Ahoj, mám dotaz. Potřebuju nové lyžáky na normální lyžování a zároveň chci lyžáky na skialpy. Dá se koupit skialpové lyžáky více pro sjezd a pak v nich jezdit i na normálních lyžích? Nebo je to blbost? Jsem příležitostný ( 6x ročně), mírně pokročilý lyžař
Zdarec borci, jak vydíte obtížnost lezení na stěně Komec v Brně? Minulý týden jsme tam zašli a klasa mi přišla dost mimo, tak +- 1, 1.5 stupně? Převislé cesty mi přišli o dost lehčí než co bylo dáno a naopak v kolmém takové paskvily s takovýmí boldry i v
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
hojte, mate nekdo zkusenosti s touto nytovackou? berete to nekdo trebas do hor? za jak dlouho se s tim da vymlatit dira do ruznych materialu? (pisek, vapno, žula? . Je to lepši nez rourak?
čau,nevíte někdo v jakém stavu jsou ledy ve vysokých? okolo Velké studené,Sliezského domu nebo nad chatou při Zeleném plese? má smysl vyrazit tam nebo jinde do Rakouska?díky
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
Dobrá otázka.. No já si myslim, že pokud se např. ze sedáku nepářou nitky, tak není důvod ho měnit. Resp. nesetkal jsem se nikdy s jinym důvodem, než aby výrobci matroše neumřeli hlady. Nicméně rád se nechám poučit!
Zivotnost je dána vyrobcem. U většiny výrobců je to shodné. Životnost plastů (přilby...) a textilnich věcí (sedaky, smyce) 10 tet. Lana 10 let od prvniho použití. U kovovoveho materiálu je to omezeno opotrebenim do 1mm nebo 10%. U kovovoho materialu je potreba také zkontrolovat mechanické poškození a funkcnost. U prileb praskliny, u sedáků pevnostni švy a ze neni nikde nataven. To same smyce, že nejsou nikde nataveny. Zivotnost muže byt ale zkracena poškozením nebo nadmernym opotrebenim. Je vhodne jednou rocne si materil zkontrolovat. Poskozeny nepouzivat. Zivotnost materialu je vyrobcem urcena hlavne pro ty co za to zodpovidaji. Pokus jsi jen lezec a máš to pro sebe tak obecně platí, že vetsina materialu vydrží dele než 10 let. Lano pokud pravidelne lezeš, tsk stejně menos driv, freba co 2 roky.
Doporucujo material zkontrolovat. Sedak poridit nový na tom vysis a postupne veci zacit obmenovat. Tolik rada revizaka.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.