Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Češka (česká) skála u Práchně30.03.2016
Ahoj,
nevíte někdo o nějakém průvodci na Češku(Českou skálu), na Práchni u Nového Boru? Nějakou dobu je to tam navrtané a nemůžu nikde dohledat průvodce. Linky vypadají parádně.
Díky za jakékoliv info. Jarda
 Re: Češka (česká) skála u Práchně31.03.2016
Průvodce není, oblast myslím ještě nebyla oficiálně otevřená..

 pruvodce wachau30.03.2016
Ahoj. www.wachauclimbing.net nefunguje. nemáte to někdo v pdf? prosím o poslání. dík. DavidD
 Re: pruvodce wachau30.03.2016
Klidně pošlu, hodí se ale na to, abys měl na Lezci zadanej email.
  Re: pruvodce wachau30.03.2016
omluva. snad napraveno. předem dík.
 Re: pruvodce wachau30.03.2016
průvodce je na
  Re: pruvodce wachau01.04.2016
Zákresy jsou tam trošku nepřehledný, ale i tak dík za odkaz.

 klasifikace29.03.2016
Prosím jaká obtížnost 8a (francouzská stupnice) odpovídá obtížnost francouzské bouldrové stupnice? Nekde jsem viděl, že je to 7C, ale to mi přijde nesmysl, nebo to tak opravdu je. Díky za názory.
 Re: klasifikace29.03.2016
7A
  Re: klasifikace29.03.2016
8a fr = 7A fr bouldrové stupnice?
 Re: klasifikace29.03.2016
jak to chceš přepočítávat? nelze srovnávat bouldry o 4-10 krocích s 30m cestou na laně. někdy to jde
 Re: klasifikace30.03.2016
Někdo mi vyprávěl, že převislé vytrvalostní 8a (jeho první) ve Španělsku bylo de facto 30m oranžovéh
  Re: klasifikace30.03.2016
Srovnat to lze nejlíp asi otázkou, za kolik by byl boulder, kterej tvoří klíčový místo cesty za 8a,

 Lezecky29.03.2016
Ahoj, mam par dotazu na zkusenejsi lezce ohledne lezecek. Povazuju se za dost vsestranneho lezce, chodim lezt na vapno, zulu a v posledni dobe dost i na pisek a take na hory (jak vapno tak i zula). S tim souvisi potreba mit nekolik paru lezecek. Doted jse
 Re: Lezecky29.03.2016
Měl jsem za to, že značka Rock Pillars zanikla a její produky přešly pod značku Ocún. Pokud někdo pr
  Re: Lezecky29.03.2016
OK, jasne dens se to jmenuje OCUN, ale asi to bude vicemene konstreukcne stejna bota, ne?
   Re: Lezecky29.03.2016
Zmenilo se jen logo :).
 Re: Lezecky29.03.2016
Na horach lezu ve stejnych lezeckach jako na sportovkach, ale vetsinou si na to vezmu uz nejake star
  Re: Lezecky29.03.2016
Jasne, to je take moznost. Takhle jsem vlastne fungoval s temi RP Rebel. Po podrazeni uz byly docela
   Re: Lezecky29.03.2016
Ma zkusenost je, ze se z nich stanou backory. Jednou a dost.
    Re: Lezecky29.03.2016
OK, to jsem si myslel, dik.
  Re: Lezecky29.03.2016
Tim jestli to ma cenu podrazet podruhe mam na mysli, jestli to neztrati uz hodne a nebude ta bota up
   Re: Lezecky30.03.2016
poprvé i podruhé to podrazí (ve stejné firmě) na stejném kopytu - tj. neměl by v tom být rozdíl. Asp
 Re: Lezecky30.03.2016
1/RP=Ocun, modely ale nejsou identické, např u Ozonu byla v přední části chodidla klenbička-podpora
  Re: Lezecky30.03.2016
jinak pokud ti scarpy dobře sednou, dokážu si ty vapory dobře představit i na písek. celkově bych ře
   Re: Lezecky30.03.2016
Dik! Na Scarpy Vapor i Instinct jsem uz zaslechl hodne chvaly. Mam ale pocit ze Vapor ve snerovaci v
    Re: Lezecky30.03.2016
mrkni na web alpsportu, ten scarpu prodává. často jsou ale k dostání i přímo v shopech na lezeckých
    Re: Lezecky30.03.2016
Tak ja dam protinazor na Vapory :). Za tu cenu nic moc.. Cit v nich clovek temer nema. Coz je zpusob
 Re: Lezecky30.03.2016
Tak já do hor uvazuju o LS TC Pro, nebo Scarpa Techno X. Ještě jsem se nerozhod. Na písek samo ani j
  Re: Lezecky31.03.2016
To je sranda. Po par dnech "vyzkumu" jsem take dospel k temhle dvema modelum :D Take proto
   Re: Lezecky31.03.2016
LS TC Pro mají v Hudy ve Slezské (Praha) na regále
   Re: Lezecky31.03.2016
furie jsou oproti jiným scarpám výrazně měkčí ve špici i patě, ze zečátku asi pecka, ale trvanlivost
    Re: Lezecky31.03.2016
No tak ted fakt nevim :D Asi nakonec na ten pisek podrazim ty stare rebely... :D Btw, kdyz uz se tu

 Havran u Jitravy29.03.2016
Ahoj, nevíte někdo, kde se dá sehnat boulderingový průvodce na tuto oblast?

Dík
Martin

 UFO zkusenosti Obr vs RD29.03.2016
Zdravim,

mohu poprosit o zkusenosti s UFO, Restday vs Obr?

nasel jsem ze sady jsou rozdilne co se tyka poctu 10 vs 6, cca

ve starsich diskuzich ( 2013 ) zanivaly kladne ohlasy na Obr ohledne univerzalnosti a na
 Re: UFO zkusenosti Obr vs RD30.03.2016
UP, nidko zadne info ke sdileni? :)
 Re: UFO zkusenosti Obr vs RD30.03.2016
Mam Ufa od Obrworks a asi 2x jsem lezl Restday - ty prvni s gumou. Ufa s gumou se mi hur zakladaji j
  Re: UFO zkusenosti Obr vs RD30.03.2016
krom toho v Sasku (byť na tebe budou divně koukat) jsou ufa od obrworks ofiko povolené, ale s restda
 Re: UFO zkusenosti Obr vs RD31.03.2016
Jestli to textilní varianta řeší je trošku kontroverzní otázka. Ufo od rest Day je místo sešití slep
  Re: UFO zkusenosti Obr vs RD31.03.2016
Obrworks mikráče jsou boží. Mnohem lepší než Restday. Ale dražší. Ale opodstatněně.
Ty větší
 Re: UFO zkusenosti Obr vs RD31.03.2016
Mikrovelikosti od Obrů jsou trochu jinak šité než ty větší a nebo Restdayácké. Lépe se mi zakládají
  Re: UFO zkusenosti Obr vs RD01.04.2016
Souhlas,ale bál jsem se to takhle napsat, aby mě někdo nenařknul, že jsem Bobrův agent...

 Roviště se sype29.03.2016
Pozor při první jarním lezení, na Rovišti je po zimě v šestkách sem tam uvolněný kámen, něco jsme opatrně odstranili, něco zůstalo. (sektor el kr.)
H

 Soupaž vs shyby28.03.2016
Poradil by mi někdo zběhlý v anatomii jaké svaly se zapojují při shybech nadhmatem a jízdě soupaž na běžkách? Pokud je to podobné využil bych soupaž i k tréningu na lezení, protože mě to baví daleko víc jak shybování a kampusování. Prosím o rozumné odpově
 Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
na běžkách noc síly nenabereš, shybovat můžeš se zátěží. běžky spíš na zpestření...
  Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Na běžkách zapojíš jiný svaly, zhubneš, zlepšíš kondičku, vytrvalost. Běžky 4ever!!!
   Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
soupaž je blbost, brusle zpevní trup, a neleze se shybama, ale trupem (to jsem slyšel v hospodě, já
    Re: Soupaž vs shyby30.03.2016
Naopak při soupaži posílíš trup (břícho, core, deltový sval) daleko víc než při bruslení. Jinak míst
   Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
To ano, a to same lze rici a o kupe dalsich sportu :). Jadro na bezkach moc neposilis, pokud si teda
    Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Když si dám o víkendu třeba 20 km soupaž, tak mě pak bolí ramena a paže ze zadu asi stejně jako ze s
     Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Stejne jako te bude bolet ruka, kdyz budes ji budes 2 hodiny v kuse rotovat dokola nebo kdyz budes d
 Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Ahoj Eržiku. Neber to tak vážně. Po nakouknutí do tvého intimníčku bych řekl, že to je úplně jedno,
  Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Jo to je jasný, já žádnej extra lezec nejsem. Šlo mi jen o to zeptat se, jestli se zapojují podobné
   Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
tak sportuj jak tě baví a neřeš
   Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
de vo to, aby tě na rozdíl od soupaže bavily i soulože
 Re: Soupaž vs shyby30.03.2016
Ne, zapojují se úplně jiné svaly. Při běžkování držíš hůlky jiným úchopem a tvoje tělo je vůči rukám

 a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...28.03.2016
.. a zdatnejsi i na Cervenych previsech. Pada to tam a sanace zacne pry nejdrive pristi rok. Dobra zprava je, ze to tam snad nepotahnou siti.
 Re: a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...28.03.2016
žádná škoda :))
 Re: a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...29.03.2016
Škoda to je, protože po letech kdy tam bývali nápory lidí, je tam konečně díky Vltavské Žule volněji
  Re: a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...29.03.2016
asi už bylo zapotřebí... už před 10 lety jsem se bál lézt Obyčený lidi... dunělo to tak, že jsem mys
   Re: a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...30.03.2016
V lidech jsem se fakt bál ze něco hodim dolů. Tam by to chtělo

 Skialpové boty28.03.2016
Ahoj, mám dotaz. Potřebuju nové lyžáky na normální lyžování a zároveň chci lyžáky na skialpy. Dá se koupit skialpové lyžáky více pro sjezd a pak v nich jezdit i na normálních lyžích? Nebo je to blbost? Jsem příležitostný ( 6x ročně), mírně pokročilý lyžař
 Re: Skialpové boty28.03.2016
Od té doby, co mám skialpy, cca 25 let, nepoužívám na sjezdovky jiné boty než skialpové.
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Jo, je to v pohodě. Rozdíl poznáš při vysoce razantním oblouku, jakej na sjezdovce nejezdí z "š
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Zalezi, jake boty si poridis. Ja mam starsi Lowa Struktura Pro (bohuzel ale Lowa uz skialpove boty n
  Re: Skialpové boty29.03.2016
posledních sedm let jsem měl jako univerzály garmont megaride, což jsou tvrdší skialpový, tedy spíš
   Re: Skialpové boty29.03.2016
V těch Scarpách projedu dlouhej (protože K2 waybacky nejsou moc krojený, na sjezdovkách na sjezdovce
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Jo a taky zalezi, jak to chces pojmout. Jestli vyjedes do Alp s umyslem, ze kdyz bude podminka, das
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Osobně mám několik let Scarpa Avant jako jedinou botu pro sjezdovku i skialp. Jedná se o "levno
  Re: Skialpové boty29.03.2016
Když jsme u těch podrobností, tak mám taky už několik let Avant, jezdím na Titanalu a poslední lyže
   Re: Skialpové boty29.03.2016
To zní jako ideální volba lyže;)
    Re: Skialpové boty29.03.2016
Pro mě ano. Do kopce chodím pomalu, lezu s lyžemi na batohu jen lehčí žlaby a skály max 2-3, na sjez
     Re: Skialpové boty29.03.2016
Tak sjet ten hang po zadku se z linkovaného videa jeví jako rychlé, elegantní a stylově nejčistší ře
      Re: Skialpové boty29.03.2016
Když Ti chybí lyže, které odjela na druhou stranu ledovce, tak jistě. O tom žádná.
 Re: Skialpové boty30.03.2016
Dnešní skialpové lyžáky se blíží vlastnostma těm sjezdovým. Takže v tomto není problém a pro takové
  Re: Skialpové boty30.03.2016
Normálně se to dělá tak, že se tím šroubem nahoře na vázku zvednou čelisti a skialpová bota se tam v
   Re: Skialpové boty30.03.2016
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
    Re: Skialpové boty30.03.2016
??? V půjčovnách mi to tak běžně dělají. Kouknu do krámu. Díky.
     Re: Skialpové boty30.03.2016
Vetsina lepsich vazani na lepsich lyzich tohle nema uz davno.
   Re: Skialpové boty30.03.2016
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
    Re: Skialpové boty30.03.2016
To s tim sjezdovym vazanim, hm, zajimave...
Sakra moje sjezdovky (Atomic SX-11 + vazko Neox
 Re: Skialpové boty POZOR30.03.2016
Ještě jedna věc, některá sjezdová vázání mají jinou výšku špičky a skialpová "špička" s Vi
 Re: Skialpové boty30.03.2016
Co je 6x ročně? 6x7 dnů, 6x víkend? Skialp kde? Alpy nebo Krkonoše?
Ale podle dotazu a defini
  Re: Skialpové boty30.03.2016
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
  Re: Skialpové boty30.03.2016
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
 Re: Skialpové boty31.03.2016
Ja si vyrobil takove udelatko. Mam Scarpa Rush, a pokud jdu na sjezdovky, davam si tam dodatecny jaz

1   ...   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Skialpové boty
Ahoj, mám dotaz. Potřebuju nové lyžáky na normální lyžování a zároveň chci lyžáky na skialpy. Dá se koupit skialpové lyžáky více pro sjezd a pak v nich jezdit i na normálních lyžích? Nebo je to blbost? Jsem příležitostný ( 6x ročně), mírně pokročilý lyžař. Díky za informaci.
Honza19:31:29 28.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Od té doby, co mám skialpy, cca 25 let, nepoužívám na sjezdovky jiné boty než skialpové.
Kuba Turek22:09:54 28.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Jo, je to v pohodě. Rozdíl poznáš při vysoce razantním oblouku, jakej na sjezdovce nejezdí z "široký lyžařský veřejnosti" skoro nikdo. Dokonce se dá pořídit bota, ve který se bude dobře šlapat i sjezdovat v terénu i na sjezdovce. Mám např. scarpy maestrale a tyto vlastnosti podle mě maj. Určitě bude na trhu několik podobnejch modelů i jinejch značek.

Drobnej problém vidím v tom, že některý skialpový boty jsou dělaný na minimální váhu (třeba ty maestrale) a přitom stojej ranec peněz. Důsledek tý nízký váhy je, že je to všecho takový fórový. Už se mi na těch botech při v poloze "sjezd" nějak viklá komín. A na sjezdovce si budeš ty fajnový drahý boty zbytečně vyviklávat, přičemž by stejnou službu zastaly robustní sjezdový křusky za tři litry - no prostě z dlouhodobýho hlediska mi sjezdování na fajnovejch skialpech a ve fajnovejch skialpovejch botách nepřijde ekonomický.
honza00:19:09 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Zalezi, jake boty si poridis. Ja mam starsi Lowa Struktura Pro (bohuzel ale Lowa uz skialpove boty nedela) a jezdim v nich normalne i na sjezdovkách. Do sjezdového vazka se bez problemu cvaknou, bezpecnostni vypinani funguje. Je pravda, ze to jsou mozna vic freeridove nez skialpove boty (4 prezky a pevnejsi), takze se v nich carvuje uplne bez problemu. Sjedu s v nich všechno, co bych sjel i v klasických lyzakach - dlouhy oblouk, kratky oblouk... pohoda :-)
Martin01:33:37 29.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
posledních sedm let jsem měl jako univerzály garmont megaride, což jsou tvrdší skialpový, tedy spíš frýrajdový čtyřpřesky a byl jsem spokojenej. letos jsem našel u kontejneru před skiservisem votlučený hodně tvrdý lyžáky, a ejhle, na tvrdý sjezdovce nebe a dudy. takže asi záleží co si od tý sjezdovky slibuješ, podaří-li se ti aspoň občas projet oblouk carvově, potom se prachsakra oplatí mít boty dvoje, pokud jsi pohodářský a příležitostný šoupač (bez urážky - to je 85% lidí na sjezdovce), potom ti stačí boty jedny.
Lukas B.09:28:33 29.03.2016
odpovědět 
   Re: Skialpové boty
V těch Scarpách projedu dlouhej (protože K2 waybacky nejsou moc krojený, na sjezdovkách na sjezdovce bych projel i krátkej) řezanej oblouk i v terénu, natož na sjezdovce. Srovnávám to se sjezdovkovejme lyžákama Lange AC 8, který nepatřej k nejměkčím. A samozřejmě: na to to rozpálit poránu po manžestru jsou Lange lepší. Na ledový plotny jsou Lange taky lepší. Na jízdu mezi brankama jsou ty Lange nesrovnatelně lepší. Ale na motání se na sjezdovce plný lidí, na boule, který vznikaj odpoledne po sněžení, na výuku dětí, postávání u báru, jízdu na vleku a na lanovce, na řízení auta a asi i na mnoho jinejch aplikací spojenejch s životem sjezdovýho lyžaře jsou lepší ty scarpy, no.
honza10:35:18 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Jo a taky zalezi, jak to chces pojmout. Jestli vyjedes do Alp s umyslem, ze kdyz bude podminka, das turu, kdyz ne, pujdes se povozit na lyzich (takhle to delame my), tak je lepsi mit jedny boty a treba i jedny lyze na oboje.
Pokud to spis hodlas stridat - ciste vikend na skiaplech vs. ciste vikend na lyzich, pak uz se vyplati mit vybavy dve, specializovane.
Je to o kompromisech. I na skialpovych lyzich se da v pohode zalyzovat, ale na tvrdych pistach ti nebudou tak drzet a vest stopu jako specialky, to je jasne. Podobne je to s botama, ale pokud hledas univerzalitu, tak si vyber jedny z bot, co jsme ti tu zminili. Fungovat to bude...
Martin09:45:30 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Osobně mám několik let Scarpa Avant jako jedinou botu pro sjezdovku i skialp. Jedná se o "levnou" základní skialpovou botu. Carvový oblouk není žádný problém, ale spíš je znát, jak se bota stále vyšlapává. Nyní jíž potřebuji hodně tlustou ponožku a noha v botě stejně čvachtá. Při chození je vyšlapaná bota také znát a není to úplně příjemné...
TakyHonza11:17:50 29.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
Když jsme u těch podrobností, tak mám taky už několik let Avant, jezdím na Titanalu a poslední lyže jsou normální funcarvingové sjezdovky od Salomonu. Do kopce se v nich nadřu, z kopce bolí stehna, ve freeridu se nemůžu pořádně zaklonit, na sjezdovce zapřít do holení, a tak to je všemi univerzálními věcmi. Jsem spokojen.
Kuba Turek13:37:56 29.03.2016
odpovědět 
   Re: Skialpové boty
To zní jako ideální volba lyže;)
honza17:25:21 29.03.2016
odpovědět 
    Re: Skialpové boty
Pro mě ano. Do kopce chodím pomalu, lezu s lyžemi na batohu jen lehčí žlaby a skály max 2-3, na sjezdovce si docela užiju a poměrně svižně sjedu jakýkoliv terén (s výjimkou propadající se krusty, kde za určité situace mají široké lyže jistou výhodu). Donutil jsi mě kouknout na model :-) Salomon Spaceframe 55, moje žena má Spaceframe 700. Jezdí to asi tak takhle: youtu.be/XsC8xblV8LA
Kuba Turek17:38:57 29.03.2016
odpovědět 
     Re: Skialpové boty
Tak sjet ten hang po zadku se z linkovaného videa jeví jako rychlé, elegantní a stylově nejčistší řešení;)
honza17:58:18 29.03.2016
odpovědět 
      Re: Skialpové boty
Když Ti chybí lyže, které odjela na druhou stranu ledovce, tak jistě. O tom žádná.
Kuba Turek18:48:12 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Dnešní skialpové lyžáky se blíží vlastnostma těm sjezdovým. Takže v tomto není problém a pro takové to domácí šoupání to bohatě stačí. Toho si ale všimli výrobci sjezdového materiálu a především vázání - dnes ( a je to už tak 5 let zpátky) nekoupíš sjezdovou lyži se sjezdovým vázání, do kterého vlezeš špičku od skialpů. A bez sjezdového vázání nekoupíš sjezdovou lyži. Kruh se uzavřel a kup si sjezdovou botu. Vlastní zkušenost a jsem zase na skialpech.
zelí14:05:39 30.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
Normálně se to dělá tak, že se tím šroubem nahoře na vázku zvednou čelisti a skialpová bota se tam vejde.
Kuba Turek14:41:34 30.03.2016
odpovědět 
   Re: Skialpové boty
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
zelí14:58:15 30.03.2016
odpovědět 
    Re: Skialpové boty
??? V půjčovnách mi to tak běžně dělají. Kouknu do krámu. Díky.
Kuba Turek15:33:59 30.03.2016
odpovědět 
     Re: Skialpové boty
Vetsina lepsich vazani na lepsich lyzich tohle nema uz davno.
20:18:35 30.03.2016
odpovědět 
   Re: Skialpové boty
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
zelí15:08:39 30.03.2016
odpovědět 
    Re: Skialpové boty
To s tim sjezdovym vazanim, hm, zajimave...
Sakra moje sjezdovky (Atomic SX-11 + vazko Neox sroub ma) uz jsou 12 let stare. Nejak nestiham trendy :-)
Tak pokud by vazani bylo problem, tak delaji(ly) se i skialpove boty se sundavaci podrazkou - myslim, ze to mely Lowa X-Alp sveho casu. Dala se odsroubovat spicka a pata a bota se pak veslo do sjezdoveho vazani bez uprav...
Martin16:03:06 30.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty POZOR
Ještě jedna věc, některá sjezdová vázání mají jinou výšku špičky a skialpová "špička" s Vibramem tam nevejde! To se mi stalo letos na testování Atomic, kde jsem 4 z pěti lyží nevyzkoušel právě z toho důvodu. Některá vázání mají výšku nastavitelnou, ale spíše jen speciální - freeride, nevím.
19:47:16 30.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Co je 6x ročně? 6x7 dnů, 6x víkend? Skialp kde? Alpy nebo Krkonoše?
Ale podle dotazu a definice mírně pokročilý snad nebude od věci poradit, aby sis lyže i boty půjčoval. Na každé použití budeš moci mít lyžáky i lyže dle sněhové situace. Dobré půjčovny hlavně nabízejí kvalitní boty i lyže a třeba najdeš tu pravou lásku. Už tady zaznělo, že univerzály jsou prostě kompromis. Ale hlavní je, abys z toho měl radost.
21:02:42 30.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
21:18:44 30.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
21:18:48 30.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Ja si vyrobil takove udelatko. Mam Scarpa Rush, a pokud jdu na sjezdovky, davam si tam dodatecny jazyk, ktery zvysi komin. Vyrobil jsem ho z kyble od barvy a tepelne vytvaroval do potrebneho tvaru nad plotynkou. Bota se celkove dost zpevnila a zvysenim kominu se staly lyze ovladatelnejsi. Funkcni reseni v cene Primalexu....
Ì06:00:35 31.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi