Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Ahoj,máte někdo zkušenost s velikostí těchto lezeček? Mám Miury VS 41 a nevím jaký číslo Speedster zvolit. Rád bych vyzkoušel,ale nejbližší prodejna, kde je možná mají je 150 km. Díky
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Nemám sice Miury.... Testarossy 37 dobý,ale Speedstery 37 mi dost tlačí.Dost bych řekl,že záleží na
    Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Jak poznamenal Skalkař, speedstery jsou výrazně měkčí bota. Z toho plyne, že když se nacpeš do Miury
      Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Díky za odpovědi!
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Mel jsem oboje. Miury 41, Speedstery 39, ale na zacatku to byl trochu boj. Jak pisi ostatni, Speedst
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 miury VS 37,5. testarossa 38. speedster 37,5 ale priste nastopro 38. my2cents.
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Miury i Speedstery mám 40. Nacpal bych se i do menších speedstrů, ale příště vezmu 40,5 mám rád poho
    Re: Velikost Miura VS vs Speedster 24.03.2016 Mam jedny i druhé. Miura VS 2xpáry, oba 41,5, Python 41,5. Ale prekvapivo Speedster 42, menšie som
Hledá se Žíža 22.03.2016 Neví náhodou někdo, kde mohu momentálně zastihnout Richarda "Žížu" Krčmáře ? Měl jsem s ním dohodlou společnou akci a nemůžu se mu dovolat a na mail také nedostávám odpověď. Díky za případné info. zrjd@centrum.cz
  Re: Hledá se Žíža 23.03.2016 Predpokladam, ze Ti dluzi prachy, tak toho se fakt nedovoláš.
    Re: Hledá se Žíža 24.03.2016 není to tak dlouho co jsem ho potkal v Praze...
      Re: Hledá se Žíža 29.03.2016 Diky Baryku za pomoc.
Byla to nejaka urcita lokace v Praze ( hospoda , pracoviste atd. ) neb
Lyžování & snowboarding 21.03.2016 Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu lidi,kteří jezdí do rakouských alp na sjezdovky a snowboard.jsme dva,chceme jet od středy do soboty a chceme bydlet levně,klidně pár kilometrů od sjezdovky.máte nekdo tip na ubytko poblíž slušného střediska?
  Re: Lyžování & snowboarding 21.03.2016 pzn. pro masturbanty (není to reklama)
    Re: Lyžování & snowboarding 21.03.2016 Na oficialních webových stránkách zvoleného střediska vyplň formulář žádosti o ubytko, často tomu ří
  Re: Lyžování & snowboarding 21.03.2016 vetsinou ubytovani hledam pres booking.com - zvolis oblast a termin a pak das seradit od nejlevnejsí
  Re: Lyžování & snowboarding 22.03.2016 V tuto dobu ubytování hledám tak, že někam přijedu (vyberu si oblast na netu - většinou s dostatkem
    Re: Lyžování & snowboarding 22.03.2016 Ano, takto se lze dobrat ke stejným výsledkům jako přes ten formulář na web střediska, jak jsem psal
      Re: Lyžování & snowboarding 22.03.2016 Díky moc všem za rady, nakonec to vyhrál Zillertal přes booking.
Kanzianiberg 21.03.2016 zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
  Re: Kanzianiberg 21.03.2016 ...sakra...refresh selhal:) sorry...
Kanzianiberg 21.03.2016 zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
Kanzianiberg 21.03.2016 zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
Kanzianiberg 21.03.2016 zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
mokro ve skeletech 21.03.2016 Ahoj, mám otázku na majitele skeletů typu Asolo 8000, Scarpa Vega, Koflachy atd. Jak řešíte neodpařování vlhkosti z boty?
Byl jsem 3 dny na horách se spaním na winterraumu. První den přístup 800 metrů v merino ponožce. Na chatě jsem z boty vylil pá
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 odpařovací bariera funguje (tedy pokud nenateče do bot a pokud se nebroucháme při stoprocentní vlhko
    Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Moje osobní zkušenosti: 1) Nohy se vždycky potí, vlhkost v botě vždycky zůstává. Zhoršuje se to když
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Jak píšou kuci nahoře, je v tom vlhko pořád. Přibalení několika párů ponožek do zásoby je nutnost. M
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 hele, jestli z bot po 6 hodinách dokonce vyléváš vodu, tak buď:
1) nesedí návleky a s
    Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 naopak, vada můžou bejt právě ty návleky. tradiční skelety odvětrávají sice blbě, ale furt vrchem do
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Už sice spoustu let ve skeletech nelezu-přešel jsem na kožené,ale Koflachy jsem používal hodně dlouh
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Ahoj, mokro v botech je teda fakt svinstvo, take jsem obcas premyslel co delam spatne. Sice nemam sk
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 V návlecích nechodím, nohy se mi extrémně nepotí. Fakt zajímavé, mám Asola 8000. A není poprvé co se
    Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Ja chodim v kratkejch kalhotech a dlouhejch ponozkach. Kdyz jdu nahoru, tak mi zima neni. Vlhkost vz
  Re: mokro ve skeletech 22.03.2016 Zásadní chyba jsou ty merino ponožky. To je ten důvod. Merino zadržuje až 17% vody. Neschne to. O vz
  Re: mokro ve skeletech 22.03.2016 Měl sem Koflachy několik let, překvapivě v nich bývalo víc mokro v zimních Alpách, teploty hodně pod
  Re: mokro ve skeletech 22.03.2016 Nikdy jsem to nezkoušel, ale na netu je hodně článku o "potní bariéře". Nohu strčíš nejprv
    Re: mokro ve skeletech 25.03.2016 Výborný návod jak vyrobit plíseň ...
  Re: mokro ve skeletech 24.03.2016 použij dlouhé podkolenky. pot vytáhnou z boty nahoru a ven...
Fankenjura jaro 20.03.2016 Ahoj, chystáme se na Velikonoce do Jury. Poradil by někdo nějaké slunečné skalky, kde úplně nevymrzneme. Ideálně s dostatkem cest obtížností 6-7, pokud možno i s pár lehčími pro začínající.
Díky
  Re: Fankenjura jaro 20.03.2016 Všechny hodnotné informace najdeš na Frankenjura.com Pokud nechceš vymrznout a dobře si zalézt se z
  Re: Fankenjura jaro 20.03.2016 weisse wand jasna volba pro vas...
    Re: Fankenjura jaro 20.03.2016 ... a tisíc dalších
    Re: Fankenjura jaro 21.03.2016 Wajzíky bych nedoporučil. Je tam narváno i v normálním víkendu, jak tam asi bude o velikonocích.
      Re: Fankenjura jaro 21.03.2016 Ja myslel Weisse wand ne stein... skaly sou mezi mezi hirsbachem a hegendorfem priblizne. waiziki co
        Re: Frankenjura jaro 23.03.2016 stejně tam bude narváno
  Re: Fankenjura jaro 21.03.2016 Smim-li svou troskou prispet do mlyna:
Juru bych ted na Velikonoce moc nedoporucovala
    Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 Tož díky.
Já bych jel taky raději do Arka nebo Finale, ale teď mi to nějak nevyšlo... Vím, že
      Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 Velikonoce v Arcu nebo Finále? Tam by jel jen blázen, víš kolik tam bude lidí?
        Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 To je pravda. Sam znám dost lidí, co tam jedou.
          Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 Nojo, ale ty hordy Berlinanu (a Sasiku taky), co pojedou na Velikonoce do Jury, holt neznate ;).
            Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 jj, jiznich sten je malo a pulka je zavrena kvuli foglum. (Roethelfels je zavrena jen mensi cast)
              Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 O Velikonocích je lepší jet někam poblíž baráku, všude po Evropě je ukrutný nátřesk. Fanki, Fanki :-
                Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 vzhledem k nátřesku ze strany německého a českého národa, které doplňují smrtonosná komanda polských
                Re: Fankenjura jaro 23.03.2016 jesteze uz jsem lezl :)
  Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 Mě se líbil Breitenberg, byl jsem tam předloni v podobnou dobu (Velikonoce teda zrovna nebyly). Je t
Mařenka 19.03.2016 Poraďte mi nějakou dobře odjistitelnou cestu na Mařence. S vlastním jištěním teprve začínám, tak abych se hned ze začátku nezabil ...
  Re: Mařenka 20.03.2016 Komín 4, Jana 3 (vršek lámačka), Karlova 5, Odkaz velkého kormidelníka 7-
    Re: Mařenka 21.03.2016 Odkaz velkeho kormidelnika bych zrovna nedoporucoval.
Zato cestu, kterou bych doporucil jako
      Re: Mařenka 21.03.2016 Jeste dodam, ze to, ze je Pocernicka vyjistena neznamena, ze v ni obcas nezalozis. Dobra cesta na za
        Re: Mařenka 21.03.2016 počernická na Mařence ?! před pár lety sem lezl a celá první třetina byla knihovna.
Řež dokáž
  Re: Mařenka 20.03.2016 Obecně všechny cesty, u kterejch při pohledu zdola uvidíš nějakej nejt/bh, jsou relativně slušně jiš
  Re: Mařenka 20.03.2016 pokud si chces cestu odjistit tak zkus nejdrive na rozlezeni bobrovou sparu,karlovou,diretissimu, ne
  Re: Mařenka 21.03.2016 Díky! Máte tip třeba i na jinou klasickou oblast v okolí Prahy, kde by se dalo začít? Zatím jsem byl
    Re: Mařenka 21.03.2016 Řež - III. a IV. masiv. Na Mařeně je to tak že některý cesty vylezeš jen s presama, obvykle si semta
      Re: Mařenka 21.03.2016 Jenom upřesnění: Svatý Jan - stěna Pod Křížem, Trojúhelníková stěna a stěna Za Klášterem je povolená
        Re: Mařenka 21.03.2016 neni to povoleno od 1. cervence?
          Re: Mařenka 21.03.2016 Jo, promiň, je.
  Re: Mařenka 21.03.2016 Karlova je fajn, hlavne druha delka. Ale jeden neprijemny nicmene lehky krok je v 1. delce, skoro na
    Odkaz velkého kormidelníka 21.03.2016 Když to doporučuju, tak jsem to lezl, to dá rozum, ne? Kdysi jsme to hákovali, vytrhli jsme dvě skob
      Re: Odkaz velkého kormidelníka 21.03.2016 Asi nema cenu dohadovat se o klasifikaci. To je vec nazoru a oblasti. Na marence to je 7-, tak je to
        Re: Odkaz velkého kormidelníka 21.03.2016 To zase jako jo :-) To máš pravdu. Narážíme na inflační oblasti, že jo?
          Re: Odkaz velkého kormidelníka 21.03.2016 Nebo spis na to, ze nejspis doporucujes neco, co si nikdy pravdepodobne nelezl a ani moc nevis jake
            Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Video? Kuk? Fotečka na tamním odkazu? Kuk?
              Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Tak jo, sorry. Tvejm prispevkum jsem si navykl nevenovat moc pozornosti a toto jsem prehledl (necetl
                Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Kuk ještě jednou. A znova. Až porozumíš psanému textu, podívej se do zrcadla a řekni si: "Budu
                  Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 No je jasny, ze na takovy format jako ty nemam.. Kaju se. Divam se do zrcadla. Premyslim nad sebou,
                    Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Hm, tohle ještě u Kuby neni tak zlý, mívá horší stavy...ale o tom v týhle diskuzi netřeba mluvit :-)
                    Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Tak se vraťme k jádru věci, milí prudiči. Proč si konkrétně myslíte, že Kormidelník není vhodný na l
                      Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Nejsem sice prudič, ale pokud si to dobře pamatuju, tak Kormidelník je přejištěnej, takže je vhodnej
                        Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Proč to doporučuji: Mě tedy přijde, že pokud se trošku bojíš - což lze u začátečníka po vlastním oče
                      Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Tak jsem se díval do průvodce od Jury Šplíchala a Gea (na obálce je vyfocenej Tvůj syn) a kormidelní
              Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 A ten prudič se jmenuje Kuba Turek?
1
...
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
...
2263
Lyžování & snowboarding Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu lidi,kteří jezdí do rakouských alp na sjezdovky a snowboard.jsme dva,chceme jet od středy do soboty a chceme bydlet levně,klidně pár kilometrů od sjezdovky.máte nekdo tip na ubytko poblíž slušného střediska? Ondřej 22:52:06 21.03.2016odpovědět
  Re: Lyžování & snowboarding pzn. pro masturbanty (není to reklama) Ondřej 23:02:19 21.03.2016odpovědět
    Re: Lyžování & snowboarding Na oficialních webových stránkách zvoleného střediska vyplň formulář žádosti o ubytko, často tomu říkají v angličtině "request pool", obratem ti přijdou nabídky emailem přímo od jednotlivých volných penzionů. V Zillertalu asi něco najdete.
Bee 23:20:49 21.03.2016odpovědět
  Re: Lyžování & snowboarding vetsinou ubytovani hledam pres booking.com - zvolis oblast a termin a pak das seradit od nejlevnejsího a vyberes, co ti vyhovuje Martin 23:58:15 21.03.2016odpovědět
  Re: Lyžování & snowboarding V tuto dobu ubytování hledám tak, že někam přijedu (vyberu si oblast na netu - většinou s dostatkem freeride), zajdu na turisticke I a tam jim reknu svou predstavu o ubytku a cenu. Do 20 minut vim kam jet. Vetsinou to i zaridi. 07:10:48 22.03.2016odpovědět
    Re: Lyžování & snowboarding Ano, takto se lze dobrat ke stejným výsledkům jako přes ten formulář na web střediska, jak jsem psala výše, protože ten stejně skončí na turistických informacích. Bee 09:41:32 22.03.2016odpovědět
      Re: Lyžování & snowboarding Díky moc všem za rady, nakonec to vyhrál Zillertal přes booking. Ondrej 11:27:33 22.03.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: