Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
SOU technického - Frýdek-Místek
Šutr - Liberec 17
Lezecká stěna Harcov - Liberec

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Finále Ligure 31.03.2016
Ahoj. Byl teď někdo ve Finále? Je tam něco nového nebo vše při starém?

 Bezva skály31.03.2016
už mě nebaví drbat se o roští, honit lano v mechu a kapradí, vyhazovat ulámanou skálu a při jištění balancovat na šutru a zakopávat o kořeny. Můžete poradit, kde v čr je pořádný kus kompaktní skály s dobrým, přehledným a čistým dopadlištěm, kde když necva
 Re: Bezva skály31.03.2016
Nemá. Ale odkud jsi? Z Prahy jsi za dvě a půl hodiny v Juře, tak o co jde?
  Re: Bezva skály31.03.2016
jasně, Jura, ale chtěla jsem si zalézt i tady v ČR když už se vracím..
Na Labák si asi netrou
   Re: Bezva skály31.03.2016
co na tohle rict ... tak se nevracej ... Francie je ve Francii ... Spanelsko ve Spanelsku ...
 Re: Bezva skály31.03.2016
vážně?
 Re: Bezva skály31.03.2016
Tak to bych volil takovej Zubak, Marenku nebo Kotyz :D Ne vazne a co treba Labak?
 Re: Bezva skály31.03.2016
I na písku je spoustu (většina) rozumě odjištěných cest
 Re: Bezva skály31.03.2016
kdyz si netroufas, tak tu nelez... aspon bude min lidi ve skalach
  Re: Bezva skály31.03.2016
Jed vole do Adru. Spusta cest nastupujes z cesticky, kdyz necvaknes prvni, tak se rozplacnes dole v
   Re: Bezva skály31.03.2016
Když tě to nebaví, tak u nás nelez. Mě se naše skály líbí- je to takové pestré zajímavé lezení oblas
 Re: Bezva skály31.03.2016
V Krase toho je- Indie,Vaňousy nebo Rudice.
  Re: Bezva skály31.03.2016
díky za rozumnej komentář. v krase jsem ještě nebyla, pojedu se podívat.
  Re: Bezva skály31.03.2016
díky za rozumnej komentář. v krase jsem ještě nebyla, pojedu se podívat.
   Re: Bezva skály31.03.2016
V Krase je krasne. Imho tam ma cenu jet lezt od 7 vys. Do te 7 to muze byt lehke rozcarovani (rozume
    Re: Bezva skály01.04.2016
Jestli by nebylo nej zalézt hlavně do postele a pořádně se na to vše vyspat...
    Re: Bezva skály01.04.2016
Pětkař - skoro šestkař si v Krase zaleze super. Třeba Krakavčí ale otvírá až v červenci.
     Re: Bezva skály01.04.2016
Jo, zaleze, ale musi znat/vedet co. Kdyz prijedes poprve do Sloupu, zalibi se ti Hrebenac a zacnes t
      Re: Bezva skály10.04.2016
ja se divil..a dost
 Re: Bezva skály10.04.2016
tisá, labák ...

 reseni pro zahnojeny internet?31.03.2016
http://tinyurl.com/hzkfyuo
 Re: reseni pro zahnojeny internet?31.03.2016
Už vidím diskusní manýry nějaké té "Tay" instalované na diskusi na lezci po jednom dni pro
 Re: reseni pro zahnojeny internet?31.03.2016
hm zajímavý článek, po těch dvaceti+ letech, co je Lezec, jsem si toho taky všiml, že většinu neprav
  Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
&
- jakekoli apelovani na slusnost apod vetsinou nevede nikam,
- usili lidskych a
   Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
No jo, ale negr s kleštěma a letlampou se mailem posílá celkem blbě :)
  Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
a co takhle to IPčko třeba dočasně bloknout?
   Re: reseni pro zahnojeny internet?02.04.2016
Tak třeba za urážku by to šlo, i bych to podproval, ale nemůžeš blokovat třeba za jiný nebo nepohodl
    Re: reseni pro zahnojeny internet?03.04.2016
Vtip je právě v tom, že všichni uvěří slibům, že se budou mazat/blokovat jen "hrubé či vulgární
  Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
Proč myslíš že to je vždy jen jeden člověk? Víš koliki lidí se může reálně skrývat za jednou IP adre
  Re: reseni pro zahnojeny internet?06.04.2016
A včem je problém tady tu IP zobrazit? Aspoň by diskutéři věděli, jestli je to jeden a ten samý člov
   Re: reseni pro zahnojeny internet?07.04.2016
Nic by nevěděli. Pro tvoji informaci – typicky třeba celý univerzitní areál se navenek jeví jako jed
 Re: reseni pro zahnojeny internet?01.04.2016
Hmm, jakmile je nějaký článek podepsán "TOA", tak je to zaručeně "bomba"... Na c
  Re: reseni pro zahnojeny internet?02.04.2016
A tak si vytvoř nějaký web a dej ho k dispozici k naprosto svobodnýmu užívání, snad ti v tom nikdo b
   Re: reseni pro zahnojeny internet?02.04.2016
Já myslim že místní admini tomu právě svobodu dávaj, laissez-faire...jen tomu chybí ta pravidla, fun

 Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?30.03.2016
Ahoj, dá se někde v Praze koupit lano Sterling, na netu jsem nic nenašel...
A druhý dotaz: lezete někdo na lanech od Petzlu? Musím nahradit svůj Beal Tiger (mimochodem nejhorší lano, co jsem zatím měl) a oblíbenou Rocu už taky nikde nemají :-)
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Kup si tendon master a neblbni
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?03.04.2016
to je asi kdyby se ptal na FiveTeny a Ty mu místo toho doporučil Triopy :-(
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?05.04.2016
Tos asi necetl nedavne diskuze, jinak bys vedel, ze Triop je nejlepsi znacka na svete od ktere vsich
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Vřele doporučuju Beal Stinger, fakt neuvěřitelnej držák. Tendon Master 9,7 taky není marný lano, ale
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
A neděláš s tím nějaké ičoviny? Ambišn si za ty kačky všichni docela pochavlují, včetně mě.
    Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Vsichni urcite ne. Treba ja.
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Zdar. Já sterlingy jsem kupoval od Horáčka z Rockjoye..já mám ty lana nejradši. Bealy a tendony jsem
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Taky nevím kde jsem udělal chybu, ale Sterling Velocity po roce používání ztvrdnul tak, že je nepouž
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Jasný. No Velocity mám rok a zatím super..bealy mi odešli hrozně brzy v opletu a byl to hadr. Tendon
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Souhlas. Sterling pro me o dost dal nez jakykoliv Tendon. Docela podezrela mi tu prijde ta propagace
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Čau, já mám asi rok a od Petzlu Arial, to je 9,5ka,...což sem vyhodnotil pro moje potřeby jako rozum
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Já ještě koukal na Petzl Contact 9,8. Tak uvidíme, možná dám Petzlu šanci :-)
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?04.04.2016
Ahoj, mám Petzl Contact 9.8 rok a něco. Nějak moc ho nešetřím a jsem s ním velmi spokojen. Je příjem
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Ja mam Edelrid Daku a jsem velmi spokojen. Prumer 10.0 mm je take idealni :)
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
sterlingy tu občas v inzerci nabízí honza horáček z rockjoy a maj je i na smíchově na stěně.
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?31.03.2016
Sterling - potvrzuju, že prodejna na offu ti je sežene a vůbec mají vstřícný přístup. Sterlinga jsem
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?01.04.2016
Vítej, Uzlaři. Tvoje komentáře mi často chybí.
    Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?01.04.2016
To jo, sem si rikal ze to na lezci uz zacina byt nuda :D
   Uzlar05.04.2016
Uzlar přece svého času prohlašoval, že s přispíváním na lezce končí. Asi už to nevydržel a tak začal
    Re: Uzlar05.04.2016
Míla je fajn chlap a nechtěl jsem odmazávat ty mezery v mailu. Byla to chyba. No, když už něco říct,

 Sir Joseph Minimis 190 bunda30.03.2016
Ahojte, nemate prosim nekdo nahodou zkusenost s perovkou od Sira Josepha Minimis 190?? Jestli neni treba uplne "malo" hrejici.....nebo jestli proste "stoji za ty penize":-) Chci malou perovku a tato me dost laka....diky za rady!! Iva
 Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Za takové ukrutné peníze je to blbost. To už se sir joseph fakt pos...
 Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Logicky hřeje - izoluje málo. Málo peří.
 Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Osobne bych do toho nesel, je to uz dost draha opicarna. Mam perovku z Decatlonu ("podobne tlus
  Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Diky:-):-) No uvidim.....ja prave mam Mitru od nich a super.......a tato me lakala,ze je fakt malink
   Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda31.03.2016
Jo, sbalitelnosti je ta moje Quechua tak do maleho batuzku, takze v tom je asi take SJ lepsi :)
    Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Sir joseph je 1
    Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Sbalitelnost je dána kvalitou peří. Bohužel kvalitnější peří se paradoxně dříve slehne, takže životn
  Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Nejhorší, že za těch 140 E mi přijde stále hodně drahá.
  Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Souhlas s Radkem. Přítelkyně má Minimis, já tu z Decathlonu (celopřovou, néé tu mix peří/um. vata).
   Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Tak ja jsem nakonec včera koupila tu minimis na tom nemeckem eshopu...a zítra by ji PPL mela dovezt,
    Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Dej Prosím vědět jaka je a tak. Děkuji
     Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Jojo, dam...ale "dostanu" ji az 23.4....tak potom:-))
    Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda01.04.2016
Hmm, taky bych chtěl takový kamarády... Tož jsem zvědavý pak na report!
     Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda03.04.2016
Jojo, jsem ráda, že takové mám:-)) Už mi přišla....vypadá super......ale vyzkouším ji až po tom dubn
 Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda19.12.2016
Dneska mi přišla a první co mě zarazilo je to, že bunda na bocích a vnitřních stranách rukávů vůbec
  Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda20.12.2016
Od té doby co to Rákoska šije v Číně - velký pokles kvality .
   Re: Sir Joseph Minimis 190 bunda21.12.2016
Rákoska šije v Číně?? :-O

 Češka (česká) skála u Práchně30.03.2016
Ahoj,
nevíte někdo o nějakém průvodci na Češku(Českou skálu), na Práchni u Nového Boru? Nějakou dobu je to tam navrtané a nemůžu nikde dohledat průvodce. Linky vypadají parádně.
Díky za jakékoliv info. Jarda
 Re: Češka (česká) skála u Práchně31.03.2016
Průvodce není, oblast myslím ještě nebyla oficiálně otevřená..

 pruvodce wachau30.03.2016
Ahoj. www.wachauclimbing.net nefunguje. nemáte to někdo v pdf? prosím o poslání. dík. DavidD
 Re: pruvodce wachau30.03.2016
Klidně pošlu, hodí se ale na to, abys měl na Lezci zadanej email.
  Re: pruvodce wachau30.03.2016
omluva. snad napraveno. předem dík.
 Re: pruvodce wachau30.03.2016
průvodce je na
  Re: pruvodce wachau01.04.2016
Zákresy jsou tam trošku nepřehledný, ale i tak dík za odkaz.

 klasifikace29.03.2016
Prosím jaká obtížnost 8a (francouzská stupnice) odpovídá obtížnost francouzské bouldrové stupnice? Nekde jsem viděl, že je to 7C, ale to mi přijde nesmysl, nebo to tak opravdu je. Díky za názory.
 Re: klasifikace29.03.2016
7A
  Re: klasifikace29.03.2016
8a fr = 7A fr bouldrové stupnice?
 Re: klasifikace29.03.2016
jak to chceš přepočítávat? nelze srovnávat bouldry o 4-10 krocích s 30m cestou na laně. někdy to jde
 Re: klasifikace30.03.2016
Někdo mi vyprávěl, že převislé vytrvalostní 8a (jeho první) ve Španělsku bylo de facto 30m oranžovéh
  Re: klasifikace30.03.2016
Srovnat to lze nejlíp asi otázkou, za kolik by byl boulder, kterej tvoří klíčový místo cesty za 8a,

 Lezecky29.03.2016
Ahoj, mam par dotazu na zkusenejsi lezce ohledne lezecek. Povazuju se za dost vsestranneho lezce, chodim lezt na vapno, zulu a v posledni dobe dost i na pisek a take na hory (jak vapno tak i zula). S tim souvisi potreba mit nekolik paru lezecek. Doted jse
 Re: Lezecky29.03.2016
Měl jsem za to, že značka Rock Pillars zanikla a její produky přešly pod značku Ocún. Pokud někdo pr
  Re: Lezecky29.03.2016
OK, jasne dens se to jmenuje OCUN, ale asi to bude vicemene konstreukcne stejna bota, ne?
   Re: Lezecky29.03.2016
Zmenilo se jen logo :).
 Re: Lezecky29.03.2016
Na horach lezu ve stejnych lezeckach jako na sportovkach, ale vetsinou si na to vezmu uz nejake star
  Re: Lezecky29.03.2016
Jasne, to je take moznost. Takhle jsem vlastne fungoval s temi RP Rebel. Po podrazeni uz byly docela
   Re: Lezecky29.03.2016
Ma zkusenost je, ze se z nich stanou backory. Jednou a dost.
    Re: Lezecky29.03.2016
OK, to jsem si myslel, dik.
  Re: Lezecky29.03.2016
Tim jestli to ma cenu podrazet podruhe mam na mysli, jestli to neztrati uz hodne a nebude ta bota up
   Re: Lezecky30.03.2016
poprvé i podruhé to podrazí (ve stejné firmě) na stejném kopytu - tj. neměl by v tom být rozdíl. Asp
 Re: Lezecky30.03.2016
1/RP=Ocun, modely ale nejsou identické, např u Ozonu byla v přední části chodidla klenbička-podpora
  Re: Lezecky30.03.2016
jinak pokud ti scarpy dobře sednou, dokážu si ty vapory dobře představit i na písek. celkově bych ře
   Re: Lezecky30.03.2016
Dik! Na Scarpy Vapor i Instinct jsem uz zaslechl hodne chvaly. Mam ale pocit ze Vapor ve snerovaci v
    Re: Lezecky30.03.2016
mrkni na web alpsportu, ten scarpu prodává. často jsou ale k dostání i přímo v shopech na lezeckých
    Re: Lezecky30.03.2016
Tak ja dam protinazor na Vapory :). Za tu cenu nic moc.. Cit v nich clovek temer nema. Coz je zpusob
 Re: Lezecky30.03.2016
Tak já do hor uvazuju o LS TC Pro, nebo Scarpa Techno X. Ještě jsem se nerozhod. Na písek samo ani j
  Re: Lezecky31.03.2016
To je sranda. Po par dnech "vyzkumu" jsem take dospel k temhle dvema modelum :D Take proto
   Re: Lezecky31.03.2016
LS TC Pro mají v Hudy ve Slezské (Praha) na regále
   Re: Lezecky31.03.2016
furie jsou oproti jiným scarpám výrazně měkčí ve špici i patě, ze zečátku asi pecka, ale trvanlivost
    Re: Lezecky31.03.2016
No tak ted fakt nevim :D Asi nakonec na ten pisek podrazim ty stare rebely... :D Btw, kdyz uz se tu

 Havran u Jitravy29.03.2016
Ahoj, nevíte někdo, kde se dá sehnat boulderingový průvodce na tuto oblast?

Dík
Martin

1   ...   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   311   312   313   314   315   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Ahoj, dá se někde v Praze koupit lano Sterling, na netu jsem nic nenašel...
A druhý dotaz: lezete někdo na lanech od Petzlu? Musím nahradit svůj Beal Tiger (mimochodem nejhorší lano, co jsem zatím měl) a oblíbenou Rocu už taky nikde nemají :-)
Melman23:35:38 30.03.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Kup si tendon master a neblbni
06:31:16 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
to je asi kdyby se ptal na FiveTeny a Ty mu místo toho doporučil Triopy :-(
Blek12:01:34 03.04.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Tos asi necetl nedavne diskuze, jinak bys vedel, ze Triop je nejlepsi znacka na svete od ktere vsichni kopiruji ;).
12:02:41 05.04.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Vřele doporučuju Beal Stinger, fakt neuvěřitelnej držák. Tendon Master 9,7 taky není marný lano, ale oproti Stingeru mi vydrželo míň, ale není to úplně měřitelný.
Proč chceš Sterling? To je docela loterie, ne. Pokud koupíš Petzl, mohl bys v budoucnu sdílet zkušenosti.
08:39:41 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost s posunem opletu (na stěně, sice dost v permanenci, ale po 3 měsících se to stalo u 4 kusů ze 4, reklamace neuznaná, že prý se moc lezlo TR. 90% použití bylo na prvním a 2x týdně, takže zas takový záhul to taky nebyl. Prý v rámci marketingu i přes nepřiznání problému lana vyměnili a za další 3 měsíce byly zase v p...li...)
Melman09:10:04 31.03.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
A neděláš s tím nějaké ičoviny? Ambišn si za ty kačky všichni docela pochavlují, včetně mě.
kk10:09:48 31.03.2016
odpovědět 
    Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Vsichni urcite ne. Treba ja.
17:47:09 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost s posunem opletu (na stěně, sice dost v permanenci, ale po 3 měsících se to stalo u 4 kusů ze 4, reklamace neuznaná, že prý se moc lezlo TR. 90% použití bylo na prvním a 2x týdně, takže zas takový záhul to taky nebyl. Prý v rámci marketingu i přes nepřiznání problému lana vyměnili a za další 3 měsíce byly zase v p...li...)
Melman09:17:27 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Stinger mi přijde tenký. Chci tak 9,7 a tlustší. S Tendony Master a Ambition mám nepěknou zkušenost s posunem opletu (na stěně, sice dost v permanenci, ale po 3 měsících se to stalo u 4 kusů ze 4, reklamace neuznaná, že prý se moc lezlo TR. 90% použití bylo na prvním a 2x týdně, takže zas takový záhul to taky nebyl. Prý v rámci marketingu i přes nepřiznání problému lana vyměnili a za další 3 měsíce byly zase v p...li...)
Melman09:21:59 31.03.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Zdar. Já sterlingy jsem kupoval od Horáčka z Rockjoye..já mám ty lana nejradši. Bealy a tendony jsem měl a hlavně ty bealy byly hrůza...asi dělám něco zle, nevím..
glum10:59:29 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Taky nevím kde jsem udělal chybu, ale Sterling Velocity po roce používání ztvrdnul tak, že je nepoužitelný, přitom oplet vypadá dobře. Po zkušenostech s Tendonama nevymýšlím alternativy - dobrá život, netvrdnou ani nehadrovatí jak se mi stalo u Bealu..Nyní použvám Master 9,7 a velká spokojenost.
K.11:54:28 31.03.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Jasný. No Velocity mám rok a zatím super..bealy mi odešli hrozně brzy v opletu a byl to hadr. Tendony byly lepší to jo. Jinak nechápu to, spousta lidí bealy a tendony chválí a podle toho, jak je mají dlouho a jak vypadají, tak nekecaj a věřím jim. Ale co mi přišlo pod ruku a to z každé značky více druhů, nic moc....špatné pracky :-D
glum15:17:34 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Souhlas. Sterling pro me o dost dal nez jakykoliv Tendon. Docela podezrela mi tu prijde ta propagace Tendonu. Jako ujde to, ale zadna slava.
14:01:44 31.03.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Čau, já mám asi rok a od Petzlu Arial, to je 9,5ka,...což sem vyhodnotil pro moje potřeby jako rozumnou šířku. Mají ještě Volta 9,2, ale do toho sem nešel pro kratší životnost a větší nebezbečnost při jištění méně zkušeným jističem.
Takový ty vlastnosti jako voděodolnost opletu i jádra, váhu, počet pádů atd si najdeš na netu. Za sebe můžu říct, že sem s tim lanem ohromně spokojenej, je takový jemňoučký příjemný do ruky a bezva se s ním tím pádem manipuluje. Design je pěknej a životnost ještě nemůžu moc hodnotit, páč si ho šetřim a moc kilometrů sem na něm ještě neodlezl, ale říkaj, že jakási specilní úprava jádrta a opletu everflex má mimojiné prodloužit životnost.
Jednou větou, lezu 10 let a lepší lano sem ještě v ruce neměl. Nevýhoda: CENA :)
 Vasekdegamma12:13:33 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Já ještě koukal na Petzl Contact 9,8. Tak uvidíme, možná dám Petzlu šanci :-)
Melman12:22:43 31.03.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Ahoj, mám Petzl Contact 9.8 rok a něco. Nějak moc ho nešetřím a jsem s ním velmi spokojen. Je příjemné na manipulaci. Používám zejména v Grigri 2, kterým v pohodě proleze. Zdá se, že odolává opotřebení při pádech na projektech i při opatrnějším protahování kdejakým trním. Na tu tloušťku je poměrně lehké pro ostré RP přelezy. Asi nejlepší univerzální lano na běžné sportovní lezení, co jsem v poslední době měl.
 Standa13:17:06 04.04.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Ja mam Edelrid Daku a jsem velmi spokojen. Prumer 10.0 mm je take idealni :)
Radek12:54:40 31.03.2016
odpovědět 
 Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
sterlingy tu občas v inzerci nabízí honza horáček z rockjoy a maj je i na smíchově na stěně.
H15:34:32 31.03.2016
odpovědět 
  Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Sterling - potvrzuju, že prodejna na offu ti je sežene a vůbec mají vstřícný přístup. Sterlinga jsem zkoušel před týdnem, průměr cca 9,4 v teflon úpravě. Je to sakra rychlý lano pro OS lezení, příjemný do ruky, ale co vydrží se teprve uvidí.
Petr Melichar17:27:45 31.03.2016
odpovědět 
   Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
Vítej, Uzlaři. Tvoje komentáře mi často chybí.
08:56:02 01.04.2016
odpovědět 
    Re: Kde koupit lano Sterling a má někdo zkušenost s lany Petzl?
To jo, sem si rikal ze to na lezci uz zacina byt nuda :D
Radek10:12:53 01.04.2016
odpovědět 
   Uzlar
Uzlar přece svého času prohlašoval, že s přispíváním na lezce končí. Asi už to nevydržel a tak začal psát znovu akorát se už nepodepisuje Uzlar. Co?
Aleš14:50:55 05.04.2016
odpovědět 
    Re: Uzlar
Míla je fajn chlap a nechtěl jsem odmazávat ty mezery v mailu. Byla to chyba. No, když už něco říct, tak pustím chlup:
1) Mám radost, jak jsem sledovanou osobností.
2) Radek - to je ten blitkař do mého deníčku, že :-)Jak se ti líbila ta zpráva ohledně vysypání levé stěny s rybařícím lezcem v Solvaykách nebo současné známky oklouzávání pravé? Co říkáš zřícení Černé skály vzápětí po jejím otevření? Určitě něco inteligentního vymyslíš, boha jeho, snad přeci nejde přiznat, že jsem měl pravdu.
3) Nebojte - vyjadřovat se k nové supertajné oblasti u Žebrákova nebudu, stejně jako jsem se nevyjádřil k Zmatlánkovi. Obojí jsem viděl už v zimě a mlčím. Jen si tam zajeďte.
4) Hlavně když se leze, ne? :-D
17:17:33 05.04.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi