LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
33. 10255
Bouldry:
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
33.Stadtherrová 9550
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230733 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 mokro ve skeletech21.03.2016
Ahoj, mám otázku na majitele skeletů typu Asolo 8000, Scarpa Vega, Koflachy atd. Jak řešíte neodpařování vlhkosti z boty?
Byl jsem 3 dny na horách se spaním na winterraumu. První den přístup 800 metrů v merino ponožce. Na chatě jsem z boty vylil pá
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
odpařovací bariera funguje (tedy pokud nenateče do bot a pokud se nebroucháme při stoprocentní vlhko
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Moje osobní zkušenosti: 1) Nohy se vždycky potí, vlhkost v botě vždycky zůstává. Zhoršuje se to když
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Jak píšou kuci nahoře, je v tom vlhko pořád. Přibalení několika párů ponožek do zásoby je nutnost. M
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
hele, jestli z bot po 6 hodinách dokonce vyléváš vodu, tak buď:

1) nesedí návleky a s
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
naopak, vada můžou bejt právě ty návleky. tradiční skelety odvětrávají sice blbě, ale furt vrchem do
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Už sice spoustu let ve skeletech nelezu-přešel jsem na kožené,ale Koflachy jsem používal hodně dlouh
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Ahoj, mokro v botech je teda fakt svinstvo, take jsem obcas premyslel co delam spatne. Sice nemam sk
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
V návlecích nechodím, nohy se mi extrémně nepotí. Fakt zajímavé, mám Asola 8000. A není poprvé co se
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Ja chodim v kratkejch kalhotech a dlouhejch ponozkach. Kdyz jdu nahoru, tak mi zima neni. Vlhkost vz
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Zásadní chyba jsou ty merino ponožky. To je ten důvod. Merino zadržuje až 17% vody. Neschne to. O vz
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Měl sem Koflachy několik let, překvapivě v nich bývalo víc mokro v zimních Alpách, teploty hodně pod
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Nikdy jsem to nezkoušel, ale na netu je hodně článku o "potní bariéře". Nohu strčíš nejprv
  Re: mokro ve skeletech25.03.2016
Výborný návod jak vyrobit plíseň ...
 Re: mokro ve skeletech24.03.2016
použij dlouhé podkolenky. pot vytáhnou z boty nahoru a ven...

 Fankenjura jaro20.03.2016
Ahoj, chystáme se na Velikonoce do Jury. Poradil by někdo nějaké slunečné skalky, kde úplně nevymrzneme. Ideálně s dostatkem cest obtížností 6-7, pokud možno i s pár lehčími pro začínající.
Díky
 Re: Fankenjura jaro20.03.2016
Všechny hodnotné informace najdeš na Frankenjura.com Pokud nechceš vymrznout a dobře si zalézt se z
 Re: Fankenjura jaro20.03.2016
weisse wand jasna volba pro vas...
  Re: Fankenjura jaro20.03.2016
... a tisíc dalších
  Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Wajzíky bych nedoporučil. Je tam narváno i v normálním víkendu, jak tam asi bude o velikonocích.
   Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Ja myslel Weisse wand ne stein... skaly sou mezi mezi hirsbachem a hegendorfem priblizne. waiziki co
    Re: Frankenjura jaro23.03.2016
stejně tam bude narváno
 Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Smim-li svou troskou prispet do mlyna:

Juru bych ted na Velikonoce moc nedoporucovala
  Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Tož díky.
Já bych jel taky raději do Arka nebo Finale, ale teď mi to nějak nevyšlo... Vím, že
   Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Velikonoce v Arcu nebo Finále? Tam by jel jen blázen, víš kolik tam bude lidí?
    Re: Fankenjura jaro22.03.2016
To je pravda. Sam znám dost lidí, co tam jedou.
     Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Nojo, ale ty hordy Berlinanu (a Sasiku taky), co pojedou na Velikonoce do Jury, holt neznate ;).
      Re: Fankenjura jaro22.03.2016
jj, jiznich sten je malo a pulka je zavrena kvuli foglum. (Roethelfels je zavrena jen mensi cast)
       Re: Fankenjura jaro22.03.2016
O Velikonocích je lepší jet někam poblíž baráku, všude po Evropě je ukrutný nátřesk. Fanki, Fanki :-
        Re: Fankenjura jaro22.03.2016
vzhledem k nátřesku ze strany německého a českého národa, které doplňují smrtonosná komanda polských
        Re: Fankenjura jaro23.03.2016
jesteze uz jsem lezl :)
 Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Mě se líbil Breitenberg, byl jsem tam předloni v podobnou dobu (Velikonoce teda zrovna nebyly). Je t

 Mařenka19.03.2016
Poraďte mi nějakou dobře odjistitelnou cestu na Mařence. S vlastním jištěním teprve začínám, tak abych se hned ze začátku nezabil ...
 Re: Mařenka20.03.2016
Komín 4, Jana 3 (vršek lámačka), Karlova 5, Odkaz velkého kormidelníka 7-
  Re: Mařenka21.03.2016
Odkaz velkeho kormidelnika bych zrovna nedoporucoval.
Zato cestu, kterou bych doporucil jako
   Re: Mařenka21.03.2016
Jeste dodam, ze to, ze je Pocernicka vyjistena neznamena, ze v ni obcas nezalozis. Dobra cesta na za
    Re: Mařenka21.03.2016
počernická na Mařence ?! před pár lety sem lezl a celá první třetina byla knihovna.
Řež dokáž
 Re: Mařenka20.03.2016
Obecně všechny cesty, u kterejch při pohledu zdola uvidíš nějakej nejt/bh, jsou relativně slušně jiš
 Re: Mařenka20.03.2016
pokud si chces cestu odjistit tak zkus nejdrive na rozlezeni bobrovou sparu,karlovou,diretissimu, ne
 Re: Mařenka21.03.2016
Díky! Máte tip třeba i na jinou klasickou oblast v okolí Prahy, kde by se dalo začít? Zatím jsem byl
  Re: Mařenka21.03.2016
Řež - III. a IV. masiv. Na Mařeně je to tak že některý cesty vylezeš jen s presama, obvykle si semta
   Re: Mařenka21.03.2016
Jenom upřesnění: Svatý Jan - stěna Pod Křížem, Trojúhelníková stěna a stěna Za Klášterem je povolená
    Re: Mařenka21.03.2016
neni to povoleno od 1. cervence?
     Re: Mařenka21.03.2016
Jo, promiň, je.
 Re: Mařenka21.03.2016
Karlova je fajn, hlavne druha delka. Ale jeden neprijemny nicmene lehky krok je v 1. delce, skoro na
  Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Když to doporučuju, tak jsem to lezl, to dá rozum, ne? Kdysi jsme to hákovali, vytrhli jsme dvě skob
   Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Asi nema cenu dohadovat se o klasifikaci. To je vec nazoru a oblasti. Na marence to je 7-, tak je to
    Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
To zase jako jo :-) To máš pravdu. Narážíme na inflační oblasti, že jo?
     Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Nebo spis na to, ze nejspis doporucujes neco, co si nikdy pravdepodobne nelezl a ani moc nevis jake
      Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Video? Kuk? Fotečka na tamním odkazu? Kuk?
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak jo, sorry. Tvejm prispevkum jsem si navykl nevenovat moc pozornosti a toto jsem prehledl (necetl
        Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Kuk ještě jednou. A znova. Až porozumíš psanému textu, podívej se do zrcadla a řekni si: "Budu
         Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
No je jasny, ze na takovy format jako ty nemam.. Kaju se. Divam se do zrcadla. Premyslim nad sebou,
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Hm, tohle ještě u Kuby neni tak zlý, mívá horší stavy...ale o tom v týhle diskuzi netřeba mluvit :-)
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak se vraťme k jádru věci, milí prudiči. Proč si konkrétně myslíte, že Kormidelník není vhodný na l
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Nejsem sice prudič, ale pokud si to dobře pamatuju, tak Kormidelník je přejištěnej, takže je vhodnej
            Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Proč to doporučuji: Mě tedy přijde, že pokud se trošku bojíš - což lze u začátečníka po vlastním oče
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak jsem se díval do průvodce od Jury Šplíchala a Gea (na obálce je vyfocenej Tvůj syn) a kormidelní
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
A ten prudič se jmenuje Kuba Turek?

 Piramide Vincent skialp19.03.2016
Ahoj, nevíte někdo pls jak je to se sjezdem na lyžích v oblasti MonteRosa z Punta Indren do Passo Salati a pak dolů do Alagna Valesia? Od PassoSalati je to už asi sjezdovka, ale nemůžu moc najít k tomu kousku z Indrenu na Salati, zda je to moc náročné na
 Re: Piramide Vincent skialp21.03.2016
Nejel jsem tam, ale z Rif. Mantova bych jel na Gabiet a pak lanovkou na sedlo Salati. Z Punta Indren
  Re: Piramide Vincent skialp23.03.2016
A proč si to teda myslíš, když jsi tam nebyl?
   Re: Piramide Vincent skialp24.03.2016
 Nákupy USA18.03.2016
Zdar,
chystám se do Státu. Někde na sever kolem Chicaga.
Vyplatí se nákupy? Nevíte někdo o solidním sportovním obchodu?
Chci si koupit GoRe bundu + kalhoty, takže potřebuji si to vyzkoušet. Zbytek si objednám do hotelu. Ještě potřebuj
 Re: Nákupy USA18.03.2016
Normalni obleceni se vyplati, kdyz narazis na nejaky outlet. Tam ty ceny padaji dost nizko. Teda asp

 Boudering17.03.2016
Zdravím.Chtěl bych se zeptat, zda se v okolí Českého ráje vyskytuje oblast, kde se dá boulderovat. Díky za odpovědi

 Kalymnos16.03.2016
Chystáme se letos na Kalymnos. Kdo jste tam byl - vyplatí se čekat na nějaké akční letenky třeba do srpna, září (chceme jet v říjnu), nebo je lepší zařídít je s předstihem?
A co ubytko, žádnej kemp jsem tam nenašla, s malým dítětem to na divoko moc
 Re: Kalymnos16.03.2016
Na divoko se na Kalymnu spat ani nesmi. A ani tam k tomu nejsou moc podminky.
Ubytovani lze
  Re: Kalymnos16.03.2016
Létá tam i Ryanair a Aegean, Smart wings naopak v říjnu už ne.
Ubytko si pořešíme předem, tip
  Re: Kalymnos16.03.2016
Létá tam i Ryanair a Aegean, Smart wings naopak v říjnu už ne.
Ubytko si pořešíme předem, tip
   Re: Kalymnos18.03.2016
Na kalymnosu jsem byl se ženou 3x a poslední výlet byl s ročním prckem. Lletos se chystáme taky, něk
    Re: Kalymnos18.03.2016
z jakyho hlediska to neni uplne vhodne pro mimi?
     Re: Kalymnos19.03.2016
protože tam ožralý češi dělaj často bordel do noci...
   Re: Kalymnos18.03.2016
Letenky jsem vždy kupovali s předstihem.
   Re: Kalymnos18.03.2016
Jo Panorimitis je strategicky, cenově - cena/výkon, nejlepší a není tam slyšet kravál z hospod.
  Re: Kalymnos19.03.2016
Sice se na divoko spát nesmí, ale rozhodně bych netvrdil že k tomu nejsou podmínky nebo že se tak ne
 Re: Kalymnos19.03.2016
Setkal jsem se s informací, že na podzim se už i po Kalymnosu potulovali zevlující "uprchlíci&q
  Re: Kalymnos19.03.2016
Jak se tam objeví okamžitě je odsunout na Kos,takže je tam opravdu nepotkáš.Místní jsou dobře vědomi
   Re: Kalymnos20.03.2016
Běženci zevlující, žebrající a kálející jsou docela hojně viděti ve straém městě na Kosu v okolí Hip
    Re: Kalymnos20.03.2016
Aha, takze az na to zebrani jsou chovanim k nerozeznani od lezcu, hlavne tech, co tam spi na divoko.
    Re: Kalymnos20.03.2016
loni v rojnu sem tam zadneho nevidel... a i kdyby tak oni se staraji o sebe a ne o tebe...
     Re: Kalymnos21.03.2016
95% populace se stará o sebe
 Re: Kalymnos19.03.2016
Díky všem za cenné rady :-)
  Re: Kalymnos20.03.2016
Letenky kup určitě s předstihem... za 14 dní tam odlétám tak potom můžu podat aktuální info :)
   Re: Kalymnos30.03.2016
Super, díky, tak pak prosím dej vědět.

 podminky - kras16.03.2016
ahoj. nebyl jste nekdo posledni dobou v krasu? nevite, jak to vypada ve sloupu a na holstejne s proteklosti?
dik za pripadne odpovedi
 Re: podminky - kras16.03.2016
nevim
 Re: podminky - kras16.03.2016
určitě nějakej eržikův kámoš bude tušit :-)

1   ...   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi