Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Skialpové boty28.03.2016
Ahoj, mám dotaz. Potřebuju nové lyžáky na normální lyžování a zároveň chci lyžáky na skialpy. Dá se koupit skialpové lyžáky více pro sjezd a pak v nich jezdit i na normálních lyžích? Nebo je to blbost? Jsem příležitostný ( 6x ročně), mírně pokročilý lyžař
 Re: Skialpové boty28.03.2016
Od té doby, co mám skialpy, cca 25 let, nepoužívám na sjezdovky jiné boty než skialpové.
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Jo, je to v pohodě. Rozdíl poznáš při vysoce razantním oblouku, jakej na sjezdovce nejezdí z "š
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Zalezi, jake boty si poridis. Ja mam starsi Lowa Struktura Pro (bohuzel ale Lowa uz skialpove boty n
  Re: Skialpové boty29.03.2016
posledních sedm let jsem měl jako univerzály garmont megaride, což jsou tvrdší skialpový, tedy spíš
   Re: Skialpové boty29.03.2016
V těch Scarpách projedu dlouhej (protože K2 waybacky nejsou moc krojený, na sjezdovkách na sjezdovce
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Jo a taky zalezi, jak to chces pojmout. Jestli vyjedes do Alp s umyslem, ze kdyz bude podminka, das
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Osobně mám několik let Scarpa Avant jako jedinou botu pro sjezdovku i skialp. Jedná se o "levno
  Re: Skialpové boty29.03.2016
Když jsme u těch podrobností, tak mám taky už několik let Avant, jezdím na Titanalu a poslední lyže
   Re: Skialpové boty29.03.2016
To zní jako ideální volba lyže;)
    Re: Skialpové boty29.03.2016
Pro mě ano. Do kopce chodím pomalu, lezu s lyžemi na batohu jen lehčí žlaby a skály max 2-3, na sjez
     Re: Skialpové boty29.03.2016
Tak sjet ten hang po zadku se z linkovaného videa jeví jako rychlé, elegantní a stylově nejčistší ře
      Re: Skialpové boty29.03.2016
Když Ti chybí lyže, které odjela na druhou stranu ledovce, tak jistě. O tom žádná.
 Re: Skialpové boty30.03.2016
Dnešní skialpové lyžáky se blíží vlastnostma těm sjezdovým. Takže v tomto není problém a pro takové
  Re: Skialpové boty30.03.2016
Normálně se to dělá tak, že se tím šroubem nahoře na vázku zvednou čelisti a skialpová bota se tam v
   Re: Skialpové boty30.03.2016
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
    Re: Skialpové boty30.03.2016
??? V půjčovnách mi to tak běžně dělají. Kouknu do krámu. Díky.
     Re: Skialpové boty30.03.2016
Vetsina lepsich vazani na lepsich lyzich tohle nema uz davno.
   Re: Skialpové boty30.03.2016
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
    Re: Skialpové boty30.03.2016
To s tim sjezdovym vazanim, hm, zajimave...
Sakra moje sjezdovky (Atomic SX-11 + vazko Neox
 Re: Skialpové boty POZOR30.03.2016
Ještě jedna věc, některá sjezdová vázání mají jinou výšku špičky a skialpová "špička" s Vi
 Re: Skialpové boty30.03.2016
Co je 6x ročně? 6x7 dnů, 6x víkend? Skialp kde? Alpy nebo Krkonoše?
Ale podle dotazu a defini
  Re: Skialpové boty30.03.2016
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
  Re: Skialpové boty30.03.2016
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
 Re: Skialpové boty31.03.2016
Ja si vyrobil takove udelatko. Mam Scarpa Rush, a pokud jdu na sjezdovky, davam si tam dodatecny jaz

 Obtížnost na stěně Komec, Brno28.03.2016
Zdarec borci, jak vydíte obtížnost lezení na stěně Komec v Brně? Minulý týden jsme tam zašli a klasa mi přišla dost mimo, tak +- 1, 1.5 stupně? Převislé cesty mi přišli o dost lehčí než co bylo dáno a naopak v kolmém takové paskvily s takovýmí boldry i v
 Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno28.03.2016
jestli si akorat nebyl prezrany s velikonoc :)
 Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno28.03.2016
co ten pravopys ??
 Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno29.03.2016
Ale copa copa, vylámal sis zuby na nějaký čtverečce? :D
 Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno29.03.2016
když už zakládám vlákno s takovou pí*ovinou, tak se aspoň
- podepíšu se skutečným mailem
  Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno29.03.2016
Až na ten pravopis, a prosbu o flame (asi mělo byt no flame) :-D musím souhlasit, některé cesty jsou
   Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno30.03.2016
Na Komecu mi osobne vic vadi toprope lana natazeny v kazde druhe kolme ceste... strasne se to plete.

 Lezení na konci dubna27.03.2016
Ahoj, chtěl bych na konci dubna na tři dny někam ven. Poradíte rozumnou oblast se sportovkama? Do pětiset kilometrů z ČR. Moc díky za tipy.
 Re: Lezení na konci dubna28.03.2016
Osp (pokud uz nebude moc vedro), Jura, Arco
 Re: Lezení na konci dubna28.03.2016
To záleží na tom, z kama si. Pět set kiláků je to ze Zlína do Chebu :) Já bych střelil třeba Höllent
  Re: Lezení na konci dubna28.03.2016
Peilsten, Semmering, Jura, Slovensko (Manin, Sulov, Višňovo...) atd.?
 Re: Lezení na konci dubna28.03.2016
Pakosta
  Re: Lezení na konci dubna30.03.2016
Durnstein ;-)
   Re: Lezení na konci dubna30.03.2016
Jed do jury tam je nejlíp

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
 Re: Zivotnost vybaveni27.03.2016
Karabiny pokud jsou fukční, neprodřené, fungují zámky atd. mohou být teoreticky navždy. Ostatní vyba
  Re: Zivotnost vybaveni27.03.2016
10 let je standardní "šuplíková" životnost, tzn vyřadit i když by nebylo používáno..
  Re: Zivotnost vybaveni29.03.2016
Někde byla (německá) studie o smycích a utkvělo mi v paměti, že dyneema má opravdu hraniční životnos
   Re: Zivotnost vybaveni30.03.2016
Na druhou stranu ty smyce to je takovy spotrebni material, ja to vzdycky poztracim nebo musim nekde

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
 Re: Zivotnost vybaveni28.03.2016
Dobrá otázka.. No já si myslim, že pokud se např. ze sedáku nepářou nitky, tak není důvod ho měnit.
 Re: Zivotnost vybaveni28.03.2016
Zivotnost je dána vyrobcem. U většiny výrobců je to shodné. Životnost plastů (přilby...) a textilni

 PETZL ROCPEC26.03.2016
hojte, mate nekdo zkusenosti s touto nytovackou? berete to nekdo trebas do hor? za jak dlouho se s tim da vymlatit dira do ruznych materialu? (pisek, vapno, žula? . Je to lepši nez rourak?
 Re: PETZL ROCPEC27.03.2016
Ještě není apríl! Zakažte diskusi.:-)
 Re: PETZL ROCPEC28.03.2016
Čas ručního vyvrtání díry záleží (kromě odolnosti horniny) taky na průměru otvoru (10,12,14mm) a hlo
  Re: PETZL ROCPEC28.03.2016
díky za info, ještě přidavam odpověď z Jamesaka pro ostatní- Palo: ahoj nosím ju do Tatier je to sup
   Re: PETZL ROCPEC29.03.2016
doplňuji empirii: do tvrdého pískovce (a podobných materiálů kde se vydrolují zrníčka) lepší dvojbři

 Ledy 26.03.2016
čau,nevíte někdo v jakém stavu jsou ledy ve vysokých? okolo Velké studené,Sliezského domu nebo nad chatou při Zeleném plese? má smysl vyrazit tam nebo jinde do Rakouska?díky

1   ...   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 PETZL ROCPEC
hojte, mate nekdo zkusenosti s touto nytovackou? berete to nekdo trebas do hor? za jak dlouho se s tim da vymlatit dira do ruznych materialu? (pisek, vapno, žula? . Je to lepši nez rourak?
djagnou20:52:32 26.03.2016
odpovědět 
 Re: PETZL ROCPEC
Ještě není apríl! Zakažte diskusi.:-)
20:01:26 27.03.2016
odpovědět 
 Re: PETZL ROCPEC
Čas ručního vyvrtání díry záleží (kromě odolnosti horniny) taky na průměru otvoru (10,12,14mm) a hloubce (80-130mm). Předpokládá se základní zručnost a čas lze zkrátit do určité míry i použitím těžšího kladiva. Vrtákem je třeba otáčet a otvor vyfukovat. Do žuly průměr 10mm na mechanickou kotvu při hloubce 90mm bych to odhadl asi na 30-45 min. Nyní se v ČR v pevných horninách většinou vrtá 12mm a osazují se, po důkladném vyfoukání a vykartáčování otvoru, borháky do chemické malty (90 nebo 130mm). Co se týká toho přípravku Petzl je to téměř stejné jako mlátit do obyč. delšího "vidiáku" omotaného lepící páskou pro snadnější úchop. Snad jejině větší nešiky to může uchránit od zásahu kadivem do ruky pokud minou:) Samotný delší vrták s tou omotávkou je i lehčí(důležité do prvovýstupu vícedélek). Pokud jsi nikdy nevrtal doporučuju vyzkoušet někde na zemi (bezvýznamný šutr v houbařském terénu). Je to fyzicky náročná práce. Pochopitelně nikdo netouží vidět dodatečné nýty v už jednou vylezených cestách. Při prvovýstupu doporučuju nejdřív dlouho ... opravdu dlouho přemejšlet a teprve potom vrtat. To už ale odbíhám od tématu.
moták08:36:47 28.03.2016
odpovědět 
  Re: PETZL ROCPEC
díky za info, ještě přidavam odpověď z Jamesaka pro ostatní- Palo: ahoj nosím ju do Tatier je to super vec. Nitovačku zatial mám krátko ale do žuly,andezit vysekáš dieru O 10x85 za cca 30 minut, vápenec 15 - 20 minut, najťašie do ide do kremencov. Používam štvorbritve vrtáky Makita
12:57:11 28.03.2016
odpovědět 
   Re: PETZL ROCPEC
doplňuji empirii: do tvrdého pískovce (a podobných materiálů kde se vydrolují zrníčka) lepší dvojbřit než čtyřbřit. do měkkého pískovce je rourák rychlejší, ale tam je zas nesmysl lepit nejt.
Lukas B.12:47:36 29.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi