Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 mokro ve skeletech21.03.2016
Ahoj, mám otázku na majitele skeletů typu Asolo 8000, Scarpa Vega, Koflachy atd. Jak řešíte neodpařování vlhkosti z boty?
Byl jsem 3 dny na horách se spaním na winterraumu. První den přístup 800 metrů v merino ponožce. Na chatě jsem z boty vylil pá
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
odpařovací bariera funguje (tedy pokud nenateče do bot a pokud se nebroucháme při stoprocentní vlhko
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Moje osobní zkušenosti: 1) Nohy se vždycky potí, vlhkost v botě vždycky zůstává. Zhoršuje se to když
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Jak píšou kuci nahoře, je v tom vlhko pořád. Přibalení několika párů ponožek do zásoby je nutnost. M
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
hele, jestli z bot po 6 hodinách dokonce vyléváš vodu, tak buď:

1) nesedí návleky a s
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
naopak, vada můžou bejt právě ty návleky. tradiční skelety odvětrávají sice blbě, ale furt vrchem do
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Už sice spoustu let ve skeletech nelezu-přešel jsem na kožené,ale Koflachy jsem používal hodně dlouh
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Ahoj, mokro v botech je teda fakt svinstvo, take jsem obcas premyslel co delam spatne. Sice nemam sk
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
V návlecích nechodím, nohy se mi extrémně nepotí. Fakt zajímavé, mám Asola 8000. A není poprvé co se
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Ja chodim v kratkejch kalhotech a dlouhejch ponozkach. Kdyz jdu nahoru, tak mi zima neni. Vlhkost vz
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Zásadní chyba jsou ty merino ponožky. To je ten důvod. Merino zadržuje až 17% vody. Neschne to. O vz
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Měl sem Koflachy několik let, překvapivě v nich bývalo víc mokro v zimních Alpách, teploty hodně pod
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Nikdy jsem to nezkoušel, ale na netu je hodně článku o "potní bariéře". Nohu strčíš nejprv
  Re: mokro ve skeletech25.03.2016
Výborný návod jak vyrobit plíseň ...
 Re: mokro ve skeletech24.03.2016
použij dlouhé podkolenky. pot vytáhnou z boty nahoru a ven...

 Fankenjura jaro20.03.2016
Ahoj, chystáme se na Velikonoce do Jury. Poradil by někdo nějaké slunečné skalky, kde úplně nevymrzneme. Ideálně s dostatkem cest obtížností 6-7, pokud možno i s pár lehčími pro začínající.
Díky
 Re: Fankenjura jaro20.03.2016
Všechny hodnotné informace najdeš na Frankenjura.com Pokud nechceš vymrznout a dobře si zalézt se z
 Re: Fankenjura jaro20.03.2016
weisse wand jasna volba pro vas...
  Re: Fankenjura jaro20.03.2016
... a tisíc dalších
  Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Wajzíky bych nedoporučil. Je tam narváno i v normálním víkendu, jak tam asi bude o velikonocích.
   Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Ja myslel Weisse wand ne stein... skaly sou mezi mezi hirsbachem a hegendorfem priblizne. waiziki co
    Re: Frankenjura jaro23.03.2016
stejně tam bude narváno
 Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Smim-li svou troskou prispet do mlyna:

Juru bych ted na Velikonoce moc nedoporucovala
  Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Tož díky.
Já bych jel taky raději do Arka nebo Finale, ale teď mi to nějak nevyšlo... Vím, že
   Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Velikonoce v Arcu nebo Finále? Tam by jel jen blázen, víš kolik tam bude lidí?
    Re: Fankenjura jaro22.03.2016
To je pravda. Sam znám dost lidí, co tam jedou.
     Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Nojo, ale ty hordy Berlinanu (a Sasiku taky), co pojedou na Velikonoce do Jury, holt neznate ;).
      Re: Fankenjura jaro22.03.2016
jj, jiznich sten je malo a pulka je zavrena kvuli foglum. (Roethelfels je zavrena jen mensi cast)
       Re: Fankenjura jaro22.03.2016
O Velikonocích je lepší jet někam poblíž baráku, všude po Evropě je ukrutný nátřesk. Fanki, Fanki :-
        Re: Fankenjura jaro22.03.2016
vzhledem k nátřesku ze strany německého a českého národa, které doplňují smrtonosná komanda polských
        Re: Fankenjura jaro23.03.2016
jesteze uz jsem lezl :)
 Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Mě se líbil Breitenberg, byl jsem tam předloni v podobnou dobu (Velikonoce teda zrovna nebyly). Je t

 Mařenka19.03.2016
Poraďte mi nějakou dobře odjistitelnou cestu na Mařence. S vlastním jištěním teprve začínám, tak abych se hned ze začátku nezabil ...
 Re: Mařenka20.03.2016
Komín 4, Jana 3 (vršek lámačka), Karlova 5, Odkaz velkého kormidelníka 7-
  Re: Mařenka21.03.2016
Odkaz velkeho kormidelnika bych zrovna nedoporucoval.
Zato cestu, kterou bych doporucil jako
   Re: Mařenka21.03.2016
Jeste dodam, ze to, ze je Pocernicka vyjistena neznamena, ze v ni obcas nezalozis. Dobra cesta na za
    Re: Mařenka21.03.2016
počernická na Mařence ?! před pár lety sem lezl a celá první třetina byla knihovna.
Řež dokáž
 Re: Mařenka20.03.2016
Obecně všechny cesty, u kterejch při pohledu zdola uvidíš nějakej nejt/bh, jsou relativně slušně jiš
 Re: Mařenka20.03.2016
pokud si chces cestu odjistit tak zkus nejdrive na rozlezeni bobrovou sparu,karlovou,diretissimu, ne
 Re: Mařenka21.03.2016
Díky! Máte tip třeba i na jinou klasickou oblast v okolí Prahy, kde by se dalo začít? Zatím jsem byl
  Re: Mařenka21.03.2016
Řež - III. a IV. masiv. Na Mařeně je to tak že některý cesty vylezeš jen s presama, obvykle si semta
   Re: Mařenka21.03.2016
Jenom upřesnění: Svatý Jan - stěna Pod Křížem, Trojúhelníková stěna a stěna Za Klášterem je povolená
    Re: Mařenka21.03.2016
neni to povoleno od 1. cervence?
     Re: Mařenka21.03.2016
Jo, promiň, je.
 Re: Mařenka21.03.2016
Karlova je fajn, hlavne druha delka. Ale jeden neprijemny nicmene lehky krok je v 1. delce, skoro na
  Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Když to doporučuju, tak jsem to lezl, to dá rozum, ne? Kdysi jsme to hákovali, vytrhli jsme dvě skob
   Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Asi nema cenu dohadovat se o klasifikaci. To je vec nazoru a oblasti. Na marence to je 7-, tak je to
    Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
To zase jako jo :-) To máš pravdu. Narážíme na inflační oblasti, že jo?
     Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Nebo spis na to, ze nejspis doporucujes neco, co si nikdy pravdepodobne nelezl a ani moc nevis jake
      Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Video? Kuk? Fotečka na tamním odkazu? Kuk?
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak jo, sorry. Tvejm prispevkum jsem si navykl nevenovat moc pozornosti a toto jsem prehledl (necetl
        Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Kuk ještě jednou. A znova. Až porozumíš psanému textu, podívej se do zrcadla a řekni si: "Budu
         Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
No je jasny, ze na takovy format jako ty nemam.. Kaju se. Divam se do zrcadla. Premyslim nad sebou,
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Hm, tohle ještě u Kuby neni tak zlý, mívá horší stavy...ale o tom v týhle diskuzi netřeba mluvit :-)
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak se vraťme k jádru věci, milí prudiči. Proč si konkrétně myslíte, že Kormidelník není vhodný na l
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Nejsem sice prudič, ale pokud si to dobře pamatuju, tak Kormidelník je přejištěnej, takže je vhodnej
            Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Proč to doporučuji: Mě tedy přijde, že pokud se trošku bojíš - což lze u začátečníka po vlastním oče
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak jsem se díval do průvodce od Jury Šplíchala a Gea (na obálce je vyfocenej Tvůj syn) a kormidelní
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
A ten prudič se jmenuje Kuba Turek?

 Piramide Vincent skialp19.03.2016
Ahoj, nevíte někdo pls jak je to se sjezdem na lyžích v oblasti MonteRosa z Punta Indren do Passo Salati a pak dolů do Alagna Valesia? Od PassoSalati je to už asi sjezdovka, ale nemůžu moc najít k tomu kousku z Indrenu na Salati, zda je to moc náročné na
 Re: Piramide Vincent skialp21.03.2016
Nejel jsem tam, ale z Rif. Mantova bych jel na Gabiet a pak lanovkou na sedlo Salati. Z Punta Indren
  Re: Piramide Vincent skialp23.03.2016
A proč si to teda myslíš, když jsi tam nebyl?
   Re: Piramide Vincent skialp24.03.2016
 Nákupy USA18.03.2016
Zdar,
chystám se do Státu. Někde na sever kolem Chicaga.
Vyplatí se nákupy? Nevíte někdo o solidním sportovním obchodu?
Chci si koupit GoRe bundu + kalhoty, takže potřebuji si to vyzkoušet. Zbytek si objednám do hotelu. Ještě potřebuj
 Re: Nákupy USA18.03.2016
Normalni obleceni se vyplati, kdyz narazis na nejaky outlet. Tam ty ceny padaji dost nizko. Teda asp

 Boudering17.03.2016
Zdravím.Chtěl bych se zeptat, zda se v okolí Českého ráje vyskytuje oblast, kde se dá boulderovat. Díky za odpovědi

 Kalymnos16.03.2016
Chystáme se letos na Kalymnos. Kdo jste tam byl - vyplatí se čekat na nějaké akční letenky třeba do srpna, září (chceme jet v říjnu), nebo je lepší zařídít je s předstihem?
A co ubytko, žádnej kemp jsem tam nenašla, s malým dítětem to na divoko moc
 Re: Kalymnos16.03.2016
Na divoko se na Kalymnu spat ani nesmi. A ani tam k tomu nejsou moc podminky.
Ubytovani lze
  Re: Kalymnos16.03.2016
Létá tam i Ryanair a Aegean, Smart wings naopak v říjnu už ne.
Ubytko si pořešíme předem, tip
  Re: Kalymnos16.03.2016
Létá tam i Ryanair a Aegean, Smart wings naopak v říjnu už ne.
Ubytko si pořešíme předem, tip
   Re: Kalymnos18.03.2016
Na kalymnosu jsem byl se ženou 3x a poslední výlet byl s ročním prckem. Lletos se chystáme taky, něk
    Re: Kalymnos18.03.2016
z jakyho hlediska to neni uplne vhodne pro mimi?
     Re: Kalymnos19.03.2016
protože tam ožralý češi dělaj často bordel do noci...
   Re: Kalymnos18.03.2016
Letenky jsem vždy kupovali s předstihem.
   Re: Kalymnos18.03.2016
Jo Panorimitis je strategicky, cenově - cena/výkon, nejlepší a není tam slyšet kravál z hospod.
  Re: Kalymnos19.03.2016
Sice se na divoko spát nesmí, ale rozhodně bych netvrdil že k tomu nejsou podmínky nebo že se tak ne
 Re: Kalymnos19.03.2016
Setkal jsem se s informací, že na podzim se už i po Kalymnosu potulovali zevlující "uprchlíci&q
  Re: Kalymnos19.03.2016
Jak se tam objeví okamžitě je odsunout na Kos,takže je tam opravdu nepotkáš.Místní jsou dobře vědomi
   Re: Kalymnos20.03.2016
Běženci zevlující, žebrající a kálející jsou docela hojně viděti ve straém městě na Kosu v okolí Hip
    Re: Kalymnos20.03.2016
Aha, takze az na to zebrani jsou chovanim k nerozeznani od lezcu, hlavne tech, co tam spi na divoko.
    Re: Kalymnos20.03.2016
loni v rojnu sem tam zadneho nevidel... a i kdyby tak oni se staraji o sebe a ne o tebe...
     Re: Kalymnos21.03.2016
95% populace se stará o sebe
 Re: Kalymnos19.03.2016
Díky všem za cenné rady :-)
  Re: Kalymnos20.03.2016
Letenky kup určitě s předstihem... za 14 dní tam odlétám tak potom můžu podat aktuální info :)
   Re: Kalymnos30.03.2016
Super, díky, tak pak prosím dej vědět.

1   ...   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mařenka
Poraďte mi nějakou dobře odjistitelnou cestu na Mařence. S vlastním jištěním teprve začínám, tak abych se hned ze začátku nezabil ...
ppavel16:43:34 19.03.2016
odpovědět 
 Re: Mařenka
Komín 4, Jana 3 (vršek lámačka), Karlova 5, Odkaz velkého kormidelníka 7-
Kuba Turek02:43:52 20.03.2016
odpovědět 
  Re: Mařenka
Odkaz velkeho kormidelnika bych zrovna nedoporucoval.
Zato cestu, kterou bych doporucil jako prvni, je Pocernicka. Je to asi nejlepe vyjistena cesta tam. Dalsi takova privetiva cesta je Karlova.
08:54:54 21.03.2016
odpovědět 
   Re: Mařenka
Jeste dodam, ze to, ze je Pocernicka vyjistena neznamena, ze v ni obcas nezalozis. Dobra cesta na zacatek.
08:56:15 21.03.2016
odpovědět 
    Re: Mařenka
počernická na Mařence ?! před pár lety sem lezl a celá první třetina byla knihovna.
Řež dokáže překvapit taky. Není tam čtyřka jako čtyřka.
Jestli lezeš obstojně, tak si najdi na spolulezení tahače. Dobrý je jít lízt tak s 2-3 různejma. Každý totiž používá jiný materiál a zakládá jinak. Nebo bych doporučil instruktora, i když mě tady kecalové roztrhaj, měl by ti však ukázat co nejširší škálu jistících prostředků a sám si řekneš s čím vlastním chceš vlastně zacházet. Prostě zlatá stará roční horoškola.
Při preferenci metody pokus a omyl si jen uvědom, že záchranná operace na Mařence trvá 1,5 - 2 hodiny, v Řeži 1 - 1,5 hodiny, na Holém vrchu hodinu, v Šárce 1-2 hodiny
11:06:00 21.03.2016
odpovědět 
 Re: Mařenka
Obecně všechny cesty, u kterejch při pohledu zdola uvidíš nějakej nejt/bh, jsou relativně slušně jištěný. Cesty, který maj v databázi na lezci hodně přelezů, jsou (taky obecně) celkem slušně jištěný. Mařenka je dojišťována a už to není tak úplně oáza klasiky. Pilířem, kde je Karlova, pro začátek rozhodně nic nezkazíš.
honza22:14:37 20.03.2016
odpovědět 
 Re: Mařenka
pokud si chces cestu odjistit tak zkus nejdrive na rozlezeni bobrovou sparu,karlovou,diretissimu, nebo bledou zavist, odkaz velkeho kormidelnika uz neni takova prochazka
ROKO23:57:34 20.03.2016
odpovědět 
 Re: Mařenka
Díky! Máte tip třeba i na jinou klasickou oblast v okolí Prahy, kde by se dalo začít? Zatím jsem byl jenom na Bořni a to už je dost z ruky ...
ppavel07:43:40 21.03.2016
odpovědět 
  Re: Mařenka
Řež - III. a IV. masiv. Na Mařeně je to tak že některý cesty vylezeš jen s presama, obvykle si semtam přidáš mezijištění a málokdy lezeš vysloveně po vlastním. Na Řeži občas cvakneš shnilou skobu, pak jsou tam občas kruhy na štandy ve stěně, ale jinak lezeš po vlastním fakt poctivě. Vlastně III. a IV. masiv jsou asi nejklasičtější nepískovcový oblasti v ČR co znám. Zakládá se tam většinou dobře, je tam spousta lehkejch a přitom pěknejch cest, cesty často kličkujou, často cestu v horní části masivu ztratíš a lezeš dál kudy pustí. Není důvod nevyrazit do hor na cesty stejný obtížnosti, jakou s přehledem lezeš na Řeži.

Další dobrá klasická oblast na začátek je Šanův kout na Srbsku. I na Černolicích se dá něco vylézt a odjistit si. Až budeš trochu rozlezenej, tak Svatej Ján.
honza08:53:12 21.03.2016
odpovědět 
   Re: Mařenka
Jenom upřesnění: Svatý Jan - stěna Pod Křížem, Trojúhelníková stěna a stěna Za Klášterem je povolená od srpna do prosince - Dušičková stěna je povolená celoročně.
Kuba Turek09:32:31 21.03.2016
odpovědět 
    Re: Mařenka
neni to povoleno od 1. cervence?
10:13:24 21.03.2016
odpovědět 
     Re: Mařenka
Jo, promiň, je.
Kuba Turek10:58:25 21.03.2016
odpovědět 
 Re: Mařenka
Karlova je fajn, hlavne druha delka. Ale jeden neprijemny nicmene lehky krok je v 1. delce, skoro nakonci (vylez bloku na polici ke standu). Pocernicka je podle me jeste hezci cesta nez Karlova a daji se take spojit, vyhnes se tak te prvni delce Karlovy cesty. Nevim kdo z tech co tu doporucuje Kormidelnika to uz lezl :) Je to paradni cesta, to jo, ale tezsi 7- jsem jeste nevidel :D V 1. delce, ktera je dost kruta, je nasazeno spousta skob (nejsou spatne, ale nejsou ani dobre) takze to muzes nakonec vyhakovat, pokud to nepujde volne. Druha delka je pak krasne a uz lehci lezeni koutem, jsou tam 2 nove borhaky a da se to dojistit vklinaky i friendy, ale zadarmo to take neni. Konec je bud mirne previslym vylezem s volnymi bloky a pokud nejsi az takovy masochysta, tak 5m neodjistitelny traverz doleva s vidinou tlamy o kout, kdyz to tam posles :D Pokud si to chces posetrit na OS, tak to podle me chce zvladat technictejsi cesty tak za 8- v oblastech jako Roviste nebo Srbsko.
Radek14:20:05 21.03.2016
odpovědět 
  Odkaz velkého kormidelníka
Když to doporučuju, tak jsem to lezl, to dá rozum, ne? Kdysi jsme to hákovali, vytrhli jsme dvě skoby, jedna skoba je tam od té doby zatlučená ode mne, ale přišlo mi to zábavnější, než později, když se tam objevila vrtaná jištění. Není to rozhodně tak těžké. V životě jsem se propracoval jen k několika sedmičkám a tohle jsem vylezl na druhém s tím, že jsem v prvních pár metrech dvakrát seděl, protože jsem neudržel drobné chytíky ve strmé skále. Mao byl sice rudý drsoň, ale krev na Mařence čekat nemusíš. Takhle vypadá 1. délka: youtu.be/ZxCt9zyVRoY
Kuba Turek14:58:25 21.03.2016
odpovědět 
   Re: Odkaz velkého kormidelníka
Asi nema cenu dohadovat se o klasifikaci. To je vec nazoru a oblasti. Na marence to je 7-, tak je to 7-. Ale stojim si za tim ze ve srovnani s masivne navstevovanymi (sportovnimi) oblastmi okolo Prahy, by tohle bylo za vic nez 7. Jen jsem na to chtel upozornit, protoze tazatel je pravdepodobne sportovni lezec, takze je zvykly na to.
Radek16:14:17 21.03.2016
odpovědět 
    Re: Odkaz velkého kormidelníka
To zase jako jo :-) To máš pravdu. Narážíme na inflační oblasti, že jo?
Kuba Turek16:46:46 21.03.2016
odpovědět 
     Re: Odkaz velkého kormidelníka
Nebo spis na to, ze nejspis doporucujes neco, co si nikdy pravdepodobne nelezl a ani moc nevis jake to je..
16:52:05 21.03.2016
odpovědět 
      Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
Video? Kuk? Fotečka na tamním odkazu? Kuk?
Kuba Turek17:36:28 21.03.2016
odpovědět 
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
Tak jo, sorry. Tvejm prispevkum jsem si navykl nevenovat moc pozornosti a toto jsem prehledl (necetl, neklikal, nebo "nekukal" at jsem blize tve detske mluve).
Ale hodnotit cestu po tom, co te nekdo dobira zeshora a odsedis ji a pak ji tu doporucovat nekomu jako dobrou cestu do zacatku na lezeni po vlastnim... Hmmm, to chce notnou davku falesneho sebevedomi nebo ztraty soudnosti.
17:59:19 21.03.2016
odpovědět 
        Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
Kuk ještě jednou. A znova. Až porozumíš psanému textu, podívej se do zrcadla a řekni si: "Budu napřed číst, potom přemýšlet a až nakonec něco napíšu, aby si o mě ostatní nemysleli, že jsem hňup."
Kuba Turek18:08:58 21.03.2016
odpovědět 
         Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
No je jasny, ze na takovy format jako ty nemam.. Kaju se. Divam se do zrcadla. Premyslim nad sebou, nad tebou a vse mi tak nejak dava smysl.

Kazdopadne uzasnej tip na toho Kormidelnika pro zacatecnika po vlastnim, to jo :).

Tady je to jeste v poho, u nekterych "rad" a u ctenaru, kteri te neznaji, to muze zapricinit pomerne neprijemne situace.
18:26:29 21.03.2016
odpovědět 
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
Hm, tohle ještě u Kuby neni tak zlý, mívá horší stavy...ale o tom v týhle diskuzi netřeba mluvit :-)
Charcot19:01:02 21.03.2016
odpovědět 
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
Tak se vraťme k jádru věci, milí prudiči. Proč si konkrétně myslíte, že Kormidelník není vhodný na lezení po vlastním pro člověka, který tyhle obtížnosti normálně leze ve sportovkách a chce vyrazit za opravdovým lezením?
Kuba Turek20:34:39 21.03.2016
odpovědět 
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
Nejsem sice prudič, ale pokud si to dobře pamatuju, tak Kormidelník je přejištěnej, takže je vhodnej pro sportovní přelez. Pokud však člověk ty sedmy volně neleze (za 7- to fakt není), pak je potřeba hákovat po vlastním. A to nevím, jestli je na začátek dobrý. Krom toho, jak uvedl Radek, přímej výlez je kamenolom. Některý jištění člověk montuje z ne zrovna stabilních pozic - pro začátečníka by se mi jevila vhodná spíš cesta, kde se jištění dává z nouhendů, ktrerejch je na Mařeně spousta. Kormidelník je krásná a logická linie, ale to je tak všechno.
honza20:50:57 21.03.2016
odpovědět 
            Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
Proč to doporučuji: Mě tedy přijde, že pokud se trošku bojíš - což lze u začátečníka po vlastním očekávat - tak se dojišťuješ. V 1. délce asi tak tři vklíněnce a ve 2. délce asi tři až pět. Všechny lze montovat ze solidního postavení. Nejsou to no-handy, ale jsou dobré. Při tom pád by v případě neúspěchu chytilo stabilní jištění. Nebylo by to příjemné, asi by ses omlátil o šikmé plochy, ale přežil bys. Jedná se o jasnou a logickou linii, nemáš kde zabloudit. Místa na jištění jsou výrazná a pevná. Vršek je opravdu mírně rozlámaný, ale méně než většina cest na Mařence. S tím je nutné při zdejším lezení počítat.
Kuba Turek21:00:43 21.03.2016
odpovědět 
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
Tak jsem se díval do průvodce od Jury Šplíchala a Gea (na obálce je vyfocenej Tvůj syn) a kormidelník tam je za 7. V takovým tom starým nepřehledným topu je za VII+. Na lezci - prakticky jednohlasně za 7.
honza21:08:25 21.03.2016
odpovědět 
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič
A ten prudič se jmenuje Kuba Turek?
18:22:09 21.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi