Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Velikost Miura VS vs Speedster23.03.2016
Ahoj,máte někdo zkušenost s velikostí těchto lezeček? Mám Miury VS 41 a nevím jaký číslo Speedster zvolit. Rád bych vyzkoušel,ale nejbližší prodejna, kde je možná mají je 150 km. Díky
 Re: Velikost Miura VS vs Speedster23.03.2016
Nemám sice Miury.... Testarossy 37 dobý,ale Speedstery 37 mi dost tlačí.Dost bych řekl,že záleží na
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster23.03.2016
Jak poznamenal Skalkař, speedstery jsou výrazně měkčí bota. Z toho plyne, že když se nacpeš do Miury
   Re: Velikost Miura VS vs Speedster23.03.2016
Díky za odpovědi!
 Re: Velikost Miura VS vs Speedster23.03.2016
Mel jsem oboje. Miury 41, Speedstery 39, ale na zacatku to byl trochu boj. Jak pisi ostatni, Speedst
 Re: Velikost Miura VS vs Speedster23.03.2016
miury VS 37,5. testarossa 38. speedster 37,5 ale priste nastopro 38. my2cents.
 Re: Velikost Miura VS vs Speedster23.03.2016
Miury i Speedstery mám 40. Nacpal bych se i do menších speedstrů, ale příště vezmu 40,5 mám rád poho
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster24.03.2016
Mam jedny i druhé. Miura VS 2xpáry, oba 41,5, Python 41,5. Ale prekvapivo Speedster 42, menšie som

 Hledá se Žíža22.03.2016
Neví náhodou někdo, kde mohu momentálně zastihnout Richarda "Žížu" Krčmáře ? Měl jsem s ním dohodlou společnou akci a nemůžu se mu dovolat a na mail také nedostávám odpověď. Díky za případné info. zrjd@centrum.cz
 Re: Hledá se Žíža23.03.2016
Predpokladam, ze Ti dluzi prachy, tak toho se fakt nedovoláš.
  Re: Hledá se Žíža24.03.2016
není to tak dlouho co jsem ho potkal v Praze...
   Re: Hledá se Žíža29.03.2016
Diky Baryku za pomoc.
Byla to nejaka urcita lokace v Praze ( hospoda , pracoviste atd. ) neb

 Lyžování & snowboarding21.03.2016
Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu lidi,kteří jezdí do rakouských alp na sjezdovky a snowboard.jsme dva,chceme jet od středy do soboty a chceme bydlet levně,klidně pár kilometrů od sjezdovky.máte nekdo tip na ubytko poblíž slušného střediska?
 Re: Lyžování & snowboarding21.03.2016
pzn. pro masturbanty (není to reklama)
  Re: Lyžování & snowboarding21.03.2016
Na oficialních webových stránkách zvoleného střediska vyplň formulář žádosti o ubytko, často tomu ří
 Re: Lyžování & snowboarding21.03.2016
vetsinou ubytovani hledam pres booking.com - zvolis oblast a termin a pak das seradit od nejlevnejsí
 Re: Lyžování & snowboarding22.03.2016
V tuto dobu ubytování hledám tak, že někam přijedu (vyberu si oblast na netu - většinou s dostatkem
  Re: Lyžování & snowboarding22.03.2016
Ano, takto se lze dobrat ke stejným výsledkům jako přes ten formulář na web střediska, jak jsem psal
   Re: Lyžování & snowboarding22.03.2016
Díky moc všem za rady, nakonec to vyhrál Zillertal přes booking.

 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
 Re: Kanzianiberg21.03.2016
...sakra...refresh selhal:) sorry...

 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 Kanzianiberg21.03.2016
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam

 mokro ve skeletech21.03.2016
Ahoj, mám otázku na majitele skeletů typu Asolo 8000, Scarpa Vega, Koflachy atd. Jak řešíte neodpařování vlhkosti z boty?
Byl jsem 3 dny na horách se spaním na winterraumu. První den přístup 800 metrů v merino ponožce. Na chatě jsem z boty vylil pá
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
odpařovací bariera funguje (tedy pokud nenateče do bot a pokud se nebroucháme při stoprocentní vlhko
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Moje osobní zkušenosti: 1) Nohy se vždycky potí, vlhkost v botě vždycky zůstává. Zhoršuje se to když
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Jak píšou kuci nahoře, je v tom vlhko pořád. Přibalení několika párů ponožek do zásoby je nutnost. M
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
hele, jestli z bot po 6 hodinách dokonce vyléváš vodu, tak buď:

1) nesedí návleky a s
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
naopak, vada můžou bejt právě ty návleky. tradiční skelety odvětrávají sice blbě, ale furt vrchem do
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Už sice spoustu let ve skeletech nelezu-přešel jsem na kožené,ale Koflachy jsem používal hodně dlouh
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Ahoj, mokro v botech je teda fakt svinstvo, take jsem obcas premyslel co delam spatne. Sice nemam sk
 Re: mokro ve skeletech21.03.2016
V návlecích nechodím, nohy se mi extrémně nepotí. Fakt zajímavé, mám Asola 8000. A není poprvé co se
  Re: mokro ve skeletech21.03.2016
Ja chodim v kratkejch kalhotech a dlouhejch ponozkach. Kdyz jdu nahoru, tak mi zima neni. Vlhkost vz
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Zásadní chyba jsou ty merino ponožky. To je ten důvod. Merino zadržuje až 17% vody. Neschne to. O vz
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Měl sem Koflachy několik let, překvapivě v nich bývalo víc mokro v zimních Alpách, teploty hodně pod
 Re: mokro ve skeletech22.03.2016
Nikdy jsem to nezkoušel, ale na netu je hodně článku o "potní bariéře". Nohu strčíš nejprv
  Re: mokro ve skeletech25.03.2016
Výborný návod jak vyrobit plíseň ...
 Re: mokro ve skeletech24.03.2016
použij dlouhé podkolenky. pot vytáhnou z boty nahoru a ven...

 Fankenjura jaro20.03.2016
Ahoj, chystáme se na Velikonoce do Jury. Poradil by někdo nějaké slunečné skalky, kde úplně nevymrzneme. Ideálně s dostatkem cest obtížností 6-7, pokud možno i s pár lehčími pro začínající.
Díky
 Re: Fankenjura jaro20.03.2016
Všechny hodnotné informace najdeš na Frankenjura.com Pokud nechceš vymrznout a dobře si zalézt se z
 Re: Fankenjura jaro20.03.2016
weisse wand jasna volba pro vas...
  Re: Fankenjura jaro20.03.2016
... a tisíc dalších
  Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Wajzíky bych nedoporučil. Je tam narváno i v normálním víkendu, jak tam asi bude o velikonocích.
   Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Ja myslel Weisse wand ne stein... skaly sou mezi mezi hirsbachem a hegendorfem priblizne. waiziki co
    Re: Frankenjura jaro23.03.2016
stejně tam bude narváno
 Re: Fankenjura jaro21.03.2016
Smim-li svou troskou prispet do mlyna:

Juru bych ted na Velikonoce moc nedoporucovala
  Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Tož díky.
Já bych jel taky raději do Arka nebo Finale, ale teď mi to nějak nevyšlo... Vím, že
   Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Velikonoce v Arcu nebo Finále? Tam by jel jen blázen, víš kolik tam bude lidí?
    Re: Fankenjura jaro22.03.2016
To je pravda. Sam znám dost lidí, co tam jedou.
     Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Nojo, ale ty hordy Berlinanu (a Sasiku taky), co pojedou na Velikonoce do Jury, holt neznate ;).
      Re: Fankenjura jaro22.03.2016
jj, jiznich sten je malo a pulka je zavrena kvuli foglum. (Roethelfels je zavrena jen mensi cast)
       Re: Fankenjura jaro22.03.2016
O Velikonocích je lepší jet někam poblíž baráku, všude po Evropě je ukrutný nátřesk. Fanki, Fanki :-
        Re: Fankenjura jaro22.03.2016
vzhledem k nátřesku ze strany německého a českého národa, které doplňují smrtonosná komanda polských
        Re: Fankenjura jaro23.03.2016
jesteze uz jsem lezl :)
 Re: Fankenjura jaro22.03.2016
Mě se líbil Breitenberg, byl jsem tam předloni v podobnou dobu (Velikonoce teda zrovna nebyly). Je t

 Mařenka19.03.2016
Poraďte mi nějakou dobře odjistitelnou cestu na Mařence. S vlastním jištěním teprve začínám, tak abych se hned ze začátku nezabil ...
 Re: Mařenka20.03.2016
Komín 4, Jana 3 (vršek lámačka), Karlova 5, Odkaz velkého kormidelníka 7-
  Re: Mařenka21.03.2016
Odkaz velkeho kormidelnika bych zrovna nedoporucoval.
Zato cestu, kterou bych doporucil jako
   Re: Mařenka21.03.2016
Jeste dodam, ze to, ze je Pocernicka vyjistena neznamena, ze v ni obcas nezalozis. Dobra cesta na za
    Re: Mařenka21.03.2016
počernická na Mařence ?! před pár lety sem lezl a celá první třetina byla knihovna.
Řež dokáž
 Re: Mařenka20.03.2016
Obecně všechny cesty, u kterejch při pohledu zdola uvidíš nějakej nejt/bh, jsou relativně slušně jiš
 Re: Mařenka20.03.2016
pokud si chces cestu odjistit tak zkus nejdrive na rozlezeni bobrovou sparu,karlovou,diretissimu, ne
 Re: Mařenka21.03.2016
Díky! Máte tip třeba i na jinou klasickou oblast v okolí Prahy, kde by se dalo začít? Zatím jsem byl
  Re: Mařenka21.03.2016
Řež - III. a IV. masiv. Na Mařeně je to tak že některý cesty vylezeš jen s presama, obvykle si semta
   Re: Mařenka21.03.2016
Jenom upřesnění: Svatý Jan - stěna Pod Křížem, Trojúhelníková stěna a stěna Za Klášterem je povolená
    Re: Mařenka21.03.2016
neni to povoleno od 1. cervence?
     Re: Mařenka21.03.2016
Jo, promiň, je.
 Re: Mařenka21.03.2016
Karlova je fajn, hlavne druha delka. Ale jeden neprijemny nicmene lehky krok je v 1. delce, skoro na
  Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Když to doporučuju, tak jsem to lezl, to dá rozum, ne? Kdysi jsme to hákovali, vytrhli jsme dvě skob
   Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Asi nema cenu dohadovat se o klasifikaci. To je vec nazoru a oblasti. Na marence to je 7-, tak je to
    Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
To zase jako jo :-) To máš pravdu. Narážíme na inflační oblasti, že jo?
     Re: Odkaz velkého kormidelníka21.03.2016
Nebo spis na to, ze nejspis doporucujes neco, co si nikdy pravdepodobne nelezl a ani moc nevis jake
      Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Video? Kuk? Fotečka na tamním odkazu? Kuk?
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak jo, sorry. Tvejm prispevkum jsem si navykl nevenovat moc pozornosti a toto jsem prehledl (necetl
        Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Kuk ještě jednou. A znova. Až porozumíš psanému textu, podívej se do zrcadla a řekni si: "Budu
         Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
No je jasny, ze na takovy format jako ty nemam.. Kaju se. Divam se do zrcadla. Premyslim nad sebou,
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Hm, tohle ještě u Kuby neni tak zlý, mívá horší stavy...ale o tom v týhle diskuzi netřeba mluvit :-)
          Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak se vraťme k jádru věci, milí prudiči. Proč si konkrétně myslíte, že Kormidelník není vhodný na l
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Nejsem sice prudič, ale pokud si to dobře pamatuju, tak Kormidelník je přejištěnej, takže je vhodnej
            Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Proč to doporučuji: Mě tedy přijde, že pokud se trošku bojíš - což lze u začátečníka po vlastním oče
           Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
Tak jsem se díval do průvodce od Jury Šplíchala a Gea (na obálce je vyfocenej Tvůj syn) a kormidelní
       Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič21.03.2016
A ten prudič se jmenuje Kuba Turek?

1   ...   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lyžování & snowboarding
Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu lidi,kteří jezdí do rakouských alp na sjezdovky a snowboard.jsme dva,chceme jet od středy do soboty a chceme bydlet levně,klidně pár kilometrů od sjezdovky.máte nekdo tip na ubytko poblíž slušného střediska?
Ondřej22:52:06 21.03.2016
odpovědět 
 Re: Lyžování & snowboarding
pzn. pro masturbanty (není to reklama)
Ondřej23:02:19 21.03.2016
odpovědět 
  Re: Lyžování & snowboarding
Na oficialních webových stránkách zvoleného střediska vyplň formulář žádosti o ubytko, často tomu říkají v angličtině "request pool", obratem ti přijdou nabídky emailem přímo od jednotlivých volných penzionů. V Zillertalu asi něco najdete.
Bee23:20:49 21.03.2016
odpovědět 
 Re: Lyžování & snowboarding
vetsinou ubytovani hledam pres booking.com - zvolis oblast a termin a pak das seradit od nejlevnejsího a vyberes, co ti vyhovuje
Martin23:58:15 21.03.2016
odpovědět 
 Re: Lyžování & snowboarding
V tuto dobu ubytování hledám tak, že někam přijedu (vyberu si oblast na netu - většinou s dostatkem freeride), zajdu na turisticke I a tam jim reknu svou predstavu o ubytku a cenu. Do 20 minut vim kam jet. Vetsinou to i zaridi.
07:10:48 22.03.2016
odpovědět 
  Re: Lyžování & snowboarding
Ano, takto se lze dobrat ke stejným výsledkům jako přes ten formulář na web střediska, jak jsem psala výše, protože ten stejně skončí na turistických informacích.
Bee09:41:32 22.03.2016
odpovědět 
   Re: Lyžování & snowboarding
Díky moc všem za rady, nakonec to vyhrál Zillertal přes booking.
Ondrej11:27:33 22.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi