Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Squashová hala - Bezdružice
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
HOLAN SPORT - Praha 2
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Nonenfelsen05.04.2016
Z důvodu ochrany přírody je zavřená ferata Nonenfelsen v německém Jonsdorfu.
 Re: Nonenfelsen19.04.2016
Díky za info, chystáme se tam teď v sobotu vypravit. Nevíte, jestli je uzavírka jen dočasná nebo je
  Re: Nonenfelsen20.04.2016
uzavírka je jako každým rokem na hnízdící sezonu. stejně, jako na alpingratu.
(kterej je teda

 Očištění cesty05.04.2016
Ahoj,
měl bych takový dotaz zda nemáte někdo zkušenost s čištěním "zašpiněné" cesty. Konkrétně se jedná o tom, že jsem našel kousek od nového bydliště docela zajímavý boulder a problém je v tom, že část boulderu je celá černá.. po ohledán
 Re: Očištění cesty05.04.2016
Nejlepší je talková voda, wapka, 200 - 800 bar a je to zaručeně čisté a zbavíš se i volných kamenů.
 Re: Očištění cesty06.04.2016
napis petrovi reschovi, ten poradi jak cistit, pripadne udelat zajimavou cast bouldru i tam, kde nic
 Re: Očištění cesty06.04.2016
zkus to rejžákem a hadrama s vodou, když to nepude tak ocelákem...zkus trochu experimentovat. kamen
 Re: Očištění cesty06.04.2016
Na saze - teplá voda a rejžák.
  Re: Očištění cesty06.04.2016
Do té teplé vody přidat nějaké rozpouštědlo mastnoty (ideálně biologicky odbouratelné – možná by sta
   Re: Očištění cesty06.04.2016
A znova to očoudil? :D Tak tohle je top názor.
    Re: Očištění cesty06.04.2016
No s ohnem se to ma tak, ze jde rozdelat na ruznych mistech.
 Re: Očištění cesty06.04.2016
Můžeš zkusit čistič na kámen - prodává třeba Remers nebo Aqua Bárta, nebo zkus třeba čpavkovou vodu.
 Re: Očištění cesty06.04.2016
Vem kango a udělej chyty nový a čistý! ;-)

 Bouldermatka04.04.2016
Ahoj, sháním nějakou menší bouldermatku, kterou by nebylo problém brát do vlaku, jelikož někdy je to pro mě jediná možnost dopravy. Zatím se mi nejlépe jeví Ocun paddy sundance. Máte s touto bouldermatkou někdo zkušenosti, popř. jsou i jiné v podobné veli
 Re: Bouldermatka04.04.2016
Mám dvě kvůli větší mobilitě, jsou v pohodě, ale pokud je dopad kamení, tak to na nějaké vyšší bould

 zebraty03.04.2016
Ahoj,
nevíte někdo prosím jak dopadla zamčená převodovka na parkovišti pod zebratama? Myslím, že to bylo 27.-28.3.

 ceny vstupného na překližce01.04.2016
Na 8a.nu je krátká noticka o nové stěně v Tyrolích. V souvislosti s tím vyznívají hodně směšně nářky českých provozovatelů stěn, jak jsou oproti západu na vstupném nedoceněni a kdybychom platili jako zápaďáci, že bychom mohli taky čekat západní služby. Ta
 Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
"Debile", tak si postav sám svoji stěnu,bouldrovku a zkus si ji provozovat....z takový lid
  Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
nechci stavět svoji, chci, aby za ty peníze vytřeli aspoň jednou za dvě hodiny těch 10m2 na záchodec
   Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Kdo se sprchuje po lezení, je metrouš!
    Re: ceny vstupného na překližce02.04.2016
Radši metrous než prase
    Re: ceny vstupného na překližce03.04.2016
A buzna! :D
     Re: ceny vstupného na překližce03.04.2016
Pro buznu každý buzna-:)
  Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Áá, ozval se pan "takypodnikatel". To že se u nás odrbávají (ceny za zboží /služby vs. úro
 Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
on je trochu rozdíl v tom, jestli stěnu nacpeš do nějaké staré haly, kde platíš nájem (nevim jestli
  Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Chodov byl taky postavený z velké části za státní (obecní) peníze
   Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
A třeba taky Gutovka, a skoro všechny stěny ve školních tělocvičnách, a třeba taky ve "volnočas
    Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Chtěl bych reagovat na jednu zmíněnou podstatnou věc. A to školicky a kurzy pro děti naboldrovce. Je
     Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Tak řešení je velmi jednoduché. Komu to vadí, ať tam nechodí. Nemyslím to jako výsměch, ale opravdu
 Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Apríl pí.o
 Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Mě hodně vadí, že stěny nesníží vstupné, pokud je nějaká (větší) část cest sundaná. Viz včera BB, su
  Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Je pravda, že tohle dokáže nasrat. Mně by stačilo, kdyby to avizovali dopředu a víckrát než jen jedn
   Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Letos to BW avizoval poctivě. BB to ale tradičně vůbec neavizuje.
    Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Treba na boulderovce to BW moc neavizuje.. Hlavne, kdyz tam radi staveci.
Pritom by stacilo
  Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Jo, tohle me stve treba na brnenskych stenach a boulderech taky. Kolikrat tam prijdu a je cast profi
   Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Sdilim tve pocity, mam to uplne stejne. Je to snad na vsech stenach, ktere jsem u nas navstivil..
    Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Souhlasím s tebou!

...nejlepší reakce na tvojí poznámku by byla: Nevyhovuje ti to? Ne
     Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
To jsou kecy. Pokud zaplatím plné vstupné, cela plocha stěny by měla byt přístupná. Stejně je normál
    Re: ceny vstupného na překližce01.04.2016
Bohužel trh funguje jen v učebnicích ekonomie: zrovna v tom Brně je nyní lezeckých možností dost (na
     Re: ceny vstupného na překližce03.04.2016
Tak se na to vyser a choď ven
      Re: ceny vstupného na překližce03.04.2016
začíná konečně trošku teplo takže to tak možná dopadne...
     Re: ceny vstupného na překližce03.04.2016
Ne, kdybys nějakou tu učebnici četl, pochopil bys, že tedy zatím žádný konkurenční boj neprobíhá, pr

 Kam zmizelo video repre soustředění?01.04.2016
článek s Videem a podnětnou diskusí byl stažen?
Na žádost(příkaz) koho? Vždyť je to i na ofiko FB stránce ČHS.  Kde je problém? Že se říká pravda nahlas?

Přátelé Lezec.cz pro mě končí.
 Re: Kam zmizelo video repre soustředění?01.04.2016
Video bylo staženo z Lezce na přání autora videa. Nelíbila se mu diskuze pod článkem. To musíme bohu
  Re: Kam zmizelo video repre soustředění?01.04.2016
komenty pod článkem jsem jen prolít, ale zajímalo by mě, jestli teda ČHS na to video nějak přispělo.
  Re: Kam zmizelo video repre soustředění?01.04.2016
stahovat na přání autora na základě toho, že se mu nelíbí jaký vyvolal ohlas je velmi nekorektní vůč
   Re: Kam zmizelo video repre soustředění?01.04.2016
Rozumím. Zde je odkaz na komentáře ke článku:
 Re: Kam zmizelo video repre soustředění?01.04.2016
No, však se na ten facebook podívej. Komenty žádné, olajkováno a sdíleno víceméně jen účastníky a li
  Re: Kam zmizelo video repre soustředění?01.04.2016
Že se to nedozvíš, za to poděkuj svému delegátovi na předloňské valné hromadě. Byl proti transparent

 Finále Ligure 31.03.2016
Ahoj. Byl teď někdo ve Finále? Je tam něco nového nebo vše při starém?

 Bezva skály31.03.2016
už mě nebaví drbat se o roští, honit lano v mechu a kapradí, vyhazovat ulámanou skálu a při jištění balancovat na šutru a zakopávat o kořeny. Můžete poradit, kde v čr je pořádný kus kompaktní skály s dobrým, přehledným a čistým dopadlištěm, kde když necva
 Re: Bezva skály31.03.2016
Nemá. Ale odkud jsi? Z Prahy jsi za dvě a půl hodiny v Juře, tak o co jde?
  Re: Bezva skály31.03.2016
jasně, Jura, ale chtěla jsem si zalézt i tady v ČR když už se vracím..
Na Labák si asi netrou
   Re: Bezva skály31.03.2016
co na tohle rict ... tak se nevracej ... Francie je ve Francii ... Spanelsko ve Spanelsku ...
 Re: Bezva skály31.03.2016
vážně?
 Re: Bezva skály31.03.2016
Tak to bych volil takovej Zubak, Marenku nebo Kotyz :D Ne vazne a co treba Labak?
 Re: Bezva skály31.03.2016
I na písku je spoustu (většina) rozumě odjištěných cest
 Re: Bezva skály31.03.2016
kdyz si netroufas, tak tu nelez... aspon bude min lidi ve skalach
  Re: Bezva skály31.03.2016
Jed vole do Adru. Spusta cest nastupujes z cesticky, kdyz necvaknes prvni, tak se rozplacnes dole v
   Re: Bezva skály31.03.2016
Když tě to nebaví, tak u nás nelez. Mě se naše skály líbí- je to takové pestré zajímavé lezení oblas
 Re: Bezva skály31.03.2016
V Krase toho je- Indie,Vaňousy nebo Rudice.
  Re: Bezva skály31.03.2016
díky za rozumnej komentář. v krase jsem ještě nebyla, pojedu se podívat.
  Re: Bezva skály31.03.2016
díky za rozumnej komentář. v krase jsem ještě nebyla, pojedu se podívat.
   Re: Bezva skály31.03.2016
V Krase je krasne. Imho tam ma cenu jet lezt od 7 vys. Do te 7 to muze byt lehke rozcarovani (rozume
    Re: Bezva skály01.04.2016
Jestli by nebylo nej zalézt hlavně do postele a pořádně se na to vše vyspat...
    Re: Bezva skály01.04.2016
Pětkař - skoro šestkař si v Krase zaleze super. Třeba Krakavčí ale otvírá až v červenci.
     Re: Bezva skály01.04.2016
Jo, zaleze, ale musi znat/vedet co. Kdyz prijedes poprve do Sloupu, zalibi se ti Hrebenac a zacnes t
      Re: Bezva skály10.04.2016
ja se divil..a dost
 Re: Bezva skály10.04.2016
tisá, labák ...

 reseni pro zahnojeny internet?31.03.2016
http://tinyurl.com/hzkfyuo
 Re: reseni pro zahnojeny internet?31.03.2016
Už vidím diskusní manýry nějaké té "Tay" instalované na diskusi na lezci po jednom dni pro
 Re: reseni pro zahnojeny internet?31.03.2016
hm zajímavý článek, po těch dvaceti+ letech, co je Lezec, jsem si toho taky všiml, že většinu neprav
  Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
&
- jakekoli apelovani na slusnost apod vetsinou nevede nikam,
- usili lidskych a
   Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
No jo, ale negr s kleštěma a letlampou se mailem posílá celkem blbě :)
  Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
a co takhle to IPčko třeba dočasně bloknout?
   Re: reseni pro zahnojeny internet?02.04.2016
Tak třeba za urážku by to šlo, i bych to podproval, ale nemůžeš blokovat třeba za jiný nebo nepohodl
    Re: reseni pro zahnojeny internet?03.04.2016
Vtip je právě v tom, že všichni uvěří slibům, že se budou mazat/blokovat jen "hrubé či vulgární
  Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
Proč myslíš že to je vždy jen jeden člověk? Víš koliki lidí se může reálně skrývat za jednou IP adre
  Re: reseni pro zahnojeny internet?06.04.2016
A včem je problém tady tu IP zobrazit? Aspoň by diskutéři věděli, jestli je to jeden a ten samý člov
   Re: reseni pro zahnojeny internet?07.04.2016
Nic by nevěděli. Pro tvoji informaci – typicky třeba celý univerzitní areál se navenek jeví jako jed
 Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
Hmm, jakmile je nějaký článek podepsán "TOA", tak je to zaručeně "bomba"... Na c
  Re: reseni pro zahnojeny internet?02.04.2016
A tak si vytvoř nějaký web a dej ho k dispozici k naprosto svobodnýmu užívání, snad ti v tom nikdo b
   Re: reseni pro zahnojeny internet?02.04.2016
Já myslim že místní admini tomu právě svobodu dávaj, laissez-faire...jen tomu chybí ta pravidla, fun

 Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?30.03.2016
Ahoj, dá se někde v Praze koupit lano Sterling, na netu jsem nic nenašel...
A druhý dotaz: lezete někdo na lanech od Petzlu? Musím nahradit svůj Beal Tiger (mimochodem nejhorší lano, co jsem zatím měl) a oblíbenou Rocu už taky nikde nemají :-)
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Kup si tendon master a neblbni
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?03.04.2016
to je asi kdyby se ptal na FiveTeny a Ty mu místo toho doporučil Triopy :-(
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?05.04.2016
Tos asi necetl nedavne diskuze, jinak bys vedel, ze Triop je nejlepsi znacka na svete od ktere vsich
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Vřele doporučuju Beal Stinger, fakt neuvěřitelnej držák. Tendon Master 9,7 taky není marný lano, ale
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
A neděláš s tím nějaké ičoviny? Ambišn si za ty kačky všichni docela pochavlují, včetně mě.
    Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Vsichni urcite ne. Treba ja.
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Zdar. Já sterlingy jsem kupoval od Horáčka z Rockjoye..já mám ty lana nejradši. Bealy a tendony jsem
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Taky nevím kde jsem udělal chybu, ale Sterling Velocity po roce používání ztvrdnul tak, že je nepouž
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Jasný. No Velocity mám rok a zatím super..bealy mi odešli hrozně brzy v opletu a byl to hadr. Tendon
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Souhlas. Sterling pro me o dost dal nez jakykoliv Tendon. Docela podezrela mi tu prijde ta propagace
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Čau, já mám asi rok a od Petzlu Arial, to je 9,5ka,...což sem vyhodnotil pro moje potřeby jako rozum
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Já ještě koukal na Petzl Contact 9,8. Tak uvidíme, možná dám Petzlu šanci :-)
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?04.04.2016
Ahoj, mám Petzl Contact 9.8 rok a něco. Nějak moc ho nešetřím a jsem s ním velmi spokojen. Je příjem
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Ja mam Edelrid Daku a jsem velmi spokojen. Prumer 10.0 mm je take idealni :)
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
sterlingy tu občas v inzerci nabízí honza horáček z rockjoy a maj je i na smíchově na stěně.
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Sterling - potvrzuju, že prodejna na offu ti je sežene a vůbec mají vstřícný přístup. Sterlinga jsem
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?01.04.2016
Vítej, Uzlaři. Tvoje komentáře mi často chybí.
    Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?01.04.2016
To jo, sem si rikal ze to na lezci uz zacina byt nuda :D
   Uzlar05.04.2016
Uzlar přece svého času prohlašoval, že s přispíváním na lezce končí. Asi už to nevydržel a tak začal
    Re: Uzlar05.04.2016
Míla je fajn chlap a nechtěl jsem odmazávat ty mezery v mailu. Byla to chyba. No, když už něco říct,

1   ...   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Ahoj, dá se někde v Praze koupit lano Sterling, na netu jsem nic nenašel...
A druhý dotaz: lezete někdo na lanech od Petzlu? Musím nahradit svůj Beal Tiger (mimochodem nejhorší lano, co jsem zatím měl) a oblíbenou Rocu už taky nikde nemají :-)
Melman23:35:38 30.03.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Kup si tendon master a neblbni
06:31:16 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
to je asi kdyby se ptal na FiveTeny a Ty mu místo toho doporučil Triopy :-(
Blek12:01:34 03.04.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Tos asi necetl nedavne diskuze, jinak bys vedel, ze Triop je nejlepsi znacka na svete od ktere vsichni kopiruji ;).
12:02:41 05.04.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Vřele doporučuju Beal Stinger, fakt neuvěřitelnej držák. Tendon Master 9,7 taky není marný lano, ale oproti Stingeru mi vydrželo míň, ale není to úplně měřitelný.
Proč chceš Sterling? To je docela loterie, ne. Pokud koupíš Petzl, mohl bys v budoucnu sdílet zkušenosti.
08:39:41 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost s posunem opletu (na stěně, sice dost v permanenci, ale po 3 měsících se to stalo u 4 kusů ze 4, reklamace neuznaná, že prý se moc lezlo TR. 90% použití bylo na prvním a 2x týdně, takže zas takový záhul to taky nebyl. Prý v rámci marketingu i přes nepřiznání problému lana vyměnili a za další 3 měsíce byly zase v p...li...)
Melman09:10:04 31.03.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
A neděláš s tím nějaké ičoviny? Ambišn si za ty kačky všichni docela pochavlují, včetně mě.
kk10:09:48 31.03.2016
odpovědět 
    Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Vsichni urcite ne. Treba ja.
17:47:09 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost s posunem opletu (na stěně, sice dost v permanenci, ale po 3 měsících se to stalo u 4 kusů ze 4, reklamace neuznaná, že prý se moc lezlo TR. 90% použití bylo na prvním a 2x týdně, takže zas takový záhul to taky nebyl. Prý v rámci marketingu i přes nepřiznání problému lana vyměnili a za další 3 měsíce byly zase v p...li...)
Melman09:17:27 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost s posunem opletu (na stěně, sice dost v permanenci, ale po 3 měsících se to stalo u 4 kusů ze 4, reklamace neuznaná, že prý se moc lezlo TR. 90% použití bylo na prvním a 2x týdně, takže zas takový záhul to taky nebyl. Prý v rámci marketingu i přes nepřiznání problému lana vyměnili a za další 3 měsíce byly zase v p...li...)
Melman09:21:59 31.03.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Zdar. Já sterlingy jsem kupoval od Horáčka z Rockjoye..já mám ty lana nejradši. Bealy a tendony jsem měl a hlavně ty bealy byly hrůza...asi dělám něco zle, nevím..
glum10:59:29 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Taky nevím kde jsem udělal chybu, ale Sterling Velocity po roce používání ztvrdnul tak, že je nepoužitelný, přitom oplet vypadá dobře. Po zkušenostech s Tendonama nevymýšlím alternativy - dobrá život, netvrdnou ani nehadrovatí jak se mi stalo u Bealu..Nyní použvám Master 9,7 a velká spokojenost.
K.11:54:28 31.03.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Jasný. No Velocity mám rok a zatím super..bealy mi odešli hrozně brzy v opletu a byl to hadr. Tendony byly lepší to jo. Jinak nechápu to, spousta lidí bealy a tendony chválí a podle toho, jak je mají dlouho a jak vypadají, tak nekecaj a věřím jim. Ale co mi přišlo pod ruku a to z každé značky více druhů, nic moc....špatné pracky :-D
glum15:17:34 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Souhlas. Sterling pro me o dost dal nez jakykoliv Tendon. Docela podezrela mi tu prijde ta propagace Tendonu. Jako ujde to, ale zadna slava.
14:01:44 31.03.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Čau, já mám asi rok a od Petzlu Arial, to je 9,5ka,...což sem vyhodnotil pro moje potřeby jako rozumnou šířku. Mají ještě Volta 9,2, ale do toho sem nešel pro kratší životnost a větší nebezbečnost při jištění méně zkušeným jističem.
Takový ty vlastnosti jako voděodolnost opletu i jádra, váhu, počet pádů atd si najdeš na netu. Za sebe můžu říct, že sem s tim lanem ohromně spokojenej, je takový jemňoučký příjemný do ruky a bezva se s ním tím pádem manipuluje. Design je pěknej a životnost ještě nemůžu moc hodnotit, páč si ho šetřim a moc kilometrů sem na něm ještě neodlezl, ale říkaj, že jakási specilní úprava jádrta a opletu everflex má mimojiné prodloužit životnost.
Jednou větou, lezu 10 let a lepší lano sem ještě v ruce neměl. Nevýhoda: CENA :)
 Vasekdegamma12:13:33 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Já ještě koukal na Petzl Contact 9,8. Tak uvidíme, možná dám Petzlu šanci :-)
Melman12:22:43 31.03.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Ahoj, mám Petzl Contact 9.8 rok a něco. Nějak moc ho nešetřím a jsem s ním velmi spokojen. Je příjemné na manipulaci. Používám zejména v Grigri 2, kterým v pohodě proleze. Zdá se, že odolává opotřebení při pádech na projektech i při opatrnějším protahování kdejakým trním. Na tu tloušťku je poměrně lehké pro ostré RP přelezy. Asi nejlepší univerzální lano na běžné sportovní lezení, co jsem v poslední době měl.
 Standa13:17:06 04.04.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Ja mam Edelrid Daku a jsem velmi spokojen. Prumer 10.0 mm je take idealni :)
Radek12:54:40 31.03.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
sterlingy tu občas v inzerci nabízí honza horáček z rockjoy a maj je i na smíchově na stěně.
H15:34:32 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Sterling - potvrzuju, že prodejna na offu ti je sežene a vůbec mají vstřícný přístup. Sterlinga jsem zkoušel před týdnem, průměr cca 9,4 v teflon úpravě. Je to sakra rychlý lano pro OS lezení, příjemný do ruky, ale co vydrží se teprve uvidí.
Petr Melichar17:27:45 31.03.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Vítej, Uzlaři. Tvoje komentáře mi často chybí.
08:56:02 01.04.2016
odpovědět 
    Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
To jo, sem si rikal ze to na lezci uz zacina byt nuda :D
Radek10:12:53 01.04.2016
odpovědět 
   Uzlar
Uzlar přece svého času prohlašoval, že s přispíváním na lezce končí. Asi už to nevydržel a tak začal psát znovu akorát se už nepodepisuje Uzlar. Co?
Aleš14:50:55 05.04.2016
odpovědět 
    Re: Uzlar
Míla je fajn chlap a nechtěl jsem odmazávat ty mezery v mailu. Byla to chyba. No, když už něco říct, tak pustím chlup:
1) Mám radost, jak jsem sledovanou osobností.
2) Radek - to je ten blitkař do mého deníčku, že :-)Jak se ti líbila ta zpráva ohledně vysypání levé stěny s rybařícím lezcem v Solvaykách nebo současné známky oklouzávání pravé? Co říkáš zřícení Černé skály vzápětí po jejím otevření? Určitě něco inteligentního vymyslíš, boha jeho, snad přeci nejde přiznat, že jsem měl pravdu.
3) Nebojte - vyjadřovat se k nové supertajné oblasti u Žebrákova nebudu, stejně jako jsem se nevyjádřil k Zmatlánkovi. Obojí jsem viděl už v zimě a mlčím. Jen si tam zajeďte.
4) Hlavně když se leze, ne? :-D
17:17:33 05.04.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi