LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230835 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sir Joseph Minimis 190 bunda30.03.2016
Ahojte, nemate prosim nekdo nahodou zkusenost s perovkou od Sira Josepha Minimis 190?? Jestli neni treba uplne "malo" hrejici.....nebo jestli proste "stoji za ty penize":-) Chci malou perovku a tato me dost laka....diky za rady!! Iva
 Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Za takové ukrutné peníze je to blbost. To už se sir joseph fakt pos...
 Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Logicky hřeje - izoluje málo. Málo peří.
 Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Osobne bych do toho nesel, je to uz dost draha opicarna. Mam perovku z Decatlonu ("podobne tlus
  Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Diky:-):-) No uvidim.....ja prave mam Mitru od nich a super.......a tato me lakala,ze je fakt malink
   Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Jo, sbalitelnosti je ta moje Quechua tak do maleho batuzku, takze v tom je asi take SJ lepsi :)
    Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Sir joseph je 1
    Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Sbalitelnost je dána kvalitou peří. Bohužel kvalitnější peří se paradoxně dříve slehne, takže životn
  Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Nejhorší, že za těch 140 E mi přijde stále hodně drahá.
  Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Souhlas s Radkem. Přítelkyně má Minimis, já tu z Decathlonu (celopřovou, néé tu mix peří/um. vata).
   Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Tak ja jsem nakonec včera koupila tu minimis na tom nemeckem eshopu...a zítra by ji PPL mela dovezt,
    Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Dej Prosím vědět jaka je a tak. Děkuji
     Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Jojo, dam...ale "dostanu" ji az 23.4....tak potom:-))
    Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Hmm, taky bych chtěl takový kamarády... Tož jsem zvědavý pak na report!
     Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda03.04.2016
Jojo, jsem ráda, že takové mám:-)) Už mi přišla....vypadá super......ale vyzkouším ji až po tom dubn
 Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda19.12.2016
Dneska mi přišla a první co mě zarazilo je to, že bunda na bocích a vnitřních stranách rukávů vůbec
  Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda20.12.2016
Od té doby co to Rákoska šije v Číně - velký pokles kvality .
   Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda21.12.2016
Rákoska šije v Číně?? :-O

 Češka (česká) skála u Práchně30.03.2016
Ahoj,
nevíte někdo o nějakém průvodci na Češku(Českou skálu), na Práchni u Nového Boru? Nějakou dobu je to tam navrtané a nemůžu nikde dohledat průvodce. Linky vypadají parádně.
Díky za jakékoliv info. Jarda
 Re: Češka (česká) skála u Práchně31.03.2016
Průvodce není, oblast myslím ještě nebyla oficiálně otevřená..

 pruvodce wachau30.03.2016
Ahoj. www.wachauclimbing.net nefunguje. nemáte to někdo v pdf? prosím o poslání. dík. DavidD
 Re: pruvodce wachau30.03.2016
Klidně pošlu, hodí se ale na to, abys měl na Lezci zadanej email.
  Re: pruvodce wachau30.03.2016
omluva. snad napraveno. předem dík.
 Re: pruvodce wachau30.03.2016
průvodce je na
  Re: pruvodce wachau01.04.2016
Zákresy jsou tam trošku nepřehledný, ale i tak dík za odkaz.

 klasifikace29.03.2016
Prosím jaká obtížnost 8a (francouzská stupnice) odpovídá obtížnost francouzské bouldrové stupnice? Nekde jsem viděl, že je to 7C, ale to mi přijde nesmysl, nebo to tak opravdu je. Díky za názory.
 Re: klasifikace29.03.2016
7A
  Re: klasifikace29.03.2016
8a fr = 7A fr bouldrové stupnice?
 Re: klasifikace29.03.2016
jak to chceš přepočítávat? nelze srovnávat bouldry o 4-10 krocích s 30m cestou na laně. někdy to jde
 Re: klasifikace30.03.2016
Někdo mi vyprávěl, že převislé vytrvalostní 8a (jeho první) ve Španělsku bylo de facto 30m oranžovéh
  Re: klasifikace30.03.2016
Srovnat to lze nejlíp asi otázkou, za kolik by byl boulder, kterej tvoří klíčový místo cesty za 8a,

 Lezecky29.03.2016
Ahoj, mam par dotazu na zkusenejsi lezce ohledne lezecek. Povazuju se za dost vsestranneho lezce, chodim lezt na vapno, zulu a v posledni dobe dost i na pisek a take na hory (jak vapno tak i zula). S tim souvisi potreba mit nekolik paru lezecek. Doted jse
 Re: Lezecky29.03.2016
Měl jsem za to, že značka Rock Pillars zanikla a její produky přešly pod značku Ocún. Pokud někdo pr
  Re: Lezecky29.03.2016
OK, jasne dens se to jmenuje OCUN, ale asi to bude vicemene konstreukcne stejna bota, ne?
   Re: Lezecky29.03.2016
Zmenilo se jen logo :).
 Re: Lezecky29.03.2016
Na horach lezu ve stejnych lezeckach jako na sportovkach, ale vetsinou si na to vezmu uz nejake star
  Re: Lezecky29.03.2016
Jasne, to je take moznost. Takhle jsem vlastne fungoval s temi RP Rebel. Po podrazeni uz byly docela
   Re: Lezecky29.03.2016
Ma zkusenost je, ze se z nich stanou backory. Jednou a dost.
    Re: Lezecky29.03.2016
OK, to jsem si myslel, dik.
  Re: Lezecky29.03.2016
Tim jestli to ma cenu podrazet podruhe mam na mysli, jestli to neztrati uz hodne a nebude ta bota up
   Re: Lezecky30.03.2016
poprvé i podruhé to podrazí (ve stejné firmě) na stejném kopytu - tj. neměl by v tom být rozdíl. Asp
 Re: Lezecky30.03.2016
1/RP=Ocun, modely ale nejsou identické, např u Ozonu byla v přední části chodidla klenbička-podpora
  Re: Lezecky30.03.2016
jinak pokud ti scarpy dobře sednou, dokážu si ty vapory dobře představit i na písek. celkově bych ře
   Re: Lezecky30.03.2016
Dik! Na Scarpy Vapor i Instinct jsem uz zaslechl hodne chvaly. Mam ale pocit ze Vapor ve snerovaci v
    Re: Lezecky30.03.2016
mrkni na web alpsportu, ten scarpu prodává. často jsou ale k dostání i přímo v shopech na lezeckých
    Re: Lezecky30.03.2016
Tak ja dam protinazor na Vapory :). Za tu cenu nic moc.. Cit v nich clovek temer nema. Coz je zpusob
 Re: Lezecky30.03.2016
Tak já do hor uvazuju o LS TC Pro, nebo Scarpa Techno X. Ještě jsem se nerozhod. Na písek samo ani j
  Re: Lezecky31.03.2016
To je sranda. Po par dnech "vyzkumu" jsem take dospel k temhle dvema modelum :D Take proto
   Re: Lezecky31.03.2016
LS TC Pro mají v Hudy ve Slezské (Praha) na regále
   Re: Lezecky31.03.2016
furie jsou oproti jiným scarpám výrazně měkčí ve špici i patě, ze zečátku asi pecka, ale trvanlivost
    Re: Lezecky31.03.2016
No tak ted fakt nevim :D Asi nakonec na ten pisek podrazim ty stare rebely... :D Btw, kdyz uz se tu

 Havran u Jitravy29.03.2016
Ahoj, nevíte někdo, kde se dá sehnat boulderingový průvodce na tuto oblast?

Dík
Martin

 UFO zkusenosti Obr vs RD29.03.2016
Zdravim,

mohu poprosit o zkusenosti s UFO, Restday vs Obr?

nasel jsem ze sady jsou rozdilne co se tyka poctu 10 vs 6, cca

ve starsich diskuzich ( 2013 ) zanivaly kladne ohlasy na Obr ohledne univerzalnosti a na
 Re: UFO zkusenosti Obr vs RD30.03.2016
UP, nidko zadne info ke sdileni? :)
 Re: UFO zkusenosti Obr vs RD30.03.2016
Mam Ufa od Obrworks a asi 2x jsem lezl Restday - ty prvni s gumou. Ufa s gumou se mi hur zakladaji j
  Re: UFO zkusenosti Obr vs RD30.03.2016
krom toho v Sasku (byť na tebe budou divně koukat) jsou ufa od obrworks ofiko povolené, ale s restda
 Re: UFO zkusenosti Obr vs RD31.03.2016
Jestli to textilní varianta řeší je trošku kontroverzní otázka. Ufo od rest Day je místo sešití slep
  Re: UFO zkusenosti Obr vs RD31.03.2016
Obrworks mikráče jsou boží. Mnohem lepší než Restday. Ale dražší. Ale opodstatněně.
Ty větší
 Re: UFO zkusenosti Obr vs RD31.03.2016
Mikrovelikosti od Obrů jsou trochu jinak šité než ty větší a nebo Restdayácké. Lépe se mi zakládají
  Re: UFO zkusenosti Obr vs RD01.04.2016
Souhlas,ale bál jsem se to takhle napsat, aby mě někdo nenařknul, že jsem Bobrův agent...

 Roviště se sype29.03.2016
Pozor při první jarním lezení, na Rovišti je po zimě v šestkách sem tam uvolněný kámen, něco jsme opatrně odstranili, něco zůstalo. (sektor el kr.)
H

 Soupaž vs shyby28.03.2016
Poradil by mi někdo zběhlý v anatomii jaké svaly se zapojují při shybech nadhmatem a jízdě soupaž na běžkách? Pokud je to podobné využil bych soupaž i k tréningu na lezení, protože mě to baví daleko víc jak shybování a kampusování. Prosím o rozumné odpově
 Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
na běžkách noc síly nenabereš, shybovat můžeš se zátěží. běžky spíš na zpestření...
  Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Na běžkách zapojíš jiný svaly, zhubneš, zlepšíš kondičku, vytrvalost. Běžky 4ever!!!
   Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
soupaž je blbost, brusle zpevní trup, a neleze se shybama, ale trupem (to jsem slyšel v hospodě, já
    Re: Soupaž vs shyby30.03.2016
Naopak při soupaži posílíš trup (břícho, core, deltový sval) daleko víc než při bruslení. Jinak míst
   Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
To ano, a to same lze rici a o kupe dalsich sportu :). Jadro na bezkach moc neposilis, pokud si teda
    Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Když si dám o víkendu třeba 20 km soupaž, tak mě pak bolí ramena a paže ze zadu asi stejně jako ze s
     Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Stejne jako te bude bolet ruka, kdyz budes ji budes 2 hodiny v kuse rotovat dokola nebo kdyz budes d
 Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Ahoj Eržiku. Neber to tak vážně. Po nakouknutí do tvého intimníčku bych řekl, že to je úplně jedno,
  Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
Jo to je jasný, já žádnej extra lezec nejsem. Šlo mi jen o to zeptat se, jestli se zapojují podobné
   Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
tak sportuj jak tě baví a neřeš
   Re: Soupaž vs shyby29.03.2016
de vo to, aby tě na rozdíl od soupaže bavily i soulože
 Re: Soupaž vs shyby30.03.2016
Ne, zapojují se úplně jiné svaly. Při běžkování držíš hůlky jiným úchopem a tvoje tělo je vůči rukám

 a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...28.03.2016
.. a zdatnejsi i na Cervenych previsech. Pada to tam a sanace zacne pry nejdrive pristi rok. Dobra zprava je, ze to tam snad nepotahnou siti.
 Re: a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...28.03.2016
žádná škoda :))
 Re: a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...29.03.2016
Škoda to je, protože po letech kdy tam bývali nápory lidí, je tam konečně díky Vltavské Žule volněji
  Re: a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...29.03.2016
asi už bylo zapotřebí... už před 10 lety jsem se bál lézt Obyčený lidi... dunělo to tak, že jsem mys
   Re: a mame po lezeni v Srbsku na Blaze, Vlaste, Pupku...30.03.2016
V lidech jsem se fakt bál ze něco hodim dolů. Tam by to chtělo

1   ...   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Soupaž vs shyby
Poradil by mi někdo zběhlý v anatomii jaké svaly se zapojují při shybech nadhmatem a jízdě soupaž na běžkách? Pokud je to podobné využil bych soupaž i k tréningu na lezení, protože mě to baví daleko víc jak shybování a kampusování. Prosím o rozumné odpovědi.
Eržik23:20:47 28.03.2016
odpovědět 
 Re: Soupaž vs shyby
na běžkách noc síly nenabereš, shybovat můžeš se zátěží. běžky spíš na zpestření...
honza14:03:02 29.03.2016
odpovědět 
  Re: Soupaž vs shyby
Na běžkách zapojíš jiný svaly, zhubneš, zlepšíš kondičku, vytrvalost. Běžky 4ever!!!
14:17:08 29.03.2016
odpovědět 
   Re: Soupaž vs shyby
soupaž je blbost, brusle zpevní trup, a neleze se shybama, ale trupem (to jsem slyšel v hospodě, já jsem softmover, pro mě je tréning přiznáním slabosti).
Lukas B.14:49:45 29.03.2016
odpovědět 
    Re: Soupaž vs shyby
Naopak při soupaži posílíš trup (břícho, core, deltový sval) daleko víc než při bruslení. Jinak místo shybů na hrazdě OK, ale prsty tak prostě neposílíš.
12:49:40 30.03.2016
odpovědět 
   Re: Soupaž vs shyby
To ano, a to same lze rici a o kupe dalsich sportu :). Jadro na bezkach moc neposilis, pokud si teda predtim nelezel 3 roky v komatu a jakakoliv cinnost je vlastne posilovani.
Bezky jsou fajn doplnkovy sport na zimu, ale sily v partiich primarne vyuzivanych pri lezeni, jimi nenazenes (vlastne spis ztratis - myslis-li silou silu a ne vytrvalost).
14:54:50 29.03.2016
odpovědět 
    Re: Soupaž vs shyby
Když si dám o víkendu třeba 20 km soupaž, tak mě pak bolí ramena a paže ze zadu asi stejně jako ze shybů. Navíc člověk posílí i nohy a dýchá čerstvý vzduch...
Eržik16:21:49 29.03.2016
odpovědět 
     Re: Soupaž vs shyby
Stejne jako te bude bolet ruka, kdyz budes ji budes 2 hodiny v kuse rotovat dokola nebo kdyz budes delat jakoukoliv aktivitu na kterou nejsi moc zvykly. Ale povazovat za posilovani? Bavime-li se tedy o lidech, kteri aktivne sportuji.

Jde-li ti o maximalni silu, tu natrenujes pomerne izolovanymi cviky s maximalni intenzitou (3 - 6 opakovani).
17:20:23 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Soupaž vs shyby
Ahoj Eržiku. Neber to tak vážně. Po nakouknutí do tvého intimníčku bych řekl, že to je úplně jedno, jestli budeš shybovat nebo běžkovat. Hlavně, že nás to baví... Kuba.
patapufa17:41:50 29.03.2016
odpovědět 
  Re: Soupaž vs shyby
Jo to je jasný, já žádnej extra lezec nejsem. Šlo mi jen o to zeptat se, jestli se zapojují podobné svalové skupiny při soupaži a shybech, protože čím si silnější, tím tě to víc baví. Shyby jsem dělával dřív, abych nebyl slaboučkej, ale narozdíl od soupaže mě moc nebaví. Proto jsem se na to zeptal.
Eržik19:14:55 29.03.2016
odpovědět 
   Re: Soupaž vs shyby
tak sportuj jak tě baví a neřeš
honza 22:01:58 29.03.2016
odpovědět 
   Re: Soupaž vs shyby
de vo to, aby tě na rozdíl od soupaže bavily i soulože
22:31:29 29.03.2016
odpovědět 
 Re: Soupaž vs shyby
Ne, zapojují se úplně jiné svaly. Při běžkování držíš hůlky jiným úchopem a tvoje tělo je vůči rukám taky v úplně jiné pozici, takže zapojuješ jiné svaly.
Johanka10:11:40 30.03.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi