Ahoj lezci a lezkyně, píšu bakalářku na téma nakupování lezeckých potřeb (na umělé stěny!) a proto bych Vás chtěla poprosit o pomoc s mým výzkumem. Jestli Vás toto téma zajímá, moc by mi pomohlo kdybyste mohli věnovat pár minut vyplnění dotazníku na adres
Byl jste někdo dnes na Rovišti? Nevíte někdo jestli a jak hodně bylo dnes Roviště zateklé? Nejlépe které sektory jsou ok a tak.. Počítám, že zítra to horší než dnes nebude.
Ahoj, někdo na lezení v Thaisku? Budu tam od 30.4 do 29.5 a jako první razím na Railay/Tonsai (tak na týden/dva) a dál se uvidí... Když budete poblíž, nebo víte o někom kdo tam bude, tak se ozvěte. Stejně tak uvítám jakékoli tipy, doporučení, osvědčené ub
Lezli jste někdo takové ty profláklé dvojko trojko kvaky na Hohewandu typu Postlgrat, Tirolersteig, WienerSteig atp. A lezli jste to za nic moc počasí(teď je tam tak 5cm sněhu a sype dál)? Já jen jestli má takový výlet cenu, nebo to bude trápení. Případně
Ahoj,máte někdo zkušenost s velikostí těchto lezeček? Mám Miury VS 41 a nevím jaký číslo Speedster zvolit. Rád bych vyzkoušel,ale nejbližší prodejna, kde je možná mají je 150 km. Díky
Neví náhodou někdo, kde mohu momentálně zastihnout Richarda "Žížu" Krčmáře ? Měl jsem s ním dohodlou společnou akci a nemůžu se mu dovolat a na mail také nedostávám odpověď. Díky za případné info. zrjd@centrum.cz
Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu lidi,kteří jezdí do rakouských alp na sjezdovky a snowboard.jsme dva,chceme jet od středy do soboty a chceme bydlet levně,klidně pár kilometrů od sjezdovky.máte nekdo tip na ubytko poblíž slušného střediska?
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
Ahoj,máte někdo zkušenost s velikostí těchto lezeček? Mám Miury VS 41 a nevím jaký číslo Speedster zvolit. Rád bych vyzkoušel,ale nejbližší prodejna, kde je možná mají je 150 km. Díky
Nemám sice Miury.... Testarossy 37 dobý,ale Speedstery 37 mi dost tlačí.Dost bych řekl,že záleží na tvaru chodidla.Geniusy velikosti 37 jsou zase super.Mám vyšší nárt a šněrovací boty jsou pro mě už léta nejlepší řešení.La Sportiva bude mít teď taky dva nový modely.Jinak Speedstery jsou celkem měký boty a otlačují trochu palec ze spodu :)
Jak poznamenal Skalkař, speedstery jsou výrazně měkčí bota. Z toho plyne, že když se nacpeš do Miury, nacpeš se i do Speedstrů. Tím bychom to omezili zhora. Záleží spíš na tom, jak velkou máš nohu. Přechod 43 -> 39 by měl u takto měkkých bot zvládnout asi kdokoliv zdravý. Ale záleží na tom, co lezeš, jestli jsi ochoten snést nějakou bolest, a tak.
Mel jsem oboje. Miury 41, Speedstery 39, ale na zacatku to byl trochu boj. Jak pisi ostatni, Speedster je meka a siroka bota, tak ustrel velikosti smerem dolu docela toleruje (pokud ti nevadi bolest ;) ).
Mam jedny i druhé. Miura VS 2xpáry, oba 41,5, Python 41,5. Ale prekvapivo Speedster 42, menšie som naozaj neobul. Po rozlezení (zo desať ciest) sú mi trochu voľnejšie, ale nie voľné, ako pohodlná lezka OK. Normálna bota 44,5.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.