ochranáři krkonoše16.03.2016
No vidíš, a to je právě špatně. Při našem setkání bys byl již ovlivněn předchozí neosobní komunikací
       Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Komentáře jsou od různých lidí. Já nezpochybňuju blbý zkušenosti s ochranáři. Ale dotyčnej sám svou
     Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Jasně, protože Švejk je mnohem hodnotnější podpis než anonym...
      Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Je. Ze dvou důvodů. Jednak to zpřehledňuje jednotlivý vlákno, jednak nick Švejk občas na lezci disku
       Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Svejk tu nejak diskutuje? O tom nic nevim..
   Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Něco podobného jsem zažil v Jeseníkách. Borec hrozně důležitej, že nejdeme po značce a že by nám moh
    Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Zelení jsou represivní složka se vším negativním co k tomu patří (nebezpečí zneužívání pravomocí, pr
   Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Božee:D Švejk tu někomu asi šlápnul na kuří oko (že by nějaká zakomplexovaná krnapačka??) a ochránci
 Re: ochranáři krkonoše12.03.2016
Chceme si s kámošem pozítří zajet do Ádru, nemohl by mi někdo poradit nějaké klidné místo, kde mne n
  Re: ochranáři krkonoše13.03.2016
.............. ......... ./´¯/)
.............. ....... ,/¯..//
.....
   Re: ochranáři krkonoše13.03.2016
oprava
.............. ........../´´/)
.............. .......,/´..//
...........
  Re: ochranáři krkonoše13.03.2016
Nasrat, jed to Krkonos na skialpy!
   Re: ochranáři krkonoše13.03.2016
Ale já chci na písek a chci a chci a chci... mě je jedno, že se to nesmí. Prostě chci a chci.
    Re: ochranáři krkonoše13.03.2016
Doporučuji Džbán. Skvělej tvrdej matroš tam mokro nevadí.
    Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
Tak běž na písek, já byl v zimě několikrát. Co ti v tom brání?
     Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
Nic, jen jsem chtěl od zdejší komunity poradit, kdy je nejmenší pravděpodobnost, že narazím na ochra
      Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
Na Jižních věžích na Křížovém vrchu se může myslím lézt i v zimě, pokud není mokro, ale nevim jestli
       Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Asi půjdeme na Suché skály, zkusíme Sokolí stezku. Ale nikomu ani muk.
      Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Maloskalsko: Panteon, Suché skály...
       Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Pochopitelně bez MG
 Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
většina "ochranářů" z krnapu (a nejen tam) je zcela příčetná a normální. jsou schopni v je
  Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
Zlatá slova. Tesat do pískovce :-)
  Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
Bacha, někdo jde! Ty vole to sou zeleny. Mizime. Ty vole zapomněl jsem tam srajtofli.....pokrac. pří
  Re: ochranáři krkonoše14.03.2016
myslíš Lukáši, že i ty ohně u Zvonu partičky kolem Rapela jsou něco neškodného a že by se fotky měly
   Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
odkaz mi nefunguje. ale jestli je otázka položená tak, že když někdo někde pod zvonem dělá vatru a s
   Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Hm. (Mně to teď funguje.) Je to malej ohníček na celkem skousnutelným místě; teda od toho stromu by
    Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Spíš si myslím, že by to neskousli, protože to je uvnitř NPR a navíc na místě, kam zavítá legálně i
   Re: ochranáři krkonoše15.03.2016
Především mi uniká smysl tohohle tvýho komentu. Přebral ti holku? TOHLE neskousávám.(Nepředpokládám,
 Re: ochranáři krkonoše16.03.2016
O skialpech v Krkonosisch se tu napsaly uz stohy, ale me momentalne vice desi kvantum stop od snezny
  Re: ochranáři krkonoše16.03.2016
O tech skutrech jsem minuly tyden mluvil s jednim ochranarem na Labsky (musim rict ze byl fakt v poh
   Re: ochranáři krkonoše16.03.2016
jo, říkáš to dost správně, stavěj se v každý boudě na pivo, tedy všichni vo nich ví. tak pokud ty bo
   Re: ochranáři krkonoše16.03.2016
jo, říkáš to dost správně, stavěj se v každý boudě na pivo, tedy všichni vo nich ví. tak pokud ty bo
    Re: ochranáři krkonoše16.03.2016
ehm, nejen zbohatlíci a nejen z Prahy. strejda gůgl mi na pár ťuknutí vyhodí nějaký ty místní půjčov
     Re: ochranáři krkonoše16.03.2016
si děláte marný iluze, většina obsluh na boudách jsou lidi co za celou zimu nedošli dál jak 100m od
      Re: ochranáři krkonoše16.03.2016
..ach ta čeština :)

 Obal na lano12.03.2016
Zdarec panové a dámy, doporučíte mi někdo dobrý obal na lano co něco vydrží a bude za rozumný peníz? Díky všem za podnětné příspěvky. R.
 Re: Obal na lano12.03.2016
taška z Ikey?
  Re: Obal na lano12.03.2016
přesně, nejlepší na lano:)
   Re: Obal na lano12.03.2016
Používám ten z decathlonu a taky ujde

 Labak - jde to?12.03.2016
Ahoj, byli jste ted nekdy nekdo v Labaku? Jde tam lezt nebo je to jeste mokry?
 Re: Labak - jde to?12.03.2016
Jak co. Kolmý na vzduchu a třeba na slunci docela dobrý, severní strana v kombinaci s trochou mechu
  Re: Labak - jde to?12.03.2016
Díky moc! Vyrazíme na zkoušku, při nejhorším se jen projdem :)

 Srbsko11.03.2016
Ahoj, nevíte někdo jak je to s lezením na Srbsku, vzhledem k padajícímu kamení z červených převisů? Konkrétně se mi jedná, jestli není zakázáno lézt třeba na Bláže a tak.

Adam
 Re: Srbsko11.03.2016
Je zavřená cyklostezka,což stejně nikdo nedodržuje a dodržovat nebude,takže myslím že bych byl v kli
  Re: Srbsko11.03.2016
dnes jsme byli i v cervenejch, takze pro lezce asi zadna zmena, btw leva cast blaziny je mokra

1   ...   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 ochranáři krkonoše
Zdar,
máte nějaké zkušenosti, nejlépe osobní, s činností ochranářů v KRNAP? Především vzhledem k provozování skialpinismu. Situace ve všední dny versus víkend?
Rizikové a jistější oblasti? O povolených  trasách vím..

Díky j
plombir19:52:58 12.03.2016
odpovědět 
 Re: ochranáři krkonoše
Jel jsem na běžkách ze sedla na Labskou boudu a šněroval jsem to podle cesty. Odchytla mě taková žába se psem, kterej za sebou zanechával krvavou stopu, že prej tam plašim tetřívka a že by mi taky mohla napařit flastr. Doprovodila mě zpátky na cestu. Říkala, že kdyby někdo jel do Obřáku tak že by tam za nim nejela.
honza21:40:24 12.03.2016
odpovědět 
  Re: ochranáři krkonoše
Tetřívek v zimě na Pančavské louce?
Kuba Turek22:53:24 12.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
Ale jo, ty ptáci tam jsou: http://gis.krnap.cz/map/
Kuba Turek23:28:14 12.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
Jak jsem nakoupil, tak prodávam.
honza14:23:50 13.03.2016
odpovědět 
    Re: ochranáři krkonoše
Oprava - nejel jsem na Labskou, ale na Luční.
honza14:26:57 13.03.2016
odpovědět 
  Re: ochranáři krkonoše
Ženská část KRNAPu je trvale sexuálně frustrovaná. Jak jinak si vysvětlit, že s KRNAPákem-chlapem byla vždy dobrá řeč, v pohodě sme se vždy domluvili, kdežto když jsem narazil na ženskou, byla z toho třenice kvůli naprostým malichernostem. Navíc když má sebou čokla tak se s ní rovnou odmítám bavit (ne, nebyl to lavinový záchranářský pes, vypadalo to spíš na "životního partnera")...
Švejk18:22:24 13.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
Ty vole a ty máš se sebou jakej problém? Asi velkej chlapák, když nevymyslíš nic lepšího než snůšku šovinistickej keců.
09:03:51 14.03.2016
odpovědět 
    Re: ochranáři krkonoše
Zkus se ještě podepsat, broučku. Jinak mám podobné zkušenosti jako koment výše, jen bych to napsal asi kulantněji...
Martin Stuchlík18:27:00 14.03.2016
odpovědět 
     Re: ochranáři krkonoše
Že máš ty samé zkušenosti ještě neznamená, že je chyba na druhé straně. Taky tu stejnou zkušenost můžeš mít proto, že jsi úplně stejný stejný tydýt :-)
22:29:13 14.03.2016
odpovědět 
      Re: ochranáři krkonoše
podpis pořád nic??
Martin Stuchlík01:23:46 15.03.2016
odpovědět 
       Re: ochranáři krkonoše
Podpis nemá v tomto případě žádnou hodnotu a důležitost, na významu a postatě příspěvku by nic nezměnil.
07:29:15 15.03.2016
odpovědět 
        Re: ochranáři krkonoše
Změnil by-mohl bych si třeba Tvůj "příspěvek" dát do kontextu s jinýma, co jsi psal v této diskusi (a případně i jiné). A kdyby mě někdy v životě potkalo to neštěstí a já se s Tebou setkal, tak bych hned věděl, s kým mám tu čest...
Martin Stuchlík11:26:18 15.03.2016
odpovědět 
         Re: ochranáři krkonoše
No vidíš, a to je právě špatně. Při našem setkání bys byl již ovlivněn předchozí neosobní komunikací a nemohl by sis udělat objektivní názor založený na realitě, tedy setkání i s projevem neverbální komunikace, kdy si lidé vyměňují více, než jen slova, a kdy jedno a to samé může vyznít klidně i obráceně.
11:48:27 16.03.2016
odpovědět 
       Re: ochranáři krkonoše
Komentáře jsou od různých lidí. Já nezpochybňuju blbý zkušenosti s ochranáři. Ale dotyčnej sám svou zkušenost diskredituje zbytečným šovinistickým žvástem, což mi hlava nebere.
10:32:12 15.03.2016
odpovědět 
     Re: ochranáři krkonoše
Jasně, protože Švejk je mnohem hodnotnější podpis než anonym...
Červená Karkulka10:35:35 15.03.2016
odpovědět 
      Re: ochranáři krkonoše
Je. Ze dvou důvodů. Jednak to zpřehledňuje jednotlivý vlákno, jednak nick Švejk občas na lezci diskutuje, čili je možný jeho posty zařadit do kontextu ostatních jeho postů na lezci. Myslím že pro většinu účelů internetový diskuse je to celkem dostačující.
honza10:58:25 15.03.2016
odpovědět 
       Re: ochranáři krkonoše
Svejk tu nejak diskutuje? O tom nic nevim..
Svejk12:30:37 15.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
Něco podobného jsem zažil v Jeseníkách. Borec hrozně důležitej, že nejdeme po značce a že by nám mohl dát pokutu, přitom tam byl sám s čoklem s přítelkyní. Tito zelení vždycky víc škodili než něco dělali pro přírodu.
E
08:11:19 15.03.2016
odpovědět 
    Re: ochranáři krkonoše
Zelení jsou represivní složka se vším negativním co k tomu patří (nebezpečí zneužívání pravomocí, práce přirozeně přitahující psychopaty,...). Navíc řada z nich (ne všichni pochopitelně!) vyznává extremistické podoby environmentálních ideologií. Je to podobně problematické jako když u policie pracuje např. neonacista.
malej Vojta11:31:56 15.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
Božee:D Švejk tu někomu asi šlápnul na kuří oko (že by nějaká zakomplexovaná krnapačka??) a ochránci hyperkorektní společnosti se mohou pokakat:D
strýček Váňa11:37:34 15.03.2016
odpovědět 
 Re: ochranáři krkonoše
Chceme si s kámošem pozítří zajet do Ádru, nemohl by mi někdo poradit nějaké klidné místo, kde mne nikdo nebude prudit kvůli mokré skále a mágu? Případně nás ještě zaujal Sokolí hrad ve Hřensku. Je lepší tam jít o víkendu, nebo spíše v týdnu? Kdy tam v tomto období ochranáři chodí nejméně?
22:09:12 12.03.2016
odpovědět 
  Re: ochranáři krkonoše
.............. ......... ./´¯/)
.............. ....... ,/¯..//
.............. ...... /..../ /
.......... .../´¯/'. .'/´¯¯`·¸
......... ./'/.../..../ ....../¨¯\
....... .('(...´(..´.. ...,~/'...')
....... ..\.......... ......\/..../
....... ...''...\... ...... _.·´
....... .....\..... ........(
....... .......\.. ..........\
09:45:16 13.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
oprava
.............. ........../´´/)
.............. .......,/´..//
.............. ....../..../ /
............./´´/'...'/´´´`·¸
........../'/.. /..../......./¨´\
........('(...´( .´......,~/'...')
.........\....... .........\/..../
..........''...\.. ....... _.·´
............\..... ........(
..............\... .........\
09:47:30 13.03.2016
odpovědět 
  Re: ochranáři krkonoše
Nasrat, jed to Krkonos na skialpy!
15:18:18 13.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
Ale já chci na písek a chci a chci a chci... mě je jedno, že se to nesmí. Prostě chci a chci.
16:31:13 13.03.2016
odpovědět 
    Re: ochranáři krkonoše
Doporučuji Džbán. Skvělej tvrdej matroš tam mokro nevadí.
Honza16:45:28 13.03.2016
odpovědět 
    Re: ochranáři krkonoše
Tak běž na písek, já byl v zimě několikrát. Co ti v tom brání?
K.10:01:20 14.03.2016
odpovědět 
     Re: ochranáři krkonoše
Nic, jen jsem chtěl od zdejší komunity poradit, kdy je nejmenší pravděpodobnost, že narazím na ochranáře, co by mne prudili za mágo a zákaz lezení.
11:17:19 14.03.2016
odpovědět 
      Re: ochranáři krkonoše
Na Jižních věžích na Křížovém vrchu se může myslím lézt i v zimě, pokud není mokro, ale nevim jestli to ještě platí, ale to tě určitě vůbec nezajímá...
21:46:35 14.03.2016
odpovědět 
       Re: ochranáři krkonoše
Asi půjdeme na Suché skály, zkusíme Sokolí stezku. Ale nikomu ani muk.
12:38:05 15.03.2016
odpovědět 
      Re: ochranáři krkonoše
Maloskalsko: Panteon, Suché skály...
K.13:09:11 15.03.2016
odpovědět 
       Re: ochranáři krkonoše
Pochopitelně bez MG
K.13:09:50 15.03.2016
odpovědět 
 Re: ochranáři krkonoše
většina "ochranářů" z krnapu (a nejen tam) je zcela příčetná a normální. jsou schopni v jednotlivých případech vyhodnotit "ducha předpisu" a občas něco drobného neškodného nelegálního přehlédnout. ale ani nejpříčetnější a nejklidnější člověk si nenechá trvale srát na hlavu od početného davu. viz tuhle diskuse o magnesiu, nějaké paralely tam shledávám.

obecně (nejen v krakonošově), kdo chce dělat něco nelegálního ale objektivně neškodného, tak by neměl mlaskat - měl by dělat skrytě, potichu, nefotit se u toho a nepsat o tom. takže doporučuji podobné diskuse nepraktikovat někde na internetech, ale třeba v hospodě.
Lukas B.10:06:56 14.03.2016
odpovědět 
  Re: ochranáři krkonoše
Zlatá slova. Tesat do pískovce :-)
JH17:50:27 14.03.2016
odpovědět 
  Re: ochranáři krkonoše
Bacha, někdo jde! Ty vole to sou zeleny. Mizime. Ty vole zapomněl jsem tam srajtofli.....pokrac. příště
19:04:34 14.03.2016
odpovědět 
  Re: ochranáři krkonoše
myslíš Lukáši, že i ty ohně u Zvonu partičky kolem Rapela jsou něco neškodného a že by se fotky měly takhle házet veřejně na inetrnet:
http://rapel.rajce.idnes.cz/2016-03-12_Jizerky_Zvon/
23:01:59 14.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
odkaz mi nefunguje. ale jestli je otázka položená tak, že když někdo někde pod zvonem dělá vatru a sud, kytary a řev d prase na rožni a vůbec bordel (tedy ne ochranáři občas rozumně akceptovanej indiánskej ohníček a tichá besídka s kolující flaškou rumu) a ještě se tím chlubí tak ano, souhlasím, je to kokot.
Lukas B.12:27:43 15.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
Hm. (Mně to teď funguje.) Je to malej ohníček na celkem skousnutelným místě; teda od toho stromu by to mohlo bejt o kus dál. Možná by to JH rangeři vzali, možná ne. Nicméně ale věšet to na net je skutečně hovadina. Mohli se spokojit s fotkama z přelezu.
D.13:12:52 15.03.2016
odpovědět 
    Re: ochranáři krkonoše
Spíš si myslím, že by to neskousli, protože to je uvnitř NPR a navíc na místě, kam zavítá legálně i nelegálně docela dost lidí. Úplně jasná nesoudnost při tom zapalování ohně a veřejně to vystavit hraničí se slaboduchostí.
J.14:39:35 15.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
Především mi uniká smysl tohohle tvýho komentu. Přebral ti holku? TOHLE neskousávám.(Nepředpokládám, že to je komentář autora toho Rajčeprofilu.)
P.16:45:59 15.03.2016
odpovědět 
 Re: ochranáři krkonoše
O skialpech v Krkonosisch se tu napsaly uz stohy, ale me momentalne vice desi kvantum stop od sneznych skutru od Lyse pres kotel az po Labskou. Stejne tak v okoli Stohu a klinovek. Vsechny zcela mimo znacene cesty. Skialp je v 1. zone zapovezen, to je bez diskuze ale precijen skialpiniste jsou tvorove veskrze tisi ve srovnani s ujecenym motorem snezneho skutru. Co se tyce emisi stejne tak. Na ty uz jsou ale ochranci pravdepodobne kratci.
MistrVichr11:30:00 16.03.2016
odpovědět 
  Re: ochranáři krkonoše
O tech skutrech jsem minuly tyden mluvil s jednim ochranarem na Labsky (musim rict ze byl fakt v pohode, dovolil nam prejit Labskou mimo cestu a dalo se s nim i normalne bavit) tak rikal, ze to je momentalne nejvetsi jejich problem... nevedi co s nima, nechytnou, maj nauceny mechanismi jak uniknout i zakonum kdyz je chytej, jsou to prej zbohatlici z prahy, co jezdej do Spindlu a pak rasujou kde to de, stavujou se v kazdy boude na pivo, vozrali jsou.. no hnus velebnosti, maj zavodni skutry ktery nikdo nedojede, takze jedina sance je kdyz nekde zapadne, ale to si zase hlidaj a snazej se jezdit tak aby se mohli vyprostit co nejdriv.
14:35:15 16.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
jo, říkáš to dost správně, stavěj se v každý boudě na pivo, tedy všichni vo nich ví. tak pokud ty boudy jsou "horský" boudy a jsou tam horalé jako boudaři, pak nejenom, že jim nenaleje, ale ještě je svinským krokem vyhodí a přidá pár facek a kopanců. pokud to někomu vadí, tak by to neměli být jen ti nenávidění ochranáři, ale i slušní návštěvníci hor a místní horalé - až tyhle skupiny budou zajedno, pak se najde řešení
14:51:53 16.03.2016
odpovědět 
   Re: ochranáři krkonoše
jo, říkáš to dost správně, stavěj se v každý boudě na pivo, tedy všichni vo nich ví. tak pokud ty boudy jsou "horský" boudy a jsou tam horalé jako boudaři, pak nejenom, že jim nenaleje, ale ještě je svinským krokem vyhodí a přidá pár facek a kopanců. pokud to někomu vadí, tak by to neměli být jen ti nenávidění ochranáři, ale i slušní návštěvníci hor a místní horalé - až tyhle skupiny budou zajedno, pak se najde řešení
14:53:45 16.03.2016
odpovědět 
    Re: ochranáři krkonoše
ehm, nejen zbohatlíci a nejen z Prahy. strejda gůgl mi na pár ťuknutí vyhodí nějaký ty místní půjčovny skůtrů a čtyřkolek, kořenovským bertíkem počínaje a peckým taxíkem konče. to si může dovolit i skladník ze šroubárny.
(mimochodem, je mi to fakt těžko pochopitelný že "to nejde řešit")
Lukas B.15:37:02 16.03.2016
odpovědět 
     Re: ochranáři krkonoše
si děláte marný iluze, většina obsluh na boudách jsou lidi co za celou zimu nedošli dál jak 100m od chaty, Krkonoše jim jsou putna a hlavní pro ně je co nejvíc vydělat na turistech.
A s těma skutrama řikal ochranář, že maj sportovní skůtry za 3/4 mega co jede 150km/h a ochranari maj jen 1000covky co jedou 100km/h takze je nedojedou (to jen na osvetleni ze to nemaj z beznejch pujcovej), a i kdyz vedej kam primo jedou, prej vedej jak se z oho muzou vymluvit, aby dostali jen "malou"pokutu ktera je netrapy.
17:31:38 16.03.2016
odpovědět 
      Re: ochranáři krkonoše
..ach ta čeština :)
17:32:39 16.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi