Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Veselá 4592
11.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230741 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 mokro ve skeletech21.03.2016
Ahoj, mám otázku na majitele skeletů typu Asolo 8000, Scarpa Vega, Koflachy atd. Jak řešíte neodpařování vlhkosti z boty?
Byl jsem 3 dny na horách se spaním na winterraumu. První den přístup 800 metrů v merino ponožce. Na chatě jsem z boty vylil pá
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
odpařovací bariera funguje (tedy pokud nenateče do bot a pokud se nebroucháme při stoprocentní vlhko
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Moje osobní zkušenosti: 1) Nohy se vždycky potí, vlhkost v botě vždycky zůstává. Zhoršuje se to když
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Jak píšou kuci nahoře, je v tom vlhko pořád. Přibalení několika párů ponožek do zásoby je nutnost. M
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
hele, jestli z bot po 6 hodinách dokonce vyléváš vodu, tak buď:

1) nesedí návleky a s
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
naopak, vada můžou bejt právě ty návleky. tradiční skelety odvětrávají sice blbě, ale furt vrchem do
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Už sice spoustu let ve skeletech nelezu-přešel jsem na kožené,ale Koflachy jsem používal hodně dlouh
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Ahoj, mokro v botech je teda fakt svinstvo, take jsem obcas premyslel co delam spatne. Sice nemam sk
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
V návlecích nechodím, nohy se mi extrémně nepotí. Fakt zajímavé, mám Asola 8000. A není poprvé co se
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Ja chodim v kratkejch kalhotech a dlouhejch ponozkach. Kdyz jdu nahoru, tak mi zima neni. Vlhkost vz
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Zásadní chyba jsou ty merino ponožky. To je ten důvod. Merino zadržuje až 17% vody. Neschne to. O vz
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Měl sem Koflachy několik let, překvapivě v nich bývalo víc mokro v zimních Alpách, teploty hodně pod
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Nikdy jsem to nezkoušel, ale na netu je hodně článku o "potní bariéře". Nohu strčíš nejprv
  Re: mokro ve skeletech25.03.2016
Výborný návod jak vyrobit plíseň ...
 Re: mokro ve skeletech24.03.2016
použij dlouhé podkolenky. pot vytáhnou z boty nahoru a ven...

 Fankenjura jaro20.03.2016
Ahoj, chystáme se na Velikonoce do Jury. Poradil by někdo nějaké slunečné skalky, kde úplně nevymrzneme. Ideálně s dostatkem cest obtížností 6-7, pokud možno i s pár lehčími pro začínající.
Díky
 Re: Fankenjura jaro20.03.2016
Všechny hodnotné informace najdeš na Frankenjura.com Pokud nechceš vymrznout a dobře si zalézt se z
 Re: Fankenjura jaro20.03.2016
weisse wand jasna volba pro vas...
  Re: Fankenjura jaro20.03.2016
... a tisíc dalších
  Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Wajzíky bych nedoporučil. Je tam narváno i v normálním víkendu, jak tam asi bude o velikonocích.
   Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Ja myslel Weisse wand ne stein... skaly sou mezi mezi hirsbachem a hegendorfem priblizne. waiziki co
    Re: Frankenjura jaro23.03.2016
stejně tam bude narváno
 Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Smim-li svou troskou prispet do mlyna:

Juru bych ted na Velikonoce moc nedoporucovala
  Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Tož díky.
Já bych jel taky raději do Arka nebo Finale, ale teď mi to nějak nevyšlo... Vím, že
   Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Velikonoce v Arcu nebo Finále? Tam by jel jen blázen, víš kolik tam bude lidí?
    Re: Fankenjura jaro22.03.2016
To je pravda. Sam znám dost lidí, co tam jedou.
     Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Nojo, ale ty hordy Berlinanu (a Sasiku taky), co pojedou na Velikonoce do Jury, holt neznate ;).
      Re: Fankenjura jaro22.03.2016
jj, jiznich sten je malo a pulka je zavrena kvuli foglum. (Roethelfels je zavrena jen mensi cast)
       Re: Fankenjura jaro22.03.2016
O Velikonocích je lepší jet někam poblíž baráku, všude po Evropě je ukrutný nátřesk. Fanki, Fanki :-
        Re: Fankenjura jaro22.03.2016
vzhledem k nátřesku ze strany německého a českého národa, které doplňují smrtonosná komanda polských
        Re: Fankenjura jaro23.03.2016
jesteze uz jsem lezl :)
 Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Mě se líbil Breitenberg, byl jsem tam předloni v podobnou dobu (Velikonoce teda zrovna nebyly). Je t

 Mařenka19.03.2016
Poraďte mi nějakou dobře odjistitelnou cestu na Mařence. S vlastním jištěním teprve začínám, tak abych se hned ze začátku nezabil ...
 Re: Mařenka20.03.2016
Komín 4, Jana 3 (vršek lámačka), Karlova 5, Odkaz velkého kormidelníka 7-
  Re: Mařenka21.03.2016
Odkaz velkeho kormidelnika bych zrovna nedoporucoval.
Zato cestu, kterou bych doporucil jako
   Re: Mařenka21.03.2016
Jeste dodam, ze to, ze je Pocernicka vyjistena neznamena, ze v ni obcas nezalozis. Dobra cesta na za
    Re: Mařenka21.03.2016
počernická na Mařence ?! před pár lety sem lezl a celá první třetina byla knihovna.
Řež dokáž
 Re: Mařenka20.03.2016
Obecně všechny cesty, u kterejch při pohledu zdola uvidíš nějakej nejt/bh, jsou relativně slušně jiš
 Re: Mařenka20.03.2016
pokud si chces cestu odjistit tak zkus nejdrive na rozlezeni bobrovou sparu,karlovou,diretissimu, ne
 Re: Mařenka21.03.2016
Díky! Máte tip třeba i na jinou klasickou oblast v okolí Prahy, kde by se dalo začít? Zatím jsem byl
  Re: Mařenka21.03.2016
Řež - III. a IV. masiv. Na Mařeně je to tak že některý cesty vylezeš jen s presama, obvykle si semta
   Re: Mařenka21.03.2016
Jenom upřesnění: Svatý Jan - stěna Pod Křížem, Trojúhelníková stěna a stěna Za Klášterem je povolená
    Re: Mařenka21.03.2016
neni to povoleno od 1. cervence?
     Re: Mařenka21.03.2016
Jo, promiň, je.
 Re: Mařenka21.03.2016
Karlova je fajn, hlavne druha delka. Ale jeden neprijemny nicmene lehky krok je v 1. delce, skoro na
  Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Když to doporučuju, tak jsem to lezl, to dá rozum, ne? Kdysi jsme to hákovali, vytrhli jsme dvě skob
   Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Asi nema cenu dohadovat se o klasifikaci. To je vec nazoru a oblasti. Na marence to je 7-, tak je to
    Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
To zase jako jo :-) To máš pravdu. Narážíme na inflační oblasti, že jo?
     Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Nebo spis na to, ze nejspis doporucujes neco, co si nikdy pravdepodobne nelezl a ani moc nevis jake
      Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Video? Kuk? Fotečka na tamním odkazu? Kuk?
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak jo, sorry. Tvejm prispevkum jsem si navykl nevenovat moc pozornosti a toto jsem prehledl (necetl
        Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Kuk ještě jednou. A znova. Až porozumíš psanému textu, podívej se do zrcadla a řekni si: "Budu
         Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
No je jasny, ze na takovy format jako ty nemam.. Kaju se. Divam se do zrcadla. Premyslim nad sebou,
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Hm, tohle ještě u Kuby neni tak zlý, mívá horší stavy...ale o tom v týhle diskuzi netřeba mluvit :-)
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak se vraťme k jádru věci, milí prudiči. Proč si konkrétně myslíte, že Kormidelník není vhodný na l
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Nejsem sice prudič, ale pokud si to dobře pamatuju, tak Kormidelník je přejištěnej, takže je vhodnej
            Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Proč to doporučuji: Mě tedy přijde, že pokud se trošku bojíš - což lze u začátečníka po vlastním oče
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak jsem se díval do průvodce od Jury Šplíchala a Gea (na obálce je vyfocenej Tvůj syn) a kormidelní
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
A ten prudič se jmenuje Kuba Turek?

 Piramide Vincent skialp19.03.2016
Ahoj, nevíte někdo pls jak je to se sjezdem na lyžích v oblasti MonteRosa z Punta Indren do Passo Salati a pak dolů do Alagna Valesia? Od PassoSalati je to už asi sjezdovka, ale nemůžu moc najít k tomu kousku z Indrenu na Salati, zda je to moc náročné na
 Re: Piramide Vincent skialp21.03.2016
Nejel jsem tam, ale z Rif. Mantova bych jel na Gabiet a pak lanovkou na sedlo Salati. Z Punta Indren
  Re: Piramide Vincent skialp23.03.2016
A proč si to teda myslíš, když jsi tam nebyl?
   Re: Piramide Vincent skialp24.03.2016
 Nákupy USA18.03.2016
Zdar,
chystám se do Státu. Někde na sever kolem Chicaga.
Vyplatí se nákupy? Nevíte někdo o solidním sportovním obchodu?
Chci si koupit GoRe bundu + kalhoty, takže potřebuji si to vyzkoušet. Zbytek si objednám do hotelu. Ještě potřebuj
 Re: Nákupy USA18.03.2016
Normalni obleceni se vyplati, kdyz narazis na nejaky outlet. Tam ty ceny padaji dost nizko. Teda asp

 Boudering17.03.2016
Zdravím.Chtěl bych se zeptat, zda se v okolí Českého ráje vyskytuje oblast, kde se dá boulderovat. Díky za odpovědi

 Kalymnos16.03.2016
Chystáme se letos na Kalymnos. Kdo jste tam byl - vyplatí se čekat na nějaké akční letenky třeba do srpna, září (chceme jet v říjnu), nebo je lepší zařídít je s předstihem?
A co ubytko, žádnej kemp jsem tam nenašla, s malým dítětem to na divoko moc
 Re: Kalymnos16.03.2016
Na divoko se na Kalymnu spat ani nesmi. A ani tam k tomu nejsou moc podminky.
Ubytovani lze
  Re: Kalymnos16.03.2016
Létá tam i Ryanair a Aegean, Smart wings naopak v říjnu už ne.
Ubytko si pořešíme předem, tip
  Re: Kalymnos16.03.2016
Létá tam i Ryanair a Aegean, Smart wings naopak v říjnu už ne.
Ubytko si pořešíme předem, tip
   Re: Kalymnos18.03.2016
Na kalymnosu jsem byl se ženou 3x a poslední výlet byl s ročním prckem. Lletos se chystáme taky, něk
    Re: Kalymnos18.03.2016
z jakyho hlediska to neni uplne vhodne pro mimi?
     Re: Kalymnos19.03.2016
protože tam ožralý češi dělaj často bordel do noci...
   Re: Kalymnos18.03.2016
Letenky jsem vždy kupovali s předstihem.
   Re: Kalymnos18.03.2016
Jo Panorimitis je strategicky, cenově - cena/výkon, nejlepší a není tam slyšet kravál z hospod.
  Re: Kalymnos19.03.2016
Sice se na divoko spát nesmí, ale rozhodně bych netvrdil že k tomu nejsou podmínky nebo že se tak ne
 Re: Kalymnos19.03.2016
Setkal jsem se s informací, že na podzim se už i po Kalymnosu potulovali zevlující "uprchlíci&q
  Re: Kalymnos19.03.2016
Jak se tam objeví okamžitě je odsunout na Kos,takže je tam opravdu nepotkáš.Místní jsou dobře vědomi
   Re: Kalymnos20.03.2016
Běženci zevlující, žebrající a kálející jsou docela hojně viděti ve straém městě na Kosu v okolí Hip
    Re: Kalymnos20.03.2016
Aha, takze az na to zebrani jsou chovanim k nerozeznani od lezcu, hlavne tech, co tam spi na divoko.
    Re: Kalymnos20.03.2016
loni v rojnu sem tam zadneho nevidel... a i kdyby tak oni se staraji o sebe a ne o tebe...
     Re: Kalymnos21.03.2016
95% populace se stará o sebe
 Re: Kalymnos19.03.2016
Díky všem za cenné rady :-)
  Re: Kalymnos20.03.2016
Letenky kup určitě s předstihem... za 14 dní tam odlétám tak potom můžu podat aktuální info :)
   Re: Kalymnos30.03.2016
Super, díky, tak pak prosím dej vědět.

 podminky - kras16.03.2016
ahoj. nebyl jste nekdo posledni dobou v krasu? nevite, jak to vypada ve sloupu a na holstejne s proteklosti?
dik za pripadne odpovedi
 Re: podminky - kras16.03.2016
nevim
 Re: podminky - kras16.03.2016
určitě nějakej eržikův kámoš bude tušit :-)

1   ...   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 mokro ve skeletech
Ahoj, mám otázku na majitele skeletů typu Asolo 8000, Scarpa Vega, Koflachy atd. Jak řešíte neodpařování vlhkosti z boty?
Byl jsem 3 dny na horách se spaním na winterraumu. První den přístup 800 metrů v merino ponožce. Na chatě jsem z boty vylil pár kapiček vody, vnitřní botka mokrá, ponožka taky. Vysušil jsem je a připravil na další den, šli jsme lézt vícedélkový led, v součtu s přístupem, lezením a cestou k chatě na asi 6 hodin. Na nohou jsem měl ponožky High Point Thermoline merino. Po přílezu na chatu zase to samé. Durch ponožky, botička a mokro na dně skeletu, nohy mi ne uplně při lezení mrzly, ale teplo mi taky uplně nebylo, špičky zábly.
Říkám si, co dělám špatně? Nebýt kamen ve wintráči, tak jsem nahraný spát někde ve stanu nebo bivakovat. Kdysi se ve skeletech chodilo na daleko vyšší kopce, ve větší zimě a s vyšším denním příjmem metrů a určitě i vypařené vody z nohou.
Rád bych jen nějakou radu, jak udržet nohy v teple. Mám z dřívějších bot na zimu částečnou ztrátu citlivosti na špičkách palců, kterou bych nerad nechal dojít až do omrzlin. Rád bych se o nohy řádně staral, jen mi asi chybí potřebné vědomosti.
Myslíte si, že by pomohla protiodpařovací bariéra?
Zkuste mi prosím poradit, své prsty mám rád a i teď po tom, co jsem byl ve skeletech tu necitlivost cítím. Teploty byly průměrně okolo mínus 15 až mínus 10. Díky za případné rady.
Honza11:55:16 21.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
odpařovací bariera funguje (tedy pokud nenateče do bot a pokud se nebroucháme při stoprocentní vlhkosti v mokrém sněhu), ale je to dost hnusné a samozřejmě to chce na noc volné suché ponožky. dobré je to kombinovat s nižší úrovní tepelného komfortu během dne a chodit napohodu tak abychom se nezpotili (hahaha!).
když je dostatečně kosa (v kombinaci s nízkou relativní vlhkostí, což v evropských poměrech moc není), tak snad prý funguje to vymrznutí přes noc venku - ale moje zkušenosti jsou mizerné, boty mi po vymrznutí přišly vždycky ještě horší.
jako zdaleka nejúčinnější sušení v polních podmínkách funguje sušením něčím suchým, čili buď tradiční staré noviny (to je tak na ten winterraum), dobrý tip pro prasáky je večer nasucho opražit v ešusu ovesné vločky, nasypat do boty a ráno z nich uvařit kaši (měkouši to můžou nasypat do ponožky či pytlíku). podobně to funguje s rejží. samozřejmě pro slečínky je možné mít jednu sadu ovesných vloček určenou k opakovanému sušení a nakonec ji vyhodit. naprosto famozně pak fungujou takový ty chemické hřejivé pytlíčky, ale to je jednorázovka na víkend, šedesát krát dva pytlíčků na osobu na přechod gronska asi nebude nic praktického.
Lukas B.12:12:22 21.03.2016
odpovědět 
  Re: mokro ve skeletech
Moje osobní zkušenosti: 1) Nohy se vždycky potí, vlhkost v botě vždycky zůstává. Zhoršuje se to když máš návleky nebo převlečené kalhoty. 2) Skelety mají výhodu, že do nich neteče za žádných podmínek. 3) Ze skeletů vždycky můžeš vytáhnout vložku a usušit ji. Vodu z boty vyliješ. 4) V zimě je na nohy prostě zima. 5) Ve vložkách můžeš spát ve spacáku a usušit je tím na příští den. 6) Vymrazování vlhkosti jsem v evropských podmínkách zažil jen jednou na Zakarpatské Ukrajině při -20 stupních - tam už ale vládlo kontinentální suché klima.
Kuba Turek13:10:28 21.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
Jak píšou kuci nahoře, je v tom vlhko pořád. Přibalení několika párů ponožek do zásoby je nutnost. Moje praxe je stejna, pokud to jde, fusky prohodit a na noc se v bačkorách zavrtat do spacáku. Zatím jsem neomrznul a používám letité Koflášky Climakomprex. Připadám si v nich tak trochu retro ale zatím jsem nenašel důvod, proč je zahodit.
ABL13:52:05 21.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
hele, jestli z bot po 6 hodinách dokonce vyléváš vodu, tak buď:

1) nesedí návleky a sype se ti tam sníh, nebo
2) máš někde prasklinu se stejným vlivem na boty jako bod 1, nebo
3) se příšerně potíš, v tom případě zkus nějakého lékaře.

Prozatím - viz předchozí komentáře - měň průběžně ponožky.
14:47:05 21.03.2016
odpovědět 
  Re: mokro ve skeletech
naopak, vada můžou bejt právě ty návleky. tradiční skelety odvětrávají sice blbě, ale furt vrchem docela dost odvětrávají, a utaženej neprůstřelnej neprodyšnej návlek z nich udělá holinku. pokud je dostatečně pod nulou a sníh suchej, potom stojí za úvahu používat nějaký prodyšnější návleky, třeba spíchlý z tenkého "podšívkového" šusťáku, v případě tvrdého nebořivého sněhu nepoužívat návleky vůbec.
Lukas B.14:58:41 21.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
Už sice spoustu let ve skeletech nelezu-přešel jsem na kožené,ale Koflachy jsem používal hodně dlouho.Nikdy jsem ale o podobném extrémním případu neslyšel.Podle mě se ti musí nohy mimořádně hodně potit.Nejspíše bys ve větších výškách a mrazech vůbec nemohl fungovat.A rada??Snad jen několikrát denně přezouvat ponožky.Nebo se poptat u nějakého lékaře, jak snížit nadměrné pocení.
Libor H.14:47:31 21.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
Ahoj, mokro v botech je teda fakt svinstvo, take jsem obcas premyslel co delam spatne. Sice nemam skelety, ale rikal jsem si ze ani v mych jednodilnych botech by nemuselo po jednom lezeni byt tak mokro. Pak jsem si uvedomil ze mozna delam chybu pri vyberu ponozek. Do ted jsem mel vzdycky vysoke ponozky, ktere trcely ven z boty. Takze kdyz se mi dostal snih pod kalhoty, roztal a pres ponozku prosakl do boty a tak mne lehce omrzly prsty.
Radek16:05:03 21.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
V návlecích nechodím, nohy se mi extrémně nepotí. Fakt zajímavé, mám Asola 8000. A není poprvé co se mi tohle stalo.
Honza16:52:50 21.03.2016
odpovědět 
  Re: mokro ve skeletech
Ja chodim v kratkejch kalhotech a dlouhejch ponozkach. Kdyz jdu nahoru, tak mi zima neni. Vlhkost vzlina ponoskou a odparuje se.
22:26:17 21.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
Zásadní chyba jsou ty merino ponožky. To je ten důvod. Merino zadržuje až 17% vody. Neschne to. O vzlínání vody v merinu si nech zdát. To dělá polyester. Mrkni na mraky článků, třeba tady jeden: http://www.quillcz.cz/poradna/ merino-nebo-syntetika (bez mezer)
07:14:57 22.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
Měl sem Koflachy několik let, překvapivě v nich bývalo víc mokro v zimních Alpách, teploty hodně pod nulu, než Alpách letních. Později sem přešel na kožené, hlavně kvůli tomu, že na lezení jsou o mnoho tříd jinde. Kupodivu jsem tím vyřešil i problém mokrých nohou. Momentálně mám Alpinist od Milletu, tuším že už se nedělají, a nepomatuju kdy naposledy jsem měl nohy ve vlhku.
M.M.11:35:54 22.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
Nikdy jsem to nezkoušel, ale na netu je hodně článku o "potní bariéře". Nohu strčíš nejprve do igelitu a pak teprve do ponožky. Pot se nedostane dál od těla, tím se zmenší výdej energie a zajistí se stále stejné vlastnosti izolační vrstvy.

http://sectionhiker.com/vapor-barrier-socks/
HonzaC18:24:51 22.03.2016
odpovědět 
  Re: mokro ve skeletech
Výborný návod jak vyrobit plíseň ...
12:34:36 25.03.2016
odpovědět 
 Re: mokro ve skeletech
použij dlouhé podkolenky. pot vytáhnou z boty nahoru a ven...
honza18:03:11 24.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi