Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Ahoj,máte někdo zkušenost s velikostí těchto lezeček? Mám Miury VS 41 a nevím jaký číslo Speedster zvolit. Rád bych vyzkoušel,ale nejbližší prodejna, kde je možná mají je 150 km. Díky
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Nemám sice Miury.... Testarossy 37 dobý,ale Speedstery 37 mi dost tlačí.Dost bych řekl,že záleží na
    Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Jak poznamenal Skalkař, speedstery jsou výrazně měkčí bota. Z toho plyne, že když se nacpeš do Miury
      Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Díky za odpovědi!
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Mel jsem oboje. Miury 41, Speedstery 39, ale na zacatku to byl trochu boj. Jak pisi ostatni, Speedst
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 miury VS 37,5. testarossa 38. speedster 37,5 ale priste nastopro 38. my2cents.
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster 23.03.2016 Miury i Speedstery mám 40. Nacpal bych se i do menších speedstrů, ale příště vezmu 40,5 mám rád poho
    Re: Velikost Miura VS vs Speedster 24.03.2016 Mam jedny i druhé. Miura VS 2xpáry, oba 41,5, Python 41,5. Ale prekvapivo Speedster 42, menšie som
Hledá se Žíža 22.03.2016 Neví náhodou někdo, kde mohu momentálně zastihnout Richarda "Žížu" Krčmáře ? Měl jsem s ním dohodlou společnou akci a nemůžu se mu dovolat a na mail také nedostávám odpověď. Díky za případné info. zrjd@centrum.cz
  Re: Hledá se Žíža 23.03.2016 Predpokladam, ze Ti dluzi prachy, tak toho se fakt nedovoláš.
    Re: Hledá se Žíža 24.03.2016 není to tak dlouho co jsem ho potkal v Praze...
      Re: Hledá se Žíža 29.03.2016 Diky Baryku za pomoc.
Byla to nejaka urcita lokace v Praze ( hospoda , pracoviste atd. ) neb
Lyžování & snowboarding 21.03.2016 Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu lidi,kteří jezdí do rakouských alp na sjezdovky a snowboard.jsme dva,chceme jet od středy do soboty a chceme bydlet levně,klidně pár kilometrů od sjezdovky.máte nekdo tip na ubytko poblíž slušného střediska?
  Re: Lyžování & snowboarding 21.03.2016 pzn. pro masturbanty (není to reklama)
    Re: Lyžování & snowboarding 21.03.2016 Na oficialních webových stránkách zvoleného střediska vyplň formulář žádosti o ubytko, často tomu ří
  Re: Lyžování & snowboarding 21.03.2016 vetsinou ubytovani hledam pres booking.com - zvolis oblast a termin a pak das seradit od nejlevnejsí
  Re: Lyžování & snowboarding 22.03.2016 V tuto dobu ubytování hledám tak, že někam přijedu (vyberu si oblast na netu - většinou s dostatkem
    Re: Lyžování & snowboarding 22.03.2016 Ano, takto se lze dobrat ke stejným výsledkům jako přes ten formulář na web střediska, jak jsem psal
      Re: Lyžování & snowboarding 22.03.2016 Díky moc všem za rady, nakonec to vyhrál Zillertal přes booking.
Kanzianiberg 21.03.2016 zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
  Re: Kanzianiberg 21.03.2016 ...sakra...refresh selhal:) sorry...
Kanzianiberg 21.03.2016 zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
Kanzianiberg 21.03.2016 zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
Kanzianiberg 21.03.2016 zdarec,
nemate nekdo poneti, jak to vypada na Kanzianibergu (Villach) po zime z hlediska vysychani skal? Rad bych tam jel pres Velikonoce, predpoved pocasi vypada v cajku. Napsal jsem taky na bergsteigen.at, ale zkousim to i tady. Diky moc. Adam
mokro ve skeletech 21.03.2016 Ahoj, mám otázku na majitele skeletů typu Asolo 8000, Scarpa Vega, Koflachy atd. Jak řešíte neodpařování vlhkosti z boty?
Byl jsem 3 dny na horách se spaním na winterraumu. První den přístup 800 metrů v merino ponožce. Na chatě jsem z boty vylil pá
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 odpařovací bariera funguje (tedy pokud nenateče do bot a pokud se nebroucháme při stoprocentní vlhko
    Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Moje osobní zkušenosti: 1) Nohy se vždycky potí, vlhkost v botě vždycky zůstává. Zhoršuje se to když
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Jak píšou kuci nahoře, je v tom vlhko pořád. Přibalení několika párů ponožek do zásoby je nutnost. M
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 hele, jestli z bot po 6 hodinách dokonce vyléváš vodu, tak buď:
1) nesedí návleky a s
    Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 naopak, vada můžou bejt právě ty návleky. tradiční skelety odvětrávají sice blbě, ale furt vrchem do
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Už sice spoustu let ve skeletech nelezu-přešel jsem na kožené,ale Koflachy jsem používal hodně dlouh
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Ahoj, mokro v botech je teda fakt svinstvo, take jsem obcas premyslel co delam spatne. Sice nemam sk
  Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 V návlecích nechodím, nohy se mi extrémně nepotí. Fakt zajímavé, mám Asola 8000. A není poprvé co se
    Re: mokro ve skeletech 21.03.2016 Ja chodim v kratkejch kalhotech a dlouhejch ponozkach. Kdyz jdu nahoru, tak mi zima neni. Vlhkost vz
  Re: mokro ve skeletech 22.03.2016 Zásadní chyba jsou ty merino ponožky. To je ten důvod. Merino zadržuje až 17% vody. Neschne to. O vz
  Re: mokro ve skeletech 22.03.2016 Měl sem Koflachy několik let, překvapivě v nich bývalo víc mokro v zimních Alpách, teploty hodně pod
  Re: mokro ve skeletech 22.03.2016 Nikdy jsem to nezkoušel, ale na netu je hodně článku o "potní bariéře". Nohu strčíš nejprv
    Re: mokro ve skeletech 25.03.2016 Výborný návod jak vyrobit plíseň ...
  Re: mokro ve skeletech 24.03.2016 použij dlouhé podkolenky. pot vytáhnou z boty nahoru a ven...
Fankenjura jaro 20.03.2016 Ahoj, chystáme se na Velikonoce do Jury. Poradil by někdo nějaké slunečné skalky, kde úplně nevymrzneme. Ideálně s dostatkem cest obtížností 6-7, pokud možno i s pár lehčími pro začínající.
Díky
  Re: Fankenjura jaro 20.03.2016 Všechny hodnotné informace najdeš na Frankenjura.com Pokud nechceš vymrznout a dobře si zalézt se z
  Re: Fankenjura jaro 20.03.2016 weisse wand jasna volba pro vas...
    Re: Fankenjura jaro 20.03.2016 ... a tisíc dalších
    Re: Fankenjura jaro 21.03.2016 Wajzíky bych nedoporučil. Je tam narváno i v normálním víkendu, jak tam asi bude o velikonocích.
      Re: Fankenjura jaro 21.03.2016 Ja myslel Weisse wand ne stein... skaly sou mezi mezi hirsbachem a hegendorfem priblizne. waiziki co
        Re: Frankenjura jaro 23.03.2016 stejně tam bude narváno
  Re: Fankenjura jaro 21.03.2016 Smim-li svou troskou prispet do mlyna:
Juru bych ted na Velikonoce moc nedoporucovala
    Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 Tož díky.
Já bych jel taky raději do Arka nebo Finale, ale teď mi to nějak nevyšlo... Vím, že
      Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 Velikonoce v Arcu nebo Finále? Tam by jel jen blázen, víš kolik tam bude lidí?
        Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 To je pravda. Sam znám dost lidí, co tam jedou.
          Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 Nojo, ale ty hordy Berlinanu (a Sasiku taky), co pojedou na Velikonoce do Jury, holt neznate ;).
            Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 jj, jiznich sten je malo a pulka je zavrena kvuli foglum. (Roethelfels je zavrena jen mensi cast)
              Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 O Velikonocích je lepší jet někam poblíž baráku, všude po Evropě je ukrutný nátřesk. Fanki, Fanki :-
                Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 vzhledem k nátřesku ze strany německého a českého národa, které doplňují smrtonosná komanda polských
                Re: Fankenjura jaro 23.03.2016 jesteze uz jsem lezl :)
  Re: Fankenjura jaro 22.03.2016 Mě se líbil Breitenberg, byl jsem tam předloni v podobnou dobu (Velikonoce teda zrovna nebyly). Je t
Mařenka 19.03.2016 Poraďte mi nějakou dobře odjistitelnou cestu na Mařence. S vlastním jištěním teprve začínám, tak abych se hned ze začátku nezabil ...
  Re: Mařenka 20.03.2016 Komín 4, Jana 3 (vršek lámačka), Karlova 5, Odkaz velkého kormidelníka 7-
    Re: Mařenka 21.03.2016 Odkaz velkeho kormidelnika bych zrovna nedoporucoval.
Zato cestu, kterou bych doporucil jako
      Re: Mařenka 21.03.2016 Jeste dodam, ze to, ze je Pocernicka vyjistena neznamena, ze v ni obcas nezalozis. Dobra cesta na za
        Re: Mařenka 21.03.2016 počernická na Mařence ?! před pár lety sem lezl a celá první třetina byla knihovna.
Řež dokáž
  Re: Mařenka 20.03.2016 Obecně všechny cesty, u kterejch při pohledu zdola uvidíš nějakej nejt/bh, jsou relativně slušně jiš
  Re: Mařenka 20.03.2016 pokud si chces cestu odjistit tak zkus nejdrive na rozlezeni bobrovou sparu,karlovou,diretissimu, ne
  Re: Mařenka 21.03.2016 Díky! Máte tip třeba i na jinou klasickou oblast v okolí Prahy, kde by se dalo začít? Zatím jsem byl
    Re: Mařenka 21.03.2016 Řež - III. a IV. masiv. Na Mařeně je to tak že některý cesty vylezeš jen s presama, obvykle si semta
      Re: Mařenka 21.03.2016 Jenom upřesnění: Svatý Jan - stěna Pod Křížem, Trojúhelníková stěna a stěna Za Klášterem je povolená
        Re: Mařenka 21.03.2016 neni to povoleno od 1. cervence?
          Re: Mařenka 21.03.2016 Jo, promiň, je.
  Re: Mařenka 21.03.2016 Karlova je fajn, hlavne druha delka. Ale jeden neprijemny nicmene lehky krok je v 1. delce, skoro na
    Odkaz velkého kormidelníka 21.03.2016 Když to doporučuju, tak jsem to lezl, to dá rozum, ne? Kdysi jsme to hákovali, vytrhli jsme dvě skob
      Re: Odkaz velkého kormidelníka 21.03.2016 Asi nema cenu dohadovat se o klasifikaci. To je vec nazoru a oblasti. Na marence to je 7-, tak je to
        Re: Odkaz velkého kormidelníka 21.03.2016 To zase jako jo :-) To máš pravdu. Narážíme na inflační oblasti, že jo?
          Re: Odkaz velkého kormidelníka 21.03.2016 Nebo spis na to, ze nejspis doporucujes neco, co si nikdy pravdepodobne nelezl a ani moc nevis jake
            Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Video? Kuk? Fotečka na tamním odkazu? Kuk?
              Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Tak jo, sorry. Tvejm prispevkum jsem si navykl nevenovat moc pozornosti a toto jsem prehledl (necetl
                Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Kuk ještě jednou. A znova. Až porozumíš psanému textu, podívej se do zrcadla a řekni si: "Budu
                  Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 No je jasny, ze na takovy format jako ty nemam.. Kaju se. Divam se do zrcadla. Premyslim nad sebou,
                    Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Hm, tohle ještě u Kuby neni tak zlý, mívá horší stavy...ale o tom v týhle diskuzi netřeba mluvit :-)
                    Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Tak se vraťme k jádru věci, milí prudiči. Proč si konkrétně myslíte, že Kormidelník není vhodný na l
                      Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Nejsem sice prudič, ale pokud si to dobře pamatuju, tak Kormidelník je přejištěnej, takže je vhodnej
                        Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Proč to doporučuji: Mě tedy přijde, že pokud se trošku bojíš - což lze u začátečníka po vlastním oče
                      Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 Tak jsem se díval do průvodce od Jury Šplíchala a Gea (na obálce je vyfocenej Tvůj syn) a kormidelní
              Re: Skoro v každé normální diskusi se objeví prudič 21.03.2016 A ten prudič se jmenuje Kuba Turek?
1
...
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
...
2263
Velikost Miura VS vs Speedster Ahoj,máte někdo zkušenost s velikostí těchto lezeček? Mám Miury VS 41 a nevím jaký číslo Speedster zvolit. Rád bych vyzkoušel,ale nejbližší prodejna, kde je možná mají je 150 km. Díky L 12:30:32 23.03.2016odpovědět
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster Nemám sice Miury.... Testarossy 37 dobý,ale Speedstery 37 mi dost tlačí.Dost bych řekl,že záleží na tvaru chodidla.Geniusy velikosti 37 jsou zase super.Mám vyšší nárt a šněrovací boty jsou pro mě už léta nejlepší řešení.La Sportiva bude mít teď taky dva nový modely.Jinak Speedstery jsou celkem měký boty a otlačují trochu palec ze spodu :) Skalkař 12:57:25 23.03.2016odpovědět
    Re: Velikost Miura VS vs Speedster Jak poznamenal Skalkař, speedstery jsou výrazně měkčí bota. Z toho plyne, že když se nacpeš do Miury, nacpeš se i do Speedstrů. Tím bychom to omezili zhora. Záleží spíš na tom, jak velkou máš nohu. Přechod 43 -> 39 by měl u takto měkkých bot zvládnout asi kdokoliv zdravý. Ale záleží na tom, co lezeš, jestli jsi ochoten snést nějakou bolest, a tak. hulak 13:29:37 23.03.2016odpovědět
      Re: Velikost Miura VS vs Speedster Díky za odpovědi! L 13:34:33 23.03.2016odpovědět
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster Mel jsem oboje. Miury 41, Speedstery 39, ale na zacatku to byl trochu boj. Jak pisi ostatni, Speedster je meka a siroka bota, tak ustrel velikosti smerem dolu docela toleruje (pokud ti nevadi bolest ;) ). 14:05:10 23.03.2016odpovědět
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster miury VS 37,5. testarossa 38. speedster 37,5 ale priste nastopro 38. my2cents. 17:13:35 23.03.2016odpovědět
  Re: Velikost Miura VS vs Speedster Miury i Speedstery mám 40. Nacpal bych se i do menších speedstrů, ale příště vezmu 40,5 mám rád pohodlí. Boty 42,5-43. D 17:34:05 23.03.2016odpovědět
    Re: Velikost Miura VS vs Speedster Mam jedny i druhé. Miura VS 2xpáry, oba 41,5, Python 41,5. Ale prekvapivo Speedster 42, menšie som naozaj neobul. Po rozlezení (zo desať ciest) sú mi trochu voľnejšie, ale nie voľné, ako pohodlná lezka OK. Normálna bota 44,5. frnak 18:37:13 24.03.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: