Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230939 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Skialpové boty28.03.2016
Ahoj, mám dotaz. Potřebuju nové lyžáky na normální lyžování a zároveň chci lyžáky na skialpy. Dá se koupit skialpové lyžáky více pro sjezd a pak v nich jezdit i na normálních lyžích? Nebo je to blbost? Jsem příležitostný ( 6x ročně), mírně pokročilý lyžař
 Re: Skialpové boty28.03.2016
Od té doby, co mám skialpy, cca 25 let, nepoužívám na sjezdovky jiné boty než skialpové.
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Jo, je to v pohodě. Rozdíl poznáš při vysoce razantním oblouku, jakej na sjezdovce nejezdí z "š
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Zalezi, jake boty si poridis. Ja mam starsi Lowa Struktura Pro (bohuzel ale Lowa uz skialpove boty n
  Re: Skialpové boty29.03.2016
posledních sedm let jsem měl jako univerzály garmont megaride, což jsou tvrdší skialpový, tedy spíš
   Re: Skialpové boty29.03.2016
V těch Scarpách projedu dlouhej (protože K2 waybacky nejsou moc krojený, na sjezdovkách na sjezdovce
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Jo a taky zalezi, jak to chces pojmout. Jestli vyjedes do Alp s umyslem, ze kdyz bude podminka, das
 Re: Skialpové boty29.03.2016
Osobně mám několik let Scarpa Avant jako jedinou botu pro sjezdovku i skialp. Jedná se o "levno
  Re: Skialpové boty29.03.2016
Když jsme u těch podrobností, tak mám taky už několik let Avant, jezdím na Titanalu a poslední lyže
   Re: Skialpové boty29.03.2016
To zní jako ideální volba lyže;)
    Re: Skialpové boty29.03.2016
Pro mě ano. Do kopce chodím pomalu, lezu s lyžemi na batohu jen lehčí žlaby a skály max 2-3, na sjez
     Re: Skialpové boty29.03.2016
Tak sjet ten hang po zadku se z linkovaného videa jeví jako rychlé, elegantní a stylově nejčistší ře
      Re: Skialpové boty29.03.2016
Když Ti chybí lyže, které odjela na druhou stranu ledovce, tak jistě. O tom žádná.
 Re: Skialpové boty30.03.2016
Dnešní skialpové lyžáky se blíží vlastnostma těm sjezdovým. Takže v tomto není problém a pro takové
  Re: Skialpové boty30.03.2016
Normálně se to dělá tak, že se tím šroubem nahoře na vázku zvednou čelisti a skialpová bota se tam v
   Re: Skialpové boty30.03.2016
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
    Re: Skialpové boty30.03.2016
??? V půjčovnách mi to tak běžně dělají. Kouknu do krámu. Díky.
     Re: Skialpové boty30.03.2016
Vetsina lepsich vazani na lepsich lyzich tohle nema uz davno.
   Re: Skialpové boty30.03.2016
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
    Re: Skialpové boty30.03.2016
To s tim sjezdovym vazanim, hm, zajimave...
Sakra moje sjezdovky (Atomic SX-11 + vazko Neox
 Re: Skialpové boty POZOR30.03.2016
Ještě jedna věc, některá sjezdová vázání mají jinou výšku špičky a skialpová "špička" s Vi
 Re: Skialpové boty30.03.2016
Co je 6x ročně? 6x7 dnů, 6x víkend? Skialp kde? Alpy nebo Krkonoše?
Ale podle dotazu a defini
  Re: Skialpové boty30.03.2016
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
  Re: Skialpové boty30.03.2016
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
 Re: Skialpové boty31.03.2016
Ja si vyrobil takove udelatko. Mam Scarpa Rush, a pokud jdu na sjezdovky, davam si tam dodatecny jaz

 Obtížnost na stěně Komec, Brno28.03.2016
Zdarec borci, jak vydíte obtížnost lezení na stěně Komec v Brně? Minulý týden jsme tam zašli a klasa mi přišla dost mimo, tak +- 1, 1.5 stupně? Převislé cesty mi přišli o dost lehčí než co bylo dáno a naopak v kolmém takové paskvily s takovýmí boldry i v
 Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno28.03.2016
jestli si akorat nebyl prezrany s velikonoc :)
 Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno28.03.2016
co ten pravopys ??
 Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno29.03.2016
Ale copa copa, vylámal sis zuby na nějaký čtverečce? :D
 Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno29.03.2016
když už zakládám vlákno s takovou pí*ovinou, tak se aspoň
- podepíšu se skutečným mailem
  Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno29.03.2016
Až na ten pravopis, a prosbu o flame (asi mělo byt no flame) :-D musím souhlasit, některé cesty jsou
   Re: Obtížnost na stěně Komec, Brno30.03.2016
Na Komecu mi osobne vic vadi toprope lana natazeny v kazde druhe kolme ceste... strasne se to plete.

 Lezení na konci dubna27.03.2016
Ahoj, chtěl bych na konci dubna na tři dny někam ven. Poradíte rozumnou oblast se sportovkama? Do pětiset kilometrů z ČR. Moc díky za tipy.
 Re: Lezení na konci dubna28.03.2016
Osp (pokud uz nebude moc vedro), Jura, Arco
 Re: Lezení na konci dubna28.03.2016
To záleží na tom, z kama si. Pět set kiláků je to ze Zlína do Chebu :) Já bych střelil třeba Höllent
  Re: Lezení na konci dubna28.03.2016
Peilsten, Semmering, Jura, Slovensko (Manin, Sulov, Višňovo...) atd.?
 Re: Lezení na konci dubna28.03.2016
Pakosta
  Re: Lezení na konci dubna30.03.2016
Durnstein ;-)
   Re: Lezení na konci dubna30.03.2016
Jed do jury tam je nejlíp

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
 Re: Zivotnost vybaveni27.03.2016
Karabiny pokud jsou fukční, neprodřené, fungují zámky atd. mohou být teoreticky navždy. Ostatní vyba
  Re: Zivotnost vybaveni27.03.2016
10 let je standardní "šuplíková" životnost, tzn vyřadit i když by nebylo používáno..
  Re: Zivotnost vybaveni29.03.2016
Někde byla (německá) studie o smycích a utkvělo mi v paměti, že dyneema má opravdu hraniční životnos
   Re: Zivotnost vybaveni30.03.2016
Na druhou stranu ty smyce to je takovy spotrebni material, ja to vzdycky poztracim nebo musim nekde

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.

 Zivotnost vybaveni27.03.2016
Ahoj, vcera jsme meli na stene diskusi, po jaky dobe by se mel menit cajk. Sedak, karabiny, kybl, presa... je na to prosim nejaky predpis nebo doporuceni. Mam vsechno vybaveni 12 let stary, tak jestli neni nacase to vymenit :) Predem moc dekuji za rady.
 Re: Zivotnost vybaveni28.03.2016
Dobrá otázka.. No já si myslim, že pokud se např. ze sedáku nepářou nitky, tak není důvod ho měnit.
 Re: Zivotnost vybaveni28.03.2016
Zivotnost je dána vyrobcem. U většiny výrobců je to shodné. Životnost plastů (přilby...) a textilni

 PETZL ROCPEC26.03.2016
hojte, mate nekdo zkusenosti s touto nytovackou? berete to nekdo trebas do hor? za jak dlouho se s tim da vymlatit dira do ruznych materialu? (pisek, vapno, žula? . Je to lepši nez rourak?
 Re: PETZL ROCPEC27.03.2016
Ještě není apríl! Zakažte diskusi.:-)
 Re: PETZL ROCPEC28.03.2016
Čas ručního vyvrtání díry záleží (kromě odolnosti horniny) taky na průměru otvoru (10,12,14mm) a hlo
  Re: PETZL ROCPEC28.03.2016
díky za info, ještě přidavam odpověď z Jamesaka pro ostatní- Palo: ahoj nosím ju do Tatier je to sup
   Re: PETZL ROCPEC29.03.2016
doplňuji empirii: do tvrdého pískovce (a podobných materiálů kde se vydrolují zrníčka) lepší dvojbři

 Ledy 26.03.2016
čau,nevíte někdo v jakém stavu jsou ledy ve vysokých? okolo Velké studené,Sliezského domu nebo nad chatou při Zeleném plese? má smysl vyrazit tam nebo jinde do Rakouska?díky

1   ...   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   316   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Skialpové boty
Ahoj, mám dotaz. Potřebuju nové lyžáky na normální lyžování a zároveň chci lyžáky na skialpy. Dá se koupit skialpové lyžáky více pro sjezd a pak v nich jezdit i na normálních lyžích? Nebo je to blbost? Jsem příležitostný ( 6x ročně), mírně pokročilý lyžař. Díky za informaci.
Honza19:31:29 28.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Od té doby, co mám skialpy, cca 25 let, nepoužívám na sjezdovky jiné boty než skialpové.
Kuba Turek22:09:54 28.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Jo, je to v pohodě. Rozdíl poznáš při vysoce razantním oblouku, jakej na sjezdovce nejezdí z "široký lyžařský veřejnosti" skoro nikdo. Dokonce se dá pořídit bota, ve který se bude dobře šlapat i sjezdovat v terénu i na sjezdovce. Mám např. scarpy maestrale a tyto vlastnosti podle mě maj. Určitě bude na trhu několik podobnejch modelů i jinejch značek.

Drobnej problém vidím v tom, že některý skialpový boty jsou dělaný na minimální váhu (třeba ty maestrale) a přitom stojej ranec peněz. Důsledek tý nízký váhy je, že je to všecho takový fórový. Už se mi na těch botech při v poloze "sjezd" nějak viklá komín. A na sjezdovce si budeš ty fajnový drahý boty zbytečně vyviklávat, přičemž by stejnou službu zastaly robustní sjezdový křusky za tři litry - no prostě z dlouhodobýho hlediska mi sjezdování na fajnovejch skialpech a ve fajnovejch skialpovejch botách nepřijde ekonomický.
honza00:19:09 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Zalezi, jake boty si poridis. Ja mam starsi Lowa Struktura Pro (bohuzel ale Lowa uz skialpove boty nedela) a jezdim v nich normalne i na sjezdovkách. Do sjezdového vazka se bez problemu cvaknou, bezpecnostni vypinani funguje. Je pravda, ze to jsou mozna vic freeridove nez skialpove boty (4 prezky a pevnejsi), takze se v nich carvuje uplne bez problemu. Sjedu s v nich všechno, co bych sjel i v klasických lyzakach - dlouhy oblouk, kratky oblouk... pohoda :-)
Martin01:33:37 29.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
posledních sedm let jsem měl jako univerzály garmont megaride, což jsou tvrdší skialpový, tedy spíš frýrajdový čtyřpřesky a byl jsem spokojenej. letos jsem našel u kontejneru před skiservisem votlučený hodně tvrdý lyžáky, a ejhle, na tvrdý sjezdovce nebe a dudy. takže asi záleží co si od tý sjezdovky slibuješ, podaří-li se ti aspoň občas projet oblouk carvově, potom se prachsakra oplatí mít boty dvoje, pokud jsi pohodářský a příležitostný šoupač (bez urážky - to je 85% lidí na sjezdovce), potom ti stačí boty jedny.
Lukas B.09:28:33 29.03.2016
odpovědět 
   Re: Skialpové boty
V těch Scarpách projedu dlouhej (protože K2 waybacky nejsou moc krojený, na sjezdovkách na sjezdovce bych projel i krátkej) řezanej oblouk i v terénu, natož na sjezdovce. Srovnávám to se sjezdovkovejme lyžákama Lange AC 8, který nepatřej k nejměkčím. A samozřejmě: na to to rozpálit poránu po manžestru jsou Lange lepší. Na ledový plotny jsou Lange taky lepší. Na jízdu mezi brankama jsou ty Lange nesrovnatelně lepší. Ale na motání se na sjezdovce plný lidí, na boule, který vznikaj odpoledne po sněžení, na výuku dětí, postávání u báru, jízdu na vleku a na lanovce, na řízení auta a asi i na mnoho jinejch aplikací spojenejch s životem sjezdovýho lyžaře jsou lepší ty scarpy, no.
honza10:35:18 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Jo a taky zalezi, jak to chces pojmout. Jestli vyjedes do Alp s umyslem, ze kdyz bude podminka, das turu, kdyz ne, pujdes se povozit na lyzich (takhle to delame my), tak je lepsi mit jedny boty a treba i jedny lyze na oboje.
Pokud to spis hodlas stridat - ciste vikend na skiaplech vs. ciste vikend na lyzich, pak uz se vyplati mit vybavy dve, specializovane.
Je to o kompromisech. I na skialpovych lyzich se da v pohode zalyzovat, ale na tvrdych pistach ti nebudou tak drzet a vest stopu jako specialky, to je jasne. Podobne je to s botama, ale pokud hledas univerzalitu, tak si vyber jedny z bot, co jsme ti tu zminili. Fungovat to bude...
Martin09:45:30 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Osobně mám několik let Scarpa Avant jako jedinou botu pro sjezdovku i skialp. Jedná se o "levnou" základní skialpovou botu. Carvový oblouk není žádný problém, ale spíš je znát, jak se bota stále vyšlapává. Nyní jíž potřebuji hodně tlustou ponožku a noha v botě stejně čvachtá. Při chození je vyšlapaná bota také znát a není to úplně příjemné...
TakyHonza11:17:50 29.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
Když jsme u těch podrobností, tak mám taky už několik let Avant, jezdím na Titanalu a poslední lyže jsou normální funcarvingové sjezdovky od Salomonu. Do kopce se v nich nadřu, z kopce bolí stehna, ve freeridu se nemůžu pořádně zaklonit, na sjezdovce zapřít do holení, a tak to je všemi univerzálními věcmi. Jsem spokojen.
Kuba Turek13:37:56 29.03.2016
odpovědět 
   Re: Skialpové boty
To zní jako ideální volba lyže;)
honza17:25:21 29.03.2016
odpovědět 
    Re: Skialpové boty
Pro mě ano. Do kopce chodím pomalu, lezu s lyžemi na batohu jen lehčí žlaby a skály max 2-3, na sjezdovce si docela užiju a poměrně svižně sjedu jakýkoliv terén (s výjimkou propadající se krusty, kde za určité situace mají široké lyže jistou výhodu). Donutil jsi mě kouknout na model :-) Salomon Spaceframe 55, moje žena má Spaceframe 700. Jezdí to asi tak takhle: youtu.be/XsC8xblV8LA
Kuba Turek17:38:57 29.03.2016
odpovědět 
     Re: Skialpové boty
Tak sjet ten hang po zadku se z linkovaného videa jeví jako rychlé, elegantní a stylově nejčistší řešení;)
honza17:58:18 29.03.2016
odpovědět 
      Re: Skialpové boty
Když Ti chybí lyže, které odjela na druhou stranu ledovce, tak jistě. O tom žádná.
Kuba Turek18:48:12 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Dnešní skialpové lyžáky se blíží vlastnostma těm sjezdovým. Takže v tomto není problém a pro takové to domácí šoupání to bohatě stačí. Toho si ale všimli výrobci sjezdového materiálu a především vázání - dnes ( a je to už tak 5 let zpátky) nekoupíš sjezdovou lyži se sjezdovým vázání, do kterého vlezeš špičku od skialpů. A bez sjezdového vázání nekoupíš sjezdovou lyži. Kruh se uzavřel a kup si sjezdovou botu. Vlastní zkušenost a jsem zase na skialpech.
zelí14:05:39 30.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
Normálně se to dělá tak, že se tím šroubem nahoře na vázku zvednou čelisti a skialpová bota se tam vejde.
Kuba Turek14:41:34 30.03.2016
odpovědět 
   Re: Skialpové boty
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
zelí14:58:15 30.03.2016
odpovědět 
    Re: Skialpové boty
??? V půjčovnách mi to tak běžně dělají. Kouknu do krámu. Díky.
Kuba Turek15:33:59 30.03.2016
odpovědět 
     Re: Skialpové boty
Vetsina lepsich vazani na lepsich lyzich tohle nema uz davno.
20:18:35 30.03.2016
odpovědět 
   Re: Skialpové boty
Ten šroub už tam tak těch posledních 5 let není. Běž se podívat.
zelí15:08:39 30.03.2016
odpovědět 
    Re: Skialpové boty
To s tim sjezdovym vazanim, hm, zajimave...
Sakra moje sjezdovky (Atomic SX-11 + vazko Neox sroub ma) uz jsou 12 let stare. Nejak nestiham trendy :-)
Tak pokud by vazani bylo problem, tak delaji(ly) se i skialpove boty se sundavaci podrazkou - myslim, ze to mely Lowa X-Alp sveho casu. Dala se odsroubovat spicka a pata a bota se pak veslo do sjezdoveho vazani bez uprav...
Martin16:03:06 30.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty POZOR
Ještě jedna věc, některá sjezdová vázání mají jinou výšku špičky a skialpová "špička" s Vibramem tam nevejde! To se mi stalo letos na testování Atomic, kde jsem 4 z pěti lyží nevyzkoušel právě z toho důvodu. Některá vázání mají výšku nastavitelnou, ale spíše jen speciální - freeride, nevím.
19:47:16 30.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Co je 6x ročně? 6x7 dnů, 6x víkend? Skialp kde? Alpy nebo Krkonoše?
Ale podle dotazu a definice mírně pokročilý snad nebude od věci poradit, aby sis lyže i boty půjčoval. Na každé použití budeš moci mít lyžáky i lyže dle sněhové situace. Dobré půjčovny hlavně nabízejí kvalitní boty i lyže a třeba najdeš tu pravou lásku. Už tady zaznělo, že univerzály jsou prostě kompromis. Ale hlavní je, abys z toho měl radost.
21:02:42 30.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
21:18:44 30.03.2016
odpovědět 
  Re: Skialpové boty
6 x 0.5 hod, Brdy, okoli Toku, 865 m.
21:18:48 30.03.2016
odpovědět 
 Re: Skialpové boty
Ja si vyrobil takove udelatko. Mam Scarpa Rush, a pokud jdu na sjezdovky, davam si tam dodatecny jazyk, ktery zvysi komin. Vyrobil jsem ho z kyble od barvy a tepelne vytvaroval do potrebneho tvaru nad plotynkou. Bota se celkove dost zpevnila a zvysenim kominu se staly lyze ovladatelnejsi. Funkcni reseni v cene Primalexu....
Ì06:00:35 31.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi